ALLE PRIJZEN 100M. RUGZWEMMEN VOOR JAPAN STUDENTEN BEZETTEN EEN UNIVERSITEIT DE HITTEGOLF DER LAATSTE DAGEN FELLE BRAND TE WORMERVEER DQ0DELIJK ONGELUK TE GRONINGEN Onze Postvliegers onderweg DENIEUWE BURGEMEESTER VAN STEDUM TAR1S VERDEDIGT EUROPA OP DE 1500 M. Pearce skiffkampioen Communistische propaganda in Santiago N e w-Y o r k, 13 Aug. (V.D.) Uit Santiago 'de Chili wordt gemold, dat studenten on der den invloed van communistische pro paganda de universiteit hebben bezet, zoo dat de regeering- moest ingrijpen en troe pen moest zenden, om de studenten te ver wijderen. Na een gevecht, dat ongeveer 2 uur duurde en waarbij ook werd geschoten ontruimden de studenten de universiteit. Een aantal personen werd gedood en ge wond. De universiteit is tot nader aankon diging gesloten. DE VERDACHTEN HERROEPEN HUN BEKENTENIS. Parijs, 13 Aug. (V.D.) Tijdens het on derzoek" naar den te Rennes gepleegden bomaanslag op het verzoenings-monument, hebben de- vier voornaamste verdachten die tijdens het eerste verhoor hadden toegege ven zich aan den aanslag te hebben schul dig gemaakt, gisteren deze verklaring her roepen. Volgens een dec getuigen zou een der vier verdachten van een vertegenwoor diger der autonomistische beweging te Pa rijs 1000 francs hebben gekregen voor het plegen van den aanslag. OVERSTROOMING IN INDIE. Bo-mbay, 13 Aug. (V.D.) Tengevolge van 'den-doorbraak van den dijk van het Bega- rikanaal, een der kanalen van het uitge breide Sindsysteem. is eèn groote opper vlakte land in het Sind-gebied overstroomd, waardoor honderden dorpen onder water kwamen te staan. Een paniek maakte zich meester van de bevolking, die naar dehoo- ger gelegen plaatsen vluchtte cn voor een deel door het water verrast, zelfs in boo mén haar toevlucht moest nemen. Tenge volge van den hevigen regenval nemen de over'stroomingen een nog ernstiger karak ter aan en bestaat het gevaar, dat de spoor wegverbinding met Karachi verbroken wordt. Ook de verbindingen in het district KTrnkarpur zijn verbroken. Merkwaardig verschijnsel tusschen Den Haag en Leiden Onze weerkundige medewerker schrijft öna: Gedurende de laatste dagen kwam boven een' groot gedeelte van West- en Zuidwest- Europa een hittegolf tot ontwikkeling, die voornamelijk in het Zuiden, in Frankrijk en België, zich deed gelden en in ons land de temperatuur boven 30 graden deed stij gen. Voor het Westen van ons land is dit voor het eerst in dezen zomer, dat de ther mometer dezen Mogen stand bereikte. De groote warmto had reeds eerder in Frankrijk tot het optreden van onweders aanleiding gegeven. Bij ons traden de eerste onweersbuien in het Westen van het land op in den nacht van Vrijdag, maar dat waren slechts voorloopigè buitjes. In den loop. van Vrijdag ontwikkelde de onweers toestand zich verder cn het kwam in den namiddag tot de vorming van talrijke ver spreide onweersbuien, die waarschijnlijk slechts plaatselijk veel regen gebracht heb ben. In de streek tusschen Den Haag en Lei den (misschien ook elders, maar dat moet nog uit andere berichten blijken), trad kort na 2 uur in den namiddag een heel merk waardig verschijnsel op. In het Zuidwesten kwam eerst een dreigend-donkere, aan de .voorzijde scherp begrensde wolkenbank op zetten, waarboven typische „kopjes" uitsta ken. Spoedig daarop kreeg de opkomende bui een eigenaardigen geelachtigen tint en kwam heel snel nader. Tegen half drie stak een krachtige Zuidwestelijke wind op, die gepaard ging met een dichte, wijdverbreide stofwolk, die alles in een nevel hulde, zoo dat het vergezicht sterk versluierd was. Dit verschijnsel duurde ongeveer 1015 minu ten, waarna de wind