VOOR 1933 Agenda BeldanopNo.42 Hebt U een Taxi of Auto noodig? WEDSTRIJDEN TE DOORWERTH B. SCHOOLEMAN PAILLARD KAMPIOEN DER STAYERS NATUURLIJK Ingezonden ZWAARDERE LAST VAN ROND f 89.500.- Vermindering der subsidies 9 in twijfel to trekken en den stadsarchitect in het openbaar te wantrouwen zonder zelf vooraf een onderzoek in te stellen naar de juistheid van hetgeen men hem had mede gedeeld. Was deze mededeeling bedoeld voor de publieke tribune, of zat er ook nog een beetje gemeentebelang achter? De heer Butselaar excuseerde zich na de terechtzet- ting van den voorzitter eenigszins door te zeggen, dat hij die maar een arbeider is zich misschien niet zoo goed heeft uitgedrukt om dat hij dit niet zoo weet. Deze spreker weet anders heel goed zijn woorden te kiezen en maakt heusch geen slecht figuur als woord voerder in onzen raad. Zijn interpellatie be treffende het optreden der politie bij de sta king in de vorige raadsvergadering getuigde ervan, dat de heer Butselaar heusch wel weet wat hij zeggen wil en op welke manier hij dat moet doen. Wij willen over de kwes tie v. d. Tak, hangende het onderzoek, hier verder niets meer zeggen. Tenslotte nog iets over de gemaakte op merkingen betreffende dc zwemgelegenheid in onze gemeente. Deze is inderdaad onvol doende. Eón enkele zweminrichting, voor welke de subsidie dreigt te worden opgehe ven is voor een stad met ruim 40.000 inwo ners véél te weinig, temeer waar deze in richting nu niet tot de grootste en best ge outilleerde gerekend mag worden. Het wordt dus hoog tijd, dat hierin verbetering komt. Of deze bereikt zal worden door het stich ten van een natuur- en zonnebad mogen we betwijfelen, daar elders in onze provincie ook een dergelijke gelegenheid is, waarvan men nu niet direct zegt, dat dc zwemsport er zoo mee gediend is. Hier geldt zeker het bekende spreekwoord: „Een gewaarschuwd man telt voor twee"! Do heer Stadig heeft blijkbaar dezelfde bezwaren, aan dc stich ting van een dergelijk bad verbonden, ge voeld als wij, reden waarom hij voorzichtig naar de strekking van het voorstel tot ver hooging van de credieten voor werkverschaf fing informeerde. Wat de zwemgelegenheid aan den Randenbroekerwcg betreft, zij voor ziet inderdaad in een behoefte, doch, dat een goede afgescheiden kleedgelegenheid voor dames en heeren hier dringend noodig is, is toch zeker wel buiten kijf. A. BELASTINGEN EN ANDERE HEFFINGEN. De voor 1933 geraamde opbrengsten. Voor 1933 worden de volgende opbrengsten geraamd: Brug-, kaai-, haven-, kraan-, sluis-, dok- en veergelden 17000. Marktgelden, wik-, weeg- en meetgelden j 1G500. Begrafenisrechten 11000. Belasting gebouwde eigendommen 175000 Grondbelasting gebouwde eigendommen J 89600. idem ongebouwde eigendommen 3200. 80 opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen 95000. 20 opcenten, idem, ongebouwde eigendom- mon 850. Personeele belasting 180.000. 71—151 opcenten personeele belasting J 205.000. Dividend- en tantiemebelasting 12.000. 50 opcenten vermogensbelasting 26300. 