GEEN ALLEENHEERSCHAPPIJ VAN HITLER SIERKUNST DE TRAGEDIE DER OUD-STRIJDERS NIETTEMIN JUICHEN DE NAZI'S DUITSCHLAND EISCHT GELIJKE RECHTEN OORLOG IN ZUID-AMERIKA CHINA'S MOEILIJKHEDEN MET JAPAN Een onduidelijke toestand in Buitsohland ingetreden. Zal Von Papen zich kunnen handhaven? Nadat Brüning als rijkskanselier is weg gewerkt, de rijksdag is ontbonden cn de ministers van liet oude Pruisische kabi net aan den dijk zijn gezet, daar volgens dc regccring-Von Papen niet ferm genoeg werd opgetreden tegen de communisten, hebben Zondag bij onze Oosterburen de verkiezingen voor het rijksparlcment plaats gehad. Men kent do uitkomsten daarvan: op den grondslag der partijver houdingen in den rijksdag kan noch een rechtsche, noch een linkscho meerderheid worden gevormd en bovendien hebben de communisten weergalooze successen be haald. Dit zal misschien niet in dc laatste plaats moeten worden toegeschreven aan de anti-communistische maatregelen van Von Papen en diens arnbtgenooten, zoodat zij feitelijk het gevaar, dat zij trachtten te vernietigen, nog hebben vergroot. Intus- schen redeneert de regeering-Von "Papen geheel anders; zij laat uitkomen, dat feite lijk z ij alleen heeft ingezien hoe ernstig in werkelijkheid de communistische be dreiging was cn om de juistheid daarvan aan te tooncn, verwijst zij heel triomfante lijk naar de vcrkiezingssuccesscn der aan hangers van Moskou. Overigens krijgt men den indruk, dat Von Papen en diens collega'6 niet van plan zijn voorloopig het veld te ruimen. Een rechtsche coalitie, in staat om te re- geeren, kan momenteel niet worden ge vormd, daar de nationaal-6ocialistcn, on danks de 230 zetels, waarover zij beschik ten, noch alleen, noch met behulp der Duitsch-nationalen, noch met den verde ren steun van kleine rechtsche groepen, op een parlementaire meerderheid kunnen re kenen. Een linksche coalitie i6 evenzeer uitgesloten. Toch moet er worden gere geerd en onder déze omstandigheden ach ten Von Papen cn diens ministers het een noodzaak dc teugels in handen te houden, zoodat zij zich het recht voorbehouden te eeniger tijd met hun werkprogram voor den rijksdag te verschijnen. Dat zal ver moedelijk in het allerlaatst van Augustus geschieden, dus over ongeveer een maand. In dien tusschentijd kunnen allerlei onder handelingen worden gevoerd, welke mis schien leiden tot de vorming van een coa litie. De kans, dat alls besprekingen op een mislukking uitloopen, is echter even eens zeer groot cn dat is voor Von Papen cs. een reden te meer zich op de door hen bezette plaatsen te handhaven. Het schijnt, dat zij reeds nu rekening houden met de eventualiteit, dat, wanneer zij een motie van vertrouwen van de volksvertegenwoor diging zouden vragen, dit wel eens op een échec zou kunnen uitloopen. Het is dan ook waarschijnlijk, dat zij van den rijks dag een machtigingswet zullen vragen. Ook rlcze kan worden geweigerd. Maar zelfs in hel geval zal, volgens sommiger meening, de regeering-Von Papen niet wijken. Aan den anderen kant moet ook nog rekening worden gehouden met de eventu aliteit, dat het centrum, bevreesd voor een nog grooter verwarring, die vermoede lijk niet uit zou blijven, wanneer hetzij een motie van vertrouwen, hetzij Pen machtigingswet mocht worden verworpen, zich op den duur plooibaar zal toonen en zich bereid zal verklaren samen te wer ken met de nazi's, die het lijdt geen twijfel in de regeering-Von