BOB MAAS BLIJFT PAHUD DE MORTANGES No. EEN VOOR DE 2e MAAL OLYMP. KAMPIOEN 50.000 toeschouwers OLYMPISCHE SPELEN De dubbel scull en de achten ook voor de U.S.A. 1500 M. zwemmen voor Japan VOORTZETTING ZWEMT0URN00I. In het zwemstadion werden Zaterdag de wedstrijden voortgezet met het torenspringen voor heeren Het wordt bijna vervelend om te melden, doch het is alweer een Amerikaansch num mer geworden. Het resultaat was: 1. Smith (V.S.) 124.80 pnt.; 2. Galitzen (V.S.) 124.28 pnt.; 3. Kurtz (V.S.) 121.08 pnt.; Staudinger (Oostenrijk) 103.44 pnt.; 5. Albo (Mexico) 77.94 pnt.; 6. Philips (Canada) 77.10 pnt.; 7. Isjida (Japan) 75.92 pnt. Er waren 6000 toeschouwers. HET RQEITOURNOOI. De laatste finales. Onder begunstiging van ideaal roeiweer vonden Zaterdagmiddag op de roeibaan te Long Beach de laatste eindstrijden plaat? Aangevangen werd met de finale- vier zonder stuurman. Aan den start verschenen Engeland, Duitschland, Ver. Staten en Italië. Engeland nam direct na den start de lei ding en op 400 M. had dit land reeds een voorsprong van 1 M. Geleidelijk aan ver grootten de Engelschen den voorsprong en op de helft der. baan was Engeland met lengte voorsprong aan den kop, met Duitschland op de tweede plaats. Engeland roeide rustig met krachtige, mooie slagen. Met V/2 lengte voorsprong ging Engeland als eerste door de finish, Duitschland als tweede. De uitslag luidt: 1. en Olympisch kampioen Engeland, 6 min. 58.1 sec.; 2. Duitschland, 7 min. 3 sec.; 3. Italië, 7 min. 4 sec.; 4. Ver. Staten 7 min. 14.1 sec. Het volgend nummer was de finale, double scull, waarvoor aan den start verschenen Italië, Canada, Ver. Staten en Duitschland. Ka den start namen de Duitschers Buhtz en Boetzelen de leiding, welke zij tot op 300 Meter vergroot hadden tot \/4 lengte. Op de tweede plaats roeiden Myers en Gill- more van de Vereenigde Staten, daarachter Canada en tenslotte Italië. In deze volg orde werd de volgende 1000 Meter afge legd. Myers en Gillmore vonden het toen blijkbaar lang genoeg geduurd te hebben, althans zij spurrtcn bij en wisten op de eerste plaats te komen. Nadat van de baan was afgelegd leidde Amerika met een halve lengte voor Duitschland met Canada op den derden plaats. Op 200 Meter voor de finish viel de beslissing. De Amerikanen liepen weg en Buhtz en Boetzelen ver mochten het straffe tempo niet bij te hou den. Met een voorsprong van V/2 lengte wonnen de Amerikanen in den tijd van 7 min. 17,2 sec. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen Vereenigde Staten (Myers en Gillmore) tijd 7 min. 17,2 sec. 2. Duitschland (Buhtz en Boetzelen) tijd 7 min. 22,4 sec. 3. Canada tijd 7 min. 27,3 sec. 4. Italië tijd 7 min. 49,1 sec. Ook de achtriemsgieken voor Amorika! Het slot van het Olympisch roeitournooi werd gevormd door de finale achtriemsgie ken, waarvoor aan den start verschenen TSOEROETA. Italië, Canada, de Vereenigde Staten en Engeland. Het werd een prachtig slot te Long Beach. Direct na den start vochten de Italianen reeds met de Vereenigde Staten om Je eerste plaats. Op 350 Meter echter lagen beide booten nog vitijwcl gelijk. Op 500 Me ter echter was Amerika uitgeloopcn cn leidde met \'4 lengte op Italië, terwijl Ca nada de derde plaats innam. Op de helft van de baan lag de Amcrikaansche acht nog met een Meter voorsprong in de baan. Een halve lengte achter Italië lag Canada, terwijl de Carnbridge-acht op do laatste plaats bleef. De Italianen verscherpten het tempo cn voerde het aantal slagen op. En geland en Canada streden om