80 opcenten fondsbelasting 356.600. Vermakelijkheidsbelasting 23000. Vergunningsrecht 4200. Hondenbelasting 4300. GARNIZOEN. De eerste luitenant G. A. van Driem van het le Regiment Veldartillerie wordt met in gang van morgen overgeplaatst naar het 5e Regiment Veldartillerie alhier. SCHOOLGELDEN. De geraamde opbrengst voor 1933. Voor 1933 is de opbrengst der schoolgel den geraamd als volgt: Opcnb. gewoon lager onderwijs 18500 Opcnb. uitgebr. lager onderwijs 5000 Openb. buitengew. lager onderwijs 400 Opcnb. voorb. lager onderwijs 1100 Bijzonder lager onderwijs 53500 Bijz. uitgebr. lager onderwijs 14500 Handelsschool 7500 Handelsavondschool 975 Gymnasium 17000 ALS BUREN KWAAD ZIJN En de waterleiding niet af- gosloten isl Een goede buur is beter danMaar een slechte buur is slechter, vooral wanneer de waterleiding niet afgesloten is. Dat heeft een bewoner van de Bankastraat gisteren ondervonden. Toen dc familie een oogenblik afwezig was, heeft buurman, die waarschijnlijk niet in een koek-en-ei-verhou- ding met zijn buren loefde, zich toegang tot het pand verschaft, een afvoerbuis op de eerste étage met zand verstopt en toen de kraan opengezet Begrijpelijkerwijze is dit bad niet erg wel kom geweest. En dc „badmeester" zal er wel meer van hooren! AMERSFOORTSCHE ZWEMSCHOOL. Watortomperatuor. De temperatuur van het water in de zweminrichting bedroeg hedenochtend 65 graden. Diploma's. Het diploma voor geoefendheid in het zwemmen kon worden uitgereikt aan Rob bert L. Verheij. Het N.O.C.-diploma werd verworven door de heeron H. C. Knip en A. van Drie. D a g e 1 ij k s City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „Es wird schon wieder besscr." Rembrandt Theater, Langestraat. Vertoo ning van „De Knokploeg" en „Zeg ja." Museum Fléhite, Westsingel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos. Vereeniging. Regentesselaan. lederen dag vun 68 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en B'bliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Vredesbiblioth-iek, Arnhemscheweg 50. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. 1 September. De Valk. Lezing over het voetbalspel door den heer Karei J. J. Lotsy uit Dordrecht. 8 uur. 1 Sept. Muziektent Plantsoen (Z.). Cen trale meeting S.D.A.P.—N.V.V.; spreker dr. ir. Th. v. d. Waerden. 8 uur. 2 Sept. Muziektent Plantsoen (Z.) Uitvoe ring Gemengde Arbciderszangver. „De Stem des Volks." 8 uur. 3 Sept. Zomerfeest Specltuinvereeniginu „Leusderkwartier." V/, uur. 3 Sopt. Pesie's Zwemschool. Zwemfeest A. G. V. „Wilhelmina." 3 uur. 3 en 4 Sept. Birkhoven. Kampioenswed strijden K. N. G. V. 3—4 September, School voor Wijsbegeerte, Mevrouw Dr. J. 1). v. d. Bergh van Eysinga— Elias over „Arbeid en Sexe." 18 September. Soc. Concordia. Joodsche Ver. „Nut en Genoegen." Lezing raej. C. Eitje, Amsterdam, over: „Het Jodendom in de huiskamer." 8 uur. LAWNTENNIS Dc einduitslagen van de Vrijdag, Zater dag en Zondag te Doorwerth gehouden lawntenniswedstrijden zijn als volgt: Heeren enkelspel, kwarteindstrijd: B. Ketjen sl. Ir. Schwcigman 86, 75; mr. J. D. v. d. Berg sl. J. C. Wurfbain (>—4), 62; A. C. Lijscn Jr. sl. S. Szekely 46, 6—2, 119; F. Spierenburg sl. Jos. Terwindt 60, 6-2. Halve eindstrijd: A. C. Lijsen Jr. sl. F. Spierenburg 75, 1311; Mr. J. D. v. d. Berg el. B. Ketjen 62, 6—2. Eindstrijd: A. C. Lijscn Jr. sl. Mr. J. D. v. d. Berg 6—1, 61. De heer Lijscn wint daardoor den nieu wen zilveren Doorwertb-wisselbeiker, uitge loofd door mevr. C. J. J. HcijbroekClcve- ringa. Heeren dubbelspel, halve einJstrijd: A. C. Lij6en .L\ en B. Ketjen sl. C. J. E. Engel- berts en E. L. T. Roes 