Nieuwe Uitgaven LAATSTE BERICHTEN RAAD VAN HOEVELAKEN Wolhandel „DE CONCURRENT" Na feilen strijd, door Joan Su therland. Uitg. J. Philip Kruse- man, 's Gravenhage. Na vele jaren in het Oosten gewerkt te hebben keerde Alec Carlyon naar Engeland terug, voornamelijk om zijn vrouw, die niet langer de warmte kon verdragen. Zij inte resseerde zich niet in het minst voor zijn werk en was steeds met haar gedachten met zich zelf bezig. Dit was voor Alec een groote teleurstelling en het gemis eener meelevende vrouw voelde hij te sterker toen hij 't huwelijksgeluk van Lord St. Auld den Imperialistischen staatsman, leerde kennen. Vooral voelde hij zich aangetrok ken tot de oudste dochter Philippa en toen hij zich op aandringen van St. Auld candi- daat stelde voor het parlement, werkte zij uit alle macht voor hem, terwijl zijn vrouw hem tegenwerkte. Hij voelde een groote liefde voor Phil en toen de verkiezing mis liep greep hij gretig Jjot verzoek van St. Auld aan om in 't geheim naar Bagdad, Kermanshah, Teheran err Ispahan te gaan om na te gaan welke mogendheid daar te gen Engeland stookte. Door toeval verge zelde Mountstuart hem cn na een gevaar vollen tocht keerde, alleen Mountstuart te rug met de gevraagde gegevens, terwijl Alec z.i. gedood was. Voor Philippa was dat een zware slag en zij treurde dieper dan Alec's vrouw. Tot na ecnigen tijd de doodgewaande terugkwam en de dood van zijn vrouw maakte, dat een gelukkige tijd voor hen aanbrak. Joan Sutherland heeft er een zeer lees baar verhaal van gemaakt. Vooral dc tocht door Perzië is heel interessant beschreven en ook het leven en werken der St. Auld's is boeiend verteld. Durf te Lachen, door Jan van Epen. Ui tg. C. A. J. van Dis- hoeck, N.V., Bussum. Durf te lachen! Het devies voor een blij moedige levensopvatting. En dr. Frits met zijn zorgloos optimisme hield zich trouw aan clat devies. In zijn sanatorium „Heide en Bosch" beleefde hij vaak moeilijke da gen en tijdens den oorlog en in' de jaren daarna ging het hoe langer hoe slechter. Tot zelfs faillissement in 't verschiet lag. Maar ook nu dacht dr. Frits: 't zal wel in orde komen. En 't kwam in orde. Een ar beidersvereniging kocht het sanatorium, hij betaalde zijn schulden, liet een motor- woonwagen maken en trok als „vliegende dokter" door het land. De mentaliteit van den mensch js: het abnormale trekt. En dat bleek ook nu. In Luntercn begon zijn zwerverspraktijk niet onvoordeelig en in Apeldoorn kreeg hij zelfs een cheque van drie mille van een freule, die hij levens vreugd had leeren vinden. Maar dr. Frits verachtte bezit en iii het woonwagenkamp, waar hij was ondergebracht, verdeelde hij onderlijn medezwèïvers het geld; Ook lliev bleven teleurstellingen hem niet gespaard, maar steeds wist hij dén vrolijken kant te houden. Dat verblijf in het woonwagen kamp is knap verteld en vaak weet hij rake dingen te zeggen. Trots tegenslag blééf dr. Frits het hoofd rechtop houden en voelde hij het blijmoedige van het leven aan, zoodat geheel dit zoo geestige en pit tige verhaal een geestvan levensblijheid ademt, .welke weldadig aandoet. De schaduw van het geluk, door Jan van Epen. Uitg. C. A. J. van Diehoeck N.V., Bussum. Het is een eigenaardig vraagstuk, dat de schrij ver hierin aan de orde stelt. Is de vader,' die met een doodelijk schot zijn dochter 'verdedigt tegen de giftige liefde van een man, schuldig