Binnenland DOOR BENZINEDAMP BEDWELMD? BETALBftG TO AB0NNEMENTS- 0EL0EN FEB GSÜ0 TOENEMING VAN HET AANTAL BRANDEN DUITSCHLAND EN. ONZE HARING D00DELIJK ONGELUK VOOR HET HOF Radioprogramma Onze Postvliegers onderweg ASm AÊVüERSFOOfêTSCH DAGBLAD De Minister dringt op nauwkeurig onderzoek aan lil het Algemeen Politieblad is opgeno men de volgende circulaire van den Minis ter van Justitie en gericht aan don procu reurs-generaal bij de gerechtshoven: Verschillende malen is in den laatsten tijd mijn aandacht gevestigd op de groote toeneming van het aantal branden. Daarbij wordt de onderstelling geopperd, dat dik wijls kwaadwilligheid in het spel is Deze onderstelling ligt trouwens voor de hand, als men de slechte economische omstandig heden in aanmerking neemt, die veroorza ken, dat in menig geval door brandstich ting min of meer aanzienlijk voordeel be haald kan worden. Met het oog op het bovenstaande verzoek ik u Edelgrootachtbare de aandacht van de onder u ressortccrendc officieren- van justi tie, en van dc politie in uw ressort, op het bovenstaande te willen vestigen en verder .te bevorderen, dat daaraan de volle aan dacht gegeven wordt. Het betreft hier zeer ernstige strafbare feiten: op het opzettelijk brandstichten met gemeen gevaar voor goe deren staat een maximum gevangenisstraf van 12 jaren op een der gequalificeerde vormen van dit delict zelfs levenslange gc vangenisstraf op brandstichting ten naj deele van den verzekeraar op zichzelf staat een gevangenisstraf van ten hoogste 4 ja ren (art. 3*28 W. v. S.). De justitie en politie zullen derhalve bij 'iederen brand een nauwkeurig onderzoek :in te stellen hebben en, indien vermoeden van strafbare feiten rijst dit onderzoek met 'do meeste diligentie en nauwkeurigheid hebben voort te zetten, waarbij uiteraard, indien noodig, overeenkomstig de voor schriften en bevoegdheden van het W. van S., een deskundige kan worden geraad pleegd, zoo aannemelijk is, dat deze meer licht in een verdacht geval kan geven. Gaarne zal ik zien, dat aan deze aan schrijving door u het noodige gevolg wordt gegeven. Nog niets bekend omti-ent contingenteering Een verslaggever van liet Nederlandsch Correspondentiebureau heeft, zooals reeds kort gemeld, den lieer W. Richter Uitdcn- hogaardt, voorzitter der R ceders vereeniging van de N'ederlandsche Ilaringvissclierij, ge vraagd of hij meent, dat Duitschland tot contingenteering van haring zal overgaan. Hij antwoordde dit weinig waarschijnlijk - te achten. Ilij grondde deze meening vooreerst op het feit, dat onze gezant te Berlijn, wiens - activiteit hem bij een vorige gelegenheid is gebleken, thans, naar hern bekend was, nog geen aanleiding had gevonden het mi nisterie van Buitenlandscbe Zaken alhier inzake Duitsche voornemens tot contingen teering van haring mededeeling te doen. Voorts wees hij erop, dat de Duitsche ha ringproductie nauwelijks een derde be draagt van de consumptie in Duitschland, zoodat het land voor tweederden van zijn verbruik op buitenlandscbe haring is aan gewezen. Het is Hollandsche, Engelsche en Noorsche haring, welke Duitschland uit het buitenland betrekt, en laatstgenoemde soort is van mindere qualiteit dan de beide an dere soorten. Ook merkte de heer Richter Uitdcnbo- gaardt op, dat een Duitsche contingentee ring van haring voor Engeland, zoo moge lijk, nog nadeeliger zou zijn dan voor ons land. Engeland heeft in het- voorjaar 100.000 ton haring geleverd aan de Sovjetrepubliek, maar is met dit land niet tot overeenstem ming kunnen komen omtrent levering van een tweede partij van 100.000 ton, omdat de Engelsche" visschers, die