HET ÏJSSELMEER WORDT ZOET Maatregelen ten behoeve der scheepvaart Onze Postvliegers onderweg ZIEKTE VAN WEIL TE DORDRECHT MELKCONTROLE STATION UTRECHT Toeneming van krachten HET GEBOD VAN MERCURIUS BIJKANTOOR Amersfoortsch Dagblad SOESTERWEG 107 WAT ETEN WIJ MORGEN? Belangwekkende gegevens over den toestand der nieuwe binnenzee Hot driemaandelijksche bericht betreffen de de Zuiderzeewerken ruimt een aanzien lijk 3 plaats in voor de historische gebeur tenis op 28 Mei j.l. toen de dichting van De Vlicter tot stand kwam. Op 1 .luli j.l. waren resp. 1.050.000 m3 kleilcem en 2.560.000 m3 zand verwerkt. Het JJssclmeer had bij zijn ontstaan op 28 Mei 1932 een gemiddeld peil van één cm. onder N.A.P. Het bevatte toen ongeveer 11,9 milliard kubieke meter water, zoodat bij 'n oppervlakte van 3500 vierkante kilo meter, de gemiddelde diepte 3,4 M. bedroeg. Op 30 Mei 1932 werd aangevangen mei het verlagen van het peil door het spuiten met de uitwateringssluizen in den afsluit dijk. Voor het verrichten van nog noodza kelijke werkzaamheden bleven hierbij af wisselend verschillende sluiscomplexcn ge sloten. Tot en met 17 Juni 1932 werd totaal een milliard m3 water afgevoerd. Op dien da tum werd, na het bereiken van het dooi de wet van 29 Juni 1925, voorgeschreven voorloopige peil van het IJsselmeer van 13 cm N.A.P. het spuien gestaakt. Ten gevolge van den geringen neerslag en den tot beneden den normalen dalenden afvoer van den IJssel, kon de verdamping het totale waterbczwaar vrijwel compenseren, zoodat de gemiddelde waterstand op hel IJsselmeer om het voorloopige peil bleef schommelen. Zoolang deze toestand aanhoudt blijft het zoutgehalte van het IJsselmeer op dezelfde hoogte. Dit zoutgehalte is intusschen reeds belangrijk kleiner, dan het gemiddelde van vroeger. Men heeft bevonden dat ook dc Waddenzee een chloorgehalte had, belang rijk lager dan dat van do Noordzee, zijnde ongeveer 19 gram per liter. Vooral langs de Friesche kust trad een belangrijke verzoe ting op. Het gemiddelde over het gebied, dat thans door het IJsselmeer wordt inge nomen, was ongeveer 6,7 gram per liter. Onmiddellijk na de sluiting van den af sluitdijk is een 6erie, over het geheele meer verspreide, waarnemingen verricht, die hebben gediend bij het vaststellen van het chloorgehalte. De verschillen van plaats tot plaats blijken zeer 6terk te zijn afgenomen. In het Noorden is een belangrijks verzoe ting ingetreden, .terwijl zuidelijk van de lijn Enkhuizen—UrkIJsselmond het chloorgehalte iets grootcr is, dan vroeger voor dit gebied als normaal kon worden be schouwd. Het gemiddelde chloorgehalte over het geheele meer was 5,6 gram per liter, over eenkomende met een hoeveelheid van bijna 67 millioen ton chloor, of ruim 120 millioen ton zout. Gedurende het spuiten is door de sluizen ongeveer 7.5 gram chloor per liter water, dus totaal omstreeks 7.5 millio.cn ton chloor afgevoerd, waartegenover slaat een aanvoer van enkele tienduizenden tonnen door den IJsöel. Het verschil van de door de gemalen uit de Wieringermeer geslagen hoeveelheid en die, wolk2 door kwel onder den Wierin- germeerdijk uit het IJsselmeer is verdwe nen, is nog geringer. Op 30 Juni 1932 zal het IJsselmeer dus nog omstreeks 59 millioen ton chloor heb ben bevat, opgelost in 11.5 milliard kubieke meter water (gomiddeld ruim 5.1 gram per liter). Ten behoeve van de Scheepvaart zijn in de havens van Workum, Hindeloopen,* Nij- kerk en Spakenburg reeds belangrijke ver beteringen aangebracht. In de Gouwzee zul len ten behoeve van de scheepvaart twee geulen worden gebaggerd met een breedte van 70 M., terwijl het in het voornemen ligt de diepte zoo goed mogelijk op tenminste 2.20 M. N.A.P. te handhaven. De eeno geul zal Noord-Zuid loopen en aan