STEUN AAN DE BLOEMBOLLENCULTUUR? GEEN TEELTBEPERKING MILITAIRE MARSCHEN BIJ BUITENGEWONE HITTE DE STAATSLOTERIJ LEERAREN M.0. EN HET RAPPORT WELTER Onze PoUvliegers onderweg Voorstel der af deeling Sassenheim met 230 tegen 74 stemmen door de Alg. Vereen, verworpen Haarlem, 1 September. In het Rrc- lagehuis, werd hedenmiddag onder voorzit terschap van den heer E. H. Krelage, een buitengewone algemeene vergadering gehou den van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, welke was bijeenge roepen ter bespreking van het voorstel van de afdceling Sassenheim, ter saneering van het blocmbollenvak door bestrijding van de (overproductie en het tegengaan van dit kwaad in de toekomst, met daaraan verbon den een regeling tot steun in de onmiddel lijke behoeften van noodlijdende kweekers. Deze vergadering was belegd teneinde de leden der vereeniging in de gelegenheid te stellen zich daarover uit te spreken en op die wijze althans eenige aanwijzing te ver- Skrijgen over het oordeel van eenige duizen den vakgenooten over de door Sassenheim ÏSyoorgestelde regeling. Sj .Het plan-Sassenhcim komt op het volgen de neer: Bij de regeering wordt aangedrongen op het uitvaardigen van een crisis-steunwet, waarvan de uitvoering wordt opgedragen aan een groote commissie, door de regeering te benoemen uit voordrachten, opgemaakt door de Alg. Vereeniging voor Bloembollen cultuur, het Hollandsch Bloembollenkwee- kersgenootschap en den Bond van Bloem- hollenhandclaren. B Een bedrag van maximum Q'z millioen gulden wordt als renteloozc leening bij de regeering aangevraagd, ter bestrijding der overproductie, teneinde elkeen in de gele genheid te stellen een zeker gedeelte van de door hem in Nederland gekweekte tulpen, narcissen en hyacinten, tegen nader te be palen prijs in te leveren voor verniotiging. De kosten aan de inlevering verbonden «worden bestreden door den verkoop der in geleverde bollen voor veevoeder of industri- ecle doeleinden en/of een omslag van 1 cent per vierkante roede, of van één procent van de uit te keoren steungelden. De geleende gelden worden terugbetaald in 4 5 jaar door een omslag te heffen van tien cents por vierkante roede van alle in Nederland gekweekte tulpen, hyacinten en narcissen, voor het eerst te heffen in 1934. 5 Teneindo een juiste heffing mogelijk te maken moet registratie plaats vinden van alle in Nederland gekweekte bloembollen, naar nader vast te stellen regelen. De inning der heffingen zal moeten ge schieden door de regeering. Ter voorkoming en/of bestrijding van eventucele overproduc tie van bloembollen in volgende jaren, zal Kdoor deze wet elk, die in Nederland tulpen, ^hyacinten en narcissen wil planten, verplicht worden, vooraf een zekere hoeveelheid van het artikel, dat hij wil planten, in te leve ren voor vernietiging zonder daarvoor ver- beding te ontvangen. Of een overproductie estaat zal de commissie voornoemd hebben Jjait te maken. De bollen, welke worden inge leverd moeten in Nederland zijn gekweekt en van ziekten vrij zijn. A Personen, die gedurende den tijd, dat deze jcrisis-steunwet van kracht is, met het kwee- ken van de hierin genoemde soorten bloem bollen willen beginnen, of hun kweekcrij jwillen uitbreiden, zullen voor dat beginnen of die uitbreiding eerst vergunning verkrij gen, wanneer door hen zooveel is bijgedra gen aan omslag en inlevering, als vanaf de inwerkingtreding dezer wet door anderen is gedaan. De duur der wet wordt gesteld op 5 jaar: 5932—1936. Mochten de omstandigheden naartoe aanleiding