OP CAPRI BETERE TIJDEN BREKEN) BEVROREN NEGERS Motor- en Regenkleed w Dat weet de grootste, dat weet de kleinste Standaardbrood is het allerfijnste. Luxe Bakkerij de Standaardopgericht 1896 HARTKWALEN ALS TEEKEN DES TIJDS HET SPOOK OP BROADWAY Fa. H. ELZENAARl LEVERTRAAN LEVERT RAAN-EMULSlI H. M. WATELER—v. J. VONK Wzn, Concertgebouw! „DE VALK" P. Groenhuizen-Schatorji BANKETBAKKER Ko| Utr.weg53 Telefoon 33 C. OE JAGERj ©ft® icV. ROME1NSCHE BRIEVEN Wanneer we Capri van Napels uit na deren, ligt het voor ons als een sphinx, zei- de de oude Jean Paul, maar op Gregoro- viu6, den Duitschen geleerde, die zooveel en zoo goed over Italic geschreven heeft, maakte het uit de' verte den indruk van een ouden 6arkofaag welker zijden versierd worden door wraakgodinnen,, door Eume- niden wier lange haren als slangen door een gewonden zijnen in deze earkofaag ligt Tiberius, de verschrikkelijke, wiens ongure wezen hier nog schijnt rond te spo ken, omdat hij maar niet vergeten kon worden! Want het is fataal dat menêchen, zooals ueze keizer en Nero, een onuitwisch- baar voetspoor achterlaten, lang nadat de herinnering aan hun edelste voorgangers of' tijdgenooten verbleekt is. Maar is het niet alsof het Kwaad zich met haken vast- meert aan zijn omgeving, als een dier dat zijn angel diep in het vleesch boort? Het gif, dat in het bloed drong, is er niet meer uit te verwijderen en telkens breekt het als een smetstof naar buiten en zoo woe- kcit het kwaad voort. Zoo ging het hier op dit heerlijke eiland, waar de zedelooze Tiberius elf jaren leefde en waar ze hem nog niet vergeten kunnen. Het volk bc weert immers dat hij diep in het gebergte onder de ruines van zijn paleis op een bronzen ros is gezeten, hij zelf van brons met oogen van diamant, evenals zijn paard; zóó had een jonge man, dio diep in de 6chcuren van den rotswand naar binnen drong, hem vóór zich gezien, maar hij kon den weg later niet meer terug vinden Deze 6age leeft hier voort evenals in Ger- maansche landen die van keizer Barbaros- sa, den grijsaard die, zooals de legende verhaalt, tot steen werd in de rots, waar hij en zijn genooten aan een tafel zaten. Als de sporen van een roofdier dat op buit belu6t rondsloop, zoo worden we hier telkens weer aan Tiberius herinnerd, al zijn de paleizen, waarvan hij vele op het eiland bouwde, ook tot puinhoopen gewor den. Nog altijd gebeurt er veel op Capri dat het daglicht niet kan zien, niet onder de bevolking, die haar eigen leven leeft, maar onder buitenlanders, voor wie de figuur van Tiberius niets afschrikwek kends heeft en die zich hier onbespied en veilig wanen, maar is de natuur zelve hier ook niet zóó vol tegenstellingen als nau welijks op één andere plek van do aarde? Het contrast tusschcn het angstwekkende en bekoorlijke herhaalt zich hier tot in het oneindige; vriendelijke dalen vol bloe men, waarin onschuldige kinderen hun kransen vlechten en boeketjes binden, die ze straks aan de vreemdelingen zullen aan bieden, ingesloten door wreede ongenaak bare rotsen. Mvrthe en rosmarijn geuren tusschen de sieencn die misschien eens aangeraakt werden door Tiberius. Moeilijk begaanbaar bcrgpalen voeren van het strand langs klippen en afgron den naar boven, maar overal zijn nu langs den weg kleine blanke huizen gebouwd door kleurrijke tuinen omkransd liggen ze als in een veilig nest verscholen tusschen bloemen en groen. En boe welig groeien hier de vruchtboornon! Moerbeien, olijven en vijgen in overvloed; goudgele citroenen lachen tusschen het donkere loover, in welker schaduw we den geurigen wijn drinken die „Tiberius' tranen" genoemd wordt, omdat, een traan van dezen tvran wel een heel zeldzaam en kostbaar ding moet geweest- zijn Aan het strand zitten de vrouwen, ze werken aan de netten. Dio vrouwen en meisjes gelijken niets op de bevolking van Trastevcre, maar ze zijn ook van Griek- sche afkomst; deze mcnschen