weers zijden reiken, tot waar de genoemde diepto in zee aanwezig is, de andere zal de eerst genoemde kruisen en de haven van Monni kendam met de haven van Marken verbin den. Voor geleiding van de scheepvaart bij nacht zullen drie lichtopstanden in zee wor den gebouwd. De haven van Monnikendam zal gedeeltelijk verdiept worden tot 2.20 M. N.A.P. en gedeeltelijk tot geringere diepte. Als toegang naar de haven van Volendam zal een geul worden gebaggerd, waarin door het rijk zoo goed mogelijk een minste diepte van 2.40 M. N.A.P. zal worden gehand haafd. TWEE WOONHUIZEN AFGEBRAND. Eindhoven, 18 Augustus. Hedenmid dag omstreeks half vijf zijn op het Velcius- hof te Woensel, gemeente Eindhoven, twee arbeidenswoonhuizen afgebrand. De brandweer, die spoedig na het uitbre ken van den brand ter plaatse was, was niet in staat het vuur meester te worden. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade worut door verzekering genekt. ONDER EEN SPRCSI-AUTO. Dordrecht, 18 Augustus. Vanmiddag om vijf uur had op het Stationsplein, alhier, een doodelijk ongeval plaats. Een gemeen telijke sproeiwagen was op dit plein aan het werk en reed langs een trottoir, toen de 8-jarige V. K. uit de Theophile De Bock- straat zonder te letten op de auto van de stoep afliep, met het noodlottig gevolg, dat het knaapje onder den wagen geraakte. Een der wielen' ging den jongen over het hoofd. Het slachtoffer was op slag dood. Ijsvogel Oehoe -■ Duit 11-8 18—8 18—8 Amsterdam BuJapest Weenen 11-8 Athene OO i co 12—8 Meraamatruh Cairo Gaza 13-8 Rutbawells 17—8 Bagdad 14—8 Bocshir Dj ask 16-8 15—8 Karachi Jodpoer 15—8 16—8 Jhansi Calcutta 14—8 17-8 Akvab 13-8 Rangoon BangKok 12—8 Medan Batavia 12-8 Bandoeng Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 25 Augustus. Een gevaarlijk zwembad. Ratten verspreiden de bacteriën Men meldt uit Dordrecht aan de Maas bode: Er heerschte eenige onrust in Dordt over een geheimzinnige ziekte, die onder zwem mers en zwemsters gedurende de laatste weken is voorgekomen. Een ziekte van een zeer kwaadaardig karakter en in de ge ruchten die wij or over vernamen, werd telkens de zweminrichting aan de Vest in dit verband genoemd. Wij hebben ons eens om nadere inlichtingen gewend tot den di recteur van het R.K. Ziekenhuis aan de Houttuinen en die keuze was in zooverre een zeer gelukkige omdat deze juist hier ter stede de ontdekker van de geheimzin nige ziekte geweest i6, die bekend 6taat als dc ziekte van Weil, en die de juistheid zij ner diagnose door een Leidschen hoog leeraar-specialist bevestigd zag. De directeur van het R.K. Ziekenhuis deelde ons het volgende mede. Omstreeks 1925 werden de eerste gevallen dezer ziekte in ons land ontdekt. Hier in Dordrecht werd eenige weken geleden een patiënt verpleegd in nee R.K. Ziekenhuis die aan dezo ziekte lijdende was en verleden week werden er twee patiënten opgenomen, ter wijl ook in het gemeentelijk ziekenhuis een patiënt met deze ziekte zou liggen. Eoe de ziekte zich verspreidt. Vooral nu met het warme weer do trek naar het water, groot is, kan het nuttig zijn er op te wijzen hoe deze ziekte zich ver spreidt. Wanneer er geen ratten waren zou deze ziekte onbekend zijn. Doch deze zijn er de verwekkers van. Met hun urine orengen zij de ziekmakende bacteriën in het water. Aanraking met dit water kan derhalve besmetting veroorzaken, en prac tisch blijkt dit altijd ook met de geval len die zich thans hebben voorgedaan gebeurd te zijn door in zulk besmet water te zwemmen. Zij krijgen bij ongeluk eonig water naar binnen, waarin zicli deze be smettelijke rattenafscheiding bevindt, wor den dan een dag of tien later ziek met hooge koort6, zien 6oms geel, krijgen 6oms 'n nier-aandoening en volgens ervaring el ders