geven, dan kan de com missie tusschentijds intrekking vragen. De jinantieelo verplichting tegenover de regcc- ïring zal blijven bestaan, zoolang de leening niet is afgelost. Landbouwers en grove-tuinbouwers, die 'Jlot instandhousing van hun bedrijf reeds steun van de regeering ontvangen, en tot nog toe geen bloembollen voor eigen of an- derer rekening gekweekt hebben, mogen hiermede niet beginnen. Verschillende zaken, welke door het in verking stellen eener crisisstounwet om oorzicning vragen.z uilen bij algemeenen aatregel van bestuur geregeld worden. Zooals uit het praeadvies van het hoofd bestuur is gebleken, heeft dit gemeend zich van het ontwerpen of steunen van plannen van de strekking van het voorstel-Sassen- heim te moeten onthouden. In het begin van het jaar is een plan tot inkrimping aan de orde gesteld. Toen hierover een bespre king werd gehouden in een bijeenkomst van voorzitter en andere vertegenwoordigers der afdeelingen, bleek daar allerminst algemec- lio instemming mot deze plannen te beslaan, zoodat pogingen om langs wettelijkon weg deze inkrimpingsplannen te verwezenlijken moesten worden opgogeven. Het is niet mo gelijk een volkomen juist beeld te krijgen van do meening van het geheelo vak, want van de ongeveer 10.000 bloembollenkwee- kers in Nederland, zijn or ongeveer 6000 bij veroenigingen aangesloten en alleen deze laatste kunnen zich door middel van hun organisaties uiten. Het hoofdbestuur heeft gemeend het voor stel een eerlijke kans te moeten geven, af gezien van de meening, die het hoofdbe- j stuur, dat in zijn midden zoowel voorstan ders als tegenstanders telt, zelf over dit I voorstel koestert Bij den aanvang van de vergadering deel- vde de secretaris mede, dat een.motie was ^binnengekomen van het Hollandsch BI oom- "Njllcnkweekersgenootschap waarin sympa thie met het voorstcl-Sasscnheim werd be tuigd en waarin op samenwerking weder aangedrongen. Daarop kregen de afdeelingen gelegenheid hun meening kenbaar te maken. Vervolgens werd het voorstel in stem ming gebracht en verworpen met 23074 stemmen. Vóór stemden de afdeelingen Bennebroek-Vogelenzang, De Goorn, Heem stede. Lisse, Noord Westelijk Groningen, Oostwoud, Opperdoes, Medemblik, Sas senheim, Schoten-Velsen, Voorhout Wasse naar, Wijdenes en Zwaagdijk. De heer Krelage zeide in zijn slot woord, dat de beteekenis van de zooeven gevallen beslissing de duidelijke uitspraak der Vereeniging is, dat zij geen gedwongen teeltbeperking voor het geheele vak wenscht, zelfs niet met een daaraan ver bonden steunregeling. De indiening van het voorstel Sassenheim heeft het vakbelang niet gediend. Het heeft verwachtingen op gewekt, die niet vervuld konden worden, groote onzekerheid veroorzaakt en het vast houden in de hand gewerkt van plantgoed, dat reeds lang zou zijn opgeruimd, als het voorstel niet gekomen was. Het is te hopen, aldus spr., dat uit den uitslag dezer vergadering deze wijze les geput worde voor de toekomst, dat men het bloembollenbedrijf niet opnieuw behoeft te verontrusten mot plannen van gedwongen inkrimping of teeltbeperking, omdat de overgroote meerderheid der vakgenooten, zelfs in de tegenwoordige moeilijke om standigheden, daar geen heil in ziet Spr. achtte het een gelukwensch waard, dat het bloembollenbedrijf door deze uit spraak ondubbelzinnig getoond heeft, dat het geen collectieve steunregeling wcnscht en dat het als geheel door eigen kracht de moeilijke jaren wil te boven ko men. Nadrukkelijk zeide de heer Krelage, dat hieruit niet mag worden