STEEDS MEER NIEUWE RECORDS BEGRAFENIS L. PESIE 'OLYMP. SPELEN Het hoogspringen door Miss Shiloy gewonnen met het nieuwe wereldrecord van 1.67 Meter. Een seinfout deed ons melden, dat Miss Shiley (V. S.) bij het hoogspringen 1.767 Meter bereikt had. Miss Shiley heeft echter het Olympisch kampioenschap behaald met een sprong van 1.67 Meter, eveneens wereld- en Olympisch record. De 4 X 400 Meter estafette voor de Vereenigde Staten. Nieuw wereldrecord. Tijdens den Marathonloop vonden in het Olympisch Stadion Lacrossedemonstraties plaats. De demonstraties waren zeer ge slaagd een de tienduizenden toeschouwers volgden een en ander met de grootste be langstelling. De laatste athletiekwedstrijd, de 4 X 400 Meter estafette tusschen Canada, Vereenig de Staten, Japan, Engeland, Italië en Duitschland. In de serie hadden de Vereenigde Sta ten reeds een nieuw wereld- en Olympisch record gevestigd met een tijd van 3 min. 11,8- sec. Vanzelfsprekend deden de Ameri kanen het in de finale nog beter. In de Amerikaanschc estafetteploeg lie pen de volgende athleten mee: Foucard, Ablowich, Warner en Carr. N'a het tweede wisselpunt leidden de •Ver eenigde Staten reeds met eenige meters voorsprong op Engeland en daarachter Duitschland op de derde plaats. Xa het derde wisselpunt lag Amerika voor met En geland op de tweede plaats en Canada op de derde plaats. Vooral Lord Burgliley (Engeland) en Edwards (Canada) hadden uitstekend geloopen. Op de laatste 400 Meter vond nog een verwoede strijd plaats tus schen den Japanner Nishi en dr. Peltzer (Duitschland), waarbij de Duitscher met een halven Meter voorsprong nog juist als vier de door de finish ging. Intusschen haddon de Vereenigde Staten gewonnen met 5 Meter voorsprong op En geland, welk land weer 5 Meter voor lag bij Canada. Het bleek, dat de Vereenigde Staten weer een nieuw wereldrecord hadden gemaakt, n.l. hun tijd bebedroeg 3 min. 8,2 sec., te vens dus nieuw Olympisch record. De tus- schentijd van de loopers waren: Foucard 47,1 sec., Ablowich 47,6 sec., Warner 47,3 sec. en Carr 46,2 sec. De einduitslag luidde: 1. en Olympisch winnaar: Vereenigde Staten tijd 3 min. 8,2 sec. 2. Engeland op 5 Meter. 3. Canada weer 5 Meter achterstand. 4. Duitsëhland weer 5 Meter achter. Japan. Italië. Hoe Mej. Gisolf Gp do vierde plaats kwam. Met geluk! Los Angeles, 7 Aug. (Vaz Dias). Om trent het hoogspringen der dames wordt nog gemeld: Het bleek weldra, dat de Amerikaansche Miss Shiley een kracht van speciale betee- kenis was in dit nummer. Waar de andere dames-athleten groote moeite hadden met de 1.55 Meter, zoo sprong Miss Shiley dezen afstand gemakkelijk over. Onze vertegenwoordigster stelde ook in dit nummer teleur. De eerste twee spron gen bij een hoogte van 1.55 Meter misluk ten, doch voor de derde maal ging mej. Gisolf er overheen. Toen-de lat op 1.58 Meter stond mislukte de eerste sprong, doch bij den tweeden sprong kwam onze landgenoote er over heen. Zij trachtte daarna nog de 1.60 Meter te halen, doch alle sprongen mislukten. In tusschen waren reeds drie deelneemsters boven de 1.60 Meter gekome.\ zoödat mej. Gisolf zich met de vierde plaats zou moe ten tevreden stellen. Doch de 1.58 Meter was ook nog door twee andere dames ge haald, n.l. Miss Rogers (V. S.) en Miss Clark (Zuid-Afrika). Door gelukkig loten kon mej. Gisolf nog de vierde plaats bezet ten. De uitslag in dit nummer werd: 1. en Olympisch kampioene Miss Shiley (V. S.) en 1.67 Meter nieuw wereld- en Olym pisch record. 