GROOTE DIEFSTAL IN ZWITSERLAND Een buit van 132.000 francs EEN SLECHTE DAG VOOR MAAS Fraai wereldrecord voor Japan Êkctrische Installaties cn Reparaties WAT ETEN WIJ MORGEN? Wolhandel „DE CONCURRENT" De politie van alle Europeesche j\ hoofdsteden gewaarschuwd Amsterdam, 9 Aug. De politie van alle hoofdsteden van Europa is naar wij verne men, in kennis gesteld van een enorme dief stal, welke gepleegd moet zijn in de plaats Solothurn in Zwitserland. Daar is n.l. uit eeri monsterkoffer, welke in een auto was geborgen, een groote hoeveelheid sieraden van platina of goud ontvreemd, tot een ge zamenlijke waarde van niet minder dan 132.000 Zwitserschc frs. Er bevinden zich on der deze sieraden totaal ongeveer 5300 stuks heeren- en damesringen, broches, oorhan gers, oorringen, armbanden, colliers, das spelden, medaillons, heeren- cn damesze- gelringen en horloges. De sieraden zijn voor zien van het firmamerk, een hoefijzer met een driehoek, waarin links het cijfer 9 en rechts de letter K. Andere hebben als merk een klok met een driehoek met links daar op het getal 18 en eveneens de letter I\. Voor zoover bekend ontbreekt op het oogenblik van de. daders nog elk sooor. STAKING VAN BRETONSCHE SARDINENVISSCHERS. Op verschillende plaatsen over eenstemming bereikt. P a r ij s9 Aug. (LI. N.) In Bretagne sta ken op vele plaatsen de sardinenvisschers, omdat de vangst niet meer loonend is we gens de lage prijzen, die de conservcnfabrie- ken ten gevolge van het groote aanbod be talen. Herhaaldelijk is het voorgekomen, dat do vangsten weer in zee moesten wor den geworpen. De visschers hebben zich thans tot den minister voor de hondels- marine gewend, om zijn bemiddeling in te roepen. Deze op zijn beurt heeft de prefec ten opdracht gegeven zich met de fabrikan ten in verbinding te stellen, wat tot gevolg heeft gehad, dat gisteren op drie plaatsen overeenstemming is bereikt, zoodat de vis schers van deze plaatsen weder uitvaren. DE AARDBEVING OP DE AZOREN. P a rij s9 Aug. (H. N.) Uit Lissabon wordt gemeld, dat in een telegram van den gouverneur van Ponta Delgala bij de aard beving op de Azoren 300 huizen ingestort en 500 zwaar beschadigd zijn. Veertien per sonen zijn vermist. De materieele schade wordt op 5000 contos de reis geraamd. TREINBOTSING IN DUITSCHLAND. München, 9 Augustus (V.D.). Op het zijspoor BerchtesgadenKoenigsee heeft Dinsdagmiddag een treinbotsing plaats ge had. Zes reizigers en de beide machinisten werden licht gewond. Na een uur kon hot verkeer op het baanvak worden hersteld. OLYMPISCHE SPELEN Toch hebben onze landgenooten nog steeds de leiding met 10 punten voorsprong op Engeland Los An géi es, 9 Aug. (V. D.) Op de prachtige rooibaah ie Long Befcch zijn he den de verschillende heats gehouden voor dé Olympische roeiwedstrijden. Om precies drie uur werd de eerste heat gestart van het nummer vier met stuur man, waarvoor aan den start verschenen Brazilië, Italië, Duitschland en Nieuw Zee land. Na den start nam Italië de leiding, doch na 500 Meter had Duitschland de leiders ingehaald. Doch de Italianen bleken niet temin sterker te zijn, langzamerhand liepen zij. weer in en nadat de ploegen eenigen tijd gelij'k hadden gelegen, spurtte Italië er lus- schen uit. Op 