vormden lange jaren een afgesloten wereldje op een rotsachtig stukje grond. Sicilië is genoemd een 6tcen, die door de laars wordt voort- geschopt. Capri schijnt niet meer dan een kraal*die wegrolde uit de winkelkast van een juwelier. De boot, die van Napels komt, wordt be- oiormd door visscher6 dio den toerist naar de blauwe grot willen roeien. Dit wereld wonder zooals ze genoemd i6, werd pas in het begin van de vorige eeuw ontdekt door een paar schilders die op het eiland werk ten; zij waren vast besloten door te drin gen in de holte die, zooals de sage zeide, door booze geesten bewoond werd. Er be stond toen nog geen bootje klein genoeg om er binnen te varen; ze timmerden een bak en toen ze er dicht genoeg bij waren gooiden ze zich in de zee en zwommen naar binnen. Jubelend en kreten van verrukking uitend kwamen ze naar buiten en zwom men weer terug; van zulk een schoonheid als ze dóór aanschouwden hadden ze nooit kunnen droomen! Nu is de blauwe grot, waar volgens het volk Tiberius zich baadde met zijn favo rites, wier blanke lichamen als albast in den azuren vloed schitterden, het groote aantrëkkingspunt van Capri, hoewel lv-r ook een groene, purperen en zilveren rot aan de andere zijde van dit eiland is. \vtl- kcr schoonheid als niet minder tooverach- tig geroemd wordt want we zijn hier nu eenmaal in een sprookjesachtige, fantas tische wereld. En fantastisch zijn hier ook de proces sies. Gregorovius zag er cene, die gehou den werd om de druivenziektc af te weren. De mannen droegen witte kappen, de vrou wen witte sluiers over het hoofd; de eer sten hadden de ranken van braamstruiken om het hoofd gewonden, zij maakten op hem den indruk van Bacchus-priesters, zij zongen op klagenden, eentonigen toon hun litaniën: het scheen den schrijver dat hij heel ver van Italië vertoefde. Nu was het 't feest van Maria-hcmelvaart. Het kleine wassen beeld van de heilige Maagd werd in processie door de nauwe straatjes gedragen; het zou de huizen van alle bewoners zegenen. Acht zeelieden droe gen het onder een baldakijn die de kleine figuur overhuifde; het gezicht was van fijne was, het gewaad hemelsblauw, de hand jes heel onstoffelijk. Het volk omstuw- do haar met gebogen hoofd, sloeg zich op de borst, durfde niet naar haar opzien. Op hot kleine plein, dat omringd is door lage huizen, was in één dier woningen een boogvenster; daaruit leundo een jonge vrouw. Zóó dicht nadert de baldakijn dit venster, dat op den hoek van de straat staat, waar de processie in zal draaien, dat die twee gezichten van de vrouw en van de Madonna een moment vlak bij elkaar zijn.... De vrouw heft de hand op alsof ze even het hoofd van Maria aan wil raken, maar ze trekt die snel terug alsof het haar hei ligschennis scheenmaar nu, door een onverwachte beweging van de dragers buigt het beeld ietwat vooroverbijna raken Speciale aanbieding van deze week: theebanket a 30 cent per half pond. Tel. 995. Soestetweg 77.73» 75. die beide gezichten elkander; de vrouw sluit als in verrukking de oogenhebben de lippen van de Moeder Gods een ondeelbaar oogenblik de hare aangeraakt? „De Madonna heeft haar gekust!" fluis teren de jonge mannen half verschrikt en verder gaat de processie; zegenend doet het beeldje de ronde door het stadje. De avond zon verlicht met een zachten purperen gloed den kalmen zeespiegel, de witte hui zen en het fijne gezichtje van het wassen beeld dat nu ontroerd schijnt en glim lacht.... ETHA FLES. DE DOKTER AAN HET WOORD 1ARTKWALEN ALS TEEKEN DES TIJDS door Dr. L. BONNIN. Ieder mensch individueel is thans veel meer blootgesteld aan opwinding van alle joorten clan dit bijv. voor den oorlog het ge val was. Naast de algemeene levenswijze vormen in de laatste jaren ook financiecle •.orgen een ongunstige factor; de materieclc zekerheid van vroegere jaren en de rust, che zij gaf, zijn bijna vergeten. Natuurlijk blijft de gemoedstoestand