Tijdscliriftee Agenda LAATSTE BERICHTEN DE AANKOMST VAN DE „ROTTERDAM" ieuwe Uitgaven Rotterdam, G September. Laat in den amiddag was op Maandag in Rotterdam ckcnd geworden, dat de directio van do olland—Amerika Lijn in verband met de oeilijkhedcn aan boord van het s.s. Rot terdam, had besloten het s.s. toch muar laar de thuishaven te doen terugkccron. plet was echter niot bekend wanneer het chip zou aankomen. Oorspronkelijk heette het, dat het schip tot Dinsdagochtend bui- Hen de haven zou blijven en eerst ongeveer (10 uur des morgens zou arriveeren. Dit Meld verband met maatregelen, die men •verwoog tegen de leden van de bcman- ing te zullen nemen. Later op den avond verd echter bekend, dat het s.s. Rotterdam oo spoedig mogelijk naar Rotterdam zou rpstoomen en om 2.35 uur hedenochtend asscerdc het stoomschip, dat voorloopig iet in de Nederlandsche haven zou terug- jkoeren, Hoek van Holland met bestemming naar Rotterdam. Daar het tij ongunstig was. ekende men, dat het schip niet voor half (5 voor de kade zou aankomen. Toen wij hedenmorgen omstreeks 4 uur San de Wilhelminakade arriveerden, bleek, (dat de geheele omgeving van de terreinen (der IIolland-Amerika Lijn door de politic vas afgezet. Er waren strenge maatregelen getroffen, dat niemand het terrein van 'de II.A.L. zou betroden. Zelfs aan leden van de contactcommissie kverd geen toestemming verleend het ter- ein to betreden. In de onmiddellijke omgeving van den [aanlegsteiger was een groote politicmacht ij een. Het wemelde van agenten te voet, otorpolitie en agenten per rijwiel. De Westpoort van do terreinen van de I.A.L. werd bewaakt door een leger van •achtslieden. Het was inderdaad onmoge lijk bij den aanlegsteiger te komen. Omstreeks half 5 kregen wij vanaf den [steiger van do veerboot bij Katendrccht de .Rotterdam" in zicht. De lichten waren -rootendeo's gedoofd. Drie slcepbooten rokken den Oceaanstoomer naar den wal waar ondanks hot vroege uur, velen op de aankomst van het schip wachtten. Toen de Roterdam tc-r hoogte van linker [veerdam was, ging er uit do wachtende acnigte op do kade ccn luid hoera op. Aan oord bleef ochter alles stil. Het was kwart ;voor 5 toen het schip aan do kade gemeerd jlag. Sommige leden van de bemanning kwamen met hun bagage naar buiten, maar het mcerendeol had alles achtergela ten, toen werd mcdogodoeld, dat er in den [loop van den ochtend gelegenheid zou wor (den gegeven de eigondommen van boord (te halen. De eerste, die de poort van de ter reinen der II. A. L. verliet, wgs een trem- mer. Omtrent de gobeurtcnissen aan boord van- het stoomschip deelde hij ons het vol gende relaas mede: Tusschcn Plymouth en Boulogne werd [Zaterdagmiddag aan de passagiers bekend gemaakt, dat het schip niet naar Rotter dam zou opstoomen en dat dientengevolge de I passagiers in Je Fransche haven van Bou logne zouden worden ontscheept. Het per soneel werd hiervan onkundig gelaten. Toe vallig zag een bediende in een eerste klas hut een biljet hangen, dat de desbetreffen de mededceling voor do passagiers bevatte. Zaterdagnacht omstreeks één uur kwam de Roterdam op do reede van Boulogne. Groepsgewijze heeft de equipage toen be sproken wat hun houding in dezo zou zijn Besloten werd zich telegrafisch in verbin ding te stellen met de contactcommissie en den Contralen Bond van Transportarbei ders. Weldra kwam het antwoord, waarin de bond het personeel adviseerde de reis voort te zetten. Toen Zondagochtend de passagiers waron ontscheept, word aan het personeel medegedeeld, dat de Roterdam