MODERNE SALONBANK, zeer apart model 145.00 AUTO DOOR BRUGLEUNING GEREDEN HET BOTERT NOG NIET VADER EN ZOON VERDRONKEN DE HANDELSBESPREKINGEN MET DUITSCHLAND Onverwijlde toepassing dier wet gevraagd Onze Postvliegers onderweg »ramma Eén zoo'n Boom rsv ROOKT NIET IN BOSCH OF HEI A. H. V. NIEUWKERK N.V. - K. Beekstraat 6 Beekensteinschelaan 10 Tel. 543 HUMORHOEKJE l Een ernstig ongeluk bij de Vink onder Voorschoten Leiden, 13 Aug. Vanmiddag omslreek6 kwart voor één is bij de Vink onder Voor schoten een auto van een brug omlaaggc- stort. De vier inzittenden werden zeer ern stig gewond en zijn naar een ziekenhuis in Leiden overgebracht. Nader meldt men ons: Vanmiddag omstreeks kwart voor een reed de heer Van den Berg, uit Arnhem, reiziger bij v. d. Bergh's margarinefabrieken met zijn auto, waarin ook zijn vrouw en zoon en dochtertje gezeten waren, op den rijksstraatweg bij de Vink onder Voorscho ten. Bij het passeeren van een bruggetje, dat daar wordt verneiuwd en waar enkele bochten moesten worden genomen, is de auto toen door de houten hulpleuning ge reden en van een hoogte van 5 M. omlaag- gestort, waarbij deze in een uitgediepte kwel en vervolgens in het water terecht kwam. De auto werd totaal vernield. Aldaar werkzame arbeiders hebben onmiddellijk hulp verleend. Het bleek, dat mevrouw v. d. Berg en haar dochter zeer ernstig waren gewond, de beide andere inzittenden zijn er tamelijk goed afgekomen. Eenige juist pas- secrende doktoren hebben voorloopige hulp verleend. De gewonden zijn door den ge neeskundigen dienst te Leiden naar het St. Elisabcthsga6thuis overgebracht. KAMERS VAN CRISISPACHTZAKEN. Bij Kon. besluit van 26 Juli zijn benoemd tot deskundig bijzitter in de Kamer van Crisispachtzaken van het kantongerecht tc: A. Utrecht: J. P. van Voorst van Beest te Zeist, en als zijn plaatsvervangers: a. P. van Rooijen te Utrecht, en b. J. C. Plomp te Zuilen; 2. A. J. de Goey te Montfoort en als zijn plaatsvervangers: a. J. Lokhorst to IJsselstein en b. W. Bos, to Houten; B. Breukelen: 1. II. Ivohlbrugge, te Utrecht, en als zijn plaatsvervangers: a. H. Schoenmaker Ezn. te Maarsseveen, en b. A. Vendrig te Breukelen; 2. Th. T. H. Kop pens, te Kockengen, en als zijn plaatsver vangers: a. J. D. Barreveld te Breukelen, en b. D. C. de Ridder te Zuilen; C. Wijk bij Duurstede- 1. G. J. Meijerink, te Langbroek, en als zijn plaatsvervangers: a. J. Miltenburg, te Schalkwijk, en b. G. P. J. Verstcegh, te Amerongen; 2. H. Elberscn te Houten, en als zijn plaatsvervangers: a. J. Griffioen te Rhenen en b. J. A. Versteeg te Wijk bij Duurstede; D. Amersfoort: 1. W. van den Hengel te Stoutenburg, en als zijn plaatsvervangers: a. ir. A. F. Kühn, te Amersfoort, en b. L. J. van Leusen, te Schcrpenzeel; 2. H. Mciling te Leusden en als zijn plaatsvervangers: a. Wolswinkel te Woudenberg en b. A. Hil- horst te Soest. CONTINGENTEERING VAN KLEEDING. Den Haag, 13 Aug. In verband met de afkondiging in het Staatsblad der con- tingenteeringswetten, zal voor de contin- genteering van vrouwen- en meisjesboven- kleeding zonder rubber, geen gebreide of tricot en niet vervaardigd van wollen stof fen of half wollen stoffen, met ingang van heden 13 dezer het invoerpercentage van 100 worden toegepast. Belanghebbenden kunnen zich omtrent de wijze van uitvoering wenden tot de Ka mer van Koophandel en Fabrieken, waar alle gewenschte inlichtingen verkrijgbaar zijn. DE MOEILIJKHEDEN BIJ DE RIJNVAART. Hedenmiddag hebben afgevaardigden van de vier Nederlandsche vercenigingcii van particuliere sleepbooteigenaren, t. w. de Vereen, van Sleepbooteigenaren te Dor drecht, de R.