'N TOUW TUSSCHEN BOKKEN EN SCHAPEN VREDESBETOOGING TE ARNHEM Onze Postvliegers onderweg ERNSTIGE BOTSING BIJ MUIDEN PASSAGIERSBCOT IN NOOD OPDEWESTERSCHELDE Voor tekens gestrand INBRAKEN TE BAARN M. H. van Raalte Nieuwe U na-jaar's-stoffen M. H. van Raalte Radioprogramma UIT DEN HAAG Och, och, dat badplaatsleven, dat mon daine badplaatslevcn vooral, weet toch wat! We zijn er al jaren over bezig en we schij nen nog immer niet te weten hoe we daar nu precies tegenover moeten staan. En als je in het buitenland komt, een heel klein beetje zuidelijk maar, dan lijkt alles zoo ge woon en zoo eenvoudig. Maar hier kunnen e den slag niet goed te pakken krijgen. Die „we" zijn zoowel de Hagenaars als de roede vaderen van Den Haag, die hebben te waken over het wel en wee van gezegde Hagenaars en derzelver zedelijkheid. En de badgasten moeten dan maar in hetzelfde schuitje meevaren. Maar als het gaat om allerlei verbods- en verlofsbepalingen, dan denken we toch in de eerste plaats aan de residentiebewoners, want Scheveningen is nu eenmaal hun uitloopje, waar ze dat ge deelte van den zomer, dat ze niet „buitenaf" zijn, badgast gaan spelen. Na veel gepraat over en weer en veel ge harrewar en veel gedebatteer is dan einde lijk dezen zomer goedgevonden, dat dames en heeren in een badmantel en een strand- pyaraa over de straat mogen loopen en in de tram zitten. Onder die mantel en pyama mochten ze dan een badjak hebben, maar het hoeft geloof ik niet bepaald. De kwertie as maar wat je er over aan had. De be doeling van al dat gepraat en geschrijf ook j is natuurlijk geweest het den men- gchon, die naar zee willen om te zonne of nterbaden, zoo gemakkelijk mogelijk te maken. En het heele geval zou ganscheiijk niet interessant zijn, en heel gewoon en nie mand zou er zog geweldig door geepateerd czen, als er wat minder ophef over ge- aakt was. Maar toen het dan eindelijk zoo ver was. dat het mocht, is ieder, die zich in een dergelijk kleedingstuk aan den volke ertoonde, dat zoo iets buitenissigs en exotisch gaan vinden, stonden ze zoo ver feteid over zich zelf, dat ze pyama en badjas nu opeens hét kleedingstuk bij de gratie der autoriteiten gingen vinden en er zoo aan erknocht raakten, dat ze er geen afstand eer van konden of wilden doen. En zoo zag je deze strandachtige uitdossingen wel dra midden in de stad, in winkels, in café's en restaurants, zoo ver mogelijk van zee en strand verwijderd. Aanstoot-gevend Och nee, beelemaal iet, alleen maar mal en uit den toon. Doch pverigens weer niet onbegrijpelijk. Daar komt men immers zoo gemakkelijk toe, als er over iets, dat feitelijk heel gewoon is, ?e aan wordt of het op het randje af van ontoelaatbaar is. En buiten do „bebouv.de kom van de gemeente" stonden die fleunce pyama's dadelijk heel aardig, ook al was et een flink eind van het strand af. En do ïeve meisjes, die er in gehuld waren, liad- len de illusie, dat het koeler was dan véti un zomerjurkje met een paar spinragfijne onsen, wat ook iets waard is; de illusie ïameliik. Maar wat zo aan losheid en ongedwon genheid in onzen raad met de eene hend even, nemen ze altijd weer graag met de andere terug, of iets anders er voor in de plaats. En toen de stranddracht ook voor uiten het strand voor badgast en Hagenaar croverd was, kwam gauw een van de wet houders en maakte in zijn kwaliteit van oorzitter van do stichting volkszeebad een epaling, die minstens exen mal was als het adpak plus mantel in een warenhuis, (niet ls verkoopsartikol, maar als toilet van de -klanten). Dat is een heel ingewikkelde kwestie geweest en van verschillende kan ten is de vraag gesteld of die démarche op eigen houtje van wethouder Quant wel in den haak was, maar daar wil ik het. niet pvcr hebben. De maatregel zelf was eigen aardig genoeg, om geen ander