RADIO IN NEDERLAND SCHEURLEER EN ZOON FELLE BRAND TE AMSTERDAM DE „OVEREENKOMST VAN VERTROUWEN" DE DEMPO TE ROTTERDAM VERGELIJKEND RECHT Onze Postvliegers onderweg Radioprogramma De heer W. J. M. Linden, secretaris van „Ons Leger" en „Weerbaarheid", tevens controleur bij de Radio-controle, die dus meer dan de meeste Nederlanders tot plicht heeft naar den radioluidspreker te luisteren heeft een en ander van zijn bevindingen in het Haagsch Maandblad te boek gesteld. Zijn zenuwen en zijn humeur schijnen van dit constante luisteren naar den Holland- schen omroep nog niet te hebben geleden. Integendeel in zijn beoordeeling van de uitzendingen is hij zeer objectief en zelfs optimist. Toch schrijft hij openlijk neer, dat vele uitzendingen van weinig waarde zijn, en wijst hij er op „hoe gering het aantal vrouwen en mannen is, dat de geschikt heid bezit om voor de microfoon te spre ken". .Tammer dat hij het oerste deel van deze uitspraak niet praeciseert, hoewel hij er la ter nog op terugkomt. Maar zijn tweede stelling komt volmaakt met onze ervaring overeen. De Hollanders .zijn beroemd om hun slordig spreken, hun nonchalante, arti culatie vooral. Dat wreekt zich op flagrante manier voor de micrfoon, die een zeer scherp overbrenger is van onze feilen. Zijn de stem en de uitspraak toevallig goed dan is het weer niet in orde met het tempo, dat gemeenlijk te laksch is (een enkele maal ook wel eens te snel). En zijn al deze elementen voldoende, dan is de man weer téveel op klemmende intonaties en pathe tische accenten uit, is zijn voordracht weer te golvend en te variabel, gewoon als hij is voor een zichtbaar auditorium te spreken en met sterke sentimenten te wer ken. Wij zouden hier gaarne namen als voorbeelden geven, maar dat zou teveel op persoonlijke kritiek lijken. Het zijn niet alleen de gewone sprekers, w.o. veel ongeschoold materiaal zit, bij wie al deze moeilijkheden zijn aan te wijzen precies hetzelfde, zij 't in een anderen graad doet zich voor bij de tooneelspelers, van wie maar een klein percentage voldoende hel der spreekt en zuiver intoneert, om het vol gen van hun „spel" tot een genoegen te ma ken. Wanneer alle acteurs en actrices het goede voorbeeld konden volgen van Else Mauhs (die helaas nimmer meer voor de radio te hooren is), het echtpaar Bouber, Janny van Oogen, Adolf Bouwmeester, An ton v. d. Roemer, het echtpaar de Gruyter en last not least Louis Davids, dan zouden we een heel eind verder zijn. Het zou zoo dwaas niet zijn wanneer in dezen tijd, .die het ontstaan van allerlei nieuwe beroepen etc. te zien geeft, een cur sus werd opgericht tot opleiding van radio spreker en radio-acteur. Bij meer dan één acteur heerscht het mis verstand, dat men voor de microfoon niet de 100 behoeft te geven. Natuurlijk zijn dat de tweederangsmenschen. De eerste rangs-acteur geeft altijd en overal den vol len maat. Wij zouden tegenover het bedoel de misverstand willen opmerken, dat waar de microfoon een scherper gehoororgaan is dan een menschelijk oor, en waar bovendien de luisteraar het belangrijkste van tooneel: het b e e 1 d, het zichtbare deel der voorstel ling mist, de acteur juist het instrument van zijn dictie oneindig heeft te cultiveeren te verfijnen en verscherpen. „De uitspraak van de eigen taal en van vreemde talen laat helaas vaak te wenschen over. Gelukkig maken de bekende omroe pers der groote omroepvereenigingen een gunstige uitzondering. Zij