of niet? Volgens de bestaande wetten wel, maar als we ons hart laten spreken zeker niet. Met groote innigheid is Ma ja opgevoed en als zij is opgevoed tot vrouw voor den man, wUl-m de ouders graag liun kind- afstaan, als de man harer keuze maar een zuiver hart heeft. Zoon man komt in de gedaante van den dichter Bram, maar voor hem is zijn kunst nummer één en Maja zal in de uvee de plaats komen. Dat kan zij niet begrij pen, dan. houdt hij niet echt van haar en aan zoo iemand kan zij zich niet binden. Dan ontmoet zij aan het strand den man, dien zij lief kan hebben. John, de zwarte sprookjesruiter komt eiken avond en neemt haar in zijn armen en doet haar huiveren van liefde. Maar de vader, dio professor in de gynaecologie is, kent dien man. Hij heeft zijn vrouw behandeld cn weet, dat hij be hoort tot die mannen, die liefde geven ge mengd met gift. Nu zijn ze gescheiden en zoekt hij andere slachtoffers. Geen waar schuwingen kunnen Maja weerhouden" liaar liefde is zoo 'groot, dat zij zich wil offeren. .Jij ziet dat gevaar, vader, zegt ze, ik zie een groot .stralend gelukjij werpt een schaduw op dat geluk maar het blijft mijn gelukEn John wil ook geen afstand van haar doen. Toch moet de va der zijn kind redden; dus blijft hem niets anclers clan de revolver. De tragiek van het geval heeft Van Epen gocü doorvoeld en schitterend tot uiting ge bracht in dit fijn weergegeven verhaal. Vrij geest als hij is, 2ogt hij vaak dingen, die in onze geordende maatschappij er niet mee door kunnen, maar steeds is hij van een groote, diepgevoelde menschelijkheid. Een smeulend vuur, door Margaret Pedler. Uitg. A. W. Bruna Zn's U. M., Utrecht. Jane wordt met haar broer grootgebracht bij haar oom op~ Kennisford Hoise, waar zij Kenneth leert kennen van wien zij denkt "veel te houden. Maar als Dale in haar kring verschijnt .merkt ,ze spoedig, dat het gevoel voor Kenneth niet het ware is en dat haar oprechte liefde uitgaat naar Dale. Maar over Dale wordt niet gunstig genraat; zijn naam wordt genoemd in verband met een avontuur van een gescheiden vrouw, Deir- dre. Dit maakt Jane huiverig hem te hu wen; Bij een torand redt Dale het kind van üairdre en uit dankbaarheid erkent «ij> Dale zich indertijd heeft opgeofferd om haar man een motief voor de solieiding te geven. Wel denkt Jane, dat Dale haar nim mer vergeven zal hem te hebben gewan trouwd, maar hij meent, dat niet-s kan staan tusschen twee mensohen, die echt van elkaar houden. Margaret Pedler vertelt vlot cn is in haar beschrijvingen vaak kleurrijk en boeiend, zoodat men het verhaal met genoegen ten einde leest. Het wonder in de geneeskunde, door Erwin Liek. Uitg. Erven J. Bijleveld, Utrecht. Op onderhoudende wijze zet de schrijver uiteen, dat de wetenschap gefaald heeft ten opzichte van het grootste geheim: 's le vens wonder. Hoe snel de wetenschap ook vorderde, hoe de scheikundig-natuurkundi ge nabootsingen van een cel ook het vol maakte naderden, steeds ontbreekt de le vende, de Goddelijke adem. Meer en meer is dan ook de erkenning gekomen, dat ach ter alle stof de geest staat, dat irrationeele, mctaphysische wat wij leven noemen. En daar staat de arts evengoed als ieder an der als dienaar tegenover. Vandaar de leem ten in de rationcclc geneeskunde en van daar ook het succes vap wonderdokters. Drie centra van wortdergcnezlngcn worden uitvoerig besproken: Gallspadh, I-Iahnen