STUDIEVERENIGING VOOR PSYCHICAL RESEARCH Moeizame pioniers arbeid OM DRIE KUNSTBLOEMEN EEN INGEWORTELD KWAAD DE NIEUWE KERK TE DELFT Nog duizenden noodig Dr. A. KRUYT NAAR NEDERLAND De groote ruige man LIBERALE STAATSPARTIJ DE VRIJHEIDSBOND BIJKANTOOR Amersfoortsch Dagblad SOESTERWEG 107 Het ledental gaat langzaam maar gestadig vooruit Het Tijdschrift voor Parapsychologie van Juli bevat het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris der S.P.R., drs. YV. II. C. Ten- haoff. Het begint met een woord van eer biedige hulde aan de nagedachtenis van rar. P. W. de Koning, voorzitter der vereeniging. liet ledental gaat langzaam maar gestadig vooruit, maar het bestuur zou gaarne zien, dat de leden zich meer in studiekringen vereenigden. Steeds wordt gepoogd na verslagen in de spiritistische bladen over merkwaardige zit tingen inct proefpersonen, contact mot die personen te krijgen en hen aan een streng wetenschappelijk onderzoek te onderwerpen. De oogst is klein. De heer Jonker, medium voor directe geestenstemmen, berichtte, eerst zijn contróle om toestemming te moeten vragen. De vereeniging wacht al sinds de eerste helft van 1931 op nader antwoord. Onderzoekingen van een helderziende uit Lith, en van mevr. KosterPoot uit Am sterdam leverden negatieve resultaten op. Gelukkiger is men geweest met een onder zoek van de synopseën van mej. Wasch (gebedsgenecsheer). De secretaris zegt na dere mcdcdeelingen toe over dit z.i. zoowel godsdienstpsychologisch als parasycholo- giscb belangrijk geval. Verder is nog een cheromant (handlezer) in onderzoek. In het tijdschrift kan men een verklaring van dr. Dietz en den secretaris tegemoet zien, om trent een onderzoek van het medium Rudi Schneider, dat zij in het kabinet van ITarry Price gaan bijwonen of reeds hebben bijge^ woond. Een jonge uitvinder te Leeuwarden, die beweerde een straalapparaat voor me- dium-contrö te kunnen verkoopen, vvenschte zijn toestel niet aan een grondig onderzoek te onderwerpen. Het onderzoek van spontane paragnosie wordt aan een groot materiaal ijverig voort gezet. Gebleken is reeds, dat spontane tele pathie en helderziendheid in tijd en ruimte in. ons land volstrekt niet zeldzamer voor komen dan b.v. in Engeland. Duitschland en Frankrijk, en wel in alle kringen en lagen der maatschappij. De belangstelling voor de parapsychologie is in ons land steeds groeiende. De secreta ris hield op verzoek lezingen voor een volks universiteit te Amsterdam, Amersfoort, Baaru, Enschede. Veendam, en ook een aan de Internationale School voor Wijsbegeerte, terwijl hij negenmaal heeft gesproken voor de microfoon van de Radio-Volksuniversi teit. In het geheel zijn door hem in 1931 54 lezingen over onderwerpen van parapsycho- 'logischen aard gehouden. Overal was druk bezoek. Ook in de kringen van artsen en predikanten neemt de belangstelling toe. In spiritistischen kring ondervindt het streven der vereeniging nog steeds meer belemme ring dan aanmoediging. Dit is, meent do rapporteur, te meer te betreuren, daar juist de spiritistische groepen het verkrijgen van groepspersonen in hoogc mate zouden kun nen vergemakkelijken. Men brenge meer het standpunt van den Franschen spiritist Jean Meyer in toepassing, die zoo goed inziet, dat zonder de parapsychologie de spiritistische overtuiging nimmer het doel zal kunnen worden van den wetenschappelijk denken den rnensch, van hen, die onze cultuur dragen. Zoo gaan wij, besluit het verslag, lang zaam voorwaarts met onze moeizamen pio niersarbeid, waarvan tenslotte de belooning geen andere is dan het bewustzijn, iets bij te drgen tot de ontwikkeling van een jon gen tak van wetenschap, welke, naar onze vaste overtuiging, eenmaal zal blijken van ongemeen grootc cultureele beteekenis te zijn. Amsterdam, 26 Juli. Voor de vacan- tiekamer der arrondissementsrechtbank te \msterdam stond de 47-jarige juffrouw H. v. d. L. terecht, verdacht van diefstal. Op 