de derde plaats. Op 1500 Meter was het verschil tus- schen de Vereenigde" Staten en Italië maar gering en een enerveerende eindstrijd be gon. Beide ploegen verhoogden het aantal slagen en gaven alles. Ook de andere ach ten waren do leidende ploegen genaderd en de paar laatste honderd Meter was de uit slag absoluut onzeker. In den eindspurt echter bleek, dat alleen Italië de Amerika nen kon bijhouden. Met hun langen, ster ken slag trokken de laatstcn er prachtig aan en wisten te verhinderen, dat Italië de leiding overnam. Eerst met den laatstcn slag voor de finish was het pleit beslecht cn hadden de Amerikanen met 0,2 sec. ver schil gewonnen. Canada bezette de derde plaats voor do Cambridgeacht. De uitslag van de finale achten* luidde: 1. en Olympisch kampioen Vereenigde Staten tijd 6 min. 37,8 sec. 2. Italië tijd 7 min. 37,8 sec. 3. Canada tijd 6 min. 40.4 sec. 4. Engeland tijd 6 min. 40.8 sec. DE OLYMPISCHE ZWEM WEDSTRIJDEN. Een Japansch succes. De laatste wedstrijd van het Olympisch zwemtournooi bracht de finale 1500 Meter vrije slag voor heeren. Aan den start ver schenen de Japanners Kitamoera en Maki- no, de Amerikanen Christie en Crabbe, de Franschman Taris en de Canadees Ryan. Zooals te verwachten was ging de strijd wederom tussolien de beide Japanners Ki tamoera en Makino. A'anvankelijk zwom een viertal deelnemers aan den kop, n.t. Kitamoera, Makino, Ryan en Crabbe. Op 800 Meter echter was Crabbe reeds 20 Me ter achiergeraakt, terwijl direct daarna do Canadees kans zag de derde plaats te be zetten. Crabbe zakte steeds meer af. De beide Japanners vergrootten intusscher. hun voorsprong, terwijl het onderling ver schil maar zeer gering was. Kitamoera bleek den besten eindspurt te hebben en won. De tijd van den winnaar bedroeg 19 min 12.4 sec., dus meer dan 25 sec. onder het gisteren gemaakte Olympische record van Makino met 19 min. 38,1 sec. Tweede werd Makino, terwijl de Ameri kaan Christie sterk naar voren was geko men en den derden prijs won. Opvallend was het achterblijven van Ta- ris, die als zesde in een slechten tijd ein digde. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen Kitamoera (Japan) tijd 19 min. 12,4 sec. 2. Makino (Japan) tijd 19 min. 15,1 ecc. 3. Christie (V.S.) tijd 19 min. 39,5 sec. 4. Ryan (Canada) lijd 19 min. 45,1 sec. 5. Crabbe (V.S.) tijd 20 min. 2,1 sec. 6. Taris (Frankrijk) tijd 20 mm. 9,1 sec. De tijden van de 4e aankomende en de 5c aankomende in de finale 400 Meter vrije 6lag voor dames bleken door de jury ver keerd opgegeven te zijn. Mi6s Cooper v\erd vierde met een tijd van 5 min. 49,7 sec. Mile Godard 5e met een tijd van 5 min. 54.4 sec. Tot slot werd nog een vriendschappelijke polowedstrijd gespeeld tusschen Hongarije cn Japan. Ruststand 70. Eindstand 16—0 voor de Olympische kampioenen, de Hon garen. Scheidsrechter was de heer Rakin (V.S.). Tsoeroeta 200 Meter school slag winnaar. Los Angeles, 13 Aug. (V.D.). Het Zwemstadion was tot op dc laatste plaats bezet, toen hedenmiddag aangevangen werd met de finale 200 M. schoolslag voor heeren, waarvoor aan den start versche nen de Japanners Tsoeroeta, Koikke, en Nagakawa, vertel* Ildefonso (Philippijnen), Adjaloedin (Philippijnen) en de Duitscher Sietas. Evenals gisteren ging ook ditmaal de strijd in hoofdzaak tusschen de Jappan- nors Tsoeroeta cn Koikke. De laatste had de demifinale gewonnen in den nieuwen wereldrecordtijd van 2 min. 44,9 6ec., doch beide zwemmers bleven in den eindstrijd boven dezen tijd. Tsoeroeta, die in 1928 te Amsterdam