gaandeweg ging lig gen. liegen viel pas veel later'in een heel geringe hoeveelheid en onweer werd pas na het optreden van deze stofwolk waargeno men. Wij hebben bij dit verschijnsel waar schijnlijk te doen gehad met den inval van een koelen luchtstroom, die de temperatuur in den tijd van een half uur elf graden deed dalen en. een heerlijke afkoeling na de drukkende hitte van den voormiddag bracht. In den laten namiddag begon het weer op te klaren, zoodat het wel scheen alsof wij pas het begin hebben gehad van de storin gen, die als gevolg van de hittegolf te ver wachten zijn. (Nadruk verboden). HET OUDE LIEDJE. Dultscher in Rotterdam beroofd. 1 Rotterdam, 12 Aug. Gisteravond heeft een Duitscher, die tijdelijk verblijf houdt in 'een hotel in Rotterdam, op straat kennis gemaakt met een juffrouw, met wie hij zich eenigen tijd heeft onderhouden. Toen hij in zijn hotel was teruggekeerd, kwam hij tot de ontdekking dat hij 3000 Fransche francs en 20 zilverbons van 2.50 miste. Aangifte bij de politie werd gedaan en daarna werd aangehouden de 36-jarige juffrouw C. de M., huisvrouw .van W. v. K. De vrouw, ontkent. DE NOODTOESTAND IN DEN LANDBOUW. M e p p e 1, 12 Aug. De Drentsche en de Groningsche Boerenbond en de Agrarische Bond in Friesland hebben hedenmorgen het volgend telegram tot don minister van Economische Zaken en Arbeid gericht: „Verwijzende naar schrijven van den Drentschen Boerenbond, gedateerd 14 Juli j.l., verzoeken dagclijksche besturen van den Drentschen en Groningschen Boeren bond en den Agrarischen Bond in Fries land, excellentie dringend aan afgevaardig den zoo spoedig mogelijk audiëntie te willen verleenen voor toelichting adres. Fabriek van chemische producten uitgebrand Wormerveer, 13 Aug. (V.D.) Heden morgen om ongeveer 5 uur ontdekten eenige personen, werkzaam in do fabrieken der firma J. Dekker te Wormerveer, dat brand was uitgebroken in de z.g. hardings- fabriek voor oliën en vetten, welke fabriek deel uitmaakt van het complex van boven genoemde firma. Hoofdzakelijk worden in deze fabriek chemische producten vervaar digd. Door middel van een fluitsignaal werd alarm gemaakt. De brandweer, onder lei ding van commandant P. Klinkenberg, was spoedig met vijf autoöpuiten ter plaatse en tastte met kracht den brand aan. De vlam men sloegen intusschen uit het dak van de drie verdiepingen Moge' fabriek. Spoedig kwam ook de brandweer van Wormer te hulp, terwijl ook de brandspuit van do fa briek haar wenk deed. Met een 10-tal stra len werd het vuur bestreden, terwijl de twee aan het fabrieksgebouw grenzende gashouders, waarvan de afmetingen 2 bij 10 bedragen, nat werden gehouden. In een der gashouders zat waterstofgas, de andere was leeg. Binnen een uur was men den brand meester, waarna de brand weer haar taak beperkte tot het nablus- schen. De muren van de fabriek staan nog overeind. Het inwendige gedeelte is vrijwel geheel uitgebrand. Kostbare machines zijn verloren gegaan. Voorraden waren bijna met in de fabriek aanwezig. De schade wordt geschat op 100.000, doch wordt door verzekering gedekt. Vermoedelijk is de brand ontstaan dooi het ontbranden van waterstofgas. Een vrouw tijdens het noodweer overreden Groningen, 12 Aug. Hedenavond heeft boven Groningen en omgeving een hevig onweder gewoed, gepaard gaande met een windhoos. Van vele huizen werden de dakpannen afgerukt, hetgeen ook het geval was met het dak van de kunstmest!abriek. Het slechte weer heeft ook nog een slachtoffer gekost. De 24-jarige mej. J. L. stak, om gauw thuis te zijn de rails over van de Drachtster tram. Zij werd gegrepen door een juist passeerende tram en was op slag dood. DE