naar Southampton zou gaan. De bemanning stak daarna de koppen bij elkaar en met nagenoeg algemcene stem men werd het besluit genomen niét naar een Engolsche haven te varen. De kapitein, wien dit besluit werd mcdegoleeld, beloof de daarop dat, wanneer men bereid was zoo spoedig mogelijk Boulogne te verlaten (hij achtto de ligplaats voor hot schip in de haven aldaar minder gunstig) de Rot terdam naar huis te zullen laten opstoo men. Do bemanning nam daarmede genoe gen. Volgens onzen zegsman heeft dc ka pitein van de Rotterdam, de heer Duiken, de belofte dat hij in de richting van Rot terdam zou varen niet alleen op eere woord, doch zelfs zwart op dit gegeven. Het 6chip is daarop uit Boulogne ver trokken, doch buiten de boeien bemerkte de bemanning, dat geen koers gezet werd naar Rotterdam, doch dat men naar En geland stevende. Toen men vaststelde dat de koers inderdaad naar Engeland ging, beeft de machinist onmiddellijk het werk neergelegd, welk voorbeeld terstond door andere groepen van de équipage werd ge volgd. Binnen weinige oog3nblikken was er geen stoom meer en nadat do Rotterdam nog ongeveer eon kwartier had gedreven, lag het schip stil. Een uur later kwam de eerste machinist uit naam van kapitein Duiken verklaren, dat men nu inderdaad koers zette naar Rotterdam. De bemanning, die bij de brug was te hoop geloopen, vroeg toen welke zekerheid de eerste machinist kon geven, dat de ka pitein ditmaal werkelijk zijn woord zou houden. Hoewel de machinist deze zeker heid niot kon geven, heeft do bemanning het werk hervat, hopende dat nu werkelijk zou gebeuren wat er namens den kapitein was verklaard. Alle loden van de equipage gingen ver volgens op hun posten, waarna het sohip in de richting van Rotterdam op9toomde. Het was toen Zondagochtond omstreeks 9 uur. Zondagmiddag omstreeks 2 uur was men in de omgeving gekomen van het licht schip West Hinder. Toen nam het schip plotseling een draai om opnieuw koers te zetten in de richting van Southampton. Dc bemanning belegde daarna weer een vergadering en spoedig moest order wor den gegeven voor anker te gaan. De Rot terdam is toen nabij Wost Hinder blijven liggen. Maandagochtend om half 5 heeft ccn loodsboot mariniers aan boord gebracht. Het waren 32 man onder commando van oen officier. Een sergeant zette de wachten uit waarbij 5 ploegen van ieder 2 man op do stookplaats posten kregen. Een post werd gezet voor de hut van den kapitein terwijl vier ploegen elk van twee man voor de stookhoorn op wacht gingen. Daar do temming onder de bemanning geen oogen- blik werd verstoord hadden dc mariniers het uiterst gemakkelijk. Gedurende ecnige uren bleven de wachton uit staan doch toen alles rustig bleef zijn zij ingetrokken. Onze zegsman deelde ons verder medo dat Maandagmiddag omstreeks 5 uur aan het personeel werd medegedeeld dat mon des avonds om 10 uur koers zou zetten naar Rotterdam. De vuren waren echter gedeeltelijk gedoofd. Slechts twee ketels waren blijven branden ton behoeve van het licht en van do telegrafie. Dc mariniers hadden inmiddels hun in trek genomen in de eerste klasse salon en waar do tremmor ons vcrklaardo hebben zij het er buitengewoon goed gehad. Tenslotte dealde onze zegsman ons mede, dat hedenmorgen nabij Schiedam de rivier politie langszij kwam. Een inspecteur en twee rechercheurs kwamen aan boord, doch zij hebben met do bemanning geen enkel contact gehad. Nadat hedenmorgen aan de bemanning was medegedeeld dat er in den loop van den ochtend gelegenheid zou bestaan hun eigendommen van boord