ook Olympisch kampioen werd op dit nummer en er toen 2 min. 48,8 sec. voor noodig had, won thans voor de tweede maal het Olym pisch kampioenschap. Op de derde plaats eindigde de Philippijn Ildefonso en het mag wel merkwaardig heeten, dat ook deze destijds te Amsterdam in dc finale op den derden prijs beslag legde. Het resultaat was: 1. en Olympisch winnaar Tsoeroeta (Ja pan) tijd 2 min. 45.3 sec.» 2. Koikke (Japan) tijd 2 min. 46.6 sec. 3. Ildefonso (Philippijnen) tijd 2 min. 47.1 sec. 4. Sietas (Duitschland) tijd 2 min. 48 60c. 5. Adjaloedin (Philippijnen) tijd 2 min. 49.2 sec. 6. Nagakawa (Japan) tijd 2 min. 52,8 sec. Finale 400 Meter vrije slag. Madison wint in nieuwen wereldrecordtijd. De 400 Meter vrije slag finale werd oen opwindende strijd tusschen de beide Ame- rikaansche zwemsters Helen Madison en Kight. Tot op 250 Meter zwom Madison aan de spits, doch op de laatste 50 Meter spurt te Miss Kight op prachtige wijze bij. Een felle kamp ontstond tusschen beide riva len en met onmerkbaar verschil tikte He len Madison even eerder aan. Zij had een nieuw wereld- en Olympisch record geves tigd met een tijd van 5 min. 28,5 sec. Deze tijd werd ook voor Mi6s Kight genoteerd. Als goede derde eindigde de Zuid-Afrikaan sche Mej. Maa6kal in 5 min. 47,3 6ec. De einduitslag luidde: 1. en Olympisch kampioene Helen Madi son (V.S.) tijd 5 min. 28,5 sec. 2. Miss Kight (V.S.) zelfden tijd. 3. Mej. Maakal (Zuid- Afrika) tijd 5 min. 47.3 eec. 4. Miss Cooper (Engeland) 5 min. 58.8 sec. 5. Mile Godard (Frankrijk) tijd 5 min. 59.4 6ec. 6. Miss For- ves (V.S.) tijd 6 min. 6 sec. ZWEMMEN EUROPA—AMERIKA—AZIË. L06 Angeles, 13 Aug. (V.D.) Op Zon dagmiddag vindt in het Olympisch zwem stadion een estafettewedstrijd 4 X 100 M. vrije slag voor dames plaats tusschen ploe gen der werelddeelen Europa, Amerika en Azië. Naar men weet, houden de heeren dezer werelddeelen ook een estafettewedstrijd n.l. over 4 X 200 Meter vrije slag. De Europeesche ploeg is als volgt samen gesteld: Mile. Godard (Frankrijk), Miss Coo per (Engeland), Puck Oversloot (Nederland). Willy den Ouden (Nederland). De Amerikaansche estafetteploeg is al9 volgt: Miss Mac Kim, Miss Johns, Miss Garati en Helen Mad'son. Azië tenslotte treedt met de volgende dames (Japanners) aan: Ivojima, Yokota, Matioka en Arata. DE ZEILWEDSTRIJDEN. Bob Maas blijf* tweede. Los Angeles, 13 Aug. (Vaz Dias). Bob Maas heeft protest aangeteekend tegen de beslissing der jury in de Monotypeklasse, waardoor in verband met het toewijzen van een protest van den Franschen zeiler Le brun, deze laatste het Olympisch kampi oenschap won en Bob Maas in plaats van den eersten, den tweeden prijs verkreeg. Het protest van onzen landgenoot ie he den behandeld en afgewezen, waardoor hij de tweede plaats behield. De uitslag in de Starklasse werd even eens gewijzigd en deze luidt thans defini tief als volgt: 1. en Olympisch kampioen Ver. Staten 38 punten. 2. Engeland en Frankrijk 29 punten- - 3. Canada 23 punten. 4. Zweden 20 punten. 5. Nederland (Maas) 14 punten. 