EEN MOOIE JULI-AVOND Keest Fa.M.R.N.00STERVEEN DE WEELDE VAN HET EEMGEBIED Vleermuizen en egels als dnisterlingen HILVERSUM LEENT Zitting van den gemeenteraad PROVINCIALE BRANDWEERBOND WAT ETEN WIJ MORGEN? Langestraaf 42 Tei. 77 De grauive klauwier zwaait met zijn nerveuzen staart Langs den Hooiweg en in de weien, als omranding van de slooten, heuvelden bol en groen de Meidoornhagen op. Allerlei warrig gewas groeide daar veelal door- en overheen. De hop met haar voorname blad had er zich hier en daar aan vastgerankt, fijntjes-blozende enkelvoudige rozen glim lachten er met meisjesgezichten bovenuit en soms geurde zoo'n hagedoorn nadruk kelijk, omdat boven op den top de talrijke grillige bloemen der kamperfoelie haar ro ken uitzonden. Het was een schoone over woekering. De bermen en slootswallen stonden vol bont gebloemte: moerasspiraea met edel roomkleurig bloeisel vervulde de lucht van haar zomersche zoetheid en tusschen de wikken en winden gluurde het stille rood der dagkoekoeksbloemen. Verlegen onder de bramen, die met honderden roosbloempjes waren versierd, kleurde het teedere, bedees de blauw van 't glidkruid, dat de dichter lijke naam blauwe Godsgenade is gegeven. Rijzig, boven bijna al het andere groeisel uit, hieven zich tal van kloeke schermbloe- men, terwijl in de slooten de waterweegbree baar bloempluimen omhoog stak. Rustig graasden de zwart-met-witte koe beesten in den stillen avond, die kruidig was van de hooigeuren. Hoog werden in de weien de wagens opgestapeld en even later schommelden zij met hun zware optassing log, maar schoon, naar de schuren, of hob belden langs de wegen. Overal was 'toogst- l'adrijf volop aan den gang; haast hadden de boeren, want in de lucht broedde on weer en er dreigden buien. Oppers en roken verrezen uit den bodem, het kloeke boeren volk hanteerde gewiekst hark en vork, of leidde de machines, want, als het kon, moest alles nog binnen, of althans beveiligd zijn voor het neergudsen van den regen. Fijn wandelen was het langs de spoorlijn AmersfoortAmsterdam, waar het wijde Eemgebied achter de rails begon. Links en rechts tuterden af en toe welluidend de tu reluren, grutto'9 met afhangende vleugels en grappig bengelende pooten maakten klage lijk misbaar, wanneer een hooier wat al te dicht een sloot langs een nog niet gemaaid grasland naderde: blijkbaar waren de vo gels nog 6teeds beangst, dat de mensch hun reeds volwassen jongen zou deren. Langs de bermen van de spoorlijn zelf, waar allerhande struiken met grilligen plantengroei zorgden voor een verrukkelijk wilderni6je, was het één weelde van bloe men. Nu eens stonden zij afzonderlijk, dan weer trad een soort massaal op, waardoor boeiende kleurvlakken ontstonden. Soms leek het, of honderden blauwe boschklokjes te hoop waren geloopen; een ander maal gloeiden heele bermgedeelten van het geel en rood der rolklaver. Op langen stengel rankte look her en der op met purperen schermbollen en wanneer de plant even ge wreven werd, drong een penetrant geurtje in den neus. Rozerood werd het grasveld af en toe van de vele diep-gespleten kroon- bladen dor rafelige koekoeksbloemen en van een fijne fluweeligheid, zacht als een kin derwang, waren de hazepootjes. Doch ook échte hazepootjes waren er; wij verrasten een halfwas-lepelman in zijn le ger, nadat wij al een tijdang vlak in zijn buurt hadden rondgedrenteld, speurend naar de bermen, maar vooral naar de strui ken. Eerst maakte het dier zich traagjes uit de voeten, het leek wel ziek, maar 't duurde niet lang, of zijn vlucht begon een gehaaster karakter te dragen. Het arme haasje had niets kwaads in den zin, de goe de sul, maar zijn vlugge jakkeren bracht toch allerlei vogels in beroering: roodborst- tapuiten, grasmusschen en gele kwikstaar ten waren hevig ontdaan. Ook de grauwe klauwieren waren uiterst