2. Miss Didrikson (V. S.) 1.64 Meter. 3. Miss Dawes (Canada) 1.63 Meter. 4. Mej. Gisolf (Xederland) 1.58 Meter. 5. Miss Clark (Zuid-Afrika) 1.58 Meter. 6. Miss Rogers (V. S.) 1.58 Meter. HET OLYMPISCH WATERPOLO- TOURNOOI. Los Angeles, 7 Aug. (V. D.) De derde optmoeting in het Olympisch Waterpolo- tournooi vond hedenmiddag plaats tus schen de Vereenigde Staten en Japan. Phy- siék waren de Japanners niet tegen de Ame rikanen opgewassen, terwijl de verdediging van Japan nog al wat te wenschen overliet. De Amerikanen wonnen dan ook met dubbele cijfers. Ruststand 3—0 en eind stand 100 voor de Vereenigde Staten. HET ZEILTOURNOOI VOORTGEZET. De gebroeders Maas blijven succesvol. Los Angelos, 7 Aug. (V.D.). Op de klpine zeilbaan te Long Beach hebben he- dep weer twee zeilwedstrijden plaats ge had. Bij den eersten wedstrijd, den derden, tot dusver gehouden, wisten de gebr. Jan en Bob Maas met een 6lochts klein evrschil de 2de plaat6 achter Engeland in te nemen. Behr (Duitschland) die vooral een feilen strijd rnet onze vertegenwoordigers had geleverd werd derde. De windsterkte was 1 tot 3 M. per sec. Bij den 4e wedstrijd van het zeiltournooi werd de strijd tusschen de gebroeders Jan en Bob Maas en Behr (Duitschland) voortgezet. De Rivalen had den een zeer goede start scherp met aan- §1 uitend kruissen. De 6trijd bleef tot het laatste spannend omdat beide partijen om beurten de leiding hadden. Xederland werd in deze zeilwedstrijd echter eerste met slechts 3 sec. voorsprong op Duitschland. In het klassement der Olympische zeil wedstrijden na 4 wedstrijden staat Neder land op de eerste plaa(6. Het luidt: 1. Xederland. 2. Groot-Brittannië. 3. Duitschland. 4. Spanje. 5. Frankrijk. 6. Vereen. Staten. 7. Zweden. Nederland toch voor Duitschland. In den 2e zeilwedstrijd van Zaterdag was niet Behr (Dujtschland) eerste doch 2e achter Xederland, het schijnt dat er eenige verwarring omtrent dezen uitslag bestaat en dat ook de klassen waarin wordt ge zeild door elkaar zijn gehaald. (Wij verwachten echter over deze wed strijden die buit enLo6 Angelos plaats heb ben nog nadere bijzonderheden. Red.). DE WORSTELWEDSTRIJDEN. Los Angelos, 7 Aug. (V.D.). De Grieksch-Romeinsche worstelwedstrijden waren Zondagavond goed bezocht. In het lichtgewicht behaalde Malmberg (Zweden) in de finale gemakkelijk de over winning op Vurland (Denemarken). Malm berg veroverde hiermede tevens de gou den medaille voor de lichtgewicht-klasse 2e werd in deze klasse Sperling (Duitsch land). 3e Kurland (Duitschland). In de zwaargewichtklasse gaf Urban (Tsjecho-Slowakije tegen Hirsehl (Oosten rijk reeds na 8 minuten op. In deze klasse werd eerste Westergreen (Zweden). 2e Urban (Tsjecho-Slowakije). 3e Hirsehl (Oostenrijk). In het bantam gewicht won Brendel (Duitschland) op punten van Nizzola (Italië). Brendel werd hiremede eerste in deze klasse, en veroverde daarmede de 2de gouden medaille voor zijn land. 2e werd Francois (Frankrijk). 3e Nizzola (Italië). In het Weltergevvicht won Johansson (Zweden) gemakkelijk op punten van Ka jander (Finland). Hij veroverde hiermede de 2de gouden medaille. De eerste kreeg hij in zijn gewichtsklasse in vrij worstelen. 