AMEDSFOOKTSCH DAGBLAD Donderdag 25 Augustus 1932 31e Jaargang No. 48 TWEEDE BLAD DE MOORD TE NAALDWIJK ERNSTIGE RELLETJES TE ROTTERDAM POLITIECURSUSSEN K.N.A.C. DER KRACHTVOEDERFABRIEK IN VLAMMEN Fortinbras' Toovermacht -DE EEM1 ANDER" Behandeling in hooger beroep. Bevestiging van het vonnis geëischt 'e-G ravenhage, 24 Aug. In hooger be- roep heeft heden terecht gestaan de 22-ja- rige letterzetter J. P. Th. de B., die door de rechtbank alhier wegens moord op de 16- jarige Jacoba van der Caay uit Naaldwijk- op Zaterdag 5 Maart j.l. gepleegd, is veroor deeld tot G jaar gevangenisstraf, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis, met ter beschikking stelling van de Regee ring. De vacantiekamer van het Hof is samen gesteld uit mr. Polvliet, president, raads- heeren mr. Sassen en mr. van Slooten. Het O.M. wordt waargenomen door den advocaat-generaal mr. A. Brants. Slechts éón getuige, mej. A. Alsthoorn— Cornel, wordt in deze zaak gehoord. Evenals in eerste instantio bekende ver dachte eenige weken te voren het plan te hebben opgevat, het meisje te dooden. B zeide slechts bij toeval kort voor den moord in het bezit van een revolver te zijn geko men. De president merkte op, dat verdach te geruimen tijd daarvoor moeite gedaan heeft om een revolver in zijn bezit te krij gen. Verdachte, die in tegenstelling met de behandeling voor dc rechtbank thans bij zonder spraakzaam was, gaf een orpstan dig verhaal van de motieven, die hem tot zijn daad hebben geleid. Hij zeide er thans volkomen van over tuigd te zijn, dat hij iets gedaan had, dat hij niet doen mocht. Doch, voegde hij er aan toe, berouw heb ik niet, wel spijt. Verdachte zette daarop uiteen, hoe hij door altruïsme gedreven, tot deze daad is gekomen. Pres. mr. Polvliet: Je wist toch dat je daardoor in de gevangenis zou komen. de B.: Ja dat wist ik heel goed, doch dit had geen invloed op mijn voornemen. Pres.: Je hadt een goede toekomst. Je noemt je daad pen liefdedaad, maar ik hoop toch dat de meisjes voor dergelijke liefde daden bespaard blijven. Ook raadsheer mr. Sassen houdt zich met de B. bezig en zegt o.a., dat de onthouding van de testemming van do wedcrzijdsche ouders toch geen beletsel behoefde te zijn om ten 6lote toch met Jacoba te trouwen. de B. beroept zich weer op zijn altruïsti sche gevoelens, dio vooral dien avond de overhand over zijn wil hadden. De getuige mej. OlsthoornCornel, ant woordde op de vragen van den president, dat zij de B., als patrones van het meisje, goed kende, de B. kwam voorheen bij haar, maakte steeds een kalmen indruk, 6prak vlot en gezellig en toonde geen bijzondere afwijkingen. Jacoba had haar medegedeeld dat dc verhouding verbroken was, omdat de ouders van beide kanten er tegen wa ren. Toen de B. haar, als ze met liet slacht offer liep, begon to volgen, heeft ze ge vraagd: „Jan wat moet dat?", waarop ze ten antwoord kreeg ,,'t is niet om u, maar om Coba te doen". Pres.: Liep het meisje ook met andere jongens? Get.: Ja, een eindje mee. Voorts deelde getuige mede, dat het meis je niet veel meer over hem sprak. Als get, ontkent, dat zij invloed op het afmaken der verhouding heeft uitgeoefend, wordt zij daarin bestreden door de B., die het te gendeel beweert. Zoowel de president als de raadsheer, mr. Sassen, trachtten de B. tot het inzicht te brengen, dat de liefde, die hij zegt voor het meisje te hebben gehad, geen motief voor deze daad kan geweest zijn. Dr. F. J. Soesman, zenuwarts alhier, ver zocht als deskundige A décharge, buiten te genwoordigheid van dc B. te worden ge hoord. Het Hof 6taat dit verzoek toe en de B. wordt gedurende het verhoor buiten de zaal gehouden. Getuige zegt, voor zoover de tijd zulk. toeliet, uitvoerige gegevens omtrent de B, te hebben verzameld. Na een aantal be schouwingen