voor ooze Gedis q walif iceerde Denen Een mooie Italiaanscihe prestatie ORANJEFEESTEN TE BAARN 1 M. H. van Raalte 1 j§ Wo l-met-Zij de UM.H. van Raalte BRUTALE DIEFSTAL TE ACHTERVELD HILVERSUMS BRANDWEER JUBILEERT ZWEMWEDSTRIJDEN TE BAARN Radioprogramma BIJKANTOOR Amersfoortsch Dagblad SOESTERWEG 107 OLYMP. SPELEN Van Egmond bereikt den halven eindstrijd 1000 M. sprint Los Angeles, 2 Aug. (V.D.) In het Rose Bawl Stadion te Passadena werden Dinsdagavond de Olympische wielerwed strijden voortgezet. De belangstelling was thans beter dan de vorige dagen en on geveer 6000 toeschouwers waren naar het stadion gekomen, om getuige te zijn van spannende wedstrijden. Op het programma stond de kwart fina les sprint 1000 M. Winner werd Chaillot, Frankrijk. J. J. van Egmond maakte den besten tijd voor Gray (Australië) en Pclliz- zari (Italië). Vervolgens werden de kwart finales ge reden voor de 2000 M. tandem wedstrijd. In LEENE. VAN EGMOND. de eerste rit wonnen de Fransciien Chaillot en Perrin voor Gebindcr en Chamber, En geland. Bij de 2e rit ontstond groots herrie, zoo dat de jury Christiaanse en Garvin (beiden Denemarken) moest disqualificeeren. Hier door werden B. Leene cn J. J. van Egmond winnaars. De Denen protesteerden tegen de disqua- lificatie, doch liet protest werd afgewezen. Zij konden echter opnieuw uitkomen in een volgende rit en wonnen toen zonder veel moeite. Hierdoor 'werden ook zij in de demi-finale geplaatst. In de 4de rit won nen twee Verecnigde Staten renners. Een mooie Italiaansche prestatie. Vervolgens werd onmiddellijk een aan vang gemaakt met de achtervolgingswed strijd. Frankrijk won hierbij voor Enge land. Italic en Canada. In de finale ont stond een verwoede strijd tusschen Italië en Frankrijk, welke eerst in de laatste ron de ten gunste van Italië werd beslist. Ita lië won in 4 min. cn 53 sec. en heeft hier mede dus achtereenvolgens dezen wed strijd gewonnen op dc Olympische spelen te Antwerpen, Parijs, Amsterdam en Los Angeles. In den strijd om de 3e plaats won Engeland van Canada. Jonalh geblesseerd. "Los Angeles, 2 Aug. (V. S.) In dc series 100 meter heeft Jonath een blessure opgeloopen, welke hem gehinderd heeft tij dens de finale in dit nummer. Deze blessure schijnt overigens niet zoo licht te zijn, im mers op aanraden van den Duitschen ge neesheer heeft Jonath zich naar het zieken huis beg3ven om zich onder behandeling te stellen. Of Jonath van verdere deelneming zal moeten afzien, is nog niet bekend. Het lacdenklasscmeut. Los Angelos, 2 Aug. (V. D.) Xa de atletiekwedstrijden van lieden, dc scherm- wedstrijden cn de ontmoetingen in het worsteltournooi duren nog voort, luidt de stand van het landenklassemenl als volgt: Vcreenigde Staten 123 punten. Duitschland 36 punten. Frankrijk 30 punten. Italië 21 punten. Canada 20 punten. Tsjecho-Slowakijj 19 punten. Polen. 