opgewonden; er was natuurlijk wel eenigs- zins aanleiding voor; de volwassen jongen toch grappige diertjes met stumperige staartjes, maar al ferm vlieg-vlug —schar relden, nog een beetje onhandig, door de meidoornheggen en toen kwamen ineens twee menschen opdagen. Vooral het mooie mannetje met zijn heerlijken kastanjebrui nen rug deed uiterst nerveus; met malle on berekenbare zwenkingen, schokken en duik- Ibewegingen vloog hij van en op den grond, onderwijl heel onwelluidend krijschend. Als hij het gevaar heel erg achtte, ging hij op de telegraafdraden zitten, waar hij wonder lijk met zijn staart manoeuvreerde. Tapui ten, vliegenvangers en ander vogelgrut ple gen dien, wanneer de eene of andere beroe ring zich van hen meester heeft gemaakt, op en neer te 6laan, doch de grauwe klau wier presteert veel meer. De onze zwaaide en maaide met zijn staart bovendien van links naar rechts, van rechts naar links en hief hem een keer zoo hoog, dat hij bijna zijn achterkop raakte. Het wijfje stelde zich niet zoo erg aan, maar hield zich meer ach teraf. Toen wij een poosje dekking zochten, keerde de rust zoetjes aan terug en konden wij met den kijker nagaan, dat de jongen, hoe ferm zij al uit de kluiten waren gewas sen, niettemin nog steeds door de ouders werden gevoerd. Het leege nest van den klauw ier zat maar een handbreedte boven den grond in een uiig, maar niettemin op een bijna ondoor dringbare plaats, want deze was heelemaal gebarricadeerd door middel van vinnige bramen. Het was ook in deze bloeiende bra men, de wilgen en de verdere belendende struiken, dat de rupsen van den basterdsa tijn vlinder in onnoemelijken getale waren veranderd in weeke poppen, die niet afzon derlijk hier en daar over de bladeren en takken zaten verspreid, maar dikwijls col lectief van gedaante waren verwisseld. Het loof vertoonde maar al te duidelijk de spo ren van de genoten maaltijden. Grilliger werd intusschen de lucht. De wolken stapelden zich tot grauwe en lood kleurige blokken op. Rustig verrees, in een wolk van boomengroen, de mooie toren van Soest onder het dreigement. De hemel grom melde. Er was onweer op til. Zouden wij er ons deel van krijgen? Of zou het net aan ons voorbij trekken? Het werd een moeilijke keuze: blijven in dit fijne terrein, waar het rood, paars en blauw van smeerwortels kleurde, of een veiliger oord opzoeken? Na eenige aarzeling werd tot den terugtocht besloten. De kieviten hadden zich tot troepen van honderden verzameld en manoeuvreerden in de verte tegen de kim als een zwarte, bewegelijke saamtassing. Roodborsttapuit, grasmusch en vliegenvan ger deden ons met getjik en gekrijsch uit geleide, maar niet meer zoo" hartstochtelijk als in de Junimaand, toen de jongen nog onbcholpener waren. De koekoek riep nog boven de weien zijn heerlijk eentonigen roep en de merel floot een geestdriftige, maar toch beheerschte aria tusschen het kleurig Sint Janslot der rijzige eiken. De eerste droppels spatten op den zandweg; het werd nu een wedstrijd tusschen de bui en ons: het zweet parelde langs onze gezichten, wij liepen met zevenmijlslaarzen, maar zagen toch nog in het voorbijgaan, dat een groote volwassen beerrups haastig over het pad krieuwel-poottc, om misschien een beschut plekje op te zoeken, waar hij voorgoed zijn warme, ruige vacht af zou kunnen gooien. Dikker en vetter werden de droppels; onze kleeren raakten donkerbespet. Nog honderd meters, nog vijftig, even op een drafje: wij zijn er en nu breekt de bui I09 met een kos telijke overdadigheid; in de serre zien wij hoe het water neergudst, neergulpt en neer- plenst, alsof de aarde onverzadigbaar is. Na een half uurtje klaart de lucht op, de zon brandt in een blauwe wijdheid en de gereinigde wereld blinkt als versch-gcscha- pcn. De funkia's staan bij honderden frisch in den horder te bloeien, een