klce en Gudmannsbach en gaat de sohrij ver na het geheim van het succes daar be reikt. Nooit heeft het in de geneeskunst aan wonderen ontbroken en z. 1. zal het er nooit aan ontbreken, in werkelijkheid pa ren in de geneeskundige behandeling we tenschap en wonder zich. Uitvoerig en goed gedocumenteerd zet do schrijver een en ander uiteen, zoodat er van dit boek een overtuigende kracht uitgaat. Mijn zwerftochten door Jordaan en donker Amsterdam, door Is, Querido. Uitg. Nederl. Keur boekerij, Amsterdam. Querido heeft niet volstaan met eon op- pervlakkigo beschouwing van dit bekende Amsterdamsche stadsdeel. Hij is er in door gedrongen, heeft er langen tijd in gewoond en heeft, vermomd, het leven als Jordaner meegemaakt. Zoodoende heeft hij niet slechts den buitenkant gezien, maar heeft hij 'ervaren wat er innerlijk woelt en leeft in die dooreenkrioelende menschenmassa. Hij heeft zich in hun levensspheer overge plant, waardoor het hem mogelijk werd het volk in al zijn levensuitingen te leeren kennen cn begrijpen. En de beelding van dat leven is geweldig, hij weet. de sfeer te scheppen, waarin hij het zelf getroffen heeft. Ook de pracht van het stadsbeeld "heeft hem' in groote mate bekoord en hij laat ons mee genieten van die stadsgeziclv ten van een heerlijke toon-tooverij, van die- sluizen, oude huizen, gevels en geveltjes in hun eigenste leven. Geheel dc schilderach tige pracht der buurt wcqt hij in zijn weer gave tot uiting te doen komen. Nederlandsche Algemeene cyclopaedie. En- Do twaalfde aflevering van de Neder- landsche Algemeene Encyclopaedic, bQ- werkt naar Brockhans' Encyclopaedic, is verschenen. Deze uitgave van de uitgevors Schëltens en Giltay te Amsterdam, loopt van dé letters F r a tot G h a. UTRECHTSCH JOURNALIST ERNSTIG GEWOND. Bij een auto-ongeluk In Noord- Brabant. Gistermiddag omstreeks vier uur reed op den weg van Uden naar Veghel een auto met twee personen. Ter hoogte van het ge hucht Mariaheide, botste de auto tegen een boom. De bestuurder van Vugt liep een verwonding van niet ernstigen aard op. De medepassagier, de '25-jarige journalist A„ redacteur bij Het Cegntrum uit Utrecht, werd echter in bewusteloozen toestand en met ernstige inwendige kneuzingen uit de brokstukken van de totaal vernielde auto gehaald. Zijn toestand is levensgevaarlijk Beide gewonden zijn' naar het ziekenhuis te Uden vervoerd. VRACHTAUTO OMGESLAGEN Gistermiddag werd nabij den spoorweg overweg te Echt een met duizenden eieren beladen Duitsche vrachtauto door een an deren wagen van achteren aangereden, waardoor de auto met eieren onderste boven sloeg. De chauffeur werd met een ernstige hoofdwonde onder den wagen uitgehaald; de eieren vielengrootcndecls stuk. Naar den bestuurder van den wagen, die de aan rijding veroorzaakte, en zonder zich om het voorgevallene te bekommeren doorreed, wordt door de politie een onderzoek inge steld. Tijdelijke verlaging van de jaar wedden van burgemeester secretaris en ontvanger Hoevelaken. Onder voorzitterschap van den burgemeester, jhr. P. A. van Eij.s, kwam de voltallige raad dezer gemeente gietermiddag in vergadering bijeen. Na lezing en goedkeuring van de notu len der vorige raadsvergadering komen de ingekomen stukken in behandeling. Daar bij bevond zich o.a. een besluit van de Ged. Staten van Gelderland van 10 Aug. 1932 tot een tijdelijke verlaging van