KOERS VAN HET ENGELSCHE POND. De Vereeniging voor den Effectenhandel verzoekt ons mede te dcelen, dat de koers van het Engelsch Pond hedenmorgen was 63. KOKEND WATER OVER HET LICHAAM. Slachtoffer bezweken. Te Stadskanaal kreeg het negenjarig dochtertje van den heer Ploeger een ketel kokend water over het lichaam, doordat de ketel omviel. Het meisje werd met ernstige brandwonden opgenomen en is in 't Acad. Ziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. DRIEDUIZEND MARK VERDUISTERD. Dader In Tilburg aan den rol. Door e'en Duitscher uit Essen werd bij de politie te Tilburg aangifte gedaan van het erdwijnen van zijn bediende W. W. met medeneming van een bedrag van 3000 Mark. Vermoed werd, dat W. zich te Tilburg op hield en inderdaad slaagde de politie er in hem aan te houden in een hotel aan de Spoorlaan. Met een meisje en een paar hee- ren was hij in Tilburg uit geweest, waarbij hij het geld had laten rollen. Bij zijn aan houding was hij nog slechts in het bezit van 400 Mark. Hij bekende de verduistering te hebben gepleegd. Zijn gezelschap was er tijdig tusschen uit gegaan en had kans ge zien nog een deel van den buit mee te nemen. (Msb.) DE BOTERPRIJS. Het botermelk op 0.55 ge handhaafd. De Crisis-zuivel-centrale deelt mede, dat oor de week van 14 tot en met 20 Augus tus de prijs voor het botermerk wederom ;s vastgesteld op 55 per K.G. evenals die van de vervoervergunning. BRAND IN EEN FABRIEK TE TEGELEN. Gisteravond is brand uitgebroken in de kleiwarenfabriek Tiglia te Tegelen. Weldra sloegen de vlammen van den brand, welke op een der droogzolders was ontstaan, uit het dak. Toegeschoten hulp met de noodige brandbluschapparaten en de gealarmeerde brandweer Svieten het vuur tot het dak te beperken. Verzekering dekt de schade, Ijsvogel Ekster Duif Havik lï8 4-8 4-8 Amsterdam Budapest 4-8 Weenen 11—8 Athene 12-8 5—8 Mersamatruh 12-8 Caïro Gaza 11—8 6—8 Rutbawells Bagdad Bocshir 9—8 7—8 Djask 8-8 Karachi CO 1 OO Jodpoer 9—8 11-8 Jhansi Cflftutta 7-8 12-8 Akvab Rangoon 6—8 Bangkok oo 1 Cl 5-8 Medan Batavia 5-8 Bandoeng (X) 1 Cl Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 18 Augustus. Minister Ruys beantwoordt vragen van den heer Braaf inzake zijn benoeming Op vragen van den heer Braat in ver band met de benoeming van een gepensio neerd majoor der infanterie tot burgemees ter van Stedum: 1. Is het juist, dat de nieuwbenoemde burgemeester van Stedum een gepension neerd majoor der infanterie is, die nu werkzaam is op de gemeentesecretarie te Koudekerk aan den Rijn? L Zoo ja, is ;p Minister dan bereid mee te deel en: W a. Hoe oud gefSmde burgemeester is b. Hoeveel pensJÉn, en hoeveel salaris hij krijgen zal als Burgemeester; c. Of er geen jongere, bekwame krach ten te krijgen wa JSjak die geen betrekking kunnen bemachtipaBBB-n waarom die ge passeerd zijn? luidt het aiitwi de Beerenbrouck, nister van Binnei 1. Het antwoon vestigend. a. Bedoelde, bui oud. IN, die b. Hij geniet als gepensionneerd majoor der infanterie een pensioen van 3450 cn als burgemeester een salaris van 2950. In verband echter met het bepaalde in het eerste lid van art. 23b der Pensioenwet, voor -de Landmacht (Staatsblad 1922, no. 66), zal op bet militair pensioen een korting wor~ den toegepast. c. Van de candidaten voor bet burge meesterschap van Stedum is de geschikste benoemd. De leeftijd deed aan deze ge schiktheid geen afbreuk. Van een passee ren van jongere candidaten kan geen spra ke zijn. den heer Ruys van Staat, Mi Zaken: vraag luidt be- r is 54 ijaaT ONDER EEN AUTO GERAAKT. Donderdagmorgen had nabij bet tramsta tion te Sneek een ernstig ongeval plaats. De ruim 