tevens zelf reeder zijn, daarvoor een te hoogen prijs vroegen. Engeland heeft nu toch .reeds moeite voldoende afzetgebied voor zijn ha ring te vinden, cn wanneer daar nu een Duitsche contingenteering zou bijkomen, zou dit voor Engeland een nog' grooteren strop beteekencn. Dat Duitschland er niet tegen op zou zien, in Engeland een zoo wei nig vriendschappelijke stemming te verwek ken, als van een Duitsche haringcontingcn- teering het gevolg zou zijn, achtte de heer Richter Uitdcnbogaardt onwaarschijnlijk. Het water doet dikwijls zoo wild en als het hard waait of er moet een schip tus- schen de rijen uit dan drijven alle schepen door en tegen elkaar. Moeder kan ons niet meer met de roeiboot naar de wal brengen en wij kunnen dan ook niet meer naar school en naar do kerk. Vader zegt dat de bank ons schip af zal nemen en dat zal heclemaal verschrikkelijk zijn. Lieve Ko ningin zegt u toch dat het niet mag en zorg U astublieft dat vader niet naar de werk verschaffing hoeft. U kan alles en zal ons toch wel helpen astublieft. Het zou zoo heel erg zijn ook voor moeder en wij hopen maar dat u ons gauw zal helpen voor het te laat is. Lieve Koningin wij zullen u o zoo heel erg dankbaar zijn en wij noemen ons de schipperskinderen. JO FAASSE, oud 11 jaar. SMEEKSCHRIFT VAN ll-JARIG SCHIPPERSKIND. Ann H.M. de Koningin. Een 11-jarig schippersdochtertje uit St. Philipsland zond onderstaand smeekschrift, aldus lezen wij in de „Maasbode", dat door 170 kinderen van 8 tot 14 jaar werd getee- kend, aan H.M. de Koningin: Lieve Koningin, Onze vaders zijn allemaal schippers. Op onze schepen is altijd erg hard gewerkt, maar nu is er al een heele tijd geen werk meer, hoe graag vader ook zou willen. In de laatste tijd krijgt vader wat geld om eten te koopen van het armbestuur in Rotter dam, maar nu moesten onze vaders naar de werkverschaffing toe. Lieve Koningin, dan blijven wij met moeder heelemaal al leen aan boord cn dan zijn wij zoo bang, want dat is heel erg gevaarlijk. DE INVOER VAN ZEEVISCH IN BELGIË. 1-Iet lid der Tweede Kamer, de heer Drop, heeft den minister van economische zaken en arbeid gevraagd: I. Is liet waar, dat de laatste weken door Belgie behalve een vermindering van het contingent voor invoer van vcrschc zceviscli ook de bepaling is gemaakt, dat geen zceviscli mag worden ingevoerd klei ner dan 40 c.M., zoodat daardoor dc invoer van wij-ting, braadschclvisch, kleine schol, tussclienschol, zetschol en kleine middel- schelvisch niet meer mogelijk is, terwijl de invoer van tong geheel zou 'zijn verboden? II. Wil de minister mededeclen of over deze maatregelen overleg tusschen de Bel gische en dc N'ederlandsche regccringen vooraf heeft plaats gehad of na het bekend worden der maatregelen is geopend cn wil dc minister nu of later niededeelcn wat de volledige inhoud der regelingen is, die tot stand zijn gekomen of nader tot stand ko men? MIDDELBURG WIL HAAR GARNIZOEN HOUDEN. In de Woensdagmiddag te Middelburg gehouden raadsvergadering kwam o.a. ter sprake de dreigende opheffing van het gar nizoen, in verhand met de inkrimping van het contingent. Besloten werd B. en W. uit te noodigen, een adres te ontwerpen, dat dan in do vergadering van 23 Scptem ber zal worden behandeld cn waarin zal worden getracht, do regeering te overtui gen, dat ook bij vermindering van het aan tal regimenten liet wcnsebelijk is dat in Zeeland ten minste in dc hoofdstad gar nizoen blijft behouden. Ook op de gevolgen, die opheffing van liet garnizoen voor oen betrekkelijk kleine plaats als Middelburg zal hebben, zal dan worden gewezen. VEREENIGING NEDERLAND—ITALIË. Te 's