2 April had ze in de Fransche Bazar drie kunstbloemen, voor een waarde van 69 cent weggenomen. Een winkeljuffrouw be- Zoo'n bord is er niet! maar het zou wèl nuttig wezen, want elk jaar gaan duizenden hec tares bosch en hei door brand verloren. Spaar ons nationaal bezit, wees voorzichtig met vuur, en Rook niet in bosch of hei trapte haar op heeterdaad, een arrestatie volgde en daar ze zich reeds eerder aan diefstal had schuldig gemaakt werd ze in het Huis van Bewaring ingesloten, waarin ze nu ongeveer vier maanden heeft door gebracht. Uit het psychiatrisch onderzoek bleek, dat verd. verminderd toerekeningsvatbaar moet worden geacht. Indertijd heeft zij van een buurman een slag op het hoofd gekre gen, waardoor een trauma ontstond, waar van de gevolgen nog steeds merkbaar zijn. De Gfficicr van justitie achtte liet ten- laste gelegde bewezen, doch hij meende, dat de voorwaardelijke hechtenis voldoende straf voor de vrouw was. Het O. M. eischle een gevangenisstraf van vier maanden met aftrek van vier maanden voorarrest. De verdediger, mr. M. van Vught, zeide iri zijn pleidooi dat verd. reeds te lang in voorarrest zit, gezien de geringe waarde van het gestolene. De diefstallen door deze verd. gepleegd zag pl. als een ziekelijk ver schijnsel en hij drong er op aan, dat verd. voorloopig ter beschikking van de regee ring zou worden gesteld, zoodat ze onder toezicht zal blijven. Pl. verzocht verd. on middellijk in vrijheid te stellen. Na langdurig in raadkamer to zijn ge weest, werd dit verzoek door de rechtbank afgewezen. Vonnis 2 Augustus. Arbeiders die den Swendag saboteeren De heer A. H. J. de Graaf te Rotterdam lucht aldus zijn hart in een stukje, dat wij in het weekblad De Sociaal-Democraat on der het hoofd „Cumulatie van inkomens' vonden: „In no 41 van Dc Soc.-Dem. wordt door een aantal partijgenooten verzocht instem ming te betuigen met hun streven tot be strijding van dubbele inkomens uit open bare functies. Ik kan er alleen dan mee ac- coord gaan. indien men een stapje verder gaat. Men kankert nu wel in het algemeen over onze vooraanstaanden, die dubbele functies en dus ook dubbele inkomens heb ben, maar de arbeiders, ook partijgenooten en N.V.V.-leden, maken zich schuldig aan cumulatie van functies; men saboteert op dc meest ergerlijke manier den achturigen werkdag, al zingen die personen in betoo gingen het lied uit volle borst. Zij verrich ten onderkruiperswerk door als bijverdien sten, beneden uur-, dag- of weekloon te gaan werken. Zij plegen broodroof door zich in den handel te begeven, en den zelfstandigen winkelier dood te concurreeren. Zij verkwanselen hun vacantie, door in die week werk te gaan verrichten, en men zal deze schandelijke praktijken niet eer der laten, zoolang er gaan dwangmiddelen zijn, die hun dat beletten. Geruimcn tijd ben ik bezig hieromtrent gegevens te verzamelen, en het is schrikba rend, welk een groot aantal arbeiders zich er aan schuldig maakt. Vooral arbeiders en beambten in Rijks- of Gemeentedienst, en voornamelijk die, welke in het continube drijf werkzaam zijn. Een schatting hoe groot het aantal is, is niet te maken, maar al zouden er 1000 werk- loozen in Rotterdam alleen, door dit kwaad uit te roeien, werk krijgen, dan moet men voor geen middel, hoe streng ook, terug deinzen. Er zijn talrijke personen, die een goed betaalde betrekking bij de gemeente Rotterdam hebben, en er nog een weekgeld bijverdienen, waarnaar een werklooze snakt. Een belangrijke taak is er te verrichten door de Partij, N.V.V., Kamer-, Staten- en Raadsfracties om de middelen ter hand te nemen aan dit euvel een einde te maken. Een \oorstel, om te pogen genoemd kwaad den kop in te drukken, is door mij bij de federatie ingediend. En ^or het komende congres zal ik in mijn afdeeling ook een voorstel indienen van gelijke strekking. Men propageert nu voor de 40-urige werk week, maar indien er geen bepalingen bij komen, die verbieden meer dan 40 uur per week te werken, wordt het beunhazen nog erger. Het laatste woord is over deze zaak nog niet gesproken of geschreven, maar ik ver wacht van een ieder, die niet onverschillig tegenover het vraagstuk der werkverrui ming staat, mede te helpen het groote, diep ingewortelde kwaad uit te rukken." R.