de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ont vangers in de provincie Gelderland over het tijdvak 1 Januari 1933 tot 1 Januari 1936. Dc korting bedraagt 8Vi van de eerste 3000 en 3 van het meerdere. Men zal zich herinneren, dat de Raad zich destijds tegen een dergelijke verlaging had uitge sproken. De najaarsschouw op de waterleidingen is bepaald op Woensdag 14 September a.s. Op een reclame schoolgeld betreffende een bedrag van 4.80 over een tijdvak van 8 maanden werd afwijzend beschikt. Het verzoek betrof algelicelc ontheffing. Dit verzoek werd wel verleend aan een huis vader, die door ziekte verhinderd is inkom sten te verwerven voor zijn gezin en dien tengevolge geen schoolgeld betalen kan. Van dc rijwielpadverccniging „West Vc luwe" was een verzoek binnengekomen om een jaarlijk6cho subsidie van 25. De Raad had een dergelijk bedrag ook in de jaren 1929 en 1930 verleend. Voor een permanen te subsidie voelden B. en W. niet veol en adviseerden den Raad afwijzend op het ver zoek te beschikken, waarmee do Raad zich eenstemmig vereenigde. De tijdsomstandig heden werden te ongunstig geacht. Ook al6 lid van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart werd door den Raad bedankt, mede als be zuinigingspost. De vereeniging „Het Groene Kruis" ver zocht een subsidie van 150 voor het jaar 1933. De burgemeester wijst er op, dat reeds enkele jaren een subsidie van 50 is geno ten door de vereeniging, die inderdaad veel en goed werk doet. Bovendien had men nog van gemeentewege eventueel de beschik king over een bedrag van 150 voor ver pleegkosten. Nu wordt er een vaste subsi die van 150 gevraagd, hetgeen dus zou beteekenen een jaarlijksche tegemoetko ming van ƒ350, waarbij dan de huisverplc ging zou kunnen worden uitgeoefend. Het voorstel van B. en W. is om jaarlijks 200 ter beschikking te stellen en het besteden van dit bedrag aan de vereeniging over te laten. Bij wijze van proef zou dit voor een jaar moeten gelden. Do beer Z. Roemburg (A.-R.) meent, dat de vereeniging met een doode musch wordt blijgemaakt. De burgemeester ontzenuwt evenwel deze zienswijze. Ook de heer A. Loseman (C.-H.) is het geval niet heel dui delijk en vreest, dat een dergelijke bepa ling negatief werken zal. Breedvoerige besprekingen ontspinnen zich over deze kwestie; tonslotte wordt hei voorstel-v.Rocmburg om het bedrag tot 250 te verhoogen, aangenomen. Tegen 6temden de heeren v. d. Hoek (C.-H.), v. Manen (A.-R.) en Gerritsen (C.-H.). Dit be drag wordt voor het jaar 1933 verleend. Bij de rondvraag wijstwethouder M. v. Zuilichcm (S.D.A.P.) op der wcnschelijkhcid van vroegtijdige regeling der maatregelen ten behoeve van werkloozen. Spreker zou gaarne een goede steunregeling willen zien. Dc burgemeester antwoordt, dat de heer Zuilichcm maar een dergelijke regeling moet ontwerpen, als hij dat noodig acht. Daarrié"wordt" dë: vergèdering goslotenr ELECTRIFICATIE 48 EN 83 WONINGEN DER GEMEENTE. B. en W. schrijven aan den Raad: Als gevolg van de electrificatie van do 174 woningen der gemeente in het Soesterkwar- tjer, waartoe Uwe vergadering in 1930 be sloot, hebben ook bewoners van andere ge meentewoningen in het Soestenkwartier zioh tot ons gewend met .verzoek om aanleg van electrische liclitleidingen in hunne wonin gen. Het betreft hier de complexen der -48 en 83 woningen. Wij staan evenals in het geval der 174 woningen niet