afgeleid, dat erin 'o bloembollenvak geen nood zijn zijn. Spr. bepleitte in dit verband een regeling, waarbij de regeenng een renteloos voor schot zou beschikbaar stellen voor die on dernemingen, welke daarvoor meencn in aanmerking te komen, welke zelfde onder nemingen zich dan tot terugbetaling van de hun verleende voorschotten moeten ver binden. Tot voorwaarde van den steun zou een inlevering van plantgoed kunnen worden gesteld en de gemeentebesturen zouden al thans voor een deel garant kunnen zijn voor de terugbetaling. Zoowel do klcincro kweekers, als de grootero firma's die voor standers zijn van het plan-Sassenheim, zouden kunnen worden geholpen. Do uitvoering van deze steunregeling zou betrekkelijk eenvoudig zijn en weinig ruimte laton voor geknoei. Of een dergelijke regeling tot stand komt of niet, de toekomst van- het bloembollen achtte spr., ondanks de zeer ernstige be zwaren van het oogenblik, volkomen ver zekerd, alleen reeds door het feit, dat dit seizoen evenveel bloembollen kunnen uit gevoerd als in de topjaren. Helaas zal do opbrengst van dien uitvoer 10 a 15 millioen lager zijn dan noodig is. Spr. hoopte dan ook, dat men toch einde lijk eens de handen zou ineenslaan tot een organisatie van den export, waardoor dat bedrag aan do bollenstreek ten goede zou komen. Een prijsregeling van dien export zou den terugkeer tot de welvaart versnel len. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. BRAND TE HILLEGERSBERG. Een woonhuis in de asch gelegd. Donderdagmiddag om goed 4 uur is brand uitgebroken in de woning van A. Post aan den Hoofdweg 127 te Hillcgcrs- berg. Het was een houten huis, opgetrok ken op een steenen fundecring en met een zolder en een pannen dak. Het pand dien de gedeeltelijk tot woning van het land bouwersgezin Plost, gedeeltelijk was het als bergplaats ingericht Onder meer lag er een partij rietmatten en stroo opgesla gen. In het licht brandbare materiaal vond het vuur gretig voedsel, en al kort nadat de brand was ontdekt, stond het huis, dat een oppervlakte van ongeveer 80 vierkante motor besloeg, in lichte laaie. Aan blusschen viel niet meer te denken, en alles ging zóó snel in zijn werk, dat er van den boedel in het geheel niets kon worden gered. Vlak naast het pand, waarin do brand woedde staat het woonhuis van den land bouwer Post, den vader van A. Post. Er bestond groot gevaar, dat de brand zou overslaan. De ramen in den zijgevel spron gen al spoedig stuk en van het houten varkenshok, achter deze woning, vatten de wanden al vlam. De brandweer heeft met man en macht het overslaan van den brand bestreden en daarin is zij met veel moeite geslaagd. De hitte was zóó groot, dat de brandweerlieden zakken over hot hoofd moesten dragen en deze zakken steeds weer nat gehouden moesten wor den. Er ontwikkelde zich een verstikken de rook, welke het blusschingswerk ten zeeste bemoeilijkte. De brandweer heeft met yijf stralen het vuur gedoofd, daarin bijgestaan door een paar landbouwers, die een slang hadden gekoppeld op een motor- pomp, welke voor de watervoorziening in een broeikast dienst doet. Om 5 uur was de brand gebluscht. Van het huis was slechts wat rookend puin overgebleven. ERNSTIGE TRAMSTORING TE ROTTERDAM. Een bovenleiding naar den gekomen. bene» Donderdagmiddag omstreeks kwart over 4 is op de Koninginnebrug te Rotterdam de schaarbeugel van een motorwagen van de R.E.T. gebroken. De defecte beugel raakte vast tus3clien een span- en een rij draad van de bovenleiding. Op dat oogenblik reed de tramwagen