-K. VLAAMSCH VOLKSTOONEEL. De Maasbode verneemt uit Brussel: Bij het Vlaamsche Volkstooneel worden thans de bakens verzet, daar men het nieu we tooneel-inzicht, waarvoor deze instel ling van 1924 tot nu toe heeft gewerkt en gestreden, grootendeels verwezenlijkt acht en de nieuwe werkelijkheden in Vlaande ren vernand houden met Vlaanderen's cul tureel en sociaal herstel ook geheel andere kunsteischen stellen. In overleg tusschen het beheer van het Vlaamsche Volkstooneel en den heer Jo- han de Meester en meerdere voorname krachten uit Vlaanderen's geestelijke be drijvigheid van dezen tijd is thans een nieuw Vlaamsch kuituurgenootschap tot stand gekomen, dat „Van Onzen Tijd" zal heeten. Dit stelt zich ten doel, te Brussel en in andere Vlaamsche steden Vlaande ren's modern prestige te dienen met luis terrijke artistieke manifestaties, in de eer ste plaats met hoogstaand kunsttooneel. Johan de Meester zetelt in den bestuurs raad en zal verschillende galavoorstellin gen leiden. Als een der voornaamste pres taties wordt „Piothée" van Paul Claudel aangekondigd, met de muziek van Darius Milhaud. Buiten zijn werk in dit Vlaamsch cul- tuurgenootschap „Van Onzen Tijd", zal Jo han de Meester één keer regisseeren in de Vlaamsche Opera te Antwerperu namelijk in December a.s. - t! Periculum in mora ivat betreft het schip en de zijbeuken Hoewel wegens gebrek aan middelen nog niet geheel afgewerkt, is met de restau ratie van het transept, voor zoover gereed, een belangrijk werk tot stand gekomen tot behoud van dit historische gebouw. De architect H. van der Kloot Meyburg, die met de restauratie is belast, heeft een en ander betrekking hebbend op deze res tauratie, bij een wandeling door het kerk gebouw, meegedeeld. De muren en kolommen zijn geheel ont daan van de dikke kalklaag, die eeuwen lang dc wonde plekken, ontstaan door den brand die het gebouw teisterde, aan het oog onttrok. Daarbij zijn verschillende bij zonderheden aan het licht gekomen nopens den oorspronkeüjken opzet van dit monu ment. Zoo is het aanvankelijk de bedoeling geweest enkele groote bogen en gewelven in vakverdeeling in het transept te bou wen, doch om onbekende redenen is daar van afgeweken en kwam men tot enkele kleinere bogen en een eikenhouten gewelf. Merkwaardig is ook de schuine bouw van een zwaren muur in het transept aan de zijde van het schip der kerk, waarvoor geen enkele verklaring is te vinden. De kolommen zijn thans weer geheel om geven met Fransche kalkzandstcen. Voor zoover het metselwerk betreft is dit thans opgeleverd in schoon werk. Aan enkele pilaren is dé beeldhouwer nog bezig met het uithakken van versieringen in de kapi- teelen. Hoewel modern van vorm sluiten zij toch geheel aan bij den stijl van het gebouw. Boven het Edward-Bokraam moet nog een nieuw raam worden aangebracht. De binten in het transept kunnen nog niet worden verwijderd. Dit kan eerst geschie den wanneer ook het schip der kerk ge restaureerd is. Ook de vloer moet grondig worden nagezien. Een verankering van den muur waarin het Oranje-raam is aan gebracht kan niet achterwege blijven, wil men in de toekomst niet voor ernstige zet tingen komen te staan. Een bedroevend beeld geeft het schip der kerk en de zijbeuken te zien. De ramen aan de Noordzijde werden dichtgetimmerd, om dat er gevaar bestaan voor inwaaien. De gevelmuur van den zijbeuk aan de Zuid zijde is in dc lengterichting maar dan een meter paar buiten doorgebogen. Teneinde den doorgebogen muur te verankeren werd indertijd een geweldig schoorwerk van grenenhouten balken geconstrueerd en daartegen 't leelijke, grijze schijnplafond