beheerschen hun moderne talen uitstekend". Aldus de heer W. J. M. Linden. Wij zijn van oordeel, dat zijn optimisme hem hier parten heeft gespeeld en den weg opgedron gen van een onjuiste generaliseering. Wij kennen slechts twee officieele omroepers (één van Hilversum en één van Huizen) die onze taal verdienstelijk, correct en de eer ste zelfs boeiend en voortreffelijk spreken, en die ook de vreemde talen zóó behande len, dat Hollanders, die met „vrucht" de H.B.S. met 5.j. c. heben afgeloopen, hen zonder moeite kunnen volgen. Er zijn een paar omroepers (Huizen) die een dialectisch accent laten hooren, en bovendien een eigenaardig spraakbezwaar aan den dag leggen, maar die toch wel „sympathiek" blijven. Eén is er echter, die in onzen aether een bepaald irritanten indruk maakt, wanneer men tenminste, vanwege 't goeie humeur, aan uitlachen niet de voorkeur geeft. Hij heeft zich ondanks al zijn hebbe lijkheden in groote kringen een zekere po pulariteit verworven, dank zij wellicht de overmoedige blague, waarmee hij vreemde talen lancoert, en eenvoudige lieden over bluft. Hoor hem de vreemde titels van de gramofoonplaatjes zelfbewust afraffelen: Struikel niet, struikel niet, is men geneigd te zeggen, man, waarvoor toch die haast, en men slaat in de Radio-bode of Radio-gids na wat hij dan toch eigenlijk gezegd heeft. Ik geef het den 18-karaats Engelschman te doen drie op d? tien van 'smans teksten (als hij Engelsen spreekt) volledig na te vertellen. Dat zijn voordracht weeig is van suiker zoete beminnelijkheid (hij schijnt na iedere frase te vragen: doe ik 't niet verschrikke lijk mooi?) is wellicht het* ergste nog niet, maar bovendien heeft hij de hebbelijkheid talluoze klemtonen verkeerd te leggen en daarmee onze taal op zijn manier te ver basteren. Wij zijn het dus met het optimistisch oor deel van den heer Linden t.a.v. de omroe pers niet eens. „Een met zorg gekozen gramofoonplaten- concert op technisch onberispelijke wijze ten gehoore gebracht, is een muzikaal ge- not van aanzienlijk hooger gehalte dan de muzikale demonstraties van amateurs". Al dus weer de heer Linden. Wij zouden deze opmerking willen uit- Eenige opmerkingen in verband met een ter uitbreiding van een beschou* wing in Haagsch Maandblad door het lid der RadiosControle'Commis sie W. J. M. Linden. breiden, on niet alleen tperken tot ama teurs. Een platenconcer^ls doorgaans ook beter aan te hooren dan zeer veel ensem bles van beroepsraenschen. En „men moge smalen op jazz-muziek en filmschlagers" (de heer Linden doet daar gelukkig niet aan mee) het is een feit, dat juist die veelgesmade jazzmuziek zich 't best van alle muziek voor de radio-weergeving eigent. „Van zeer groot belang zegt do heer Linden is de samenstelling der omvang rijke programma's, waarvoor kosten noch moeite worden gespaard. De samenstelling dier programma's is een moeilijke en vaak zeer ondankbare taak. De eisch van veel zijdigheid wordt ongetwijfeld ten volle ver vuld, doch ontmoet daarom nog niet altijd de waardeering, welke zij verdient". Een gerechtvaardigde opmerking vindt de heer Linden deze, dat door gebrek aan sa menwerking, het mogelijk is dat men op één dag soms eenige malen hetzelfde muziek stuk over de,, twee zenders ten gehtföre brengt. Inderdaad. Maat^ér is naast dit ge brek aan samerïwerking een hinderlijke saamhoorigheid die in wezen niets anders is dan nabootsing. Meestal apen de drie sectarische