Gravenhago opgericht. Te sGravephage heeft een bijeenkomst plaats gehad, waar beslot311 is tot oprich ting van eon vereeniging, die bovenstaan- dén haam zal dragen 'cn zich' ten doel stelt meer belangstelling te wekken in Neder land voor Italië. Er bleek veel animo voor de oprichting van een dergelijke vereeniging te bestaan, vooral waar men zich ton doel stelt, om in tegenstelling met en naast bestaande ver- eénigingen op dit gebied, ook hen, die de ltaliaansche taal niet of niet voldoende machtig zijn, in de gelegenheid te stellen met do ltaliaansche cultuur kennis te ma ken, of die kennis te verdiepen. Het bestuur 6telt zich voor dit doel tc bereiken door lezingen hoofdzakelijk in de N'ederlandsche taal en uitvoeringen op het gebied van literatuur, cultuurhisto rie, plastische kunst, muziek en aanver wante onderwerpen. Teneinde belangstellenden de gelegenheid te geven kennis te maken met de vereeni ging cn haar doel, zal binnenkort een na der aan te kondigen propaganda-avond ge houden worden. ITct bestuur der vereeniging, waarvan mej Anny Wierts voorzitster is, bestaat verder uit dc dames mr. M. Feber en M. Pape en de heeren H. van Drimmolcn, prof. dr. J. A. A. Mekel, dr. E. Polak en Jan Stuyt, terwijl de Ilaliaansche gezat, graaf C. Senni, het beschermheerschap der ver eeniging heeft aanvaard. Het voorloopig secretariaat der vereeni ging is gevestigd Wilhelminastraat S, tele foon 720S76 Den Ilaag. DE VOORGENOMEN VERHOOGING VAN DE INVOERRECHTEN Van 10 tot 15 percent. Naar wij vernemen, zal de verhooging van de invoerrechten, welke de Regcering aan de Staten-Generaal zal voorstellen, ïen hef fing zijn van 50 opcenten op het bestaande tarief. Daar voor de meeste goederen het tarief bij de wet van 19 December 1931, St.bl. nr. 530, reeds verhoogd is van 8 tot 10 pCt., zou de nieuwe verhooging, dit laatste percenta ge tot 15 opvoeren. Wij brengen in verband hiermede in her innering, dat in het verdrag tot verminde ring van handelsbelemmeringen, dat den 13en Juli j.l. te Genève gesloten is tusschen Nederland, België en Luxemburg, de Neder- landsche Regeeiing zich in de slotbepaling do bevoegdheid had voorbehouden, om tus schen de onderteek ;ning en de inwerking treding van genoemd verdrag, in welk tijd vak het bij het verdrag voorziene comité van advies voor rijzende geschillen over uit legging of toepassing van het verdrag nog niet bestaat, eventueel de maatregelen te nernen, voorzien in den tweeden zin van het protocol ad. artikel 1 cn 2. De hier bedoelde zin luidt: „Onder voorbehoud van het gunstige ad vies van het comité van deskundigen, be doeld in artikel 6, heeft zij (ieder der ver dragsluitende partijen) bovendien de be voegdheid, in uitzonderingsgevallen, alle an dere tariefmaatregelen van fiscaal karakter te treffen, die haar noodzakelijk mochten voorkomen." De Regcering moet derhalve deze verhoo ging beschouwen als een van fiscaal cn niet van beschermd karakter. (Vaderland) De procureursgeneraal eischt vrijspraak van den verdachte Amsterdam, 15 Sept. Op 24 November 1930 had op den nieuwen, Rijksstraatweg een hoogst ernstig autj-ongeluk plaats, waarbij een menschenleven te betreuren viel. I11 de nabijheid van Muiden kwam de Bussumsche koopman B. I met zijn auto in botsing met een auto, die van de tegen ovcrgesteide richting kwam. De botsing was zoó hevig, dat de auto bestuurd door den lieer I. in brand vloog en een der inzitten den zekere J. M. van Giesen, zulke ernstige, brandwonden kreeg, dat hij kort 11a het on eluk overleed. Ook de bestuurder, dc heer I. werd zwaar gewond en moest langen tijd in het ziekenhuis worden