2e werd Kajander (Finland). 3e Gallegati (Italië). In het vedergewicht werd Gozzi (Italië) eerste, Ehrl (Duitschland) tweede en Kos- hela (Finland) derde. HET LANDENKLASSEMENT. Los Angeles (V.D.). Het Landen- klasscment na 8 dagen Olympische Spelen resp. tot en met Zondag 7 Aug. luidt als volgt: De Olympische winnaar krijgt 3 punten, no. 2 2 punten en no. 3 1 punt. No. 1. Vereenigde Staten 100 punten 2. Finland 30 3. Frankrijk 24 4. Italië 24 5. Zweden 21 6. Engeland 21 7. Canada 16 8. Duitschland 16 9. Japan 12 10. Polen 7 11. Oostenrijk 7 12. Ierland 6 13. Tsjecho-Slowakije 6 14. Hongarije 6 15. Nederland 5 (eerste en 2de prijs J. J. van Egmond) 16. Australië 3 17. Denemarken 3 18. Argentinië 3 19. Lethland O 20. Philippijnen 1 'i— 4. Zuidafrika 1 WIELRENNEN. HOLLANDERS TE BOCHOLT. Overwinning voor Pijnenburg Braspenning. B o c h o 11, 7 Aug. (V. D.) Heden werd op de Stadionbaan te Bocholt een 100 K.M, koppelwedstrijd voor profs gehouden, welke koppelwedslrijd door de Hollanders Pijnen burg—Brespenning werd gewonnen. De uitslag luidde: 1. PijnenburgBraspenning tijd 2 uur 25 min. 30 sec., 31 punten. 2. RauschHuertgen (Duitschland) 25 p. 3. Op 1 ronde achterstand: Vopel—Kors- meyer 34 punten. 4. OszmellaNolte 33 punten. 5. Schoen—Buschcnhagen 24 punten. 6. ZimsPerelaer 6 punten. Op 2 ronden achterstand: Resiger—Frankenstein 13 punten. Op 3 ronden: Hoevens—Bakker 28 pun ten. In een internationale omniumrace werd Pijnenburg eerste met 12 punten. 2. Buschenhagen 7 punten. 3. Rausch en Schoen ieder 6 punten. 4. Huertgen 5 punten. 5. Brespenning 4 punten. LAWN-TENNIS. DE DUITSCHE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Hamburg, 7 Aug. (V. D.) Heden zijn alhier de internationale kampioenschappen van Duitschland aangevangen, waaraan ook door eenige Nederlandsche spelers en speelsters wordt deelgenomen. In het heerenenkelspel verloor Leem bruggen in vier sets van Jaenecke. n.l. met 0-3, 4—6, 62, 6-2. limmer kwam niet op tegen <ien Ikt.Jt' De beide Amerikanen, die de 400 M. hebben gewonnen. Links Carr, rechts Eastman. scher Schomburgk, zoodat deze laatste een w. o. had. In het damesenkelspcl sloeg Mej. Rollin Couqucrque Merv. StietzelKraeber met 6—2, 6—2. Frl. Horn (Duitschland) won van Mevr. Dros—Canters, in twee stes. beide met 6—2. De belangrijkste andere uitslagen luiden: Heerenspel 1ste ronde. Jaenecke slaat Leembruggen 63, 46, 6—2, 6—2. Wilde slaat Hevdenreich 64, 62, 75. Hopman slaat Hartz 64. 64, 61. Kinzel slaat Bloemer 68, 75, 63, 63. Rogers slaat Lindenstaedt 36, 62, 63, -7, 6—4. Pietzner slaat Sertorio w.o. Nournev slaat Fishcr 26, 63, 75, 46, 6-2. Brugnon slaat Keiler 36, 75, 62, 64. Pachaly slaat Wuarin 6—3, 62, 79, 5. Schomburghk w. o. Timmer. (Slot volgt). Damesspcl eerste ronde. Krahwinkel slaat Ertl 64. 63. Barbier slaat Ledig 75, 61. Xuthall slaat. Munster 60. 68. Heeley slaat Rau 62, 6—2. Friedleben w.o. Ciemcnger. Rollin Couquerqüc slaat Stëitzel—Kaeber 6—2, 6—2. Rosambert slaat Meyer 62, 6i. Stammers slaat von Ende Pfluegher 46, 61 teruggetrokken. Payot slaat Kallmeyër 86. 61. Adamoff Slaat. LbrelT 6—3. 