DE FASCISTENBOND VERGADERT FASCISME IS TEGEN IEDERE PARTIJ Politie ontruimt de zaal LAATSTE BERICHTEN HITLER OF NIETS Weifelt de leider zelf? ONRUST RONDOM HET OUDEKERKSPLEIN DE CONFERENTIE TE OTTAWA De heeren Hollander en Knotsen borg zetten de doelstellingen nader uiteen Gisteravond had in de tuinzaal van café 't Boompje aan den Heiligenbergerxveg al hier een propagandavergadering plaats van den Algïmeenen Nederlandschen Fascisten- bond, welke geleid werd door den heer J. G. A. van Zijst. Voor deze bijeenkomst waren door dc po litie uitgebreide maatregelen gonomen in verband met oventueelo wanordelijkheden, welke bij vergaderingen als deze niet uit gesloten geacht moeten worden. Als spre kers traden op de herren J. Hollander en Knotsenborg. Nadat dc lieer Van Zijst een kort inlei dend woord had gesproken, waarbij hij eénige malen word geïnterrumpeerd door aanhangers van linksche groepen, hield de heer Hollander con rede over Het fascisme en de toekomst. De heer Hollander wees er in den aan vang van zijn betoog met nadruk op, dat we naar een beteren toestand moeten, reden waarom men niet onverschillig tegenover nieuwe idöaën moet staan. Het fascisme ont moet eenerztjds felle aanhang, anderzijds felle tegenstand. Waarom moest in ons land, waar slechts een kloino groep fascis ten is, een anti-groep gesticht worden? Moet; voor die kleine groep een georganiseerde bende worden losgelaten? Men is niet bang voor het aantal, doch wèl voor de fascisti sche gedachte, die een eind wil maken aan de demagogie van de roode leiders. Wij strijden niet tegen personen, doch tegen liet systeem. De strijd van het fascisme richt zich tegen het stelsel, het toont do rotte plekken aan. Het fascisme heeft bewezen dat er naast het democratische parlemen tarisme nog een anderen weg ie. Dat hot fascisme critiek zou ontmoeten was te be grijpen. Men heeft eerst dc zaak trachten dood te zwijgen, toen is de spot gekomen. Men lacht nu ook in Holland; men heeft ons voor gek verklaard. Het fascisme zal het schip van staat binnenleiden in den veili- gen haven van den Nederlandschen corpo- latieven staat. Het fascisme vindt allcrwegc Mjval en groeit gestadig. Men- is het gaan bestudeeren en heeft het tot een doodeen voudige dictatuur verklaard. Men heeft het volk Weten te overtuigen, dat hot fascisme een eendagsvlieg is, doch Nederland ont maakt thans! Tien jaar geleden i6 de demo cratische schuit al vastgeloopcn en zij gaat nog steeds verder de moddor in. Hetgeheelo bedrijfsloven is vastgeloopen. Al zou de welvaart ook terugkeeren, dan nog staat het fascisme als een brandend licht tomid- den van de democratie. Het fascisme is in de allereerste plaats een revolutie van den geest. Het richt zich in de eerste plaats tegen liet liberalisme, dat hot personenbclang, het groepsbelang boven het algemeen belang stelt. Het be drijfsleven heeft volgens het liberalisme baat bij vrijheid, doch do trusts en kartels be- heerschon alles. Spreker ging vervolgens na op welke wijze men thans bezig is de we reld verder naar den afgrond te helpen door hooge tariefmuren enz. enz. Vrijhandel is voor het fascisme een graag gewilde metho de. Wij kunnen ook niet aecoord gaan met de tariefmuren. Rusland begint hot dumpingsysteem toe te passen, het heeft met kunst en vliegwerk hèt vijfjarenplan uitgevoerd, doch de finan- cieele débacle is daar niet gering. Eigen in dustrie wordt op allerlei wijzen door Rus land kapot gemaakt; lucifers uit de sovjet worden met het Dorus Rijkers-etiket in ons land ingevoard! De Nederlandsche arbeidsmarkt behoort volgens buitenlandsch voorbeeld beschermd te worden; de vrouwenarbeid dient beperkt te worden alléén tot de vrouwelijke beroe pen. De eisch is dan ook: „de vrouwelijko beroepen beperkt en Nederland