Binnenland Stadsnieuws „HITLER GEEN GEVAAR" EGYPTE IN PARIJS NATIONAAL-ZAKELIJK DE MACHTIGE STAAT Dr. I. ZEEHANDELAAR OVERLEDEN NOOD AAN DE NEDERL. DUITSCHE GRENS UIT DE OUDERLIJKE MACHT ONTZET Een nieuw request FEEST VOOR OUDEN VAN DAGEN Een verklaring van von Papen Londen, 17 Aug. (V. D.) De Duitsche rijkskanselier von Papen heeft heden te genover Engelsche persvertegenwoordigers belangrijke verklaringen afgelegd, over de doelstelling van zijn kabinet. Hierbij legde hij den nadruk op de eischen van Duitschland inzake de bewape ningsgelijkheid. Men zal er niet langer meer mee kunnen doorgaan Duitschland in dit opzicht als een tweede rangs land to be schouwen. De Engelsche minister-president heeft, al dus von Papen, altijd de meeste toenade ring en zuiver begrip getoond voor dit standpunt. Zou men de Duitsche regeering weigeren tot deze gelijkheid te komen, dan zal men lot dc noodige stappen over gaan, zooals de rijksweer minister von Schleicher die ook al aangekondigd heeft. De. kwestie van een eventueel uit den Volkenbond treden van Duitschland ont week von Papen. Do 'rijkskanselier verklaarde vervolgens dat ook ten aanzien van de kwestie van Duitsche kolonies den tcgenwoordigen toe stand niet gehandhaafd kon blijven. Wat de binncnlandsche aangelegenheden be treft. verklaarde von Papen niet. voorne mens te zijn de Rijksdag uit den weg te gaan. Tevens liet hij doorschemeren, dat hoe de zaken zich ook afwikkelden, zijn kabinet voorloopig aan het bewind zou blijven. Ook heeft, von Papen zich nog uitgelaten 'over de laatste besprekingen, die hij met Hitier gehad heeft Hij sprak daarbij nogal kalmeerend over dp voornemens van de Hitier partij. Hitier heeft von Papen verze kerd in geen geval van illegale middelen gebruik te zullen maken en von Papen heeft geen enkele reden hier geen geloof aan te- hechten. Von Papen verklaarde dan ook nadrukkelijk Hitier niet als een gevaar tc beschouwen. De Parijsche correspondent van de Msb. ïneldt: Om reclame te maken voor zijn wildedie- rentent, had een kermisondernemer te Pa rijs voor den 14den Augustus een zonder lingen wedstrijd bedacht. Hij had aange kondigd,, een krokodil in het water te zul len werpen en beloofde een geldsom voor den zwemmer, die het beest wist te vangen. Het aantal liefhebbers was zeer groot en zij begaven zich in twee groepen te water, het kanaal van St. Martin, midden in Parijs, van twee kanten afsluitend De jonge krokodil'werd te water gelaten, tot groot vermaak der duizenden toeschou wers, doch het dier wist al zeer spoedig te ontsnappen en liet geen spoor achter. Een pciniek maakte zich meester van de zwem mers. De Parijzenaars vonden het denkbeeld, dat de krokodil ontsnapt was niet grap pig, maar ze hadden zich al getroost met de overweging dat de krokodil maar al leen was en dat de Parijsche wateren daar om niet aan de gevaren van den Nijl wer den blootgesteld. Doch de politie nam toch maatregelen om het dier niet uit het kanaalvak te doen ontsnappen. Na twee dagen zoeken heeft men de plek waar het dier zich bevond, ontdekt. Ende krokodil, die het Parijsche kanaalwater bepaald niet al te frisch vond, heeft zich door een Egyptisch duiker laten grijpen. Te Parijs vindt men, dat de Egyptenaar nu recht heeft op den prijs. De verwachting van de DuifscfcNationalen Berlijn, 16 Aug. (V.D.) De Duitsch-Na- tionale fractie van den Pruisischen Land dag is heden bijeengekomen, in welke bij eenkomst de fractie-voorzitter rapport uit bracht over den politioken toestand. Met algemeene stemmen werd besloten de rijks- regeering te steunen, wanneer zij thans in het Rijk en in Pruisen na de algeheele in eenstorting van het parlementaire 6vsteem en nadat de