P P INT. SCHOOL VOOR WIJSBEGEERTE Sport CLIMAX SPRINGCONCOURS BIJ DE LEUSDERHEIDE Zij" Crème LOOP DOOR BAARN VOORDRACHT VAN Mr. J. J. B0ASS0N WAT ETEN WIJ MORGEN? Wolhandel „DE CONCURRENT" r LAATSTE BERICHTEN 'Georganiseerd door de R.S.V. Eem- land en de rijver eeniging Baarn Zaterdagmiddag werd op het terrein nabij de Leusderheide een z.g.n. climax-spring- cours gehouden door de ruitersportvereeni- ging Eemlarid en de rijvereeniging Baarn. Dit springconcours bestond uit 2 gedeel ten, waarvan het eerste gedeelte verplicht was voor de deelnemers, terwijl deelname aan het tweede gedeelte facultatief was ge steld. T Springconcours A bevatte een parcours van 12 hindernissen, in hoogte varieerende tusschen 1 M. en 1.10 M.; voor springcon cours B werden de meeste hindernissen met 10 c.M. verhoogd. De prijzen bestonden ditmaal uit kunst voorwerpen naar keuze van de winnaars, zoodat deze hiervoor een bepaald bedrag uitgekeerd kregen. Bepaald was verder dat een deelnemer met hetzelfde paard slechts voor één prijs in aanmerking kon komen. Hierdoor werd het mogelijk dat ruiters, die aanvankelijk niet tot de 6 prijswinners in A behoorden, door opschuiving later toch nog een der lagere prijzen konden winnen. Op deze wijze word een soort handicap ver kregen, welke blijkens de resultaten goed beeft voldaan. Wij laten deze resultaten hieronder vol gen: Springconcours A (23 deelnemers). 1. Jhr. v. Lidth de Jeude (Baarn) met Nectar, 0 fouten, 1 min. 15 sec. 2. P. Leeuwenburg (Baarn) met Sureya, 4 fouten, 1 min. 15sec. 3. Luit. Blom (Amersfoort) met Freuleke, 4 fouten, 1 min. 17 sec. 4. Luit. Greter (Amersfoort) met Dorade, 4 fouten, 1 min. 19% sec. 5. Dezelfde met Duke of Dulcck, 4 fouten, 1 min. 23 sec 6. Luit. Romswinkel (Amersfoort) met Prawan, 4 fouton, 1 min. 24% sec. Door opschuiving werden de prijzen als volgt: lc prijs: Jhr. v. Lidth de Jeude mot Nectar. 2e prijs: P. Leeuwenburg met Sureya. 3e prijs: Luit. Greter met Dorade. 4e prijs: Kap. Asman met Rose Marie. 5e prijs: Luit. Zijlstra met Pfiffikus. 6e prijs Luit. Heerma v. Voss met Ncckrosc. Springconcours B (14 deelnemers). 1. Luit Blom (Amersfoort) met Freuleke, 0 fouten, 1 min. 21% sec. 2. Mevrouw v. Recde (Amersfoort) met Piccolo Amore, 0 fouten, 1 min. 24 sec. 3. A. W. Polman (Hilversum) met Black, 4 fouten, 1 min. 15% sec. 4. Luit. Groter (Amersfoort) met Duke of Duleck, 4 fouten, 1 min. 17% sec. 5. P. Leeuwenburg (Baarn) met Prince Igor, 4 fouten, 1 min. 18% sec. 6. Dezelfde met Sureya, 8 fouten, 1 min. 9% sec. Door opschuiving werden de prijzen als volgt toegewezen: le prijs: Luit. Blom met Freuleke. 2e prijs: Mevrouw v. Roede met Piccolo Amore. 3e prijs: A. W. Polman met Black. 4e prijs: Luit. Greter met Duke of Duleck. 5e prijs: P. Leeuwenburg met Prince Igor. 6e prijs: Luit Romswinkel met Prawan. Ten slotte werd door de 8 officieren-leer lingen der Rijschool nog aan een onderling springcours deelgenomen, waarvoor 3 kunstvoorwerpen beschikbaar waren ge steld. De uitslag hiervan was: le prijs: Luit Heerma v. Voss met Trixie, 0 fouten, 1 min. 20% sec. 2e prijs: Luit. Greter met Cobus, 0 fouten, 1 min. 25 sec. 3e prijs: Luit. v. d. Werff met Frits, 0 fouten, 1 min. 34 sec. PP In bosch en duin, Op hei en strand: De huid wel bruin, Maar niet verbrand! Zaterdag gehouden op initiatief van Baarn s Bloei J. H. Vrolijk, D.O.R.S., Bussum; 