Papen met tertijd zullen worden opgenomen cn daar in grooten invloed zullen uitoefenen. Tevens loopt men in bepaalde kringen te Berlijn rond met het plan waarvan de verwerkelijking door de Hitlerianen stellig zou worden toegejuicht om de communistische partij buiten de wet te stellen. Een ongevaarlijk experiment i6 dit niet, maar het is geenszins uitgesloten, dat men inderdaad tot deze pi oefneming zijn toevlucht neemt, indien van een machti gingswet niets mocht komen. Wanneer de communisten, die 89 zetels in den rijksdag hebben, zouden zijn uitgeschakeld, zou de weg inderdaad open zijn voor de vorming eener rechtsche coalitie. Washington, 1 Aug. (V. t>.) Men is er eindelijk in geslaagd alle oud-strijders uit Washington te verdrijven, nadat dc federale troepen hun kamp hadden afgebrand. De grenzen der andere staten worden streng bewaakt; 500 oud-strijders met 350 vrouwen en kinderen kampeeren thans te Johnstown in den staat Pennsylvania; terwijl anderen nog op weg naar Johnstown zijn. De leiding der oud-strijdersbeweging gaat thans uit van een groot volkskamp bij Waterburry in den staat Maryland, halverwege tusschen Washington en Baltimore. De gouverneur van Maryland heeft den oud-strijders ver gunning gsgeven om hier te kampeeren. AMERIKA NEEMT DEEL AAN DE WERELDCONFERENTIE. Washington, 30 Juli. (V.D.). Naar in de hoogste Amcrikaansche regceringskrin- gen verluidt, zal de regeering der Vereenig- de Staten de Vrijdag door den Britschen ambassadeur overhandigde- uitnoodiging tot deelneming aan de economische wereldcon ferentie aannemen. De uitnoodiging houdt noch den datum, noch den zetel der conferentie in. In offici- eele kringen neemt men evenwel algemeen aan, dat de economische wereldconferentie warschijnlijk in de mand October te Londen zal worden gehouden- „De eindoverwinning kan ons thans niet meer ontrukt worden Velerlei commentaar der pers Berlijn, 1 Aug. (V.D.) De Deutsche All-, gemeine Zeitung schrijft dat de verkiezings uitslag stellig niet alle hoop heeft vervuld, doch dat een grondslag gelegd is voor een regeeringspolitiek, die Duitschland voorloo pig zal bewaren voor revolutionnaire woe lingen en radicale experimenten, doch die tegelijkertijd cle gedachte van het nationale recht op het gebied der binnenlandsche, bui- tenlandsche cn economische politiek tot uit drukking zal brengen. De sociaal-democratische Vorwarts ziet als belangrijkst en beslissend feit van deze ver kiezingen den stilstand en betrekkelijken achteruitgang van de Hitlerpartii. De nage streefde 51% zijn niet bereikt cn zelfs met de Duitsch-nationalen tezamen hebben de nazi's geen rechtsche meerderheid. De Montag constateert in verband met den groei der K.P.D., dat d* in den laatsten tijd bij elke verkiezing geconstateerde verdere afbrokkeling van het marxistische front zich niet heeft voortgezet. Inplaatö hiervan is een verdere verschuiving van dc kiezers rechts van het centrum ingetreden, met een in elk opzicht geslaagden tegenstand van de Duitsch-nationalen. Dc half communistische Welt am Montag acht het meest verheugende van den ver kiezingsuitslag het feit, dat het marxistische front minstens zoo sterk is als dat der na- tionaal-socialisten. De Frankfurter Zeitung schrijft over den verkiezingsuitslag, dat thans zal moeten blij ken, of de partij van Brüning bereid is de nationaal-socialisten ernstig voor de vraag van positieve medewerking te stellen. In