BOB MAAS WINT DE Om het waterpolo-kam pioenschap SIERKUNST V erkoopingen ZELFS ZONDER GELUK Lt. Palbrad de Mortagaaes No. 3 1/unnon Het Y wint van Dolfijn Een geheel team „op het droge"! OLYMPISCHE SPELEN Onze ruiters maakten een goeden indruk De Olympische roelwedstrijden. Repechage vier met stuurman. In de herkaningsrace vier met stuurman verschenen aan den start Duitschland, Ja pan, Nieuw-Zeeland en de Ver. Staten. Nieuw-Zeeland nam na den start de lei ding. Ongeveer 300 M. lagen de* Nieusv- Zcelandsche en Duitsche ploegen gelijk. Vlak daarop nam Nieuw-Zeeland wederom de leiding en op 1000 M. lag de ploeg met een halve lengte voor Duitschland, terwijl Japan en de Vereen. Staten om de derde plaals streden. Deze positie bleef gelijk tot aan de finish. Het resultaat was: 1. Nieuw-Zeeland tijd 7 min. 38.2 sec. 2. Duitschland, tijd 7 min. 38.8 sec. 3. Vereen. Staten, tijd 7 mm. 41.6 sec. 4. Japan, tijd 7 min. 47 sec. De finale bevat dus de volgende landen: Italic, Polen, Nieuw-Zeeland cn Duitsch land. Herkansingsraces. Vier zonder stuurman, double pull en scifl. In de herkansingsrace vier zonder stuur man kwamen uit: de Ver. St., Duitschland en Canada. De Ver. Staten namen de leiding, doch op 600 M. lagen de booten van Amerika on Duitschland vrijwel gelijk met Canada een halve lengte achter. De Olympische gymnastiekwedstrijden. Los Angeles, 11 Aug. (V. D.) Het lan- dentournooi in het turnen is afgeloopen. Daarbij is Italië Olympisch winnaar ge worden met 5418.50 punten. Het eindklassement luidde, waarbij dus alle vijf wedstrijden aan de afzonderlijke toestellen tezamen werden gerekend: 1 en Olympisch winnaar Italië 5418.50 punten. 2. Vereen. Staten 5222.75 punten. 3. Finland 5097.75 punten. 4. Hongarije 4656.50 punten. 5. Japan 4020 punten. De beste turner in het totaal-klassement was Ncri (Italië). De uitslag daarvan luidde: 1. Neri (Italië), 1406.25 punten. 2. Pelle (Hongarije), 1349.25 punten. 3. Savolainen (Finland) 1345.75 punten. 4. Lertera (Italië), 1344 punten. 5. Guglielmotti »(Italié) 1343.75 punten. 6. Haubold (V. S.) 1325.25 punten. Hierna vingen de personeele wedstrijden aan in het rekturnen en het paardvoltigee ren. De uitslagen daarvan luidden: 1 en Olympisch winnaar Biseler (V. S.) 55 punten. 2. Savolainen (Finland), 54.2 punten. 3. Teresvirtae (Finland), 54.1 punten. 4. Paharinen (Finland), en Pelle (Hon garije), 51.8 punten. 6. Schuier (V. S.) 46.7 punten. HET HOCKEYTOURNOOL Britsch-Indië Olympisch kam pioen. Los Angelos, 11 Aug. (V. D.) De laat ste wedstrijd van het Olympisch hockey- tournooi werd hedenmiddag gespeeld tus- schen Britsch-Indië en de Vereenigde Sta ten. Britsch-Indic won met niet minder dan 241. Britsch:Indiè is Olympisch kampioen. De eindstand van het tournooi luidt: Gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. Britsch-Indië 2 2 4 352 Japan 2 1 1 2 1013 yereen. Staten 2 2 333 DE ZWEMWEDSTRIJDEN. 2C0 Meter schoolslag en 100 Meter rugslag heeren. Los Angeles, 11 Aug. (V. D.) De zwemwedstrijden werden voortgezet met de series 200 Meter schoolslag voor heeren. In de demi-finales werden geplaatst de twee eerstaankomenden cn de snelste derde. Ook op dit nummer toonden de Japan ners hun krachten en alle drie zwemmers wisten de demi-finale te bereiken. De Olympische winnaar van Amsterdam in dit nummer Tsoeroeta (Japan) vestigde een nieuw Olympisch record, door thans de 200 Meter schoolslag in den tijd van 2 min. 46,2 sec. te zwemmen. Te Amsterdam deed hij er 2 min. 48,8 sec. over. Overigens was het merkwaardig, dat zijn landgenoot Koiki in de tweede serie den