voor de No- derlandens!" (applaus). Allereerst hebben we noodig: deskundig heid. Deza ontbreekt bij onze parlementaire democratio ten eenen male. De hoogbegaaf de minderheid wordt doodgedrukt door de meerderheid der middelmatig begaafden. Spreker ging voort met het geven van een scherpe critiek op de sociaaFdemocratie. De klassenstrijd scheurt, volgens spreker, de naties in stukken. Spreker geeft toe, dat de klassenstrijd is noodig geweest als rem voor hen, die de arbeiders in de vorige eeuw uitbuitton, doch nu is hij niet meer noodig; als het getij verloopt moet men de bakens verzetten. Het socialisme staat buiten de werkelijk heid, het houdt geen rekening met de mon- schelijke natuur. De sociale rechtvaardigheid roept om een oplossing, welk-3 we onder het liberale en democratische bewind niet zullen krijgen. De heer Hollander wees nog op het misluk ken van de textielstaking, waarin hij oen bewijs zag, dat ook de bestuurders van hot N. V. V., die jaarlijks VA milliocn van de arbeiders opslikken, hebben moeten bukken voor de nuchtere feiten. Daardoor crepeert nu de textielindustrie. De werkelijke eenheid in het volk is vol gens spreker de natie. Zij, die uitsluitend internationaal voelen maken óns land stuk. Slechts hij, die zijn eigen land lief heeft, kan begrip hebben van de behoeften van andere naties. Spreker noemde het een ge luk, dat ons volk door dc eeuwen heen Bteeds weer de eenheid terug vindt rond den troon van Oranje. (Langdurig applaus). Tenslotte maakte spreker in een vurig ba toog kenbaar, dat alleen de fascisten zullen opkomen voor Holland, "hetgeen met luid applaus werd beantwoord. De heer Knotsenborg over: „En daarom fascisme". De heer Knotsenborg vestigde er de aandacht op, dat er iets rots in onzen staat is. Velen zoeken nu naar een oplossing. Spreker ging terug naar den glorietijd van het liberalisme, waarin reeds de sympto men merkbaar waren van den val van hot liberalisme en de opkomst van de arbeiders- macht.. Het liberalisme heeft gestreefd naar machtspositie; de arbeidersmassa heeft tij dens het hoogtepunt van het liberalisme diep in de ellende gezeten. Zij haddon niets meer te verliezen en trachtten een uitkomst te vinden. Met -aerbied memoreerde deze woordvoerder liet werk van wijlen Domela Nieuwonhuis. De heer Knotsenborg memo reerde vervolgens do organisatie van werk gevers en werknemers; er werden twee machten gevormd, hetgeen van een funesten invloed is op onze samenleving. Het gaat om de macht van de werkgevers, die hun verdiensten zoo groot mogelijk willen ma ken en om de macht van de arbeldors met als gevolg conflicten en stilstand der pro ductie ten laste van de samenleving. Een machtspositie, welke dan ook, is volgens spreker nooit in staat zich staande te hou den. De geschiedenis is er om dit te bewij zen. Het streven naar een uitsluitende machtspositie is dan ook volgens hem nooit te verdedigen. Niet alleen op economisch gebied zien we dit verschijnsel, doch ook in do politiek. Men wil steads maar macht zonder daar een recht tegenover te stellen, dat möèt aanleiding geven tot strubbelingen on aanleiding geven tot een chaos. Macht, welke niet steunt op recht, kan nooit leiden tot iets good6 voor de samen leving. Ook in ons land zullen wo met iets anders naar voren moeten komen, echter zonder het over to laten aan dc willekeur van personen, waardoor baantjes worden gegeven aan vrienden, die loven op kosten van de samenleving. Wij zien maar al te goed dat onze volksvertegenwoordigers, van welke richting ook, zeer goed voor zichzelf weten te zorgen. Spreker noamde het een schandaal dat het rapport Weiter voorstolt 15 korting van do workloozenuitkcerin gen, terwijl er 70 millioen wordt uitgegoven aan politioko pensioonen. Dit zal wel niet zoolang