N.S.D.A.P. hare medewerking geweigerd heeft, als presidiaal kabinet on afhankelijk van de parlementen regeeren wih* De Duitsch-Nationale Landdagfractie ver wacht, dat in Pruisen door den Rijkscom missaris een kabinet benoemd zal worden, dat uit nationale zakelijke deskundigen zal bestaan. Zij verwacht voorts, dat de door de vroegere Pruisische regeering benoemde en bevorderde ambtenaren van hun posten ontheven zullen worden en door wilskrach tige nationale lieden vervangen. DE HITTEGOLF IN ENGELAND ZET MET HERNIEUWDE KRACHT OP. Londen, 17 Aug. (V. D.) De hittegolf is heden met hernieuwde kracht over Zuid- Engeland gegaan. De temperatuur was in Londen in de schaduw 80 gr. F. Het is de heetste Augustusmaand sedert 1923. DRIE AMERIKAANSCHE OUDSTRIJDERS ZULLEN TERECHT STAAN. Wash in ton, 17 Aug. (V.D.) Drie oud strijders, die beschuldigd worden bij de rel letjes tijdens de oud-strijders-actie voor bet Wite Huis op 28 Juli j.l. de politie ge wapend te hebben aangevallen zullen in October tt.es. niervoor terecht staan. Naptaün Bonifaz, Ue man die de meeste kans had tot pre sident gekozen te worden van Equador, is bij een schiet partij in Quito, de hoofdstad, doodelijk gewond. Veertig a vijftig Duitsche gemeenten onder toezicht B e r 1 ij n, 17 Aug. (V.D.) Naar verluidt is heden het besluit inzake het instellen van staatsgevolmachtigdcn voor Pruisische gemeenten, die niet tijdig voor den staat geinde belastingen hebben afgedragen, on derteekend en zal het morgen gepubliceerd worden. De regeeringspresidenten worden gemachtigd staatsgevolmachtigden aan te stellen, die het recht hebben in de gemeen te waarop zij toezicht houden, terstond een gescheiden administratie in te voeren, zoo flat staatsgelden niet in de gemeentekas ko men, doch rechtstreeks aan den staat, wor den afgedragen. In totaal zullen 40 a 50 steden, voornamelijk groote gemeenten, on der toezicht van een staatsgevolmachtigde worden gesteld. TSJANG KAI TSJEK. Sjanghai, 17 Augustus. (V.D.) De spe ciale commissie van de Koeomintang heeft zijn goedkeuring gehecht aan het besluit om Marschalk Tsjng Kai Tsjek het opper bevel van alle Chineesche strijdkrachten in Noord-China op te dragen. Tsjang Kai Tsjek zal ook nog het voorzitterschap van de Speciale Commissie van de Koemintang in Noord-China op zich nemen. Naar ver luidt, zal Wang Sin Wei Woensdag te Pe king aankomen om zich persoonlijk met Tsjang Kai -Tsjek in verbinding te stellen. Amsterdam. 17 Aug. Hier ter 6tede is op 53-jarigen leeftijd overleden de bekende zenuwarts Dr. Israel Zeehandelaar. De overledene werd te Assen geboren en genoot zijn medische opleiding tc Amster dam. Van 1907 tot 1927 was hij arts te Bathmen en Zevenhoven en controleerend gemeente-arts te Amsterdam. Dr. Zeehandelaar was oprichter van dc Vereeniging voor Psychological Research. Van zijn publicaties noemen wij: Ontoge- nese und Phylogenose der Hinterstrang- kerne in Zusammenhang mit der Sensibi liteit, sociale beteekenis en de bestrijding der Engelsche ziekte, inleiding tot de gees telijke geneesmethoden, geestelijke hygië ne. Voorts schreef hij studiën over het Sympathische zenuwstelsel. Onder den naam J. A. M. Soucer schreef de heer Zeehondelaar in verschillende tijd schriften „Short Stories". OUDHEIDKAMER TE HARDERWIJK. H a r d e r w ij k, 17 Aug. Gistermiddag heeft de burgemeester in tegenwoordigheid van daartoe genoodigden, de oudheidka mer, welke ingericht is op de bovenverdie ping van het stadhuis, met een rede offi cieel geopend. Het vorige jaar waren tijdens de feestweck ter gelegenheid van het 700- jarig bestaan van Harderwijk als stad, ten stadhuize een groot aantal voorwerpen uit de oudheid en betrekking hebbende op Har