omtrent den persoon van ver dachte te hebben gegeven, getoetst aan dc verklaringen van vorige patroons, en aan het oordeel van den letterkundige Joh. Fa- bricius, die alle schrifturen van de B. aan een nauwkeurig onderzoek onderwierp en daarop zijn mecning grondvestte, conclu deerde dr. Soesman, dat vcrdachte's afwij kingen in zekeren zin gering te noemen zijn Hij heeft een apostolische psyche. Bij een vergelijking tusschen de psychiatrische en psychologische verschijnselen treden de laatsten 6terk op den voorgrond. Bij dezen jongeman heeft de groote teleurstelling die hij ondervond daar hij zijn roeping om priester te worden niet kon volgen, zoo op zijn zicleleven ingewerkt, dat, hij uit het evenwicht is geraakt. Dc deskundige verklaart uitdrukkelijk, dat ds B. niet gevaarlijk is en dat hij niet als psychopaat mag worden behandeld. Deze daad aldus get. heeft hij moe ten beleven; door hem in de eenzaamheid op te sluiten, kan hij tot de overtuiging ko men, dat die daad verkeerd is geweest. Dr. Soesman zeide nog, dat dit feit een van de schakels vormde in het ontwikke lingsproces van dezen jongen man, met zijn idealistische levensopvating. Get. adviseerde een gewone celstraf zon der latere ter beschikkingstelling, als zijn de in het belang van de B. Het requisitoir. De advocaat-generaal, mr. Brants, zeide zich veel moeite te hebben gegeven om zich een juist beeld van verdachte te vormen. Het doet spr. genoegen dat zijn beoordee ling overeenkomt met die van dr. Soesman en den heer Fabricius. Uit alles blijkt, dat de B. intellectueel op een veel hooger ni veau 6taat dan men verwachten kan van iemand van zijn 6tand. Doch tegenover al het goede, dat bij ver dachte aanwezig blijkt, moet een groote mate van zelfoverschatting worden gesteld. Hij beschouwde zich als een zedelijkheids apostel. Inderdaad was dc wil tot het goe de bij dezen jongen in sterke mate aanwe zig, doch hij is op een hoogst bedenkelijke wijze op een dwaalspoor gebracht. Na eenige opmerkingen over het onder gaan van celstraf te hebben gemaakt, con cludeerde mr. Brants, dat hij het ondanks de belangrijke adviezen, in de gegeven om standigheden veiliger achtte, het vonnis van de rechtbank te bevestigen en de plaat sing in een bijzondere strafgevangenis te handhaven. De verdediging. Mr. Moresco ging als verdediger van de B. nogmaals den gemoedstoestand van ver dachte na. Pleiter schetste de teleurstellin gen. die op verdachte'6 psyche zoo'n nood- lottigen invloed hebben gehad. Na de mo tieven tot deze daad nog eens te hebben verklaard, verzocht pleiter het Hof den jon geman nog eens te laten onderzoeken, ten einde gelegenheid te hebben een nieuw rapport rustig te kunnen bestudeeren. De B. zelf betoogde daarna uitvoerig op rustige wijze, dat hij wel is waar nu inzag wreed te zijn geweest, doch dc drang om ich zelf te geven had bij hem dc overhand. Nu zijn poging om goed te doen is geble ken een ramp voor anderen en voor hem zelf te zijn geweest, zal hij do gevolgen daarvan liefst in afzondering dragen. Het Hof zal morgen arrest wijzen. Twee burgers en een politie-agent bekomen schotwonden Rotterdam, 24 Augustus. Heden avond zijn er op den Linker Maasoever weer relletjes geweest, dio veroorzaakt wer den door oneenigheden tusschen werkwilli gen en stakers bij Piet Smit. De politie zag zich genoodzaakt eenige malen charges uit te voeren, waarbij ten slotte ook schoten in de lucht werden gelost. Vooral in de la Reystraat werd op een gegeven oogenblik de toestand critiek. Eon man, genaamd K., wilde, ook na herhaalde aanmaningen van de politie, zijn huis niet binnengaan. Een agent greep hem toen beet, maar de man begon zich te verzetten, zoodat er een for- meele vechtpartij ontstond, temeer toen twee zoons van K. uit het huis kwamen, om hun