voortduren al6 het parlementaire stelsel er is. Wij moeten komen tot een cor- poratievcn staat. In het nieuwe stolsel moet een zelfwerkendo rem zijn tegen alles wat werkt tegen het werkelijke Nederlandsche belang. Het moet niet mogelijk zijn dat de economisch sterkere over den zwakkere lleerscht cmdanks dat deze laatste het recht aan zijn zijde heeft In het corporatieve stel sel, dat het fascisme voorstaat, zal dit euvel verdwenen zijn. Hoofdzaak blijft: Aan wiens zijde is het. recht, Dat, wat steunt op recht, heaft de boste kans om uiteindelijk te zegevieren. Een 6tom: „Dat mag Indië dan ook wel eens van Holland zeggen". Spreker: „Ik wil wel even wachten". Do voorzitter; „Stilte I" De heer Knotsenborg vervolgt, dat achter de macht de reden moet staan waarop zij gebaseerd is. Wij moeten komen tot een andere samen leving; zooals de toestand thans is kan het niet blijven. De fascisten willen den corpo ra tievcn staat, waarin geen verschil van stand is, maar waar wel gevraagd wordt of men zich thui6 voelt in de Nederland sche samenleving. Er zal dan worden gebro ken met het parlementaire gedoe, dat slechts een excès is. Er wordt alleen g?- vraagd wat men kan en wat men presteert, om de capaciteiten in dienst te stellen van het algemeen belang. De volksvertegenwoor digers moeten wérken en niet hun 5000 voor niets opstrijken. Met nadruk wees hij erop, dat het fascis me zich richt tegen iedere partij zonder uitzondering. Iedere partij behartigt slechts de belangetjes van een kleine afzonderlij ke groep. Men is evenwel bevreesd voor het verlies van de machtspositio van de huidige partij leiders, getuige den feilen strijd, welke men tegan ons voort. Indien de Nederlandsche arbeider een goede rechtspositie had zouden de politie ke leiders overbodig zijn. Daarom ook spreekt het rapport Weiter niet over poli tieke pensioenen omdat do heer Weiter er zélf ook van profiteert en daarboven nóg een salarisje van den staat, geniet. Het fascisme doet méér voor do arbeiders dan de arbeidersleiders thans zélf doen. Het fascisme kan den steun van de arbeiders evenwol niet missen. Het fascisme is er door den volkswil, anders zou het zich niet over de geheele wereld zoo snel verbroiden. Het fascisme wil den arbeiders medezag- genschap geven, echter niet als macht, doch als récht. Discussie. Een andere woordvoerder vroeg wat men met corporatieve staat bedoelt, wat men eigenlijk wil. Deze spreker zou gaarne eens iets positiefs willen hooren. Do heer Knot senborg wilde hierover in een volgende ver gadering uitvoerig uitwijden. Een derde debater bracht naar voren, dat de Christelijke partijen nimmer sympathi9ce ren zullen met het fascisme, omdat dit niet de geestelijke belangen von hot volk behar tigt. De heer Hollander antwoordde, dat solida riteit-sgevoel, zooals do fascisten dat ken nen, practisch Christendom is. Voorts werd gawozen op het feit, dat wèl Italië alö voorbeeld wordt gesteld, doch dat critiek daarop niet wordt aanvaard. Toen de heer Hollander bij de beantwoor ding van een der debaters de uitdrukking „Russische vuiligheid" bezigde ontstond er tumult in den hoek waar aanhangers van het communisme zaten. De voorzitter ver zocht de politie een der schreeuwende aan wezigen te verwijderen, waarop men terug riep „Dan gaan wo allemaal". Onder het geroep van „Rood front" ont stond een rumoerige stemming, waarna de zaal door de politic werd ontruimd. Buiten bleven do tegonstanders der fascisten nog gcruimen tijd wachten op de groep Utrecht- sche fasciston, die per vrachtauto waren ge komen om, Indien de politie er niet in mocht slagen voldoende beveiliging tc geven, hun kameraden te kunnen beschermen. Do politic heaft evenwel zorg gedragen, dat men ongestoord zijn weg kon vervolgen, hoewel onkelo jougdige