30-jaiige J. Jis6ink, afkomstig uit Wellingerga, 6tak plotseling de straat over en werd door een auto, die uit de richting an de stad kwam, gegrepen. De wielen gingen den man over de borstkas. In zeer zorgwekkenden toestand werd de ongeluk kige per brancard naar het St. Anthonius- ziekenhuis vervoerd. Peren f 4.50f 7 per H.L.; Hoendereieren f 3.20f 4 per 100 stuks; Eendeneieren f 2.25 lot f 2.50 per 100 stuks; Grasboter f 1.55 per K.G.; Kippen f 0.60f 0.90 per stuk; Hanen f Ö.60f 1 per stuk; Tamme konijnen f 0.60 tot f 2 per stuk; Oude tamme eenden f 0.40 per stuk; Tamme duiven f 0.20f 0.40 per paar; Magere varkens f 8—f 14 per stuk; Zeugen drachtige f 28f 42 per stuk; Biggen f 6f 7,50 per stuk; Zeugen guste f 20f 35 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 80 H.L. peren; 550000 stuks hoendereieren; 700 stuks eendeneieren; 30 K.G. grasboter; 18 magere varkens; 6 zeugen drachtige; 385 biggen: 7 zeugen guste. FRUIT- EN GROENTEN VEILING. Veiling van 12 Augustus. Druiven 32—35 ct., blauwe pruimen 14— 17, gele pruimen 2026, roodo bessen 11 22, zwarte bessen 1112, tomaten 2—5, Claps 25, N.-H. suikerperen 9—11, Yellow 19—30, kruideniers 14—26, 6nijboonen 8—13, spercieboonen 7—14, pronkers 63, augur ken 1045, spinazie 810, postelein 69, bloemkool 915, groene kool 24, perziken 10—19, meloenen 17—29, komkommers 45, 'ortelen 48, rabarber 23, andijvie 12 17, 6la 515, bieten 1214 ct. EIERVEILING. Veiling van 12 Aug. '32. Aanvoer pl.m. 25,000 stuks. Wit 50-52 ƒ3.20; 52-54 ƒ3.25; 38-60 3.48 3.51; 60-6-2 3.52—3.60; bruin 52-54 ƒ3.40; 54-46 ƒ3.58; 60-G2 3.69-3.75; 62-64 ƒ3.75— wit 60-62 3.65; id. 80 bruin 60-62 3.76; .76; gemengd: 78-80 ƒ4.10; hoenderpark eendeneieren 80-82 /2.3^ OLYMP. SPELEN 'Arne Borg's record echter nog onaantastbaar Los Angeles, 12 Aug. (V. D.) Toen de finale 100 M. rugslag voor heeren plaats vond in het zwemstadion, waren er zeker 9000 toeschouwers aanwezig. Drie Japanners zwommen in de finale te gen twee Amerikanen Zehr en Kerber en voorts tegen den eenigen Europeaan, den Duitscher Klippers. In zeer straf tempo vingen de zwemmers aan. Kiokawa tikte het. eerst bij het keer punt aan. Direct daarop was het Klippers, die aan de tweede 50 M. begon. In den eindspurt kon de Europeaan het echter te gen den Japanner niet houden en werd successievelijk door Irye, Kawat6oe en den Amerikaan Zehr ingehaald. Eerste werd de Japanner Kiokawa in den tijd van 1 min. 8.6 sec. De uitslag luidde: 1 en Olympisch kampioen Kiokawa (Ja pan), tijd 1 min. 8.6 6ec. 2. Irye (Japan), tijd 1 min. 9.8 sec. 3. Kawatsoe (Japan) tijd 1 min. 10 sec 4. Zehr (V. S.), tijd 1 min. 10.9 6ec. 5. Klippers (D.uitschland), tijd 1 min. 11.2 sec. 6. Kerber (V. S.) tijd 1 min. 12.8 6ec. 1500 M. vrije slog. Demi-finales. Nieuw Olympisch record. In de eerste demifinale 1500 M. vrije slag wist de Japanner Kitamoera, die gisteren zijn serie-, had gewonnen in 19 min. 55.2 sec, een grooten voorsprong te behalen op zijn sterkste tegenstanders Tari6 en Christie. Kitamoera won in den nieuwen Olvmpi schén recordtijd van 19 min. 51.5 sec. Het oude Olympische record stond op naam van Arne Borg (Zweden) met een tijd van 19 min. 51.8 sec., destijds te Amsterdam in 1928 gemaakt. Op de tweede plaats werd fel gestreden tusschen Taris èn C'hri6tie. Op 120Ö M. was de Amerikaan nog Tweede, doch toen zwom Taris hem voorbij. In den eindspurt tracht te Christie nog in te loop en,doch Taris werd met een klein vérèchil tweede. De uitslag der eerste demifinale luidde: 1. Kitamoera (Japan), tijd 19 min. 51.5 sec. Nieuw Olympisch record. 