is Verlaaad in prijs van HET FEEST VAN DEN DE A.M.I.T.O. GEOPEND Vrucht van saam- hoorigheïd ZWEMWEDSTRIJDEN TE BAARN imma Onze Postvliegers onderweg WAT ETEN WIJ MORGEN? BIJKANTOOR Amersfoortsch Dagblad SOESTERWEG 107 Zeist, 4 Augustus. Zooals reeds gemeld, wordt ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der Zeister Handelsvereeniging, bet 25-jarig bestaan der Roomsch-Katholieke Middenstandsvereeniging St. Ansfridus en het 10-jarig bestaan der afdeeling Zeist van de Christelijke Middenstandsvereeniging van 413 Augustus alhier een Algemeene Middenstandstentoonstelling gehouden. Er zijn vele dingen, welke deze tentoon stelling, waarvan de opening hedennamid- dag plaats had, vermeldenswaardig maken, doch voor alles zij bekendheid gegeven aan het feit, dat alles wat tot stand kwam en nog staat te komen, te danken is aan de voorbeeldige samenwerking van genoemde organisaties. Werkelijk, wanneer van saam- hoorigheidsgevoel en eendrachtszin in den Middenstand gesproken kan worden, dan is Zeist de plaats waar men vrijuit dien kan roemen. Met eerbiediging van het eigen principe is men echter over tweederangsch staketsels heengestapt, omdat de Midden stand in Zeist weet, dat „verdeeld optrek ken" toch ook „samen overwinnen" kan zijn. De Middenstandscentrale voor Zeist blijkt in dezen een onvruchtbare bodem voor de welig tierende splijtzwam. De A. M. I. T. O. II is omvangrijker dan haar collega van vijf jaar geleden en zulks stemt, met het oog op den ongunst der tij den, tot groote voldoening. Haar devies is „Zeistenaren koopt te Zeist", hetgeen ech ter geen beletsel was om ook interlocale leveranciers een stand af te staan. Bij het kiezen der verkoopgelegenheden hadden echter de plaatselijke winkeliers een prae en zoo konden alle 86 stands betrokken worden, waarvan 40 door „eigen volk." De tentoonstelling wordt gehouden achter het Slot, doch de toegang leidt door de gang van dit sinds jaar en dag op zijn be steraming wachtend huis, dat met zijn ge kalkte gordijnen den oningewijden zoo leuk voor den gek houdt Deze doorloop dan wordt al direct tentoonstellingsterrein, want boven fraai aangebrachte bloemversierin- gen geeft de gasfabriek op hel-kleurige pla ten van haar bestaan melding. Is de bezoe ker zoo overtuigd van de noodzakelijkheid om alles met gas te doen, dan ontwaart hij bij het afdalen van het achterbordes het voor dag en avond zichtbaar gemaakte op schrift: „Maar electricitcit is beter". Geen wonder, dat hij even lispelt „concordia res parvae crescunt". Doch veel tijd ter over weging is hem niet gelaten, omdat een Oos- tersche marktplein zijn aandacht vraagt. Rond hem ziet hij in minaret en moskee de attracties van de tentoonstelling, als daar zijn: lijn trekken, schiettent, vliegbommen- installatie en wat dies meer zijn. Ook 6chroomt hier de Muzelman niet zich te vegrijpen aan koffertjes of zure augurken, immers is bij den Zeistenaren een Zeiste- haar geworden. Met omverwerping van alle tegenstrijdigheden zullen „de Volendaro- mers" dit Oostersch Marktplein eiken mid dag met muziek vervullen, terwijl des avonds verschillende muziekcorpsen afwis selend zullen concerteeren. In tegenstelling met de tentoonstellingsruimte, welke om 10 uur sluit, zal dit plein tot 11 uur te be treden zijn, terwijl vanaf Zaterdag een ex tra tram en bus late „Mckka-gangers" naar Utrecht zullen terug brengen. Heeft men fcijn Oostersche plichten vervult, dan kan :een aanvang gemaakt worden met de be zichtiging der stands. Een vluchtige pers-rondgang stelt niet in fetaat uitvoerig, bij iederen exposant stil te staan. Wij willen dan ook nader op het ten toongestelde terug komen, maar nu reeds ide aanwezigheid melden van bedrijven, zoo als de P. U. E. M., een theeschenkerij van Douwe Egberts (bekend van de A. T. H. I.), 'een stand van Dierenbescherming, van het Zeister Crisis-Comité, dat met een