vader te helpen. Een groot aantal inen- schen bemoeide zich met het geval, en ook een aantal agenten schoot toe, om hun col lega te helpen. Er werden weer schoten in dc lucht gelost, en toen een agent een collega be dreigd zag door een der zoons van K. loste hij op dezen een schot, waardoor de jongen K. ter aarde viel. Er vielen nog meer scho ten en toen verspreidde de menigte zich wat, zoodat de gewonden konden worden verzorgd. Het bleek, dat de 23-jarige F. A. K. een schot in het rechterdijbeen had en de 19-jarige J. K. een schot in den enkel, terwijl tevens een agent van politie een schotwond bleek te hebben in de linker hand. De beide zoons K. werden naar een zie kenhuis overgebracht, waar bij onderzoek bleek, dat de jongste slechts zeer licht ge wond was. Na verbonden te zijn kon hij weer huiswaarts keeren. Zijn broer werd opgenomen, om den kogel te verwijderen. Het bleef in den omtrok nog lang rumoe rig, maar de politie bleef de situatie mees ter. seler van het Internationaal Arbeidsbu reau te Genève en P. S. J. Serrarens, secre ♦aris van het Internationaal Christelijk Vak verbond te Utrecht. De heer I-Iahnke behandelt het Concur rentieproblccm in het Verkeerswezen, een vraagstuk, dat thans alle spoor- en tram wegen bezighoudt; de heer Henseler refe reert over het Internationaal Arbeidsbu reau, zijn doel, streven en werken, terwijl de heer Serrarens een inleiding zal houden over Samenwerking van de internationale christelijke vakbeweging met het Interna tionaal Arbeidsbureau. Ter gelegenheid van dit congres zal bet 10-jarig bestaan der Intcrnationalo her- ducht worden, welke herdenking door dc zorgen der beide Ncderlandsche bonden „St. Raphael" en Prot. Chr. Bond een eenigszins feestelijk karakter zal dragen. De directeur van het Internationaal Ar beidsbureau te Genève zal zich op het con gres laten vertegenwoordigen. 4e INTERNATIONALE JAMBORÉ. De vierde internationale jamboré, waar padvinders uit de geheele wereld zullen bijeenkomen, zal van 31 Juli tot 16 Augus tus van het volgend jaar worden gehou den in Gödollö op 28 K.M. afstand van Bu dapest. EEN NIEUWE PARTIJ. Algemeene Economische Partij „De Realisten". Onder laatstgenoemde titel is in voor bereiding de oprichting cener nieuwe partij welke gezien het groote aantal werkloozen, het volgende wil: „Wettelijke beperking van den loondienst tot vier uur per dag. Zoodat de bedrijven genoopt zullen zijn, willen zij hun produc tie of omzet op peil houden, met een dub bele ploeg te werken. Opheffing van alle „sluitings"-bepalin- gen. Wil dc ondernemer ook des avonds werken en heeft hij daarbij hulp noodig, dan kan hij een derde ploeg te werk stel len. Hoe méér arbeidende arbeiders, hoe méér vreugde. De welvaart zal toenemen, de omzet zal worden vergroot, de werke loosheid is met één slag overwonnen", zoo wordt voorspeld. De „Urhcber" van deze nieuwe partij is de journalist Joh. P. C. Alberts, te Am- terdam. CONGRES VAN CHR. SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. In September te Amsterdam. Do Christelijke Internationale Federatie van Spoor- en Tramwegpersoneel houdt op 7, 8 en 9 September a.s. te Amsterdam in Hotel Fleissig haar 5e internationaal con gres. Het congres vangt aan op 7 Septem ber om 10 uur en wordt voorafgegaan door een vergadering van het bestuur op 6 Sep tember. Op dit congres, waarvoor reeds ruim hon derd gedelegeerden uit een aantal landen hun komst hebben gemeld, zullen inleidin gen gehouden worden door de heeren Gustav Ilahnke uit Berlijn, Hermann Ilcn- Twee technische cursussen te 'szHertogenbosch Waardeerine der Overheid In dc afgeloopen maanden zijn te 's-IIcr- togcnbosch twee technische cursussen voor politiepersoneel, uitgaande van de K.N.A.C., gehouden, welke Dinsdag zijn besloten met eenige demonstraties