heethoofden het nog noodig vonden allerlei scheldwoorden naar de fascisten te roepen. De grootindustrie beschouwt zijn kanselierschap als een gevaar De heer Van Zijst, die zou spreken over den corporaticven staat, voerde na deze sprekor niet meer het woord. Er werd ver- olgens gelegenheid gegeven tot debat, waarvan door verschillende aanwezig an gebruik werdgemaakt. Een der debaters kwam er tegenop, dat dc heer Knotsenborg als vertegenwoordiger an degonen „die de arbeiders door sluip moord afslachten" een figuur als Domela Nieuwenhuis durff te gebruiken, in verband waarmede o.m. werd herinnerd aan de historie van Matteotti en Carl Liebknecht. De heer Knotsenborg antwoordde o.m. dat, indien men Domela Nieuwenhuis had ge volgd, het fascisme er nóóit gekomen zou zijn. Voorts wees hij erop, dat hot fascismo gegrond is op nationaal gevoel; overigens moeten we de zaken beschouwen in het licht van dc mentaliteit van de bevolking can het land waarin het wordt toegepast. B e r 1 ij n, 9 Aug. (H. N.) Het wordt be vestigd, dat rijkswoerminister Von Schlei cher dozer dagen in opdracht van den rijks kanselier een onderhoud met Adolf Hitler heeft gehad met het doel vast te 6tellcn, wat de leider der nationaal-socialistische partij ten opzichte van dêzo regeering wil. Opgomorkt wordt, dat Von Papen daar van op de hoogte wil zijn. indien hij morgon den rijkspresident rapport uitbrengt ovér den binncnlandscheii poliücksn toestand. Men noemt aan, dat het door Hitler gagê ven antwoord overeenstemt met do hou ding, welke de nationaal-sociali6tische pers heeft aangegeven mot de formule: „Hitier of niets". Dor Angriff", het blad van Goebbcls, eischt, dat Hitier de leiding van de rijks rogeoring zal verkrijgen en wijst het denk beeld van de hand, dat nationaal-socialis ten slechts als vakministers in het kabinet opgenomen zouden worden. Weigert men Hitier het rijkskanselierschap, dan kan daarop slechts één antwoord worden gege ven: strijd zonder genade. Hitier zelf schijnt echter te weifelen. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" heaft in een artikel te kennen gegeven, dat zij een rijkskanselierschap van Hitier als gevaar lijk beschouwt. Uit dit artikel is op te maken, dat de grootindustrie Hitler wel als propagandist wil hebben, doch dat men in een verant woordelijke ministerpositie van Hitier een gevaar voor de nationale beweging ziet. In do kringen der nationaal-socialistischo partij schijnt de strooming terrein te win nen, die van ean deelneming in een „presi diaal kabinet" niets wil weten, doch daar entegen een cqalitiercgeering met het cen trum verlangt. In centrumkringen zou men oen derge lijke oplossing niet geheel verwerpen, mits de eischen der nationaal-socialisten binnen bepaalde grenzen blijven. Von Hindenburg en natuurlijk ook Von Papen willen echter onder alle omstandig heden het presidiale kabinet handhaven, eventuael ecnige nationaal-socialisten als ministers daarin opnemen. Of onder deze omstandigheden een spoe dige reorganisatie van het kabinet mogelijk is mag betwijfeld worden. Von Papen schijnt echter erop te speculeeren, dat hij den rijksdag er toe zal kunnen bewegen, een wet aan te nemen, waardoor aan de regee ring volmachten verleend worden, waardoor het mogelijk zal worden gcruimen tijd zon der parlement te rogeoren. Het centrum zal daarvoor echter niet te vinden zijn, zoodat ook hier de gang van zaken zeer twijfel achtig is. Hindenburg zal geen politieke leiders ontvangen* Rijkspresident von Hindenburg keert he den. zoo meldt de N.R.Ct., naar Berlijn terug om morgen deol te nemen aan het officieele feest van de grondwet. Na dit feest, dat tegen den middag in don Rijksdag begint, zal hij don rijkskansolior en den rijksminister van buitenlandsche zaken ln audientio ontvangen. Het onderhoud met don heer von Papen zal natuurlijk gewijd zijn aan de kwestie van de vorming van de nieuwe regeering. Men weet, dat ook de heer Hindenburg een voorstander i9 van een presidentskabinet, dat is van het te genwoordige, 't welk thans officieel onaf hankelijk is van de partijen. Het is in de ze omstandigheden waarschijnlijk, dat de heer Hindenburg ditmaal geen politieke leiders zal ontvangen en alle onderhande lingen met de in aanmerking komende per soonlijkheden aan den rijkskanselier over laten. - Amsterdam. 