waarin men voortdu rend verkeert, niet zonder invloed op het lichaam en zoo nemen wij dan den laatsten (ijd een tocnomend aantal gevallen waar van aandoeningen, die het hart betreffen, dus het orgaan, dat kracht en energie moet verleencn aan het gehccle lichaam. Het is wuar, dat het hart langen tijd ach tereen een overmaat van opwinding en in spanning goed kan doorstaan; het is erop be rekend, het bloed geregeld door de aderen te stuwen, zelfs wanneer de moeilijkheden daarbij toenemen. Deze rcservckracht van het hart is echter ook eenmaal verbruikt en dan doen zich ziekteverschijnselen voor, die onze aandacht in de hoogste mate verdic nen. Een typische kwaal van deze soort, die tegenwoordig veel voorkomt, de z.g. angina pectoris, zullen wij in dit artikel bespreken. ITet eigenaardige bij deze kwaal is, dat er geen bepaalde ziekte de oorzaak van behoeft te wezen, zooals bijv. gebreken aan de hart kleppen veroorzaakt worden door gëwrichts- rheumatick. De patiënt bemerkt geheM on verwacht,dat hij na een klcino lichamelijke inspanning, zooals 't oploopen van een trap, het tegen den wind inloopen, het gebrui ken van een zwaren maaltijd, enz. pijnen krijgt in de hartstreek, die vooral naar den linkerarm doorstralen. Deze knagende pijn kan iemand zelfs midden op straat overval len, als hij rustig loopt. Soms is de aanval na enkele minuten voorbij; hij kan echter ook verscheidene uren duren. Hij kan jaren lang uitblijven, maar zich ook reeds na kor ten tijd herhalen. De naam angina pectoris zou vertaald kunnen worden als een beklemdheid op de borst en is ontstaan, doordat de patiënt tij dens den aanval het gevoel heeft, dat de borstkas zich vernauwt. Merkwaardig is ook, dat 97 pet. clor gevallen zich bij mannen voordoet en slechts 3 pet. bij vrouwen. Een van de oorzaken zijn n.l. lang achtereen voortgezette beroepswerkzaamheden. Het voornaamste punt, wat de lecken in het oop moeten houden, is echter de omstandigheid dat precies dezelfde verschijnselen kunnen wijzen op een zeer ernstige en op een volko men onschuldige kwaal, op echte en op schijnbare angina pectoris. De echte angina pectoris wordt veroor zaakt door een ingrijpende verandering van een paar kleine bloedvaatjes, die zich in de hartspier zelf bevinden en, hoe klein zij ook zijn, een uiterst belangrijke taak vervullen n.l. de voeding van de hartspier zelf. Wan neer nu bijv. door kalkafzettingcn deze bloed vaten zoodanig zijn vernauwd, dat er geen bloed meer doorheen kan stroomen, wordt ook de hartspier niet langer door het bloed verzorgd. Gelukkig heeft men gewoonlijk niet tc doen met zulke gevaarlijke veranderingen in de bloedvaten. Meestal zijn de bloedvaten zelf in het geheel niet veranderd en worden de aanvallen veroorzaakt, doordat de zenu wen, welke de samentrekking en verwijding der bloedvaten regelen, om de een of ander» reden gestoord zijn. De bloedvaten trekken zich dan krampachtig samen en de ver schijnselen zijn dezelfde, alsof er een verkal king van de bloedvaten in het spel wa«. Hel verschil is natuurlijk, dat bij een eenvou dige zenuwstoornis de bloedvaten zich na korten tijd weer openen en het hart weer goed gaat werken, in tegenstelling met de aanvallen van de echte angina pectoris. Hoe kan nu zoo'n zenuwcrisis worden ver oorzaakt? In de eerste plaats door voortdu rende opwinding, overmatige vermoeienis, te veel rooken en gebruik van te sterke thee of koffie. Als het koud is en waait, komer, de aanvallen ook veel vaker voor dan in het warme jaargetijde, misschien wel omdat het hart bij het loopen tegen den wind in, e.d. meer werk te doen heeft. Wanneer tijdig de uiistc medische behandeling wordt toege oast, slaagt men er gewoonlijk in om ver derc aanvallen absoluut te voorkomen door con gezonde levenswijze en onschadelijke, do bloedvaten verwijdende geneesmiddelen. Bo vendien moet dc arts onderzoeken, of wel licht de