te halen en dat er des middags om 3 uur uitbetaling zou plaats hebben, gingen de leden van de bemanning van de Rotterdam tegen 6 uur hedenmorgen van boord. Arrestatie wegens muiterij en dienstweigering. Naar wij vernemen, heeft de rivierpolitie aan boord van het s.s. Rotterdam aangehou- don een Nederlandschen schepeling, ver dacht van muiterij en negen zeelieden van vreemde nationaliteit, dia zich aan het straf bare feit van dienstweigering hebben schul dig gemaakt. DE EX-KEIZER NAAR ZANDVOORT. Doorn, 6 Sept. Dc ex-keizer van Duitsch- land en zijn cehlgenoote met haar kinderen zijn heden morgen om ruim half 10 in tweo auto's naar Zand voort vertrokken. Voor zoover bekend zal de ex-keizerlijke familie de geheele week in Zandvoort blijven. En toen het beroew kwam door Mrs. Baillie Reynolds. Uitg. J Philip Kruscman 's Gravenhage. Virginia Mynors had haar engagement met Osbert Gaunt verbroken, omdat zij meende aen beter huwelijk te kunnen doen Haar weelderige levenswijs bracht haar ge zin tot armoede en toen haar rnan stierf moest ze Lisscnclane verlaten, dat zwaar onder hypotheek stond, waarvan ze.do ren le niet kon betalen. Gaunt, die intusschcn een rijk man was geworden, was in het bezit der hypotheek en na 20 jaar voelde hij nog zooveel haat, dat hij een helsch plan verzon om zich te wreken. Hij cischte de oudste dochter Virginia, in wie hij het evcn- bïeld der moeder zag, tot vrouw onder be lofte voor het gezin te zullen zorgen. De dochter wilde hij laten lijden voor hetgeen de moeder hem misdaan had. Maar zij had slechts den naam met dc moeder ge meen, het geslepen en valsche karakter miste zij. Zij stemde toe om het gezin te rodtten en haar opofferendo liefde deed Gaunt spoedig van houding veranderen. Het ongelukkige zusje Pansy gaf hij goede geneeskundige hulp, zoodat ze genas en ten slotte wricdheid tegenovor zijn vrouw- moest goed maken. Maar in weerwil der kuiperijen van do moeder kwam alles te recht en kreeg Virginia het geluk, dat zij verdiende. Een vlot geschreven verhaal, dat boeit van het begin tot het eind cn uitmunt door een scherpe loekening der zoozeer verschil lende karakters. Do droge koetjes door Kees van Bruggen. Uig. C. A. J. van Dis- hoeck, N.V. Bussum. Den zakenman, die zijn koetjes op hot droge heeft en buiten gaat wonen, wachten allerlei verrassingen van aangenamen maar ook van minder aangenamen aard. Alle lief sloopt ook zijn leed on mogon wo den schrijver gelooven dan is het leed voor de buitengewone stadslui ovcrheerschcnd. In dit verhaal hebben mijnheer en movrouw de helft van jen dubbol landhuis gehuurd, wat van wego do buren met een loudspea ker en die niet eens een visite hebben ge maakt, al een problematisch genoegen is. En mevrouw dikt alles wat aan want zij woont tegen haar zin buiten. Zij voelt zich nergens anders thuis als in do stad en al leen door den wil van haar gemaal is zij in de verlaten contreien neergekomen. Maar mijnheer wil volop van het buitenleven genieten en op vaak grappige wijze brengt de schrijver hem met de geneugten ervan In kennis. Trots alles blijft mijnheer dc fris- sche lucht verkiezon en als de helft van het landhuis verkocht-wordt koop hij, om toch maar meer vastigheid te hebben, in den duren tijd oen huis. De verhouding in huis wordt er niet beter door en al gauw hacft bij or spijt van en wil. weer van het huis af, maar de huizenmarkt is snel ge daald Een gelukkig toeval helpt hem eraf; een Indisch man, die om een huis verlegen is koopt het. Luchtig geschreven is dit verhaak wel in staat