aangebracht, dat aan de aosthctische wer king van het kerkinterieur zooveel schade doet. Boven dit schijngewelf zit nog het ge raamte van het oorspronkelijke eikenhou ten tongewelf, dat zich via het transept voortzet tot aan het eind van het koor. Het fatale is nu dat de schoorbalken, voor zoover zij in de muren zitten, nagenoeg geheel zijn verteerd. Daarenboven zijn de planken, waarop de leien gespijkerd moeten worden, zoover vergaan dat er geen spijker meer in kan worden geslagen en sijpelt het hemelwater door alles heen. De deso late toestand van het schip manifesteert zich nagenoeg overal door scheuren, ver kleuring der muren door inwateren, enz. Inderdaad kan hier worden gesproken van periculum in mora, want het gevaar is verre van denkbeeldig dat op een gegeven oogenblik dc geheele zoldering instort en het gebouw in een groote puinhoop wordt omgezet. Er zullen nog duizenden guldens noodig zijn om dit gedeelte van het gebouw te kun nen herstellen en het is te hopen dat on danks den ernst der tijden de middelen bij een zullen komen om de restaureerings- werkzaamheden te kunnen voortzetten en beëindigen. Nader vernemen wij wat Kerkvoogden voornemens zijn zulks met het oog op het gevaar binnenkort de diensten in de Nieuwe Kerk te doen plaats hebben in het transept, dat thans door middel van een houten schot van het schip der kerk is gescheiden. FILMRONDREIS „NEDERLANDSCH FABRIKAAT". Te Zaltbommel werd de te houden feest- week aangegrepen, om aldaar tegelijker tijd de propaganda voor het gebruik van Nedorlandsche goederen te versterken. On geveer 2000 personen waren hier getuige van de Nederlandsche industrie-filmvoor stelling. Te Waddinxveen, een nijvere industrie plaats, bleek de belangstelling voor het Ne- derlandsch Fabrikaat ook reeds te bestaan, evenals te Weesp, waar velen zich de moei te getroostten naar dc Ossenmarkt te ko men. In Naarden werd eerst om elf uur be gonnen, daar te voren een myziekuitvoe- ring werd gegeven. Meer dan twee duizend aanwezigen wei-den hier geteld. In Laren, het aantal inwoners in aanmerking geno men, was dit natuurlijk minder. Te Hilver sum, waar na afloop van de Markt werd vertoond, was men ook dankbaar voor het gebodene. Op ruime schaal is in al deze plaatsen weer propagandamateriaal ver spreid. Deze week worden achtereenvolgens be zocht Santpoort, Alphen a. d. Rijn, Schoon hoven, Sliedrecht, Waalwijk en Tilburg. DOOR EEN GLAZEN KAP GEVALLEN. BIJ het schoonmaken van een lnifel voor het Centraal Sta tion te Amsterdam, Amsterdam, 28 Juli. Een 29-jarige glazenwaesoher was vanmorgen te onge veer half twaalf bezig met het schoonma ken van de ka7^oo|^he^^tr^l_Station,. onder welke afsluiting gewoonlijk een aantal motorrijtuigen gestald staat. De man bevond zich voor zijn werk op de gla zen bedekking; toen hij een luifel wilde schoonmaken, gleed hij uit met het gevolg dat hij door het glas zakte en via het dak van een auto, die den val brak, op straat terecht kwam. Met een diepe vleeschwonde aan het lin kerhand is het slachtoffer per auto van den G.G. en G.D. naar het Binnengasthuis vervoerd. Hij klaagde ook over pijn over het geheele lichaam, en is, na onderzocht te zijn, naar huis vervoerd. Het Christendom mag voor den inlander geen vreemde import zijn Zooals wij hebben gemeld, keert de zen deling dr. A. Kruyt, na zijn ongewone In dische loophaan binnenkort naar Nederland terug. Een twee-en-veertigjarige werkzaamheid, hoofdzakelijk onder één enkel volk, behoort zeker ook in de wereld der zcndelingen- ethnografèn tot de zeldzaamheden. Zelf zendelingszoon. heeft Albert Kruyt zijn be langstelling over een veel wijder terrein uitgestrekt dan daartoe de zending in en- geren zin zou behoeven te leiden. De die pere kennis van de cultuur der volken, die nog in de eigenaardige gedachtensfecr van het animisme leven, heeft hern én om die kennis zelf én om de mogelijkheid, die zij bood om haar aan den