2. Taris (Frankrijk), tijd 20 min. 4.2 6ec. 3. Christie. (V. S.) .tijd 20 min. 6.9 sec 4. I6hiharada (Japan), tijd 20 min. 31.2 sec. 5. Costeli (Italië), tijd 20 min. 58.1 6ec, Het nieuwe Olympische record van Kita moera bleef niet lang bestaan. Reeds in de tweede demifinale verbeterde de Japan ner Makino het record van zijn landgenoot en bracht bet op 19 min. 38.1 sec. Het Olym pisch record ging dus wel een flink eind naar beneden. Niettemin staat 'het wereld- ocord met een tijd van 19 min. 7.2 sec. nog altijd op naam van Arne Borg, hetwelk destijds tijdens de Europeesche kampioen schappen te Bologna werd gevestigd. Crabbe (V. S.) zwom als tweede aanko mende juist in den tijd van Arne Borg tij dens de Spelen te Amsterdam. Overigens kreeg Crabbe het niet gemak kelijk en zijn concurrenten Ryan en Fla- negan bleven liem gedurende den geheel en afstand dicht volgen. Ryan werd goede der de. De uitslag tweede demifinale luidde: 1 Makino (Japan), tijd 19 min. 38.1 sec. Nieuw Olympisch record. 2. Crabbe (V. S.) tijd 19 min. 51.8 6ec. 3. Ryan (Canada), tijd 19 min. 52.5 sec. 4. Flanagan (V. S.) tijd 19 min. 53.1 sec. In den eindstrijd komen dus de Japan ners Kitamoera en Makino, verder do Ame rikanen Christie en Crabbe, de Canadees Ryan en de Franschman Taris. Pearce sclff kampioen. Los Angeles, 12 Augustus (V.D.) Het slot van den middag werd gevormd door de eindstrijden in de nummers sciff en twee met stuurman. In het sciffnummer startten Southvvood (Engeland), Douglas (Uruguay), Miller (V.S.) en Pearce (Australië). Van begin af leidde de Australische roeier. Zonder een moment bedreigd te worden roeide hij rus tig verder. Dc Amerikaan Miller bezette do tweede plaats voor Douglas en Southwood. Op Vi der baanlengte leidde Pearce met anderhalve lengte voorsprong voor Miller. In den eindspurt nam Pearce het te kalm op. Daardoor was het mogelijk, dat Miller inliep en zelfs kans zag zijn achterstand tot op een halve lengte te verkleinen. Mil ler gaf zich geheel, doch Pearce gaf geen kans en voor de tweede maal werd de Australiër Olympisch kampioen. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen Pearce (Aus tralië), tijd 7 min. 44,4 sec. 2. Miller (V.S.), tijd 7 min. 45,2 sec. 3. Douglas (Uruguay), tijd 8 min. 13,6 sec. 4. Southwood (Engeland), tijd 8 min. 33,7 sec. Twee met stuurman. De laatste race van den middag was de finale twee met stuurman, waarvoor aan den start verschenen Frankrijk, Vereenigde Staten, Brazilië en Polen. Polen nam de leiding, direct gevolgd door de Vereenigde Staten en Brazilië. Op 500 Meter hadden de Amerikanen reeds de lei ding veroverd, terwijl de drie andere boo ten op dezelfde hoogte lagen. Geleidelijk liep de Amerikaansche twee uit en op 1000 Meter hadden zij reeds een voorsprong van drie lengten. Polen bezette toen de tweede plaats met anderhalve lengte voorsprong op Frankrijk, terwijl Brazilië ver achter was. De onderlinge positie bleef dezelfde tot op 1500 Meter. Op de laatste 500 Meter trachtten de Polen weer bij te spurten, doch de Vereenigde Staten wonna» onbe dreigd in 8 min. 25,8 sec. De uitslag luidde: 1. en' Olympisch kampioen Vereenigde Staten* tijd 8 min. 2-5,8 sec. 2. Polen, tijd 8 min. 31,2 sec. 3. Frankrijk, 8 min. 41,2 sec. 4. Brazilië, 8 min. 53,2 sec. Morgen, Zaterdag, vinden de eindwed- st rij den plaats in de nummers vier zonder stuurman, doublc-scull en de achtriems- gieken. De roeibaan voldoet niet aan de eischen. De ook in ons land bekende roeicoach Sullivan deelde op een vraag onzerzijds mede. of bij de Olympische roeibaati aan alle eischen vond voldoen. Sullivan deelde mede, dat dit niet het geval was, de baan voldeed niet aan die eischen, welke men redelijkerwijze