17. C. Kor- stanje, H.V.C.; 18. P. Koelewijn, inwoner Baarn; 19. H. Lens, D.O.R.S., Bussum; 20. J. J. F. de Vos, A. A. .C, Amsterdam 21, J. van Asch, Wilhelmina; 22. G. van Eldert, Excelsior, Amersfoort; 23. J. Th. van 't Land, H.V.C.; 24. A. J. van Eist, H.V.C.; 25. G. H. Lodder, H.V.C.; 26. J. Michorius, Wil helmina. Aldus bereikten 26 deelnemers het ein de; er waren 38 personen ingeschreven, waarvan er 6 niet opkwamen en 6 uitvie len. De eerst aankomende Baarnaar, no. 8, J. de Ruiter, die het parcours aflegde in 17 min. 33.2 sec., verkreeg bovendien den uit geloofden 'wisselbeker, die hij ook verleden jaar bemachtigde. Behalve het herinnerings- speldje, dat Baarns Bloei beschikbaar stel de voor icderen deelnemer, die het par cours met suces aflegde, was nog een beeld, uitgeloofd door den Juwelier Daniels alhier zijn deel. De nieuw uitgeloofde wisselbcker (de vo rige werd verleden jaar definitief gewon nen door A.V.A.C.) voor de verceniging met de vijf beste loopers, werd nu gewonnen door H.V.C. te Amersfoort met 88 punten. De zilveren medaille van den Burge meester van Baarn werd ook aan deze ver ceniging toegekend. Het eerst aankomende U.P.A.B.-lid, no. 3 bovengenoemd, E. Broekcr, verwierf oven eens een wisselbeker; deze werd gewonnen door W. Zaal bij de vorige twee loopen. Bovendien ontving hij een verguld zil veren medaille van het Gemeentebestuur van Baarn. De tweede Baarnaar, G. J. van der Maal, ontving een verguld zilveren medaille van den Baarnsche Bond voor Lichamelijke Op voeding en de derde, J. Boelcns, een ver guld bronzen medaille van de B.A.C. Na afloop van dezen loop, die alleszins ge slaagd genoemd mag worden ondanks de groote warmte, werden des avonds om 7 uur in het Hotel Central op den Brink de be haalde prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt door den heer J. van den Brink, Secretaris van Baarns Bloei, nadat vantc- voren de heer W. Bakker, bestuurslid van die Vereoniging zijn dank betuigde voor de ondervonden medewerking en voor de be schikbaar gestelde prijzen. Schaken. GROOTE WEDSTRIJDEN VAN DEN NEDERLANDSCHEN SCHAAKBOND. Voor deze wedstrijden, die dit jaar van 22 tot en met 26 Augustus in Hotel „do Prins" te Velzen zullen worden gehouden, hebben zich reeds ongeveer zeventig deel nemers aangemeld. Het is echter niet on mogelijk, dat in verband met de grooto hitte van de laatste dagen enkele spelers zich zullen terugtrekken. Onder hen, die zullen medespelen, treffen wij verschillen de bekende namen, t.w. Meijer uit Schie dam, en Meijer uit Nijmegen, Mr. Belinfan- tc en Öckenburg uit den Haag, Felderhof uit Bussum, Weltcvreede Spinhoven, Hess, L. Prins en anderen uit Amsterdam, v. Steenis uit Haarlem, dr. Bergsma uit Fer- werd enz. De eerste ronde vangt heden avond om 7 uur aan. Behalve de hoofd- en eerste klasse zijn er ook groepen gefor meerd voor tweede en derde klasse spelers. Een afzonderlijke groep wordt gevormd door de districtskampioenen. STADSNIEUWS i Baarn. Zaterdagavond om half zes had habij de manege aan de Torenlaan alhier de start plaats van den loop door Baarn, die op initiatief van Baarns Bloei en onder de auspiciën van den U. P. A. B. jaarlijks geor ganiseerd wordt. Aan dezen loop, die een lengte had van 5 K.M., konden deelnemen leden van de K. N. A. U., U. P. A. B. en in woners van Baarn. De