61. Horn slaat Dro's-rCanters 52. <32., Whittingstaal -slaat Wei he 61, 36, 6-0 VOETBAL. A.P.W.C.AMSVORDS 5—3. Om het kampioenschap van Amerstoort. De gisteren gespeelde wedstrijd om het kampioenschap van Amersfoort tusschen A. P.W.C. en Amsvorde eindigde in -2en 53 overwinning voor A.P.W.C. De stand is nu: H.V.C. Amersf. Boys Quick A.P.W.C. Amsvorde 2 1 1 3 12-1 11—1 55 6-16 5-16 NED. XI—FREE FORESTERS. Een draw het resultaat. Den Haag. Deze tweedaagsche ontmoe ting nam Zaterdagochtend om even over elven op H. C. C.'s terrein een aanvang. Van Manen won den toss,, zoodat onze nationale ploeg eerst ging batten op het bowlen van Gibson en Gilbert. De score rees uiterst langzaam. Na 40 minuten spelen werd Glerum (18) in de slips gevangen (1 van 35). Na 70 minuten spelen ging pas de 50 op. Op 2 van 61 werd Scliill (15) gevangen. Op 3 voor 83 werd Neuerburg (27) eveneens uit- gevangen. Max Janssen werd op 3 achter zijn naam achter het wicket gevangen (4 104). Bij de lunch was de stand 4 van 108 (v. e, Bosch 32 n. o. en Sodderland o. n. o.). Zondag werd de wedstrijd van het Neder landsche crickctelftal tegen de Free Fores ters voortgezet. Reeds voor de lunch vie len de overige Engelschc wickets, zoodat de Engelschen voor 193 aan den kant zaten. In de tweede innings der Hollanders speelden vooral captain van Manen uitstekend. Uit een totaal van 233 voor 5 had hij er 114 n. o. Nadat de Hollandsche innings met de thee gesloten waren, speelden de Éngelschen hun tijd uit. Hun totaal werd 115 voor 3, zoodat de wedstrijd onbeslist eindigde met Holland leidend op de le innings. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. E d e, 8 Augustus .Hedenmorgen had bij de Klomp een ernstig auto-ongeluk plaats. Doordat een dame, die naast den chauf feur, den heer Franken uit Haarlem, zat, een mantel aantrok, en daarbij den heer F. tegen den arm stootte, reed de auto te gen een boom. Een inzittende oude dame werd ernstig aan het hoofd gewond, zoodat Dr. de Waard uit de Klomp, die de ge wonde verbond, overbrenging naar het Zie kenhuis te Arnhem noodzakelijk achtte. De auto werd zwaar beschadig ea jjaoest wor den weggesleept Enkele sprekers roemen zijn verdiensten voor de zwemsport Op de begraafplaats aan den Soesterweg werd Zaterdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer L. Pesie. Een groot aantal vrienden en belang stellenden waren op het kerkhof bijeenge komen om den overledene de laatöte eer te bewijzen. We merkten o.a. op: het bestuur der Amersf. Zwem- en Poloclub, het be stuur der zwemvereeniging Neptunu6, de heeren Kappenburg, Biet en Bohlander als vertegenwoordigers van den Ned. Zwem- bond, Mr. J. M. H. Hamers, oud-voorzitter en eerelid van de A. Z. en P. C., C. van Ommeren Jr. voor de afdeeling Utrecht van den Ned. Zwembond, M. A. E. Secuwcn voor de Amersf. Redding Brigade, P. van Goor, J. Kleber en D. Vervloet oud-be 6tuursleden der A. Z. en P. C., vertegen woordigers van de Roode-Krui6colonne, Ds. J. Visser als Kringcommissaris van het Roode Kruis en als directeur van het R.O.G., W. C. Oosterman voor den Amer6f. Bond voor Lich. Opvoeding, Mej. Kasteijn, wereldkampioene 400 M. schoolslag, J. W van Eist voor de schietvereeniging Prins Hendrik, de badknecht Klaaö van Alphen en vele anderen. Vele kransen dekten de baar. Vier eerste-zeventalspeler6 van A. Z. en P. C. fungeerden als 6lippendragers. Toen de kist in de groeve wa6 neerge laten trad de voorzitter