opgedaan is zelfs statistisch één op de vijf gevallen doodelijk. Het is dus wer kelijk zaak om over deze ziekte niet al te gemakkelijk te denken. Zooals elke besmet telijke ziekte zijn er er lichte en zware ge vallen. Gelukkig bleef liet in Dordrecht bij vrij lichte gevallen. Wat is er aan te doen? Wanneer de ziekte eenmaal geconstateerd is, dan kennen we een serum, dat, wan neer het tijdig wordt toegediend de infectie kan onderdrukken. Daarom is het du6 van groot belang dat de aandoening dadelijk wordt herkend, cn om het ziektebeeld te kunnen herkennen moeten de doktoren ge- bruik maken van bloedonderzoek. Maar men moet natuurlijk bovendien trachten de ziekte te voorkomen. De mogelijkheid van besmetting is na tuurlijk overal te vreezen, maar in flink stroomencl water is do kans op besmetting al zeer gering. Wanneer de zweminrichtin gen zich midden in den stroom zouden be vinden is er zoo goed als geen kans, om dat daar zich geen ratten vertoonen. Men zou ook evenals men dat in Gouda heeft gedaan, een zweminrichting ratten- vrij kunnen maken, en het water, alvorens het in het bassin te laten, te ontsmetten, n.l. te chloreeren, dan is de ziektakans ge weken. Men zou daarvoor èerst moeten be palen dat er in een dergelijke zweminrich ting besmette ratten huizen, men vango ze liefst levend en door een onderzoek kunnen dan de bacteriën bij de rat worden aange toond. Maar zulk een zweminrichting is kostbaar. In Gouda (met 30.000 inwoners) kwam de uitvoering op 62.000. In dit verband heeft thans dö heer Pijle man schriftelijke vragen gericht tot B. en W., waarin hij opgave verzoekt van het aantal ziektegevallen, dat zich heeft voor gedaan en o.m. vraagt welke maatregelen B. en W. heenen genomen c.q. zullen ne men om verdere besmetting te voorkomen. DE BOUWVAKSTAKING TE DORDRECHT. De rijksbemiddelaar prof. mr. A. C. Jose phus Jitta heeft de partijen betrokken bij een staking in het bouwbedrijf te Dordrecht, opgeroepen tot een bespreking op Zaterdag 20 Aug. op het departement van economi sche zaken en arbeid. Het jaar 1931 is voor de ven eeniging een goed jaar geweest Aan het verslag over de werkzaamheden van het „melkcontrole-station Utrecht" over het jaar 1931, uitgebracht door den directeur dezer instelling aan het bestuur wordt door ons het volgende ontloend: Op 31 December 1931 waren als lid inge schreven: le. 244 melkslijtcrs. 2e. 18 melkinrichtingen, zuivelfabrieken en grossiers (vorig jaar 207 cn 16). Onderzocht werden voor slijters 26660 monsters volle melk (v. jr. 22533) on voor groothandelaren 18496 mclkedimenten (v. jr. 17281). Onderzocht (microscopisch-strept, onder zoek) voor veehouders 16394 monsters v. af zonderlijke koeien (v. jr. 12542). Onderzocht voor veehouders monsters melk v. afzonderlijke koeien op vetgehalte: 1637 (v. jr. 773). Verder werden onderzocht tal van mon sters karnemelk cn ondermelk en werden 500 flesschen gepasteuriseerde melk in- gezondon voor volledig onderzoek, dat ook omvat: vaststelling bacterie-cijfer, Storch'- sche reactie en sediment-onderzoek. Onderzoek op t.b c.-bacillen had voor tal van monsters ten dienste van veehouders plaats. Eveneens werden honderden monsters melk van afzonderlijke koeion onderzocht in verband met een bepaald melkgebrek, dat in vorige jaarverslagen uitvoerig is be schreven. In totaal werden ruim 62000 monsters melk in het laboratorium microscopisch onderzocht. SlIJtersmelk. Voor al de monsters, ingezondon door slijters (z.g. periodieke contrólemonstors) werden minstens 5 bepalingen verricht. Ge controleerd werden: soortgelijk gewicht, vetgehalte, reinheid, zuurgraad, aanwezig heid van streptococcen of etter. Reinheid. Resultaat van 26660 monsters ongeveer gelijk aan dat van 1930 20 onvol doende). Zeer