nog met eenige snelheid en 't gevolg was, dat van 't bruggedeelte waar de tram was de ge heelo bovenleiding werd vernield en naar beneden kwam zetten. Daardoor ontstond kortsluiting en raakte een groot gedeelte van het bovennet van de tram zonder stroom. Weldra stonden de trams van de Koninginnebrug voor de v.d. Takstraat, op de Willemsbrug, op het Bolwerk en in de Boompjes, op de Gelderschekade en langs de Glashaven. Ook in de Oranjeboom- straat hoopten de tramwagens zich op. Voor het overige rijverkeer beteekende dit eveneens een zeer ernstige belemmering. Na drie kwartier was het euvel in zoover re hersteld, dat de trams weer konden rijden; het verkeer is evenwel nog ge- ruimen tijd ontwricht geweest. Persoon lijke ongelukken zijn er niet bij gebeurd. Minister Deckers beantwoordt de hieromtrent gestelde vragen van den heer Schaper Door den heer Schaper waren do volgen de vragen aan den Minister van Defensie gesteld: 1. Is de Minister bereid, mede te deelcn of er meer plannen bestaan in dezen zo mer tot militaire oefeningen, marschen of „wandelingen", gelijk aan die, welke j.l. Donderdag 11 Augustus te '6-Gravenhage gehouden zijn door de regimenten grena diers en jagers, bij een buitengewone hitte? 2. Is de Minister, indien dit zoo mocht zijn, bereid te gelasten, dat zulk een pa- radevertoon, voor de zwaar bepakte troe pen een onnoodige kwelling achterwege blijft, althans onder een temperatuur, zoo als deze~in de week van 7 tot 13 Augustus hcerschte? Minister Deckers antwoordt hierop: Ad 1. Door de regimenten grenadiers en jagers is op 11 en 12 Augustus 1932 de twcedaagschc marschoefening gehouden, welke overeenkomstig de bestaande voor schriften een onderdeel moet uitmaken van het opleidingsprogramma bij alle infante- rieregimenten. Deze marschoefening wordt bij elk regiment tweemaal 's jaare gehouden eenmaal met de voorjaarsploeg en één- maaal met de najaarsploeg na voorafge gane systematische training volgens een in overleg met den militairen geneeskundigen dienst vastgesteld schema van geleidelijke opklimming, In verband met de in den na middag van 11 Augustus plotseling intre dende temperatuurstijging zijn de voor dien dag en voor 12 Augustus j.l. aanvankelijk voorgenomen marsohen aanmerkelijk be kort. Op 12 Augustus werd bovendien zon der bepakking gemarcheerd. Ad 2. Deze marschen kunnen in het op leidingsprogramma der infanterie niet wor den gemist. Zooals ook thans is geschied, wordt, rekening gehouden met do weersom standigheden. Er bestaat voor ondergetee- kende geen aanleiding tot het geven van bevelen, als in de tweede vraag bedoeld. De Minister voelt noch voor afschaf fing, itoch voor uitbreiding Mini6ter do Geer antwoordt thans ten vervolgo op de beantwoording van een vraag van den heer K. te Laan betreffende wijziging van arL 2 der Wet op do Staats loterij in dien sin, dat meer loten kunnen worden uitgegeven: Zooals door den ondcrgctcekende werd te kennen gegeven in de Memorie van Ant woord op een in het Voorloopig Verslag over hoofdstuk VII B der Staatsbegrooting voor het jaar 1932 gedane vraag, bestaat bij hem voorshands niet het voornemen over te gaan noch tot afschaffing noch tot uit breiding van do Staatsloterij. Het geringer debiet van particuliere on dernemingen schrijft hij toe aan het scher per toezicht, dat meer dan één van die on dernemingen als een verboden loterij heeft doen beschouwen. In hoeverre dit geringer debiet de conlu- sie wettigt, dat thans veel geld voor buitcn- landscho loten wordt besteed, kan