17 punten. Finland 14 punten. Ierland 12 punien. Engeland 12 punten. Oostenrijk 9 punten. Japan 9 punten. Zweden 8 punten. Denemarken 8 punten. Philippijncn 1 punten. Nieuw Zeeland 3 punten. Zuid-Afrika 2 punten. Argentinië 2 punten. De schermwedstrijden. Los Angeles, 2 Aug. (V. D.) Heden zijn de pcrsonccle wedstrijden floret voor lieeren cn dames aangevangen. Er werd in verschillende poulc.s. geschermd. In de eei-ste groep floretschermcn dames wogen de partijen tegen elkaar op. Eerste in haar groep werd de schcrmstcr Bogen (Hongarije). Op de 2c plaats kwam mcj. Preiss (Oostenrijk). Als 3e eindigde mej. Batier (Engeland); 43 mademoiselle Adams (België). In de 2e groep werd de Olympische kam pioene Helen Mayer eerste, waarbij zij in totaal slechts 6 treffers ontving. Haar sterkste tegenstandster was Miss Guinness (Engeland), die haar 3 treffers wist toe te brengen. Als 3e eindigde in deze groep de schermster Munck (Denemarken). In de eerste poule van dc heeren werd Guaragua (Italië) eerste met Lloyd (Eng 2- land) als 2e. In de tweede poule eindigde Osier (Dene marken) als eerste met de bekende schermer Cattian (Frankrijk) op dc 2e plaats. In de derde poule won Casimir (Duitsch land) van Gaudini (Italië). Het worsteltournooi. Los Angeles, 3 Aug. (V. D.) In het Olympisch worsteltournooi (vrij worstelen) waren het van de Europeanen vooral de Finnen en Zweden die zich onderscheidden, doch ook de Franschen en tot veler venvon- dering ook de Hongaren kwamen goed uit. De Europeesch kampioen vrij worstelen Foeldcck (Duitschland) viel niet zoo op als zijn landgenooten hadden verwacht. De eer ste beslissing viel reeds in dc zwaargc- wichtsklassc, in welke zooals verwacht was Bichtlioff (Zweden) won cn de eerste gou den Olympische medaille voor zijn vrij wor stelen veroverde. Baarn. Tengevolge van de ongunstige tijdsomstandigheden droegen de feestelijk heden op den verjaardag van Koningin Emma in tegenstelling met vorige jaren een sober karakter. Van dc gebruikelijke festiviteiten is voor dit jaar afgezien, zoo dat het traditioneele vuurwerk en de ring- stekerij in karretjes niet plaats had. Tocli ging deze dag niet onopgemerkt voorbij in dc gemeente Baarn en al was de feestdrukte bij lange niet, wat wij ge wend zijn op Koninginnedag, eenige bijzon dere gebeurtenissen brachten toch heel wat menschen op dc been. Des voormiddags om 10 uur werd op den Brink begonnen met oen concert van ge wijde en gedragen muziek, hetwelk van wege do Permanente Oranjecommissie ge geven werd door de Baarnsche Harmonie Crescendo. Dit concert trok veel aandach- tigen, maar ook lang niet zooveel als wij gewend zijn. Na afloop daarvan maakte het muziek corps een rondgang door eenige straten. Niettegenstaande den geringen omvang van de festiviteiten, wapperde van de open bare gebouwen en talrijke particuliere woonhuizen de X'ederlandschc driekleur. Op dc fclicitaticrcgistcrs ten Paleize Socstdijk werden \clc handteekeningen ge plaatst, terwijl zich voor het hekwerk van het Palcis steeds vele vreemdelingen bewo gen. Ter gelegenheid van den verjaardag van de Hooge Ambachtsvrouwe hield des mid dags om twee uur de Christelijke Oranjc- vereeniging een feestelijke samenkomst in het Baarnsche Bosch, waar als feestrede naar optrad Ds. W. Seinen, Predikant bij de Gereformeerde Kerk alhier. Muzikale medewerking wérd daarbij verleend door het Christelijke Muziekkorps van Bunscho ten-Spakenburg. Omstreeks zes uur roed de geheele Ko ninklijke Familie per auto uit voor het maken van den gebruikelijken rijtoer door dc gemeente. De feestelijkheden werden des avonds