bloedvaten zijn aangedaan. Tenslotte dcelen wij nog mede, dat de aan vallen van de echte angina pectoris ook kunnen optreden, wanneer men slaapt oi volkomen in rust is, terwijl er bij een zenuw crisis altijd vermoeienis, opwinding of een 'c zware maaltijd aan voorafgegaan is. Wan neer men bij de eerste aanwijzingen dade lijk naar den dokter gaat, kan een lierha ling van de aanvallen in dc meeste geval len voorkomen worden. Verwaarloost, men de kwaal echter, dan bestaat het gevaar, dat door de voortdurende samentrekking der aloedvaten van het hart op den duur scha de wordt gedaan aan de hartspier zelf, zoo dat zich na verloop van tijd dit een onschul <lige zenuwstoring een werkelijke hartziekte kan ontwikkelen. VERHAAL VAN DE WEEK „Neem mij niet kwalijk, meneer, maar is het hier werkelijk Broadway no. 489?" „Ja, zeker, kunt u niet lezen?" „Neen, meneer." Het was tegen drie uur in den morgen, dat meneer Doolitlle de bar verliet en thuis trachtte te komen. Het regende. Juist was hij den Broadway ingereden, toen een man hem van het trottoir af een teeken maakte om stil te houden. Meneer Doolittlc remde, koerde zich om en klom brommerig uit zijn auto, hoewel hij ook weer blij was over dit oponthoud, waardoor hij nog even het sla- pongaan kon verschuiven. Vóór hem stond een lange, magere Chinees, met stof en spinnewebben overdekt, die zich zoo goed en zoo kwaad dit ging, tegen den regen beschut te met twee matten, die hem in den vorm van een misgewaad, aan een ruig koord om den hals hingen. Aan een touw liet hij een wit ten haan met zich mede loopen. Meneer Doolittle dacht niet anders dan hier te doen te hebben met een heimelijken werver voor eene opium-gelegenheid en wilde met een verder rijden, toen de ander zei: „Vraag excuus, meneer, ik hen onwaar dig, zeer onwaardig. Ik wou u om een dienst vragen, die u niets kosten zal. Mijn naam is U. Ik ben noch van New-York, noch van 1932: ik ben uit Kansu en uit de 9de eeuw". Meneer Doolittle was dermate dronken, dat hij het heel natuurlijk vond, aangespro ken te worden door een man, die een dui zendtal jaren ouder was dan hij. „Ben je een spook?" vroeg hij. „Ja", antwoordde de Chinees, „en wel een spook uit nood." „En ik ben Ier, zooals je wol zult bemerkt hebben", zei Doolittle, „ik houd van spoken. Waarmee kan ik je helpen?" „Het betreft het volgende", begon de Chi nees. „U weet, dat men ten tijde van de Tang ik leefde onder deze dynastie cn stierf in het jaar 837 naar uw tijdrekening den dooden kleine, leemen beeldjes mede in het graf legde, die onder de aarde levend werden en hunne dienston aan den ge storvenen bewezen. Mijn graf bevatte, zoo als de zede dit meebrengt, bedienden met geboeide handen, danseressen, grimmige krijgers, dromedarissen, die met een groen glazuur versierd waren, paarden uit roode leem, symbolen van al datgene, wat ik op aarde moest achterhalen, daar ik een gestu deerd man was en den eeretitel van een vice-koning van Kansu droeg. Deze beeld jes waakten over mijn slaap en zorgden voor mijn maaltijden, zoodat de ritus dit wenscht. Het ongeluk nu wilde, dat deze statuetjes zeer mooi waren. Ongeveer een paar maanden geleden kwam" een hande laar uit New-Y'ork in Kansu, en gebruik makend van de anarchie, waaraan de pro vincie ten prooi was gevallen, graaide bij vele oudheden weg en liet ook mijn graf openmaken. Zijn opmerkzaamheid was gaande gemaakt door het groote aantal al legorische opschriften en den rijkdom van het grafmonument. Ik had dit, tijdens mijn levon, zelf ontworpen. Voor de keuze en de ligging van het terrein was het oordeel van achttien astrologen ingewonnen, die het met den toovercirkel en den spiegel uit honderden hadden gekozen: geen ster er bo ven en geen draak eronder zouden mijn rust storen Op zekeren morgen hoorde ik kloppen, een licht verblindt mij en een kleine, zwarte man buigt zich over mijn lichaam heen. De