Beiteelaiiidsch Overzicht TOENEMENDE SPANNING IN ZUID-AMERIKA CHINA'S STRIJD TEGEN JAPAN VEROVERING VAN DEN WERELDVREDE GENERAAL MA IS NIET DOOD! PROF. PICCARD NAAR DE STRATOSFEER HET EINDE DER HERSTEL BETALINGEN DE STEMMEN STAKEN OUDSTRIJDERS BEZOCHT DOOR NIEUWE PLAAG HEVIG NOODWEER BOVEN INNSBRUCK President van Paraguay krijgt dictatoriale volmachten B u e n o s-A ires, 2 Aug. (V.D.) Door de bezetting van de Paraguayaansche forten Boqucron en Toledo door Boliviaanschc troepen heeft de oorlogsspanning in de bei de Linden haar hoogtepunt bereikt. Te Asuncion, de hoofdstad van Paraguay, is de staat van beleg afgekondigd. De presi dent José P. Guggiari, heeft het congres om volmachten verzocht, teneinde een mobili- saticdecreet te kunnen uitvaardigen. De minister van buitenlandsche zaken van Pa raguay, Arbo, heeft in antwoord op de nota van den Aoorzilter van den volkenbonds raad verklaard, dat Paraguay bereid is zich aan een arbitrale beslissing te onderwer pen. In de Boliviaansche hoofdstad La Paz is het bericht van de inneming van het fort Boqucron door de bevolking met stormach tig enthousiasme ontvangen. De menigte hield groote nationale betoogingen in de straten van de hoofdstad. De luciferskoning Palino heeft een be drag van eenige millioencn en 15 oorlogs- vliegluigen ter beschikking van de regee- ring gesteld. De Boliviaansche minister van buiten landsche zaken Zalles beeft in een officicelc verklaring de door den gezant van Para guay in Chili aangeboden bemiddeling af gewezen. New York, 2 Aug. (H.N.) Volgens een bericht uit Asuncion is m Paraguay de opwinding buitengewoon groot. leder oogenblik komen rnet bloemen getooide treinen met vrijwilligers in cle hoofdstad aan. De regeering van Paraguay liet te Washington verklaren, dat door het op treden van Bolivia de feitelijke oorlogs toestand is ingetreden en Paraguay alle verantwoordelijkheid van de hand moet "u ijzen voor de gevolgen van de handelin gen van Bolivia, die in strijd zijn met de internationale verdragen. X e-tv York, 2 Augustus. (H.N.) In de hoofdstad van Bolivia heerscht sedert Zondag een ware overwinningsroes we gens de bezetting van bet fort Bouqueron in den Gran Chaco, aan welk fort groote strategische waarde wordt toegekend. In het treffen van de strijdkrachten van Pa- raquay bij Toledo hebben de Boliviaan sche strijdkrachten één officier cn zeven man verloren, die van Paraguay hadden negen dooden. Buenos Aires, 2 Augustus (V.D.) Het congres van Paraguay heeft, naar uit Asun cion wordt gemeld, den staatspresident Sa lamanca dictatoriale volmachten verstrekt ter voorbereiding van militaire maatregelen togen Bolivia. Duizenden Paraguayanen heb ben zich aangemeld voor den militairen dienst. De cadettenschool te Asuncion heeft een eigen regiment gevormd onder bevel van een vroegeren Engelschen officier. In het beroep, dat Paraguay op den Vol kenbond heeft gedaan, verklaart Paraguay zich bereid het conflict met Bolivia aan een scheidsgerecht te onderworpen. De mi nister van buitenlandsche zaken van Boli via heeft tegenover een Fransch journalist zijn leedwezen betuigd, dat Bolivia gedwon gen is geweest tot maatregelen van geweld zijn toevlucht te nemen. Hij sprak de hoop uit, dat het toch nog gelukken zal het con flict op vredelievende wijze bij te leggen. DE ONTPLOFFING IN PARK AVENUE. N e w-Y o r k, 1 Aug. (H. N.) De schade, 'door de ontploffing in Park Avenue aange richt, wordt op 200.000 geraamd. Een win kelruit van een juwelierswinkel werd inge drukt en de uitgestalde voorwerpen kwa men op straat terecht. Men is nog druk bezig met het zoeken naar de slachtoffers, 'die onder de puinhoopen bedolven zijn. Ge- neesheeren verlcenen op het trottoir den geredden de eerste hulp. WERKWEEK