eerst aankomende was A. Mulder van A. V. A. C., Amsterdam, in 16 min. 34.7 sec. (verguld zilveren medaille Permanent Comi té van Samenwerking tusschen de drie Plaatselijke Middenstandsvercenigingen). Achtereenvolgens bereikten den finish: 2. J. Meijer, Volenwijckcrs, Amsterdam, 16 min. 41.8 sec. (zilveren medaille van den heer B. J. J. Weijkamp); 3. E. Broeker, Wilhelmina Amersfoort, 16 min. 48 sec. (zilveren medail le Voetbalvereeniging Baarn); 4. J. Toornen- burg, A.V.A.C. (zilveren medaille Baarnsche Korfbal- en Zwcmverceniging Wilskracht); o. D. Effrink, Victoria, Amersfoort, (verguld zilveren medaille van den heer J. C. Leeu wenkamp); 6. T. J. van den Berg, N. I- O., Driebergen, (verguld bronzen medaille van den heer A. Noordijk); 7. J. Punt, A.V.AC., (verguld bronzen medaille Chr. Gymnastiek- ver. Excelsior); 8. J. de Ruiter, B. A. C., Raam, (verguld bronzen kruis U.P.A.B.); 9. C. .T. Urban, N. I. O., (idem); 10. H. Schinkel, A.V.A.C. (bronzen kruis U.P.A.B.); 11. D. Stam, H.V.C.12. G. J. van der Maal, B.A C.; 13 Th. Veerkamp, H.V.C.; 14. J. Boelens, G CU 15. G. van den Berg, Wilhelmina; 16. DOOPSGEZINDE KERK. De. A. P. van de Water alhier, heeft be dankt voor zijn beroep naar St. Anna Pa- rodhie. DIEFSTAL IN EEN ZWEMBAD. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een bril en een zilveren siga rettenkoker, gepleegd in het zwembad aan den Randenbroekerweg. Een onderzoek wordt ingesteld. BEGIN VAN BRAND. In de Regentessolaan. Zaterdagmiddag ontstond een begin van brand in het perceel Regentesselaan 33 Het vuur woedde in de dakgoot en was ver moedelijk ontstaan door den arbeid van oenige loodgieters, die er des ochtends ge werkt haddon. Met behulp van een minima* is de brand door de politie gebluecht. AMERSFOORTSCHE (ZWEMINRICHTING. De temperatuur van het water in de zweminrichting alhier bedroeg hedenmor gen 71 graden. Diploma's. «et diploma werd behaald door de 'jee ren Lammers, D. Koedam en J. W. van Hartskamp. STAATSEXAMEN TOT TOELATING AAN DE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor diploma A mej. L. Por- theine, F. E. Bodt, 'J. A. Stijkel, J. N. de Ruiter, G. C. Kop, C. A. Schillemans, G. W. Huygens, J. A. Boeyink. Afgowezen 13 candidaten. Geslaagd voor diploma B: J. R. Bakker, O. W. P. Mohr, P. J. Huihoven, H. v. Reigersberg Versluys, mej. M. E. Steinmeljer, A. G. Haring. Afgewezen 9 candidaten. Gedurende het examen trok ken zich terug 3 candidaten voor A en 3 voor B. Het examen wordt voortgezet met 6 candidaten voor diploma A, De levenshouding van den mo* dernen mensch zooals die is en zooals die behoort te zijn In aansluiting op de cursus van Ds. A. R de Jong uit Bussum over „De Wording van den Nieuwen Mensch", sprak dezer dagen mr. J. J. Boasson over de levenshouding van den modernen mensch, zooals die is en zoo als die behoort te zijn. Spreker begon met een historisch overzicht te geven, waarin hij ons liet zien, dat ten allen tijden moderne menschen bestaan heb ben. Immers modern komt van modo zoo pas, zoo even. Dus is de moderne mensch de mensch van zoo pas, en die was er altijd. Maar in de geschiedenis zijn wel tijdper ken aan te wijzen, waarin de veranderingen hoogtepunten bereiken. Zoo onderscheidt de Renaissance zich van de Oudheid, zoo de Aufklarung zich van de daaraan vooraf gaande tijd en zoo ook onze tijd zich van wat daaraan weer voorafging. Met voorbeelden uit do verschillende pe rioden werd dit duidelijk gemaakt Nu moeten we in onzen tijd wel onder scheiden dat we te doen hebben met men- schcngroepcm We spreken van de moderne jeugd, den modernen arbeider, staatsman, Chinees enz. We kunnen de mensch niet af zonderlijk bestudeeren, terwijl elk mensen in zich heeft momenten zoowel van de eenc als van de andere periode. 