omroepvereenigingen de groote niet-sectarische na. Wanneor die nabootsing zich bepaalt tot het goede, zegt men nu ja. Maar die navolging is b.v. ook oorzaak dat alle omroepvereenigingen het uur van den koffiemaaltijd (12—2) zoo ongeveer op de zelfde wijze inricht, n.l. met het laffe strijk je als hoofdmenu en met eenige goede gra mofoonnummers als tusschengerecht. Het lijkt er op, dat men den man die van zijn werk thuiskomt dit korte uurtje eens echt prettig wil kwellen. En de buitenlandsche stations zijn op dat uur weinig interessen ter, dus bieden geen compensatie. Do gra- mofoon-intermezzo's zijn een inlegsel van den laatsten tijd. Wij hopen, dat men er spoedig toe zal overgaan het strijkje op dit uur heelemaal af te schaffen. Wanneer de ééne omroep daarmee begint, volgt de rest vanzelf. „Het valt mij eenigszins moeilijk aan te nemen, dat de kinderen de „kinderuurtjes' waarlijk zoo prettig vinden", betoogt de heer Linden eenigszins voorzichtig. „Er is feitelijk maar één kinderuurtje, dat natuur lijk is. Het geheim daarvan bezit de V.A. R.A. eiken Zaterdagmiddag om 5 uur". Genoemde omroep, die niet nalaat zijn hoorders menigmaal te ergeren, maar dio ook gelukkig het geheim heeft van een in teressanten Zondagochtend, zal ongetwij feld den pluim van den schrijver verdie nen. Onze ervaring is, dat er maar weinig geschikte en boeiende kinderuurtjes gege ven worden, en als „verteller" is de heer Hildebrand immer onnavolgbaar gebleven. Terecht hekelt de heer Linden de „poes lieve stemmen" het zijn meestal dames waarmee gelukwenschen of pluimen door den aether worden uitgedeeld. Dat is inderdaad misselijken het wekt verwon dering, dat groote onderwijsorganisaties zich met deze zaken nimmer hebben inge laten. Trouwens in 't algemeen lijdt de radio onder een gemis aan openbare kritiek. Bij alle goeds, dat de radio heeft, mogen wij toch verwachten, dat naast de onderlin ge concurrentie ook de openbare kritiek een prikkel zal zijn tot beter. Dat de offi cieele controle hoe noodzakelijk ook sinds men de politiek fataliter in den aether toeliet zoo'n prikkel is meenen wij te mo gen betwijfelen. Wij hebben vaak menschen ontmoet en ook in 't publiek hooren spreken, die niets hinderlijks in hun dictie vertoonden. Maar toen we ze voor de radio hoorden ble ken ze plotseling niet onaanzieklijk te slis sen. Wij zouden al kunnen beginnen met een voorbeeld te nemen aan de Engelschen, die èn wat articulatie èn wat intonatie be treft meestal geknipte radio-sprekers blij ken. De subliemste radio-stem is die van den bekenden lezer uit den Bijbel (Daven- try 's Zondagsmiddags). ONDER DE TRAM GERAAKT. Ongeval te Nijmegen. N ij m e g e n7 Aug. Gisteravond sprong de heer v. d. V. uit de tram Nijmegen—Beek en had daarbij het ongeluk te struikelen. Hij kwam met beide beenen onder de in i-olle vaart rijdende tram, met het gevolgd dat zijn beide beenen verbrijzeld werden. Nadat door Dr. Koch de eerste hulp ver leend was, werd het slachtoffer naar het St. Canisius Ziekenhuis overgebracht, waar de man in den loop van Zondag aan de ge volgen is overleden. BIJ HET BADEN IN ZEE VERDRONKEN. Zand voort, 7 Aug. Hedenmiddag te omstreeks twaalf uur is aan het vrije strand aan de Noordzijde een bader ver dronken. Het slachtoffer is de 25-jarige J. Piek, coupeur, wonende te Amsterdam. Hoewel herhaalde malen gewaarschuwd, ging hij te ver in zee. De zee trok door wind en stroom zeer 