6. Zuid-Afrika 7 punten. Holland tweede in het landen klassement Los Angeles, 13 Augustus. (Vaz Dias). Hedenmiddag werden in het Olympisch Stadion de ruiterwedstrijden voortgezet met het derde onderdeel van den samengestel- den ruiterwedstrijd, het springconcours. Het weer was buitengewoon mooi, er was geen wolkje aan de lucht. Zeker 50.000 toe- schouwcvs waren in het Stadion aanwezig om de Amerikaansche officieren tegen de Hollandsche te zien rijden, als ook om den individueelen wedstrijd bij te wonen. Im mers in het landenklassement waren nog slechts twee landen overgebleven, terwijl in den persoonlijken wedstrijd de strijd in hoofdzaak ging tusschen Thompson, luite nant Pahud dc Mortanges en den Zweed von Rosen! Het Stadion bood overigens een geheel andere aanblik dan een week te voren. Toen vlogen er de speer, de kogel, de discus door de lucht, toen liepen de athlcten hun ronden, toen snelden de sprinters voorbij. Verscheidene hindernissen waren opge steld, waarvan de sloot een der moeilijkste bleek te zijn. In totaal lagen er 12 hinder nissen in het parcours. Voordat men mot het springconcours aan ving, lieten drie Amerikaansche officieren der Hoogere Rijschool prachtige staaltjes van hun vaardigheid zien, welke demon straties hartelijk door de toeschouwers wer den toegejuicht. Daarna begon men met het springcon cours. Het parcours moest binnen een be paalden tijd worden afgelegd, terwijl ook fouten werden gegeven voor het niet goed nemen der hindernissen. De eerste ruiter was de Nederlander lui tenant Schummelketel met „Duiveltje". Do eerste hindernis werd omvergereden, ter wijl „Duiveltje" weigerde over dc sloot te springen. Nogmaals gereden ging het beter, doch luitenant Schummelketel reed voor zichtig, zoodat hem dat veel tijd kostte. In totaal kwam luitenant Schummelketel er met 58 strafpunten af. De tweede ruiter was de Amerikaan Thompson op „Jennycamp". Hij maakte bij het nemen der hindernissen 1 fout, doch zijn tijd was lang zoo goed niet als die van luitenant Schummelketel. Na den Zweed Hallberg op „Karokan", volgde als vierde deelnemer jhr. van Len- nep, met het reservepaard „Henk". Evenals „Duiveltje" vermocht ook „Ilenk" de eerste barricade niet goed te nemen, terwijl bet paard de volgende hindernissen onwillig en stijf nam. Een zadelriem geraakte los, waardoor jhr. van Lennep gedwongen was af te stappen en de riem vast te maken. Het gevolg was, dat hij veel tijd verloor en iedere seconde tijdsvertraging verhoogde het aantal straf punten. „Henk" weigerde daarna de sloot over te springen. Ook voor de tweede maal bleef het paard voor de hindernis staan, en liep door het water. Het laatste gedeelte van het parcours vlotte beter en jhr. van Lennep verkreeg 114,2 strafpunten. Hierdoor was het niet meer mogelijk ge worden om in het landenklassement eerste te worden, al reed luitenant Pahud de Mor tanges nog zoo goed. Luitenant Argo-» (Vereenigde Staten) op „Ilonolocloe Tomboy" reed prachtig. Het paard sprong snel en elegant over de moei lijkste hindernissen en in totaal kreeg hij slechts 0,7 strafpunt. Een prestatie, die hartelijk werd toegejuicht. Op hem volgde de Zweed von Rosen, die op de derde plaats lag in het persoonlijk klassement. Von Rosen op „Sunnyside Maid" maakte een uitstekenden indruk en hij verkreeg 40,7 strafpunten. Dc Japanner Yamamoto op „Kingo" maakte zijn entree en tegen de verwachting in bracht de Japanner het er goed af. Hij kreeg ruim 40 strafpunten. De achtste deelnemer was luitenant Pahud de Mortanges, wiens springen met bijzondere belangstelling tegemoet gezien werd. Hartelijk toegejuicht door het pu bliek ving luitenant Pahud zijn parcours aan. „Marcroix" ging uitstekend en ecnige hindernissen werden slechts geraakt, doch niet omgeworpen. Jammer genoeg liep het paard de sloot door, doch daarna ging het steeds beter. Snel en zeker leidde Pahud de Mortanges zijn paard over de volgende hindernissen, het tempo werd steeds snel ler en onder applaus van dc