betreffende verblin dende verlichting en verschillende snel heids- en remproeven. Beide cursussen vver den gehouden voor de^gemecntepolitie en voor de veldwachters uit Waalwijk en Box tel, in totaal niet minder dan 78 man. Als gebruikelijk bestond iedere cursus uit 6 les sen, welke gegeven werden door één der experts van de K.N.A.C. De laatste les werd door eenige autoritei ten bijgewoond, onder wie dc waarn. bur gemeester, de heer M. Krijgsman, dc amb tenaar van het O.M. bij bet kantongerecht te 's Hertogenbosch, jhr. mr. F. L. J. van Rijckevorscl, de Commissaris van Politie de lieer J. II. A. Staal, terwijl namens dc K.N.A.C. aanwezig waren jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oven, lid van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant, bestuurslid en de heer C. G. J. van Lanschot, provinciaal ver tegenwoordiger in Noord-Brabant. Namens het gemeentebestuur heeft wet houder lM. Krijgsman, loco-burgemeester, aan de K.N.A.C. dank gebracht voor het nuttige werk, dat zij door deze cursussen in het algemeen belang heeft verricht en de hoop uitgesproken, dat ook in do toe komst op een blijvende samenwerking tus schen 's Hertogenbosch en de automobiel club kan worden gerekend. In gelijken zin hebben ook dc heeren Staal en van Rijcke vorscl zich uitgelaten en daarbij levens den expert van de K.N.A.C. hulde gebracht voor zijn heldere en zakelijke lcsse^ waarvan de politicmannen ongetwijfeld veel zullen hebben geleerd, dat hun straks te pas zal komen in hun bij de toeneming van het verkeer steeds zwaarder wordende taak. Namens de K.N.A.C. heeft jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen voor deze bewijzen van waardcering dank gezegd en de verzeke ring gegeven, dat de automobiclclub 6teeds gaarne zal blijven medewerken ter verkrij ging van een goed en veilig verkeer. DE VEILING VAN DE KON. VER. „HET NEDERLANDSCH TOONEEL". De totale opbrengst. Amsterdam, 24 Aug. De veiling van dc tooneclrequisietcn van de Kon. Ver. „Het Xederlandsch Tooncel" in het R.A.I. ge bouw liceft in totaal 6100 gulden opge bracht. Een vuurzee tusschen Zaan dijk en Wormerveer Geweldige rookontwikkeling Z a a n d ij k, 24 Augustus. Hedenavond heeft een uitslaando brand gewoed in de Krachtvoederfabriek van do firma H. D. Kan, gelegen aan den Zaan, tusschen Zaan dijk en Wormerveer. De brand is uitgebroken te omstreeks half negen, vermoedelijk in de maalderij. De Zaandijker brandweer was spoedig aan wezig met een aantal motorspuiten en de drijvende spuit. Het bleek al spoedig, dat de brand een ernstigen omvang zou aanne men. Men heeft toen do hulp ingeroepen an do brandweren der omliggende plaat sen. Daarop verschenen een aantal motor spuiten uit Koog a. d. Zaan, Wormerveer en Zaandam. Inmmiddcls hnd het vuur zich aan allo drio verdiepingen, waaruit hot fabrieksgebouw bestond, racdegedoeld. De rookontwikkeling was zoo sterk, dat men aanvankelijk het gebouw niet kon bin nendringen. Met nieuwste gedeelte van het gebouw had hedenavond te elf uur nog geen vlam gevat Waarschijnlijk zal men er in slagen dit to behouden. De geheele fabriek is van steen opgetrokken en heeft con diepte van ongeveer 20 Meter. De omliggendo gebou wen liepen omstreeks laatstgenoemd tijd stip nog geen gevaar. Het verkeer tusschen Zaandijk en Wor merveer was den gchcolcn avond gestremd. Do belangstelling van het publick was onorm. Op het terrein van den brand be- ond zich o.m. de burgemeester van Zaan dijk. de heer D. J. J. Hellcma. Hedenavond laat was het blusscliings- werk nog in vollen gang. De schade aanzienlijk. Nader mclddo men ons hedennacht: Omtrent den brand in de krachtvoeder fabriek te Zaandijk kan nog worden ge meld, dat even na middernacht het vuur voor do aanvallen van dc brandweer, die met 15 stralen den