6terk, waardoor de jonge man afdreef. Een viertal zwemmers waagde het hem te hulp te komen. Na een kwartier werd het slachtoffer aan land ge bracht. De levensgeesten waren evenwel reeds geweken. BOUW VAN LEN BRUG OVER DE ZAAN. Gunning. De bouw van de brug over de Zaan in de gemeenten,Zaandam en Zaandijk, lig-^ gonde in den in aanleg zijnden provincialen weg HaarlemWestzaan—Purmerend is door den provincialen waterstaat van Noord-Holland opgedragen aan de N.V. Ge- wapend-Betonbouw „De Kondor" te Am sterdam voor den prijs van ƒ147.800. Deze brug, welke tusschen de landhoof dap^een lengte heeft van pl.m. 164 M., be- 12 vaste overspanningen van ge- welke rusten op de beide falndhoofclencïv twafflé*|lroompijlers, waar van één is ingericht om^È^lbasculebrug, welke een vrije doorvaarl^^^^M. over spant, te dragen. Faillissement uitgesproken. -* 'sGravenhage, 6 Aug. In aan6lui ting op het beridhl betreffende de faillis sementsaanvrage vkn de firma Scheurleer en Zooneri, kunnen wij mededeelen, dat de vacantiekamer der Haagsche rechtbank gistermiddag deze aanvrage heeft behan deld en het faillissement heeft uitgespro ken. Tot rechter-commis6aris is benoemd mr. H. W. E. Klomp; tot curatoren zijn aange wezen mrs. A. F. Visser van IJzendoorn en C. J. dearies en de heer E. J. H. van Del den, directeur der Ned.-Indische Handels bank. In de Galerij, op het terrein van het voormalige Paleis voor Volksvlijt Amsterdam, 7 Aug. De brandweer is Zondagmiddag gealarmeerd voor een brand, welke zijn oorsprong heeft gevon den op de boven het café-re6taurant van den heer J. A. Verkerk, Galerij 52, gelegen etage. De vrouw van den caféhouder had vanmorgen te half twaalf deze woning ver laten, zonder, naar zij heeft verklaard, vuur of licht te hebben gebruikt. Toen de brand weer arriveerde, grepen de vlammen reeds fel om zich heen, zoodat dan ook spoedig het alarm „middelbrand" werd gegeven waarop nog meer blussching6materiaal uit rukte. Het werd geposteerd bij den ingang van de Galerij en spoedig waren enkele slangen ontrold, welke gedeeltelijk door het café en voor het overige via de achter zijde van het perceel naar de plaats des onheils werden geleid. .Ofschoon het vuur aan den kant van den voormaligcn Paleis tuin eenige oogenblikken fel uitsloeg, kreeg het natte clement, na een hevigen strijd met den vijand, toch vrij spoedig de over hand, hetgeen echter niet wegneemt, dat de etage" en ook de zolderverdieping de huizen'ter plaatse zijn laag gebouwd ge heel uitbrandde. De vrouw des huizes, die thui6 kwam toen de brandweer onder lei ding van den hoofdbrandmeesters Forch en Hartdorff reeds volop haar plicht deed, geraakte van dit gezicht geheel overstuur vooral ook, daar zij zich hevig ongerust maakte over eenig geld, dat zich in de wo ning bevond, en waarschijnlijk een prooi der vlammen is geworden. Ook een groot gedeelte van het café, met de zich daarin bevindende inventaris, w.o. eenig muziek- materiaal, liep ernstige waterschade op Enkele brandwachts waren druk bezig den watervloed met behulp van bezems de Ga lerij in te vegen en dat was vrijwel 't voor naamste onderdeel van het blusschings- werk, dat het publiek, hetwelk zich voor den ingang van de Galrij verzameld had. en door de politie op een afstand werd ge houden, te zien kreeg. De caféhouder is verzekerd. Toetreding van Nederland Op 13 Juli j.l. hebben de Britsche en de Fransche Regeering in het parlement hun ner