derwijk, bijeengebracht cn tentoongesteld. Daaruit is deze oudheidskamer voortgeko men. DE N.V. PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Amsterdam, 17 Aug. Voor de Civiele Vacantiekamcr der Arrondissementsrecht bank werd heden de faillissementsaanvra ge ten opzichte van de N.V. Paleis voor Volksvlijt, behandeld. De aanvrage was in gediend door Mr. Dunselman, op verzoek van 100 lote.nhouders 1867. De aanvraag werd namens de N.V. Paueis voor Volks vlijt tegengesproken door Mr. Polenaar. Dc Rechtbank zal op een nader te bepa len datum uitspraak doen. ANGSTIGE UREN VAN TWEE ZEIL- SPORTSMEN. Naar en van de kust gezwom men voor hulp. Wij lezen in het Dagblad van Noord Brabant: Vrijdagnamiddag waren de heer L. V. en de Eerw. heer E. v. W. uit Hulst met een zeilboot de Schelde opgevaren vanuit Ter- neuzen. Tijdens hun zeiltocht werden zij door een onweer overvallen dat gepaard ging met fe>]e w- "uja<"'a'u'Qn golfslag. Bij een manoeuvre om het zeil in te halen sloeg de boot om. Beiden geraakten te wa ter. De heer L. V. kon zich al zwemmende boven water houden. De Eerw. Heer v. W., die het zwemmen niet lang kon volhouden, wist zich aan den romp van den boot vast te klampen cn zich op deze wijze drijven de te houden. Nadat het onmogelijk bleek aan de hache lijke positie waarin vooral v. W. verkeerde, een einde te maken, terwijl beiden verschei dene honderden meters van de kust verwij derd waren, besloot de heer L. V. zich van zijn kleeren tc ontdoen en naar do kust te zwemmen om hulp te halen. Na ruim een uur zwemmen gelukte 't hom nabij Ossenisse aan land te komen. De Eerw. heer v. W. was intusschen met de omgeslagen boot op een zandplaat gedreven, die ongeveer een me ter onder water lag, terwijl de eb begonnen was. Toen de heer V. door middel van n verrekijker welke hij zich bij 'n landbouwer wist te verschaffen, dit bemerkte, terwijl geen boot te verkrijgen was, is hij wederom te water gesprongen cn de vaargeul nabij Ossenisse overgezwommen. Op de zandplaat hebben beiden de boot daarop leeg geschept om vervolgens behouden aan land te ko men De meest angstige momenten zijn voor hen wel geweest, toen de heer V. naar de kust kwam gezwommen, en beiden elkander uit het oog verloren door een golfslag. De een vreesde toen van den ander, dat hij ver dronken zou zijn. De strijd tegen den smokkelhandel Hoe hoog de nood in het Duitsche grens gebied thans is gestegen, komt opnieuw aan het licht in een reeks berichten in de Duit sche grensbladen, waarin gewezen wordt op de snel toenemende aantal diefstallen van veldvruchten. Te Bordenberg en omgeving plunderden de verkommerde bewoners in troepen de velden. Vooral de aardappelvelden moeten het ontgelden en wel in zoodanige mate, dat de boeren ernstig voor een tekort aan aardappelen in de komende wintermaanden vreezen. Te Rolhberg hebben de boeren een eigen veiligheidsdienst gevormd, om hun landerijen te beschermen. ITier, evenmin als elders, schijnt de plaatselijke politie bij machte te zijn de diefstallen van land- producten op krachtige wijze te bestrijden. Zij is daarvoor te gering in aantal. Anderzijds neemt de smokkelhandel hand over hand toe. In de omgeving van Aken, vooral de richting der Belgische grens, dra gen dagelijks groote smokkelbenden hun waren Duitschland binnen. Het wordt voor de douane-beambten een schier hopelooze onderneming dezen handel doeltreffend te bestrijden. Met zestig.,tot honderd man tege lijk trekken de smokkelaars op. Worden zij door beambten verrast, dan stuift de groep uit elkander, en de grenswachten mogen van geluk spreken als zij er ln slagen eenige personen in te rekenen. Het gevolg is, dat de beambten geneigd zijn snel naar