brand bestookte, begon te wijken, zoodat geen gevaar meer bestond» dat het pakhuis en de kantoren, die naast de brandende fabriek gelogen zijn en daar van gescheiden zijn door branddeuren, me- de zouden worden aangetast. De branddeuren hebben zich goed gehou den en de groote voorraden, die er achter, lagen opgestapeld, zijn behouden gebleven. Wat do schade betreft, vernemen wij dat die door verzekering wordt gedekt. De in de maalderij aanwezige machines, en de ter bewerking gereed liggonde voorraden, zijn olkomen vernield. Het gebouw, dat door het vuur zoo deerlijk werd aangetast, was pas 5 jaar geleden geheel nieuw opgetrok ken. De matcrieele schade kon nog niot worden geschat, voor het vuur geheel ge- bluscht zal zijn, maar zij is in ieder geval aanzienlijk. Omtrent dc oorzaak van den brand tast/ men nog in het duister. Wie de stormen vreest, heeft nooit do kracht beproefd van zijn roer. GLöCKEN. naar het Engelsch van William Locke door J. E. d. B. K. 57 Hij droeg een tweed pak en 'n hoed van slap vilt, zooals de andere oude hee ren aan boord; zelfs de gouden horloge ketting, die lang op de Mout de Piété ge legen had, ontbrak niet. Zijn alledaagsche kleeding deed zijn nobel uiterlijk nog meer uitkomen. Zijn flink gezicht, waarop de sporen van zorg lagen, zijn hoog voorhoofd, zijn vriendelijke blauwe oogen, zijn breede mond en zijn dik wit haar, dat aan Liszt deed denken, de waardigheid, die over zijn wezen lag, dat alles stempelde hem tot een persoon van distinctie. Hij wekte de nieuwsgierigheid op van de niets doende reizigers. De dames haalden hunne echt- genooten over om kennis met hem te ma ken, om te weten te komen wat voor soort man hij was. En de echtgenooten gehoor zaamden natuurlijk en getuigden: een beste kerel, een heel interessante persoon lijkheid, iemand van de oude school, hij w-eet van alles en praat als een boek en als een der dames dan vroeg, wie hij was, dan bleef haar echtgenoot haar het ant- **uord schuldig. Dan wilde de dame ken nis met hem maken om er achter te ko men. Maar Fortinbras was te lang Mar- chand de Bonheur geweest om zffch bloot te geven, hoewel hij zelf spoedig op de hoogte was van dc levensgeschiedenis van zijn ondervraagstcr, die natuurlijk onder zijn invloed kwam. De reis was dus prettig en voorspoedig vcrloopcn; het was eigenlijk een pret, die maar voortduurde en zoo verloor Martin zijn verlegenheid, daar allen hem gaarne mochten. Deze man van dertig jaren, die nooit gezelligheid had geker.u, schepte er behagen in om een praatje te maken met een jong meisje, een jonge getrouwde vrouw of een oudere dame, om met aller lei soort van mcnschcn om tc gaan. 's Nachts lag hij in zijr. bovenkooi er over te mijmeren, terwijl onder hem Fortinbras rustig sliep.Dan de heerlijke wandelingc tjes over het dek voor het ontbijt niet het een of ander jonge meisje. En zoo gingen de dagen voorbij. In een gemakkelijke clubfauteuil in hei Scmiramishotcl zat Martin hier over te mijmeren, onbewust van het voortschrijden van den tijd. Opeens bespeurde hij, dat hij dc ecnig overgeblevene was in de conver- sutiezaal; alle andere gasten waren naar hunne kamers gegaan. Eenige bezoekers van den dansavond in het Savoyehotel kwampn door de zoal op weg naar de lift. Min of meer bedwelmd door een ge\oel van innerlijk geluk, ging hij naar bed. Morgen zou liij Lucilla zien. Hij zag haar bij liet bureau staan, ter wijl zij een postzegel op een brief plakte. Ze droeg een wit mantelpak met een wit ten hoed et kersen gegarneerd. Haar ga- zicht kon hij niet zien maar wel de blauwe aderen op den rug van haar opgeheven hand. Bij zijn nadering draaide zij zich om, lachte schel en 6tak dadelijk haai hand uit. Wel, riep ze uit, bent u daar, bent u heusch gekomen? Dacht u dan, dat ik mijn woord mei