ze man, die het gedurfd had, de wereld des lichts met de wereld der duisternis tc ver binden, liet den onderprefect van de plaats een schadevergoeding ter hand stellen en nam toen alle beeldjes, die zoowel het sie raad als de bewakers van mijn graf betee- kenden, tot zich. Gelijk aan de vossen in onze legenden, trok deze man, nadat hij mijn graf geschonden had, ijlings met zijn buit over de zee in een met vuur gestook te jonk. En sedtr. meneer, ken ik geen rust meer, Dc dooden uit de nabijheid, die nu weten, dat ik weerloos ben, ontstelen mij de voe dingsmiddelen: de ricinus-olie, de gember thee, de welriekende geuren en de kaarsen, die mijn nakomelingen nog steeds, in trouw ontzag aan mijn naam, mij brengen.... Ik moet mijn graf verlaten om te eten. Ik ben een van die bedelende geesten geworden* voor wien ieder achtenswaardige Chinees een diepen afschuw gevoelt. ITet komt zelfs voor, dat ik rond de huizen sluip, waar var kens worden geslacht cn mij op de buik neerleg ik, een vice-koning om in het stof der straten de plassen bloed op te lik ken. Ik zal rnaar zwijgen over het gemê leerde gezelschap der geesten zonder graf, waarin ik voortaan verkeeren moet om te kunnen leven: verongelukte matrozen, boe ren, door den bliksem omgekomen, in den vreemde-gestorven koelies of, wat nog af schuwelijker is, in den krijg gesneuvelde soldaten. „Nadat ik lang heb gezocht", vervolgde meneer U. ..heb ik ontdckU dat de dief Willy Judeshcim heet cn in New-York woont. Ilct opsporen was uitermate lastig, want overdag kan ik mijn graf niet verla ten, allocn des nachts kan ik hem nagaan. Het allermoeilijkste is voorbij, nu ik zijn woning heb gevonden. Doch tot wien zal ik een aanklacht moeten richten. Waar wonen hier de rechters?" „Ik weet het niet", antwoordde mr. Doo little, „ik heb u gezegd, dat ik Ier ben. Ik ben een politicus cn maak mijn zaken zon der rechtbank in orde." „Er blijft mij dus verder niet anders te doen, dan dat ik mijn aanklacht zelf in or de breng, met uwe hulp. Zooals ik u reeds vroeg, is het hier werkelijk no. 489?" En de ontvlceschte vinger van meneer U wees naar een groot renaissance-paleis in Tudor- stijl, dat door niets het zaken-huis verried dan door een bekoorlijk plaatje van zwart marmer, waarop te lezen stond: Willy Ju- desheim, zaakkundige en handelaar in Chi- neesche antiquiteiten van lioogen ouder dom. „We zijn op de juiste plaats", hervatte de geest, zoodra meneer Doolittle hem het op schrift had ontcijferd. „Wij moeten snol handelenIk voel me verloren in dit land, waarin de huizen meer dan één ver dieping hebben, waar men noch een gelen Lama-priester noch een kameel ontmoet Hoor eens, levend mensch, wat ik van u verwacht. Gij moet in Chineesche taal den volgenden zin uitroepen: Yu Tsche Li-Kang Tschang Kan' Su. Kiu K'inn Tse Fu. Dat be- .eeüent ongeveer: „Op bevel des Keizer» keere de troep naar Kansu terug. Bij de woorden „op bevel des keizers" zullen mijn dienaren en mijn lijfwacht uit leem die tot een tijdperk behooren, waarin de onder geschikten hunne gebieders nog achtten gehoorzamen en in hun graf terugkeeren. Maar het is van belang, dat u spreekt en niet i k, want u weet misschien niet, dat het aardsche geweld zich ook tot de wezens der onderwereld uitstrekt." Meneer Doolittle maakte meneer U erop attent, dat hij niet in de woning van me neer Judesheim kon binnendringen, waar de deuren door detectives bewaakt werden, bewaakt werden. „Ga alléén maar bij den muur staan", antwoordde het spook, „mijn dienaren zijn daarachter ik kan ze zien zij zijn in hooge vitrines in de marmeren hal van de onderaardsche vertrekken opgesteld; ze zul len u hooren. Bij gebrek van een zwaard om de geesten bang te maken, zwaait u met uw parapluie, dan keert u zich naar alle vier windstreken, zooals de bezweringsfor mules voorschrijven. Haal nu diep adem en vóór alles, schreeuw uit alle macht." Melicer