krachtmiddelen te grijpen en van de vuurwapenen gebruik te maken. Hun huidige positie maakt in dit opzicht ernstige misstanden bijna onvermijdelijk. Aan den eenen kant staan hun chefs, die den laatsten tijd meer dan ooit letten op den smokkelhandel in het grensgebied en die, geneigd zijn l\et toenemen van het smokkelen aan laksheid van de ambtena ren te wijten; aan den anderen kant is er de volkomen onmacht dezen stortvloed van groote en kleine gelegenheids-smokkelaars te keeren. Daarbij is het teekenend, hoe weinig dc Duitsche douane op eenige mede werking van de zijde van het publiek kan rekenenen. Dagelijks brengen de Duitsche grensbladen berichten over botsingen tus- schen douane en smokkelaars, waarbij het toevallig aanwezige publiek partij voor de smokkelaars koos. Door dit alles spitsen zich de verhoudin gen voortdurend toe, en de vijandige stem ming tusschen smokkelaars en grensbe ambten met de daaruit voortvloeiende excessen doet ook in Duitschland steeds stemmen opgaan, die op den ernst van de zen toestand wijzen. BOND VAN MOBILISATIE-INVALIDEN EN VAN HUN NABESTAANDEN. Onder voorzitterschap van den neer P. de Boer heeft de Bond van Mobilisatie invaliden en van hun nabestaanden giste ren zijn 7e algemeene jaa/rlijksche vergade ring te Drachten gehouden. De voorzitter sprak in zijn openingswoord zijn voldoening uit over het feit, dat de be langstelling in het werk van den Bond bij den dag toenam. De groote opkomst en het steeds groeiende ledental bewees dit. Vervolgons gaf spreker een uitvoerige uiteenzetting van dc werking van de nieu we wet. Hierbij werden tal van leemten en gebreken in het licht gesteld en de han delingen van het departement becritiseerd, waar dc wet, in tegenstelling tot de toezeg ging van minister Deckers, naar Spr. meent niet loyaal wordt uitgevoerd. Nog niet 14 deel van wat de staatscom missie-Aalberse noodig acht, wordt uitge voerd. Het bestuur ziet zich dan ook ge noodzaakt een krachtige, hernieuwde actie te beginnen om regeering en parlement te overtuigen, dat geen recht wordt gedaan, maar in tegenstelling hiervan de mobilisatie slachtoffers opnieuw aan groote willekeur van het departement van defensie zijn overgeleverd. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester zijn goedgekeurd. Uit het ver slag van den secretaris bleek, dat het leden tal over 1931 weer met 400 was gestegen. Uit bet verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten over 1931 bedroe gen 8149-12 en de uiteaven ƒ6006.7014. (N. R. Ct.) Het merkwaardige geval te 's'Hertogenbosch Eenigen tijd geleden is bericht geworden dat een inwoonster van 's-Hertogenbosch uit de ouderlijke macht over haar drie kin deren is ontzet en dat op een door haar in gediend request om in de voogdij over de kinderen te worden hersteld, eerst door de rechtbank te 's-Hertogenbosch, daarna door het Gerechtshof, afwijzend is beschikt. Dit geval is in de juridische literatuur niet on besproken gebleven, voornamelijk om de beweegredenen van katholieken aard, die zich bij die afwijzing hadden doen gelden cn voorts om de houding van de Bossche rechtbank, aldus het Handelsblad. De katholieke vrouw had drie kinderen uit haar eerste huwelijk. Na het overlij den van haar echtgenoot hertrouwde zij, doch de gedragingen van den man waren oorzaak dat dit huwelijk mislukte. Zij vroeg en verkreeg scheiding, die natuurlijk strij dig was met de katholieke leer en werd uit de ouderlijke macht ontzet, toen zij voor de derde maal hertrouwde, thans met een pro testanten man. Op een request harerzijde, waarin de vrouw o.m. stelde dat zij de kinderen katho liek zou opvoeden, heeft de rechtbank te 's-Hertogenbosch afwijzend beschikt en