-K. Vereen, van Sleepbooteigc naren Sint Petru6 te Dordrecht, de Sleep- vaartvereeniging Eendracht tc Rotterdam en de Vereeniging van Sleepbooteigennaren Rijn en IJssel te Arnhem, in het Zuid-Hol landsch Hotel te Rotterdam onder voorzit terschap van ir. A. C. de Ridder een verga dering gehouden ter bespreking van de in 6tudie zijnde saneeringsplannen voor Rijn- scheepvaart, resp. Rijusleepvaart en tot het bepalen van hun gemeenschappelijke hou ding te dien aanzien. DE WATERSTANDEN VAN DEN RIJN. Amsterdam, 13 Aug. De waterstan den van den Rijn waren heden als volgt: Waldshut 3.56 min 5, Bazel 1.63 min. 4, Hüningen 2.33 min 2, Rheinweiler min 0.11 min 7, Kehl 3.62 min 7, Maxau 5.40 min 10, Wiedesheim 0.84 min 11, Mannheim 4.42 min 11, Lohr 1.14 min 4. Mainz 1.73 min 7, Bingen 2.62 min 8, Caub 3.02 min 9, Trier 0.24 min 5, Keulen 2.82 min 11, Düsseldorf 2.30 min 12, Ruhrort 1.60 min 10, Wesel 1.47 min 15, Emmerik 2.70 min 14. WEVERSCONFLICT OPGELOST. L. De loonsverlaging in de weve rijen tot kleine proporties te ruggebracht. 0 6 6, 13 Aug. Het hangend conflict bij de N.V. Gebrs. van de Bergh koninklijke in dustrie en handel-mij. te Oss is tot oplos sing gebracht De op Donderdag 11 Aug. onder leiding van den rijksbemiddelaar prof. Aalberse te Heerle gehouden bespreking met. de be trokken partijen heeft tot resultaat gehad dat voor een groot gedeelte der arbeiders sla aangekondigde .verlaging van 5 tot 15 voor de tarieven in de weverij tot kleine proporties is teruggebracht. Het hoofdbe stuur van St. Lambertus heeft in een druk bezochte gisteravond gehouden vergade ring te Oss geadviseerd, de staking niet te laten doorgaan. Na breedvoerige besprekingen kon de vergadering, aangezien de omstandigheden, met dit voorstel accoord gaan, zoodat hier mede het dreigend conflict van de baan is Weinigzeggende mededeeling over de boteronderhandelingen DuitschlandNederland 'sGr avenhag e, 13 Aug. Gisteren zijn op het ministerie van buitenlandsche zaken besprekingen gevoerd met de Duitsche de legatie die naar Den Haag was gekomen om over de boterkwestie te onderhandelen Van Nederlandsche zijde waren tegenwoor dig dr. Nedcrbragt van het ministerie van buitenlandsche zaken, dr. Hirschfeld, direc teur-generaal van handel en nijverheid van het ministerie van economische zaken en arbeid. Ir. Maneholt en ir. Bonthuis van den landbouw-voorlichting6dienst van het ministerie van economische zaken en ar beid. Uit Duitschland waren aanwezig Mi- nisterialrat Walter, leider der Duitsche de legatie, Legationrat Krall van het ministe rie van buitenlandsche zaken, Oberregie- rung6rat Hoffmann, van ministerie van economische zaken, Ministerialrat Wucher, van het ministerie van financiën. De Duitsche delegatie is hedenochtend weer vertrokken. Omtrent de besprekingen werd het vol gende communiqué verstrekt: De bespreking die de vorige week over het botervraagstuk te Berlijn plaats von den zijn gisteren hier ter stede in het de partement van binnenlandsche zaken voort gezet. Van Duitsche zijde werden voorstel len gedaan, die naar de meening der Ne derlandsche delegatie aan een nader on derzoek dienden te worden