zelfden tijd maakte, dus ook beneden Olym- pischen recordtijd van 1928. De uitslag der eerste serie luidde: 1. Tsoeroeta (Japan) tijd 2 min. 46,2 sec. 2. Adjaladin (Philippijnen) lijd 2 min. '49,9 sec. 3. Cartonnet (Frankrijk) tijd 2 min. 50,8 sec. 4. Francis (V. S.) tijd 2 min. 57,2 sec. 5. Hcyner (Zweden) tijd 3 min. 0,7 sec. I De uitslag der tweede serie luidde: I 1. Koiki (Japan) tijd 2 min. 46.2 sec. 2. Sietas (Duitschland) tijd 2 min. 51 sec. 3. Carabello (Argentinië) tijd 2 min. 55,4 Dc derde serie had het volgende resul taat. 1. Ildefonso (Philippijnen), tijd 2 min. 53.7 scc. 2. Spcnce (Canada), tijd 2 min. 56.5 sec. 3. Schoïbel (Frankrijk), tijd 2 min. 56.6 sec. 4. Paulsen (V. S.), tijd 3 min. 0.1 6ec. De vierde serie bracht een overwinning van den bekenden Finschen zwemmer Rheingoldt met een tijd van 2 rnin. 53.7 sec. 2. Nagakawa (Japan), tijd 2 min. 55 scc. Demillnales 100 meter rug- zwemmen heeren. Hierna werden de demifinales 100 meter rugslag heeren gezwommen. Uit de series hadden zich geplaatst de Japanners Kiyo- kawa, Irye en Kawatsoc, verder de Ameri kanen Kerber, Zehr en Chalmers, Kueppers (Duitschland), Carlsson (Noorwegen) en Bourne (Canada). In de eerste demifinale maakte Kiyokawa een minder goeden tijd dan in zijn serie van gisteren, waarin hij 1 min.' 8.9 sec. noodig had. Overigens wisten ook ditmaal de drie Japanners den eindstrijd te bereiken, waar in zij twee Amerikanen en 1 Duitscher zul len ontmoetetn. Overigens is het niet de eerste maal, dat. in den eindstrijd hoofdzakelijk Amerikanen en Japanners uitkomen met slechts 1 niet- Europeaan. Taris, Willy den Ouden waren in hun nummers de eenige Europeanen in de finale en ditmaal is het Küppers, die de eer van £uropa zal moeten hoog houden. De uitslag der eerste demifinalc luidde: 1. Kiyokawa (Japan), tijd 1 min. 9 sec. 2. Küppers (Duitschland), tijd 1 min. 9.8 sec. 3. Kawatsoe (Japan), tijd 1 min. 10.2 sec. 4. Chalmers (V. S.), tijd 1 min. 11.6 sec. 5. Carllson (Noorwegen), tijd 1 min. 13.3 sec. Tweede demifinale: 1. Irye (Japan), tijd 1 min. 10.2 sec. 2. Zehr (V. S.), tijd 1 min. 11.6 scc. 3. Kerber (V. S.), tijd 1 min. 13 sec. Uit beide halve finales werden de drie eersten in den eindstrijd geplaatst. Des middags vonden nog twee series plaats van het nummer 1500 Meter vrije slag voor heeren. Dc uitslag van de derde serie luidde: 1. Flanagan (V.S.J tijd 20 min. 6 sec. 2. Ryan (Australië) tijd 20 min. 12.6 scc. 3. Peretin (Italië) 21 min. 4.5 6cc. In de vierde serie won een Japanner weer n.I. Makino, met den uitstekenden tijd van 19 min. 53.3 sec. 2. Costoli tijd 20 min. 4S.1 sec. Finale 100 Meter rugslag dames. De 100 Meter rugslag voor dames eind strijd vond hierna plaats. De Amerikaan- sche miss Holm wist den eindstrijd te win nen in den lijd van 1 min. 19.4 sec., dus ruim 1 scc. langer dan zij er over deed in de eerste serie van dit nummer. Bij het warme, zonnige zomerweer dringt zich meer dan ooit dc vraag aan ons op: Zal het nog eenigen tijd zoo mooi blijven? De meteoroloog zou daarop liefst een stel lig antwoord geven, maar ditmaal moet cr op gewezen worden, dat do plotselinge warmte-ontwikkeling over een groot gebied zeer licht tot min of meer uitgebreide sto ringen aanleiding kan geven, die een paar dagen noodig hebben om voorbij te trek ken. Er is wel in den laatsten tijd een al- gemeene neiging tot mooi en warm weer, voornamelijk over Midden-Europa, waar aan op goede weerkundige gronden een langoren levensduur moet worden toege schreven, maar onder de nu in West-Euro pa ingetreden weersomstandigheden moe ten wij ernstig rekening houden met locale storingen. Een paar dagen geleden was er geen be zwaar nog eenigen tijd mooi weer te voor spellen. Thans is echter de algemeeno weerstoestand in West- en Zuidwest-Euro pa zoodanig gewijzigd, dat we van een ver broken evenwicht moeten spreken, waar van we nog verrassingen moeten verwach ten (indien deze niet reeds gekomen zijn). Er heeft zich namelijk in Z.W.