vuile melk treffen' wij steeds min der aan; doch zelfs ondanks het feit, dat do verzorging van het vee over hot alge meen beter is geworden, blijft het toch voor velen zeer moeilijk verontreiniging met vuil en stof gedurende het melken voldoende te voorkomen. Velen zoeken nog steeds te veel hun kracht in het reinigen (filtreeren) van ver ontreinigde melk. Tevens diont echter er kend, dat wij onze eischen vrij hoog stel len, en dat het inderdaad niet gemakkelijk is melkverontreiniging (bedoeld wordt ge ringe verontreiniging) te voorkomon. In- dion het melkvee in den staltijd in stroo gelegerd was, zou het gemakkelijker zijn, molk zonder noemenswaard vuil te winnen. Op de Utrechtsche stallen is het door verschillende oorzaken zoker niet gemak kelijk het vee behoorlijk zindelijk te hou den. Een goede huidvorpleging is daarom een eerste vereischte. In verband daarme de organiseerden wij in 1931 35 z.g. stalde- monstraties. Uierziekte. In totaal onderzochten wij dit jaar 62500 monsters melk op het voorkomen der smet stof (n.l. op streptococcen). Dit getal over treft ons vorig maximum met meer dan 10.000 cn toont wel aan, dat van ons perso neel op het laboratorium het uiterste ge vergd wordt. Naast het vele andere werk moeten, het jaar op 300 werkdagen stellen de, gemiddeld 200 melkmonsters per dag microscopisch onderzocht worden. Van de 26660 slijtersmonsters (ieder mon ster is het gemiddelde van dc melk door een bepaalden veehouder op den monster dag afgeleverd) bleken er 1428 met aanmer kelijk veel streptococcen besmet te zijn, d.i. 5.35 procent, (v. j. 4.49 Een zelfde onderzoek werd ook gevolgd voor dc door de groothandelaren ontvangen melk (18496 monsters) en de als gevolg van dit onderzoek uitgezonden waarschuwin gen, te samen met de inspecties ter boerde rij door onzen buitendienst, leverden ons in 1931 in totaal 16394 monsters melk van afzonderlijke koeien (of wel van uierkwar tieren). Vetgehalte. Het vetgehalte laat in deze provincie, vooral in de maanden Februari tot Juli, voel te wenschen over. Ongelijke melktij den, onoordeelkundige voeding in den stal tijd (te weinig hooi en te veel krachtvoeder) en vooral het aanhouden of aankoopen van niet-productieve diemn zijn de voornaam ste oorzaken. Het zal wel zeer moeilijk zijn in dezen crisis-tijd de boeren te krijgen tot fokken op do basis productie-melkcontróle, aangezien daaraan de noodzakelijke kos ten voor contróle-verecnigingen verbonden zijn. T.B.C..Bestrl)ding. Voor t.b.c.-bestrijding zijn de tijdsomstan digheden zeer ongunstig. Verschillende veehouders, die aanvanke lijk voor de bestrijding gewonnen waren, zagen om financieele redenen hiervan af. Zij zagen de kosten niet onmiddellijk be loond en wenschten deze h.i. niet strikt noodzakelijke uitgaven niet te doen- In 1931 had het onderzoek onz. plaats op 23 bedrijven. Het is niet mogelijk thans Iets belangrijks op dit gebied tot stand te brengen. De propaganda blijven wij voort zetten. Zoodra betero tijden aanbreken zal deze zaak voor uitbreidinog vatbaar zijn. Laboratorium. Dit werd door eon kleine verbouwing aanmerkelijk verbeterd, doordat aldus een afzonderlijke spoelruimte verkregen werd. Doze is uitgorust met een warmwaterboiler on kleine eiectrische spoelmachine. Aangeschaft werd eon grooto Ecco-Scdi- ment-Contrifuge. Een eiectrische krachtleiding werd aan- gelogd teneinde een besparing op stroom- gebruik te verkrijgen. Deze leiding voedt 5 kleine motoren en 2 broedstoven. De samenwerking mot don keurings dienst was, evenals andere jaren, zoo vol ledig mogelijk, en wij blijven erkentelijk voor don velon steun dien wij van de zijde van den Keuringsdienst mogen ontvangen. In het verslagjaar verwierven wij voor 1932 een subsidio van f 200.