om 8 uur besloten met een gemccntccon- cert op den Brink, hetwelk eveneens ge geven werd door de Baarnsche Harmonie Crescendo. AMERSFOORT g; AFD. STOFFEN jjg .J P Voor Laat-Zomer en voor ëj Vroeg-Najaar's Japonnen ontvingen wij een groote keuze gj O x gsj Stoffen g in prijzen van y 1.25 tot 2.25 p. el Ook in geborduurde Wollen gé Stoffen met effenstof voor SU combinatie-japonnen kwamen j>| reeds nouveautés binnen Kistje met ongeveer 6000 aan bankpapier verdwenen Barncveld, 2 Aug. Den afgeloopen nacht heelt te Achterveld een brutale dief stal met inbraak plaats gehad. Er is name lijk ingebroken bij de 71-jarige mej. de wed. F. v. d. Hengel, die met haar gehuw den zoon samenwoont en die in dit pand voor eigen rekening nog een café exploi teert. In genoemden nacht dan werd de be woonster, die beneden slaapt, tegen kwart vóór twee wakker, en toen zii licht ontsto ken had, bemerkte zij dat de beelden, die op de kast hadden gestaan, verdwenen waren. Na wat verder te hebben rondge keken, ontdekte zij ook dat de deuren van een paar kasten, die gewoonlijk gesloten waren, open stonden. En eerst nu drong het tot haar door, dat vermoedelijk bij haar was ingebroken. Aanstonds sprong zij nu uit haar bed cn kwam vervolgens tot de ontdekking dat uit een der kasten een ijzeren kistje, waarin zij haar geld bewaarde, verdwenen was. Haar eerste werk was nu haar gehuwden zoon, die met zijn gezin boven sliep, te wek ken, waarna aanstonds aangifte aan den rijksveldwachter te Achterveld werd ge daan. Rijks- en gemeentepolitie uit die ge meente hebben tóen onmiddellijk een on derzoek ingesteld, terwijl tevens de hulp van een politieman uit Amersfoort, die in liet bezit van een speurhond is, en van een deskundige op politioneel gebied uit Utrecht werd ingeroepen. Naar wij vernemen, is bij dit onderzoek gebleken, dat hier ongetwijfeld beroepsin brekers aan het werk zijn geweest. Aan de achterzijde van het huis door een heel moeilijk open te schuiven raampje, dat op circa 1M. hoogte in den muur is aange bracht, binnengeklommen, hebben de in brekers (vermoedelijk althans is het er meer dan één geweest) zich door de keuken naar de woonkamer begeven, vanwaar zij de slaapkamer, waar de weduwe in een bed stede sliep, hebben bereikt. Hier hebben zij, zooals reeds boven gemeld, twee kasten geopend, uit een waarvan een ijzeren kistje met een zeer aanzienlijk bedrag aan geld is gestolen. Iloewel de eigenares zelf op eenige honderden guldens na niet kon op geven, hoe groot het bedrag was, moet toch worden aangenomen, dat minstens 6000, speciaal papieren geld, waaronder een bank biljet van 1000, is buitgemaakt. Eigenaardig is, dat het zelfs den inwo- nenden zoon totaal onbekend was, dat zijn moeder over een dergelijk spaarpotje, dat nog nooit een cent rente heeft opgebracht, beschikte. Dat echter de rijkspolitie alhier, in sa menwerking met de gemeentepolitie te Stoutenburg, al het mogelijke in het werk stelt, om licht in deze duistere zaak te ont steken, spreekt wel van zelf. NIET GOEDGEKEURD RAADSBESLUIT. Barneveld, 1 Aug. On'angs besloot, de gemeenteraad alhier tot 8J4 pensioen- korting der gemeente-ambtenaren, waarte gen de ambtenaren ter eecretirie die der Openbare Werken legden zich