woord te ge bruiken, om er alle tongen en pennen over los te maken. De wethouder dan, wilde toch iets doen om de toenemende losheid van weden tegen te gaan en hij wierp zich op het 'gemengde bad. Had hij er zich maar in ge worpen, dan was misschien zijn ijver wel wat bekoeld en dan zou hij meteen gemerkt kunnen hebben, dat het daar zoo'n vaart niet loopt. Aan de gemengde baden zelf valt natuurlijk niets te tornen, je hebt nu een maal gemengde en ongemengde; maar hij styekte zijn beschermende hand uit naar het strand er vóór en liet daar een touwtje spannen om de bokken en de schapen te scheiden. N' importo door welke banden ze buiten het zonnestrand verecnigd mochten zijn, zoodra ze aan het ruststrand, zoeals het heet, kwamen, gingen ze links en rechts achter het touwtje. Hp0 wcrd Scheveningen tegen het einde van het seizoen nog een paskwil rijker. Het zou niet te verwonderen wezen, als het door de buitenlanders, die het met al die fatsoen- lijkheidsbezwnren niet zoo nauw nemen die gewend zijn zich vrijer en ongedwongener te bewegen en die uitteraard onze malle preirlschheid niet kunnen begrijpen, tot een welkom onderwerp werd gemaakt om er unfepot op los te laten. In een Fransehe 'ucht zou een te Scheveningen spelend ^creeltjc niet misplaatst zijn. Maar op die ;nior krijgt „de parel van de Noordzee" wel een min of meer bedenke'ijke ftatie, juist door al de pogingen om het igoed mogelijke reputatie te bezorgen, kwee felle kampen staat men tegenover Ider, zij die pleiten vior een eerujk. ld, fleurig strandleven met alle vrijheid Tbedwongenheid, die men ook in buit?n- |he badplaatsen kent en zij, die strij- ws moderne Don Quichots voor fatsoen gelijkheid, die overal spoken zier. en |chtcn tegen windmolens. Het is nu fle vraag wie het zal winnen en wat volgenden zomer aan ons strand Jzien afspelen. Want de tijd is reeds geworden, om dit seizoen nog veel pen verwachten, ook al blijven dc warm en dus noodend tot strandver- jlaatste vuurwerk is afgestoken, de Wat de eene hand geeft neemt de andere weer terug. Scheveningen een paskwil rijker. Beethoven's negende. laatste kindermatinee in het Kurhaus is gegeven, als deze brief onder dc oogen der lezers komt, heeft Beethoven's negende in de Kurzaal weerklonken. Dat is het groote muziekevenement aan het einde van het sei zoen. Het is natuurlijk een niet genoeg te waardeeren voorrecht iederen zomer op de Negende te kunnen rekenen, maar toch een beetje jammer vind ik het wel, dat die altijd min of meer als „uitsmijter" op het podium gebracht wordt Zooiets als een zachte wenk aan de gasten om nu maar vast hun koffers te gaan pakken en zich gerepd te maken om te verdwijnen, 't Is waar, er blijven dan nog veertien dagen seizoen over, maar die zijn zoo gauw voorbij; ze zijn als de vijf minuten, die na sluitingstijd van de café's worden toegestaan om de zaal te ont ruimen. Die aankondiging van Beethovens negerde heeft zoo'n herfstigen klank. Te meer treft dit in dezen drogen zomer, nu het er naar uitziet of de herfst vroeg zal invallen. De bladeren aan de hoornen zijn dor en droog en verkleurd en dwarrelen naar beneden als anders in het einde van September. In de Boschjes, op den ouden Scheveningscben Weg en in de lanen van Zorgvliet ligt op sommige plaatsen reeds een dik tapijt van bruine bl&ren, die in hun ritselend gefluister spreken van den voorbijen zomer. Nu reeds In do stad. maakt men zich ook voor den herfst gereed. De rommelige stellages, waar wc wekenlang tegen aan hebben gekeken en die „koopjes" vermeldden, maken plaats voor de uiterst gesoigneerde uitstallingen, die we met elk seizoen kunnen bewonderen. Herfst- en wintermodes. Nog een dag of wat, dan komen de modeshows, de nieuwe programma's van de theaters, dan neemt het stadsleven weer de overhand, na