1500 M. lag Italië met eenige meters voorsprong op de eerste plaats. Italië won met 1 lengte. Uitslag eersto heat: 1. Italië tijd 7 min. 6 sec. 2. Duitschland, tijd 7 min. 9.2 sec. 3. Nieuw-Zeeland, fijd 7 min. 19.6 sec. 4. Brazilië, tijd 7 min. 29.4 sec. In den tweeden heat kwamen uit Polen, de Vereenigde Staten en Japan. De strijd ging voornamelijk tusschen Polen en de Ver. St., waarbij de Polen de eerste plaats bezette. De uitslag tweede heat: 1. Polen, tijd 7 min. 4.2 êec. 2. Vereen. Staten, lijd 7 min. 6.6 sec. 3. Japan, tijd 7 min. 16.8 6ec. In de finale werden geplaatst Italië, Duitschland, Polen en de Vereen. Staten. Hieruit blijkt, dat men er te Los Angeles van af heeft gezion herkansing6races te doen plaats vindon. Het sciffnummer; Buhtz ongesteld. Wij meiddon reeds, dat de Duitscher Buhtz met koorts te bed ligt en dus heden onmogelijk kon uitkomen in het sciffnurn- mor. Jui6t zijn heat legen Poarco was be langrijk geweest, daar belden als do sterk ste sciffeurs momenteel ter wereld wor- don genoemd. Dc toestand van Bubtz is niet ernstig, en de roeier hoopt dat hij in de douhle- acull zal kunnen uitkomen. In den eersten heat 6tartten nu 6lechts twee sciffeurs, n.l. Pearce en de Amerikaan Miller. Pearce won zooals hij wilde in den tijd van 7 min. 27 sec. 2. Miller, tijd 7 min. 29.2 sec. In den tweedon heat ging de strijd hoofd zakelijk tusschen Southwood (Engeland) en Douglas (Uruguay), daar de Canadees Wright te zwak wa6. Southwood won. Dc uitslag luidde: 1. Southwood, tijd 7 min. 42.6 sec. 2. Douglas, tijd 7 min. 45 sec. 3. Wright, tijd 8 min. 30.6 sec. (zeer slechte tijd). Stuurmanlooze twee. Tenslotte vond nog het nummer stuur manlooze twee plaats. In den eersten heat nam Polen onmiddellijk na den start do leiding en behield deze gedurende den ge- heelen wedstrijd. Frankrijk trachtte nog voorbij te komen, doch de Polen gaven geen kans en wonnen met een halve lengte voorsprong. De utslag eerste heat: 1. Polen, tijd 7 min. 53.4 6ec. 2. Frankrijk, tijd 7 min. 54.6 sec. 3. Ver. St., tijd 8 min. 6.2 6ec. Het verloop van den tweeden heat ver meldden wij reeds. De tijden waren: Engeland 7 min. 47 sec. 2. Nieuw Zeeland 7.50 sec. 3. Holland 7.57.8 sec. Hot bokstournooi; 85 deelnemers. Lo6 Angeles, 8 Aug. (V. D.) De Fede ration Internationale de Boxe Amateur hield gieteravond haar congres, waarbij Japan en Palestina als nieuwe landen tot de internationale Federatie toetraden. Tot vice-presidentcn van de Federatie werden gekozen do heeren Kenney (V.S.), Massia (Italië) en Fowler (Engeland). Het eerstvolgend congres zal hoogstwaarschijn lijk te Berlijn, in 1933 plaats vinden. Dc belangstelling van de zijde van het publiek voor de Olympische bokswedstrij den was heden Dinsdag buitenge woon groot, alhoewel vanzelfsprekend nog geen eindstrijden zouden worden afge werkt. In totaal nemen 85 boksers van 16 ver schillende landen aan het tournooi deel. pe Tritonroeiers, Jhr. G. Roëll, (links) on P. Roelofscn (rechts), die het niet kon den bolwerken tegen de ploegen van Engeland en Nieuw-Zeeland. Over de verschillende gewichten verdeeld luidden de inschrijvingen als volgt: Vlieggewicht 12 boksers, bantamgewicht 10, vedergewicht 10, lichtgewicht 13, weiter- gewicht 