aan een Olympische roeibaan mocht stellen. Im mers, de wind bad op de verschillende roeibanen een geheel andere uitwerking, hetgeen reeds menige ploeg moest onder vinden. Maas tweede Inplaats vap eerste. Los Angeles, 13.Aug. (V.D.) De uitslag van de Olympische zeilwedstrijd in de Mo notype klasse, welke door onzen landge noot Bob Maas voor den Franschman Le brun werd gewonnen, is als gevolg van de ingediende protesten door do jury gewij zigd. Deze wijziging is voor Bob Maas een geduchte tegenvaller. Bob Maas werd n.l. door de jury gedis- tanceerd en op de 2e plaats gesteld. In zijn plaats heeft de Franschman Lebrun thans de gouden Olympische medaille toegewezen gekregen. Het overige klassement bjijft on gewijzigd. Groote successen voor onze mi-; texs; voorloopig bezetten zij de tweede piaats in don teamwed strijd. Los Angeles, 13 Aug. (V.D.) Vrijdag werd van den saraengestelden ruitenwed- strjjden de cross country gehouden. Start en finish waren weer op do banen van de Riviera Country Club cn niet minder dan ongeveer 15.000 toeschouwers waren opge komen. Op het parcours waren in totaal 35 moeilijkheden en hindernissen opgesteld, zoodat deze cross country -ware eischen stelde zoowel aan ruiters als aan paarden. Van de 13 deelnemers gingen slechts 9 rui ters door de finish onder wie onze .3 land- genooten, die Zaterdag in het stadion aan het laatste onderdeel va.n de samengestelde ruiterwedstrijden n.l. het springen zullen deelnemen. Uitgevallen zijn 2 Japanners, 1 Mexicaan en 1 Zweed, zoodat behalve de drie Nederlanders nog slechts de drie Ame rikanen, 2 Zweden en 1 Japanner in den strijd blijven. Deze Cross-Country was voor onze landgenooten Luitenant Pahud de Mor- tanges, Luitenant Jhr. van Lennep en Lui tenant Schimmelketel een succes en al leen Nederland en de Vereenigde Staten nemen nog als team aan dezen wedstrijd deel. De Vereenigde Staten staan in het totale klassement thans als eerste, Nederland volgt als 2e. Dc beslissing valt dus bij het sprin gen. Onze drie kranige ruiters zijn geen van allen gewond. De Vereenigde Staten officier Chamberlain is bij een der laatste hindernissen gevallen, doch wist desniet temin het parcours te beëindigen. Zijn paard bleek niet gewond te zijn. Over het algemeen is er weinig gevallen, wel heb ben eenige paarden dikwijls de hindernis sen geweigerd. Het paard Marcroix van Luit. Pahud de Mortanges nam de hinder nissen schitterend en weigerde geen en kele maal. Het paard is zeer snel en heeft veel uithoudingsvermogen. Ook Henk, be reden door Luitenant Jhr. van Lennep en Duiveltje van Luitenant Schimmelketel waren zeker in hun sprongen. Onze land genooten reden voorzichtig, om er voor te zorgen het team-verband te houden, waar in zij dan ook geslaagd zijn. Franche, Zwe den met Fridolin viel uit en hiermede de gevaarlijke Zweedsche teamconcurrent ie. De kranten in Los Angeles reproduceeren bij de bespreking van de ruiterwedstrijden het portret van onzen landgenoot luite nant Pahud de Mortanges en .zijn paard Marcroix. Zij herinneren aan de overwin ning van luitenant Pahud de Mortanges op de Olympische Spelen te Amsterdam en noemen hem den gevaarlijksten tegen stander der Amerikanen. Morgen de laatste dag. Los Angeles, 13 Aug. (V.D.) De rui terwedstrijden op den laatsten dag der Olympische spelen en de daarop volgende sluitingsplechtigheid beginnen Zondagmid dag 2 uur Los Angeles-tijd. Het landenkla9sement. Los Angeles, 12 Aug. (V.D.) Vrijdag was de dag der finales. Niet minder dan 13 Olympische wedstrijden zijn beëindigd. Hiervan wonnen de Vereenigde StataB

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2