verpleegd. Dc Bussumsche koopman had zich voot de rechtbank alhier te verantwoorden we gens veroorzaken van dood door schuld. Do Officier van Justitie oischte een hechtenis- straf van zes weken tegon hein, doch de rechtbank achtte liet bewijs niet geleverd en sprak hem vrij. Het O. M. ging in lioogcr beroep cn heden diende de zaak voor* hel gerechtshof alhier Het Ilof word gepresideerd door Mr. Joh. Jolles, terwijl verdachte verdedigd werd door mr. W. A. Hóék uit Schiedam. Enkele getuigen, waaronder de inzitten den van de auto, waarmede de heer I. in hotsing was gekomen, verklaarden, dat verd. bij fret inhalen van een vrachtauto slingerende bewegingen maakte cn daarop de botsing met den tegenligger volgde. Over de snelheid, waarmede verd. reed, waren de verklaringen niet eensluidend. Verd. zelf verklaarde, niet buitengewoon snel te heb ben gered- u. Van de aanrijding zelf kon verd. 7-ch niets meer herinneren. Naar aan leiding hiervan werd de mogelijkheid naar voren gebracht, dat verd. tijdens het rijden door benzinedampen was bedwelmd. Ir. II Zoetelief Norman bracht als deskundige u décharge rapport uit. Meer speciaal rappor teerde deskundige over de mogelijkheid van benzinedamp vergiftiging» Dit komt naai zijn meening herhaaldelijk voor. Ook hier zijn aanwijzingen, dat de inzittenden van de auto van verd.. roin of meer bedwelmd waren. Uitvoerig beschreef desk. de gevol gen van benzinedampvergiftiging In verhand metd-e mogelijkheid van ben zinedamp-vergiftigi^; door eer. lek in het reservoir- verklaarde een monteur, dat hij kort voor hét ÖhgëJSffc dé benzinetank twee--, maal had gerepareerd. Nadier. had hij verd; nog den raad gegeten, voorloopig nog niet in de auto te rook^n. Prof. Laqueur, hoogleeraar in de phar macologic, te Amsterdam, die voor de Rechtbank als deskundige a décharge rap port had uitgebracht, kon thans niet ge hoord worden, omdat hij in het buitenland vertoeft. Uit zijn ter zitting voorgelezen verklaringen stippen wij aan, dat desk. hot niet onmogelijk acht, dat verd. door ben zinedampen was bevangen. Naar de verschijnselen te oordeelen, was verd., na het ongeluk, door een narcoti cum bevangen. In overleg met den verd*» diger oordeelde het Hof het niet gewenscht de zaak te schorsëh voor een persoonlijk- verhoor van den deskundige. Zoo noodig zou nog, bij interlocutoir vonnis, zijn ver hoor gelast kunnen worden. Met de conclusie- van ir. Zoetelief Nor man, dat het ongeval veroorzaakt is door abnormalcn toestand van den verdachte door benzinedampvergifligir.g, kon zich de deskundige E. C. J. Staal, hoofdinspecteur der Verkeerspolitie te Amsterdam, niet ge heel vereenigen. Desk. mag niets definitiefs verklaren, doch hij acht de mogelijkheid niet uitgesloten, dat als gevolg van de groo te snelheid verdachte, een Ford berijdende, een ietsje is gaan slingeren en toen zijn stuur is kwijtgeraakt. Desk. acht het niet bepaald noodig, tc zoeken naar een andere oorzaak. Dat verd. juist op het oogenblik van het ongeval geheel bedwelmd zou ge weest zijn door benzinedamp, acht get. niet zeer waarschijnlijk. Desk. meent niet, dat de wijze van rij den door verd. zoo abnormaal is geweest als door ir. Zoetelief Norman is gesteld. Requisitoir. De procureur-generaal, mr. A. Baron van IInrinxma thoe Slooten, zeide in zijn requi sitoir voor zichzelf inderdaad te gelooven, dat hier van vergiftiging door benzinedamp geen sprake is geweest. Toen spr. de stuk ken las, dacht hij ook hier weer te doen tc hebben met een gewone snijpartij op den Muiderstraatweg, een weg waar zoo wild cn woest gereden wordt, dat hot alle per ken te buiten