je eenige genoeglijke uren te bezor gen Het Vliegveld. Het Septcmbcr-nummcr van het mooie luchtvaartmaandblad „Het Vliegveld" opent met eon belangwekkende enquête. Een aan tal Nederlandscho zakcnmenschcn, die een intensief gebruik der internationale lucht- vorbindingen maken, geven hun oordeel over het reizen door de lucht. Ook de feiltjes, die het luchtverkeer nog aankleven, zijn niet verzwegen, hetgeen deze enquête dubbel belangrijk maakt. Maar de eindcon clusie is telkens: het luchtverkeer biedt vele cn groote voordeden boven de andere, do oudere vormen van vervoer. Een uitvoerig, rijk geillustrcerd artikel van Ilenri Hegenor is gewijd aan de ,.De Luchtpost tijdens het beleg van Parijs". De Amcrikaansche mede werker P. Mounicr vertelt van het populaire Amcrikaansche Stinson verkeersvliegtuig, terwijl Spittel schrijft over oen bezoek aan do Pander vliegtuigenfabriek. Tot den ver deren inhoud van dit nummer behooren nog artikelen over de groote zwcefzwedstrijden te Elmira in Amerika en in do Rliön in Dultschland, on do maandelïjkscho „Over peinzingen" van Eddy. Voetbal. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN AMERSFOORT. AxnsvordeQuick. Morgen (Woensdag)avond zal op het A. B. v. L. O.-terrein aan den Leusder weg de laatste ontmoeting plaats vinden voor het kampioenschap van Amersfoort. Amsvorde cn Quick zullen elkaar daar ontmoeten. A. F. C. „QUICK." Jaarvergadering. Zaterdagavond 10 September a.s. zal in hotel „de Zwaan" de algemeeno jaarverga dering der A. F. C. „Quick" plaats hebben. DE BEZUINIGINGEN BIJ DEFENSIE. Afvloeiing van oflicieren. In aansluiting op dc .berichten volgens welke het voornemen zou bestaan, dat als gevolg van de voorgestelde bezuiniginen bij defensie ongeveer 400 onderofficieren in ons land moeten afvloeien vernemen wij nog, dat men voorstelt in totaal 151 officieren te laten afvloeien in verband met de bozuini- ging. Naar wij vernemen is het voornemen bij dc infanterie 30 majoors, 43 kapiteins en 50 luitenants te laten afvloeien cn bij de artillerie 1 majoor, 14 kajfifcins, 2 kapitoins- magazijnmeester en 5 kapiteins der militai re administratie. Voorts vernemen wij nog, dat op 15 Sep tember a.s. te 's Gravenhage do commissie Georganiseerd Overleg bijeen zal komen, in welke bijeenkomst o.m. mededeelingen zul len worden gedaan betreffende de finan- cicole positie van het rijkspersoneel cn do maatregelen besproken zullen worden tot opheffing van het te verwachten overcom pleet aan borocpspersonecl. ALGEM. MILITAIRE TEHUIZEN. Verslagen over 1931'32. Op Maandag 8 October a.s. zal in het Al gemeen Militair Tehuis alhier de alge mcene vergadering plaats vinden van de Vcrccniging van Vrijzinnig Godsdionstigon voor Militairen en Militaire Tehuizen. Uit het jaarverslag van den secretaris van het Alg. Militair Tehuis alhier stippon wij aan, dat men op het afgeloopén jaar rnet voldoening kan terugzien. Het bezoek was wederom hooger dan het voorgaande jaar. De ontvangsten en uitgaven hebben In liet afgeloopen jaar bedragen f 2108.14; het saldo bedroeg f G73.38. Wat het Alg. Militair Tehuis te Harder wijk betreft, ook daar neemt het bezoek meer en meer toe. De inkomsten en uitga ven van dit lehuis gaven een totaal aan van f 807.50. tcrwiil het kassaldo f 30.80 be droeg. De rekening 19311932 van de vereeni- ging van Vrijzinnig Godsdienstigcn voor militairen en militaire tehuizen sloot met een totaal aan inkomsten en uitgaven van f2243.33; het nadcolig saldo bcdroee f 29.67° DANSINSTITUUT KLAASSEN. Wij makch onze lezers