elk geval zijn de aanspraken van de partij van Hitier op de alleenheerschappij door cle uit spraak van het door hem zelf aangeroepen Duitsche volk beslist afgewezen. De nationaal-socialistische hoofdorgaan, de Volkische Bcobachter schrijft, dat liet on gekend is in de parlementaire geschiedenis, dat bij een rijksdagverkiezing bijna li mil- lioen nationaal-socialistische stemmen wer den uitgebracht. Hieruit vloeit een aantal afgevaardigden voort, als nog nooit een fractie bij benadering heeft geteld. Onder den titel „De onhoudbare op- marsch" bespreekt de hoofdredacteur Alfred Rosenberg den verkiezinsuitslag en komt tot de conclusie, dat het passeeren van dc Hitlcr-beweging thans definitief tot het ver leden behoort. In welken vorm de niet meer to beteugelen wil tot uitdrukking zal moe ten komen, zal in de komende weken een punt van overleg zijn. Adolf Hitler heeft in elk geval een overweldigende volmacht van de Duitsche natie gekregen, die zijn bewe ging niet slechts numeriek verreweg do sterkste maakt, doch ook in waarde cn ge halte alles vereenigt, wat recht heeft om namens Duitschland te spreken. Het artikel eindigt met de woorden: „De strijd gaat verder. De eindoverwinning kan ons thans niet meer ontrukt worden." Tenslotte bevat het blad een beschouwing over het feit, dat de nationaal-socialistische partij thans de sterkste partij in Beieren is geworden en verklaart, dat het Beiersche volk wil dat het nationaal-socialisme de lei ding in den 6taat en daarmee ook de ver antwoordelijkheid op zich neemt. Een officieele nationaal-socialis tische verklaring. De officieele persdienst der nationaal-so cialistische partij deelt mede, dat de N.S.D. A.P. met groote bevrediging kennis heeft ge nomen van den verkiezingsuitslag. Do ononderbroken opgang der nationaal- socialistische beweging vindt zijn uitdruk king in het geweldige, stemmental, dat de partij bereikte. Hiermede is ook de positie der nationaal-socialistische partij tegenover de overige partijen gekenteekend. Het recht op de leiding van den staat kan men den nationaal-socialisten niet langer ontzeggen. De nationaal-socialistische partij is des te meer besloten om dit recht voor zich op te eischen, waar de nuchterste overwegingen op het gebied der binnen- en buitenland- sche politiek cn ook het bij deze verkiezing opnieuw aan het licht getreden bolsjewis tische gevaar een sterke, in het volk ver ankerde rijik6rcgeering dringend noodzake lijk maken. Het centrum zit w&er op de wip. Het Hamburger Fremdenblatt schrijft over de verkiezingen, dat de radicali6eering naar linksche zijde een onrustbarende uitwerking moet hebben. Het doel waarnaar de regee- ring-Von Papen-Von Schleicher bij ontbin ding van den ouden rijksdag streefde, n.l. een versterking van het zwakkere front door een sterker, is niet bereikt, zoodat het centrum weer op de wit zit. De Hamburger Nachrichtcn constateert met bevrediging, dat de snipperpartijen dit maal zoo goed als uitgeschakeld zijn. Wan neer de verkiezing geen parlementaire sa menwerking tot stand brengt, is het voort bestaan van de regccring-Von Papen verze kerd. Hierdoor heeft het Duitsche volk den waarborg, dat het zwart-roode gedoe in den rijksdag voorbij is. Volgens do sociaal-democratische Ham burger Echo is deze „op frivole wijze uit gelokte rijksdagverkiezing" een volksgericht in den waren zin des woords. De storm aanval der verecnigde reactie