VAN VIJF DAGEN. Washington, 2 Aug. (V.D.) Men ver wacht, dat president Hoover een algemeene conferentie van arbeid en nijverheid spoe dig bijeen zal roepen ter bespreking van de mogelijkheid van invoering van de vijf- daagsche werkweek als een middel om drie millioen werkloozen te werk te stellen. ENGELSCH-AMERIKAANSCHE VLOOTONDERHANDELINGEN. N e w-Y o r k, 1 Au g. (II. N.) Op een pers conferentie te Washington werd verklaard, 'dat voor het wcdcrbijccnkomen van de ontwapeningsconferentie de vlootonderhan- delingen tusschen Engeland en de Vereenig- de Staten hervat zullen worden. Het is echter niet juist, dat deze onderhandelingen in September te Londen gehouden zullen Worden. „REVOLUTIONAIRE DAG" IN FRANKRIJK. Parij s, 2 Aug. (H. N.) De door de com munisten aangekondigde revolutionaire uag is in Frankrijk volkomen rustig verloopcn. In enkele zalen te Parijs werden vergade ringen van cle communistische partij en van de vakvereenigingen gehouden, die echter fclcchts matig bezet waren. Pogingen, om na afloop dezer vergadering optochten door de stad te houden werden door de politie ter stond onderdrukt. Twee communisten zijn gearresteerd. HST YLAGINCIDENT TE WARSCHAU. Protest afgewezen. b e rt u n, 2 Augustus (V.D.) Officieel Wordt medegedeeld: De Poolsche gezant heeft hedenmiddag een bezoek gebracht aan den Rijkeminister van Buitenlandsche Za ken wien hij de lezing zijner regeering gaf nopens het vlagincidcnt van 31 Juli j.l. te Warschau. De Rijksminister van Buitenlandsche -Za ken heeft den gezant medegedeeld, dat hij een protest inzake het optreden van den zaakgelastigde moet afwijzen. De aangele genheid is op grond van cle mededeelingen van den zaakgelastigde reeds onderzocht. Zijn optreden is volgens volkenrechtelijk gebruik volkomen gerechtvaardigd geweest. De ontruiming van Mandsjoerije het doel Peking, 1 Aug. (V. D.) De onder presi dium van maarschalk Tsjang Hsoe Liang gehouden militaire conferentie heeft be sloten tegenstand te bieden aan de Japan- sche troepen en te dien einde een vrijwil ligersleger samen te stellen van 200,000 man. De Chineesclie regcering heeft de confe rentie medegedeeld, dat zij alle economi sche dwangmaatregelen tegen Japan zal nemen ten einde de Japanners te dwingen Mandsjoerije te ontruimen. Een uitspraak van den prins van Wales Parijs, 1 Aug. (H. X.) Ter herinnering aan de in de gevechten aan cle Somme ge vallen Engclsche soldaten is vandaag in Thicpval een gedenkteeken onthuld in tegenwoordigheid van den president der Fransche republiek, Herriot. den prins van Wales en den Engelschen gezant. Dc prins van Wales hield daarbij een toespraak, waarin hij in dc eerste plaats den vermoor den president Doumer herdacht en vervol gens de Fransch-Engelsche wapenbroeder- schap tijdens den oorlog. In den geest van deze herinneringen moeten wij, aldus zeide hij, thans naar nieuwe veroveringen streven, n.l. de verovering van den wereldvrede on van een internationale goede verstandhou ding. Onze gemeenschappelijke bemoeiingen zullen dit ten doel hebben. De president der republiek beantwoordde do toespraak, waar in hij den clank van het Fransche volk aan Engeland uitsprak en op het onverbreek bare samengaan van beide landen wees. POOLSCH VLIEGTUIG IN POMMEREN GELAND. Vliegers in arrest. Stuttgart, 1 Aug. (V. D.) Naar uit Stolp gemeld wordt, is bij het dorp Stric- kershagen in de nabijheid van Stolp Zon dagavond een Poolsch vliegtuig met 2 of ficieren geland. Het vliegtuig is in beslag genomen. De officieren zijn gearresteerd. Zij verklaarden, dat zij uit den koers ge raakt waren. Dreigends oorlog tusschen Paraguay en Bolivia. Wat er aan bei geschil tusschen beide staten vastzit. Uit den onweershoek in Zuid-Amerika komen weer verontrustende