— van de ge meente Zeist, waarvoor wij ton zoorste or- kentelijk zijn. Het jaar 1931 was voor onze vcrccniging ccn goed jaar, dat onze krachton zag toe nemen. Wij vreezen echter, dat dc ongunstige om standigheden, waaronder ook melkhandel cn veehouders te lijden hebben, niet zonder invloed op ons werk zullen blijven. Aangezien onze vereeniging evenwel krachtig is, vertrouwen wij eventueel ko mende moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden. „Zit niet bij de pakken neer Do Jaarbeurs verspreidt thans een druk werkje, waaraan het volgende is ontleend: Voor het Nederiandsche zakenleven klinkt weer de bekende klop op de deur: do Ko ninklijke Nederiandsche Jaarbeurs meldt zich aan. De najaarsbeurs. welke van 6 tot on met 15 September 1932 te Utrecht wordt gehouden, vraagt uw aandacht. Het jaar beursinstituut is u be-kend. Het neemt se dert jaren oen vaste plaats in de zaken wereld van ons land in. Als schakel tus- schen den producont en don wederverkoo- per heeft het zijn sporen verdiend. Zijt gij er eohter van doordrongen, wat do jaar beurs voor den zakenman beteekont in bo- klemmende tijden ais wij nu beleven? Wat in deze tijden de koopman vóór alles noo- dig heeft, is, dat hij don toestand meester blijft; dat hij volkomen op de hoogte is van hetgeen in zijn branche gebeurt en voor de naaste toekomst te vorwaohton is. Dc jaarbeurs biedt don zakenman de beste ge legenheid om zich to oriönteeren. Het per soonlijk contact met fabrikantm on le veranciers geeft nieuwe inzichton, brengt hem op andere gedachten. Do winkelier kan zich door kennisnoming en vergelijking van verschillende offertes overtuigen, welke ar tikelen voor hem van belang zijn, welke goederen de beste kans op afzet hebben Men is ter jaarbeurs niet op één leverancier aangewezen; men vindt er verscheidene in zijn branche on juist deze uitgebroido keu ze o.a. van nouveauté's is in dozen tijd voor den zakenman van het grootste belang. Wanneer de zakenman zich ernstig rekonschap geeft van de diensten, die het jaarbeursinstituut hem zal kunnen bewij zen, dan zal hij tot de overtuiging komen, dat hij norgens beter en in korter tijdsbe stek zal kunnen ervaren, wat de verander de eischen zijn, in welke richting zich het internationale aanbod ontwikkelt en welke niouwe mogelijkheden zich nog voor hem openen. De komende najaarsbeurs biedt een groo- te verscheidenheid van keuzo. Allo groe pen, welke aan de najaarsbeurzen plegen deel te nemen, zijn alle wederom aanwezig. Automobielen, zuivelwcrktuigen, electro- teohniek, radio in do parterre-ruimten der gebouwen en op het terrein Vredonburg; machinerieën, metaalwaren, verlichtings- en verwarmings-artikelon, benevens de afd. Koloniën op de eerste verdieping der drie gebouwen; op de tweede verdieping de groep Huishoudelijke en Luxe artikelen met een speciale Italiaansche sectie; op de der de verdieping do groep Voedings- en Genot middelen; op de vierde textiel en confectie; tevens op de vierde en vijfde verdieping de groep Meubelen, welke voor de eerste maal het karakter van een gesloten vak beurs zal dragen. De groep Meubelen zal uitsluitend toegankelijk zijn voor hen, die zakelijk belang hebben bij den meubelhan- del. Geeft daar uw Keitje of Advertentie op Zonder prljsverhooging ABONNEMENTSPRIJS 17y2 CENT PER WEEK EENIGST DAGBLAD Meest actueel blad ter plaatse Koffietafel. Haringsalade. Middagtafel. Voorgerecht: tomatensoep. Visch: gebakken paling. Groenten: worteltjes met peterselie. Nagerecht: koude chocoladepudding. DE BUITENPLAATS „MIDDELWIJK". Soest. Do verkoop van de buiten plaats Middelwijk dio Woensdag door No taris Schouten uit Baarn plaats had in ho-< tol Trier is niet doorgegaan, d.w.z. is opge houden. Slechts een 4-tal perceelon