9 Aug. „Wij kunnen wel merken, als het warm weer is", aldus d politie van het bureau Warmoesstraat in de hoofdstad. In dc huizen is het to warm de mcnschen komen naar buiten, oude voe len laaien op bij de ontmootingen, een bor rel doet er het zijne toe, en zoo wordt het dan tot een traditie, dat de warme werk jes voor de politie in de oude stad ook juist in de warmste dagen vallen. Het schoone weer van de laatste dagen had ook nu weer de gemoederen rond het Oudekerksplcin licht-ontvlambaar gemaakt en reeds eenige avonden wa9 het er, zacht gezegd, eenigszins rumoerig toegegaan. Het geviel nu, dat hedenavond ccn zeeman zijn dorst wat al te overvloedig had gelescht, met hot gevolg, dat het koppige element zijn koppigheid aan den dorstigen varens gast had afgestaan en deze er niet veel voor voelde aan do gemoedelijke aanmaningen vaneen onzer gemoedelijke agenten gevolg te geven. Integendeel, hij stak dc handen uit de mouwen en wilde er een robbertje van maken. Ten slotte gelukte hot don agent, die geen dorst had gehad, den weer- spannigen zeeman een goeden koers te doen inslaan. Maar toen kwam de tegenwind plotseling uit een anderen hoek. Het pu bliek trok zich het lot aan van den naar veiligen* havon geloodsten zeeman cn be gon op te dringen. Dit werd zoo hinderlijk, dat dc agent, die intusschen versterking had gekregen, met zijn makkers genood zaakt wa9 in den Molensteeg den sabel te trekken en de hindcrlijko lieden uiteen te slaan, waarna de tocht mot den dronken varonsgezol naar het politiebureau werd voortgezet. Op het Oudekerksplcin werd toen echter plotseling van uit het donker met steenon gegooid naar do politie. Met een schot in de lucht joeg deze er den schrik in on belandde eindelijk veilig on wel in do \Varmoes9traat. Intusschen was do opgewondenhoid in de genoemde gebieden niet verminderd, zoodat het noodig werd een detachement agenten derwaarts te sturon. Er werden wederom cenigo rake klappen uitgedeeld en toen dit nog niet hielp en het steenon- gooien weer begon op den Achterburgwal, werd wederom een schot golost. Do politie slaagde er ten slolto in do lastige elemen ten te verdrijven cn de orde te herstellen. Even later echter werd op het bureau Warrnoesstraat gemeld, dat in do War moesstraat bij het Oudekerksplcin een man bloedend was gevonden. Het bleek een Duitscher te zijn, lid van den „Deutscher Sangverein" uit Koblenz, welke vcreeniging op het oogenblik in Amsterdam vertoeft. De man was mot het mooie weer nog even gaan wandelen cn was ongelukkigerwijze op zijn wandeling verzeild geraakt tusschcn de oproerige, door de warmte bovangen heeren van het Oudekerksplein. Tijdens een charge van dc politie, waarbij zooals reeds gezegd, rake klappen, werden uitgedeeld, had ook hij een klap opgeloópen, waardoor hij een bloedende wonde aan het hoofd had bekomen. Do Geneeskundige Dienst heeft zich het lot aangetrokken van den onfortuinlijken wandelaar, dio weliswaar een lcelijken tik heeft gekregen, doch wiens toestand toch in gcenen deele gevaarlijk is. En zoo eindigde doze fraaie Augustus- ttvond in het hartje van Amsterdam. ROOFMOORD. Koblenz, 9 Aug. (VD). Eenige visschcrs hebben uit den Rijn een lijk opgehaald, dat bleek te zijn van den