toeschouwers beëindigde hij met slechts 40 strafpunten het parcours. Door dezen uitslag stond de overwinning van luitenant Pahud de Mor tanges vast. Als laatste ruiter ging de Amerikaan Chamberlain over het parcours. Hij maakte eveneens een aantal fouten, doch maakte overigens een goeden indruk. Het bleek, dat Argo (V. S.) 0,7 strafpunt had verkregen, daarop volgden luitenant Pahud de Mortanges en Hallberg (Zweden) ieder met 40 strafpunten, vervolgens de Ja panner Yamato met 40,2 strafpunt, daarna de Zweed von Rosen met 42,7 strafpunt, lui tenant Schummelketel met 58 strafpunten, Thompson (Vereenigde Staten) verkreeg evenals zijn landgenoot Chamberlain 60 .strafpunten. PAHUD DE MORTANGES. Jhr. van Lennep tenslotte werd laatste met zooals reeds gemeld 114,2 strafpunten. Hiermede was het springconcours beëin digd. De einduitslag van den samengestel- den ruiterwedstrijd kon dus berekend wor den. Luitenant Pahnd de Mortanges, de Olympische winnaar van Amsterdam 1928, werd ook ditmaal Olympisch kampioon met hetzelfde paard „Marcroix". Hij behaalde de gouden medaille met in totaal 1813,33 punten. Door zijn schitterend rijden van heden mocht het hem gelukken zijn groot- sten concurrent luitenant Thompson in puntenaantal te passeeren cn daarmede op de eerste plaats beslag te leggen. Een resultaat, waarmee wij onzen stadgenoot van harte gelukwenschen De einduitslag van den samengestelden ruiterwedstrijd luidde: 1. en Olympisch kampioen luitenant Pahud de Mortanges met „Marcroix" 1813,33 punten. 2. Thompson (Vereenigde Staten) met „Jennycamp" 1811 punten. 3. Von Rosen (Zweden) op „Sunnyside Maid" 1809,4 punten. 4. Chamberlain (V. S.) 1687,9 punten. 5. Hallberg (Zweden) op „Karokan" 1679,4 punten. 6. Luitenant Schummelketel (Nederland) op „Duiveltje" met 1634,5 punten. Het landenklassement. De Hollandsche equipe had door het uit stekend springen van luitenant Pahud de Mortanges en luitenant Schummelketel de kans gehad om op de eerste plaats in het landenklassement te eindigen. Daar jhr. van Lennep, die in totaal slechts 1241,20 punten verkreeg, in dèn springwedstrijd te veel fouten had gemaakt, bleef Amerika ge makkelijk eerste. De uitslag van het landenklassement luidde: 1. en Olympisch kampioen Vereenigde Staten 5038,083 punten. 2. Nederland (zilveren medaille) 4B&Q.03 punten- 8 1 19 7 9 28 5 4 29 5 4 30 5 4 32 5 4 35 HET SCHERMTOURNOOI. Finale sabelschermen. Los Angeles, 14 Aug. (V. D.) Zater dagavond vond de finale plaats in het sabelschermtournooi. Dc strijd was thans woer zeer spannend, waarbij de Hongaar Piller Olympisch kampioen werd. Het re sultaat der partijen luidde: 1. Olympisch kampioen Piller, Hongarije, 2. Gaudini Italië,, 3. Kabos, Hongarije, 4. Casir, Duitschland, 5. Petschauer, Hongarije, 6. Hoffmann, Amerika, De cijfers beteekenen achtereenvolgens; gewonnen partijen, verloren partijen en ont vangen treffers, DE BOKSWEDSTRIJDEN. Vreemde beslissingen. Los Angeles, 14 Aug. (V. D.) In het Olympisch auditorium vonden Zaterdag avond de beslissingswedstrijden plaats der bokswedstrijden, waarbij een zeer groot aantal toeschouwers tegenwoordig was. Bij enkele eindstrijden werden eigenaar dige beslissingen gegeven en het was voor ons Europeanen eenigszins vreemd, dat in dit gevallen steeds Amerikaansche boksers erbij betrokken waren. In het vlieggewicht behaalde de Hongaar Eneces een kleine puntenovcrwinning op den Canadees Cabanes. Het publiek was het hiermede niet ge heel eens en gaf op allerlei manieren uiting aan zijn verontwaardiging over deze be slissing. De uitslag was: 1. Olympisch kampioen Eneces, Honga rije. 2. Cabanes, Canada. 