afwijzend tegenover het verzoek, overtuigd als wij er van zijn, dat door het gebruik van electrisoh licht vooral in woningen van kleineren omvang, de hygiëne wordt gediend, het brandgevaar er door wordt verminderd (de bewoners de zer complexen behélpen zioh op de boven verdiepingen met petroleumlampen) cn de exploitatie-mogelijkheid wordt vergroot. Evenals zulks bij de 174 woningen het ge val was, beperkt de aanleg zich tot de stroomdraden uit de plafonds. Het aanschaffen en aanbrengen van pen dels, snoeren, lampen, enz. enz. moet dooi de bewoners voor eigen rekening geschie den, terwijl het onderhoud van de schake laars, het stroomverbruik en de meterhuui eveneens voor hunne rekening komt. Met het Departement van Binnenland- 6Clie Zaken werd overleg gepleegd over de mogelijkheid van het verkrijgen van gelden uit 's Rij'ks kas voor deze electrificatie. Blijkens bericht van Zijne Excellentie den Minister van Staat, Minister van Binnen- landsche Zaken wordt alleen Rijksvoorsohot gegeven voor de electrificatie der 48 wo ningen, zoomede eene bijdrage binnen het raam van de toegekende maximum-bijdra ge in het exploitatietekort der woningen. Voor het complex der 83 woningen, dat met geld uit de gemeentekas werd gebouwd wordt geen rijks voorschot verleend. De ge meente zal de electrificatie in dit geval zelf hebben te financieren. Wij brengen in herinnering, dat U des tijds besloot in de gevallen van de electri ficatie van do 174 woningen der gemeente èn van de bewoners der stichting St. Ans- fridus van de bewoners geen bijdrage te heffen in den vorm van huurverhooging, wijl het U onjuist voorkwam een extra be drag te vorderen voor iets, wat tegenwoor dig in de eenvoudigste arbeiderswoning niet mag ontbreken. De consequentie brengt mede, dat ook in de thans aanhangig gemaakte gevallen geen bijdrage in een vorm van huurverhooging, van de bewoners wordt geheven. Evenals zulks bij de 174 woningen het geval is, zal de jaartijksohe uitgave uit hoofde van de electrificatie dientengevolge ten laste der gemeente moeten worden ge nomen. Kan Uwe vergadering, gezien het voren staande, zioh met de electrificatie der heide complexen vereenigen, dan stellen wij haar voor: le. te verstrekken aan het Gemeentelijk Woningbedrijf een bedrag van ten hoogste ƒ5000 tegen een jaarlijksche rente van 5% met eene aflossing in gelijke bedragen in 20 jaar ten dienste vaan de electrificatie (breekwerk enz. enz. inbegrepen) der 83 ge meentewoningen in het Soesterkwartier on der bepaling, dat de jaarlijksche uitgave uit hoofde dezer electrificatie ten laste van de gemeente wordt genomen; 2e. te aanvaarden uit 's Rijks kas een voorschot groot ten hoogste ƒ3000, tegon een rente van 5 (annuïteit 5.782 gebaseerd op een looptijd van 41 jaren) zoomede een bijdrage uit 's Rijkskas ton dienste van dc electrificatie (breekwerk enz. enz. inbegre pen) der 48 gemeente-woningen in het Soes terkwartier; 3o vast te stellen: A. het hierbij gevoegd concept-besluit tot aanvaarding van het Rijksvoorschot en bijdrage en B. de tevens bijgevoegde concept-besluiten tot wijziging van de begrootingen van inkomsten en uit gaven van den loopenden dienst der ge meente en van het Woningbedrijf in vor band -met de kapitaalsverstrekking ten dien ste van de electrificatie van de 83 woningen, OM EEN KAPPERSZAAK dame v Een trouwlustige 1800 opgelicht. Voor de Arnhemsche rechtbank werd, naar het „Handelsblad" meldt, gisteren behandeld de zaak tegen een 35-jarigen kapper te Arnhem, die terecht stond wegens verduistering van een bedrag van 1800, ten nadeele van eene dame uit onze stad. Verdachte had deze damo voogespiegold, dat hij met haar wilde trouwen en het. geld we ten to verkrijgen onder voorspiegeling, dat hij daar een kapperszaak voor zou koopep. Hij heeft het geld evenwel ten eigen bate aangewend. De subst.