blinkend sneeuwgeweld is de uitbundige bloei der jasmijnen en de lindebloemen zijn één geur en bijengezoem. Daar zullen straks de vlinders op afstui ven, als de laatste roodborst zijn lied ge ëindigd heeft" cn de vleermuizen de vlieg- zeiltjes spannen boven een blanke, dauwen de wereld! Want de grijze avond en de nacht wanneer de zandoogjes en blauwtjes, de dik- kopjes en hooibeestjes, de witjes en de hei vlinders met toegeslagen vleugels ruöten te gen bloem en stengel, is de tijd, dat de uilen, de spanners en zoovele vlinders meer dwarrelen boven de stille aarde. Het zijn er zoovele: tientallen, honderdtallen: appel groene bonte Orion-uilen, de vlinders van wilgenhoutrupsen met edele zilverkleuren van den berkestam, zwarte metertorenkop- pen, die een prachtig voorbeeld van mela- nisme zijn, wapendragers, die in ruststand berkenstokjes nabootsen, gamma-uilen met het mooi ingelegde teeken van zilver, ka- meeltje6vlinders, die voortgekomm zijn uit de poppen van bult-dragcndc rupsen, kla verblaadjes met elegant ingesneden vleu gels, wit-donzen basterd-satijnvlinders. Ik kan en mag ze niet alle opsommen. Maai de vleermuis heeft geen oog voor al dit vormen- en kleurenschoon. Zij nipt de avia tors weg uit de lucht en de egel, die geheim zinnig door de dichte bloemen en struiken der tuinen schuifelt, verklaart er ook me nig 6tuk nuchtcrlijk tot buit. Den volgenden ligt het tuinpad met rijk-gekleurde wiek jes als bezaaid en als de entomoloog, in de frissche vroegte de geur opsnuivend dei- vlieren en de lichten bewonderend van de Teunisbloemlampcn, zich even gaat vertre den, stelt hij onthutst vast, dat zij zelfs de zeldzaamste en rijkste vlinders niet heb ben gespaard. Maar daar zijn vleermuizen en egels nu eenmaal duisterlingen voor. RIXKE TOLMAN*. dat B. en W. de zaak nog eens onder 't oog zullen zien. Z. d. of h. st. werd aangenomen een voor stel van B. en W. tot het aangaan van twee geldleeningen, nominaal groot respectieve lijk ƒ100.000 cn ƒ200 000. Tot lid van het bestuur der stichting „Het Verzorgingshuis" werd benoemd dr. G. Blokhuis. Tot conrector aan het Gymnasium werd met alg. stemmen benoemd dr. O. Damsté, rector van het gymnasium te Assen. Tot leeraar in de oude talen aan die inrichting de heer E. Lopes Cardozo. Mej. E. J. Iden- burg werd herbenoemd als tijdelijk leera- res in de natuurlijke historie. Een crediet van ƒ3150 werd toegestaan voor de aanschaffing van leermiddelen en schoolmeubelen voor de onder het bestuur van het St. Annagesticht ressorteerende scholen. Een crediet van ƒ3600 voor de eerste inrichting van de klasse voor het 4e leerjaar van school no. la (voor u.l.o) en voor aanvulling van leermiddelen van die school. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot wijziging van de bepalingen inzake de minimum-leeftijd voor toelating tot de openbare scholen voor gewoon lager onder wijs en de openbare en bijzonder scholen voor voorbereidend onderwijs. Het afwijzend prae-advies op het verzoek van het R.K. kerkbestuur van den H. Jozef om medewerking voor de stichting van een 6chool voor gewoon L. O. gaf de heer v. d. H e e g (s.d.) aanleiding nogal scherpe cri- tiek te oefenen op deze aanvrage. De heer Brouwer (r.k.) verklaarde.dat de aanvragers ook tevreden zijn met voor- loopig een le klasse in een reeds bestaand schoolgebouw, dan kan in eenige jaren blij ken of een nieuwe school noodig is. Weth. Bakker (onderwijs) deelde mede dat B. en W., in overleg met de betrokke nen, het door den heer Brouwer bepleitte hebben gezegd te zullen bevorderen, mits die klasse niet zou komen onder een eigen schoolbestuur, aangezien daaruit de bouw van een nieuwe school automatisch zou voortspruiten. Eerst ging men daarmee ac- coord, doch blijkbaar is men later daarop teruggekomen. Na korte replieken werd het voorstel van B. en W. z. h. st. aangenomen. 