invloed der Chris telijke zending ten goede te doen komen, van meet af aangetrokken. Tot die kennis vormde dan de taal den ailerbesten sleu tel, cn zoo richtten zijn onderzoekingen zich vanzelf ook op taalkundig gebied. Hoe hij zijn zendingstaak begreep, heeft E-Iorsting in een zijner opstellen over zijn omzwervingen als topograaf in rake woor den gcteckcnd; hij gaf Kruyt in dezen vorm het woord; „Daal af tot het volk, verplaats je in de denkwijze ervan, breng het Evangelie in beelden uit zijn eigen omgeving, welke tot hem spreken, die het aanvoelt cn dus be grijpt. Wees geen baboe, noch een opdrin- ger, maar een oudere, liefdevolle leider en waker, die het volk prikkelt tot zelf-inspan- ning, zelf-docn, zelf-denkcn. Grijp alleen in tot steun op het goede moment. Daardoor ontstaat interesse en groeit het Christen dom in, door cn uit het volk zelf, wordt er één mee. Dan is het geen opgedrongen „vreemdeimport; welke" grerote leans-loopt bij veranderde omstandigheden vlug weg geworpen te, worden"; maar een volksbezit, voor het behoud waarvan de menschcn zul len opkomen". De journalist Holtus beschreef destijds in zij" reisschetsen van Celebes dezen „groo- tcn ruigen man" als „den leider, den vader haast zou ik zeggen: den biechtvader, van een groeiende zendelingsorganisatic, van een volk cn een land. Zijn persoon cn hou ding vervolgde hij -r- hebben dat bekoor lijke toenaderende, de als naar ons tocge- bogene, zachte welwillendheid van een be- reidvaardigen sterke, wicn het leven veel liefde voor anderen gaf, en grootc innerlijke kracht voor zichzelf". Holtus schreef ook over mevrouw Kruyt, die haar echtgenoot zoo trouw en krachtig in zijn arbeid ter zijde stond: „Deze twee Hollanders, die in 1893 alles verlieten om in Celebes hun licht en hun waarheid, hun levensbeschouwing en hun idealen te gaan brengen! Als ze bei den eens vertellen zouden over die eerste jaren, in streken, waar niet één bestuurs post gevestigd was of de naam van de Kompcnie eenige beteekenis had! Van dc ontberingen, toen geleden, en moeilijkhe den, toen voetje voor voetje benaderd, „overmeesterd en ten slotte, vaak helaas slechts schijnbaar, overwonnen". In 1895 kwam ook de bekende dr. Adriani met. zijn echfcgenoote in de Toradja-landcn aan. De beide jonge zendelingsfamilies werkten veel samen in de uitgestrekte, onontgonnen ge bieden. Vooral voor de beide dames was die onderlinge omgang een groote steun. Toch leden beide vrouwen veel, meer nog door cultureele, dan stoffelijke ontbering. Het duurde tot 190S eer de eerste, heidenen zich lieten doopen. In 1925, toen Holtus het bloeiende centrum van de Pososche zending bezocht, waren er onder de Baré-ers en Mo- riérs al honderden volksschooltjes. De zen ding had er sinds vele jaren haar eigen kweekschool, te Pcndolo, met Kruyt als hoofd. En mevrouw Kruyt is „aller moe der" geworden. „Ze heeft het zelfs bij de Toradja's nog verder gebracht; ze is hun „grootmoeder", hoogste eeretifcl. „Onze grootmoeder" noemen ze haar, met diezelf de onderscheiding en genegenheid, waar mede ze spreken over de oüdcre, eigen fa milieleden". De regcêring belastte den lieer Kruyt des tijds met de bestudeering van de vrijwel onbekende Toradja-stammen, die de ooste lijke gebergten van Centraal-Celebes bewo nen. Jaarlijks besteedde hij de vacantie van de kweekschool om daar, in gebieden zon der paden, zonder eenig comfort, te arbei den, terwijl zijn echtgenoote dien tijd alleen in de Pendolosche eenzaamheid sleet. Tot de Toradjalanden hebben zich Kruyl's studies van land en volk niet bepaald. Hij heeft studiereizen gemaakt naar Sumatra, Nias, de Mentawei-eilanden, Soemba en tal van andere eilanden, om ook daar de volks cultuur te bestudeeren. Wij zullen de le zers niet vermoeien met een opsomming van de titels der talrijke werken en tijd schriftartikelen, die er het resultaat van zijn. Vermelden wij hier alleen: Het ani- nisme in den Indischen