IN MASSA'S SLIJTERIJ DE BANKOVERVAL TE SCHIPLUIDEN WERKLOOZENRELLETJES IN DEN HAAG RELLETJES IN 0VERSGHIE RIJKSPERSONEEL EN „HET" RAPPORT METEN MET TWEE MATEN? Vragen van den heer Hermans COLLEGES OP PAPIER DE NIEUWE NUMMER BORDEN DE VISCHUITVOER NAAR BELGIË In hooger beroep bevestiging der vonnissen geëischt 's-G ra veil ha ge, 20 Juli. De vacantie- kamcr van het Gerechtshof alhier, behan- relde heden in hooger beroep de zaak van den overval op den kassier van do Coöp. Boerenleenbank te Schipluiden, den heer H. M. v. V., gepleegd op 7 November van het vorige jaar. Terecht stonden: de 33-jarige kellner J. J. M. D., de hoofd dader, door de Haagsche rechtbank ver oordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf; de 27-jarige meubelmaker J. v. L., die tot 7 jaar is veroordeeld,-' de 30-jarige havenarbeider M. S., tot 5 jaar veroordeeld, allon to Rotterdam; en de 28-jarige boerenarbeider A. J. v. U., uit Vlaardingen-Ambacht, dio is vrij gesproken van de he#m ten lasto gelegde uit lokking van het misdrijf. (Geëischt was to gen hem 2 jaar). Het eerst werden behandeld do zaken van v. L. en S. Verdachten zeiden in hooger beroep te zijn gekomen omdat zij na uitzitting van hun straffen geen betrekking meer zouden kunnen bekomen. Beiden bekenden. De advocaat-generaal, mr. Brants meen de, dat men hier mot één der ergste mis drijven to doen heeft. De wijze, waarop dit misdrijf is op touw gezet, maakt de zaak nog ernstiger. Dat de kassier niet dood ge schoten werd, is alleen te danken aan het feit-, dat de kogel eerst door zijn hand ging. Zware straffen zijn hier noodzakolijk. Mr. Brants vroeg bevestiging van de von nissen. Verdedigers van verdachten, mrs. H. Par fumeur on H. D. Hofkes, pleitten clomen- tie. De zaken tegen J. J. M. D. en A. J. v. H. werden vervolgens behandeld. V4 zeide dat van hetgeen bewezen is ver klaard, niet alles waar is. Daarom is hij in hooger beroep gekomen. Getuige v. L., dio in de vorige zaak ver dacht was, werd nu als getuige gehoord. Verdachte ontkende, dat hij den kassier heeft willen doodschieten. Hij heeft slechts een alarm-pistool gebruikt, dat echter van dichtbij gebruikt, iemand kan raken. President: De kassier zegt, dat er 11.000 gulden was. U heeft maar 4500 gul den verdeeld. Waar is do rest gebleven? Verdachte weet dat niet. Misschien heeft S. dit weggenomen. Getuige v. L. zeide gezien te hebben, dat verdachte oen automatisch pistool met zes scherpe patronen gebruikte. Hij had geroepen tegen getuige: Maak hem af (den kassier), of ik doe het! De a cl v.-g c n. m r. Brant s. wees er op, dat D. de leider is geweest bij M* vol brenging van het misdrijf. Hij vroeg ver nietiging van het vonnis en veroordeeling tot 12 jaar gevangenisstraf. De verdediger, m r. J. C. O o s t r ij c k, kwam er legen op, dat op verdachte de volle zwaarte van het misdrijf is komen te rusten. PI. bestreed de dagvaarding en be toogde, dat niet vaststaat, dat van een vuurwapen is gebruik gemaakt. Het was voor PI. onbegrijpelijk, dat zulk een groot verschil in de strafmaat is toegepast ten opzichte van dezen verdachte. PI. wees op verdachte's opvoeding, die alles te wen- schen heeft overgelaton. PI. concludeerde tot vrijspraak, subs, aftrek van voorloopige hechtenis. BRAND IN EEN VUILNISBAK. 'Amsterdam, 20 Juli. Hedenmorgen te omstreeks vijf uur werd brand ontdekt in een vuilnisbak van de gemeentelijke Reini ging liggende in do Minervahaven, langszij van het Nederlandsche stoomschip „Am sterdam", welk stoomschip aldaar is opge legd. Een ambtenaar van den Havendienst, die ter plaatso met zijn motorvlct surveil leerde, nam direct maatregelen en sloeptc de vuilnisbak buiten de haven. Do drijven de stoomspuit „Jason" heeft aldaar den brand gebluscht en vervolgens de bak weer op haar plaats teruggebracht. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. A 1 p h e n a. d. R ij n, 20 Juli. Gisteravond is tengevolge van hooibroei do kapitale boerderij „Bronhoeve", bewoond door den veehouder Van Leeuwen en in eigendom toebehoorende aan mevrouw Recbmaker van Hoboken te Rotterdam, alhier, tot den grond toe afgebrand. Van den inboedel kon een gedeelte gered worden, terwijl de brand weer erin slaagde, schuren en stallen te behouden. Boerderij zoowel als inventaris waren ver zekerd. OPSPORING VERZOCHT *s-G r a v e n ha g e, 20 Juli. De Commissa ris van politie der afdceling C. verzoekt na mens de moeder de opsporing en thuisbe zorging van cle minderjarige Sophia Duran, geb. te 's-Gravcnhage en wonende van Os- tadestraat 558, Den Haag. Zij verliet Zater dag 16 Juli j.l. des ochtends te 11 uur de ouderlijke woning. Het meisje past slecht op en is meermalen weggeloopen. Signalement: 1.70 M. lang, licht blonde haren, smal gezicht, tenger postuur, heeft sproeten in het gelaat. Kleeding: lange blauwe mantel, vermoe delijk zwarte japon, zwarte lage schoenen, grijze kousen en licht blauwen hoed. HET RAPPORT-WELTER. Het hoofddistrict Rotterdam van het Ned. Verbond van Nationalisten heeft een motie aangenomen, waarbij de vergadering ver klaart, met belangstelling te hebben kennis genomen van het rapport „Commissie-Wel- ter", betreurt in dit rapport niet gevonden te hebben een aanvechting van het accu- muleeren van inkomsten en/of pensioenen van meerdere hooggeplaatste ambtenaren. Gemeld wordt, dat het Verbond van Na tionalisten liet volgende telegram aan den Minister van Binnenlandscbe Zaken heeft verzonden: De Centrale Raad en Districts-commissa- risken in Nederland van het Verbond van Nationalisten, op 17 Juli te Amsterdam in vergadering bijeen, dringt er ernstig bij Uwe Excellentie op aan, ten einde te komen tot werkelijk intensieve bezuiniging, dat van boven af daarbij het voorbeeld wordt gegeven en wel door opheffing van alle cumulatie van pensioenen en salarissen; door schrapping van de salarissen aan le den van do Tweede Kamer; door opheffing der vacatie-gelden aan leden der Eerste Kamer en door een belangrijke verminde ring van de salarissen van alle hooge Staatsambtenaren. De politie veegt met blanken sabel en gummistok de Vaillantlaan schoon '■Gravenhagc, 20 Juli. Het Workloo- zen Strijd-Comité had tegen hedenmiddag op de Prinsegracht een demonstratie geor ganiseerd. Eonige honderdon werkloozon waren daar bijeen gekomen, en svenschton naar het Binnenhof te trekken, hetgeen door de politie niet werd toegestaan. Ook moesten op bevel van de politie verschil lende borden met opschriften worden ver wijderd. Daarna werden de demonstranten door de talrijk aanwezige politie over Brouwers gracht en Zuid-Buitensingel naar het Vail- lantplein geleid, waar do betoogers weiger den zich verder naar do loiding der politie te voegen en de door deze aangegeven weg to volgen. Do politie verbood daarop om verder te trekken, hetgeen ernstigo ongere geldheden ten gevolge had. Do politic veegdo daarna met blanke sa bel en gummistok de Vaillantlaan en naaste omgeving schoon, waarbij harde klappen werden uitgedeeld. In ware paniekstem ming vluchtten de aanwezigen do zijstraten en gangen en portiekon in, welke later ook door de politic werden ontruimd. liet bleef nog geruimen tijd hierna in deze omgeving zeer rumoerig. Do Zuid-Buitensingel werd ecnigen tijd door de politie afgezet. Men probeert barricaden op te werpen Rotterdam, 20 Juli. Hedenavond is het in de gemeente Ovorschie weer rumoe rig geweest. De O.S.P. had een vergadering uitgeschreven, waarin geprotesteerd zou worden tegen de politieterrcur in Ovor schie, doch deze