7 wee leeningen van f 100.000 en 200.000 Hilversum. In de Dinsdag gehouden vergadering wees de heer v. d. II e e g (s.d.) bij het jaarverslag over 1931 van de Utrecht- sche Waterleidingmaatschappij op een „ge rucht", dat deze maatschappij afnemers ge dwongen zou hebben de rekening te betalen van vorige bewoners hunner woningen. Spr. noemde dit „chantage" en vroeg B. en W. een onderzoek in te stellen. Lang werd gepraat over een verzoek tot het weder omleggen van de autobuslijn „Bloemenkwartier" langs de spoorhalte „Soestdijker Straatweg". Meerdere raadsle den bepleitten het gevraagde, doch weth. Lopes Dias bestreed het met een ver wijzing naar de reeds opgedane ervaring. Ten slotte verklaarde de burgemeester Voorbereidingen voor een organisatie ter bestrijding van boschen heidebranden in verge vorderden staat Doorn, 27 Juli. In Hotel Pabst alhier werd heden de algemeene jaarvergadering gehouden van den Utrechtschen Provincia len Brandweerbondi De heer D. J. J. A. de L e u r heeft als voorzitter een kort openingswoord gespro ken. Hij vond daarbij gelegenheid een woord van dank te richten tot allen, die aan de organisatie van dezen dag hadden meegewerkt. Een bizonder woord van wel kom richtte do voorzitter tot den burge meester van Doorn,, die op deze jaarverga dering aanwezig wilde zijn. Met dankbaar heid gewaagde spr. van het voortdurende contact van het bestuur met Gedeputeerde Staten van Utrecht. In de onderlinge hulp- verlecning bij brand ontbreken nog enkele schakels, maar wij hebben vertrouwen, dat ook deze spoedig kunnen worden inge voegd. Niet alleen de actieve maar ook de preventieve brandweer heeft onze volle aan dacht. Spr. wees tenslotte op het belang van de algemeene brandpreventie ten plat- telande en sprak de beste wenschen uit voor het werk van de vcreoniging. Dc burgemeester van Doorn, Mr. dr. M. P. Thomassen a Thuessink v. d. II o o p van Slochteren, sprak evenals een vertegenwoordiger van dc Kon. Ned. Brandweervereeniging zijn beste wenschen uit voor het welslagen van de jaarvergade ring. Daarna werd besloten een telegram te zenden aan den beschermheer, dr. H. Th. s' Jacob, commissaris der Koningin in deze provincie. Jaarverslagen. Do heer W. Geleedst bracht het jaar verslag uit, waaraan door ons het volgen de werd ontleend: In het verslagjaar traden als lid tot den Bond toe de gemeenten: Achttienhoven, Hoenkoop, Renswoude, AVcstbroek 'en Zeg veld, zoodat op het eind van dat jaar 54 van de 71 gemeenten lid waren. Berekend naar het totaal aantal gemeenten in de Provincie bedraagt dit 75'/2 Dit is het hoogste cijfer van alle provin cies in ons land, waarin een brandweer- bond bestaat. Het grootste werk van onzen bond, n.l. de totstandbrenging van eene regeling omtrent onderlinge hulpverleening bij brand in alle gemeenten in deze provincie, heeft ook in het verslagjaar nog in meerder opzichten verdere aandacht gevraagd. Bovenal mag worden herinnerd aan de groote onder scheiding, welke onzen Voorzitter is ten deel gevallen voor het ontzettend vele werk door hem voor het tot stand brengen van dc onderlinge hulpverleening, verricht. Met deze, zoo zeer verdiende, onderschei ding van de Koninklijke Nederlandsehc Brandweervereeniging, wenschen wij hem nogmaals hartelijk geluk. (Applaus). Gedeputeerde Staten van Utrecht vroegen ons ook in het verslagjaar meermalen ad vies. Den aard hiervan kunnen wij bo zwaarlijk omschrijven, maar gaarne willen wij verklaren, dat dit bewijs van erkenning van het werk van onzen bond, mede blij kende uit de toekenning van eene bijdrage door de Provinciale Staten, door het bestuur lioogelijk wordt gewaardeerd. Behalve aan Gedeputeerde Staten werden eveneens aan velschillende gemeenten en brandweerkorpsen adviezen verstrekt. Deze adviezen worden samengesteld door een