even attent op de advertentie van het dansinstituut Klaassen alhier, waarin mededceling wordt gedaan betreffende aangifte van nieuwe leerlingen en de to onderwijzen dansen TEGEN HET FASCISME. Vergadering op 8 September Id „de Koizerskroou". De Onafhankelijk Socialistische Partij zal Donderdagavond 8 September a.s. een open bare vergadering in „de Keizerskroon" hou den, welke tegen het fascisme is gericht. Als sprekers zullen optreden de heoren J. de Kadt en R. Nieuwenhuis AMERSFOORTSCHE ZWEMSCHOOL. Water-temperatuur. De temperatuur van het water in de zweminrichting bedroeg hedenochtend 63 graden. Diploma's. Het diploma voor geoefendheid in het zwemmen kon worden uitgereikt aan Han- ny Hornsveld, Henny Massa en Gezina Mas sa. Het N. O. C.-diploma werd behaald door serg. W. Jansen. ASPHALTEERING UTRECHTSCHE- STRAAT. Gistermorgen aangevangen. Na Langestraat cn Arnhemachcstraat is ihans ook de Utrcchtsche straat langen tijd als „stiefzusje" behandeld voor as- phalteering onder handen genomon. In ons blad van Zaterdag deelden wij reeds mode, dat daarvoor het verkeer tijdelijk omgelegd is, hetgecn^men waarschijnlijk gaarne voor mooi glad wegdek over hebben zal. Moge het verkeer er straks ook glad, dus meer goéffend gaan door invoering van een par- keorverbod. Het is er dringend noodzakelijk. Tusschcn Ncdcrbcrg en dón spoorwegover gang Utrechtschewcg is ccn koud procédé toegepast, doch in dc Utrechtschcstraat zal do nsphaltcerlng volgens het (warme) To- pcca-procédc geschieden. De werkzaamhedon die uitgevoord worden door de firma gebrs. Hogcnbirk uit Laren, zullen ongeveer drie weken in beslag ne men. CHR. GEM. ZANGVEREENIGING „SOLI DEO GLORIA." Uitvoering op Woensdag 7 Sep tember a.s. Morgenavond zal in de muziektent Plant soen (Z.) een uitvoering gegeven worden door de Christ. Gemengde Zangvcreeniging „Soli Deo Gloria" onder leiding van den lieer O. Rooko. De koornummers zullen worden afgewisseld door eenige sopraan- soli. Het programma is aldus samengesteld: 1. Hymnus J. R. v. d. Glas. 2. Zomermorgen Isr. Olman. v. In den stillen nacht H. Altink. 5. Psalm 8 J. NI. Timmermans. 5. Avondrede H. d. Wolf. G. De Kabouter:. M. F. Kools. 7. Morgen F. J. Roeske. 8. Viooltjes J. II. Losser. 9. Onzekerheid N. Hazcndonk. 10. Vrcdo J. Ilamel. 11. Liederen leeft W. F. Kools POSTDUIVENVEREENIGING „DE ORDONNANS." Zondag hield bovengenoemde Vcrecniging een wedvlucht vanuit St. Kuthclijne Wavor. afstand ongeveer 123 K.M., waar de duiven met gunstig weer, cn Westenwind, om 8 uui in vrijheid werden gesteld. De specialo 10 cents poule werd gowonnen door B. Roetert, met no. 6 idem de 25 cents poule door N. v. d. Berg met no. 1. De lo prijswinnaar werd 9.54, 31, de 23e prijswinnaar 10.17, 32 getoond Dc prijzen werden als volgt gewonnen: N. v. d. Berg 1, 4, 18; B. Roetert 2, 3, 6, 11. 12, li; A. de Maero 5; W. Gcrth 7, 9, 15, 17: HöehdcrJaal 8; A. Koppen 10. 22, 23; G. van Doornik 13; J. G. v. d. Berg 10; A. v. Nim- .vogen 19, 21 en N. de Waal 20. POSTDUIVENVEREENIGING DE REISDUIF. De uitslag van do wedvlucht, gehouden •>p Zondag j.l. van uit Bergen op Zoom, af dand 100 K.M., is als volgt: In concours waren 115 duiven. Dc duiven waren vrij te S uur. J Mnassen 1 en 23; T. Rokers 2, 13, 14 en !fi; G. Ham-mans 3 cn 4; G. Dieters 5, 6, 7, 8. 