berichten. In het oenvoudgebied van den Gran Chaco zijn tusschen de grensposten, die Bolivia en Paraguay daar hebben opgesteld, weer eens de geweren afgegaan, enkele blok huizen, die men daar forten noemt, zijn van bezitters veranderd en er zijn dooden cn gewonden gevallen. Opwinding heeft zich meester gemaakt van de bevolking der beide 6taien, wier regeeringen de mo bilisatie liarer legers hebben bevolen. Men ziet dus, dat de gebeurtenissen zich afspe len op dezelfde wijze als in 1928, toen even eens een oorlog tusschen dc beide landen om hetzelfde gebied dreigde en evenals toen is ook thans de internationale brand weer ontboden om het. vuur te blusschen. Paraguay heeft bij den Volkenbond, waarvan beide staten lid zijn, bezwaren ingediend tegen Bolivia, de voorzitter van den Volkenbondsraad heeft beide partijen ertoe aangespoord zich voorloopig van ver dere vijandelijkheden te onthouden en dc buurstaten Argentinië, Brazilië en Chili be reiden een nota voor, waarin zij hun vriendschappelijke bemiddeling aanbie den. Alleen van den gróoten broeder in Noord-Amerika heeft men nog niets ver nomen, hoewel hij, dank zij z'n groote por- temonnaie, waarvan beide staten afhangen, een belangrijk woordje mee zal hebben te spreken. Men mag slechts hopen, dat het al dezen krachten ditmaal gelukt dege lijker arbeid te verrichten dan vier jaren geleden en het geschil om het oervvoudge- bied door een vergelijk tusschen Paraguay en Bolivia voorgoed uit -de wereld te hel pen. Vier jaren geleden 6laagden noch de drie grooto buurstaten, noch de pan-Ameri- kaansche unie, noch de Volkenbond, noch een controlecommissie der Vereenigde Staten erin de oorzaak van het eeuwig ge twist te doen verdwijnen. De controlecom missie kon wel-i6-waar door een scheiding^ Hij telegrafeert ten minste Nanking, 2 Augustus (V.D.) De door het Japanschc hoofdkwartier tc Moekden verspreide mededeeling, dat generaal Ma Tsjang Tsjang in den strijd met Japansche troepen zou zijn gedood, wordt door de Chi neesclie regeering tegengesproken. Generaal Ma heeft de Chineesche regee ring draadloos medegedeeld, dat hij al6 te voren het opperbevel voert over de Chinee sche troepen in Mandsjoerije. Tokio, 2 Augustus (V D.) De Mandsjoeko heeft medegedeeld, dat onlangs een Ameri kaan benoemd is om als adviseur der re gcering naar Genève te worden gezonden, waar hij als waarnemer van Mandsjoerije de a.s. Volkenbondsvergadering zal bijwo nen. Verschillende aanvallen op stations. Hedenmorgen hebben Marandeis, het z.g. vrijwilligerscorps vormende, dat naar het schijnt onder bevel staat van Tsjang Hsoe Liang op verschillende stations langs den Zuid-Mandsjoerijschen spoorweg aanvallen gedaan. De vrijwilligers opereerden in groe pen van 100 tot 300 personen, doch de Ja pansche garnizoenen slaagden er in den vijand te verdrijven. Te Moelitoe is de sta tionschef ontvoerd. Nu van Chineesche zijde met de meeste beslistheid ontkend is, dat generaal Ma zou zijn gesneuveld, heeft het Japansche mi nisterie van oorlog den opperbevelhebber der Japansche troepen in Mandsjoerije op dracht gegeven informaties in te winnen, of de in een Japansch bericht medegedeelde dood van generaal Ma op een vergissing be rust. dan wel op een verwisseling van per sonen. Brussel, 2 Aug. (H.N.) Prof. Piccard is gisteren naar Zürich vertrokken, waar hij bij gunstig weer op het einde van de week hoopt op te stijgen voor de tweede vlucht naar de stratosfeer. Gistermorgen om 5 uur is de gondel verpakt en op een auto geladen, die daarna de reis aanvaard de. In het gezelschap van prof Piccard be vinden zich zijn assistenten dr. Kipfer en de natuurkundige Cosyns. Prof. Piccard ver klaarde voor zijn vertl-ek aan de journa listen, dat zijn tweede vlucht niet ten doel heeft een nieuw lioógterecord tc behalen, doch een onderzoek in te stellen naar de ultras tralcn. DE OVERSTROOMINGEN BIJ KANTON. 