de korte, veel te korte regeering van het bad- en strandleven. Wij Hagenaars zijn toch wel in een heel bevoorrechte positie, we behoeven ons maar even om te wenden, als de zomer ons geen genot meer te bieden heeft, en we hebben den rijkdom van de stadsgenoegens zoo hij de hand. Alles wat we een heel jaar lang begeeren kunnen in nutshell. W. P. Vijfduizend Duitschers onder de aanwezigen Arnhem, 4 September. Heden had od het gemeentelijk sportterrein te Arnhem een door de S.D.A.P. georganiseerde internatio nal© vredesbetooging plaats. Sprekers wa ren de heeren Dc La Bella, bestuurder van het N.V.V., Johann Thabor uit Crefeld, lid van den Rijksdag en Ir. J. W. Albarda, lid der Tweede Kamer. Er waren omstreeks 25.000 demonstran ten uit het geheele land en ongeveer 5000 Duitschers aanwezig. Op het terrein bij de sprekerstribune stoD den de menschen schouder aan schouder. Als eerste spreker voerde het woord de heer De La Bella, die in een korte redevoe ring de werkloosheid en de betcekenis van het rapport-Welter besprak om ten slotte allen op te roepen tot strijd tegen de oorlog Vervolgens was het woord aan Johann Thabor uit Crefeld. Spreker schetste in het kort den strijd van de Duitsche sociaal-de mocraten tegen den oorlog. Wij bedanken, aldus spreker, voor het streven r-ar mi litarisme, dat den laatsten tijd weer in Duitschland ontwaakt. Speker besloot zijn redevoering met een driewerf „hoch" voor de Nederlandsche en internationale sociaal democratie. Ten slotte was het woord aan Ir. A. Al barda die zeide dat 18 jaren geleden in de maand Augustus Nederland bevreesd was dat de Duitschers over de grenzen zouden komen. Nu is Arnhem verheugd dat de Duitschers over dc grens zijn gekomen. Dui zenden Duitschers, aldus spr., hebben on danks de tegenwerking hun energie be waard om stand te houden. Dc aanwezig heid van zoovele Duitsche vrienden geeft aan deze demonstratie een internationaal karakter. Er kunnen volgens spreker van dit soort betoogingen nooit te veel worden gehouden. Spreker gaat dan het resultaat na van dc ontwapeningsconferentie en be sluit zijn toespraak met een opwekking aan allen te strijden voor algeheele ontwape ning. Na afloop van deze betooging werd een optocht geformeerd. Talrijke muziekcorpsen verleenden hun medewerking, terwijl zeer vele vaandels werden medegedragen. BRAND AAN JOORD VAN NOORSCH STOOMSCHIP. Ter neuzen, 4 September. Het Noor- echo stoomschip „Rollf Yarl", dat met een lading stukgoederen, cokes en briketten op weg was van Antwerpen naar Italië is uit zee teruggekeerd met brand in de ruimen I en II. Het schip heeft gemeerd aan dc reede van Terneuzen. De sleepbooten Go liath en Rymond de Towage and Salvage Uniun van Antwerpen, agenten te Terneu zen Aug. de Meyer en Zonen, hebben de brand gebluscht, en de ruimen I en II onder water gezet. Hedenmorgen om negen uur was men den brand meester. Het schip is door de sleepboot Goliath naar Antwer pen terug gesleept. 1-9 2-9 3-9 4—9 Amsterdam BuJapest Weenen Athene Mersamatruh Cairo Gaza Rutbawells Bagdad Bueshir Dj ask Karachi Jodpoer Jhansi Calcutta Akvab Rangoon Bangkok Medan Batavia Bandoeng Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 8 September. ei.ru 1j5vcsc 3-9 2-ü l— 31 1 30—8 298 28—f 4-9 27—8 3-9 26—1 26-fc 2—9 2—9 Motorrijder en zijn vrouw gedood Amsterdam, 4 September. Op den Muiderstraatvvcg tusschen Diemen en Mui- don, juist op de plaats, waar de oude Rijks weg in den nieuwen overgaat, heeft Zon dagochtend vroeg een ernstige botsing plaats gehad tusschen een motortram van dc Gooische Tramweg Maatschappij en een motorrijwiel, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen. De tweede tram uit de richting Muiden naar Amsterdam naderde te ruim half acht het punt, waar het ongeluk plaats had. Uit dezelfde