de on- dergeteekende, bij gebrek aan betrouwbare gegevens dienaangaande, niet nagaan. NIET REDDEN OP ZONDAG 7.... Discussies In den Raad van Zontelonde. In den gemeenteraad van Zoutelande kwam aan de orde een verzoek van Vreom delingenvcrkeer om een bijdrag in de kosten van aanschaffing van reddingsmiddelen. B. en W. stellen voor 25 te verlecnen. Een der leden was van moening, dat de zee te Zoutelande niet gevaarlijk is. Boven dien kon de vereeniging zelf best de kosten betalen. Een der andere leden, zoo lozen we in het Hbld., had principieel bezwaar tegen inwilli ging van liet verzoek, omdat volgens hem do Zondag op het strand ontheiligd wordt. De burgemeester (Staatk. Geref.) bestreed deze moening. Het ging, volgens hem, niet aan zulk een standpunt in te nomon. Ook op Zondag moet hulp worden verleend san menschon, die in nood verkeeren, al zijn ze langs een zondigen weg in dien nood ge raakt. Toch staakten over het voorstel van B. en W. de stemmen, zoodat do zaak in de vol gende vergadering weer aan de orde komt De commissiesWelter op het gebied van het onder wijs niet deskundig Het hoofdbestuur der Algemeene Ver eeniging van Leeraren bij bet M. O. deelt mede: In de jaarlij ksche vergadering van de Algemeene Vereeniging van Leeraren bij het Middelbaar Onderwijs heeft de voorzit ter ,de heer Buurveld, mededceling gedaan van de actie, die hot hoofdbestuur voorne mens is tegen de doorvoering van do in het rapport-Weiter aanbevolen maatrege len te ondernemen. Deze zal in de eerste plaats bestaan in do uitgave van een brochure, die weldra zal verschijnen en waarin het standpunt van de leeraren bij het M. O. ten opzichte van deze materie wordt uiteengezet. Alleen de onderdeelen, welke op het V. H. O. en M. O. betrekking hebben, zullen er in wor den behandeld: de punten, die alle amb tenaren gezamelijk betreffen, zullen ter behandeling worden overgelaten aan de daartoe beter geoutilleerde centrales van hoogere ambtenaren. In de inleiding zal worden aangetoond, dat de commissie Welter op het gebied van het onderwijs niet deskundig geacht mag worden, getuige haar uitgangspunt, n.l. de bewering, dat de resultaten van het mid delbaar onderwijs niet bevredigend zijn en dus hoogo uitgaven niet motivecren. Deze stelling wordt gebaseerd op statistieken en beschouwingen van de heeren Révész en Vaes. Bij de verwerking van deze gegevens ging de commissie Weiter echter zeer een zijdig te werk en nam o.a. geen nota van de scherpo bestrijding, welke de beschou wingen van den heer Rév'sz hebben on dervonden van de zijde van dr. Gerrits. die daaraan de grondslagen volkomen heeft ontnomen. Ook van andere zijde is duide lijk aangetoond, dat uit do aangevoerde statistieken de door de commissio gepo neerde conclusie niet mocht worden ge trokken. Anderzijds wordt herinnerd aan de uitspraak van prof. Van Poelje, een der grootste Nedcrlandsclie autoriteiten op het gebied van de gemeente-administratie, dat geen der leden van de commissie Weiter ook maar ecnigszins deskundig was op het gebied van het gemeentebeleid. Wat betreft de voorstellen zelf worden twee hoofdpunten uitvoerig behandeld: de salariskorting cn de uitschakeling van de gemeenten in de organisatie van het mid delbaar onderwijs. Na 1923 zijn de leeraren, wat betreft hun ealarieering, in een uitzonderingspositie geplaatst. In 192S werd voor verschillende categorieën van hoogere ambtenaren met wie de leeraren bij het M. O. cn V. H. O. gewoonlij in positie gelijkgesteld werden, een salarisverbetering