300 dooden. Moskou, 2 Aug. (V. D.) Naar het telc- graafagentschap der Sowjet Unie meldt, zijn bij dc overströomingen bij Kanton ruim 300 personen om het leven gekomen. 300.000 menschen werden dakloos. In het overstroo'- mingsgebied zijn cholera en andere besmet telijke ziekten uitgebroken. der strijdende troepen een einde maken aan de gevechten, maar de Volkenbonds commissie, die een minnelijke oplossing van het conflict naderbij wilde brengen, istot dusver met haar arbeid nog niet klaar gekomen. Ook de poging, om een niet-aanvalsverdrag tusschen beide- staten tot stand te brengen het waren de Ver eenigde Staten, die hiervoor ijverden moest worden opgegeven. De Kölnische Zeitung gaat na, wat de reden is van het eindeloos krakeel, 't Gaaf niet om 't bezit van den Gran Chaco op zich zelf; dit vormt wel n groot gebied van een kwart millioen vierkanten kilometer, doch in deze 6treek hébben zich slechts in enkele randplaatsen overzeesche emigran ten gevestigd, terwijl liet overigens wordt bewoond door Indianen, wien het vermoe delijk vrij koud laat, of zij tot Paraguay of tot Bolivia behooren. Maar zoowel Bolivia als Paraguay zijn binnenstaten, alleen met dit verschil, dat Paraguay in dc groote ri vier, die zijn naam draagt, een voortreffe- lijken scheepvaartweg naar den Atlan- ti6chen Oceaan bezit, terwijl Bolivia, sinds liet door den afloop van het Tacna-Arica- geschil van den Stillen Oceaan werd afge sneden, geenerlei toegang tot dc zee heeft, daar het bovenste stroomgebied van de Paraguay-rivier, dat mede tot zijn gebied behoort, onvoldoende is voor de scheep vaart. Het streeft daarom naar de haven6, die aan den middenloop der Paraguayrivier liggen en wil daarom in het bezit komen van den Gran Chaco, die zich van de te genwoordige Boliviaansche èrens lot aan de Paraguayrivier uitstrekt. Wanneer Paraguay ertoe gebracht kon worden zijn buurman een toegang tot den middenloop der rivier toe te staan, clan zou niet alleen de reden van het geschil op houden te bestaan, maar zouden zich waarschijnlijk ook in den Gran Chaco meer menschen vestigen, waarvan Para guay weer voordeel zou trekken. Overeen stemming ligt derhalve volkomen binnen het bereik der mogelijkheden. Een nauw keurige vaststelling der tegenwoordige grenzen zou echter weinig baten, daar de ze, gezien het onbevolkte karakter van het land, slechts op papier zou staan cn door de militaire posten, die wat al te gauw met elkaar overhoop liggen, toch telkens opnieuw zou worden geschonden -als navolg van oorlogshandelingen. STRIJD TEGEN HET COMMUNISME IN CHILI. Santiago de Chili, 1 Aug. (V. D.) De Chileensche regeering heeft een uitgebrei de actie op toüw gezet tegen het commu nisme. daar in alle deelen des lands nieu we communistische aanslagen cn pogingen om tot een coup d'état te komen zijn ont dekt. Verscheidene leidende communisti sche persoonlijkheden zijn in arrest ge steld. Dc regeering heeft een bizonder mili tair gerechtshof gevormd, waarvoor de ge arresteerden zullen worden gebracht. Een boekdat definitief is gesloten Londen, 2 Aug. (V.D.) In een rede te Oxford verklaarde de Engelsche deskun dige op financieel en economisch gebied sir Walter Layton, dat men geen vrees behoeft te koesteren, omdat de overeenkomst van Lausanne nog niet definitief geratificeerd is. Het boek der herstelbetalingen is geslo ten en kan door niets meer geopend wor den. De bepaling, dat Duitschland een vast gesteld bedrag moet betalen staat vast en zal hoogstens weer ter sprake komen, als men dit bedrag opnieuw wil gaan verla gen. Layton verklaarde er van overtuigd te zijn, dat