richting kwam een motorrijder, die ongeveer 20 M. voor de tram de kruising van nieuwen en ouden weg passeerde. Ook uit de richting Amsterdam naderde een motorrijder. Deze weifelde even of hij nog voor de tram over de kruising zou kunnen komen. Daarop gaf hij vol gas, doch te laat. Juist op de kruising kwam het motorrij wiel met de motortram in botsing. Het mo torrijwiel werd door de trekstang van de tram gegrepen en door de eigen vaart van het rijwiel tegen de zandberm, die zich ter plaatse bevindt, geslingerd. Daar het nog zeer vroeg in den ochtend was, bevond zich niemand ter plaatse. Spoedig verschenen echter de marechaus see en de gemeenteveldwachter van Mui den. De motorrijder en de duo-rijdster wa ren zeer ernstig gewond en bewusteloos. Spoedig na het ongeval zijn beiden aan de bekomen verwondingen overleden. Het bleken te zijn de 37-jarige A. Pah- meyer uit Amsterdam en diens echtge- noote, de 35-jarige Joh. Schreudcr. Toen de botsing plaats had, v, as de snel heid van de motortram, volgens mededec- ling van den bestuurder, niet meer dan 25 K.M. Dc heer Pahmeyer dacht echter nog voor de tram de kruising te kunnen passee- rcn. Hij gaf vol gas en had daardoor zelf een groote snelheid. De trekstang van de motortram was door de botsing omgebo gen. Overigens had de tram slechts weinig schade gekregen. Het motorrijwiel is goed deels vernield. Dc lijken der beide slachtoffers zijn later naar Amsterdam overgebracht. IN HET WATER GEWAAID EN VERDRONKEN. Een tragisch ongeval heMt Zaterdagmid dag te Alphen a/d. Rijn het leven geëischt van een 7-jarig meisje, ecnig kind van de familie Van Eyk. Toen zij tegen halfeen met een nichtje uit school kwam, greep een rukwind de parapluie, waaronder de kinde ren op het jaagpad langs den Ouden Rijn liepen, met het gevolg, dat beide kinderen in het water werden geworpen. Eenige schooljongens konden één der meisjes red den, maar het andere zonk onmiddellijk in de diepte. Ten 6lotte gelukte het eenigen omwonenden ook het tweede meisje met een dreg op te halen. Tevergeefs werd getracht door middel van een zuurstofapparaat de levensgeesten op te wekken, de dood was reeds ingetreden. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR. Oldenzaal, 3 Sept. Hedenmorgen had op den Ootmarsumsohen straatweg nabij Oldenzaal een botsing plaats tusschen een auto uit Ootmarsum, bestuurd door H. en een motor van K. uit Neuenhaus. De bestuurder van den motor en diens zuster, die op de duo was gezeten, werden over den weg geslingerd. K. werd met ge broken been en een op twee plaateen ge broken arm opgenomen. Tevens bekwam hij een ernstige hoofd wonde. Zijn zuster had een been gebroken. Beide zijn per ziekenauto naar het R.K. Ziekenhuis te Oldenzaal overgebracht. DE NIEUWE WEEKMARKT TE ROTTERDAM. Rotterdam, 2 Sept. De nieuwe week markt, die naar de gemeenteraad besloot, ingericht zal worden voor het westelijk stadsgedeelte en die gevestigd zal worden in de Spanjaardstraat, zal G October met eenige geestelijkheid in gebruik worden ge nomen. Er zijn 270 standplaatsen, waarvoor zich niet minder dan 658 eceadigdcn had den aangemeld Een passagier door een reddingslijn gedood Het Belgische 6toomscheepje Joyce, dat met ongeveer 135 passagiers aan boord op wog was van Antwerpen naar Zeobrugge. wilde Zaterdag wegen6 het onstuimige weel de haven van Breskens binnenloopen, doch is daarbij op een plaat vastgeraakt. De po sitie was toen zeer slecht. De golven sloe gen over het dek; het water 6tond tot in de machinekamer. Drie 6leepbooten ver trokken ter assistentie; aan de Hoek van Holland gelukte het de boot behouden de haven te Breskens binnen te brengen, na dat door den vloed en den Westenwind het vaartuig vlot was gekomen. Tijdens het reddingswerk is een zeer era- stig ongeluk gebeurd. De heer