onderworpen. Het voornemen bestaat de besprekingen binnen zeer kort voort te zetten, nadat dit onderzoek heeft plaats gevonden. Droevig ongeval bij de Hembrug In de onmiddellijke nabijheid van de Ilembrug is Zaterdagmiddag een tragisch ongeluk geschied, waarbij een vader, bij een poging om zijn zoontje te redden, met den knaap is verdronken. Op genoemden tijd begaf de jongen, Pe ter Kroon genaamd, zich met zijn neefje op het vlak bij de brug aan den Zuidkant gelegen aanlegsteigertje. Door niet opge helderde oorzaak geraakte de jongen plot seling tc water; op het hulpgeroep van het neefjo en van anderen, die hot ongeval za gen gebeuren, kwam de vader van den drenkeling, de 38-jarige Kroon, die brug wachter was aan de Hembrug, toegesneld. Ofschoon hij niet kon zwemmen, bedacht hij zich geen oogenblik, doch sprong zijn kind van den steiger na. Helaas mocht deze reddingspoging niet baten; het kind en de man verdwenen in de diepte. Wel werd kort daarop nog hulp geboden door een fietser uit Zaandam, lid van de red dingsbrigade, die aan den Noordwal pas seerde. Dadelijk nadat hij gehoord had wat er was geschied, begaf hij zich te water en slaagde er, na eenige oogenblikken te heb ben rondgezwommen in het kind te vinden en naar den wal te brengen. Het personeel van een te Amsterdam gealarmeerden auto van den G.G. en G.D. heeft nog geruimen tijd getracht de levensgeesten van den knaap op te wekken, doch deze pogingen mochten niet baten. Het lijk van den va der is later op den middag door beambten van een politieboot uit de hoofdstad opge haald. De vrouw van den brugwachter, die door het geschreeuw van van alle kanten toege schoten personen gewaarschuwd, naar den steiger was komen loopen, heeft man en kind voor haar oogen zien verdrinken. Ge heel overstuur werd zij bij buren binnen gebracht. De familie Kroon was woonachtig in den grooten Ypolder bij de Hembrug. ONDER EEN RANGEERMACHINE. Een assistent-opzichter van de Neder- landsche Spoorwegen, die werkzaam was op het rangeerterrein van het Westelijk Li land te Amsterdam, is Zaterdagmiddag onder een rangeermachine geraakt, welke hem beide beenen afreed. In uiterst zorg- wekkenden toestand is de man naar een ziekenhuis vervoerd. MISLUKTE POGING TOT ONTVLUCHTING Gevangene blijft met zijn hoofd tusschen de tralies hangen. Het fraaie zomerweer had waarschijnlijk verlokkelijk gewerkt op een der gratis-ver pleegden in het Huis van Bewaring te Maastricht. Derhalve besloot hij van kost huis te verandoren, wrong zich door een tralie-raam, doch moest ervaren, dat zijn hoofd noch voor-, noch achteruit kon. Goede raad was duur, met de vrijheid in zicht leed de uitbreker een tantalus-kwel- ling. Zelfs de omwonenden namen meewarig aan zijn leed deel, zij het met zekeren angst, totdat eindelijk de smid A.. wonende aan de Tongersche Straat, verscheen, en deed wat de vluchteling had behooren te doenj namelijk de tralies doorvijlen CMsb.l Tracht Duitschland het in werking treden der Nederl. Clearingwet te vertragen? Het lid der Eerste Kamer de heer Blom- jous heeft den ministers van Economische Zaken en Arbeid cn van Buitenlandsche Za ken de volgende vragen gesteld: In verband met de berichten in de pers be treffende den loop der besprekingen te Ber lijn over onzen handel met Duitschland welke bespreking zijn gevoerd in den vorm van een driehoeksonderhandeling tusschen