verloting 400 hoopt binnen te krijgen (het krijgt het natuurlijk), een stand van Santos, de Mid denstandsvereeniging ter bestrijding van de t. b. c., een stand van de Geldersche blin- ideninrichting e. a. Zoo heeft men een mooie tentoonstelling tot stand weten te brengen, dank zij ook de ijverige werkzaamheden van het Uitvoerend Comité, waarvan de heer George H. Figi de bezielende persoon was cn met zijn staf, be staande uit de heeren G. F. Geijtenbeek, A. J. Mens, H. J. Kuiper en W. H. A. Jansen dag en nacht in touw was. De officieele opening. Aan een den vertegenwoordigers van de pers aangeboden lunch zijn vele goede wen- schen geuit tot het welslagen der A. M- I. T. O., waarna men zich tegen half drie op het Slotplein verzamelde, om getuige te zijn van de officieele opening der tentoonstel ling. Daar was het college van B. en W. van Zeist, de burgemeester mr. C. J. Baron van Tuyll van Scrooskerken, en cle wethou ders JD. Balhuizen en mr. F. A. Beunke en D- Meeuwenberg, resp. voorzitter en leden van het ook bijna in zijn geheel aanwezige eere-coraité. Voorts zagen we vertegenwoor digers van den Kon. Middenstandsbond, de Kamer van Koophandel te Utrecht, alsmede van de Utrechtsche Middenstandsvereeni- gingen en verdere belangstellenden uit pl&ats en omgeving. De heer George H. Fig^i, voorzitter van het Uitvoerend Comité, sprak ter inlei ding van do opening eenigo woorden die getuigden van optimisme en het ge loof in een beteren tijd. Daartoe kan deze tentoonstelling mede werken, opdat dok hiermede een overwinning op den Slechten tijd kan behaald worden. P* heer A* V .er donk H.Gzn.* yoorzitter van de Middenstandscentrale te Zeist, prees iii dezen den arbeid van de heeren Figi, ueljtcnbeek cn Jansen, die zich veel moeite voor deze tentoonstelling hadden getroost. Hij eindigde met de luid toegejuichte ver klaring van de letters A. M. I. T. O.: „Alle malaise is toch overwinbaar." De burgemeester mr. C. J. Baron van Tuyll van Serooskerken wenschte de jubileerende vereenigingen van harte ge luk en vroeg zich af waar eigenlijk de symptomen van deze malaise te vinden zijn. Maartensdijk vergaste Utrecht op een Luna park, Zeist vierde gisteren nog een muziek festival en thans zien we deze tentoon stelling. Als eenigst crisisverschijnsel zou hij kunnen noemen het feit, dat de meisjes geen kousen meer dragen (hilariteit), waar tegenover iets te stellen de kuischheid der mannen niet in staat is. Spreker roemde de saamhoorigheid der Zeistersche midden standers en stelde den heer Figi als een groot middenstander ten voorbeeld. Laat op het Oostersche marktplein nu alleen ge sproken worden over gezond optimisme en vooruitgang ook in dezen tijd, zoo advi seerde de burgemeester, waarna hij zijn beste wenschen uitsprak voor het slagen der tentoonstelling. Namens den Kon. Ned. Middenstands bond heeft, bij ontstentenis van den heer Ed. G. Schuurman, de heer Kramer de felicitaties van dezen bond overgebracht, welke hij deed vergezeld gaan van een fraai bloemstuk. De heer W. G. S c h e e r e s uitte zijn beste wenschen als voorzitter van de Ver. voor den Chr. Handeldr. en Indust. Middenstand. Daarna knipte de burgemeester een lint door cn was do tentoonstelling geopend. B a a r n. Woensdagavond hadden in de rivier de Eem Zwemwedstrijden plaats over een afstand van 1500 Meter, uitge schreven door de Baarnsche Korfbal- en Zwemvereeniging onder oe auspiciën van den Baarnschen Bond voor Lichamelijke Opvjeding. Ditmaal werd niet gestart van uit de Baarnsche Zweminrichting, maar van den theetuin „De Watermolen", waar ook de finisch was. Er startten 33 deelne mers. De uitslagen zijn de volgende: Kring het Gooi, leden Ned. Zwembond, heeren: 1 H. Scheel, Wilskracht, in 29 min. 15 sec.; 2 J. B. Kcijzer, de Otter, te Hil versum, 29 min. 29 6ec.; 3 G. Schrage, de Vest te Naarden, 30 min. 37 sec.; 4 J. Maas de Vest; 5 