sedert gisteren vermisten opperwachtmeester van justitie van Koblenz. Daar al zijn zakken geleegd waren en ook alle verdere voorwerpen van waarde waren verdwenen, vermoedt men, dat hier roofmoord in het spel is, SPOORWEGONGELUK IN RUSLAND. Ret aantal slachtoffers nog nfet bekend. Moskou, 9 Aug. (VD). Op de Trans- Kau'kasische spoorlijn naar Bakoe zijn twee treinen met elkaar in botsing gekomen, waarbij twee locomotieven en acht wagons werden vernield. Er werden passagiers go- dood en gewond, doch het aantal slacht offers is nog niet bekend. De G.P.OE. heeft de zaak in onderzoek. DE MIJNWERKERSSTAKING IN BELGIE NIET ALGEMEEN. Slechts kleine incidenten. BriTssel, 10 Aug. (V.D.) Het stakings parool van het Belgische mijnwerkerscon gres is niet algemeen opgevolgd. In do mij nen in de omgeving van Luik hebben 3000 mijnwerkers gisteren het werk hervat. In Henegouwen is do toestand onveranderd. Er worden slechts kleine plaatselijke inciden ten gemeld. DE AARDBEVING OP DE AZOREN. 300 huizen verwoest. Volgens berichten van den gouverneur der Azoren zijn bij de aardbeving aldaar uim 300 huizen verwoest, terwijl nog 500 andere dreigen in te storten. De gouver neur heeft alle legertenten ter beschikking gesteld van de daklooze bevolking en ver dere hulpmaatregelen ingeleid. JAPAN SCHULDIG VERKLAARD? Londen, 10 Aug. (V.D.). De Daily Ex press verneemt uit Washington, dat het voorloopig rapport van de door den Vol kenbond naar Mandsjoerije gezonden com missie van onderzoek va9t zou stellen dat dat Japan zich op 15 punten schuldig heeft gemaakt. De Japansche militaire autoriteiten had den opzettelijk cn na nauwkeurige voorbe reiding een aanvang met de vijandelijkhe den gemaakt. Het bericht dat de gevech ten waren begonnen wegens het vernielen an een spoorbrug bleek onjuist te zijn, aangezien de commissie ook niet het min ste bewijs van dezen aanslag heeft kunneij vinden. Waarschijnlijk heeft do ontploffing nooit plaats gevonden. Een groot deel der Japansche ambtenaren cn beambten in Mandsjoerije is niet voor hun taak bere kend. Japan heeft hoofdzakelijk do schuld van de onlusten in Mandsjoerije, hoewol toegegeven moet worden, dat de Mnndsjoo- rijsche regeering zwakheid en onbekwaam heid heeft getoond. Moeilijkheden tn hef Canadeesche kabinet?4 Ottawa. 10 Aug. (VD). Als gevolg van de besprekingen der Canadeesche regeering met Engeland ter Britscho economische we reldconferentie te Ottawa dreigen ernstige moeilijkheden in het Canadeesche kabinot te ontstaan. Drie ministers dreigden met af treden indien van Canadeesche zijde groo- terc concessies aan de Britsche industrie worden gedaan dan waartoe het kabinet aanvankelijk had besloten. Minister-president Bennett koestert de hoop dat het conflict in zijn kabinet wel zal worden bijgelegd. Reeds heeft hij be sprekingen gehouden met individueele lé den der Britsche delegatie. Ton aanzien van het verdere verloop dér conforentic wordt het zoo goed als zeker geacht dat de overeenkomsten met Austra lië en Nieuw Zeeland o.a. eén kleine be lasting op buitchlandsch schapcnvleesch cn contingcntcering van den boter-invoer zullen inhouden. Ten aanzien van de Do minions wordt een algemeeno overeen komst Verwacht o.m. inhoudend oen in^ vocrrccht van three pence per dozijn op buitonlandsche eieren en verdere invoer rechten op buitenlandsche appelen. MOTORONGELUK OP DEN SLOTERWEG Amsterdam, 9 Augustus. Hedenavond heeft op den Sloterstraatweg ter hoogte van de zich aldaar bevindende volkstuin tjes een motoróngeluk plaats gehad. Een motorrijder met duopassagierc reed in de richting van Sloten en kwam plotse ling in bot6ing met een wielrijder welke van de volkstuintjes kwam met het gevolg dat deze tegen den grond geslingerd word en een bloedende wonde aan het achter-, hoofd bekwam. De motorrijder zelf be kwam eenige wonden in het gelaat en klaagde over pijn in den linkerschouder. De duopassagierc werd van den motor ge slingerd en kwam met het.toofd tegen een boom terocht en bleef bewusteloos liggefl. Per auto van den G.G.D. zijn alle drie naar höt Tessclechndezjekenhuis overge bracht. 