-Europa en over Engeland een hitte-gebied ontwikkeld, dat hoogstwaarschijnlijk tot verdere uit breiding van de reeds in Frankrijk begon nen onweders over Engeland, ons land en omgeving aanleiding zal geven. De dalende beweging van den barometer wees gisteren nog op een verdere ontwikkeling van den onweerstoestand. Daarop zal ongetwijfeld een afkoeling volgen, misschien reeds vóór Zondag. Het is echter volstrekt niet zeker, ja zelfs op goede gronden onwaarschijnlijk, dat deze afkoeling lang zal duren, zoodat dc kans op een spoedig herstel van hot mooie weer heel groot moet worden ge acht. Een eri ander maakt echter, dat de vooruitzichten voor het wcck-einde onze ker zijn. (Nadruk verboden). De einduitslag luidde: 1. en Olympisch kampioene miss Ilolm (V.S.) lijd 1 min. 19.4 sec. 2. Miss Bonnie Mealing (Australië) tijd 1 min. 21.3 scc. 3. Miss Da vies (Engeland) tijd 1 min. 22.5 sec. 4. Miss Harding (V. S.) tijd 1 min. 22.6 e. 5. Miss Cooper (Engeland) tijd l m. 23 s. 6. Miss Mac Shce (V.S.) tijd 1 min. 32.2 s. Mevr. PhilipsenBraun had zich. door haar serie te winnen, in den eindstrijd ge plaatst, doch in het door on9 uit Los An geles ontvangen telegram staat zij niet bij de uitslagen vermeld. De mogelijkheid be staat, dat zij niet aan den start Is vorsche- nen, doch omtrent de reden daarvan tasten wij nog in bet duister. Bijzonderheden daar omtrent zijn op dit moment nog niet be kend. Waterpolowedstrljd. Het slot der zwemwedstrijden werd ge vormd door een waterpolowedsdtrijd tus- schen Hongarije en Amerika. De Hongaren hadden do volgende op stelling: Barta, Ivadv, Hamonai, Halassy, Vertesy, Nemeth en Esery. Scheidsrechter was de heer Delahaye. Hamonai, Ilalassy en Vertesy (tweemaal) gaven den Hongaren een 40 voorsprong. Na dc pauze waren zoo mogelijk de Hon garen nog sterker. Nog driemaal wist Ver tesy het doel der Amerikanen te doorbo ren, zoodat Hongarije tenslotte won met 7—0. NEDERLANDSCH ZEILSUCCES. De „Holland" derde prijs. Los Angeles, 11 Aug. (V. D.) In het eindklassement heeft de Hollander Maas met dc „Holland" in de Starklasse den der den prijs gewonnen. De einduitslag in de Starklasse luidde 1. en Olympisch kampioen Gray (V. S.) met de Jupiter" 38 punten; 2 en 3. Serboulet (Frankrijk) met de „Tremantain" en Ratsey (Engeland) met de „Joy", ieder 29 punten; 3. Maas (Nederland) met „Holland", 26 pun ten. Los Angeles, 11 Aug. (V.D.) De Neder- landsche zeiler Bob Maas heeft op den laat sten dag van de zeilwedstrijden in de Mono type klasse de Gouden Olympische medaille veroverd zonder echter op dien dag veel ge luk tc hebben gehad. Er werden, zooals ge meld, 3 races verzeild. Dc eerste van den dag, de 9e wedstrijd in deze klasse, bracht een overwinning van Dickson Canada. Bob Maas ging als 2c door de finish, gevolgd door Behr (Duitschland), Riedel (Oostenrijk) en Lebrun (Frankrijk). De 2e race bracht Bob Maas als 7e door dc finish. Lyon (V. S.) was eerste Behr (Duitschland) tweede. Groote belangstelling bestond er voor dc laatste race, die in den namiddag word ver zeild. De verrassing was de overwinning van Treleani (Italië) die als eerste de finish passeerde. Tweede werd Thorell (Zweden), gevolgd door Ratzy (Engeland), Dickson (Canada), Lebrun (Frankrijk), Behr (Duitsch land). Bob Maas eindigde in deze laatste race als 9e. Desniettemin had hij .nog in het eind klassement het grootst aantal punten, n.I. 87, verkregen en werd de gouden medaille hem toegekend. Lebrun (Frankrijk) en Behr (Duitschland), die resp. zooals gemeld, 2e en 4c werden, hebben tegen den uitslag geprotesteerd. Bij het afzenden van dit telegram was op dit protest nog geen beslissing genomen Onze ruiters. Los Angeles, 11 Aug. (V.D.) Al heb ben onze landgenooten bij den dressuur- proef, die Donderdag als eerste onderdeel van de samengestelde rui ter-wedstrijden, werd gehouden, niet de eerste plaats be reikt, toch hebben zoowel de ruiters als de paarden op deelnemers en dc toeschou wers den besten indruk gemaakt. In het. bijzonder Luitenant Pahud de Mortanges met Marquise. Als eerste Nederlander ver scheen, nadat reeds 2 Japanners hun dres- suurproeven hadden afgelegd, Luitenant Schimmelketel met Duiveltje op de baan. Zoowel paard als ruiter waren zeer goed en de uitvoering was zuiver, slechts en kele kleine oneffenheden weiden vastge steld. Vervolgens kwam Luitenant Jhr. v. Len- nep mei Ilank, het reservepaard, dat Lufi- Routine en snelheid de be slissende factoren Indachtig de driemaal herhaalde titanen strijd van bovengenoemde rivalen in 1931 hebben wij dit jaar getuige willen zijn van de eerste ontmoeting om het kampioen schap van Nederland. Sportief Utrecht voelt momenteel veel voor waterpolo, dat getuigt dc publieke belangstelling zelfs bij onze tweede klasse polo-wedstrijden. Erg vriendelijk gaat het tusschcn het IJ en Dolfijn nooit toe, zeido men ons, en waar om niet? Omdat Dolfijn ontstaan is uit een paar onwillige „het IJ"-leden en er steeds over en weer materiaalverwisseling zal blijven bestaan het natuurlijke gevolg, ani mositeit tusschen beide vereenigingen. Door de jaren hoen is het minder gewor den, doch nu D.J.K. geen doorloopendc kampioen meer is (de tijden der Oom'sen en Meijer's is voorbij) en de strijd gaat tusschen het IJ en de club ontstaan, dus uit het IJ; nu is er weer een reden voor fanatieken strijd. De warmte had den hoofdstcdelingen niet weerhouden in groote getale naar het Sportfondsenbad te trekken om beide 7- tallen te zien spelen. Een temperatuur van 90 graden, verhitte gemoederen, een heete strijd, factoren dus om iets bijzonders tc verwachten. Buiten het water ging het warm toe en in het wa ter moesten wij afwachten. Zeker duizend personen waren aanwezig om de verrich tingen van de jeugd en ook enkele ouderen (polo-spelers) to aanschouwen. Demonstra tie zwemmen en een estafette 3 x 50 werd gevolgd door den polostrijd:. Dolfijn IIIJ II 5—1. Alleen het keepen van Veenstra, ofschoon hij ditmaal zeker twee doelpunten had moeten houden, wascén gang naar hel Sportfondsenbad waard, doch dc IJ-reser- ves werden door de Dolfijn-menschen zoo gedecideerd verslagen, dat het keepen van Veenstra bij zoo'n slecht verdedigingsspel niets gaf; bij rust was 't reeds 40 einde 51. Het wachten was op den groo- ten strijcl IJ I—Dolfijn I 5—2. IJ: v. Olst. Hasenberg, J. Kohier, v. Oostrom Soede. v, d. Bosch Gé Bohlander, S. Koé. J. Stender, Muller, Dolfijn: P. v. d. Velden, F. Ivuyper, Rijke. J. Brink. Pronk. Het IJ heeft dus een invaller voor Jac. Kohier, waarvoor S. Koé. De leiding is in handen van arbiter Jan de Vries. Wanneer we beginnen met een alge- meenen indruk weer te geven moeten wij constateeren, 1ste het was zooals venvacht onvriendelijk, 2e geroutineerd spel; vlugge wendingen, maar rushes sporadisch. Het IJ heeft de