Louis Ver helleweg uit Braine l'Alleud in Belgió, werd door een reddingspijl, die van de Hoek van Holland was afgeschoten om verbin ding te krijgen met de Joyce, in de borst getroffen. Hij was vrijwel op slag dood. Er gaan geruchten, dat eenige der pa6sa giers in de golven zouden zijn verdwenen. Zekerheid daaromtrent kon echter nog niet worden verkregen. Omtrent de stranding wordt nader go meld, dat het vaartuig, na weor vlot te zijn gekomen, te Breskens is binnengeloopen Alle passagiers, voornamelijk Belgen, die van Antwerpen op weg waren naar Zee brugge, verlieten het 6chip om per auto of autobus over land naar Blankertberghe. de eindbestemming van de mecstcn hun ner, te reizen. De meesten hadden den schrik danig beet. De positie van het klei ne vaartuig in dc opgezweepte branding op de bank voor Breskens was dan ook inder daad hachelijk geweest en vele toeschou were, die van den wal de stranding hadden gadegeslagen, spraken aan ook van geluk dat het scheepje niet 6tuk was geslagen Het tragische ongeval, dat den Belgischer passagier Verhellcweg heeft getroffen, heefi groote ontroering gewekt. Het lijk is naar Breskens overgebracht, waar het zal blij ven tot de familie uit Blankenberghe is gearriveerd. De Joyce zelf is in den loop van den namiddag met alleen de beman ning aan boord naar Antwerpen teruggo koerd. ZES STROOPERS TEGEN EEN AGENT. Te Schaesberg was Donderdag een agent van politic in de Strythagorbosschen op surveillance, toen hij eenige schoten hoorde vallen. Direct begaf hij zich naar dc plek, vanwaar deze schoten kwamen en daar zag hij zes mannen, die waarschijnlijk aan het stroopen waren. Dc mannen liepen weg waarop hij oen revolverschot op den grond lichtte; het gelukt# hem vervolgens een iler mannen, die uit Kaalheide afkomstig was, gevangen te nemen. Toen hij dezen naar zijn naam vroeg, weigerde dc man zijn naam op te geven en pleegde vervol eens verzet. Terwijl dc agent met den man bezig was, naderde een zoon. Deze sloeg met een steen den agent op het hoofd, waar door deze bewusteloos geraakte. Toen de agent bijkwam waren de mannen verdwe nen. ITet gelukte echter de politie, daar het peen onbekenden waren, de mannen spoe dig in Kaalheide te arresteeren. (Handelsblad) Men zij op zijn hoede Baarn. De laatste dagen wordt deze gemeente onveilig gemaakt door inbrekers. Meerdere inbraken hebben n.l. plaats ge- enden; zoo o.a. bij den allecnwonenden winkelier J. v. D„ die uitgegaan was naar zijn kapper. Tijdens zijn afwezigheid heoft een inbreker zich door openschuiving van een raam toegang verschaft tot zijn wo ning en daarin enkele kasten overhoop ge haald en do inhoud daarvan op den grond geworpen. Vermist wordt een geldkistje met eenige duizenden oude Marken, terwijl voorts eenige andere papieren van weinig waarde ontvroemd werden. Toevallig lag oj- een tafel onder een overhemd een be drag van 80.hetwelk de inbreker niet heeft opgemerkt en niet werd medegeno men. Uit de winkellade werd een klein be drag aan geld gelicht. Bij deze inbraak vond geen vernieling plaats, daar de kas ten, die leeggehaald werden, niet waren af gesloten. Bij een ander ingezetene werd eveneens tijdens diens afwezigheid ingebroken en een doosje, inhoudende een bedrag van 15.—, gestolen. Dit bedrag was overgebleven dien «lag van het betalen van verschillende le veranciers. Ook op nog enkele andere plaatsen bin nen deze gemeente brachten de ongenoode gasten een bezoek. Naar verluidt moeten de inbrekers met de huiselijke aangelegen heden van de personen, bij wie werd inge broken, wel op de hoogte zijn. Ten slotte werd toegang verschaft tot de schietbanen aan den Amsterdamschen straatweg, waar eenige buksen werden ge stolen. De Politie heeft deze inbraken in onder zoek- AMEI.SFOORT H AFD. STOFFEN 3 In groote verscheidenheid van g kleur en dessin ontvingen wij .is - Wollen Ruiten, Veelkleurige ès Wollen S treepen, Ef'fen Wol- P len Stoffen met contrast-kleu- ren voor combinatie. ollen stoffen met franje, voor rok ge en blouse. Wollen Mantel- 0 Stoffen, in double face en fancy. Viyella's, Clydylla's SS TREURIG GEVOLG VAN DRANKMISBRUIK Dood op den weg gevondon. Scherpenzeel. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd de gemeente politie van Scherpenzeel gcwaarschuwd.dat in de buurt van „Zeider" onder Renswoude, maar dicht bij Scherpenzeel een man dood op den rijksstraatweg lag. Do autobestuur der, die de politie waarschuwde, had be doelden persoon over de boenen gereden. Van te voren moet echter al een andere xuto('s) gepasseerd zijn, want arts Wensink ronstatcerdo ernstige verwondingen aan het hoofd, wat veel bloedverlies en ongetwijfold den dood tengovolge had. De ongelukkige had gefuifd en verkeerde vóór het ongeval in beschonken toestand. Hol is een zokero H. D. van Garderbroek onder Barneveld. Iemand, die per fiets passeerde, heeft nog getracht D. op een veilige plaats re brengen, maar door verzet gelukte dit niet. Hot lijk werd naar het baarhuisjo to Renswoude ver voerd. Het ongeluk moet plaats gehad heb ben tusschen 12 en 1 uur 's nachts. D. was Vk jaar oud. Dinsdag 6 September. Huizen: 8.00—9.15 Morgenconcert. 10.00—11.30 Gramofoonmuziek. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje, ver zorgd door pastoor L. H. Perquin O.P. 12.01—12.15 Politieberichten 12.15—1.45 Lunchconcert door het Trio, o.l.v. Piet Lustenhouwer. I.452.00 Gramofoonmuziek. 2.00—3.00 Vrouwenuurtje, verzorgd door mevrouw SteygerAsperlagh en mevrouw Pel6ky: „Dc gevaren der groote stad". 3.00—3.30 Gramofoonmuziek. 330—4.00 Verzorging van den zender. 4.00—5.00 Gramofoonmuziek. 5.00—6.00 Het Kunst-cnsemiblo o.l.v. Piet Lustenhouwer. 6.00—6.15 Italiaanscho aria's door den te nor Ernesto Miori. 6.15—6.35 Hot kunst-ensemble o.l.v. Piet Lustenhouwer. 6.356.50 Ernesto Miorl. 6.50—7.10 Het Kunst ensemble o.l.v. Piet Lustenhouwer. 7.10—7.30 Spreker Dr. P J. M. van Gils. 7.30—7.45 Politieberichten. 7.458.00 Verbondskwartiertje. 8.00—11.00 Het orkest o l.v. Johan Ger ritsen. Vocaal concert door de Rotterdam- sche Mannenzangvereeniging „Klein Koor", o.l.v. P. A. Kriek. 9.30 ca. Nieuwsberichten van het Persbu reau Vaz Dias. 1100—12.00 Gramofoonmuziek. Hilversum: 801—10.00 Gramofoonmuziek. 10.01—10.15 Morgenwijding. Lezen: 1 Corinthe 3 1—16. Zingen. Psalm 25 2. Gezang 254 7 en 8. 10.15—10.30 Gramofoonmuziek. 10.30—11.00 Cello recital door Bart Wirtz. Aan den vleugel Egbert Veen. II.00—12.00 Orgelconcert dojr Folke As- ma. Jo Hcndrichs—Zateman, sopraan. 12.01—1.00 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Trcep. 1.001-30 Gramofoonmuziek I.30—2.30 Vervolg concert door kleln- urkest 2.45300 Gramofoonmuziek. 3.00—3.30 Zangvoordracht door Cecilia Brenner, mezzo sopraan. Aan den vleu gel Egbert Veen. 3.30—4.30 Aansluiting met het Grand Ho- lel te Scheveningen. Concert door Jack Hollis en zijn ensemble. 4.30—5.30 Kinderuur o.l.v. mevrouw An toinette van Dijk. 5.30—7.00 Het kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt. 7.00—7.30 Gramofoonmuziek. 7 30—8.00 Dr. M. Th. Hillen: „De Grlök- sche Mythologie". (I). 8.01—9.00 Orgelconcert door Pierre Palla op het Kurhaus-Standaart-orgel te Scheve ningen. Medewerking van Albert de Booij, zang. 9 00—9.10 Radio-tooneel o.l.v. Kommer Kleijn. 9.10—10.00 Het Omroeporkest O.l v. Nico Treep, met medewerking van Jean Oeilers, viool. 10.00—10.10 Weerbericht, nieuwsberichten en koersen van Vaz Dlaa. 10 101100 Populair concert door bet Om roeporkest o.l.v. Nico Treep. II.00—12 00 Kovacs Lajo* en zijn orkeefc (Refreinzang: Bob Scholte*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7