460e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking von Woensdag 10 Augustus 1032 2e Klasse. 3o 111 st nOOGE PRIJZEN 2C131 20.000 3339 1 5000 6957 2000 8141 f 1500 16233 1000 13907. 14966. 18955 f-400 16392 ƒ200 3969, 4659. 8177, 17339. 19220 /1C3 Prtjzen van I 35.-— 82 125 152 257 353 365 366 387 428 148 693 621 .653 674 608 732 763 764 766 784 792 820 823 838 875 070 926 934 969 1038 1075 1108 1134 1145 1167 1176 1224 1311 1401 1422 1467 1540 1634 1673 1735 1736 1741 1700 1863 1888 1967 1093 2002 2032 2033 2061 2101 2105 2138 2330 2420 2468 2488 2539 2557 2558 2620 2641 2673 2768 2863 306? 3221 3255 3281 3332 3472 3476 3563 3671 3580 3612 3767 3830 3873 3960 4012 4023' 4081 4097 4208 4223 4238 4265 4275 4310 4366 4430 4461 4474 4501 4516 4528 4540 4569 4586 4593 4672 4734 4779 4839 •1953 6003 6147 6236 5206 5293 5314 5408. 5468 6490 6575 5509 5615 6027 6659 6757' 5777, 5778 5069 5942 5946 6046 6141 6202 6203 6298 6377 6562 6565 6571 6576 6657 6688 6733 6770 6824 6923 6968 6969 7024 7041 7055 7067 7102 7107 7126 7131 7307 7312 7407 7423 7465 7467 7642 7571 7765 7837 7864 7879 8026 8265 8261 8402 8489 '8610 8660 8727 8840 8847 8800 8885 8911 8928 0456 9009 9011 9201 9257 0813 0374 0435 9482 9543 0549 9644 9722 9784 9831 9855 9932 6935 10006 10024 10078 10170 10196 10204 10241 10252 10279 10371 10385 10401 10402 10443 10628 10567 10573 10577 10629 10648 10670 10728 10815 10928 10929 10933 11006 11117 11154 11157 11167 11168 11216 11254 11277 11279 11334 11410 11619 11603 11676 11678 11778 11806 11875 11885 11889 11903 11040 12013 12074 12097 12144 12211 12221 12313 12319 12484 12497 12627 12631 12558 12569 12574 12596 12644 12684 12714 12826 12846 12920 13030 13122 13184 13280 13300 13335 13444 13501 13573 13589 13643 13073 13935 14011 14014 14095 14097 14188 14252 14322 14423 14577 14688 14606 14687 14693 14710 14739 14766 14770 14816 14899 16121 15212 15274 16396 15404 15411 16470 15505 15563 15618 15056 15725 15757 15901 15962 15966 15993 16099 16105 16350 16423 16499 16536 16760 16843 16845 16849 16920 16941*16047 17018 17066 17073 17141 17148 "-7238 17244 17252 17208 i 17284 17363 17474 17510 17511 17528 17684 17638 17639 17682 17707 17731 17744 17952 17986 18018 18125 18189 18214 18254 18263 18280 18314 18460 18559 18622 18640 18665 18712 18713 18725 18768 I 187G3 18919 18964 19011 19113 19134 19301 19332 10401 19444 19512 19551 19589 19615 19636 10674 19762 j 10799 19846 19852 19914 19929 19975 20003 20003 20014 20054 20123 20234 20267 20319 20428 20448 20537 20542 20568 20613 20666 20879 20895 20932 20945 20947 20953 20997 21002 21023 21038 21042 21044 21088 21142 21203 21307 21343 21372 21387, 21491 21512 21634 21635 21662 21716 21773 21791 21843 21854 21900 22066 22076 22107 22152 22170 22189 22248 22252 22386 22397 22405 22434 22451 22465 22526 22554 22569 22657 22683 22767 22778 22782 22803 22870 22923 22981 23030 23032 23050 23090 23173 23250 23307 23340 23368 23410 23725 23332 23839 23892 23956 23967 Verbeteringen 2e klasse 2e UJst: 17921 m/z 17981; 23316 m/z 22316; 23341 m/z 2234X >21 j OMREKENINGSKOERSEN. --j Off. Not. Niet Off. 9 Aug. 10 Aug. 12 uur Londen8.63 8.67% Berlijn59.11 59.12% Parijs9.73% 9.73% Brussel34.49 34.48 Zurich48.38 48.45 Kopenhagen 46.60 46.60 Oslo 43.50 43.50 Stockholm44.50 44.60 New-York. 2.48% 2.48^ Milaan....,12.70 12.73 Medegedeeld doop do Rptterd-^B.ankiy^een,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 3