't Verschil tusschen de opeenvolgende pe rioden ligt voornamelijk in de ontdekking van de menschclijke waarden, de (mensch krijgt de gelegenheid de volheid zijner ver mogens te realiseeren en stelt in plaats van 't uiterlijke gezag het innerlijke, terwijl oen groote belangstelling in de wetenschap wordt geconstateerd on een verminderde waarde aan de religie wordt toegekend (Ren.), terwijl in de Aufklarung meer de rede en de vrijheid naar voren komen. Hiertegenover komen natuurlijk ook tegen bewegingen, die ten deele moeten erkennen wat ze bestrijden, waaraan de ook weer hun nieuwe kracht ontleencn. Tenslotte komt het erop aan een levens gemeenschap te verkrijgen, waarin de mo derne mensch met zijn nieuwe levenshou ding zich thuis voelt, zich één weet met het geheel, zooais wc dat zien in de R. K. kerk, in 't Facisme, in 't Bolsjewisme, enz. In de 19e eeuw begint de geweldige ontplooiing van 't economische leven, gevolg van de uit vinding van de stoommachine, de techniek, hand in hand gaand met de wetenschap, waarbij spreker constateert dat de sterre- kunde op 't oogenblik do eenige wetenschap is, die met 't economische leven niet te ma ken heeft. Toeneming van 't productiestel sel brengt meer expansiedrang, terwijl over al onafhankelijkhcidsberoeringen gaande zijn en 't socialisme zich ontwikkelt. Naast machtsgevoel ten opzichte van dc natuur, komt 't machtsgevoel ten opzichte der staat, in de organisaties. Levensdrang, autonomie van de mensch, verstand en vrij heid zijn behouden gebleven, maar de mensch raakt los van dc erkenning van geestelijke machten, welke niet empirisch waarneembaar zijn. Er komt een zeker egoïsme, en de gedachte dat het alleen gaat om de mensch (Ideïsme wordt vervan gen door anthroposofisme). De mensch ge voelt zich vereenzaamd temidden van heelal eonerzijds en bactereophagen anderzijds. De wereldoorlog brengt geweldige teleur stelling mee, maar versterkt hot machtsge voel: t wordt genoemd „das orste Gesammt- erlebnis der Menschheit". Crisis en malaise raken de ge he el c wereld, 't organisatie vermogen breidt zich uit. 't Planetarisehe bewustzijn noemt Jaspers dat. („Geistige Si tuation der Zeit"). Do moderne mensch kan niet juichen over de wereldeenheid, want do maatschappelijke rationaliseeringsgedachte doet stijgen dc moeilijkheden over de gcheele wereld: er is geen onaangetast nieuw afzetgebied meer. Ook is er niet te verwachten het opkomen van een nieuw volk zooals b.v. de Germanen na de ondergang van de Romeinen, de Wes- tersche beschaving, de jongste, leert nog iets van 't Oosten en geeft verder zijn be schaving af aan 't Oosten. Verder doen zich allerlei andere moeilijkheden voor (huwe lijksproblemen o.a.) en 't slaat over op de jeugd, terwijl 't respect van dc Oosterling voor 't Westen verkwijnt. Dc ondergeschiktheid van den arbeider en van de koloniale bevolking is weg. In Rusland zien we de uiterste conse quentie van de