overwinning absoluut ver diend, maar bij de Dolfijnmenschen ont breekt een schutter in de voorhoede. Er was fanatisme, enthousiasme bij allen, men vergat zich wat tot gevolg had, dat de Vries zich genoodzaakt zag achtereenvolgens van Oostrom Socde, Stender vergezeld van Fr. v. d. Bosch, Fr. Kuiper met Gé Bohlander, gevolgd door P. v. d. Velden en tot slot Fr. Kuiper voor de tweede maal er uit te zen den. (Kuiper met Gé Bohlander voor weg zwemmen.) Het Amsterd. publiek in deze besloten ruimte maakteAmsterd. lawaai. De meeste boosdoeners vonden het een gewone zaak, alleen Soo Soe deed onbe hoorlijk, waarop de Vries hem meer dan duidelijk attent maakte. Al met al was 't een strijd welke door de meerderheid van het IJ, niet emotievol was. Het verloop was als volgt: Reeds in de eerste seconden gooit Rijke 't leder naar een tegenstander, doch Koé plaatst naar zlr aanvoerder Bohlander in stede van zelf te schieten. Het is uitstel van executie; na een corner schiet Ko Köbler vrij liggende hard langs Rijke, 10. Het IJ voelt de meerderheid en v. d. Bosch drukt deze uit in een 2de doelpunt, 20. Dolfijn geeft zich niet gewonnen, de oude „rotten" Kuiper—v. d. Velde en Stender maken het de jeugd (Hazenberg en van Oostrom Socde) lastig genoeg, doch Miillcr mist wanneer hij een scoringskans krijgt. Toch loopt Dolfijn in wanneer de rechts achter speler van het IJ v. Oostrom onbe hoorlijk aanvalt en uit 't water wordt ge zonden. P. v. d. Velden scoort uit de straf- worp 1—2. Het gaat nu hard tegen hard, doch het IJ blijft absoluut sterker. Gé Boh lander doet de balans weer verder door slaan, een doelpunt zooals hij er meer dan 100 gemaakt heeft maakte hij ook gister avond, 31. Arbiter de Vries constateerde onder water niets, wij zaten er eenige me ters dichter bij. Rnst 1—3. Na de hervatting ging het harder toe. Dolfijn wilde door het team uit to laten zwermen de verdediging van het IJ uit el- knar trekken. liet gelukte niet. Na elkaar gingen Stender en v. d. Bosch en Kuiper met Bohlander even pauseeren. Pas wanneer ook v. d. Velde eruit moet, gelukt het de 5 IJ-menschen tegen de 4 Dolfijn-spelers een vierde goal te maken. De beslissing was hiermede gevallen. Nu een debacle of nog een tegenpunt was 't advies aan alle Dolfijnspelcrs. Onder oorverdoovend lawaai lukt 't Mül- ler cr 42 van te maken. De tijd is te kort om ccn beter resultaat te bereiken, vooral wanneer vlak voor 't einde Kuiper nog maals het Dolfijnaantal op 6 brengt. Boh lander neemt den strafworp zonder fout, De tweede helft van den strijd was tegen het einde veel minder levendig dan we vlak na rust verwacht hadden. Donderdag a.s. is de return en Dolfijn zal zeker niet te water gaan met dc gedachte van „wij verliezen toch", daar zijn Kuiper, Stendcr en v. d. Velden geen spelers voor. De leiding van scheidsrechter de Vries vonden wij evenals van Braam bij IJ 2 Dolfijn 2 streng, maar correct. Wij vernamen dat de betrokken commis sie heeft vastgesteld dat de uitslag Zwcm- lustTriton 131 is en dus niet meer op nieuw wordt vastgesteld. Enkele Triton- spelers zullen verder nog wel meer ver nemen. U.Z.C.A.Z. zal waarschijnlijk Zondag a.s. 2 uur plaats hebben. 