61, 64; F. Spie renburg on S. Szekely 6l. J. G. van Manen en Ir. Sclvweigman 6—4, 36, 6—3. Eindstrijd: F. Spierenburg en S. Szekely sl. A. C. Lijsen Jr. en B. Ketjen 62, 26, 6i. Gemengd dubbelspel, halve eindstrijd: mej. A. Heijbroek en Mr. J. D. v. d. Berg 6l. mevr. C. de Bruljn Tengbergen en S. Szekely 64, 6—0; mej. M. Fabius en J. G. van Manen sl. mej. M. A. Sluis en A. C. Lijsen Jr. 64, 5—7, 6i. Eindstrijd: mej. A. Heijbroek en Mr. J. D. v. d. Berg sl. mej. M. Fabius en J. G. van Manen 61, 75. Dames enkelspel, kwarteindstrijd: mej. M Fabius sl. mevr. C. de Bruijn Tengbergon 62, 61; mevr. Lang sl. mej. H. Boekwijt 04, 63; mej. A. Moolenburgh w.o.; mej M. A. Sluis sl. mevr. Duin Priester 16, 6 4, (53. Halve eindstrijd: mej. M. Fabius 6l. mevr. Lang 60, 61; mej. M. A. Sluis sl. mej. A. Moolenburgh 61, 62. Eindstrijd: mej. M. A. Sluis 6l. mej. M. Fabius 8—6, 64. Hierdoor komt mej. Sluis in het bezit van den N.L.T.B.-wissclbeker 1930. Dames dubbelspel, halve eindstrijd: mej. J. M. Jurrema en mevr. Duin sl. Jkvr. P. Meijer cn mej. M. Fabius 6—0, 6—1; mej. M. A. Sluis en mej. A. Heijbroek sl. mevr. C. de Bruijn Tengbergen cn mej. N. Hillen 6—4, 6-3. Eindstrijd: mej. M. A. Sluis en mej. A. Heijbroek sl. mej. J. M. Jurrema cn mevr. Duin 9—7, 62. Troostronde heeren: J. Sluis sl. W. Sohoe- vers 36, 62, 75. DAMES! Eenmaal per jaar UW STOFZUIGER schoongemaakt is noodzakelijk. Tarief 2.50 Het bespaart U groot© onkosten. Electro-Technisch-Bnrean t. Perccynstraat 19. Tol. (23. WIELRENNEN Dc wereldkampioenschappen te Rome Rome, 29 Augustus (V.D.) In de heden avond gehouden finale van den 100 K.M. stayers wedstrijd-der wcceldkampiocnschap- pen te Rome wist de Franschman Paillard de overwinning te behalen met grooten voorsprong op zijn concurrenten. Eerst om negen uur hedenavond kon een aanvang worden gemaakt met de finale van den 100 K.M. stayerswedstrijd, waarvoor do volgende renners aan den start verschenen: Linart, Lacquehaye, Paillard, Sawall, Möl- Ier, Thollembeek. Na 8 ronden was de volgorde Paillard, Li- nart, Lacquehaye, Sawall, Möller en Thollem beek. De Duitschers Sawall en Möller namen na 20 ronden de tweede en derde plaats in. Na 74 ronden ontspint zich een strijd tus- schen Paillard en Sawall, waarbij Sawall winnaar blijft. Niettemin is de Franschman in uitstekenden vorm en na 80 ronden pas seert hij in uiterst straf tempo Sawall en reeds eenige ronden later heeft hij niet minder dan 500 meter voorsprong op den Duitscher. Möller heeft zich intusschen tegen Thol lembeek moeten verdedigen doch kan zijn derde plaats behouden. De Belg Thollembeek zakt langzamerhand af, en hij schijnt reeds te veel van zijn kracht gevergd te hebben. Paillard is in schitterenden vorm en het blijkt weldra, dat de beide Duitschers Sa wall en Möller, zijn grootste concurrenten, absoluut geen kans hebben. Wel weet Sa wall weer twee maal een aanval van Pail lard, die hem weer in den rug is geko men, af te slaan, doch met eenige tientallen rondes in zicht passeert de Franschman Sawall voor de tweede maal en rijdt een gewonnen wedstrijd. Met een gemiddelde uursnelhcid van 74.28 K.M. wint Paillard het wereldkampioenschap. De uitslagen luiden: 1. Paillard (Frankrijk) tijd 1 uur 20 min. 11,5 sec. 2. Sawall (Duitschland) tijd 1 uur 20 min. 59 sec. 2 ronden en 200 meter achterstand. 