Duitschland, Denemarken en Nederland heeft ondergeteekende de eer de volgende vragen le richten tot de ministers van Eco nomische Zaken cn Arbeid cn van Buiten landsche Zaken: 1. Zijn de ministers niet van meening, dat de politiek der Duitsche regeering in deze er op is gericht een totaal contingent voor den invoer \an boter in Duitschland vast te stellen, het aan de belanghebbende impor- teerende landen o\crlatende om in onder ling overleg te bepalen, welk deel van dit totaal aan elk afzonderlijk zal toevallen? 2. Zijn de ministère met ondergeteekende van oordeel, dat het niet wel mogelijk kan worden geacht, dat de bij den inover van boter in Duitschland belanghebbende landen het eens zouden kunnen worden over een onderlinge verdecling van dezen invoer, daar bet bij voorbeeld voor Denemarken toch wel uiterst moeilijk zal zijn bij die onderhande lingen rekening te houden met dc zooveel grootere beteekenis van Nederland voor Duitschland als afnemer van Duitsche pro ducten? 3. Zijn de ministers niet van oordeel, dal het uitsluitend de Duitsche regcering is, welke kan en heeft rekening te houden met de beteekenis der onderscheidene in Duitsch land boterimporteerende landen als afne mers der Duitsche producten en met het be lang, welke het Duitsche volk heeft bij het behoud van elk dier afzetgebieden? 4. Zien de ministers, evenals ondergetee kende, in Duitschlands streven orn de onder handelingen in bovengenoemde richting to sturen, niet de bedoeling om door het drijven naar langdurige besprekingen tus schen de in Duitschland boterimporteerende landen onderling, welke door den aard van het onderhandelingsobject toch gedoemd zijn onvruchtbaar te blijven de inwerkingtre ding der Claeringwet door Nederland tegen over Duitschland op de lange baan te schui ven 5. Zijn de ministers niet van oordeel, dat de wijze, waarop Nederlands uitvoer naar Duitschland, maar in het bijzonder geduren de de laatste jaren, is belemmerd, alleszins bet gebruik van het ons onlangs door de wetgeving geschonken verweermiddel recht vaardigt? 6. Zijn Hun Excellenties, en in het bij zonder de minister van Economische Zaken en Arbeid, van dezelfde zienswijze als onder geteekende, dat de pas ingevoerde Cnsis- Zuivelwct bezwaarlijk aan haar doel kan be antwoorden zonder een, ten minste gedeel telijk, herstel van den uitvoer van zuivel producten, met name vooral van boter? 7. Meencn de ministers niet met onderge teekende, dat wij tegenover geen enkel land moreel zoo sterk staan om een redelijke behandeling in deze te bedingen dan juist tegenover Duitschland, gezien de wijze waar op Nederland den zoo omvangrijken Duit- schen invoer binnen ons ruilgebied tot zelfs in dc allerlaatste tijden toeliet en daaren boven op velerlei wijze het Duitsche bedrijfs leven steunde, en wij zelf, ongetwijfeld mede door die ruime hulp aan Duitschland, in het midden der economische moeilijkheden zijn geraakt? 