is afgeslagen. De stemmenwinst der communisten ver klaart het blad uit de vele verbodsbe- I palingen tegen de K.P.D. en de geweldactie tegen de Pruisische regeering- Zal het Centrum voorloopig een rechtsche regeering dulden? De Kölnische Volkszeitung schrijft, dat het centrum met de koelbloedigheid, waar mee het zijn besluiten pleegt te nemen, de nieuwe situatie zal beoordeelen. Gewoon lijk eerst beschimpt en dan gezocht en be nijd, zal hut vanzelfsprekend ook ditmaal tusschen het bonte gewemel 'der auguren, krachtfiguren, teleurgestelden, vertorenden, nerveuzen cn angstigen zelf zijn houding bepalen cn met ijzeren rust alle mogelijk heden onderzoeken. De Kölnische Zeitung schrijft o.a., dat wanneer het centrum van elke samenwer king afziet, het ook elke parlementaire re geering onmogelijk maakt, waardoor het elke regeering nog verder op den weg van art. 48 brengt cn binnen karton tijd nieuwe verkiezingen noodzakelijk maakt. Het blad kan zich niet indenken, dat het centrum voor een dergelijke ontwikkeling iets voelt. Het centrum heeft tot taak, voorloopig een rechtsche regcering te dulden. Tot nog toe konden de nationaal-socialisten steeds ho pen, dat hun eens de alleen-heerschappij in handen zou vallen. Thans is echter de nationaal-socialistische vloedgolf tot stil stand gekomen en hiermede zal ook de hoop. om alleen de macht in handen te krijgen, op den duur wel geringer worden. Het zou te begrijpen zijn, wanneer de na tionaal-socialisten onder deze omstandighe den bereid zouden blijken tezamen met an deren de regeeringsverantwoordelijkheid op zich te nemen. Een Rijksdag van 607 afgevaar digden. Het aantal rijksdagmandaten is toch nog gestegen tot 607, tengevolge van nagekomen stemmen uit de verschillende kieskringen. Hiervan krijgen de sociaal-democraten 133 zetels, dc nationaal-socialisten 230, de com munisten 89, het centrum 76, de Duitsch- nationalc Volkspartij plus de Duitsche Volkspartij, de landvolkpartij en de radicale middenstand 45, de Duitsche Staatspartij 4, de Beiersche Volkspartij met de economische partij 22, de christelijk-sociale volksdienst en de Volksrechtpartij 4, de Duitsche boe- renenpartij 2 en de landbond eveneens 2 ze tels. Wie gekozen zijn. Onder de bekende figuren, die in den rijksdag gekozen zijn, bevinden zich bij de sociaal-democraten o.m. Otto Braun, Seve ring, Wels, Hilferding, Crispien, Breitscheid, Loebe, Scheidemann, Hoeltermann, Künstler en Ernst Heilmann;-van de nationaal-so cialisten o a. Goering, Kube, Goebbels, graaf Rcventlow, Stoehr, dr. Frick, Alfred Rosen berg, Grcgor Strassor, Ritter van Epp, Hin- rich Lohse, Edmund ITaines, Freiherr Alexander von YVaiigcnhèim en Freiherr v. Eïst-Rübenach. Onder dc centrufrï-afgevaardigrlen bevin den zich dr. Brüning, dr. Kaas, de prelaat Schreiber, Stegérwald, Imbuscb, Hermes, Giessberg en prof. Ludwig, onder de Duitsch-nationalen Hugenberg, Oberfohrcn, Freitag-Loliringhoven, dr. Stadler, dr. Ebcr- ling, Herbert von Bismarck, von Arning- Kroechlendorf en Hcrgt; van de Beiersche Volkspartij zijn o.a. de prelaat Leicht cn Emminger gekozen, terwijl in de commu nistische fractie o.m. weer zitting hebben Ernst Thalmann en Wiily Münzenberg. Aanslag op de studio van den Silezischen radio-omroep. In den nacht van Zaterdag en Zondag is een politieke aanslag gepleegd op het aan de stadsgrens van Breslau gelegen studio gebouw van den Silezischen radio-omroep. Onbekenden