3. Möller (Duitschland) tijd 1 uur 21 min. 3.2 sec. Twee ronden en 300 meter achter stand. 4. Thollembeek (België) achterstand 2 ronden 380 meter. 5. Lacquehaye (Frankrijk) achterstand 2 ronden 390 meter. 6. Linart (België) achterstand 3 ronden 180 Meter. Er waren slechts 3000 toeschouwers aan wezig. BRIDGE. 2-Daagsche Internationale wed strijd te Scheveningen. Naar wij vernemen zal onder leiding van de afdeeling Den Haag van den NederlanJ- 6chen Bridge-Bond, met volle medewerkinc van het Dagelijk6ch Bestuur van den Bond, alsnog een tweedaagsche najaarswedstrijd worden gehouden voor dame6-, gemengde- en heeren-paren. Deze zal plaats vinden op Zaterdag cn Zondag 17 en 18 September a.s. in het Kurhaus te Scheveningen. Gespeeld zal worden op dezelfde wijze alö deze wedstrij den tot op heden gehouden zijn. De wed strijd is open voor alle leden van den Nederl. Bridgebond en hier te lande tijde lijk vertoevende buitenlanders. koop ik do benoodigde visch bij IJmnider Visohhandol H. GLASTRA A C<L, N.V., Utrechtschestraat 40. TeL 92. Een billijk en betrouwbaar adres. Meermalen bekroond. VOETBAL. LEZING KAREL J. J. LOTSY. Morgenavond In „de Valk." Wij herinneren onze lezers nog even aan de lezing met lichtbeelden over het voet balspel, welke morgenavond in „de Valk" door den heer Karei J. J. Lotsy gehouden worden zal. Voor deze causerie blijkt veel belangstel ling te bostaan. Tijdens de pauze en ook vóór den aanvang zal een orkest voor muzi kale afwisseling zorg dragen. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie, DE OPTOCHT VAN DEN A. B. v. L. O. Geachte Redactie, Mag ik even het bestuur van Wilhelmina antwoorden. Er is wel niet om gevraagd, maar 't lijkt mij tot goed begrip der zaak beter, alles zuiver te stellen. Daarom laat ik alle franje cn omhaal weg. Die doen niets ter zake. Als nu inderdaad die afstandsmarsch een beletsel was voor deelname aan den A. B. v. L. O.-optocht, waarom was dan niet dat argument genoemd in hot verzoek om uit stel? Er waren blijkbaar argumenten ge noeg: de voorzitter noemde hot optreden van een Duitsch kerkkoor, waarvan n.l. al vier weken bekend was, dat het niet kwam. De secretaris noemde ter vergadering met de afgevaardigden van andere vereenigingen en de T. C van den A. B. v. L. O. als reden van verhindering een avond van de Jonge- lingsvereeniging. Het bestuur komt nu met de afstandsmarsch als argument. Waarom nu niet één dezer drie of alle drie vermeld in het verzoek om uitstel. Als het Bestuur van Wilhelmina niet de bedoeling had om Excel sior te krenken, waarom zei Wilhclmina's voorzitter dan tegen «den voorzitter van de T. C. van den A. B. v. L. O. in een gesprek over het verloop der zaken en dc ontstem ming bij Excelsior. Zoo, hebben ze, (d.i. Ex celsior) de klap gevoeld, dan is hij goed aangekomen ook. Toen pas kwam de aap uit de mouw: Excelsior koopt tegenwoordig zoo weinig bij Wilhelmina's voorzitter. Dat was geen particulier gesprek, neen, officieel was de voorzitter der T. C. op bezoek bij den voorzitter van Wilhelmina. Hoewel de A. B. v. L- O. zelf wel zijn aan gelegenheden kan afdoen, moet ik even op merken, dat bij de T. C. van den Bond nooit «enig vorzook van Wilhelmina is binnenge komen, betrekking hebbende op de viering van het 25-jarig bestaan. En van Excelsior wel! Ik laat