ingevoerd, waar door het salaris tot 6000 steeg, evenwel niet voor deze leeraren. Sedert 1928 echter ondergingon dezo laatsten verschillende kortingen op hun traktementen en tenge volge van de klassesplitsing met ingang van 1 September treedt een nieuwe ver mindering in. Van de verhoogingen in 1928, welke het rijk totaal 7 milloen gulden hebben gekost, profiteerden de leeraren aldus niet, maar in de nieuwe korting, die voor hen gemid deld 9.4 pet. zou bedragen en met ingang van 1 Januari 1933 zou worden ingevoerd, zullen zij hebben mede te betalen, ten ein den voor de schatkist 7 millioen gulden uit te sparen. Ten aanzien van de bemoeiingen der ge meente met het M. O. gaan de voorstellen van de commissie veel verder dan alge meen wordt aangenomen. Men bepaalt zich niet tot het inhouden van subsidie aan ge meenten, die zich aan de door het rijk ge stelde voorwaardon niet onderwerpen, maar schakelt de gemeenton ten eenen- malo uit. In dit verband moet melding worden gemaakt van do veranderingen, die men in de inspectie van het M. O. wenscht aan to brengen: ingesteld zal wor den een regionale inspectie, die niet is ge specialiseerd, doch over alle categoriecn van m.o. en v.h.o. en over alle op dit ge bied bestaande schooltypen zal hebben te adviseeren en levens min of meer als bc- zuinigingoinspcctie zal optreden. Steekt de commissie-Welter het niet onder stoelen of banken, dat zij aan de gemeente-bemoei ing op dit gebied een eind wenscht te ma- en, ten einde door het vervallen van ver gelijkingsobjecten een gemakkelijker door voering van ccntr. bezuiniging te verzeke ren en stelt zij daarom voor, zelfs den grootston gemeenton het rocht to ontne men, zelf scholen te stichten en te onder houden, zij wil dit recht, 's rijks kosten, wel laten aan groepen cn vereenigingen van particulieren. Zelfs al stelt do com missie hier tegenover, dat hot bijzonder onderwijs zich zal hebben te richten naar do voorschrifton !van de centrale overheid, zij vergeet daarbij, dat zij con van do be langrijkste resultaten van jarenlange schoolstrijd n.l. vrijheid op het gebied van onderwijs, roeds door Groen van Prinsto- rcr voorgestaan, ongedaan maakt. De consequentie van dit alles ovenwei is: opheffing van allo bijzondero scholen, die zouden moeten worden omgezet in staats scholen, degewenscht met een confessio neel karakter. Deze consequentie even wel durft do commissie niot aan, omdat zij dan instrijd zou komen met do velen in den lande, die wel is waar niet voel voelen voor de vrijheid van do gemeenton op het gebied van hot middelbaar onder wijs, maar toch zeer sterk gekant zijn tc- gon het aan banden leggen van het vrtje onderwijs. Hierlcgonover handhaaft de Algomoeno Voreenlging van Leeraren bij 't Middel- baar onderwijs het standpunt, reeds twee laren to voren ingenomen :n haar subsi- diecringsrapport, cn anderzijds levert zij een pleidooi voor de autonomio van do/ X Havrt Pelikaan Ekster Ijsvogel 25—8 Amsterdam 1—9 Budapest 2-9 Weenen 25-8 2-9 Athene Mersumatruh 1—9 26-8 Cairo Gaza Rutbawelis 27—8 Bagdad 31—1 Bonshir 28—8 Djask 30—8 Karachi 29—1 Jodpoer 29l Jhansi 30-8 Calcutta 28f Akvab 31-8 Rangoon 27—8 1—9 Bangkok Medan 26— i 2—9 Batavia 26—1 2—9 2—9 Bandoeng fk Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 1 September. gemeenton ook ip dit gebied, welke zij reeds in haar brochure over do zooge naamde „vrije gemeenten" uitvoerig heeft verdedigd. Zij is van oordcel, dat door handhaving van dezo twee beginscleni een veel betere regeling en ontwikkeling van het onderwijs is gewaarborgd. Ernstig bezwaar wordt ook gemaakt te gen het permanente karakter, dat men aan do toch als crisismaatregelen bedoel de voorstollen, in dit rapport vervat, wenscht toe te kennen. Hot standpunt van het hoofbestuur ont moette in de vergadering groote instem ming en werd bij de uitvoerigo discussie nog met tal van argumenten versterkt. CHR.