landen een verklaring afgelegd, die in de Nederlandsche vertaling van den tekst als volgt luidt: „Overeenkomstig den geest van het hand vest van den Volkenbond hebben de Regee ring van het Vercenigd Koninkrijk en de Fransche Regeering de bedoeling ,bij voor komend geval en in alle openhartigheid, over te gaan tot een onderlinge gedachten- wisseling aangaande alle vraagstukken, die te harer kennis komen, denzelfden oor sprong hebben als die, welke onlangs te Lausanne zoo gelukkig is geregeld en be trokking hebben op het Europeesch Staten- bosieJ. Zi; hopen, dat andere Piegeeringen zich bij haar zullen willen aansluiten ter aanvaarding van dezelfde wijze van han delen." Hr. Ms. Regeering heeft ter kennis van de Britsche en Fransche Regeeringen gebracht, dat zij „in de meening, dat een juiste toe passing Yan het in deze verklaring uitge sproken beginsel kan bijdragen tot een ver trouwenwekkende samenwerking tussschen de belanghebbende Staten, welke samen werking Europa en der wereld in haar ge heel slechts ten goede kan komen, zich aan sluit bij de Regeeringcq, die de nuttigheid van dat beginsel hebben erkend." In een brief aan do voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaal geeft de Minister van Buitenlandsche Zaken aan, welke overwegingen de Regecring tot toe treding hebben geleid, en hoe haars inziens de strekking der verklaring moet worden beoordeeld* Bizonderheden over den brand Rottordam, G Augustus. Vanmorgen is liet m.s. Dcmpo van den Rotterdamschen Lloyd, aan boord van welk schip even voor het vertrek uit Tandjong Priok, zooals werd gemold, brand werd ontdekt, waardoor het vertrek eenige dagen moest worden uitge steld, te Rotterdam aangekomen. Het schip meerde om kwart voor achten hedenmorgen aan de Lloydkade en korten tijd daarna kon met de ontscheping worden begonnen. De kap., de heer J. F. Noorthorn v. d. Kruyff, „heeft de reeds voor 't grootste deel bekende bijzonderheden van den brand ver teld. Wij ontlèenen daaraan nog dat men ruim 4 van het schip*in de haven Tandjong Priok 56 uren „onder koolzuur" heeft la ten staan, maar het vuur koji pien z5o- doende niet blusschen. Dit bleef maar door smeulen. Op Woensdag 6 Juli had het schip moe ten vertrekken en inmiddels was het al Vrijdag geworden. Op Vrijdagavond bemerkte men, dat hot dek boven het ruim heet begon te worden en zelfs al te gloeien. Toen stond het dan ook vast, dat er water in het ruim moest worden gespoten. Met de eigen brandweer leiding en met stralen van een drijvende spuit van Tandjong Priok begon men water in het ruim te spuiten. Het duurde tot Zater dagochtend voor het ruim, dat 70.000 kubie ke voet groot is, vol was. Maar toen was het dan ook met den brand gedaan. Een half uur later werd begonnen het ruim weer leeg te pompen. Het eerste wat er uit het ruim kwam, was een partij tabak. Bij onderzoek bleek, dat deze in het geheel van den br«nd niet had geleden. Wel natuurlijk van het bluschwa- ter. En zoo was het met meer partijen, die uit het ruim kwamen. Toen kwam het pas- sagiersgoed er uit. En dat bleek zwaar te hebben geleden. Er kwamen piano's uit, die onherstelbaar bleken te zijn beschadigd en zoo was het met vrijwel alle passagiersgoed Toen dit dan ook alles bij elkaar was gezet, maakte het den indruk een landverhuizers boeltje te zijn. De passagiers werden er la ter bijgeroepen en voor de meesten van hen, was de aanblik van hun vernielde goe deren