9 en 10; H. Blounink 11, 19 en 28; W. Koene 12; J. Vos 15; G. van Eldcrt 17 en IS; H. de Graaf* 20; N. v. d. Wiel 21, 22 en 27; P. Bos 24 en 25; W. Hubregtse 26 en 29. Aangewezen 10 cent werd gewonnen door G. Haarmans met no. 3. Aangewezen 25 cent word gewonnen door J. Maassen met no. 1 Eerste prijswinnaar word geconstateerd 9 uur 35 min. 39 sec. Laatste prijswinnaar werd geconstateerd 9 uur 44 min. 31 sec. D a g e 1 ij k s City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „Madchen in Uniform." Rembrandt Theater, Langestraat. Vertoo ning van „De Wreker" cn „De Vrouwen temmer.' Museurn Fléhite, Westsingel. (Uitgezon d«>i« des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos Vereeniging, Regentesseiaan. lederen da:. van G—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en B'bliolheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuvvstraat 24. Vredcsbibliothoek, Arnhemschowcg 50. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. 7 September. Terrein Oude Socstervveg. Zomorfeest Clir. Jeugdver. „Immanuel." 7 uur. 7 September Muziektent Plantsoen (Z.). Concert Chr. Gcm. Zangver. „Soli Deo Glo ria." 8 uur. 8 September. Markthal. Propaganda ver gadering Nederl. Fascistenbond. 8 uur 8 September „de Keizerskroon". O.S.P.- Vergadering tegen het fascisme. 8 uur. 9 September. Muziektent Plantsoen (Z.). Concert Amc.sf. Mannenkoor. 8 uui.. 10 September. Zomerfeest Speeltuinver „Het Leusderkwartier." 1 uur. 14 en 15 September. Café „Het Boomp;e." Onderlinge Dahiia-tentoonsteling. 10—10 uur n.m. 18 September. Soc. Concordia. Jondschp Ver. „Nut en Genoegen." Lezing mej C Eitje, Amsterdam, over* „Het Jodendom in de huiskamer" 8 uur 3 October. Alg. Mil. Tehuis'. Alg. Verga dering Ver. Vrijz. Godsdienstigen voor Mili tairen en Militaire Tehuizen, 11 uur. UTRECHT. 7 September. Stadsschouwburg. N.V. Ver. Rotterd. Hofstodtooneel, opvoering van „Een Lieveling van het publiek." 8 uur. 8 September. Stadsschouwburg. N.V. Het Schouwtooneel, opvoering van „Suiker- fereule." - 8 uur. ZEIST. 19 September. Concertzaal Figi. Wiener Operette „Das ist die Liebe der Studenten." BURGERLIJKE STAND. 5 September 1932. Geboren: Wilhclmina, d. van Willem vnn Empclen en Wilhelmina Mets. Mannus Antonius, z. van Charles Mari nas. Weijtens en Catlmrina Veldhuizen. Cornelia Wilhelmina Josephina, d. vnn Johannes Wilhelmus Klundcr cn Anna Maria Josephina Tummcrs Gerrit, z. van Albertus Zwart en Albcrtha Maria Zijtvcld. Cornells Wouterus, z. van Jan Hendrik Lambert Stoel en Aaltjo Schimmel Cornclis Willebrordus, z. van Gcrnrdus Johannes Hol en Gecrtruida van Wcssum. Willem Jacobus, z. van Albertus Phjlip- pus van Amo'rongen en Willcmijntjc Fluit. Overleden: Hclona Spijkman, oud 80 jaar, weduwo van Thoodorus. Vreeswijk. Jacoba Magdalena Hardesmeels, oud 41 jaar, echtgcnoote van Jan Jacob Klaasen. Inrichting voor Ileilgymnastiok en Massage. MoJ. GEORGE VIERDAG, M. O. Lichaamsoef. Gedipl. Heiig en Masseuse- Lid v. h. Ned. Genootschap voor Ileilg. on Massage. Utrechtschestraat 7, Telcfeon 376 f (luiten veranlwoordpiijkhoid der Redactie. GROENE KRUIS COLLECTE. Geachte Redactie, Het voorbereidende werk da! aan elko collecte vooraf gaat en dus ook door h'ct Groene Kruis werd ter hand genomen, is thans voor een goed gedeelte voor elkaar en de bereidwilligheid van alle kanten mag wel zeer op prijs gesteld worden. Intiis- schpn zijn nog niet alle 'Wijkprcsidenton ZOO gelukkig geweest om voldoende collectan ten te vinden, zoodat er voor dit belang rijke werk nog verschillende ontbreken. Wil men dus medewerken in 't belang van het Groene Kruis, zoo stelle men zich op Woensdag 14. September a.s. beschik baar. De collecte heeft plaats tusschcn 8 u. v.rrï. en 6 u. n.m. cn wordt door elke wijk- presidente in overleg mot haar collectanten geregeld, die den leeftijd van 16 jaar moe- ton hebben bereikt, Wie helpen wil geve zich nu zoo spoedig mogelijk op bij dep Penningmoester J. IJ. H. Felkema, llcgentcsSelaan 7. 