drongen den tuin van het ge bouw binnen, sneden de draden door en openden een bombardement met steenen op het nog verlichte raam van de machineka mer, waar nog één machinist aanwezig was. Deze ontdekte in den kelder een begin van brand en waarschuwde politie en brand weer. Binnen een half uur was de brand gebluscht, doordat de schade gering was. De daders wisten over een korenveld, clat aan de studio grenst, te ontvluchten. DE VLUCHT VAN DE GRAF ZEPPELIN. Friedrichshafen, 30 Juli. (V.D.) Na dat het luchtschip Graf Zeppelin heden avond om half acht ouder leiding van ka pitein Lehman met 22 passagiers was op gestegen voor cle vlucht naar Danzig, zette liet allereerst koers in de richting Zwitser land, teneinde te Zürich post in te nemen. Om 22.10 werd op den terugweg Friedrichs hafen gepasseerd cn na een ronde boven de stad, waar bij de schijn werp ere van het luchtschip in werking werden gesteld, ver liet de Graf Zeppelin Friedrichshafen in Noordelijke richting. Danzig, 31 Juli. (V.D.) Hedenmorgen te acht uur is de Graf Zeppelin te Danzig vlot geland, waar de bemanning door de dui zendkoppige menigte stormachtig werd toe gejuicht. Gedurende een uur verbleef de Zepp op het vliegveld, waar passagiers werden ingenomen voor de vlucht boven de Oostzee en Zweden. Friedrichshafen, 1 Aug (HN). De Graf Zeppelin is vanmorgen om 10 minu ten voor 10 van de vlucht naar Danzig, waar een landing werd uitgevoerd, terug gekeerd en vlot geland. WIE IS IN BRAZILIË AAN DE WINNENDE HAND? Londen, 1 Aug. (H.N.). De Braziliaan- sche regeering meldt volgens een bericht uit Rio de Janeiro, dat de federale troepen een belangrijke overwinning op de opstan delingen in het Zuiden hebben behaald. Daarentegen melden de opstandelingen te Sao Paulo in een draadloos bericht, dat zij de overwinning behaald hebbers EEN NIEUW DUUR-RECORD ZWEEF VLIEGEN. Berlijn, 1 Aug. (V.D.) Het duurrecord voor zweefvliegen in de Rhoen is gisteren wederom verbeterd door Willy Schleicher, die van de Wasserkuppc af een zweef vlucht maakte van ongeveer 12 uur. Instemming van Italiaansche zijde In grooten opmaak wordt In de fascisti sche pers het bondige antwoord van von Neurath aan den Franschen ambassadeur te Berlijn gepubliceerd: de door den rijiks- weerminister gegeven uiteenzettingen komen overeen met de opvatting van het geheele Duitsche volk. In dit verband zijn de uit eenzettingen van Gajda in het officieuss Giornale d'Italia zeer belangrijk. De Duit sche these berust evenals de Fransche op veiligheid. Indien Frankrijk beweert, dat het zich niet veilig voelt, kan Duitschland evenzoo verklaren, dat het met zijn klein leger van 100000 man niet alleen moet op gewassen zijn tegen de geweldige Fransche bewapening, maar ook tegen die van de vier militaire geallieerden van Frankrijk. Uit dit probleem der ongelijke veiligheid en der niet voorhanden zijnde rechtsgelijkheid vloeit een der eerste oorzaken voor den noodtoestand van Europa voort. De hou ding van Italic is duidelijk en bekend: alle overblijfselen van den oorlog moeten wor den uitgewischt. Geciteerd wordt nog de Times, waarin de meening wordt uitgespro ken, dat in Engeland de overtuiging veld wint, dat de eisch der Duitsche rechtsge lijkheid vereenigbaar is met het verdrag van Versailles en als een der belangrijkste problemen langs diplomatiekcn weg ter hand genomen kan worden, aangezien het ter ontwapeningsconferentie