H. Verbrug, de Vest; 6 J. Longcrs Wilskracht; 7 J. Veldhuizen, Wilskracht; 8 P. Bos, de Vest; 9 S. Landstra, de Kwa kers uit Laren. Dames: 1 II. Maas, do Vest, 33 min. 19 s.; 2 E. Meijer, de Kwakers, 33 min. 31 sec.; 3 W. van Eist, de Vest, 33 min. 39 sec.; 4 M. Zwart, de Kwakers; 5 R. van Ewijck, Wilskracht; 6 E. Pinksteren, de Vest; 7 G. Veldhuizen, Wilskracht. Niet-Ned. Zwembond leden: alleen inwo ners van Baarn. Heeren: 1 C. Stolp 31 min. 29 sec.; 2 H. Weidema 31 min. 44 sec.; 3 W. Egels, 32 min. 27 sec.; 4 B. van der Woerd; 5 H. Doijs; 6 J. Deijs. Dames: 1 M. Kinderdijk 37 min. 15 sec.; 2 M. Vink. DE LINIEDIJK TE WOUDENBERG Door de Genie afgesloten. Woudenberg. Door de Genie is een maatregel getroffen, die voor velen onzer ingezetenen buitengewoon hinderlijk i6. Zoo als bekend was de Liniedijk onder deze gemeente sinds mcnschenhcugenis voor het vorkeer opengesteld, zonder dat ooit eenige belemmering in den weg werd gelogd. Ne ringdoenden die hunne klanteD langs de Linie bezochten, konden door de verbin dingen over de Beek, zooals b.v. het Scha penbruggetje, ook de ten Oosten van de Boek wonende menschen gemakkelijk be reiken. Hieraan schijnt thans een einde te zijn gekomen. Aan het begin van den dijk, aan den Rijksstraatweg, zijn palen geplaatst ter afsluiting en allen, die zich dezer dagen langs den dijk begaven, werden onherroe pelijk teruggestuurd. Zij mochten zelfs de brug niet passeeren. Hierdoor worden b.v. do neringdoenden geducht gedupeerd, want nu zijn zij genoodzaakt vaak een heel groote omweg te moeten maken. Echter wordt door dezen maatregel een eigenaardige toestand geschapen. Over de Droffelaarsche sluis is ruim 60 jaar gele den voor rekening der gemeente het z.g. schapenbruggetjo gebouwd en voor enkele jaren terug nog geheel vernieuwd. Dit wijst er toch wel op, dat de Liniedijk voor het verkeer openstond, want anders zou toch van gemeentewege een dergelijk werk niet zijn uitgevoerd. Dit zou dan toch geen zin gehad hebben. Wij vernemen, dat het gemeentebestuur zich reeds om inlichtingen tot de Genie heeft gewend, aangezien betwijfeld wordt, of de genomen maatregelen wel gerecht vaardigd zijn. Inmiddels is aan de Posterijen ontheffing verleend, zoodat voor bezorging der brieven de postboden, als voorheen, van de Linie en hare verbindingen gebruik mogen ma ken. Met belangstelling wordt het verders ver loop dezer zaak tegemoet gezien. unligh eep Thans geeft Sunlight Zeep betere waarde dan ooit. Steeds de meest populaire zeep door haar zeldzame zuinigheid in het gebruik, kost zij thans een stuiver minder; maar in elk ander opzicht is zij hetzelfde gebleven. Wat kwaliteit en zuiverheid betreft is zij nog steeds de voortreffelijke zeep van altijd. De waardebon blijft onveranderd. LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPIJ N.V., VLAARDINGEN Zaterdag 6 Augustus. II i 1 v c r s u m: 6.457.00 en 7.307.45 V.A.R.A. Gym nastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Trio Willem Drukker. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 Voor arbeiders i. d. continubedrij ven: Trio Willem Drukker, Adolf Bouw meester, voordracht; V.A.R.A.-tooneel o. 1. v. W. van Capellen en Gramofoonplaten. 12.00 V.A.R.A.-septet o.l.v, Is. Eyl en Gra mofoonplaten. I.45 Pauze. 2.15 Dr. M. Peeters: Arbeiderssport. 2.30 Concert. John Brookhouse Mac Car- thy, orgel; I.oe Cohen, viool; Mevr. Frieda Feltkamp-Belinfante, cello en Lo de Groot, piano. 3.10 J. H. Scbeps: Kan een Christen so cialist zijn. 3.30 Vervolg concert. 4.00 Weekoverzicht door J. Oudegeest. 4.15 Vervolg concert. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 V.A.R.A.-septet o.l.v. Is. Eyl en Gra mofoonplaten. 7.15 Toespraak door A. de Vries. 7.30 Gramofoonplaten. 8.00 Bonte Avond m. m. v. V.A.R.A.-kein- orkest o. 1. v. Jan v. d. Horst; Leo Fuld, refreinzang; The 5 Melody Singers; John Brookhouse Mac Carthy, piano en- het V.A.R.A.