rationalisatiegedachte, die de veiligheid van 't overige Europa bedreigt, waar naast 6taan Italic cn Duitschland in hun vrijwillige machtsaanvaarding. Het verschil tusschen platteland en ste den bestaat ook niet meer, gevolg o.a. van autobus en radio. De techniek brengt mee levensversnel ling ook door de pers van 't geestelijke le ven, waardoor de oppervlakkigheid ver sterkt wordt, en ze legt de menschen vast in de organisatie van den arbeid, maar ook bevpjdt ze do arbeiders (vgj. textiel begin 19e eeuw en nu; verkeersmogelijkhcden, enz.) Door de organisatie ontstaat wat Jaspers noemt de Daseinsordnung, wat vóór heeft bevrijding, maar tégen de splitsing in de mensch zelf, hij verliest het inzicht op 't geheel, hetgeen zich openbaart in 3 dingen. 1. Bij pensioen leeftijd is hij leeg. 2. Bij tegenslag is hij voor niets anders geschikt. 3. Bij verdriet in 't gezin is de troost: hard werken. De vraag is nu: hoe is dit alles te ver helpen, hoe is de hoogcre eenheid te her vinden? Dit is gemakkelijk voor hen, die tevreden zijn met den huidigen toestand, maar voor anderen is 't heel moeilijk, o.a. voor doge nen, die teleurgesteld zijn b.v. door wer keloosheid of door meer te kunnen geven dan gevraagd wordt, o.a. bij de vrouw, of voor de onvolwaarcligen. Maar 't criterium is genieten en zelfuit- leving is geen plaats voor naastenliefde, en is zelfmoord bij degenen, die dit niet meer kunnen, vaak voor dc handliggend. Hiertegenover staan: de religie: 't leven ter eere van God, wat vcrdogmatiscerd is, waardoor veel terrein verloren werd, wat niet moer herwonnen kan worden. De ar beiders werden ervan losgeslagen, omdat dc kerk zich van de sociale beweging ver hield. Dc kerk wil nu behouden wat nog bestaat, en doet energiek aan de wetenschap mede, terwijl ze nauwer eigen waarden om lijnt. In de filosofie ziet men zelfs sterk ka tholieke invloeden, 't Modernisme aan vaardt naast religieuze waarden (Je resul taten van de wetenschap met volle belang stelling voor do moderne bewegingen op maatschappelijk gebied. (Roesslngh en de Graaf o.a.) De filosofen zijn do geestelijke toppun ten, die vaak hoofdlijnen aangeven. De filosofie is registreerend en zoekend. Na Kant en Hegel komen dc positivisten, zoekend naar de waarheid cn de verlossing als gevolg van een innerlijke houding van de mensch. De nieuwe leuze is terug naar Kant: de Kantiaansche beweging, die hoe langer hoe meer verdorring bracht, door constateeren van verhoudingen. Goedewaagen zegt: filo sofie is methodeleer, wat voor 't practischc leven geen waardo heeft. Langzamerhand komt in de N. Kantschool dc lieidelbergor School (o.a. Windelband) die zich bewust wordt, dat 't niet enkel gaat om weten, maar om practijk, die de wetenschap nici geven kan (Grenzen theorie). Sonopeiihauer was de eerste die zei: weg uit 't intellectu alisme, het willen is 't helangrijko. Hij werd gedreven naar 't Boeddhisme. Nictsdhe cn Kierbegaard brachten 't reli- gieusc naar voren, enslotte wordt hot vol le leven door Bergson o.a. als hèt aanvaard (l'élan vital) met een sterke gedachte aan een eenheidsideaal. Om het ordelijk gedifferentieerde leven gaat het echter. Geschrokken ate men Is van 't marxisme, komt men aan 't denken, maakt studies van Oostcmche cultuur (the osofie enz.) Oude filosofen, andere letter kundigen enz.: een renaissance van de renaissance en