vergadering was door den burgemeester verboden. Tal van O.S.P.crs, Communisten en anti-Fascisten uit Rotter dam, Schiedam en Delft waren naar Over- schie getrokken om deze vergadering bij te wonen. Do Overschicsche politie, die ver sterkt was met marcchausseés en militaire politie heeft herhaaldelijk moeten optre den om de menschen die samenpakten voor het vereenigingslokaal, dat in Schiewijk gelogen is te verspreiden. Vele charges wer don uitgevoerd waarbij rake klappen vie len. Lenige personen sprongen in de Schie x>m zich aan do overzijde van het water in veiligheid te stellen. Een poging om barri caden op te werpen, kon door de politie, dio in twee auto's door het dorp patrouil leerde, voorkomen worden. Omstreeks half tien was het ergste voor bij, doch het duurde nog geruimen tijd al vorens de rust met het vertrek der verga deringsbezoekers terugkeerde. SLACHTOFFERS VAN DEN RIJN. Driehonderd lijken opgehaald. Volgens officieele opgave van de rivier politie zijn in het eerste halfjaar van 1932 uit den Rijn tusschen Rees—Emmerik en Millingen, 300 lijken opgcvischt van ver dronken personen. INBRAAK TE ALPHEN. 'Alphen a. d. R ij n, 20 Juli. In den afge- loopcn nacht is ingebroken in de boerderij van den heer E. A. Straathof, onder deze gemeente. In de voorkamer werd een schrijfbureau geforceerd, en hieruit werd een bedrag van f 90.— aan bankpapier, een antiek gouden horloge met dito ketting, een bedrag aan klein geld en een aantal sigaren meegenomen. Van de daders ont breekt elk spoor. De inbrekers, die zich door het openschuiven van een raam toe gang hebben weten te versohaffen, zijn vermoedelijk door de deur weer vertrokken. VAN EEN SCHUIT GEGLEDEN EN VERDRONKEN Alp hen, a. d. Rijm 20 Juli. De 17 j. tuindersknecht J. A, Schouten uit Alphen a. d. Rijn die bij een tuinder te Veur in dienst was is toen hij met een schuit op weg was naar de groentcnvciling uitgegleden en in de Vliet geraakt. Hoewel de politie met een dreg den jongen spoedig op het droge bracht bleken de levensgeesten reeds gewe ken. DEPARTEMENTALE CONFERENTIE MET BOUWARBEIDERS. De onlangs uitgestelde conferentie, welke op het departement van Binncnlandsche Zaken zou worden gehouden met de be sturen der verschillende landelijke bonden van bouwarbeiders, zal, naar wij vernemen, thans a.s. Dinsdag aanvangen. Laat het personeel niet langer in het onzekere De „kleintjes" 't zwaarst getroffen Uit de besprekingen welke in do op 19 Juli j.l. voortgezette algemeene bestuurs vergadering van de Centrale van Vereeni- gingen van Personeel in 's Rijks dienst zijn gehouden over het rapport-Wclter valt nog het volgende te melden: Naast de principieele beschouwingen, welke leidden tot het standpunt der Cen trale, dat geen verdere salariskortingen meer kunnen worden opgolcgd aan bet Rijkspersoneel, lettendo op don teruggang, die de bezoldiging in den loop der jaren sinds 1920 reeds onderging on dat do perso neelsinkrimping op gcleidelijko en natuur lijke wijze moet geschiodon, werden nog be schouwingen gehouden ovor enkele punten, welke meer zijdelings het sancerings- vraagstuk raken. Ofschoon het der vorgadoring bokend was, dat mon met het nemen van het meerendeel der beslissingen, inzake de sa neering van de rijksfinanciën zal wachten, totdat do Regeering haar meening daar over heeft kenbaar gemaakt, achtte zij het nuttig en noodzakelijk: ,1e. dat het personeel niet langer dan strikt noodig is in het onzekere wordt gelaten ten aanzien van de bedoelingen, die bij de Regeering voorzitten met be trekking tot onderwerpen, die de posi tie van het personeel ton nauwste raken; 2e. dat de Rogeering het personeel langs den weg van het georganiseerd overleg tijdig gelegenheid geeft, zijn mconing kenbaar te