-tooneel o. 1. v. W. van Cappellen. O.a. Ouv. „Le Calife de Bagdad", Boieldieu en Potp. „The Geisha", Jones. In de pau zes: Persberichten, V.A.R.A.-nieuws en Voetbalberichten. II.0012.00 Gramofoonplaten. Huizen: 8.009.15 en 10.00 K.R.O. Gramofoonpla ten. 11.30 Godsdienstig Halfuurtje. 12.15 Sextetconcert. 1.30 Kinderuurtje. 3.00 Vergadering te Nijmegen. 4.00 H.I.R.O. Uitzending voor de Ned. Vereen, v. Spiritisten „Harmonia", ter ge legenheid van den landdag dier vereeniging te Zeist. 1. Meditation de Thaïs van J. Mas senet, door Groot Symphonie-Orkest o. 1. v. M. Defosse. 2. Toespraak van ds. M. Bever sluis over: „Het Spiritisme als wereldher- vormende macht". 3. „Caro mio ben" van Giordani, gezongen door Maartje Offers met begeleiding van het String Quartet en orgel. 4.30 H.I.R.O. Uitzending voor de Theoso fische Vereeniging N. A. 1. Lezing door den heer J. J. Poortman. Onderwerp: „Wat is Theosofie?" 2. Solemn melodie van Walford Davies, door het New Light sympbonie or kest met orgel, o. 1. v. dr. Malcolm Sargent. 3. The Song of songs van Moya, gezongen door Richard Crooks met orkestbegeleiding. f?.pQ &R.Q. Orkestconcerl - 5.45 Sportpraatje. 6.00 Vervolg concert. 6.20 Causerie. 6.40 Vervolg concert. 7.10 Lezing. 7.45 Causerie. 8.00 Orkestconcert, Kampliedjes en solist. 9.30 Vaz Dias. 9.45 Vervolg concert. 11.00—12.00 Gramofoonplaten. DE WERKING VAN DE SLAMAT. Balapoelang, 4 Aug. (Aneta). Gister middag om 2.30 uur werd opnieuw een knal gehoord, waardoor de ruiten rinkelden. Dit verschijnsel herhaalde zich te 3.15 uur. De top van de Slamat is m wolken ge huld. Om 7 uur 's avonds werd een zeer zware knal en gerommel gehoord, 5 mi nuten hierna was een vuurgloed zichtbaar. Om 11 uur herhaalde zich dit verschijnsel. De indruk werd gewekt alsof gloeiende lava'6 over den kraterrand vloeiden. Het bosch aan de begroeiingsrand is nog steeds brandende. IW Ektser 28—7 4-8 28—7 4—8 28—7 29—7 30—7 1-8 2-8 3-8 Amsterdam Budapest Weenen Athene Mcrsamatruh Cairo Rutbawells BaRdad Boe.shir Dj ask Karachi Jodpoer Jhansi Calcutta Akvato RanRoon BapRkok Medan Batavia BandoenR 4-8 3-8 2-8 1-8 31—7 30—7 29-7 29—7 Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg- tuÏR van Amsterdam 11 Augustus. VOOR DE KOFFIETAFEL. Garnalon in schelpen. 250 gram garnalen. 2A d.L. melk. 20 gr. bloem, 30 gram boter. Wat gehakte petersolie, peper, zout, nootmuskaat, (V» ei). Wasch de garnalen in water met zout. Breng boter cn bloem roerende aan de kook, voeg er in kleine scheutjes roerende het vocht bij en blijft roeren tot de saus goed doorgekookt heeft en gaar is (10 min.) Vermeng re dan met do garnalen en de kruiden, desverkiezondo met het halve ei. Vul met dit mengsel de met boter besmeer de schelpen voor ongeveer 'A. Strooi er paneermeel over, leg er een paar klontjes boter op en laat ze in een matig warnao oven lichtbruin worden. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Tong met witte wijnsaus. Sla. Gebakken aardappelen. Griesmeelpudding met bramensap. (6 personen): 3 kooktongen, 4 d.L. witte wijn, 30 gr. bloem, 60 gr. boter, peper, zout, peterselie. Maak filets van de tongen, wrijf ze in met wat zout, leg ze in eon vuurvast scho teltje, waarin de helft van de boter ge smolten is. Voeg er den wijn bij en laat de visch dicht gedekt in een matig warme oven gaar stoven (20 min.) Leg ze op een verwarmde schaal. Breng de overige boter met de bloem aan de kook, wrijf er de klontjes uit en voeg er langzamerhand het vocht, waarin de filets stoofden, bij. Laat de saus roerende gaar koken (10 min.), ver meng ze met wat gehakte peterselie en peper en zout naar smaak. Giet ze over de visch heen. Geeft daar uw Keitje of Advertentie op Zonder prij sverhooging ABONNEMENTSPRIJS 17% CENT PER WEEK EENIGSTDAGBLAD Meest actueel blad ter plaatse

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7