3. Sialica, Amerika. De finale in het bantamgewicht werd een fraaie zege op punten voor den Canadees Gwynne. Do uitslag was: 1. Olymp. kampioen Gwynne, Canada. Z. Ziglarski, Duitschland. 3. Villanueva, Philippijnen. De eindstrijd in het vedergewicht ging tusschen Robledo, Argentinië, en Schlein- kefer, Duitschland, en eindigde in een ge- ringe punten overwinning voor den Argen tijn. De uitslag luidt: 1. Olymp. kampioen Roblede, Argentinië. 2. Schleinkefer, Duitschland. 3. Karlsson, Zweden. In het lichtgewicht bokste de Zweed Ahlkuist tegen den Zuid-Afrikaan Stevens. Alhoewel de Zweed in allo drie de ronden in de meerderheid was, gaf de jury weer een foutieve beslissing en de Zuid-Afri kaan werd tot Olympisch kampioen ver klaard. De uitslag luidt: 1. Stevens, Zuid-Afrika. 2. Ahlkuist, Zweden. 3. Bor, Amerika. De eindstrijd in het weltergewicht ging tusschen den Duitscher Kampe en den Ame rikaan Flynn. Ook hier werd een dwaze be slissing genomen. En hoewel de Duitscher in alle ronden iets beter was geweest, werd de Amerikaan tot Olympisch kampioen uit geroepen. De uitslag luidt: 1. Flynn, Amerika. 2. Kampe, Duitschland. 3. Ahlberg, Finland. De eindstrijd middengewicht ging tuy- schen den Amerikaan Barth en den Arge! -1 lijn Aroe. De Amerikaan werd winnaar De einduitslag luidt: 1. Barth, Amerika. 2. Aroe, Argentinië. 3. Pieree, Zuid-Afrika. Het resultaat van het half zwaar gewicht was. 1. en Olympisch kampioen: Karstens, Zuid-Afrika. 2. Rossi, Italië. 3. Joergensen, Denemarken. liet eindresultaat zwaargewicht was; 1. en Olympisch kampioen: Loell, Argen tinië. 2. Rovati, Italië. 3. Fe?ry, Amerika. Schietwedstrijden klein kaliber. De uitslagen van de Zaterdag gehouden schietwedstrijden klein kaliber voor den afstand, van 50 M. luiden: 1. en Olympische kampioenen: Rand Mark, Zweden cn Huet, Amerika. 2. Sc os Rucken, Hongarije. 3. Zorzi, Italië. 4. Harding, Amerika. 5. Real, Portugal. DE SLUITING. Voor de officieele sluiting hadden nog enkele ruiterparades, dressuurproeven en wedstrijden plaats. Vervolgens werd de Ceremonie Protoco- laire gehouden voor de winnaars -van Za terdag. Daarna vond do lang verwachte sluiting plaats. In de eere-loge hadden plaat? genomen de vertegenwoordiger van President Hoover, vice-president Curtiss, en het volledige Olympische Comité, met aan \et hoofd Graaf de Baillet Latour. Voor de eeretribune hadden zich in een halve cirkel opgesteld de vaandeldragers van de verschillende landen. Do voorzitter van liet Olympisch Comité las de voorge schreven plechtige sluitingswoorden, wees op h»t belang van de Spelen, en noodigde de jeugd uit, om in 1936 naar Berlijn te komnn. Daarop klonk trompetgeschal en kanongebulder. Vervolgens werd de Olympische vlag neergehaald en in de plaats daarvan do Grioksche vlag gehe6chen, als vertegen- woordigend het land waar de eerste spelen gehouden werden. Daarna werd de Ameri kaansche vlag geheschen en ten slotte do Duitsche, aangezien in 1936 de Spelen in Duitschland zullen plaats hebben. Ten slotte werd de Olympische vlag door den Nederlander kapitein van Rossom aan den eersten burgemeester van L09 An geles overhandigd, die haar gedurende do 4 jaren tot 1936 in het raadhuis zal bewa ren. Weer klonk trompetgeschal en maak ten de deelnemers der verschillende landen hun opmarsch, waarmede de tiende Olym* piade afgesloten wa*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7