AM EDSFOOETSCH DAGBLAD Woensdag 10 Augustus 1932 .DE EEMLANDER" 31e Jaargang No. 35 TWEEDE BLAD DE NIJVERHEIDSRAAD BIJEEN „DE FASCIST" TEGEN „DE TRIBUNE" PERIKELEN DER WINKEL SLUITINGSWET ONGEVAL OP EEN SCHIETBAAN WERKL00ZEN EN RIJWIELBELASTING Fortinbras' Toovermacbt Eenige post aangelegen' heden behandeld Uitvoer naar China De Nijverheidsraad heeft in zijne laatste vergadering uitvoerig van gedachten ge wisseld over een rapport, hetwelk zijne Postcommissie had uitgebracht naar aan leiding van eenige concrete klachten over door het Hoofdbestuur der Postérijen, Te legrafie en Telefonie ingevoerde en bij dat hoofdbestuur in overweging zijnde bezuini gingsmaatregelen. Uit dat rapport bleek o.a., dat met gegronde klachten van het bedrijfsleven zooveel mogelijk rekening wordt gehouden. Bij de besprekingen zijn verschillende nieuwe punten te berde ge bracht, die de Commissie niet had onder zocht, omdat deze haar onbekend waren. Deze punten hebben den Raad aanleiding gegeven der Commissie te verzoeken, het in behandeling zijnde onderwerp opnieuw en wel op breedere basis te bestudeeren, daarbij echter uitgaande van het standpunt dat onder de huidige tijdsomstandigheden versobering van en bezuiniging op het staatshuishouden, dus ook ten opzichte van het Staatsbedrijf der P.T.T. geboden is, ook al zou het bedrijfsleven zich daarvoor eenige opofferingen moeten getroosten. Uitvoer naar China. Verder is behandeld een ter kennis van den Raad gebracht denkbeeld, om, in na volging van de plannen van het Leipziger Messamt, in China ter bevordering van den uitvoer van Duitsche producten naar dat land een verkoopcentrale te vestigen, voor Nederlandsche goederen iets dergelijks tc doen. Besloten is, de behandeling van deze aangelegenheid aan te houden totdat ge gevens over de reorganisatie van den eco- nomischen voorlichtingsdienst, in het bij zonder ten opzichte van de voorlichting over China, bekend zullen zijn. Intusschen zal door middel van de organisaties, die in den Nijverheidsraad zijn vertegenwoor digd, worden getracht na te gaan, of voor genoemd denkbeeld bij de Nederlandsche industrie belangstelling bestaat. Wettelijke maatregelen ten aanzien van uitstel van be taling. Aan den minister van Economische Za ken en Arbeid heeft de Nijverheidsraad een uitvoerig rapport uitgebracht over wette lijke maatregelen ten aanzien van uitstel van betaling. Daarin is de Raad op ver schillende gronden tot de conclusie geko men, dat er geen aanleiding bestaat, om de mogelijkheden tot het verkrijgen van een wettelijk uitstel van betaling, zooals deze in den tweeden titel van de Failli6sements- wet „Van de surséance van betaling" zijn geregeld, ten behoeve van door de crisis in moeilijkheden geraakte debiteuren te verruimen. „ZAKENREIS" TUSSCHEN TWEE WERELBDEELEN. Per vliegtuig. De 21-jarige mevrouw J. J. Nijgh-Somer, v.elke onlangs per s.s. Springfontein naar Oost-Afrika vertrok, verliet Zondagmorgen 31 Juli haar woonplaats te Kericlio (Kenya Highlands) om per vliegtuig van den En- gelschen dienst over Juba, langs den Nijl naar Cairo, Athene en Brindisi te vliegen, van waar zij per trein haar bestemming, Basel, Zaterdagmiddag bereikte. Bizondor heden omtrent twee noodlandingen, één op den Nijl en een in de woestijn, met als gevolg een nachtverblijf op 40 mijl afstand van de bewoonde wereld cn een verblijf van 2 uur in de woestijn (temperatuur van het zand 150°!), het laatste na het onder vinden van een hevigen zandstorm in de lucht, maken zoo'n reisje vooralsnog niet tot een onverdeeld genoegen. Daarentegen bood de schitterende tocht per watervlieg tuig over de Middellandsche Zee cn vooral van Athene naar Brindisi ruimschoots ver goeding voor de voorafgegane minder pret tige (en minder frissche) ervaringen. Vermoedelijk, aldus de