der A. Z. en P. C., Mr. E. H. Bergsma naar voren en sprak ongeveer als volgt: Als voorzitter der A. Z. en P. C. rust op mij de droeve plicht niet een woord van af scheid te spreken. De afgestorvene, die door het bestuur en vele leden thans' uitgeleide wordt gedaan was een organisator en een goed 1 eeraar. Als organisator was hij de oprichter van onze verecniging cn als lccr- aar heeft hij velen de kunst van zwemmen bijgebracht. Hij heeft hen aangewakkerd tot groote prestaties en bovendien heeft hij het sportieve element aangemoedigd. Is het te verwonderen, dat hij eere-lid onzer ver eeniging werd? Velen onzer hebben hem gekend in zijn volle glorie, toen hij al zijn werk, zijn toewijding en enthousiasme kon geven. Ook hebben ze hem gekend in den droeven tijd en hebben hem zien lijden om dat hij zich niet meer geven kon als vroe ger. Thans brengen we hem onzen laat- Jen groet. Den tijd van achteruitgang zul len we vergeten. wc zullen hem. slechts in herinnering houden uit den tijd, dat hij zich gaf met geheel zijn persoon. Dien tijd zullen we in gedachten houden oh als een bewijs onzer dankbaarheid ver zoek ik ons medelid van Ommeren deze krans op de baar te leggen. Pesie, dat ge in vrede moogt rusten! De heer Seeuwen dankte voor de groote diensten aan de Amersf. Redding Brigade bewezen en gaf de verzekering, dat Pesie's naam steeds in groote eer zal wor den gehouden. De heer Zoethout zei namens Nep- tunus d^nk voor alles wat de leden van Pesie geleerd hebben en voor de prettige wijze, waarop hij 6teeds met hen is omge gaan. Een afgevaardigde van de Zwolsche Bad en Zwemvereeniging bracht een laatsten groet, terwijl de heer Biet enkele waar- deerende woorden sprak namens den Ned. Zwembond. Nadat de oudste zoon een woord van dank had gesproken verlieten de $ele aan wezigen diep onder den indruk de be graafplaats. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Amers foort brengen te kennis van het publiek, dat een door de N.V. Petroleum Maatschappij „The Texas Company" ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het oprich ten van een benzineinstallatie met een on- dergrondsch reservoir en een bovengrond- sche aftapinrichting op het Spoorwegempla cement op de Secretarie der gemeente t»r visie ligt en dat op Zaterdag 20 Augustus aanstaande, des voqrmiddags te 11 ure gele genheid ten Raadhuize wordt gegeven, om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van eén of meer zijner leden, bezwaren te gen het oprichten van de inrichting in tb brengen. STAATSEXAMEN TOT TOELATING AAN DE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor diploma A: Mej. E. G. Wcstcrmann, mej. W. H. E. Jacometti, J. F. A. W. Stroux, mej. G. A. Vogelaar, A. Hoekstra, H. Kemp. Afgewezen 14 Candida- ten. Geslaagd voor diploma B: C. Kooiman, H. Bres, mej. E. de Jong, F. Reus, G. T. Reeser Cuperus, D. A. Loorbach, mej. L. P. Hekma. Afgewezen 10 candidaten. Gedurende het examen trokken zich te rug: 4 candidaten voor diploma A. Het examen wordt met 5 candidaten voor A voortgezet. Van een vorige groep is nog geslaagd voor B: Mej. M. E. Roos. WIELRIJDER GEVALLEN. Op trottoirrand. Zaterdagavond is op het Stationsplein een wielrijder uit Rotterdam van zijn fiets ge vallen en ongelukkigerwijze met zijn kin op een trottoirrand terecht gekomen. Op het bureau van politie bleek de wonde zoo ernstig te zijn, dat hechting noodzakelijk was. Na medische hulpverleening kon de wielrijder zjjji aeg yorvolgeo. WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL. GALETTES. 