16, middengewicht 10, halfzwaar- ewicht 8, en zwaargewicht 6 boksera. Zabala, de groote diplomaat. Lo's Angeles, 9 Augustus (V.D.) De winnaar van den Marathonloop de Argen tijn Zabala ontving van den Argentijnschen gezant te Washington een telegram, waar in de gezant zijn gelukwenschen overbracht voor de overwinning van den athleet in den Marathonloop. De gezant voegde er bij, dat Zabala de beste diplomaat van zijn land is. Nieuw record i X 200 M. estafette. Los Angeles, 9 Augustus (V.D.) Door dat het weer geheel was opgeklaard, was het bezoek in den middag aan het Olym pisch zwemstadion grooter geworden dan men aanvankelijk gedacht had. Ruim 8090 bezoekers waren aanwezig, toen de demon stratie schoonspringen plaats vond. Als altijd vond het schoonspringen groo- ten bijval en het dient gezegd te worden, dat er ook heel veel fraaie sprongen wer den gemaakt. De wedstrijdspanning keerde terug bij het nummer 4 X 200 Meter vrije slag esta fette. Aan den start verschenen Japan, Ver eenigde Staten, Canada, Hongarije en En geland. Er waven op de vorige dagen geen series gezwommen, daar er in totaal slechts vijf inschrijvingen waren binnengekomen on dus deze vijf ploegen heden direct in den eindstrijd kwamen. Het werd oen fraaie wedstrijd, waarbij de overwinning van Japan geen oogenblik in gevaar is ge weest. Van stonde af aan hadden de Japan ners de leiding, regelmatig werd deze ver groot en met flinken voorsprong op do Ver eenigde Staten kwarn Japan als eersto aan. Het bleek, dat dc Japansche ploeg, be staande uit de zwemmers Myazakl, Yo- koyama, Toyoda en Yusa, de 4 X 200 Meter had gezwommen in den nieuwen wereld recordtijd van 8 min. 58,4 sec. Vanzelfspre kend werd daarmede ook het Olympisch record verbeterd, dat de Vereenigde Staten hielden rnet een tijd van 9 min. 36, 2 sec., te Amsterdam in 1928 gevestigd. Een be langrijke' verbetering dus. Amerika kwam als tweede aan, terwijl om de derde plaats door Canada en Hon garije hard gestreden werd. F.erst op de laatste baan wist Hongarije iets uit te loo- pen en de bronzen medaille te winnen. De uitslag luidde: 1. en Olympisch winnaar Japan, tijd 8 min. 58,4 sec. 2. Vereenigde Staten, lijd 9 min. 10, 5 sec. 3. Hongarije, tijd 9 min. 31,4 sec. 4. Canada, tijd 9 min. 36,3 sec. 5. Engeland, tijd 9 min. 54,8 sec. Het waterpolotournooi; Vereenig de StatenDuitschland. Los Angeles. 9 Augustus (V.D.) Het slot van don zwemdag werd gevormd dooi den waterpolöwedsfrijd Vereenigde Staten —Duitschland. De bekende scheidsrechter Dolahayo leid de deze ontmoeting. Aan beide kanton was men het met de beslissingen van hem vaak niet eens. Duitschland nam de leiding, waarna door een 'fout van Rademacher de stand weer gelijk werd. Wederom nam Duitschland de leiding, doch Amerika maakte direct daarop weer gelijk. Toch kon Duitschland nog voor de pauze mot 32 do leiding hernemen. Direct na de hervatting was de stand al weer golijk door een fout in de Duilsche verdediging. Voor do vierde maal nam Duitschland de leiding, doch ook nu ging de voorsprong verloren. Na een 4—4 stand werd niet meer gescoord. De stand in het waterpolotournoói luidt: Gsp. gw. gl. vrl. pt. dipt. Vereenigde Statc-n 3 2 1 5 20—5 Hongarije 2 2 4 23—2 Duitschland 3 1113 13—13 Japan 2 2 2 0—27 Brazilië gediscjualificeerd Bob Maas heeft nog steeds de leiding. Los Angeles, 9 Augustus (V.D.) He den werd de zesde race gezeild in de Mo notypeklasse. Bob Maas eindigde als zes de. In hot klassement leidt Holland nog steeds met in totaal 55 punten. Engeland is tweedo met 45 punten 3, 4 en 5 Frankrijk, Duitschland en Span je elk 44 punton. 