N.R.Ct., vertrekt mevrouw Nijgh binnen enkele weken op dezelfde wijze weer naar „huis", wellicht dan echter onder gebruikmaking van de verbinding Nederland—Indië voor het tra ject SchipholCairo. Kloppartij te den Haag tusschen colporteurs van beide bladen 's-G ravenhage, 9 Aug. Hedenavond omstreeks half tien is het op den Hofweg te 's-Gravenhage voor het hotel „De Twee Steden",tot een treffen gekomen tusschen colporteurs van het blad „De Fascist" cn di> van „De Tribune". De politie kwam tusschen beiden en maakte met den gummistok ruim baan. Spoedig bleek dat een drietal commu nisten was gestoken. Twee van hen waren ernstig gewond. Een 24-jarige broodbezor ger uit Spoorwijk bleek een vrij ernstige steekwonde in den rug te hebben bekomen, terwijl een 26-jarige smid uit Ivortenbosch in de rechterzijde was gestoken. Beiden wer den overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuid wal waar bleek, dat de wonchn niet levensgevaarlijk waren. De politie stelde onmiddellijk een onder zoek in en bracht de fascisten naar hun ge bouw aan de Parkstraat, waar zij man voor man werden gefouilleerd. Er werden echter geen wapens op hen gevonden. Het onderzoek der politic wordt voortge zet. MOTORONGELUK OP DEN SLOTERWEG. Drie gewonden. Amsterdam, 9 Augustus. Hedenavond heeft op den Sloterstraatweg ter hoogte van de zich aldaar bevindende volkstuintjes een motor-ongeluk plaats gehad. Een motorrijder met duopassagiere reed in de richting van Sloten en kwam plotse ling in botsing met een wielrijder, welke van de volkstuintjes kwam, met het ge volg, dat deze tegen den grond geslingerd werd en een bloedende wonde aan het ach terhoofd bekwam. De motorrijder zelf be kwam een wonde in het gelaat en klaag de over pijn in den linkerschouder. De duopassagiere werd van den motor geslin gerd en kwam met het hoofd tegen een boom terecht cn bleef bewusteloos liggen. Per auto van den G.G.D. zijn alle drie naar het Tesselschadeziekenhuis overge bracht. MAN GESTIKT. Ongeval te Nijmegen. Nijmegen, 9 Augustus. Vanmiddag is de 62-jarige van der B., een gasfitter, belast met het repareeren van een lek in een hoofdgaëleiding aan de Barbaros6astraat, alhier, door het uit6troomend gas bedwelmd geraakt. De dood was reeds ingetreden, toen men het ongeval bemerkte. Groot aantal overtreders voor den Amsterdamschen kantom rechter Amsterdam, 9 Aug. Voor den kanton rechter mr. L. S. G. de Hartogb stonden bij de strafzitting van heden een groot aantal overtreders van dc winkelsluitingswet te recht. Een van hen was kioskhouder in Artis. Hij verkocht daar ook op Zondag de diverse ingrodiënten, die Artisbezoekers plegen te nuttigen. De kiosk staat op het terrein van den restaurateur. Verdachte was niet ter zitting verschenen. Het bleek, dat proces-verbaal was opgemaakt min of meer -ten verzoeke van winkeliers tegen over don ingang van Artis, die door de win kelsluitingswet een belangrijk deel van hun inkomsten moeten derven. De gemachtigde van verdachte mr. L. D. Frank voorde aan. dat volgens art. 3 sub. c. van genoemde wet de verkoop is toege staan indien het voor gebruik ter plaatse geldt. Dit was z.i. hier het geval; de kiosk maakte deel uit van het buffet en staat op het terrein van de restauratic. I)e ambtenaar van O.M., mr. P. s' Jacob, rneendc, dat hier van eon overtreding spra ke was. Het verweer, als zoude het ge bruik ter plaatse zijn, kon hij niet aanvaar den, omdat de chocolade enz., die in de kiosk wordt verkocht niet altijd ter plaatse wordt genuttigd, doch door de bezoekers op hun verdere wandeling door den tuin van Artis wordt meegenomen. Omdat het hier een principieele kwestie geldt, eischte het O.M. 0.50, de minimum boete. Mr. Frank voerde nog aan, dat wat het gebruik ter plaatse betreft hier een gelijk geval is als bijv. in schouwburgen, waar