een allesbehalve aangename ervaring Er zaten immers zooveel herinneringen aan de lange jaren in de Oost voor hen aan vast. Zes dagen te laat is de Dempo uit Ba tavia vertrokken. Maar tijdens de reis heeft men hiervan weer twee dagen ingehaald. Inplaats van 17 mijl gemiddeld werd er 18 mijl gevaren en zoo lukte het om voor Colombo één dag in te halen en op de reis van Colombo naar Suez ook een dag. Het schip zelf is in het geheel niet be schadigd. Ook het ruim niet, waarin de brand woedde. Reparaties zijn dan ook niet noodig. De Dcmpo zal a.s. Woensdag al weer vertrekken voor een trip met toeristen naar Noorwegen. Het congres brengt een bezoek aan Leiden. Leiden, 6 Aug. De deelnemers aan het te 's-Gravenhage gehouden wordend inter nationaal congres voor vergelijkend recht hebben vanmiddag een bezoek gebracht aan de Leidsche universiteit. In het groot auditorium der Leidsche uni versiteit heette de rector-magnificus, prof. Blanksma, de aanwezigen in een latijnsche toespraak welkom namens den academi scher! senaat, waarna prof. mr. A. S. de Blé- court in het Fransch een toespraak hield namens de juridische faculteit te Leiden. In zijn rede zeide prof. de Blécourt, dat de juridische faculteit het als een groote eer beschouwde, het congres in deze eer biedwaardige plaats te mogen ontvangen en merkte daarbij op het te betreuren, dat wegens de vacantie een groot deel der le den van de faculteit niet aanwezig kon zijn. Na stil te hebben gestaan bij het verschil tusschen redevoeringen en toespraken, zoo als deze tijdens het congres zijn gehouden, wees spr. er op, dat hij slechts een zeer korte toespraak zou houden. Hoewel, aldus prof. de Blécourt, de Leid sche universiteit de oudste is onder haar Hollandsche zusteren, is zij jong vergele ken bij die te Bologne, Oxford, Cambridge, Parijs en nog vele andere. Wanneer gij hier gekomen zijt. in de hoop vele antieke mo numenten te zien, moet ik u reeds bij voor baat teleurstellen. Zeker, er zijn er nog wel en wij wilden niet beroofd worden van dit klooster, dat in de 16de eeuw is veranderd in een universiteit. Homerus zegt dat veel ouders meer waard zijn dan hun kinderen en dat er slechts zeer weinig kinderen zijn. die meer waard zijn dan hun ouders. De eerbied, die wij hebben voor onze voorvaderen, in liet bij zonder voor hen, die gewaakt hebben voor de belangen van onze universiteit, is diep in ons verankerd, en ik zal de laatste zijn om Homerus ongelijk te geven. Op een en kel punt evenwel geloof ik, dat wij, de cu ratoren dezer universiteit, haar professoren en haar studenten, in het kort alle werke lijke leden van deze universitas meer waard zijn dan onze ouders: Wij hebben meer eer bied dan zij voor de voorwerpen, welke onze voorouders ons hebben nagelaten. Met voorbeelden zette spr. dit uiteen. De rechtsgeleerde faculteit, de tweede in rang, is er trot3ch op, evenals de oudste harer zusters, de theologische faculteit, dat al haar werken, colleges, examens enz. bin nen de muren van dit eerbiedwaardige ge bouw plaats vinden. Terzelfder tijd is zij er trotsch op deze verheven rij van geleerden uifc^ alle deelen der wereld* allen de studie Ibis EkKcr Uil Knik 28—7 4-8 Amsterdam 7—8 28—7 4—8 Budapest 00 1 •O We enen 28-7 4-8 Athene Mersamatruh 00 1 m 29—7 5-8 Caïro Rutbawolls 30-7 6-8 Bagdad 4—8 1-8 Boeshir 2-8 7—8 Djask 00 1 3-8 Karachi 4=8 Jodpoer 2-8 1-8 Jhansi 5—8 Calcutta 7—8 Akvab 6-8 6-8 RaDgoon 31-3 