gaat. Dooi het bijzpnder mi nutieuze onderzoek door het Huf zijn er echter zooveel twijfelpunten met. betrekking tot de schuld van verdachte gerezen, dat spr. het niet aandurft, een veroordeeling tc vorderen. I11 dit verband oischte spr. dan ook bevestiging van het door de Rechtbank gewezen vonnis, dU3 vrijspraak. De verdediger, mr. W. A. Hoek uit Schie dam, sloot zich bij het requitoir aan, doch stelde tegenover de meening van den pro cureur-generaal ten aanzien van de ben zinedampen de zijne, volgons welke deze dampen wel degelijk de oorzaak van het ongeval kunnen zijn geweest. PI. conclu deerde eveneens tot vrijspraak, subsidiair tot ontslag van rechtsvervolging, omdat z.i. de indentiteit van het lijk niet vaststaat. In dc stukken toch kan men zien, dat het sectierapport van 25 November is en het beslag op het lijk met het oog op de sectie van 26 November, terwijl er voorts nog een label verwijst naar een proces-verbaal van 24 November, dat er heelemaal niet is. Arrest 29 September a.s. BEGRAFENIS Dr. C. J. KONING. Vele autoriteiten en vrien den aanwezig. Woensdagmiddag heeft op d; algemee- 11e begraafplaats aan den Rijksweg tc Bussum de teraardebestelling plaats ge had van het stoffelijk overschot van dr. C. .1. Koning. Behalve een zeer groot aan tal inwoners en vrienden waren aanwe zig: mr. A. Molenburgh, vertegenwoordi ger van liet gemeentebestuur van Bussum, dc hoofdinspecteur voor clc Volksgezond heid J. B. M. Coebcrgh, te Utrecht; de oud secretaris van de Gezondheidscommissie in liet Gooi, mr. Joh. M. Jolles, Amsterdam; de leden van die commissie C. J. Kruis weg, C. Doornherg en H. ter Beek; de di recteur van dc Bussumsche Waterleiding- Mij., de aheer Lafeber; do voorzitter van de Bussumsche Zwemverceniging, gcp. ko lonel A. L. TIesta; de directeur van de hof stede Oud-Bussum, de heer Flo ris Vos, van welke instellingen dr. Koning adviseur is geweest; de voorzitter van de afd. Gooi land van de IIoll. Maatschappij voor Land bouw, de heer H. W. Kuhn; de directeur van den Amsterdamschen Keuringsdienst, dr. A. van Raai te; de bestuursleden van de Volksuniversiteit, de heeren dr. M. R. Pekelharing, P. de Vries, gep. generaal J. de Wette. Met den stoet kwamen nog mee de heer W. C. Mooy, lid der firma Koning en Mooy, dr. D. Coelingh, oud-voorzitter van de Volksuniversiteit, oud-notaris P. Schef- felaar Klots, dr. G. Lodder, J. C. Esser en de heeren Huberts uit Amersfoort, allen als vrienden. Er waren zeer veel bloemen. De heer Mooy heeft aan de groeve ge sproken als de compagnon, die bijna een kwart eeuw in dc beste vriendschap met dr. Koning heeft samengewerkt. Re heer N. Too Laer, Amsterdam, sprak namens de cliënten, die dr. Koning, zoo dit mogelijk ware 'geweest, gaarne het docto- aat honoris causa in vriendelijkheid en welwillendheid zouden hebben verleend. Architect C. Kruisweg, onder-voorzitter van de Gezondheidscommissie voor het Gooi. heeft de groote erkentelijkheid tot uiting gebracht, die de commissie haar büd-vöorzitter verschuldigd is. Mr. A. Molenburgh heeft, wegens afwe zigheid van den burgemeester, het gemeen tebestuur vertegenwoordigd en zicli aan gesloten bij de woorden ran erkentelijk heid, die reeds waren gesproken. N'ameps de vale vrienden heeft de'heer J. G. Èsser gevoelige woorden van afscheid gezegd. De predikant van de N'ed. Hèrv. Ge meente dr. Losser heeft na lezing van een Schriftgedeelte een gebed uitgesproken. De zoon, de hoer. J. Koning, uit Laren, heeft bedankt. STATIONSCHEF 'S-HERTOGENBOSCH. Met ingang van 1 November a.s. wordt benoemd tot stationschef le klasse A te 's-Hertogenbosch de heer J. Houtman, thans stationschef le klasse van de stations Enschede S.S. en Enschede Noord. ZATERDAG 17 SEPTEMBER. Hilversum. V.A.R.A. 6.457.00 Lichaamsoefeningen, o.l.v. G. Kleerekoper. 