archipel. De inlan der en de Zending, De Baré-sppekende To radja's van Midden-Celebes» Van Heiden tot Christen. WAT ETEN WIJ MORGEN? KOFFIETAFEL. Italiaansche macaroni met tomatensaus. In een half pond bloem, die men in een diepen korn doet maakt men een kuiltje in het midden cn breekt hierin een ei. Nu kneedt men stevig met de handen dit ei vanuit het midden door de bloem heen met toevoeging van een half kopje lauw water. Men blijft stevig kneden tot ei cn water zich volkomen met de bloem vermengd heb ben en een stevige bal is verkregen, die men dan uitrolt met een dcegrol, zoo dun moge lijk. Men krijgt zoodoende een lap. die er uit ziet als een zemelap. Kleeft het deeg te veel aan den rol dan voegt men er steeds een klein beetje bloem aan toe. De aldus verkregen lap bestrooit men nu licht met bloem en rolt hem voorzichtig op, zoodat men als het ware een lange worst krijgt, waar men nu voorzichtig met een mes tel kens dunne plakjes afsnijdt, die uit elkaar moeten vallen tot lange reepjes. De op deze wijze verkregen macaroni laat men ongeveer 5 minuten in een pan met. kokend water cn zout.'koken, schept ze vlug uit en vermengt ze met een gebonden tomatensaus, die men met eenige bouillon blokjes en een fijn-gesnipperd en gefruit uitje heeft gekruid. Ook kan men hier zeer kleine stukjes vleesch aan toevoegen. Ze moet zeer heet in een gesloten dekschaal worden opgediend. Aan tafel wordt er voor het uitdeelciv een stukje boter doorgeroerd en wat geraspte kaas. Men geeft er dun gesneden droge stukjes brood bij. MIDDAGMAAL. Voorgerecht: kop bouillon. Vleesch: gebakken ham met eieren. Groente: Salade met komkommer. Nagerecht: Griesmcel met rozijnen. Een Indische groep gevormd Arieta Holland meldt Dezer dagen is tot stand gekomen de Indische groep in de liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond", tot vorming waarvan reeds in de jongste jaarvergadering van de Vrijheidsbond te Leeuwarden mededeeling was gedaan. Dc voorzitter. Mr. Fock. heeft hot bestuur dezer groep, welke tot doel heeft hier te lande goede voorlichting te doen verstrek ken omtrent de overzeesche aangelegenhe den. en aldus de belangen van Nederland cn de overzeesche gewesten te dienen, ge- installeèrd. Dit bestuur bestat uit de volgende.heeren: Ir. J Blackstoner oud-direttcur van hèUtle- partement van B. O. \y. in Ned.-Indië; Mr. D. A. Delprat, directëür dér .Stoomvaart-Mij. Nederland, oud-lid van den Volksraad; A. J. N. Engelenberg, oud-resident, oud-lid van den Volksraad; A. J. W. Ilarloff en Mr. H. Jelgerhuis Swilden, beiden oud-iid van den raad van Ned.-Indië; C. J. van Kempen,,oud gouverneur S. O. K. en oud-lid **an do Tweede Kamer der Staten-Generaal; Char les Kiés, gencraal-majoor Kon. Ned. Ind. bui tendienst, oud-gedelegeerde van den Volks raad; Th. Ligthart, oud-directeur van de Javasche bank, oud-lid van den Volksraad. Dit comité zal nog worden aangevuld met een of twee deskundigen voor Suriname of Curasao. liet bestuur van de groep zal tevens die nen als raad van advies in overzeesche zaken voor het hoofdbestuur van den Vrij heidsbond en voor de Kamerfracties in deze politieke partij. DANKBAARHEID. Tweo pilten ven prol. Albert Schweitzer. Prof. Albert Schweitzer heeft uit dank baarheid voor den steun, door Nederland aan zijn werk verleend, aan het Nationaal Crisis-Comité en aan Simavi (Steun in Me dische aangelegenheden voor Inlanders) elk een gift van 400 geschonken. ■Hbld.) K. HIDDINK'S WIJNHANDEL. Hilversum, 27 Juli. Morgen zal de firma Kaspar Hlddink alhier haar niéuwe wijnzaak in de Kerkstraat 64 openen, welk filiaal dc bestaande zaak in dc Emmastraat vervangt. Dii r^-cü-we filiaal is naar de oischcn des tijds ingericht. De nieuwste snufjes op het gebied van meubileering, stoffeering cn verlichting hebben in deze nieuwe zaak toepassing gevonden. Geeft daar uw Keitje of Advertentie op

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2