een bevredigende regeling van de kwestie der oorlogsschulden met Ame rika tot 6tand zal komen en in aansluiting op de overeenkomst van Lausanne gerati ficeerd zou worden. Layton ontwikkelde een voorstel, volgens hetwelk Engeland nieuwe overeenkomsten met andere staten zou moeten sluiten op den grondslag van we- derkcerigheid en toenadering op vrijhandels gebied. Men zou kunnen beginnen met de invoering van een algemeen maximum tarief van 10 Bij een dergelijke tarief groep zouden Nederland, België, Denemar ken en Argentinië zich zeker terstond aan sluiten. Het belang van de Engelsche markt was echter zoo groot, dat ook de toetredng van Duitschland en Italië zeer waarschijn lijk zou zijn. Sir Walter Layton sprak ten slotte ,Jde hoop uit, dat de Engelsche re geering zich te Ottawa niet zoodanig zou vastleggen, dat zij dezen weg, die de eenige juiste is, niet zou kunnen betreden. Motie van wantrouwen in de Oostenrijksche regeering daardoor verworpen W e e n e n, 2 Augustus. (V.D.) De Oosten rijksche Nationale Raad heeft Dinsdag middag de door de Groot-Duitschcrs inge diende motie van wantrouwen tegen de re geering met 81 tegen 81 stemmen, derhal ve bij staking van stemmen, verworpen. De regecringsmeerderheid had alle afge vaardigden doen verschijnen. Ook voor den zoo juist overleden Dr. Seipel was reeds een plaatsvervanger aanwezig. De middagzitting van den Nationalen Raad begon met een plechtigheid ter her denking van Dr. Scipel. De president Dr. Renner hield de gedachtenisrede. Renner schetste Dr. Seipel als een voorbeeldig staatsman en een voorbeeldig partijleider wiens naam door alle tijden heen zal voortleven. Na een korte pauze werd het debat over het verdrag van Lausanne voortgezet. Van Groot-Duitsche zijde werd er bij de regee ring op aangedrongen haar standpunt te bepalen nopens cle aanvallen van afgevaar digde Kunschak. Bondskanselier Dr. Dollfuss antwoordde dat hij bij de uiteenzetting van Kunschak noch heeft begrepen, noch te verstaan is gegeven dat de Rijksrcgeering afgezanten naar Oostenrijk zou hebben gezonden. DE MIJNSTAKING IN LIMBURG GEËINDIGD. Brussel, 1 Aug. (V. D.) De staking in de steenkolenmijnen in de provincie Lim burg is thans volkomen beëindigd, daaren tegen duurt cle staking bij Bergen en Char leroi voort. De dag van heden is rustig ver loopcn. AANVAL DER OPSTANDELINGEN OP RIO DE JANEIRO? Rio de Janeiro, 2 Augustus (V.D.) Dc opstandelingen van den 6taat Sao Paulo hebben bij Itara een groot offensief inge zet tegen de regeeringstroepen. Zij kondigen aan, dat zij Rio de Janeiro .willen bezetten en den president willen afzetten. Leven on eigendommen der buitenlanders zullen wor den ontzien. SIR ALAN JOHNSTONE OVERLEDEN. Bekend diplomaat en sports man. Londen, 2 Aug. (V. D.) Na een opera tie is op 73-jarigen leeftijd te Londen over leden Sir Alan Johnstone, die gedurende 38 jaar in Britschen diploma tieken dienst was en bovendien een bekende figuur was in de Engelsche sportwereld. Sir Alan Johnstone was achtereenvolgens werkzaam te Weenen, Washington, Belgra do, Den Haag, Rome en Kopenhagen. Van 1910 tot 1917 was hij Britsch gezant te Den Haag. Zijn zoon Harcourt Johnstone is Lager huislid voor het district South Shields en Assistent-Whu? in de national» xageering... Typhusepidemie uitgebroken Washington, 2 Aug. (V.D.) Uit Johns town in Pennsyïvanië wordt gemeld, dat in het kamp der uit Washington verdre ven oudstrijders een (yphusepidemie is uit gebroken, terwijl ook andere ziekten in het kamp heerschen. Reeds moesten 20 typhus- patiënten uit het kamp naar ziekenhuizen worden overgebracht. De autoriteiten doen alle moeite om het kamp te voorzien van de noodigc middelen om de ziekte te kun non bestrijden. Dc toestanden in het kamp