bij liet raads besluit neer bij Ged. Staten in verzet kwamen. In dit request waren ten opzichte van den Raad minder vleiende argumenten gebezigd, waarover enkele raadslelen zich ten zeerste beleedigd gevoelden. Toen ech ter, naar aanleiding van dit adres, Gedep. Staten den Raad om advies hadden ge vraagd, waren de burgemeester en de oud ste wethouder, de heer II. van de Craats, van oordeel den Raad in deze niet te kun nen adviseeren. De jongste wethouder, de heer W. Middelman, was evenwel een an dere zienswijze toegedaan. X'adat de raads leden, de heeren Fikse en Geurts, de han delwijze der ambtenaren zoo scherp moge lijk hadden afgekeurd, werd het voorstel van wethouder Middelman, om Ged. Staten te adviseeren, bedoeld raadsbesluit goed te keuren, aangenomen. In dit uitvoerig ad vies werd gewezen op de groote noodzake lijkheid van bezuiniging, terwijl tevens vele voorbeelden werden aangehaald, dat de salarissen hier den toets der vergelij king met andere dergelijke gemeenten uit stekend konden doorstaan. Thans is echter van Ged. Staten bericht ingekomen, dat dit Collego meergenoemd .raadsbesluit niet heeft goedgeekeurd. Het 25:jarig bestaan met een demonstratie gevierd Hilversum, 1 Aug. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Hilversum sche brandweer had allereerst een plechtig heid plaats, n.J. het leggen van kransen op de graven van wijlen de heeren F. Behn- ken en C. Welsen, in leven brandmeester en brandwacht der Hilversumschc brand weer. liet volledige corps was aanwezig. De heer P. C. Wijdekop sprak als oudste brandmeester aan het graf van den heer Behnken. dankte hem voor al hetgeen bij gedaan heeft, voor zijn stuwkracht en opof ferende werk. Mevr. de wed. Behnken dank te met eenige woorden. Aan het graf van den heer Welsen her dacht spreker de trouwe plichtsbetrachting van den overledene. Daarna had de demonstratie plaats op het terreiun aan het Langgewenscht. Van de Gooische gemeentebesturen waren aan wezig burgemeester H. de Bordes (Bus- sum), wethouder Jac. Smits, loco-burge meester Kaarden), wethouder B. H. Bakker (loco-burgemeester Hilversum), wethouder A. Vos Hzn. (loco-burgemeester Huizen), jhr. H. C. M. van Nispen tot Scvcnaer (Laren) en J. J. Klarenbeek (Blaricum). De brandspuiten uit Kaarden, Bussum, Laren, Blaricum, Huizen, Hilversum en Baarn waren op het terrein opgesteld. Ir. J. F. Groote, commandant van de brandweer, legde er in zijn rede den nadruk op, dat deze bijeenkomst het zegel was op de overeenkomst van de brandweren in het Gooi, dat zij elkander zouden helpen. Spr schetste het ontstaan der Hilversumsche brandweer en heette in dit verband in het bizonder welkom oud-burgemeester Gui cher, die voor de organisatie van de brand weer tot in haar huidige samenstelling had geijverd. Onder het motto: steeds beter, steeds veiliger, sloot hij zijn rede. Daarna sprak de Bussumsche burgeraees ter H. dc Bordes, die het jubileerende corps geluk wenschte en constateerde, dat het aan de spits staat van de niet beroeps brandweren in Nederland. Hij overhandig de ir. Groote namens de Gooische belangen commissie een krans. Daarna voerden nog het woord de heei van Norren, commandant van de Bussum- schc brandweer, de lieer de Bruin, bestuurs lid van de N.