gerust het oordeel aan den lezer. Alleen wil ik hierbij opmerken, dat meerde re leden van Wilhelmina de gestes van het bestuur ten aanzien van den propaganila- optocht sterk afkeuren. En nu mag het bestuur van Wilhelmina het laatste woord. Maar zakelijk heeren! U geachte redactie, dankend voor de gast vrijheid, teeken ik Hoogachtend, P. KORTLAND, Voorz. Excelsior. De financiën zijn oorzaak, dat B. en W. slechts voorstellen een deel der ontworpen plannen uit ie laten voeren 'Aan de nota tot aanbieding der Gemeente- begrooting 1933 ontlcenen we het volgende: Het sluitend maken der begrooting ging met groote moeilijkheden gepaard. Dc on gunstige economische omstandigheden be ïnvloeden ook de gemeentehuishouding, om dat de gemeente in hoofdzaak haar inkom sten moet putten uit belastinggelden. Dien tengevolge kon de raming van de opbrengst der opcenten gemeentefondsbelasting, die over het belastingjaar 1932-'33 op 390.000 was gesteld, niet worden gehandhaafd. De ze raming is nu teruggebracht op 370.000. Van dit bedrag moet 2/3 tnn de oorspronke lijke raming, dus 260.000, ten bate van do begrooting 1932 worden gebracht, zoodat uit dien hoofde slechts 110.000 ten bate der begrooting 1933 kan worden geraamd. Ook bij de opbrengst der kohiers 1933/34 zal op een teruggang der inkomens moeten worden greekend, doch daarbij mag in acht worden genomen, dat die teruggang zal worden op gevangen door de belangrijke toename der bevolking in de laatste jaren; een toename, die zich tot heden nog steeds voortzet. Daar bij overwegende, dat de bevolking dezer ge meente voor het grootste deel bestaat uit personen, met middelmatige, niet aan ern- stigc schommelingen onderhevige inkomens, meencn B. en W. dat een raming van f 370.000 voor 1933/34 niet ver van de juist heid zal verwijderd zijn. Verdere raming komt 2/3 ten bate van dc begrooting 1933, zoodat aan die begrooting in totaal zal toe komen 240.000 plus 110.000 of totaal 356.000. Aangezien aan dc begrooting 1932 in totaal is toegewezen 402.000, ligt in deze raming een mindere bate voor 1933 van 45.400. Ook dc opcenten op dc Vermogensbelas ting zullen oen nadeelig verschil tegenover 1932 te zien geven. In plaats van 41.400 in 1932 mccnen B. cn W. in 1933 slechts een op brengst van 26.300 te mogen ramen, der halve een mindere bate voor 1933 van 15.100. Tegenover deze mindere baten totaal 60.500 zijn echter enkele inkomsten hoo- ger kunnen geraamd worden, in verband met den bevolkingsaanwas, en wel tot een totaal van 54.000, zoodat het nadeelig ver schil aan belastingen plus hoofdgeld der halve is te berekenen op 6.500. Daarnaast staat echter de moeilijkheid, dat in economisch ongunstige tijden de hulpverlccning door de overheid aan steun- behoevenden mw dan anders wordt ge vraagd. Waar vele arbeiders tot werkloos heid zijn gedoemd, is niet alleen extra steun aan de werkloozenkassen noodig, doch stel len ook de werkverschaffing en de uitkee- ring aan crisissteun zware eischen aan dc overheidskas. Bij de samenstelling der begrooting 1932 behoefde met deze punten nog niet in die mate worden rekening gehouden, omdat toen de toestand zich niet zoo ernstig liet aanzien. Door de gelukkige omstandigheid, dat de in de begrooting 1932 te ontvangen belastingopbrengsten meevallen tengevolge der uitkomsten van het belastingjaar 