460e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking vnn Dinsdag, G September 1933 4e Klasse. 2e Ulst HOOGB PRIJZEN 100 12872 14306 15232 18304 20894 22650 22887 200 599 1639 14002 21857 400 10012 f 1000 9533 16925 22854 Prllzen van f 65 64 119 132 142 219 301 821 323 333 367 368 409 413 431 484 548 601 778 779 830 LJ2 931 953 U23 1166 1186 1251 1289 1315 1338 1356 1472 1510 1665 1682 1717 1867 1880 1900 ±007 1939 2059 2111 2123 2184 2202 2215 2275 2284 2291 2329 2341 2428 2470 2532 3534 2636 2685 3711 2787 2867 2920 2937 3024 3053 3145 3178 3185 3374 3428 3522 3615 3789 3818 3832 3906 999 4041 4151 4183 4187 4209 4284 4307 137G 1471 4572 4587 4625 4639 3667 4675 4687 4727 1815 1888 4896 4917 4956 5004 6108 6239 5275 5300 5356 5384 5403 54Ö5 5462 5478 5513 5526 5552 5567 5571 5606 5697 6738 5763 5817 5904 5909 5950 5974 6040 6041 6057 C086 6157 6159 6266 6313 6351 6417 6424 6457 6485 6516 6574 6643 6726 67G6 6780 6946 7075 7101 7138 7192 7245 7353 7421 7430 7463 7502 7516 7522 7559 7560 7562 7693 7858 7903 7930 7939 7996 7D07 8047 8110 8210 8245 8280 8369 8428 8492 8511 8583 8622 864'7 8681 8739 8787 8796 8820 8888 8889 8914 8920 8923 8972 9088 9329 J3oO 9360 9399 9511 9550 9570 Ö617 9637 9672 9749 9877 9888 9894 9950 10156 10107 10179 10271 19379 10333 10392 10446 10487 10627 10647 10674 10730 10738 10764 10787 10791 10792 10828 10917 10975 11120 11161 11350 11399 11405 11457 11564 11570 11574 11577 15598 11710 11727 11786 11926 12044 12064 12081 12088 12278 12294 12321 12407 12413 12583 12606 12664 12669 12090 12725 12812 13869 12045 12976 12998 13238 13241 13249 13270 13282 13295 13489 13510 13549 13616 13637 13638 13707 13737 13771 1380G 13815 13820 13844 13896 14044 14125 14248 14323 14328 14391 14496 14500 14548 14737 14787 14818 14833 14917 14078 15026 15058 15107 15202 15205 15350 15390 15472 16474 15502 15543 15557 15574 15626 15709 15729 16745 15823 15855 15956 15977 15986 16149 16201 16324 16369 16371 16393 16415 10500 16564 16601 166-53 16744 16763 16771 16813 16833 16960 16984 17081 17137 17234 17303 17372 17417 17453 17557 175 73 17580 17582 17623 17725 17727 17750 17773 17779 17799 17855 17920 18010 18095 18186 18191 18221 18275 18307 18418 18429 18447 18498 18511 18533 18569 18574 18627 18649 13682 18682 18694 18707 18805 18807 18827 18852 19853 19097 19123 19157 19186 19198 19222 19283 19375 19410 19495 19504 19506 19545 19554 19556 19623 19737 19762 19822 19910 19913 20011 20076 20137 20202 20245 20258 20274 20375 20419 20532 20550 20632 20G38 20639 20649 20722 20734 20808 20031 20054 20065 21026 21030 21056 21092 21095 21134 21163 21173 21223 21200 21269 21345 21402 21485 21648 21665 21753 21775 21776 21847 219Ï8 21948 21981 21987 22061 22116 22132 22168 22239 9.2320 22395 22403 22419 22*80 22527 22549 22561 22572 22577 22583 22591 22080 22688 22755 22854 22954 22Ö57 23095 23157 23162 23303 23381 23439 23444 23483 23490 23652 23709 23788 23806 23912 23956 23966 OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not. Niet Off. 5 Sept. 6 Sept. 12 uur Londen8.66% 8.65 Berlijn59.07 59.07 Parijs9.74% 9.75 Brussel 34.47 34.47% Zurich48.11 48.12 Kopenhagen....44.60 44.80 Oslo 43.50 43.60 Stockholm44.60 44.65 New-York2.48% 2.48% Milaan12.77 12.77 Medegedeeld door do Rotterd. Bankvereen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 9