6. Canada 39 punten. 7. Vereenigde Staten 31 punten. 8. Oostenrijk, 29 punten. 9. Zweden 27 punten. 10. Italië 20 punten. 11. Zuid-Afrika 13 punten. De race van heden duurde meer dan 3 uur. In de Starklasse hoeft de „Holland" den strijd door kansloosheid opgegeven. In het klassement stond „Holland" op de zesde plaats. (Het tèlogram is in zooverre onduidelijk, dat de mogelijkheid bestaat, dat Nederland alleen in de race van heden heeft opgege ven. Uitslagen omtrent een heden gehou den race zijn evenwel niet ontvangen, zoo dat met vrij groote zekerheid kan aangeno men worden, dat de „Holland" voor goed don strijd heeft opgegeven. Red. V.D.) Da personeole wedstrijd degen- schermen. Los Angeles, 9 Aug. (V.D.) Dinsdag avond vielen ook de beslissingen in den per- soncelen wedstrijd degenachcrmen. De gou den medaillo kwam in het bezit van Cor- naggia (Italië). Zijn landgenoot Medici ein digde op de 2e plaat9. Buchard (Frankrijk) kreeg de bronzen medaille; 4e werd Agos- toni (Italië), voor Ragno (Italië), Schmetz (Frankrijk) en Cattiau (Frankrijk). Nederland zakt af. liöë Angfrl*ft Ajig- pf&i Rekening GALLITSEN (V.S.) Olympisch kamploon schoonspringen voor heeren. houdende met de Dinsdag gevallen beslis singen, is hot landenklasaement op hot oogenblik als volgt: 1. Vereen. Staten 2. Italië 3. Finland 4. Zweden 5. Frankrijk 6. Duitschland 7. Engeland 8. Japan 9. Canada 10 Hongarije 11. Oostenrijk 12. Tsjecho Slowakije 13. Polen 14. Nederland 15. Australië 16. Ierland 17. Denemarken 18. Argentinië 19. Letland 20. Zwitserland 21. Philippijnen 22. Zuid-Afrika 117 punten 43 40 31 30 22 21 17 16 13 3 8 7 7 7 6 5 3 2 2 1 1 KAASMARKT. Aangevoerd werden 47 wagens, bevatten de 12000 kilo. Prijs 18—21 per 50 Kilo, Handel matig. RIJKSPOSTSPAARBANK. Overzicht van Juli. Aan het postkantoor alhier werd, in den loop der maand op spaarboekjes ingelegd 67.680,33 en terugbetaald 52.353,33. Dor- halve moer ingelegd dan terugbetaald 15.327. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 38. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldbiekjes inge schreven niets en afgeschreven 8500. Der halve minder in- dan afgeschrevon 8500, R.K. MUZIEKVEREENIGING „WILSKRACHT.". Concert ln het Plantsoen. De R.K. Muziekvereeniging „Wilskracht" zal op Woensdag 17 Augustus a.s. een con cert in de muziektent Plantsoen (Z.) geven, waarvoor het programma aldus is samen gesteld: Sohön 1st das Lebén. Morsch. R. Heyman. Madchen von der Spule. öuv. F. Suppé. Aurora. Walzer. C. Faust. Dans le jardin d' un Monafitère. A. W. Ketelbey. Carmen. Fantasie. C. Bizet. Das gibt 's nur einmal. Foxtrot. R. Hoyman. Les trois Glands. Ouverture. T. Rousseau. Die Berge, die sind meine Heimat. T. Birkhofer. Le Boi 's amu9e Scène du Bal. L. Delibes. Aux bords du Rhin. Marsch. J. Martin. GOEDKOOPE REIS. Naar de Zuiderzeewerken op Woensdag 17 Augustus. Dó