men des Zondags bij een chasseur chocola de enz. kan koopen cn dit overal in het gebouw kan gebruiken. Dit blijft dan ge bruik ter Ipaatse, in casu in den schouw burg. PI. drong nan op ontslag van rechts vervolging en hij verzocht den kantonrech ter schriftelijk vonnis te wijzen. Dit werd vastgesteld op 17 Augustus. Voorts hebben nog terechtgestaan een aantal winkeliers, die op Zondag geduren de vier achtereenvolgende uren hun win kels geopend hadden gehad, doch die be halve „geringe eetwaren" ook in hun win kel in voorraad hadden artikelen als zeep, bout, azijn, thee enz. De kantonrechter was van meening, dat de winkelsluitingswet deze winkeliers, dit» handelen in zoo'n groote verscheidenheid van artikelen niet toestaat op Zondag open te zijn, ook al verkoopen zij dan slechts, zcoals hier het geval was, uitsluitend „ge ringe eetwaren", hij veroordeelde de winke liers ieder tot 0.50 boete cn adviseerde hen, teneinde een uitspraak in hooger in stantie te krijgen, in hooger beroep to gaan. DE WERKLOOSHEID IN ZEELANS. En de tewerkstelling van Bel* gische landarbeiders. Men meldt uit Zeeland: Hoewel het thans in Zeeland volop oogst tijd is, zijn er toch, wat andere jaren nooit het geval is, in verschillende deelcn nog veel werklooze landarbeiders. Alleen uit Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen wordt ge meld, dat daar zoo goed als alle landarbei ders werk hebben, ja dat cr misschien straks lijdelijk handen te kort zullen zijn, om den oogst binnen te halen. Maar uit Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen daarente gen wordt gemeld, dat daar nog vele tien tallen workloozen zijn. En toch zijn daar nog steeds landbouwers, die Belgische ar beiders in hun dienst houden. De ontstemming daarvoor in arbeiders kringen is groot. Verschillende burgemees ters hebben zich per circulaire tot dc land- 1 ouwers in hun gemeente gewend met het dringend verzoek alles tc doen wat moge lijk is om de werkloosheid tegen te gaan, o.a. door alleen Nederlandsche arbeiders in dienst te nemen cn door bij het maaien cn dorschen zooveel mogelijk aan handkracht de voorkeur te geven boven machinale be werking. Ook de gewestelijke afdeeling der Tarwe- organisatie in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaande- ren heeft haar leden een brief gezonden, waarin aangedrongen wordt op het in dienst nemen van eigen arbeiders. Zooals bekend, heeft de gewestelijke tarwe-organi- satie de bevoegdheid landbouwers van dc tarwe-levering uit tc sluiten, die onnoodig buitenlandsche arbeiders in hun dienst ne men. Achtjarig jongetje gedood Helmond, 9 Augustus. Hedenmiddag heeft de schietbaan „De Helmondsche Bur gerwacht cn Vrijzinnige Landstorm" gele gen in de bosschen onder de gemeente Ba- kel, een tragisch ongeluk plaats gehad. Een zekere J. C. uit de Hoist raat, had zich met zijn zes kinderen naar de schiet baan van de „Bijzonders Vrijzinnige Land storm" begeven, waar ter gelegenheid van dc kermis een schietwedstrijd gehouden werd, waaraan C. zelf ook deelnam. Hij had zijn kinderen meegenomen om hen van do straat te houden. Hij bevond zich met zijn kinderen omstreeks half een in den schiet- kuil naast de schietberg. Toen er gebeld werd ten teeken dat het schieten ophield verliet C. met zijn kinderen den kuil. Plotseling klonk er nog een schot, dat het achtjarig zoontje van C. in het hoofd trof. Het ventje was op slag dood. Dc politie van Bakel stelt een onder zoek in. BLOEDBAD OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Een herder en vele schapen door den trein gegrepen. Roermond, 9 Aug. Hedenmiddag omstreeks half twee werd op den onbe waakt ?n overweg tusschen Maasbracht cn Echt een schaapherder, die met een kudde van ongeveer 100 schapen passeerde, door een uit de richting Roermond komenden trein