1931/ 32 en door het belangrijk overschot van den dienst 1931, is het mogen gelukken tot. nu toe de' voor 1932 vermoedelijk benoodigde bedragen te vinden. In de begrooting 1933 moet echter met de moeilijke tijden ten volle rekening worden gehouden, waardoor 1933 belangrijk zwaarder belast is dan de be grooting 1932. Uit dien hoofde is ten opzichte van de be grooting 1932 een nadeelig verschil geraamd van 83.000. Dit nadeelige verschil, gevoegd bij het nadeelig verschil aan belastingen, plus hoofdgeld, geeft derhalve een zwaarde ren last voor 1933 van rond 89.500. Teneinde dit verschil te overbruggen, heb ben B. en W. zich voor de verdere samen stelling der ontwerp-begrooting de volgende punten als richtsnoer gesteld: a. de belastingdruk mag niet worden ver zwaard; b. de ifltbreiding der gemeente moet zon der kosten voor de gemeentchuishou ding worden opgevangen, zoodat de uit gaven niet boven die van 1932 worden gesteld; c. het hoogere pensioenverhaal. waartoe niet ingang van 1 Mei 1932 werd beslo ten, moet ten goede komen aan de ge meentehuishouding, ten einde de crisis uitgaven te helpen dragen. d. op verschillende posten van uitgaven moet zooveel mogelijk worden bezuinigd. Met inachtneming van deze punten heb ben B. en VV. de bcgrooting ontworpen, waarna bleek, dat het noodzakelijk is, het saldo aan de rekening 1931, voor zoover daarover niet ten bate van 1932 is beschikt, geheel ten bate van 1933 te brengen. Hier door wordt afgeweken van het standpunt om, indion mogelijk, het op te nemen saldo van vroegere jaren te verminderen, waar door het restant naar het fonds voor bijzon der doeleinden overgaat. In dc tegenwoor dige omstandigheden meonen B. cn W. aan leiding te mogen vinden, om dc ongedwon gen kapitaalvorming, waartoe deze gemeen te door storting van een deel der batige 6aldi sedert eenige jaren is overgegaan, al thans voor dit jaar na te laten, doch daar tegenover deze overschotten te bestemmen to dekking der crisisuitgavon. Met toepas sing van dit middel is het gelukt de bcgroo ting sluitend te maken. Het doet B. en W. genogen, dat dit is mo gen gelukken, zonder dat bijzondere maatre gelen behoefden te worden voorgesteld. Wel spreken zij hun leedwezen uit, dat verschil lende maatregelen, die zij in het belang der gemeente achter en die anders zouden zijn voorgesteld, thans achterwege moeten blij ven. Toch willen zij een paar plannen niet geheel ter zijde stellen. Voor de verbinding met het Soesterkwartier, zullen B. en W. te zijner tijd dc noodige uitgewerkte voorstel len aanbieden. Vervolgens ligt het in het voornemen in het najaar een voorstel te doen tot het stich ten van een natuurbad, hetwelk als een uit muntend object voor werkverschaffing, door belangrijk grondverzet, is aan te merken. In verband hiermede zijn B. en W. van oor deel, dat het wenschelijk is met ingang van 1 Januari 1933 de aan de zweminrichting- Pesie verleende subsidie van 1800.in te trekken, waardoor rente en aflossing van het te maken natuurbad grootcndecls zul len zijn gedekt. Ook zal binnenkort een voor stel tot stichting van het tweede badhuis worden aangeboden. Bij de gemeentelijke bedrijven en diensten is uitbreiding zoover mogelijk tegengegaan. Een uitzondering is gemaakt voor Openb. Werken wat betreft de uitbreiding van het magazijn, waarvoor