maken over de richting, die bij het formuleeren van reorganisatie-voorstellen worden inge slagen 3e. dat de voorstollen tot eventueele reorganisatie of bezuinigingsplannen, de verzamelde gegevens en de gronden voor de verdere détailleering, voor zoo ver mogelijk worden overgelegd, opdat het personeel van de noodzakelijkheid van de voorgestelde verandoringen worde doordrongen en overtuigd. Een onderwerp van ernstige bespreking vormde ook do vraag, of de Commissie-Wel- ter bij haar maatregelen wel ovorwogen had, do meest draagkrachtigen het zwaarst te belasten. Met voorbceldon werd aange toond, dat mede door het vervallen der „verzachting", welke bij do nu bestaande tijdelijke korting voor salarissen beneden 2000 werd toegepast, de „kleintjes" even redig veel zwaarder getroffen worden dun de hooger bezoldigden. Nog worden verschillende rnededeelingen gedaan betreffende uit do Rijksmiddelen te bestrijden uitgaven, welke als even zooveel verkwistingen, vooral in dezen tijd, moes ten worden aangemerkt en ook werd go- wezen op de dikwijls te hoog opgevoerde cumulatie van inkomens en van pensioe nen. HET GEHEIMZINNIGE GEVAL IN DEN HAAG. De dador gearresteerd. Omtrent de schietpartij van gisteravond in een café aan de Stille Veerkade verne men wij nader, dat de politie als tweedo betrokkeno vannacht heeft aangehouden den 2o-j. P. V. De politie heeft ernstig ver moeden, dat deze V. do dader is. Het onderzoek wordt echter ernstig be moeilijkt doordat de personen, dio gister avond bij de schietpartij aanwezig waren (die inmiddels allen zijn gehoord) geen voldoende inlichtingen kunnen of willen geven. De toestand van den getroffene, den 2l-j. B., was heden vrij goed. Een bekentenis. In aansluiting met de rnededeelingen be treffende de schietpartij in oen café aan de Stille Veerkade kunnen wij thans melden, dat de tweede aangehoudene de 25-j. P. V. hedenochtend tegen 12 uur heeft bekend het revolverschot te hebben gelost. Hij beweerde in dronkenschap te hebben gehandeld en kon geen motief voor zijn daad opgeven. De revolver en de kogel zijn nog niet gevonden. Wel de huls van de re volverpatroon die in het café op den grond werd aangetroffen. De andere aanvankelijk aangehoudene is thans op vrije voeten gesteld. NOODLOTTIGE VAL. In een perceel aan de Deimanstraat te 's-Gravenhage is gisteravond een 3Vj-jarig jongetje uit de 2e etage gevallen. Het kind weyd met een schedelfractuur opgenomen, doch is op weg naar het ziekenhuis reeds aan de gevolgen van den val overleden. AUTO-ONGELUK ONDER DEERSUM. Een doode. Doersum, 21 Juli. Gisteravond is een auto, waarin gezeten was de heer Jansen, circusartist, thans werkzaam te Emmen, terwijl hij wilde uitwijken voor een an deren wagen, tegen een boom gereden, waardoor de auto van den heer Jansen ge heel werd ingedrukt. De chauffeur kwam er zonder lct3cl af. Do heer J. werd echter ernstig gewond, zoodat hij onmiddellijk naar het ziekenhuis te Sneck moest wor den vervoerd, waar hij direct na aankomst is overleden. Het slachtoffer- was gehuwd. lijn nog steeds vorltrijsbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT diverse merken „OUDE KLARE" en het bekende S. H. M. „Schilletje" HAVIK <1. Tel 292 Een hoofdingenieur bij de Spoors wegen, die nog niet met pensioen gaat De lieer Hermans heeft den Minister van Waterstaat do volgonde vragen gestold: Is hot juist, dat do hoofdingenieur, chef van den dienst van Tractio, bij do Ncdcr- landsche Spoorwegen, wegons hot bereiken van den 65-jarigcn leeftijd volgens regle mentair voorschrift den dienst met pensi oen moet verlaten? Is het juiêt, dat deze ambtenaar op zijn verzoek voorloopig nog een jaar in dienst mag blijven en dat de afdeeling, waarvan hij chef is, daarna zal worden