gegrepen cn op slag güdood. Ongeveer veertig schapen kwamen eveneens om het leven. De schaapherder was ongeveer 50 jaar oud. Nader wordt gemeld: De schaapherder was afkomstig uit Maas- hi'G3 en in dienst bij den heer Frcnken tc Melick. Naar wij nader vernemen bedraagt het aantal schapen, dat eveneens om het leven is gekomen, 63, terwijl eveneens twee herdershonden gedood werden. Het lijk van den herder is naar het sta tion te Echt vervoerd, vanwaar het naar het St. Laurcntius-ziekenhufs te Roermond zal wordïn overgebracht. De schaapherder was met zijn schapen op weg naar Roosteren. DE NEDERLANDSCHE KAMER- OPERA. Onder leiding van Richard Heuckeroth. Amsterdam, 9 Aug. Naar wij verne men heeft do heer Richard Heuckeroth de leiding op zich genomen van „De Neder landsche Kamer-Opera". De Nederlandsche Kamer-Opera is voor ons land een geheel nieuwe instelling, die ten opzichte van de gewone opera in dezelfde verhouding staat als het Kamermuziekcnsemble tot het groo te orkest. Het R.'K. Werkliedenvera bond vraagt aanvulling van de rijwielbelastingwet Op een verzoek van het R. K. Werklieden verbond om voor werklooze arbeiders grati6 een njwiclbclastingmerk beschikbaar te doen stellen, heeft de minister van Finan ciën geantwoord, dat de Rijwielbelasting wet zich tegen afgifte van een kosteloos be- lastingmerk aan de werkloozen verzet. In verband met dit antwoord heeft het R.K. Werkliedenverbond zich thans opnieuw tot den minister gewend cn als zijne mee ning kenbaar gemaakt het volkomen in den geest der wet te achten, indien aan werkloozen of bepaalde groepen werkloozen een gratis plaatje verstrekt zou worden. Voor normale lijden moge het criterium, dat voor de vrijstelling geldt, n.l. dat men niet in dc rijks-inkomstenbelasting is aan geslagen, voldoende zijn, thans kan het on billijk worden g?acht alleen aan dit crite rium vast te houden. Er zijn immers duizenden werkloozen, waarvan verschillenden nog zijn aangesla gen in de rijksinkomstenbclasting, maar wier positie inmiddels geheel anders is ge worden. Het is toch vrijwel onmogelijk voert het Verbond o.a. aan rijwielbelasting te heffen van de werkloozen, waarvan zeer velen sedert geruimen tijd met overheids geld spaarzaam worden ondersteund, zóó, dat het Nationaal Crisis-Comité op aan drang van de Regeering bij moet springen om de betrokkenen o.m. van kleeding te voorzien. Waar de wet zich thans formeel verzet tegen een maatregïl als door het Verbond bepleit, verzoekt het den minister dringend: 1. te willen nagaan of op de een of andere wijze de betrokkenen nog voor dit rijwiel belasting-jaar te helpen zouden zijn; 2. te willen bevorderen, dat in de Rijwiel- belastingwet een bepaling worde opgeno men als in art. 6 lid 4 der Wegenwet: „Wij behouden ons voor in bijzondere ge vallen geheel of gedeeltelijk vrijstelling van belasting te verlecncn". Werd zulk een bepaling in de wet opge nomen, don zou deze dienstbaar gemaakt kunnen worden om werklooze arbeiders on der bepaalde omstandigheden van rijwiel- belasting vrij te stellen. DE INVOER VAN NEDERL. GIETIJZER IN BELGIË. Le Peuple spreekt over dumping. De correspondent te Brussel der N. R. Ct. meldt: Volgens Le Peuple heeft de directie van de hoogovens te Halanzy de regeering me degedeeld, dat zij weldra verplicht zal zijn de exploitatie stop te zetten, tengevolge van Nederlandsche dumping. Volgens dit be richt leveren do hoogovens te IJmuiden in België gietijzer tegen 50 fr. minder per ton dan de normale prijzen in België. „Zij kun nen zoo goedkoop leveren", luidt het ver der, omdat de Nederlandsche regeering hen gemachtigd heeft tegen eiken prijs te ver koopen, ten einde alle werklieden aan den arbeid te houden. Het is de regeering, die de verliezen draagt." Le Peuple voegt er nog aan toe, dat Ne derland dezelfde