Doolittlc brulde den Chineeschen zin tweemaal met een stem, die voor eon volksverzameling geschikt ware geweest. Daarop hoorde men een verschrikkelijk lawaai. Dc nacht-portier van het Plazza- hotel kwam naar buiten; politie op motor fietsen ijlden nabij. Dan heerschte er een stilte „Ik dank u, meneer", zei de man met de stroo-matten. „Nu begint, zooals u zien kunt, de witte haan, dien ik aan het touw met me voer en die de spoken pleegt te be geleiden, reeds onrustig te worden. Zijn eerste kreet is niet' ver meer. Ik moet naar mijn geschonden graf terugkeeren. Voor u, levend mensch. is dat vijf en dertig dagrei zen van hier; ik zal het op den kortsten weg naar de onderwereld in eenige secon den bereiken. Neem intusschen naast mijn dank, dit kleine geschenk aan." Met deze woorden hief meneer U in het Fordjc van meneer Doolittlc een zware zak met geld, die naar hij erbij voegde, dui zend rollen bevatte. Hij legde de smoezelige mat om zijn schouders, trok aan het touw van zijn haan, stapte naar het Centraal- park en verdween in de grasvelden. Meneer Doolittle bereikte eindelijk zijn huis. Dc zak met geld schoof hij onder zijn bed, waarna hij onmiddellijk insliep. Toen hij den volgenden morgen ontwaakte, ont dekte hij, dat hij geheel gekleed te bed lag. Hij belde om de courant. Het eerste, wat bij zag, waren vet-gedrukte koppen, mel dend een enormpn diefstal. Haastig las hij, hoe de woning van den bekenden kunst handelaar Judesheim tijdens den nacht door inbrekers was bezocht en hoe een zeld zame collectie Chineesche kunstwerken van hoogen ouderdom, waarvoor onlangs een rnillioen dollar door een museum was geboden, vermorzeld op den grond lag, ter wijl de meest zeldzame stukken, de voor korten tijd uit China meegebrachte graf beeldjes, waren verdwenen. Meneer Doolittle herinnerde zich opeens dat hij vóór het inslapen zijn belooning onder het bed had geschoven. Hij strekte zijn hand ernaar uit. Om de zware zak be ter te kunnen opheffen, kwam hij half van ender zijn laken te voorschijn. Maar tot zijn ontsteltenis woog die zak nu niet zwaarder dan zijn courant. Hij stond op, greep de nagelschaar en knipte de zak los. De zak zat vol kleine nietige stukjes papier, welke hij ten slotte hield voor confetti, bit vergissing uit het nacht-café meegenomen. -JOlded ipsieA piaq^fijajpioM ui eip ipop geld waren, zooals men dit in China bij een begrafenis pleegt te verdoelen- COPItERINRICHTING „SNELWERK" vermenigvuldigt vlug en goedkoop, fl Bestekken, convocaties, reclame, brieven enz. Langcstraat 84 Telefoon ftl DROGISTERIJ Apoth. Ass. TIendr. v. Viandenstr. 30. Tol. u ROOMIJS MET CHOCOLADii LANGESTRAAT 87 TELEFOON I Telefoon 281 Groote en kleine zalen disponibel voor feesten, partijen enz. Speciale verkoop ZIE ONZE ETALAGE Kleedingmagazyn „DE ADELAAR'j LANGESTRAAT <0. TEL. rui Vanaf heden WEER steeds versch verkrfJ baar ons alom bekende LETTERBAN en GEV. SPECULAAS. Eestelt U Taart Gebakjes cn Koekjes aan ons huis. Gi| Mij] vangt dan steeds vcrsch en met de alls beste boter (van de N.V. Hofstede Oud I sem) bereide artikelen. Speciaal in Bs| bons en Choc, artikelen. Zondags door ons besteld aan buis. Geopend op Z dagon van 11 uur v.m tot 3 uur n.m. LANGESTRAAT ONTVANGEN DE NIEUWE COLLECTIE HOEDEN Bloemenmagazijn „MILLE FLEUR! Dagelijks verscbe bloomen. Groote keuze in diverse 3oorten pctplanlsj Bloemwerk: als manden, bouquelten, kransen, tafelversiering enz. enz. Voorueeligst adres hier ter stede. Zie étalages. Aanleg van Tuinen. Billijk tarief onderbed] Aanbev: J. C. 3LEIJERVELD. Langestraat 80. DAMESKAPSALON Tel. 435 Utrecbtscheweg W Vakkundige en aangename bedicnin9 DROGISTERIJ „DE GAPER" JULIANAPLEIN 4. TELEFOON 6i NAAST APOTHEEK DE HAAN IN VOORRAAD TAHEIROL Het Indische nieuwe geneesmiddel tegen spataderen cn aambeien. TELEFOON 810 LANGESTRAAT 55

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 14