Noderlandsche Spoorwegen zullen op Woensdag 17 Augustus a.s. een goedkoope reis per trein en per boot naar de Zuider zeewerken organisceren (met regenverzeke ring). Uit onze stad wordt om 7.34 uur vertrok ken, terwijl men hier des avonds om 21.29 uur terugkeert. Nadere bijzonderheden treft men in een annonce in dit blad. KOFFIETAFEL. Roereieren. MIDDAGMAAL. Cornedboef, capucijners, botersaus, aardappelen. Hangop met beschuit. GARNIZOEN. De kapitein H. C. Kloppenburg van het 21e Regiment Infanterie, thans gedeta cheerd bij de Luchtvaartafdeeling te Soes- terberg, keert op 16 November a.s. naar zijn korps terug. De kapitein W. L. Bisschoff van de Luchtvaartafdeeling te Soesterberg, wordt met ingang van 1 November a.s. overge plaatst bij het 16e Regiment Infanterie al hier. EXAMENS. Voor het te Haarlem gehouden examen Handenarbeid 9laagde mej. C. J. A. Bek king, alhier. Dc acto N. j. van het Nijverheidsonder wijs werd te 's-Gravenhage behaald door den hoer B. v. d. Brink, alhier. AMERSFOCRTSCHE ZWEMSCHOOL. Water-temperatuur. De temperatuur van hot water in de zweminrichting bedroeg hedenochtend 66 graden. BURGERLIJKE STAND. 9 Augustus. Geboren: Cornelis Matthijs, z. v. Matthijs Teuniq Cornelis Hak en Helena Johanna Kisner; Angeriies, d. v. Evert Elias van Ouwerkerk en Aantje Petertje van Snip penburg; Gerard Wouterus, z. v. Wouterus van Egdom cn Gerardina Evelina Leidek ker; Gijsbertus, z .v. Cornelis Marinus Mul der en Potronolla van der Veen; Annetje, d v. Klaas Pater en Annetje Schipper. Gehuwd. Wulfert Houtveen en Antonia •toh&nna Kaspers. Overleden: Adriana Johanna van Schijn- del, oud 36 jaar, echtgenoot© van Gerardus Anthonie Machielse. WA8CHZIJDE DAMESKOUSEN Fraaie Zomeriinten 1,29, 0.98, 0.69 en 36 cent Natuurlijk weer In LANGËSTRAAT 81 AMERSI D a g e 1 ij k s City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „Der Bettelstudent." x Rembrandt Theater, Langestraat. Vertoo ning van Rin-tin-tin in „Woelige Wateren" en „Mammy." Museum Fléhite, Westsingel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gobouw Theos. Vereenigihg, Regentesselaan. lederen dng van 6—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizon 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwsraat 24. Vredesbibliotheek, Arnhomscheweg 50. Leeszaal Handelsregister, Arnb. weg 23 Tot en met 11 Aug City Theater, Vacan- tie-matinée, vertooning van „Vadertje Lang been." 8—12 Augustus, School voor Wijsbegeerte, Prof. Dr. Frank uit Berlijn over „Die Russi sche Geistesart in Ihror Bezlehung zur Westlichen." 13 Aug. De Valk. Vaandel-onthulling van de mondaccordeonvereenlging „Door Vriend schap Verbonden." 13 en 14 Augustus, School voor Wijsbe geerte, Mr. J. J. Boasson ovor „Levenshou ding van den modernen mensch, zooal9 die i9 en zooals die behoort te zijn." 15—20 Augustus, School voor Wijsbe geerte, Prof. Dr. H&berlin over „Das Ae9the- tische Be\vust9ein." 17 Aug. Muziektent Plantsoen (Z.). Con cert B. K. Muziekvereeniging „Wilskracht" S uur. 20 Aug. Leusderheide. Springconcours Ruitersportvereeniging „Kernland", 2H uur. HEL-ENE MADISON (V.S.) vestigde in den eindstrijd 100 M. vrije sla(J voor dames een nieuw wereldrecord

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2