-officier van justitie eischte ver oordeeling tot een jaar cn zes maanden ge vangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen STAATSEXAMEN TOT TOELATING AAN DE UNIVERSITEIT. Na voortgezet examen slaagden uit de vorige groep voor diploma A: mej. H. J. van Binsbergen en de heer G. Kater. Voor diploma B: do heeren P. Bakker en E. J.' van der Brug. HET SLUITINGSUUR DER CAFÉ'S, Op 31 Augustus. In verband met de viering van den ver jaardag van H. M. dc Koningin op 31 Aug. heeft de burgemeester bepaald, dat iedere verlof- èn vergunninghouder zich vóór Vrijdag tot den commissaris van politie "aiTWënden met het verzoek om op 31 Aug. tot 12 uur 's nachts in zijn lokaliteit(en) muziek te mogen hebben en om dien nacht tot 1 uur geopend te mogen blijven. De burgemeester zal evenwel beslissen welke van de verzoeken voor inwilliging vatbaar zijn. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Op Dinsdag 6 September zal het echtpaar G. Gouw in de Miereveldstraat 30 alhier, zijn 50-jarige huwelijksfeest vieren. A P. V. „DE LUCHTPOST". Uitslag van de wedvlucht, gehouden van uit Quivrain op een afstand van 225 K.M. op Zondag 21 Augustus 1932. In concours waren 128 duiven. (Weder gunstig, wind Z.-West). Duiven gingen in vrijheid om 9 uur 20 min. Aangewezen duif 10 ct. M. v. d. Kuilen, met no. 7. Aangewezen duif 25 ct. Ch. Baartman, met no. 1. Aankomst eerste duif 12 uur 9 min. Aankomst laatste duif 12 uur 35 min. 58 sec. De prijzen werden behaald als volgt: Ch. Baartman 1, 8, 9, 17, 27, 40. H. van Eedon 2, 14, 18, 19, 32, 33, 37. Ch. W. Göbel 3. N. H. Egink 4, 13, 30, 34, 43. M. v. d. Kuilen 5, 7, 42. W. v. d. Linden Jr. 6, 20, 21. J. P. Steenbeek 10, 38, 41. W. v. d. Riet 11, 26. F. Harteman 12, 15, 25, 31. H; Veenbrink 16. H. Schuurman 22. H. J. Hol 23. 24. G. Hagenbeuk 28, 29. J. Noorman 35. J. v. d. Geest 36,39. Stand kampioenschap tot en met Mons 14 Augustus 1932. Duif: punten 1. H. van Eeden met 23—32 B. 10295, 2473 F. Hartman met iderr. 9246, 2381 3. Ch. Baartman met idem 7640, 232® F. Hartman met idem 9251, 204* 5. W. v. d. Riet met idem 9104, 195 Hok: 1. Ch. Baartman met 2. N. H. Egink 3. H. J. Hol met 4. W. v. d. Riet met I. J. Lablans met punten 20247® 1899 131870 117576 1140" STOEIENDE JONGENS. En breekbare ruitenI Gisteren waren eenige jongens in dc Langestraat aan het stoeien. Dat het daar een gevaarlijke plaats is voor dergelijke din gen, bleek alras. De spiegelruit van een zakenpand bleek niet tegen een flinke duw bestand en bezweek. Voor de vijf jongelui is het een onaange naam stoeipartijtje geweest, waarvan zij waarschijnlijk wel meer zullen hooren. DRANKWET. B. en W. schrijven aan den Raad: Gedeputeerde Staten dezer provincie heb ben enkele opmerkingen gemaakt naar aan leiding van de verordening, vastgesteld in uwe vergadering van 24 Juni 1.1., regelcndo het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. Gedeputeerde Stalen