-H. Brandweerbond. Ir. Groote dankte de sprekers en huldigde de 2 voorlieden en de G brandweerlieden, die van de oprichting af aan de brand weer verbonden waren en overhandigd»* ieder een enveloppe met inhoud De oude Hilversumsche brandspuit gif tot groote hilariteit der omstanders een de monstralic, daarna liet de tegenwoordige brandspuit zien wat zc kon. Nadat de thee was gebruikt, werd het materiaal bezichtigd. Een en ander werd opgeluisterd door de muziek van het Hil versumsche Politiecorps Er was zeer veel belangstelling. Baarn. Maandagavond hield do Baarnsche Bond voor Lichamelijke Opvoe ding zwemwedstrijden in de gemeentelijke Bad- en Zweminrichting aan de rivier de Eem. Dc uitslagen daarvan zijn de volgende: Jongens 10 tot cn met 12 jaar: 25 Meter schoolslag. 1. H. Nijboer van Wilskracht, 29 2/5 sec.; 2. M. Koopal van de Baarnsche Gymnastiek- en Schermvereeniging, 29 4/5 sec.; 3. B. Wijsmuller van dezelfde vcrecni ging, 31 1/5 sec. Jongens 13 tot on met 14 jaar: 25 Meter schoolslag. 1. T. Wijsmuller van de Baarn sche Gymnastiek- cn Schermvereeniging 29 3/5 sec.; 2. N. Veldhuizen van Wilskracht 30 4/5 sec. Meisjes 10 tot en met 12 jaar: 25 Meter schoolslag. 1. C. Schoff van de Baarnsche Gymnastiek- en Schermvereeniging, 26 2/5 sec. Meisjes 13 tot en met 14 jaar: 25 Meter schoolslag. 1. A. van Mill van Excelsior, 29 4/5 sec.; 2. A. van den Brink van de Baarn sche Gymnastiek- en Schermvereeniging, 30 2/5 sec. Heeren Juniores: 50 Meter schoolslag. 1. M. Stoeltie van Wilskracht, 56 1/5 sec. Dames 50 Meter vrijp slag. 1. A. van Ewijck van Wilskracht, 53 2/5 sec. Heeren 50 Meter vrije slag. 1. B. van der Woord van Baernc, 35 1/5 sec.; 2. R. Duin van Wilskracht, 39 1/5 sec.; 3. J. Veldhui zen van Wilskracht, 39 3/5 sec. Dames 50 Meter schoolslag. 1. R. van Ewijck van Wilskracht, 52 sec.; 2. G. Veld huizen van Wilskracht, 55 sec.; 3. N. Broer- ze van Wilskracht, 59 3/5 sec. Heeren 50 Meter schoolslag. 1. B. van der Woord van Baerne, 43 2/5 sec.; 2. J. Veld huizen van Wilskracht, 45 sec. Dames 50 Meter rugslag. 1. R. van Ewijck van Wilskracht, 58 3/5 sec. Heeren 50 Meter rugslag. 1. J. Veldhuizen van Wilskracht, 53 4/5 sec.; 2. T. van Klaar- water van Wilskracht, 54 3/5 sec.; 3. Th. de Ruig van Excelsior, 56 3/5 sec. Heeren 3 maal 50 Meter Estafette vrije slag. 1. Wilskracht I in 2 min. 1 soc.; 2. Wilskracht II in 2 min. 73/5 sec.; 3. Baerne in 2 min. 311/5 sec. Dames 2 maal 50 Meter Estafette vrije slag. 1. Wilskracht I in 1 min. 59 3/5 sec.; 2. Wilskracht II in 2 min. 6 sec. Na deze wedstrijden werd een polowed strijd gespeeld tusschen de Vest uit Kaar den en Wilskracht uit Baarn, welke met 2—2 gelijkspel eindigde. WAT ETEN WIJ MORGEN VOOR DE KOFFIETAFEL. Macaroni met ham en kaa6. Benoodigd: (6 pers.). 200 gram macaroni. 150 gram hain. 150 gram oude zoetcmelksche kaas. 50 gram boter. Breek de macaroni in stukjes van 6 S c.M., wasch ze en kook ze gaar en bijna droog in kokend water met zout uur a Vk uur). Hak de ham cn rasp de kaas. Roer zc op zacht vuur voorzichtig met twee lepels door de macaroni, tot de kaas draden trekt, maar zorg vooral dat de macaroni heel blijft. Roer er de helft van de boter door voeg er naar smaak zout (en peper) bij, doe alles in een vuurvast schoteltje, strooi cr paneermeel over, leg er de overi ge boter in klontjes op, maak den rand van het schoteltje schoon en laat t in den oven bruin worden. (N.B. Om het aanbranden der macaroni te voorkomen, kan men onder in do pan een klein bordje leggen). VOOR DE MIDDAGTAFEL. Runderlappen. Jonge bieten. Aardappelen gewoon. Rlz a la Condé. 