houden zou? vroeg hij, haar schoonheid indrinkend met de oogen. Ik wist niet, in hoever u het ernstig meendet. Ik heb over niets dan over Egypte ge dacht. sinds u mij den weg gewezen hebt, zei hij. U gaaft liet bevel, ik gehoorzaamde. Zij nam haar parasol en handschoenen, die op den vooruilstekenden rand van het bureau lagen, op. Als alle menschen deden, wat ik ben zei. zou ik de handen vol hebben, zei zij. Gewoonlijk doen ze het niet, maar als ze het wel doen, beschouw ik dat als een com pliment. Ik ben blij u te zien. Wanneer bent u gekomen? Ze nam hem een kort examen af. Met welke boot kwam bij? Hoe was de zeereis en waar logeerde hij? Tenslotte: kent u veel menschen in Cairo? Geen ziel, antwoordde hij. Met beide honden achter haar rug op den parasol leunend, keek zij hem vriendelijk aan. Ik ken hier millioencn menschen, zei zij met een overdrijving, die hij aardig vond. Wilt u zich aan mij toevertrouwen? Er is niets, dat ik heerlijker zou vin den, zei Martin, maar Maar? Ik wil mij zelf niet opdringen. Ik zou het allerprettigst vinden. In do cinema ziet u een onzichtbare band letters op het doek schrijven en u denkt wat zal er verder komen? En zoo moet dit letter voor letter op uw ontvankelijkcn geest ge stempeld worden. Ik heb er altijd naar ver langd om iemand, zooals u, het Egypte van de Pharao's en het Egypte van de Engel- schen tc laten zien. Hoe lang kunt u blij ven? Voor onbepaalden tijd; ik heb geen vaste plannen. Van hier zoudt u kunnen gaan naar Honolulu of Rangoon. Of naar Groenland of Kaap Hoorn, zei Martin. Zo knikte glimlachend toestemmend. Dat is een antwoord voor een vrijen, verlichten cosmopoliet. Laten we gaan zit ten; ik wacht mijn vriendin, mrs. Dager ford uit Philadelphia. Haar man is ook hier. U zult hem heel alardig vinden. Ik reis gewoonlijk met andere menschen om een dischgenoot te hebben. Ik vind het zoo vervelend om dag aan dag alleen in een restaurant tc zitten eten. Hij gaf haar een rieten stoel en ging bij haar zitten. Zij legde parasol en handschoe nen op de kleine rondo tafel en monsterde hem nauwkeurig met nieuwsgierigheid, van zijn keurige bruine schoenen af tot zijn glad geborsteld zwart haar toe. Mag ik zonder brutaal te zijn u mijn compliment maken over uw klcurenkeus? Zijn bruine wang bloosde als ware hij een jong meisje. Voor het opstaan had hij er lang over nagedacht hoe hij in de tegen woordigheid van zijn aangebedene zou ver schijnen en zijn keus was gevallen op een grijs flanellen pak, grijs sporthemd, donker roode sokken en das. Hij was benieuwd of ze zou vermoeden, welk een aandeel zij had in die keuze. Denkend aan de vetvlek, zei hij: Ik had niet vgg! venschot van kleeren, toen u mij de laatste maal zag. Ze lachte. Vertel mij van Brantóme. Hoe gaat het met mijn kleine vriendinnetje Félise? Hij vertelde het haar in weinig woor den. En de weergalooze Fortinbras? U zult dat spoedig zelve kunnen beoor- deelen. Hij is hier. In Cairo? Dat meent u niet. Ze was verbaasd en zat er ook mede in, wat ze hier uit moest voeren met Fortin bras, zooals zij zich dien herinnerde uit le Petit Cornichon. Hij kwam met mij mede, zei Martin. Logeert hij in dit hotel? Neen, antwoordde Martin. De rimpels in haar voorhoofd verdwe nen. Hoe kon hij zoo heelemaal hier naar toe komen? Praktizeert hij niet meer? Dat geloof ik wel. Hij had behoefte aan vacantie. Hij kreeg een erfenis door den dood van zijn vrouw. Is zijn vrouw overleden? vroeg Lucil la. Félise's moeder? Dat wist ik niet. Daar om heeft ze zeker in zoo'n langen tijd niet geschreven. Dat is met die moeder een won derlijke geschiedenis, geloof ik, zei zij. Maar Fortinbras zal wel niet erg treuren, want dan zou hij geen pleizicrrcisje naar Egypte zijn gaan maken. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 5