niet behandeld is. Bolivia en Paraguay zijn het niet eens Buenos Aires, 1 Aug. (V. D.) Naar uit La Paz wordt gemeld, wordt de oorlog met Paraguay daar thans onvermijdelijk geacht. De vijandelijkheden in het gebied van Gran Chaco nemen dagelijks een ernstiger karak ter aan. De opperbevelhebber der Boliviaan- sche troepen heeft thans het ministerie van oorlog medegedeeld, dat zijn troepen het fort Bouqueron, een der belangrijkste forten van Paraguay, hebben veroverd. Naar het Boliviaansche ministerie van oorlog mede deelt, is ook het Paraguayaansche fort To ledo stormenderhand veroverd, waarbij be halve de volledige vestinguitrusting ook een belangrijk aantal militaire documenten in handen is gevallen. Ook de regcering van Paraguay heeft thans de volledige mobilisatie van het leger bevolen. EEN ONDIPLOMATIEKE DIPLOMAAT. Zijn terugroeping gevraagd. Warschau, 1 Aug. (V. D.) Het mi nisterie van Buitenlandschc Zaken heeft den Poolschen gezant te Berlijn opgedragen de terugroeping te vragen van von Rinte- len, den legaticsecretaris van Duitschland te Warschau, die gisteren tot twee malen toe de Poolsche nationale vlag, welke was geheschen op het huis waar zijn particuliere woning is, heeft neergehaald. Von Rintelen daarentegen heeft bij het ministerie van Buitenlandsche Zaken een nota ingediend, waarin hij protesteert tegen het feit dat een politie-agent den tuin, welke bij zijn appartement behoort, is bin nengedrongen, waardoor hij het exterrito- rialiteitsrecht heeft geschonden. De autoriteiten hebben een onderzoek in gesteld, ten einde na te gaan of dc door von Rintelen gedane stap gemotiveerd is. De Poolsche pers spreekt algemeen haar verontwaardiging uit, waarbij er aan toe wordt gevoegd, dat von Rintelen geenszins ontkent, dat hij de Poolsche vlag heeft in gehaald. Dg meening wordt uitgesproken clat er te Warschau geen plaats is voor een diplomaat, die het nationale embleem heeft beleedigd. GROOTE VERDUISTERING. De dader gearresteerd. Dresden, 31 Juli. (V.D.) De koopman Ansoul, die in zijn hoedanigheid van pen ningmeester der Duitsche en Oostenrijksche Alpinistenverceniging (district Dresden) tot een bedrag van 88.000 RM had verduisterd, is thans gearresteerd. UITGEBREID TRANSFERMATORIUM VAN ZUID-SLAVIË. Nadat Zuid-Slavië sedert geruimen tijd voor zijn particuliere betalingsverplichtingen een transfermoratorium had afgekondigd, heeft het thans in overleg met Frankrijk ook voor het grootste deel van zijn poli tieke verplichtingen zoo'n moratorium afge kondigd. DE GOUDSCHATTEN VAN DE EGYPT. Nieuwe lichtingspoging van de Artiglio. Brest, 1 Aug. (V. D.) Het Italiaansche berging6vaartuig Artiglio, dat o.a. heeft meegewerkt aan de pogingen om de gezon ken Fransche duikboot Promethée te lich ten, is naar het wrak van de Egypt terugge keerd om te trachten de nog resteerende ^goudlading te bergeik UTRECHTSCHEWEQ NIEUWE ZENDINQ: BARNSTEENEN EN KRALEN KETTINGEN R AM-SERVIEZEN O BUREAULAMPEN MEUBELSTOFFEN G METALEN STOELEN Nieuwe aaanleidingen tot conflicten Sjanghai, 1 Aug. (V.D.). Te Peking wordt een conferentie gehouden onder voorzitterschap van maarschalk Tsjang Hsoe Liang, waaraan wordt deelgenomen door de meeste generaals uit Noord-China ter bespreking van de mogelijkheden om de verschillende benden in Noord-China te unificeercn en te vereenigen op de basis van een overeenkomst tot samenwerking tegen Japan. Tokio, 1 Aug. (V.D.). Het