mo tiveerde dit op grond, dat, door het ge mengde huwelijk, voor een katholieke op voeding de voorwaarden juist niet aanwe zig waren. Bij de behandeling van dit re quest is de vrouw van de zijde van de Rechtbank gcqualificeerd volgens de katho lieke leerstellingen, waar deze scheiding cn hertrouwen als een ernstig vergrijp tegen de zeden aanmerken, hetgeen veel stof heeft doen opwaaien en critiek uitgelokt. Het Ge rechtshof inmiddels verecnigde zich met de zienswijze van de Rechtbank. De vrouw heeft thans opnieuw een re quest ingediend, waarin nu niet de toezeg ging wordt gedaan dat zij haar kinderen respectievelijk 14, 18 en 20 jaar oud, katho liek zal opvoeden. Naar wij vernemen zijn hierover dezer dagen de pleidooien gehou den, waarbij bleek dat de voogdijraad ge mengd advies heeft uitgebracht. Om gods dienstige redenen verklaarde de meerder heid zich tegen toewijzing, de minderheid was van moening dat de vrouw in de voog dij moet worden hersteld. In deze zaak zal het O.M. 9 September conclusie nemen. CONGRES NED. COLLEGE VAN DANSLEERAREN. Te Rotterdam in Instituut Frenk, Jonker Fransstraat 21, is gehouden het 'Congres van Ned. College van Dansleeraren, onder voorzitterschap van den heer A. W. van Eek, te Utrecht. Vooraf werd een examen gehouden, waar voor slaagden mevr. Jeanne de Wekker uit Leiden en de heer C. Winkel uit Rotter dam; aan beiden werd een diploma uitge reikt. Verder werd besloten bij de gemeentebe sturen te blijven aandringen op handhaving en uitvoering van het rapport van de Staatscommissie inzake het dansvraagstuk. Dat rapport moet toch een leiddraad zijn bij het geven van Dansvergunningen. Er zijn nog tc veel plaatsen, waar elkeen maar les kan geven, terwijl nergens uit blijkt dat ze daarvoor geschikt zijn. Daarom voor allen verplicht lidmaatschap van een er kende Vereeniging van Dansleeraren in Ne derland, of zooals b.v. in Rotterdam, geen les geven of eerst proeven van bekwaam heid afleggen voor een Commissie van Dansleeraren uit de erkende organisaties. Ook bij gelegenheids-Dancings moet vol gens het rapport leiding zijn. Verder werd besloten tot de uitgifte van een Maandblad. AMSTERDAM—MONNIKENDAM GEËLECTRIFICEERD. Feestelijke openingstocht. De opening van den electrischen dienst AmsterdamMonnikendam van de Twee de Noord-Hollandsche Tramweg-Maatsch. heeft Dinsdagmiddag op feestelijke wijze plaats gehad. De lijnen van de oude Noord- Hollandsche Stoomtram zijn overgegaan aan de Noord-Zuid-Hollandsche Thamweg- Mij., die de stoomtractie heeft vervangen door electrische tractie en met haar be staand materiaal de lijnen zal exploiteeren. Eenige maanden geleden werd dc elec trische dienst op Purmerend geopend. Thans is ook het baanvak 't SchouwMonniken dam geëlectrificeerd en Dinsdagmiddag re den officieel dc eerste electrische trams van Amsterdam over 't Schouw, waar de lijn zich eplitst in een tak, die naar Purmerend voert en een talk, die naar de Zuiderzee plaatsen afbuigt, naar Monnikendam. ONVRIJWILLIGE AFKOELING. Gezelschap in de koelcel opge- sloten. Zondagavond wilden eenige belangstel lenden de koelcellen van het gemeentelijk abattoir te Poeldijk (gem. Monster) gaan bezichtigen. Dat is wat al te best gelukt, want toen men in een cel was, viel de cel deur onverwachts achter de belangstellen den in het slot. Een dergelijk verblijf in de koelcel is zelfs in deze warme dagen niet prettig en op alle mogelijke manieren poogde men dan ook de aandacht te trekken van hen die buiten de cel waren gebleven. Toen dit gelukte, moest een smid worden gehaald, die na bijna drie uur, de celdeur open kon krijgen. Het gezelschap zal intussohen wel vol doende afgekoeld ziin, a-eweest zoo schrijft de