-GEREF. ACTIE Te Doornspijk hebben een kleine lion-, derdtal leden uit do Geref. kerk zich afgescheiden cn zich bij de Chr. Geref. Kerk aangesloten. Do bedoeling is om te komen tot stichting van een Christelijk Geref. gemccnto to Doornspijk. De bewe ging staat onder leiding van ds. B. Oost hoek, Chr. Geref. predikant te Kampen. EEN LIJK GEVONDEN. Hoornaar, 2 Sopt. lieden is uit de Giesscn, een binnenwater tc Giessen-Ode- kerk het lijk opgehaald van een man van middelbaren leeftijd. Uit papieren op het lijk gevonden bleek, dat het slachtoffer was zekere H. de Baat uit Dordrecht. Of men hier met een ongeluk of met oen ihisdrijf te doen heeft, kon nog niet worden vast gesteld. Men neemt echter aan, dat mis drijf welhaast uitgesloten is. VEREENIGING VOOR DEN EFFECTENHANDEL. Kreuger waarden. Zweedsche Lucifer Maatschappij. In verband met berichten, welke in de bladen zijn verschenen omtrent do maat regelen betreffende de Zweedsche Lucifer Maatschappij (Svenska Tandsticks Aktie- bolagct), welke worden overwogen door het daartoe benoemde Reconstructie-Comité, dat thans in Stockholm bijeen is, deelt het Bestuur van de Vereeniging voor den Ef fectenhandel mede, dat in het Reconstruc tie-Comité de belangen der Nederlandsche aandeelhouders dezer Maatschappij worden behartigd door het Internationaal Comité voor Krcugerwaarden, waarvan de Vereeni ging voor den Effectenhandel deel uitmaakt. Dit Internationaal Comité dat opkomt voor de belangen van de Continentale hou- dors van Kreugorwnarden, wordt in hel Re constructie-Comité der Zweedsche Lucifer Maatschappij vertegenwoordigd door zijn voorzitter, den heer Regard. Behalve vorengenoemd Internationaal Co mité cn de speciaal Engelsche cn Ameri- kaansehe Comité's voor de behartiging van de belangen van houders van aandeelen der Zweedsche Lucifers zijn in het Recon structie-Comité o. m. ook vertegenwoordigd de Banque de Paris ct des Pays Bas Parijs, het Crédit Lyonnais, Parijs en de Schwei- zerischer Bai\kvcrein, emittentcn van de aandeelen Zweedsche Lucifer Maatschappij in Frankrijk resp. Zwitserland, die echter in het Comité zitting hebben in hunne kwa liteit van crediteuren der Svenska Tand sticks Aktiebolaget. De hoeren Hope en Co., alhoewol emittenten der aandeelen in Ne derland, zijn in het Comité niet vertegen woordigd, aangezien zij geen crediteuren der maatschappij zijn. RADIOTELEFOONVERKEER MET INDIë. De gesprelikeu-cljfers over Augustus. Gedurende de maand Augustus werden in het radio-tolefoonvorkccr met Ned.-Indii; in totaal 260 gesprekken gevoerd, waarvan er in Nederland 95 on in Indiö 170 werden aangevraagd. Van de hier te lande aangevraagde ge sprekken haddon er 52 betrekking op zake lijke cn 38 op familie aangelegenheden. Voor Indiö bedroegen deze getallen resp: 93 en 77. In totaal werden 193 gesprekken van huis uitgevoerd, waarvan in Nederland 63 en in Indiö 130 worden aangevraagd. In het radiotelofoonverkeer Europa—- Ncd.-Indiö via Nedorland werden in Augus tus in totaal 9 gesprokken gevoerd, n.l. mot België 2, Engeland 1, Frankrijk 1, Spanje 4 en Zwitserland 1.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7