politiek volgt voor de ko len en noemt hierbij als voorbeeld de mijn Oranje-Nassau. EEN BLIJK VAN BURGERZIN. De minister van Financiën maakt bekend dat van een onbekende uit Amsterdam ten behoeve \an 's Rijks schatkist is ontvan gen een bedrag van 400 tot verlichting van 's Landslasten. Hoe meer een mensch in staat is volko men ernstig te zijn, cles te hartelijker kan hij lachen. naar het Engelsch van William Locke door J. E. d. B. K. 44 Martin voelde dat hij bloosde, toen hij zich den wat schrielen reiziger herinnerde die ten tooneele was verschenen, zoekende naar liefdadigheidsstuivertjes. Mijn betrekking heeft haar schaduwzijde zei hij. Dat heeft Iedere betrekking. Ik heL een wekende in Amerika ik heb hem twee of driemaal ontmoet die conduc teur is op den sneltrein tusschen New York en Chicago. Hij is zooicts van sterrekundige en de groote schaduwzijde v»in zijn betrek king is, dat hij geen tijd heeft om boven op een berg te zitten en naar de sterren te Rijken. En bij u is do schaduwzijde, dat u niet altijd prettige gesprekken kunt voeren, wanneer u dat zoudt willen. Maar de be trekking is best, tenzij ge er u voor schaamt. Maar waarom zou ik er mij voor scha men? Ja, waarom, dat weet ik niet. Mijn vader, die de zoon was van een predikant uit Nieuw Engeland Mijn vader was ook predikant, zei Martin. Was hij? Dat is aardig. We stammeL dus allebei uit een godvreezend geslacht en dat wil heel veel zeggen in deze dagen. En mijn vader bediende om de collegegelden te bekostigen, de menschen in Hall te Aar- vard en was in betrekking tijdens de va- cantie in een betel in de Adirondacks. Ei zijn natuurlijk Amerikanen, die het willen doen voorkomen, alsof hun voorvaderen de familiegoederen meebrachten in de „May flower". Maar zoo zijn wij nic-l. Zeg niij eens, zei zij na een poosje in den prachti- gen maneschijn te li ebben doorgeloopcit., hebt u ook onlangs bericht van Corinna gehad Neen. dat had hij niet In haar lajit- sten brief had ze hem verteld dat zij den haar zoo drukkenden familiekring zou ont vlieden door naar Londen te gaan. Waar ze kans zou hebben voor zelf ontwikkeling, zei Lucilla lachend. Hoe weet u dat? zei Martin in zijn eenvoud zeer verbaasd, want het waren Co- rinna's eigen woorden geweest. Waarvoor zou ze anders naar Londen gaan? Dat weet ik niet, zei Martin, dat heef' zo me niet gezegd. Ze spraken niet verder over Corinna. Maar Martin voelde, dat zijn metgezellin dezelfde diagnose als hij had gemaakt over Corinna's hardnekkig wanbegrip: haar overtuiging, dat het heelal zich wentelde om Corinna Hasting als middelpunt. Zij begrepen elkaar goed, zijnde van dezelfde geestesgesteldheid. In haar eigen familie werd het servet van den bediende ook niet geminacht. En toen ze haar bekoorlijk hoofdje achterover wierp en met »en diepen zucht zei: Wat is het hier verrukkelijk! voelde hij zich verrukkelijk dicht bij haar. En toen 'ze even later bij de rotswoningen kwamen, legde ze even haar handje op zijn arm. Wat zijn dat voor huisjes? Hij verteld 3 het haar cn beschreef haar het leven van de bewoners. Op den terugweg deelde hij haar zijn ont moeting met Boucabeille mede. Gewoonlijk verlegen cn zoekend naar zijn woorden, schilderde hij haar nu in levendigs woor den en met kernachtige beelden het bestaan van deze menschen, wint hij voelde haar dank schuldig te zijn voor haar allerliefst gezelschap. Haar glimlach, haar sympathie, haar belangstelling, 't strijken van haar bon ten mantel langs zijn arm, als z? zich voor over boog om te luisteren, dit alles bracht hem in een toestand van opgewondenheid. Hij sprak over Frankrijk, zijn aangenomen vaderland, dat door wisselvallige regeerin gen niet gsschaad zou worden, met groot enthousiasme en met haè'r melodieuze stem zei zij: Ik vind het heerlijk om u zulke