opgeheven? Is het juist dat bedoelde ambtenaar een jaarweddo geniet, dio ver bov«n do 10.000 uitgaat? Indien op deze vragen bevestigend wordt geantwoord, wil do Minister dan aan de Directio der Spoorwegen verzookon mede to deelon, op welke gronden in dit goval wól eon uitzondering kan worden gomaakt en niet b.v. ten opzichte van oen stations chef, dio 40 Jaren en 11 maanden diende, maar wion geen maand uitstel werd ver leend, wegens noodzakelijkheid van bezui niging? Kamers voor crisis: pacht zaken De heer Mondeis hoeft den Minister van Justitie de volgende vragen gesteld: 1. Is het den Minister bekend, dat de „Kamers voor crisispachtzaken bij het Kantongerecht" nog niet zijn saamgesteld, althaps.bij het kantongerecht to Amster dam zulk oen Kamer nog niet bestaat, om dat do benoeming der twee deskundige le den, die volgons art. 5 der Crisispachtwet 1932 met den kantonrechter die Kamer zou den vormen, nog niet hooft plaats gehad? 2. Is het don Minister bekend, dat zich reeds gevallen hebben voorgedaan, waarbij do kantonrechter partijen niet tot een schikking heeft weten to brengen, washalve hij die partijen volgens genoemd wetsarti kel, lsto alinea, ten spoodlg6tio behoorde op te roepon ter zitting van de Kamer voor crisispachtzaken, doch dat hem zulks on mogelijk is geweest, omdat dergelijk rechts college nog slechts op papier, doch niet in werkolijkheid bestond? 3. Acht do Minister het duldbaar, dat de wet een rechtsprocedure In werking doet treden zonder dat de Regeering te voren of tegelijkertijd zorg draagt, dat do colleges, die ton deze recht hebben te spreken, ook inderdaad zijn gevormd en in staat zijn te functionneeron? 4. Is de Minister bereid to bevorderen, dat aan dezen processueelen wantoestand onverwijld een einde komc? UITVOERING CLEARINGWET Een brief van de K. v. K. en F. voor het Rijnland aan den Minister De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden heeft, aldus de N. R. Ct., gezien het dringend beroep dat van verschillende zijden op haar wordt gedaan om den export van de Nederlandsche pro ducten te bevorderen, den volgenden brief gezonden aan den minister van oeconomi- sche zaken en arbeid. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, kennis genomen hebbend o. a. van den grooten nood, welke in ver schillende bedrijven bestaat, overtuigd zijn de dat alleen moerdere export hier redding zal kunnen brengen, overwegend dat een Nederlandsch kooper van buitenlandsche goederen alleen dan de koopsom dier goe deren voor clearing beschikbaar mag. kan maar dan ook moet stellen, indien er een binnenlandsche deviezenregeling bestaat, uitgaande van do gedachte, dat hot wets ontwerp op het internationalo betalingsver keer 1932 (clearingwet Tweede Kamer no. 300) alleen dan inderdaad de beteekenis zal hebben, welke in den lande daarvan wordt verwacht, indien de Nederlandsche regee ring verbiedt zonder haar toestemming be taling te doen aan schuldeieschers in lan den, waar deviezcnbepalingen bestaan, ver oorlooft zich er met verschuldigden eerbied bij Uwe Excellentie op aan te dringen met den mecsten spoed een dergelijke binncn landsche deviezenregeling tot stand te bren gen, opdat de tuindersbedrijven, de zeevis- scherij, de bloembollencultuur en andere voor het district der Kamer belangrijke be drijven ook voor 1932 van deze regeling nog voordeel zullen kunnen hebben. «E-==S===™SS.' Een waarschuwing aan automobilisten De Koninklijke Nederlandsche Automo biel Club schrijft ons: Nu sedert eenigen tijd 'n de Provincie Zuid-Holland do nieuwe nummers in ge bruik zijn welke noodzakelijk zijn geworden wegens het bereiken van het nummer 99999 blijkt ten duidolijkste dat do voorschriften van den Minister van Waterstaat te dezer zako nog niet