de Aufklarung mot vele op bouwende tendenzen. Öcflc begint men de zin van de geschiede nis te onderzoekon, (Giltay) wat niets nieuws is, want bij Hegel treft inen dat zelfde aan, als hij spreekt van de overgave in een stof. Troclsch en Wcbcr staan naast Giltay, ze zijn echter niet alleen staatsrcch terlijkc filosofen, maar bezien alles in 't groote vciband. Na den grootcn oorlog komt in Duitsoh- land Hüsserl met dc phenomenologische school, waaraan Scheler, Heidegger en Jas pers zidh verbinden. We moeten met onze geheele totaliteit trachten de wereldtotaliteit te doordringen en te verstaan (Jaspers). Winkel en Sprangér zien de wensch weer in zijn geheel en trachten zoo de wensch weer te leeren kennen, terwijl Driesch in de biologie een dergeQijk pogen nastreeft. Bij Bergson komt door Katholieke invloe den de religie weer meer naar voren (o.a. in la double source de la filosofie et dc la religion). De re"ligieu6e 'houding is ten slotte de ware; deze wordt echter door de zuiver wetenschappelijke filosofen Slechts bereikt door een totale ommekeer. Do levenshouding van de moderne ■mensch is geheel verkeerd, want er Is on eindig veel meer dan dio enkele men60h. 't Contact -met alles, de kosmishe houding, moet komen door absoluut vertrouwen en overgave aan het absolute, aan Gol (indien ge niet wordt als de kinderen, kunt ge 't Koninkrijk Gods niet ingaan) cn dit in zich te laten werken, zooals 't Oerchristendom *t kent en verloren ging door verdogmati- seering. Hiervoor is voortdurende innerlijke concentratio noodig (gebed), wat voor de tegenwoordige mensoh zoo moeilijk is, die door zooveel verdriet verbrijzeld is. 't Twee de noodige is 't pensoonflijke Godsbegrip, 't Geloof in God is een aanvangspostulaat. 't Eohte religieuse beloven is voor velen uitgestorven door innerlijke verarming en verintclloctualiseering. Gebeurt dit niet, dan gaat do wereld uit een in machten-complexen (Bolsjewisten (B.) mensoh, fascisten (F.) wenschen, Hit- Ier (H.) menschen enz.) Met de religieuse levenshouding van de menschen onderling veel minder. Faust wordt gered door 't eeuwig vrouwelijke en Heinnemann zegt. dat de zorg om zichzelf slechts uitloopt op den dood cn dat de zorg voor de gemeenschap waarin God regeert op 't leven uitloopt. FLORAUA-VEREENIGING. De bekroningen. De bekroningen van de ingezonden plan- ren voor de tentoonstelling der Floralia- vereeniging, welke van heden tot en met 25 Augustus in de Markthal wordt gehou den, zijn als volgt: E e r e-p r ij s: J. de Mots, W. de Koning, J. Los, W. van Bemmel, G. du Pree, R. Geitenbeek, J. H. v. d. Ridder, J. Gazenbeek, J. v. Lovcren. H. Kreulen. Eerste prijs: T T. Buddingh, G. Schalkwijk, W. v. Eek, G, Koedam, G, y, Qonkelaar, D. Speej R KOFFIETAFEL. Tomatcnschotoltje. MIDDAGMAAL. Groentesoep. Varkenscarbonade. Slaboonen. Broodschotel met verscho pruimen. ten Hove, S. Bocijinga, R. Waanders, R. v, Ooik, G. Kcnten, H. v. Maurik, W. Fried- richs, J. Arntzcn, R. Wijngaard, A. Vreux, B. Lagerweij, T. Brouwer, G. Nieuborg, T, v. d. Kamp. Tweed prijs: B. Tap, E. v. Ooik, H. ton Hove, D. v. d, Venne, B. Windhouwer, T. Friedridhs, R' Eek, G. Dic'kerbof, W. Borghuizen ,D. Vrqe- man, W. v. d. Bunt, IL Kamorbeak, J< Kraaikamp, W. Kraaikamp, M. Werkhoven, J. Hcrks, G. Hofland, E. v. d. Hoek, J. v. Bameveld, A. Sterk, W. v. d. Wetering, .N, Temmink, S. Veer, C. v. dc