20 Aug. half 8 U.Z.C—L.Z.G "V UTRECHTSCHEWEQ ADVIESBUREAU VOOR WON INQ INRICHTING O ONTVANGEN: NIEUWE TAPIJTEN GLASGORDIJNEN m BEHANGSELS e LINOLEUM Amersfoort. Donderdag 25 Augus tus, Het Boompje, n.m. 8 uur, verkoop van een nieuw huis aan de Reigerstraat no. 12; van oen heerenhuis aan de Schimmelpen- ninckstraat 7; van een huis aan de Wali- kerstraat 7; van twee huizen in do Tent no. 35 en 37; van een huis aan den Wevers singel no. 13 en van een huis aan de Lan- gegracht IS. B a a r n. 1 Sept. Hotel De La Prome nade, n.m. 8 uur, verkoop van het land huis „Acla Silva", van het perceel Pen straat 2 en van het heerenhuis „Suez", en het woonhuis aan den Dijkweg 5-4 en het dubbel woonhuis aan de Borneostraat 7 en 9 aldaar. hurs moest vervangen. Ook Luitenant van Lcnncp leverde een goede prestatie. Hij was zeer zeker in zijn verrichtingen en er was een gocdo harmonie tussclion ruiter en paard. Uit zijn proef bleek een goede scholing. Als twaalfde kwam tenslotte onze derde deelnemer Luitenant Pahud do Mor tanges met Marqoise op de baan. In ver band met zijn overwinning op de Olym pische Spelen te A'dam wordt deze, onze landgenoot, als favoriet beschouwd. Bij den .algemeenen indruk uit de dressuur- procven is gebleken, dat de ruiter in uit stekende conditie verkeerd, beter dan het paard. De afgelegde, dressuurproef was schitterend en zijn prestatie was nauwe lijks te onderscheiden van dio der beide Amerikanen Chamberlin en Argo, die resp. Ie cn 2e werden. Dc uitspraak van dc jury luidde dan ook, dat voor dit onderdeel van desamenge stelde ruitcrwédstrijden Luitenant Pahud de Mortanges 3c was. Luitenant Jhr. van Lcnncp "'werd 8e geplaatst. Luitenant SGhimmelketel 9e. Al met al kunneii onze ruiters over het Resultaat van den eersten dag tevreden zijn. Voetbal. LEZING KAREL LOTSY TE DEZER STEDE? Gisteravond heeft op initiatief der A.F.C. „Quick" in lunchroom Princess alhier, een vergadering plaats gehad van afgevaardigden van alle plaatselijke K.N. V.IB.-clubs. Daarbij is besproken de moge lijkheid van organisatie eencr lezing met lichtbeelden, te houden, zoo mogelijk vóór den aanvang der competitie, door den heer Karei Lotsy uit Dordrecht, bestuurslid en lid der Technische Commissie van den K.N.V.B. Voor dc uitvoering van het plan is een comité benoemd, dat als volgt is samenge steld: Voorz. J. W. v. Eist (H.V.C.). Secr. C. H. F. Bartelsman (Quick) „Wei- dezicht", Hoevelaken. Penningm. G. J. van Drio (A.P.W.C.). GROOTE BOERDERIJBRAND. Laren (N.H.),- 11 Augustus. Hedenmid dag te omstreeks kwart over vier is een hooiberg en het achtergedeelte van de groo te boerderij van den veehouder H. van den Brink aan het Zcvènend alhier in vlam men opgegaan. De brand, welke waarschijn lijk door twee jongens is aangestoken, is begonnen in de hooiberg acnter de boer derij. In minder dan geen tijd laaiden de vlammen hoog boven de belendende hui zen op. Reeds dadelijü deelde het vuur zich mede aan het rieten dak van de boerderij cn slecht6 door het krachtdadig ingrijpen van de Larensche en Hilversumsche brand weer, die binnen zeer korten tijd ter plaat se waren, konden het voorhuis van do boerderij en de omliggende woningen, waar bij reeds een begin van brand kon worden geconstateerd, behouden blijven. De boerderij was verzekerd. ERNSTIGE AANRIJDING. Laren (N.H.), 11 Aug. Op den Nieuwen Weg is in den vooravond de motorrijder Hagen uit Eemnes, die van de Gooiers- gracht af kwam, door een auto, bestuurd door don heer Van Berg te Amsterdam, aangereden. Het ongeluk werd veroorzaakt, doordat de automobilist den motorrijder, die van rechts kwam, geen voorrang ver leende. H., die twintig meter werd meege sleurd, liep een dubbele beenbreuk en een ernstige armfractuur op. Hij werd naar het St. Jansziekenhuis overgebracht. De heer Van B. was niet in het bezit van een rijbe wijs, terwijl door de politie werd gecon stateerd, dat de remmen van het motorrijn wiel niet functioneerden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2