7.307.45 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleereknoper. 8.00—10.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor de arbei ders in de continubedrijven. Opening van Ibis Duif Oehoe 89 15—9 Amsterdam 8—9 15—9 BuJapest Weenen 9—9 Athene Mersamatruh 15—9 14-9 10—9 Cairo Gaza Rutbawells 11—9 Bagdad Boeshir 12—9 Djask Karachi 13—9 13—9 Jodpoer Jhansi 12—9 14-9 Calcutta Akvab Rangoon Bangkok Medan Batavia Bandoeng 11—9 10—9 9—9 9—9 Vertrek van 't eerstvolgende postvlleg tuig van Amsterdam 15 September. het partijcongres der S.D.A.P. te Utrecht voorts medewerking van het V.A.R.A. Too necl o.l.v. Willem van Caj>ellcn en Tri. Willem Drukker 12.00Trio John Brookhouse Mac Carthj. Trio. 2.15 Coöperatie kwartiertje. Spreker: K.di Boer. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Arbeiderssport. Spreker: A. F. Muller, voor/itter van den 'N.A.Ö.B. 3.15 Trio Loe Cohen. 3.45 Uit do Roode Jeugdbeweging 4.00 Trio Loc Cohen. 4.45 S.D.A.P.-kwartiertje. 5.00 Volksliederen door de zanggroep ,.Jlc Wielewaal" der Amsterdamsche A.J.C. o.'. Piet Tiggers. 5.30 Friesch uurtje met medewerking vas II. de Jong, voordracht; Tj. Nawijn, lezin? 6.30 Kindcruurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.40 Toespraak door A. de Vriol, voorzit- ter van de V.A.R.A. 7.55 Herhaling van S.O.S.-berichten. 8.00 Zaterdagavondprogramina met me<L werking van: het V.A.R.A.-orkest o.l.v. Hi>| go de Groot, The 5 Melody Singers, Teut de Klepperman, het V.A.R.A.-tooneel o,1.tJ Willem van Cappellen. 10.45 Persberichten van Vaz Dias cn V.A. R.A. Varia. 11.00 Gramofoonmuziek. Huizen. K.R.Q. 8*00 Morgenconcert. 9.00 Het K.R.Or-Kunstensemble o.l.v. PW Lustenhouwer. 10.00 Plechtige Hoogmis met „Veni Cre; tor' in de kerk van den H. Jozef (Heuvel) l! Tilburg. 11.00 Gramofoonmuziek. 1130 Godsdienstig halfuurtje verzoif. door pastoor L, II. Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-Sexld o.l.v. Piet Lustenhouwer. 2 30 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.3Ö „De a.s. Modecursus". 4.45 De stafmuziek van het le Regt. - fantcric te Assen, o.l.v. S. P. van Leeuwca 5.30 Sportpraatje. 5.45 Vervolg concert Stafmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.40 Gramofoonmuziek. 7.10 „Verkoudheid en vatbaarheid bij kis deren", door Dr. O. Driessen. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 ITet K.R.O. Salon-Orkest o.l.v. Mari- nus van 't Woud. 8.30 Microfoon-vertelsel door Wim Snii; kor. 8.45 Nieuwsberichten Vaz Dias. 9.00 „De strijd met 't verleden". Hoorsp:1! in drie bedrijven voor Holland bcwerll naar „Verlorene Ehr", door F. Meijer Sr. Ojl te voeren door het K.R.O.-Klcin-Tooneel. 10 00 Het K.R.O.-Salon-Orkest o.l.v. Mari-I nus van 't Woud. 11.00 Gramofoonmuziek. Onze bij den GIRO-DIENST aangesloten abon- né's wijzen wy op de bestaande gelegenheid om de abonnementsgelden voor het Amers* foortsch Dagblad ieder kwartaal AUTO MATISCH van hun giro-rekening te doen af schrijven. Deze automatische afschrijving brengt met zich een besparing van incasso kosten^ geen geloop met de kwitantie aan de deur en voor ons een vereenvoudiging van de Administratie. Abonné's, die ons ingaande 1 October willen machtigen abonnementsgelden automatisch van hun postrekening te doen afschrijven, verzoeken wij opgave van hun naam en adres, opdat wij een machtigings-formulier ter invul ling kunnen toezenden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6