dingen te hooren Z3ggcn._ 't Is zoo mooi door te kunnen dringen tot de volksziel. Hij lachte, was onnoozel, verblind door 'n gevoel van geluk. Zij hadden nu den steilen weg bereikt, die naar het Hotel des Grottes voert. Z? wuifde met haar hand naar de in den maneschijn liggende brug, waar ze el kaar ontmoet hadden. Dacht u aan deze dingen, toen" ik u meetroonde voor een wandeling. Hij lachte weer. Nïen, bekende hij, ik verwonderde er mij eigenlijk over wat ik daar deed. In de vestibule vonden zij Bigourdin een sigaret rookende, op de rieten stoel liggen. Hij ging altijd het laatste ter ruste, iets wat Martin vergeten had. Met een rood kburtje van het loopen, dat zelfs in de weinig ver lichte vestibule zichtbaar was, ging Lucilla statig in haar bontmantel naar de trap. Buiten vond ik Monsieur Martin, zei zij, cn ik heb hem opgecischt als geleider om mij de omgeving te laten zien. Ik hoop niet dat ik verkeerd heb gedaan. Hij kon niet weigeren. Martin is beter van Brantóme op de hoogte dan de meeste Brantómers zelf, zei Bigourdin. Boven aan de trap verscheen Céleste. Lu cilla ging naar boven. Bigourdin sloot en grcndslde de voordeur. Dit vertrouwde hij niemand toe, zelfs niet aan Martin. Toen wendde hij zich tot zijn ondergeschikte: Ben je naar het cafe geweest? - Neen, antwoordde Martin. Ik heb met Mademoiselle gewandeld, die, zooals ze.u misschien verteld heeft, een vriendin is van Mademoiselle Corinna. Ja', ja, dat heeft zij mij verteld, z^i Bi gourdin. Uitleggingen zijn niet noodig, mon ami. Maar ik ben blij dat je niet mar het café bent gegaan. Ik had je moeten waar schuwen. W 3 moeten heel teruggetrokken zijn tegen de Viriots. Van een huwelijk is geen sprake meer. Fclise wil het nie:. Haar vader heeft het verboden. Ik wil niemand ongelukkig maken. En zoo is hek 't Huwe lijk is uit. En ik heb nog niets tegen d» Vi riots gjzegd. En ik kan niets zeggen, voor dat Monsieur Viriot er tegen mij «-ver begint. Zoo is de toestand; het :s een buitengewoon teerc zaak. Ik vertel je dit, mon cher Martin omdat je bekend bent met onze intiemste fa milieaangelegenhcden. Maar, en hij bewoog zijn wijsvinger vermanend heen cn weer, doe tegenover de Viriot's alsof j» niets, niets weet. Laat mij maar begaan. Martin beloofde te rullen zwijgen. Wat had hij te maken met die buit;ngew.nn tec- re zaak tusschen Bigourdin er. de Viriot's? De arms kleine Félise, maar hij wist dat niet, lag wakker, ten prooi aan droevige ge dachten, en kon den slaap niet vatten. Eindelijk dan was er in zijn leven een vrouw gekomen, een vorstelijke vrouw, een schoonheid, met '3en melodieuze stem, en met dat warme, echt vrouwelijke over zich. En de anders zoo keurige Martin gooide zijn kleercn door de kamer en stapte toen op en neer in zijn ondergoed, tot een niesbui hem terugvoerde tot de werkelijkheid en de wintersche koude. HOOFDSTUK XIV Den volgenden dag hadden zij weer een gesprek met elkaar. Ofschoon December, leek het een warme herfstdag te zijn. Het eene einde van het terras baadde in zonne schijn daar lag Lucilla, in haar bontmantel gedoken, in een lage, rieten stool, die uit het winterkwartier te voorschijn was g3- haald, rustig te lezen. Het kopje van het Pe- kineesje kwam van onder een plaid te voor schijn; de kleine, raongoolsche oogjes staar den afkeurend d? koude, tochtige wereld in. Martin, die een vrij uurtje had, kwam naar buiten geslenterd en zij, hoorende dat hij vrij was, vroeg hem haar wat gezelschap te houden. Als ik nu een goede Amerikaansche was, zei zij, mo?st ik in mijn auto de streek rondvliegen, maar het is zoo verleidelijk om rustig in de zon te zitten. En ik heb de stad al gezien, ik ben er met Monsieur Bigour din geweest. Hij is heel trotsch op Brantóme, beweer de Martin. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5