tweetal, daartoe ingestelde commissies t.w. een adviezcncommissie en een technische commissie. EUi Beinhorn bij haar aankomst in Bremershaven na een tocht gemaakt te heb ben van acht maanden. De koene vliegster is de tweede van rechts. Zeer tot den spijt van ons Bestuur en van de leden van de Technische c.ommisise kon in het. verslagjaar de motorcursus voor brandweerlieden, welke het vorig jaar zulk een groot succes heeft gehad, door te weinig deelneming niet doorgaan. Door den Voorzitter werden in het ver slagjaar vrijwillige brandweerkorpsen opge richt te Hoenkoop cn Baarn, terwijl in cn kele andere, gemeenten de oprichting van een zoodanig korps nog in voorbereiding is Omtrent de geldmiddelen der vereeniging kan worden opgemerkt, dat versterking daarvan zeer gowcnscht zou zijn. Nog vee' staat op liet programma van het bestuur, dat echter door gebrek aan financiën of achterwege, of slechts gedeeltelijk kon wor den verricht. Zeer zeker mag in dit verslag ook niet ver geten worden eene vermelding van onzt reeds ingeburgerde praatavonden, zonder welke men den Utrechtschen Prov. Brand weerbond niet meer kan indenken. Deze prnatuvonden, die zich in eene blijvende belangstelling mogen verheugen, werden zeven maal gehouden. Omtrent dc resultaten van de in 1930 door onzen bond ingestelde commissie ter bcstu deering van het vraagstuk van bestrijding van bosch- en heidebranden, kan worden medegedeeld, dat de voorbereiding van eene desbetrefenfde organisatie zich in cencn gevorderden staat bevindt. De heer H. P. A de Vi n k bracht ver slag uit omtrent den financieelcn toestand van de vereeniging. De rekening en ver antwoording vermeldde onder het hoofd ohtvfTYigstch eeri"bedrag*'van 1794,66 en onder uitgaven 16S0, 68. Het batig saldo bedraagt derhalve 113.98. De begrooting voor het jaar 1932'33 sloot op een bedrag van 1785 met een geraamd tekort van 115. Bestuursverkiezingen. De lieer W. Geleedst, die aan dc beurt was voor periodieke aftreding, had zich door drukke ambtsbezigheden genood zaakt gezien om zich niet voor een herkio- zing beschikbaar te stellen. Wel was hij bereid bestuurslid te blijven. De voorzitter bracht onder luide instemming van de ver gadering den heer Geleedst hartelijk dank voor het vele goede werk, dat door hem in het belang van de vereeniging is ver richt. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heeren W. Geleedst, J. J. Talsma en H. P. A. de Vink met algemeene stemmen herkozen. De heer O. baron van Wassenaer te Utrecht, die thans adjunct-secretaris van den bond is, werd op voorstel van bet be stuur met algemeene stemmen tot secreta ris benoemd. Door het bestuur werd nog medegedeeld, dat men het plan beeft om in liet vervolg aan de praatavonden ook eenige excursies te verbinden. Bovendien zal gestreefd wor den naar invoering van een eigen embleem voor de E.II.B.O. De voorzitter maakte ten slotte nog mel ding van enkele plannen voor de voering van het tien-jarig bestaan op 1 Maart a.s., die nog nader uitgewerkt moeten worden. In de middaguren had een wedstrijd ter zake van eerste hulp bij ongelukken plaats, waaraan werd deelgenomen door corpsen uit Oudenrijn, de Bilt en Doorn en waar voor een vriendelijke schenkster een wis selbeker beschikbaar liad gesteld. Wedstrijd Eerste Hulp. Doorn, 28 Juli. De eerste prijs in den wedstrijd eerste hulp bij ongelukken op de vergadering van den Utrechtschen Prov. Brandweerbond werd met 93 punten be haald door een ploeg van de Vrijw. Brand weer te De Bilt, tweede werd een ploeg van de Vrijw. Brandweer te Doorn met 64 pun ten. De wisselbeker gaat dus dit jaar naar de Bilt. De opdracht luidde als volgt: De brandweer is gealarmeerd voor een uitslaande brand in eene woning van twee verdiepingen. Juist als de brandweer arri veert op de plaats des onheils, ziet zij, dat een