zijn "zoo on houdbaar, dat de met het toezicht bclas;e medicus, de directeur van den geneeskun- rigen dienst in het Somcrsetdistrict cn d«* burgemeester van Johnstown gisteren per vliegtuig naar ITarrisburg zijn vertrokken, teneinde een onderhoud te hebben met den gouverneur van Pcnnsylvanie, van wien zij bedden, dekens, tenten en eventueel rol lend materiaal, clat ter beschikking van de nationale garde staat, zullen zien te krij gen ten behoeve van de oudstrijders. Ernstige stoornis van het verkeer Innsbruck, 2 Aug. (V.D.) Gisteravond ontlastte zich boven Innsbruck een hevig noodweer, tengevolge waarvan groote ver- keersstoringen ontstonden. Vooral de Mit- tenwaldspoorweg is nabij de Giesseiibach ernstig beschadigd. Heele gedeelten zijn be dolven door neervallend gesteento en aard- massa's. Op enkele plaatsen ligt de massa over een afstand van 200 M. 3 M. hoog op de rails; militairen zijn met het opruimings- werk begonnen. KANAAL LEEGGELOOPEN. Parijs, 2 Aug. (H. N.) In de buurt van Luneville is een dijk van het Rijn-Marne- kanaal bezweken. Door den druk van het water werd het gat in den dijk zienderoogen. grooter en binnen korten tijd liep het ka naal over een lengte van 5 K.M. droog. Het scheepvaartverkeer zal ten minste drie weken gestremd zijm.voordat de schade her steld zal zijn. DE PRUISISCHE LANDDAG. De nieuwe minister-president. Berlijn, 1 Aug. (V. D.) De rijkskanselier heeft in zijn eigenschap van rijkscommis saris voor Pruisen den Pruisi6chen land dag in een schrijven kennis gegeven van de ontheffing uit hun functie van den mi nister-president Braun en de overige Prui sische ministers, benevens van de vorming van de voorloopige Pruisische regcering. De raad van oudsten van den Pruisischen landdag is voor Woensdag geconvoceerd voor een zitting waar de eerstvolgende landdag zal worden vastgesteld, welke mis schien reeds in de a.s. week zal worden ge houden. De voornaamste taak van den landdag zou zijn een nieuwen minister president te kiezen. WISSELL ONTSLAGEN. B e r 1 ij n, 1 Aug. (V. D.) Naar de Vor- warts verneemt, is de arbiter voor Berlijn- Brandenburg, de soc.-dcm. minister b.d. Rudolf Wissell, door den rijksminister van arbeid tegen 1 September ontslagen. NOODLOTTIGE ONTPLOFFING TE EMMERIK. Emmerik, 2 Aug. (V.D.) Hedenmorgen heeft in de droopafdeeling van de maat schappij voor chem. producten aan de In dustriehaven alhier een hevige ontploffing plaats gevonden, waarbij twee arbeiders zijn gedood. Tengevolge van de explosie, die in de geheele stad hoorbaar was, wer den in de omliggende straten talrijke rui ten door den luchtdruk ingedrukt, terwijl eenige daken gedeeltelijk werden wegge rukt. De droogafdeeling. een plaatijzeren gebouwtje, vloog in de lucht en de stuk ken ijzer kwamen op honderden meters af stand op den grond terecht. Gelukkig ge schiedde het ongeluk in de ochtendpauze, waardoor zich slechts twee arbeiders in het gebouw bevonden. De ongelukkigen war den onherkenbaar verminkt en tot in de tuinen op geruimen afstand van de fabriek heeft men resten van hun verminkte licha men gevonden. In de straten nabij de fabriek werden ver scheidene personen door glassplinters en valleM ijzer licht gewond. ORKAAN BOVEN DENEMARKEN. De oogst heeft ernstig ge* leden. Kopenhagen, 2 Augustus. (V.D.) Een hevige orkaan, gepaard met een zware on- weerstorm heeft in den nacht op Dinsdag en Dinsdagmorgen Denemarken geteisterd. Door blikseminslag zijn talrijke branden ontstaan. De oogst heeft ernstig geleden ten gevolge van den hevigen hagelslag. Tal rijke visscher6- en zeilvaartuigen zijn om geslagen. Een dame is over boord van haar zeiljacht geslagen en verdronken. Haar lijk is later aangespoeld.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2