algemeen bekend v.ijn. Bij ministerieoio beschikking van 12 Juni 1931 is bepaald, dat artikel 12 van do Motor en Rijwielbeschikking zoodanig moest wor- dsn gewijzigd, dat wanneer nummer 99999 zou zijn uitgogovon do nummering opnieuw mot 1 zou beginnen en bovondion do lettor Z zou worden toegevoegd. Overigens zouden al'e voorschriften goldende voor de oude nummers, ook van toepassing zijn voor de nieuwo. Dat botoekent dus dat de letters niet andors mogen wordon geplaatst dan betzij boven, holzlj voor bet nummer, in het laatsto geval daarvan tor halver hoogte ge scholden door een horizontaio stroop, een en ander volgons voorbeelden in eon bijlage vervat, welke wij hieronder duidelijkheids halve laten volgen: Het goval doot zich voor, dat tal van outo- mobilisten zich uit onbekendheid mot de desbetreffende bepalingen niot aan deze voorschriften houden. Reeds tal van muien kan men de vierkanto nummorborden 2ien waarop do lettors H. Z. gescheiden 6taan respectievelijk in den linker en rechter bo venhoek. Dit is in strijd met do ministorice- le beschikking aangezien beide letters in hot middon bovon het nummer moeten wor den geplaatst. Bij de langwerpige nummorplaat maakt men zich veelal aan do fout schuldig het scheidingsteeken niet alleen tusschen do Z en het nummer te plaatsen maar ook tus- schon do heide lettors. Ook dit is oen over treding van cfe voorschriften. Aangezien automobilisten wier nummerborden niet vol gons het voorschrift zijn, kans loopen in moeilijkheden to gernkon, acht do K.N.A.C. het haar plicht daartegen reeds thans, voor hot kwaad reeds to ver is doorgewoekerd, te waarschuwen. Volgens de Motor- en Rijwielbcschikking moeten nummer en letters niot anders zijn aangebracht dan in witte onuitwischbaro teckcns op donkerblauwcn grond. Bij mo torrijtuigen op meer dan twee wielen moe ten de afmetingen ten opzichte van de cij fers en de letters ten minsto zijn: hoogte 90 m.m.; breedte (behalve cijfer 1) 65 m.m.; dikte overal (behoudens geringe af schuining aan uiteinde volgens de afbeeldin gen) 15 m.m.; lengte dor horizontale streep 15 m.m.; dikte dier streep 10 m.m,; ruimte tusschen do verschillende teekens 15 m.m. Bij andere motorrijtuigen dan de hierbo ven genoemde worden dezo minimum afme tingen tot do helft verlaagd. Bij grootere af metingen wordon alle aangegeven minium afmetingen naar evenredighoid verhoogd. De Belgische reglementeering afgekondigd Dinsdag heeft do Belgische regeering be sloten, niet langer to wachten met de af kondiging van het Koninklijk besluit be- troffondo règlementeering van den invoer van versche visch. Het besluit is in de Mo- niteur Bolge verschenen. Het draagt den datum van 25 Juni; bepaalt, dat do invoer afhankelijk wordt gemaakt van het over leggen van speciale consenten, die door den minister voor de transportmiddelen wor den afgeleverd en treedt morgen in toepas sing. (N. R. Ct.) DE LICHTING 1933. Staatsblad no. 324 bevat het Kon. besluit van 7 Juli, houdende vaststelling van het contingent gewone dienstplichtigen der lich ting 1933. Van dc voor inlijving aangowe- zen personen dezer lichting worden 23,734 bestemd tot gewoon dienstplichtige, en van deze 23,734 ingeschrevenen worden er 800 bestemd voor dc zeemacht. EUROPEESCHE UNIE. De heer Ramsay MacDonald, voorzitter van de conferentio te Lausanne, heeft de Nederlandsche Regeering uitgenoodigd, één of tweo vertegenwoordigers aan te wijzen in het comité, dat aan do studiecommissie voor do Europeesche Unie voorstellen zal doen nopens maatregelen, te nemen voor herstel van do landen van Midden- en Oost-Europa. Tot. do instelling van dit comité werd be sloten op de conferentie van Lausanne. (Handelsblad).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7