wcnschen in artikel 5, tweede lid de woorden „met uitzondering van die, bedoeld in artikel 1 lid 2" te doen vervallen, daar naar hunne mcening do be paling van het onderhavige lid eveneens van toepassing is op een vergunning, wclko tusschentijds voor een nieuw bedrijf wordt verleend. Tegen de schrapping van bedoelde woor den bestaat bij ons geen bezwaar. Het bepaalde in artikel 6, laatste lid, wordt minder juist geacht, vermits de aan slag niet door don schatter, doch door ons college wordt vastgesteld (zie artikel 8 der verordening). Wij stellen u voor bodoeld lid te schrap pen. In het laatste lid van ajtikol 7 tusschon dó woorden „gameentewege" cn „1/100" ware volgens Gedeputeerde Staten in te voegon de woorden „een loon, gelijk aan het". Wij stellen u voor, ook deze aanvulling aan te brengen. HINDERWET. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Amers foort brengen tor openbare kennis, dat bij hun besluit van 23 Augustus 1932, aan G. Nieuwenburg en zijne rechtverkrijgenden voorwaardelijke vergunning is verleend tot het uitbreiden van een bakkerij en het daar in plaatsen van een electromotor van 1 P.K. tot het aandrijven van een oliestookinrich ting in het perceel alhier gelegen aan den Arnhemscheweg 104. Amersfoort, 2-4 Augustus 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Do Secretaris, De Burgemeostor, K. KAAN JZN. v. RANDWIJCK, PERSONALIA. Dc onlangs benoemde militaire apothe ker 2e klas van het N.-I. leger B. J. Ocko- locn, ingedeeld boven de sterkte bij de ko loniale reserve, zal zijn bestemming naar Indië volgen met do P. C. Hooft, welk schip 31 dezer derwaarts vertrekt. OPHEFFING REGIMENTEN INFANTERIE Volgens de Limb. Koerier worden op l Januari de volgende acht regimenten in fanterie opgeheven: het 4de (Leidon), 12de (Groningen), 14de (Bergen op Zoom en Mid delburg) 15de (Nijmegen), 17do (Venlo), 18de (Amersfoort), 19de (Arnhem) en 21sto Amersfoort) regiment. AMERSFOORTSCHE ZWEMSCHOOL. Water-temperatuur. De temperatuur van het water in de zweminrichting bedroeg hedenochtend 67 graden. Diploma's Het diploma voor geoefendheid in het zwemmen kon worden uitgereikt aan Truus Eggink, Jaap Eggink, Johan Kas pers, Cces II. Letschcrt en Dirk Brouwer. GARNIZOEN. Bij Kon. besluit is benoemd tot eerste luitenant bij zijn tegenwoordig korps de tweede luitenants G. M. J. de Chateau van het 18e reg. inf. BURGERLIJKE STAND. 24 Augustus 1932. Geboren: Wilhelmus Jacobus, z. van Wilhelmus Ja cobus Kilsdonk en Jannetje Kuis. Helena Sophia Maria, d. van Gerardus Hermanus Maria en Gezina Maria Bulle. Jentje Johanna Catharina Jannetje, d. van Jan Tiggclaven en Jentje de Groot. Wilholmus Marie, z. v. Lambertus Johan nes Houtveen en Cornelia Theodora Lo- man. Gehuwd: Geurt Johan Sterk en Gerarda Johanna van Westerlaak. Hendrik Anthonius Bizot en Adriana van Eykelenburg. Jeles Staats en Johanna Pleiter. Overleden: Aalt Woudenberg, oud 53 jaar, echtgenoot van Johanna Brouwer. J DAMES DIRECTOIRES prima macco 0.98, 0.69, 0.49 en 36 cent I Natuurlijk weer In LANGESTRAAT 81 AMERSFOORT OMREKENINGSKOERSEN. Oft. Not Niet Off. 24 Aug. 25 Aug. 12 uur 8.61 J4 8.60 Oerlijn. 59.15 59.12% 9.741/, 9.74% Brussel 34.521/, 34.50 Zurich 48.321/, 48.31 Kopenhagen 46.30 46.30 Osio 43.40 43.50 Stockholm 44.50 44.50 New-York. 2.481/, 2.48% Milaan 12.78 12.78

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 3