Bangkok 30-7 5-8 7-8 Medan 29-7 Batavia 29-7 5-8 Bandoeng Vertrek \an 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 11 Augustus. van het recht beoefenende, hier te mogen ontvangen. Bovendien, aldus besloot spr., zijn wij er trotsch op u te mogen ontvangen in dit gebouw, waarin hij studeerde, die was, is en zal blijven de grootste student van Lei den, Hugo Grotius! PROF. EINSTEIN TE LEIDEN. Prof. dr. Albert Einstein vertoeft te Lei den, waar hij de gast is van prof. Ehren- fest. LIJK AANGESPOELD. Op het Noordzeestrand te Vlielapd is aan gespoeld het in verregaanden staat van ontbinding verkeerende lijk van een vrouw. De vrouw droeg twee katoenen badpakken over elkaar. Dinsdag 9 Aug. Huizen: K. R. O. 8.009.00 Gezongen H. Mis. In de open lucht. In het Nationaal Padvinderekamp te '6 Gravenhage. Toespraak door pater mr. dr. J. Beuns S. J. De gezangen worden uit gevoerd door de Katholieke Verkenners. 10.00—11.30 Gramofoonmuziek. 11.30 12.00 Godsdienstig halfuurtje ver zorgd door pastoor L. H. Perquin O.P. 12.0012.15 Politieberichten. 12.15—1.45 Lunchconcert ddor het K.R.O. Trio o. 1. v. Piet Lustenhouwer. I.452.00 Gramofoonmuziek. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.003.30 Gramofoonmuziek. 3.30—4.00 Verzorging van den zender. 4.005.00 Het Kwartet, bestaande uit: Elsa Noltheniu6, piano, Louise Wijngaar den, viool, Joh. v. Helden, alt-viool, Jan Wagemaker, cello. 5.005.15 Gramofoonmuziek. 5.155.30 „De mi6sie-tentoonstelling te Sittard". 5.30—7.10 Het kunstensemble o.l.v. Piet Lustenhouwer. 7.107.30 „De koeling in bet huishou den", door ir. G. M. J. A. Kouwenhovcn. 7.307.45 Politieberichten. 7.458.00 Verbondskwartiertje. 8.008.30 Het orkest, o. 1. v. Johan Ger ritsen. Soliste: Elsa Nolthenius, piano. 8.309.30 Historisch hoorspel „Sint He lena" „De laatste dagen van Napoleon". (Drie bedrijven), opgevoerd door: De Ver- eenigde Haagsche Spelers, o. 1. v. Pierre Balledux. 9.30—9.45 Nieuwsberichten van het pers bureau Vaz Dias. 9.4510.10 Het Orkest o. l.*v. Johan Ger ritsen. 10.1010.30 Piano-soli door Elsa Nolthe nius. 10.3011.00 Het orkest o. 1. v. Johan Ger ritsen. II.0012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum: A. V. R. O. 8.019.00 Gramofoonmuziek. 9.00—10.00 Het Klein-Orkeat o. 1. v. Nico Treep. 10.0110.15 Morgenwijding. 10.15—10.30 Gramofoonmuziek. 10.30—11.00 Mevr. A. Roersch Semeyns draagt voor: „Een Wandeling" van Top Naoff. 11.0012.00 Orgelconcert door Jan Nie- land. Jacques van Kinsbergen (viool). 12.01—2.00 Het kamer-orkest onder lei ding van Gerard Hemmes. .002.15 Rustpoos voor de N.S.F. voor het verzorgen van den zender. 2.153.00 Solistenconcert door: Ré Kos ter, (sopraan), Harry van Oss, (bariton); Fe lix de Nobel )piano). 3.00—3.30 Gramofoonmuziek. 3.304.30 Aansluiting met Grand-Hotel „Central", Den Haag. Concert door Willy Honsbeek en zijn orkest. 4.305.30 Kinderuur door mevr. Antoi nette van Dijk. 5.307.30 Het Omroeporkest onder lei ding van Nico Treep. 7.308.00 Prof. J. J. van Loghem: „Tro pische Hygiene". 8.018.15 Gramofoonmuziek. 8.1510.15 Aansluiting met het Theater Carré te Amsterdam. Uitzending van de le en 2de acte van Rudolf Friml's Operette Vagabond-Koning". 10.1510.30. Nieuwsberichten en koersen van Vaz Dia6. 10.3011.00 Gramofoonmuziek. 11.0012.00 Aansluiting met het „Palais de Danse" te Scheveningen. Dansmuziek door Ambrose's Blue Lyres.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7