man boven uit een raam van het bran dende perceel springt cn op den grond blijft liggen. Bij onderzoek blijkt, dat de man klaagt over hevige pijnen in zijn lin kerbovenbeen en dat er een gecompliceerde breuk bestaat, ongeveer in het midden van dit bovenbeen, terwijl er bloed spuit uit een wond op de plaats van de breuk. Tegelijkertijd wordt uit de brandende woning een bewustelooze man gedragen, bij wien ademhaling en pols nauwelijks meer waarneembaar zijn. Bij onderzoek blijkt bovendien dat deze persoon een uitgebrei de brandwond heeft op zijn linkerwang van linkermondhoek tot linkeroor. Gevraagd wordt, na eerste hulpverlee ning beide getroffenen te vervoeren. KOFFIETAFEL. Ham soufflé. Een half pond ham wordt zeer fijn gen hakt en vermengd met anderhalf ons in heet water geweekt, en uitgeknepen brood, twee eierdooiers, peper en een bouillon blokje en op het laatst wat stijfgeslagen eiwit. Dit mengsel doet men in een geslo ten puddingvorm, dio eerst met boter is bestreken en met paneermeel bestrooid en laat het au bain marie een uur koken. De pudding wordt voorgediend met kerrie saus. Men kan ook het mengsel in een vuur vast schoteltje doen, met paneermeel en boter bestrooien en zoo in den oven laten souffleeren als men geen puddingvorm heeft. MIDDAGMAAL. Voorgerecht: tomatensoep. Vleesch: gevulde duif. Voor het vullen wordt een half ons kalfs gehakt per duif gerekend dat op de gewone wijze wordt klaargemaakt en gekruid naar smaak. Nu wordt het vel van de duif over de borst voorzichtig met den vinger los gemaakt, het gehakt er onder gestopt, ge lijkmatig over de borst verdeeld en het vel weer dichtgenaaid. Daarna wordt de duif in boter ongeveer drie kwartier gebraden. Men rekent één duif voor twee personen. Aardappelen gewoon. Groente: snijboonen. Xagérécht: schuimomelette. POIVÏA worden door K£RSO ons met veel ViNELLO succes verkocht. AUTO TEGEN EEN BOOM. B arn e veld, 26 Juli. Een Amsterdam- sclie familie, die zich in een Fordje, dat zijn beste dagen reeds bad gehad, naar de Veluwe wilde begeven, ten einde dan een vrijen dag in bosch en op heide gezellig cloor te brengen, ondervond op dezen tocht louter voorspoed, totdat de verraderlijke korte krommingen in den weg, nabij Ter- schuur, den chauffeur blijkbaar parten hebben gespeeld. Aldaar toch is de wagen eerst tegen een der langs den weg staande boomen, die niet wijken wilde, opgebotst, heeft vervolgens met een tweeden boom gecaramboleerd en is daarna om zijn as gedraaid, om ton slotte aan den anderen kant van den weg op den kop in de sloot te schieten. Van de inzittenden, maar eventjes vijf volwassen personen en drie kinderen, hadden er verscheidene verwon ding bekomen. Zoo constateerde een inge roepen geneeskundige hij een der kleinen hersenschudding, terwijl ook een der da mes, die weldra haar kindertal hoopt uit te breiden, zich zeer onpasselijk gevoelde. De overigen waren er met —brammen en builen, benevens den schrik, afgekomen. Van een voortzetten der reis was natuur lijk geen sprake, wijl ook de wagen hier voor totaal ongeschikt was geworden. HET STAMLOKAAL VAN E. TH. A. HOFFMANN. Het bekende Berlijnsche wijnhuis van Lutter und Wegner, hot stamlokaal van E. Th. A. Hoffmann, verkeert in betalings moeilijkheden. De firma beeft aan de schuldcischers een accoord van 32 pet. aan geboden. Het bedrijf wordt gewoon voort gezet. Het oeroude wijnhuis, dat men kent uit Offenbachs opera Hoffmanns Erzahlungen, was de stamkroeg van E. Tb. A. Hoffmann, die daar zijn fantastische vertellingen deecL Ook tal van romantici en dichters van het jonge Duitschland bezochten dit lokaal. Ook veel beroemde tooneelspelers, diplomaten en liooge officieren waren daar tliuis. Dit wijnhuis is een der karakteristiek^* overblijfselen van oud-Berlijn.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 10