8. Is de Regeering deswege met onderge teekende overtuigd en is zij bereid om on verwijld de Claeringwet tegen den invoer van Duitsche producten in werking te stel len om eindelijk te trachten, nu op allerlei wijzen gevoerde onderhandelingen hebben gefaald, aan Duitschland de wederkeerige onmisbaarheid der ruilgebieden van beide landen te doen beseffen en gevoelen? DIEFSTALLEN IN DEN WILGENPLAS. Twee jeugdige personen resteerd. gear- Gedurende den geheelen zomer kwamen aangiften binnen van diefstallen in het zwembad Wilgcnplas, onder den rook van Rotterdam gelegen, in de gemeente Schie- broek. Alle pogingen, om tot aanhouding van de daders te kunnen overgaan, bleven vruchteloos. De Wilgenplas-exploitant had zelfs reeds een particulieren rechercheur aangesteld, alles vruchteloos. Een agent van politie had reeds verschei dene dagen verdenking tegen twee nog jeugdige personen. Vrijdag heeft hij na eenige aanwijzingen, terwijl genoemde personen in het bad wa ren, hun zwemhokje aan een grondig on derzoek onderworpen. Bij den badmeester had hij een duplicaat-sleutel gehaald en kon ongemerkt binnen komen. Ieder had een flinke koffer bij zich, waar- in tal van voorwerpen werden aangetroffen, die in den afgeloopen zomer en de laatste dagen van Wilgenplasbezoekers waren ge stolen. Beide mannen zijn daarna aangehouden, naar het politiebureau gebracht en aldaar opgesloten. Zij bleken te zijn de 20-jarige C. R. cn de 23-jarige J. C. O., beiden uit Rotterdam. De in de hokjes zich bevindende koffers werden daarna naar het bureau gebracht. Aangetroffen werden zilveren sigaretten kokers, fototoestel, zilveren potlooden, vul- Ijsvogel Ekster Duit Havik 11-8 4-8 4-8 Amsterdam Budapest 13—8 Weenen 12-8 11-8 4-8 Athene Mersamatruh 12—8 5—8 Cairo 11—8 Gaza Rutbawclls 138 6-8 Bagdad Boeshir 9-8 14—8 7—8 Djask 8—8 Karachi CO 1 co Jodpoer 9—8 Jhansi 11—8 Calcutta 14—8 78 12-8 Akvab 6—8 Rangoon 13—8 13—8 Bangkok Mc-dan 12-8 5—8 14-8 Batavia 5-8 Bandoeng 12—8 Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 18 Augustus. penhouders, verschillende portemonnaies met geld, dasspelden, doosjes met geld, enz. enz. Een groole verzameling. Vrijdag was nog aangifte gedaan van diefstal van geld uit een beurs, een zilve ren potlood, van f 38 aan geld, van een zil veren medaille, en van vier bankbiljetten van f 10. Het overige werd in de koffers gevonden, doch de 4 bankbiljetten zijn nog onvindbaar. Het onderzoek duurt nog voort. Dinsdag, 16 Augustus. Huizen. K. R. O. 8.00—9.15. Morgenconcert. 10.0011.30. Het Kunstensemble o. 1. v. Piet Lustenhouwer. 11.3012.00. Godsdienstig Halfuurtje ver zorgd door pastoor L. H. Perquin O.P. 12.151.45. Lunchconcert door het Trio o. I. v. Piet Lustenhouwer. I.45—2.00. Gramofoonrauziek. 2.00—3.00. Vrouwenuurtje. TI. I. R. O. 4.00. Uitzending voor de Evangelische Maatschappij. 4.35. Uitzending voor dc Theosofische Ver eeniging. K. R. O. 5.10—7.10. Het Orkest o. 1. v. Johan Ger ritsen. 7.10—7.30. „Iets uit de Middeleeuwsche Toestanden" door mevrouw J. M. Sterck— Proot. 7.45—8.00. Verbondskwartiertje. 8 0011 00. Het Salon-Orkest o. 1. v. Mari- nus van 't Woud. Tijdens de pauzen: Hein Staal, humorist. II.00—12.00. Gramofoonmuziek. Hilversum. A. V. R. O. 8.01—9.00. Gramofoonmuziek. 9.00—10.00. Het kamerorkest o. 1. v. Louis Schmidt. 10.0110.15. Morgenwijding. 10.15—11.00. Gramofoonmuziek. 11.0011.30. Vincent Berghegge draagt voor: „De Plaatsvervanger", door F. de Sinclair. 11.30—12.30. Het kleinorkcst o. 1. v. Nico Treep. 12.301.30. Gramofoonmuziek. 1.302.13. Van Dijk's Origineele Volen dammers. 2.30—3.30. Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. Uitzending van een gedeelte van dc kindermatinée o.l.v. Henri Nolles. zou men niet missen. Maar jaarlijks gaan duizenden hec tares bosch door brand ver loren! En die mist men wèl. Spaar ons nationaal bezit, 3.304.00. Gramofoonmuziek. 