Tijd. Rijtoer in de omgeving van Zeist. B a a r n. Woensdag j.l. was het feest in Baarn voor de Baarnschc" ouden van dagen, dank zij het initiatief van den heer G Bak ker, die zich ook ditmaal weer in alle op zichten bereid verklaarde en zich opwierp als leider van een te onganiseeren feestje. Ruim tachtig ouden van dagen, die allen den respectabelen leeftijd van 70 jaren en enkelen onder hen zelfs den 90-jarigen leef tijd hadden bereikt, reden des middags om 2 uur in een 25-tal door particulieren be schikbaar gestelde auto's onder groote be langstelling weg van het Hotel „Het Kasteel van Antwerpen" in de Laanstraat, voor het maken van een rijtoer in de omgeving van Zeist. Omstreeks vier uur arriveerde het gezel schap weer in genoemd Hotel, alwaar een lunch gebruikt werd. Aan lange, wel voor ziene disschen namen daar de feestgenooteD plaats. De leider, de heer Ba.kker, opende dezen tafel met een toespraak en gaf den oudjes gelegenheid tot het doen van een gebed. Dat het tijdens dezen maaltijd niet aan de noo dige vroolijkheid ontbrak, behoeft nauwe lijks vermeld te worden. De heer Bakker, die alle Baarnaars kent, wist 6teeds op ge paste wijze gebeurtenissen uit het vroegere leven te schilderen en aldus de oudjes op te vroolijken. Een strijkje verhoogde boven dien nog de gezelligheid. Tijdens dezen lunch bracht de Burge meester met diens echtgenoote een bezoek aan de ouden van dagen. Zeer voldaan over dezen onvergetelijke!! en zoo goed geslaagden middag keerden de oudjes, voor zooveel noodig per auto. des avond6 naar huis. STAATSEXAMEN TOT TOELATING AAN DE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor diploma A Mej. B. M. de Beaufort, mej. F. C. Heijster, de hceren: S. J. Meijs, F. Don, W. C. A Fran- cissen, Th. F. J. A. Koemans, Th. E. Salo mon, T. D. Stahlie, J. B. C. M. Stomph. Afgewezen: 11 candidaen. Geslaagd voor diploma B C. H. Schouten, P. J. C. Cape!. J. J. M. van Breukelen, mej. C. <M. L. B. Brandenburg, A Boosman, A. Blaauboer. Afgewezen 7 candidaten. Tijdens het examen trokken zich terug 4 candidaten voor A. Het examen wordt voort gezet met 7 candidaten voor diploma A. PERSONALIA. Tot directeur van het opvoedingsge sticht voor jongens te Eefde is benoemd dr6. H. IJ. Grocnewégën alhier. SPEELTy IN VEREENIGING LEUSDERKW ARTIER. Kinderfeest op 3 September. Op Zaterdagmiddag 3 September a.s zal de speeltuinverceniging „Het J^cusdcrkwar- tier" alhier haar zomerfeest vieren. Het programma bevat een groot aantal kinderspelen, waarvoor natuurlijk de noo dige prijzen zijn beschikbaar gesteld. Op gemerkt zij, dat dit het eerste tuinfeest is, dat door deze vereeniging wordt georgani seerd. ONBESTELBARE BRIEVEN. Terugontvangen in de eorste helft van Augustus. In de eerste helft van Augustus zijn bij het postkantoor alhier de volgende onbestel bare brieven terugontvangen Brieven (Binnenland). Aagwijn, Maartensdijk. Truus van Andel. Amsterdam. Berendse, Gorinchem. H. Boerman, Groningen. Comm. Ind. Zaken Dep. v. Koloniën, 's-Gravenhage. Dir. Rijksdienst ter Uitvoering Zuiderzee- steunwet, Amsterdam. Van Dijk, 's-Gravenhage. D. Kuyzer, Amersfoort. B. v. d. Lee, Ammerzoden. Letter N. 5 Agent v/h. blad, Alphen a/d. Rijn. Storm, Hilversum. Johan Wijs, Zaandam. Brieven (Buitenland). L. J. E. Veltman, Mannheim. Briefkaarten (Binnenland). H. Berends, Vreeswijk. Blom, Amsterdam. Haverkamp, te G. v. d. Heuvel, Zandvoort. J. dc Jong, Utrecht. H. Lammers, Zeist. Liebrecht, Zwolle. Mittemeyer. Amsterdajp. Moerman, 's-Gravenhage. J. Schoon, Oisterwijk. Schoots, Amsterdam. P. Verschut, te Marie Willigenburg, Amersfoort. Briefkaart (Buitenland). G. Heere, Cochem.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2