250 gr. rijst, lVi liter raclK, too gr. 6UiKcr, 6tokje vanille, 3 eieren, 50 gr. amande len, abrikozen-compote. Kook de rijst in de melk met vanille aar. Voeg dan de suiker en de gemalen (gepelde) amandelen toe en bet laatst de eklopte eierdooiers. Roer alles goed dooreen en vul met deze massa, laag om laag met de abrikozencom pote, een vuurvast schoteltje. Klop de eiwitten zeer stijf, roer wat poedersuiker door het eiwit on bedek er den schotel mee. Zet het schoteltje in een lauw warmen oven om heel licht bruin te worden, (onge veer een kwartier). Donderdag 4 Augustus. Hilversum: 8.01—10.00 Gramofoonmuziek. 10.01—10.15 Morgenwijding. 10.1510.30 Gramofoonmuziek. 10.30—12.30 Ochtend-concert door tnr „Pa lermo Minstrels'. 12.301.30 Gramofoonmuziek. I.302.00 Piano-recital door Jos. v. Rooy. 2.00—2.30 Mevr M Meunier Nagtegaal draagt voor: a „Wat bleef', Ina Boudier— Bakker; b. „Nest zonder ei". Sam. Falkland. 2.302.45 Rustpoos voor de Ns S. F. voor verzorging van den zender. 2.45—4.00 Gramofoonmuziek. 4.005.00 Ziekenuur door mevrouw Ant van Dijk 5.006.00 Aansluiting met het Hotel Cen tral, Den Haag. 6.006.30 Gramofoonmuziek. - Roy fox en zijn orkest. Zang: Al Bowlly. 6.307.00 Sportpraatje door H. Hollander. 7.007.30 Viool voordracht door Boris Lensky. Aan den vleugel Egbert Veen. 7.30—8.00 „Rijmen er een praatje", door Dr. C. de Marees van Swinderen. 8.0110.15 Concert door leden van de N.V. Italiaansche Opera Het Ommroepor- kest. Het geheel onder leiding van Vincenzo Marini. 10.1510.30 Nieuwsberichten en koersen van Vaz Dias. 10.3011.00 Het Omroeporkest o. I. v. Wil lem Knikker. Populaire muziek. II.0012.00 Aansluiting met Café-Rest. Hamdorff te Laren. Dansmuziek door Tho Ramblers. Huizen: 8.009.15 K.R.O. Gramofoonplaten. 10.00 N.C.R.V. Gramofoonplaten. 10.15 Zickendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 K.R.O. Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Orkestconcert 2.00 N.C.R.V. GramofoonpXiten. 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Zeemansuurtje o. 1. v. Ds. L. D. Poot Met m. v. mevr. C. van den Bergh—van Lunteren, zang, en Sipke Duyf, orgel. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.45 Cello-recital J. W. van Otterloo. Aan den vleugel mej. L. ter Hoeve. 6.45 Knipcursus. 7.00 Declamatie door A. Hofland. 7.-45 Ned. Chr. Persbureau. 8.0011.00 Concert muziekvereen. Ridaor- kerk's Fanfare" o. 1. v. A. J. de Maare en Dubbel Mannenkwartei Harmonie, o. 1. v. L. C. Keereweer. O.a. Ouv. „Le Calife de Bagdad", Boieldieu en Ballet-Suite, Popy. 9.009.30 K. D. Koning: Oogstgebruiken. 10.00 Vaz Dias. 11.0011.30 Gramofoonplaten. Geeft daar uw Keitje of Advertentie op Zonder prij sverhooging ABO N NRM EN TS PRIJS 17y, CENT PER WEEK EENIGSTDAGBLAD Meest actueel blad ter plaatse

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 10