4.005.00. Aansluiting met de Foyer van het Kurhaus te Scheveningen. Dansmuziek door Ambrose's Blue Lyres en het „Or- questra Tipica Argentina Bernardo Ale- many. 5.00—5.30. Pianorecital door mevr. H. Leo poldDraper. 5.30—7.30. Kovacs Lajos cn zijn orkest (Rcfreinzang: Bob Scholte), m.m.v. Magda van Donk, zang. 7.30S.00. Causerie over Joegoslavië door C. D. Merens. 8.0110.00. Het Omroeporkest o. I. v. Nico Trejp. Jan van Riemsdijk. 10.00—10.10. Nieuwsberichten cn Jroereen van Vaz Dias. 10.1011.00. Omroeporkest. 11.00—12.00. Gramofoonmuziek. WATERPOLL HOLLAND—BELGIË. Zondag a.s. te Utrecht. Zondag zal in Utrecht het evenement op waterpologebied plaats vinden, n.l. de lan- denkamp Holland—België. Door den Nederl. Zwembond is de orga nisatie aan U.Z.C. opgedragen. Behalve de landenkampen waterpolo en de estafette 4 X 200 M. heeft U.Z.C. daar aan nog enkele nummers verbonden- TIct programma luidt: 150 M. wisselslag voor dames. 150 M. wisselslag voor heeren. 4 X 200 M. estafette, vrije slag Holland— België. 5 X 50 M. estafette heeren. 5 X 50 M. estafette dames. Schoonspringen door J. L. Stotijn (kam pioen Nederland), Alette en Lotgering. 3 X 50 M. wisselslag estafette heeren. 3 X 50 M. wisselslag estafette dames. Waterpolo Holland—België. Evenals in de voetbalwereld, blijft de Holland—België wedstrijd de attractie. De polowedstrijd zal worden geleid door een Engelschen scheidsrechter. Wielrennen. DE GRASBAANDIRECTIES EN RENNERS VAN BRABANT TREDEN UIT DE NEDER LANDSCHE WIELREN UNIE. Oudenbosch, 13 Aug. De grasbaandi- recties cn renners van Brabant hebben be den in Oudenbosch eon vergadering gehou den, waar een motie werd aangenomen, waarin zij ten zeerste protesteeren tegen het besluit der Nederlandsche Wielren Unie, dat geen onafhankelijken op hun ba nen mogen starten. Zij hebben besloten zich af te scheiden van genoemden bond. 32ZT75 WIJ BIEDEN U STEEDS HET NDEUWSTE BEZICHTIGT DE ETALAGE BEZOEKT ONZE 13 MODELKAMERS OUD PORSELEIN GESTOLEN. En opgespoord. Ongeveer een maand geleden werd uit een defect geraakten auto, welke door de inzittenden 's avonds aan den kant van den rijksweg, tusschen Muiden en Naar- den, werd neergezet, door onbekende per sonen een groote hoeveelheid antiek por selein gestolen. Eenige weken geleden, aldus de Tele graaf, hield de rijksveldwachter van Ab coude ccn auto aan, waarin twee perso nen en een jonge vrouw gezeten waren, die de brutaliteit hadden, een gestolen brand kast op klaarlichten dag te vervoeren. Toen één van hen veilig opgeborgen was, kwam zijn zwager bij de Amsterdam6che recherche vertellen, dat de gearresteerde een paar weken tevoren eenige kisten bij hem gedeponeerd had, waarin zich lijfgoed zou bevinden. Degene, bij wicn de kisten in bewaring werden gegeven, bleek eenigszins nieuwsgierig van aard, en zoodoende kwam hij tot de ontdekking, dat er geen lijfgoed in de kisten geborgen was, doch een groote hoeveelheid kristal en antiek porcelein. Al spoedig bleek, dat hel porcelein afkomstig was uit den auto, welke in de eerste week van Juli aan den weg nabij de Hakkelaai defect was geraakt. Vrouw, naar haar slaapkamer gaande: Hendrik, wat doe je in rede sua am? Bijziende en nogal doove echtgenoot Ik heb net de kat uitgelaten, lieve. Vrouw: Nu. liaat haar staart dam ook uit ylug? .(Humorist)*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6