een afzonderlijk voor stel zal worden gedaan. B. cn W. heben geen uitvoering gegeven aan het besluit om aan werklieden cn be ambten rcgenkleeding te verstrekken. Hier bij bleken verschillende moeilijkheden, die een algemeene regeling belemmeren. Het komt hun wenschelijk voor, slechts in bij zondere gevallen tot verstrekking over to gaan en deze in hot bolang der gemeente- financiën zooveel mogelijk te beperken. Voor elk geval, waarbij de noodzakelijkheid blijkt, zal in overleg met het betrokken hoofd van dienst de noodige machtiging binnen het raam der begrooting worden gegeven. Hoewel B. en W. Jiet streven van hot In stituut voor Arbeiders-ontwikkeling sympa thiek achten, zijn zij toch van oordeel, dat nieuwe subsidies thans van gemoentewego niet kunnen worden toegestaan, waarom zij voorstellen op het desbetreffende verzoek af wijzend te beschikken. Het verzoek van de Maatschappij Zieken fonds Amersfoort, om haar een subsidie te verleenen, zijnde een tegemoetkoming in de groote kosten, welke verbonden zijn aan de door het Ziekenfonds in werking gestelde Polikliniek, voor alle leden van het Zieken fonds en hunne kinderen, ter verkrijging van kostelooze tandheelkundige hulp, mee- nen B. en W. te mogen aanhouden en in handen te stellen van dc Commissie van bij stand betreffende den geneeskundigen dienst, tencide daarover te advisecren gelijk tijdig met de behandeling van den toeslag aan de Stichting voor Ziekenhuisverpleging, waartoe ten vorigen jare in beginsel is be sloten. Ten aanzien van het verzoek van het be stuur der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer om de subsidie te bepalen op ten hoogste 1800.wordt een afwijzende houding aangenomen. Ingevolge de Verordening op het technisch beheer van de verschillendo bedrijven moet jaarlijks bij dc vaststelling der begrooting door den Raad worden bepaald, hoeveel ten honderd van dc aanschaffingswaarde der bezittingen moet worden afgeschreven bij do Gasfabriek, de Waterleiding, Openbare Wer ken, Bouw- en Woningtoezicht, Woningbe drijf en Bouwbureau, de Brandweer, den Reinigingsdienst en den Ontsmettingsdienst, het Openbaar Slachthuis en den Keurings dienst B. en W. stellen voor die afschrij vingspercentages vast te stellen overeenkom stig dc cijfers daartoe in de bedrijfsbegroo- ting opgenomen. Voorts moet jaarlijks een besluit worden genomen, waarbij B. en W. worden gemach tigd ten behoeve der gemeente, naar behoef te, kasgeld op te nemen. Samenvattende stellen zij voor, de volgen- do besluiten te nemen: a. in te trekken met ingang van 1 Januari 1933 de aan de zweminrichting-Pesie verleende subsidie; b. af te wijzen het verzoek der afdeeling Amersfoort van het Instituut voor Ar beidersontwikkeling om subsidie; c. aan te houden het verzoek van de Maat schappij Ziekenfonds om subsidie voor de in werking gestelde Polikliniek; d. af te wijzen het verzoek der Vereeni ging van Vreemdelingenverkeer om ver hooging van het gemeentelijk subsidie; e. vast te stellen de afschrijvingspercenta ges overeenkomstig de in de bedrijfsbe- grootingen .opgenomen cijfers; f. aan den Oud-Directeur der bedrijven R. Zijlstra een gratificatie van 250.te verleenen over het jaar 1933; g. hen te machtigen tot opname in 1§33 van kasgeld naar behoeft*.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 10