telegram- agentschap Sjimboen Rengo deelt mede, dat de Japansche politie-autoriteiten te Moekden een aantal personen hebben ge arresteerd, die een aanslag hadden be raamd op het leven van generaal Honjo, den opperbevelhebber der Japansche troe pen in Mandsjoerije. De gearresteerden zouden in dienst staan van maarschalk Tsjang H6oe Liang en reeds een bekentenis hebben afgelegd. Sjanghai, 1 Aug. (V.D.). De Chinee- sche minister van financiën Socng heeft medegedeeld, clat de Chineesche regeering cle maandelijksche betaling van do vergoe ding aan Japan voor dc tijdens den Boxer opstand aangerichte schade over de maand Juli ter grootte van een bedrag van 33 dui zend pond sterling zal staken, zoolang de Chineesche douanekantoren in Mandsjoe rije door dc Japanners bezet zullen blijven. OPENING BEELDTELEGRAAFVERKEER MET DUITSCHLAND. 's-Gravenhage, 1 Aug. Ter gelegen heid van de opening van het bceldtele- graafverkeer tusschen Nederland en Duitschland werden, als eerste over de nieuwe verbinding, Leeldtelegrammen ver zonden door den minister van waterstaat, den directeur-generaal der P.T.T. en den hoofdingenieur-directeur der telegrafie cn telefonie. In het beeldtelegram van den minister van waterstaat, dat gericht was aan den rijkspostminister te Berlijn, werden de bes te wenschen uitgesproken voor de toe komst dezer verbinding. DE HULPVERLEENING AAN DE VEEHOUDERIJ. Vragen aan de Regeering. Het lid der Tweede Kamer, de heer Van der Sluis, heeft den minister van Economi sche Zaken en Arbeid de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat de Regeeringscommis- sic voor de hulpverleening aan dc veehou derij zich in een persgesprek o.a. als volgt heeft uitgelaten: „De minister heeft aanvankelijk als zijn meening te kennen gegeven, dat onbewerkte vetten buiten de belasting zullen kunnen blijven. Evenwel is middelerwijl reeds ge bleken, dat dit zeer groote bezwaren heeft. Men heeft b.v. een toeneming van den in voer van onbewerkte reuzel uit Duitschland opgemerkt, die waarschijnlijk aan de uitla ting van den minister moet worden toege schreven. Welke vetten er> belast zullen wor den is nog niet uitgemaakt en men kan er zeker van zijn, clat, zoo hieromtrent een be slissing wordt genomen, men deze pas op het allerlaatste oogenhlik zal vernemen." 2. Indien de gestelde vraag bevestigend mocht worden beantwoord, moet dan uit de mededeelingcn van den Regeeringscommis- saris worden afgeleid, dat de minister over weegt zijn toezegging, gedaan in de verga dering van cle Tweede Kamer van 25 Mei 1932, welke toezegging aldus luidt: „Ik blijf bij hetgeen staat in ds Memorie van Antwoord, dat in don natuurstaat spek, reuzel en oliën onbelast zullen blijven", niet gestand te doen DE GOEDE OUDE TIJD. Een begrooting om van te watertanden. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot definitieve goedkeuring van het slot der rekening van uitgaven en ont vangsten van Nederlanclsch-Indié over 1927. De uitg. hebben bedragen 775.858.188.24, cle ontvangsten 779.052.312.37V2. Het voor- deelig slot cler rekening bedraagt dus 3.194.124.13M. Voorts is gebleken, dat de uitgaven in totaal ruim 3 millioen beneden dc raming zijn gebleven, terwijl de gezamenlijke ont vangsten de raming met rond 76.2 mil lioen hebben overtroffen. Het slot van de rekening is derhalve rond 79.2 millioen ■gunstiger dan de raming-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2