100 gr. tarwemeel; 50 gr. boter. 1 ei. Wat witte of bruine ragout. Zeef het meel, doe er de boter in en hak deze zoo fijn als -broodkruim. Roer door deze massa wat peper en zout en het ge klopte ei. Voeg er zoo noodig, zooveel water bij, tot het deeg niet meer stuift en rol 't op tot Vk c.M. dikte uit op een met meel besto ven plank of tafel. Besmeer zandtaartvormpjes met wat bo ter en voer ze wat ruim met een gedeelte van het deeg. Prik hier en daar in den bodem om het bol staan te voorkomen en bak de galettes in een matig warmen oven lichtbruin en gaar (15 20 min.). 'Neem ze uit de vormpjes en vul ze zoo warm moge lijk met ragout. MIDDAGTAFEL. Gehakt (V* ruider varkens). Aardappelpurée. Bloemkool. Citroenrijst. POSTDUIVENVEREENIGING „DE LUCHTPOST". De uitslag van de wedvlucht, gehouden anuit Neufville, afstand 203 K.M., op Zon dag j.l. is als volgt: In concours waren 253 duiven. Het we der was gunstig. De duiven waren in vrij heid te 10 uur 20 minuten. Aangewezen duif 10 ct. H. A. de Goede, met no. 40. Aangewezen duif 25 ct. H. A. de Goede, met no. 4. Aankomst eerste duif 1 uur 34 min. 29 sec. Aankomst laatste duif 2 uur 6 min. 28 scc. De prijzen werden behaald als volgt: A. P. Wolffenbuttel 1, 3, 22, 54. H. van Ecden 2, 5, 13, 28. H. A. de Goede 4, 40. Ch. W. Gobel 6, 26. 30, 37. 46, 47. Ch. Baartman 7, 8, 16, 17, 20, 21, 27, 31, 33, 42, 57, 58. 64. N. H. Egink 9, 32, 36, 62. F. Harteman 10, 11, 14, 19, 49, 55, 63. W. v. d. Roet 12, 18, 56. C. Jansen 15, 51. G. van Essen 23, 35, 44. J. v. d. Geest 24. G. Krijnen 25. G. Hafcnbeuk 29. J. Lablans 34. 50, 59. M. v. d. Kuilen, 38, 43, 52, 53. J. Noorman 39. 48. A. v. Eldert 41. M. Pouwen 45. J. P. Steenbeek 60. H._ Schuurman .61. Stanrl .kampioenschap, tot en met Nil- vporde.' Duif: I. W. v. d. Riet, x 3—32 B. 9104, 185 pun ten. 2. F. Harteman, x 3—32 B. 7787, 176,5 pun ten. 3. F. Harteman, x 332 B. 9246. 159,1 punten. 4. J. Lablans, x 332 B. 10166, 155,3 pun ten. 5. F. v. Winterswijk, x 3—32 B. 10284, 154,4 pünten. Hok: 1. N. H. Egink. 1577 punten. 2. Ch. Baartman, 1522,75 punten. 3. H. T. Hol, 1172,70 punten. 4. R. Lammens, 1091,85 punten. 5. J. Lablans, 979,05 punten. EXAMENS. Te Utrecht slaagden voor de hoofdakte de dames E. A. H. v. d. Weij en J. M. Kyl- stra. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het no tarieel examen le deel de heer J. K. Ver steeg alhier. GARNIZOEN. Eerste-luitenant J. H. Couzij, adjudant der IVe artilleriebrigade te Amersfoort, wordt 2 November eervol uit die functie ontheven en overgeplaatst bij het 5e regiment veldartille rie in verband met zijn detacheering op dien datum naar de Hoogcre Krijgschool te s' Gra- venhage. Eerste-luitenant I-I. Kromhout, van de stormschool te 's-Gravenhage, wordt 1 Sep tember overgeplaatst bij het 21e regiment infanterie te Amersfoort, doch blijft te 's-Gravenhage gedetacheerd tot het volgen van den intendance-cursus. De Fin Lethinen, die de 5000 M. won, waarbij hij echter nummer 2, den Amerikaan Bill danig flohlnderg mo<>t

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2