werden iets verhoogd, waarvan nog perceel II, een per ceel weiland mot koepel vóór het hoeren huis gelegen, vanwege don eigenaar.' Hot gevolg was dat alles is opgehouden. De ongunst dor tijden, alsmede de plan non van hot gemeentebestuur om in het uitbreidingsplan vast te loggen dat do groo- tero buitenplaatsen in onze gomconte vrij wel niet mogen worden verkaveld, althans niet mogen worden bebouwd, zal zeker ook op dezen verkoop zijn invloed hebben go- had. HET KERKPAD TE MAARN. M aam. Sedert enkele jaren was het voetpad, genaamd hot Kerkpad, zeer tot on gerief van velen afgesloten. Verschillende pogingen aangewend om dit pad weer voor het verkier open te stellen mislukten. Dank zij de medowerking van den heer Boelo en do bemoeiingen van onzen burgemeester wordt thans een verbinding van bot vo(r^ pad met den provincialen weg gemaakt over hot eigendom van eerstgenoemden heer. UITZICHT MAARSBERGSCHE GRINTWEG. M a a r n. Het uitzicht op het oansluitings- punt Manrsbergscho grintweg en prov. weg werd door het groeiende struikgewas en af hangende takken der booracn gjdurendo langen tijd belemmerd. Than9 is men druk bezig het struikgewas te kappen en de hoo rnen flink te snoeien. In het belang van de veiligheid van het verkeer zoker een crooU verbetering. Zaterdag 20 Augustus. H U 1 Z'« TV K.R.O. 8.00—9.15 Morgenconcert. 10.00—11.30 Het Trio o.l.v. Piet Lusten- houwer. 11.30—12.00 Godsdion9tig Halfuurtjo ver zorgd door: Past. L. H. Perquin O.P. 12.15—1.15 Lunchconcert door Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwor. 2.00—2.30 Gramofoonmuziek. 2.301.00 Ivinderuurtjo verzorgd door: Movrouw Sophie Nieuwenhuis—Van dor Rijst en Mevrouw Corrie Marres—Van der Ven. 4.00—5.00 Concert 5.00—5.15 Sportpraatje door S. P. J. Bor sten. 5.156.00 Concert. 6.00—6.20 Gramofoonmuziek. 6.20—6.40 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 0.40—7.10 Gramofoonmuziek. 7.10—7.30 „Chinecscho Volksverhalen en Legenden" door Pater A. Popelier. 7.45—8.00 „Het probleem dor jongere wer- keloozcn" door Rector J. Th. v. Galen. 8.00—11.00 Zaterdagavond-Programma m. m.v. A. A. van der Wal, declamatie. J. Janssens, in zijn repertoire. Begeleiding door Fred. Boshart. Hot Salon-Orkest, o.l.v. Ma- rinus van 't Woud. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. Hilversum. V.A.R.A. 6.45—7.00 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper. 7.307.45 Lichaamsoefeningan o.l.v. G. Kleerekoper. 8.01 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor Arbeiders in de Con- tinu-Bedrijven, met medewerking van Jo- han Jong, orgelspel. Loe Cohen viool. Frie da Feitkamp—Belinfante, cello. Leo Fuld- refreinzang en het Groot-Volk9-Tooneel o.l. v. Herman Bouber en Ben Groeneveld. Or gel, viool, cello, en zang. 12.01 Septet o.l.v. Is. Eyl, afgewisseld door gramofoonmuziek. 2.15 Coöperatie-kwartiertje. Spreker S. de la Bella. Onderwerp: Het groote voorop! 2.30 Schrammelkwintet o. 1. v. Willem Drukker. 3.00 Arbeiderssportbond. Spreker M. Bom. 3.15 Schrammelkwintet. 4.00 Revolutie als Wereldwet, door R. de Jong. 4.20 Schrammelkwintet. 5.00 Friesch uurtje voor kinderen, met medewerking van Omkc Jan en Jelle Troel stra. 6.00 Orkist o.l.v. Harry Wiggelaar. 6.3(r S.D.A.P.-kwartiertje. Overzicht ran de afgeloopen week, door J. Oudegeest. 6.45 Orkest. 7.15 Toespraak door A. de Vries, voor zitter der V.A.R.A. 7.30 Uitzending van den Begroetingsavond ter gelegenheid van de Internationale Vre desdemonstratie te Maastricht. 9.15 Varia- en Voetbalraededeelingen. Gramofoonmuziek. 9.35 Uitzending vanuit Maastricht. 10.30 Orkest o.l.v. Harry Wiggelaar.4 "ijl 11.00 Persberichten van Vaz Dias.,. 11.10 Orkest. 11.45 Gramofoonmuzizfr"

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7