Bock, B. Vlasak ker, J. Minks, J. Henmsen, G. Geitenbeek, R. v. d. Vlasakker, K. v. d. Kraats, M. Hout' veen, J. Temmink, E. Koudljs, J. v. d. Hoek; W. v. Empclen. Derde prijs: A. van Duit, F. Goosscn, W. Hamwijk, A. v. Spengen, G. Visch, A. do Baas, L. de Wit, M. Wevers, J. Rijper, P. Vos, J. Voogt, N» Simons, R. Talsma, A. v. Nus, II. Fransen, J. Merkus, R. Bakkenes, M. Dijkslag, M» MccuwBcn, N. Vlug, R. Vlug, II. do Vribs, G. Friedriohs, J. Waanders, J. Zijnstra, W< Bruggink, II. Holtman, H. Deen, M. Hast-1 rich, A. Schriel, G. Baarda, J. v. Wagemn- gon, H. Houtveen, M. v. Platcringen, B. KöN let. AANRIJDINGEN. Op de Varkensmarkt. Gistormorgen omstreeks half tien begaf zich een gezelschap wielrenners, die aan een betrouwbaarheidsrit deelnamen, door onze stad. Op de Varkenmarkt reed een der deelnemers links van den vluchtheuvel en wilde de Langestraat ingaan, waarvan daan op dat moment een stadsautobus na-< derde. Ondanks krachtig remmen van den autobestuurder kon een aanrijding niet meer worden voorkomen. Do wielrenner vloog tegen dc bus op en kreeg een vj*ij ernstige hoofdwonde, waarvoor hij per ziekenauto der firma Nefkens naar hot St. Elisabeth ziekenhuis is overgebracht. La ter is de wielrijder huiswaarts gekcord. Do autobus kreeg eenige schade. In do Kamperbinnenpoort. Ongeveer op hetzelfde tijdstip kwamen in de Kamperbinnenpoort een wielrijder on een motorrijder in botsing, hetgeen toege schreven moet worden aan een misver stand tusschen dezo twee weggebruikers. De wielrijder brak een been cn is per zip* kenau to van de firma Nefkens overge bracht naar het St. Elisabeth ziekenhuis. Door de politie wordt procesverbaal op gemaakt. BURGERLIJKE STAND. ,1 20 Augustus. Geboren: Hubert Johan Ohristopboor, z. v. Hendrik Sdhuurman en Cato Iiubcrta de Vric6. Jan Antonius, z. v. Harm Esdcr Smit cn Wilhelmina Clasina van Groonestein. Jan, z. v. Hendrik Peterse cn Johanna Blondina Delnat. Hendrik Evert, z. v. Gerrit Talsma en Antonia Maria Francisca Jagtcnberg. Filo d'écosse KINDER SPORTKOUSEN in effen en gekleurd met fraaie randen Natuurlijk weer in LANGESTRAAT 81 AMERSFOORT J^L^GESTRA VEE-AUTO IN DE SLOOT. Veehandelaar verongelukt. 01 d e n z a a 1, 22 Aug. Op den rijksstraat weg van Losser naar Oldenzaal had he denmorgen circa 8 uur een droevig ongeluk plaats. Do veehandelaar II. Hassink uit Los ser vervoerde op een vrachtauto een 7-tal koeien naar de markt te Oldenzaal. Hij had tusschen den chauffeur cn een zekere Ii< plaatsgenomen. Even buiten de tol raakte de auto aan het slingeren. De chauffeur kon het stuur niet meer meestor blijven. Do wagen kwam op den kop in den veel lager langs den weg loopendo weide te lig gen. Toen H. die onder den veewagen was ge raakt was bevrijd, bleek, dat de levensgees ten reeds waren geweken. De andere inzit» tenden kwamen met den schrik vrij. Eén der beesten werd eveneens gedood. H. was gehuwd en vader van 5 kinderen* HET ERNSTIGE ONGEVAL IN DE BARNEVELDSCHE BEEK. Het slachtoffer overleden, Dc ongeveer 20-jarige milicien G. Hazen- bos uit Amsterdam, die Vrijdagavond bij het duiken op een ondiepe plaats in do Barneveldsche Beek zeer ernstig werd ge wond, is Zaterdagavond in. het militaire hospitaal aan de gevolgen van dezen on- gelukkigen sprong overled.onu

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 3