HET ONTSLAG VAN JIMMY WALKER humorhoekje STRIJD VAN JURISTEN „Haast lachwekkend BLOEDIG EINDE VAN OUDE FAMILIE-VEETE Vermoedelijke dader gepakt NIEUWE PHILIPS- TOESTELLEN DE ZWAARTEKRACHT- EXPEDITIE VANHr. MS. 013 WEJ ETALEEREN THANS EEN BIJZONDERE COLLECTIE JACOBEAN FAUTEUILS, KOMT U EEH| ZSEN, HET BS DE MOEITE WAARD! A. H. VAN NIEUWKERK N.V. TEL. 543 AMERSFOOR] K. BEEKSTRAAT 6 BEEKENST.LAAN UW ADRES VOOR COMPLETE MEUBILEERING! JBru AMERIKAANSCHE NOTITIES De publieke opinie, dat Walker onschuldig is, ontbreekt (Van onzen eigen correspondent). Now-York, 0 September 1932. FTet is er dus heusch van gekomen Bur gemeester Walker heeft zijn ontslag geno men, terwijl hij nog midden in het onder zoek, door gouverneur Rooseveldt geleid, verkeerde. En hij heeft dat gedaan op de dramatisch demonstratieve manier, die -djn geheele persoonlijkheid eigen is. Direct na de indiening van zijn ontslag heeft hij een lijvige verklaring de wereld ingezonden, waarin hij zich van begin tot het eind het brevet van de verdrukte onschuld gaf, die sinds den aanvang van het onderzoek door de Hofstadter commissie in zake corrupte gemeentelijke practijken in New-York, geen recht had kunnen krijgen. In deze opinie staat ex-burgemeester Walker natuurlijk niet alleen, want zijn onmiddellijke vrien den en partijgonooten hebben nog niet op gehouden luidkeels te protesteeren toiren liet volgens hen schandelijk onbillijke en onwettige ondervingen van dit slachtoffer van partijdigheid en politieke eerzucht, Walker en zijn vrienden hebben er van alles bij de haren bij gesleept. Het is een niet te ontkennen feit, dat het ontstaan van de Hofstadter commissie van onderzoek te danken is aan de republikeinsche antipathie tegen hel democratisch beheer van de ge meente New-York. Waren de democraten in de Wetgevende Vergadering te Albanv in de meerderheid geweest, dan zou de com missie nooit tot stand zijn gekomen. Dit op zichzelf is overduidelijk, want welke partij gaat schandalen in eigen familie aan hot daglicht brengen Wanneer zulke onthul lingen in Amerika tot stand komen, is het altijd te danken aan de politieke tegenpartij en zonder twijfel liggen de democraten even hard op den loer om den republikeinen een hak te zetten, al is het in Washington of Chicago. Politiek antagonisme houdt leven in de brouwerij en kan zoowel als excuus dienen of als aanvalsmiddel. Omdat het juist tegen de groote Presi dentsverkiezing liep, heeft Walker en zijn aanhang het groote publiek direct medege deeld, dat de republikeinen van plan waren de stad New-York het bolwerk van Tam many en de grootste locale verzameling van democraten in de V. S. door het slijk te sleuren. Verder was rechter Samuel Sea- bury, die weliswaar democraat is, maar een gloeiende haat tegen Tammany heeft, er op uit om politiek hooger to komen; mis schien wilde hij wel in Walker's plaats komen of Gouverneur van Staat worden als opvolger van Rooseveldt, ja, wie weet, wilde hij geen eandidaat voor het president schap worden Do vorige week, toen het in Albany geweldig ging spannen en Wal ker voelde, dat hij ging verliezen, kwam hij met de canard voor den dag, dat zelfs Washington, d.i President Hoover, in het complot zat, om door deze vervolging de democratische partij in discrediet te bren gen. Al deze uitlatingen werden gehoorzaam in de pers vermeld, door millioenen gclezpn en deels met bedenkelijk ja-knikken, deels met verbaasde uitroepen als bij het zien van vuurwerk en voor een groot deel met zeer ongeloovige gezichten ontvangen. Want het allervoornaamste ontbrak do alsre- meene opinie, dat Walker werkelijk een onschuldig slachtoffer was, die overtuigd had aangetoond, dat alle beschuldigingen van misdragingen uit de lucht waren ge grepen. Deze beweringen van politiek op jagen vormden als het ware de batterij licht geschut, waarmee niet veel succes was te behalen om het onderzoek te bemoeilijken. Daarvoor waren de zware batterijen van juridische spitsvondigheid en technische belemmeringen noodig en Walker heeft zich als een meesterlijk artillerist laten kennen. Het is dan ook geen wonder, dat een groot Ncw-Yorkscli advocatenkantoor hem mor gen aan den dag als compagnon wil heb ben voor een iaarliiksch vast inkomen van 100.000 plus tantièmes. Walker was voor zijn burgemeesterschap een erkend handig advocaat en dat hij zijn professie nog niet vergeten was, is tijdens dit heele onderzoek gebleken. Ongelukkigerwijs is Gouverneur Roose veldt ook een jurist en op die manier kreeg het zoo plotseling afgebroken onderzoek in Albany het zeer bijzondere aspect van twee hoofdpersonen, die volkomen aan elkaar gewaagd waren, maar waarvan de eene uit hoofde van zijn positie, de macht nu een maal in handen had. Al in het afgeloopen jaar, tijdens het vooronderzoek door de com missie, hebben alle opgeroepen getuigen, van een aantal polilie-agenten, die oen slaatje uit hun ambt sloegen, tot burge meester Walker toe, zoo hard als zij konder: geweigerd, te verschijnen en wanneer zij daartoe gedwongen werden, geweigerd te antwoorejen of inee te werken tot ophelde ring van hetgeen hun ten laste werd ee- legd. Het algemeen geldende excuus was, dat er in hun particuliere leven werd rond gesnuffeld en dat zij daar geen verantwoor ding voor hoefden af te leggen Bij de eerste verschijning van Walker voor Roosevelt in Albany, vroeg Curtin, Walker's advocaaat, het heele onderzoek op te geven, op grond, dat het navorschen van iemands privé aangelegenheden, zooals bij het vóór-onderzoek door Seabury gebeurde, onethisch en onwettig is. „Hebt u mijn be sluit in zake Sheriff Farley ook gelezen destijds was Roosevelt's antwoord. Far ley werd uit zijn ambt ontheven een jaartje geleden, omdat hij honderdduizenden dol lar* in een paar blikken trommels bezat, zonder dat hij in staat was, de herkomst van dit fortuin fatsoenlijk te verklaren, terwijl Seabury hem vierkant van corrup tie beschuldigde. Farley kwam ook uitc-in delijk vis b vis Roosevelt te zitten en kon den New-Yorkschen gouverneur ook niet overtuigen van zijn onschuld, waarop hij ontslagen werd. Roosevelt redeneert als ieder nuchter denkend mensch dat de grens tusschen ambtelijk en privé leven niet zoo onoverkomelijk is, wanneer men niets te verbergen heeft, en dat op oneerlijke manier verkregen geld ex officio niet plotse lirig veilig is geworden, wanneer het in de huishoudbeurs is opgenomen. Jongeman uit Zuilichem na bezoek aan de kermis doodgestoken korst. Van het standpunt der onderstrco- mingsthcorieén uit zijn nog andere vcrkla ringen mogelijk. Met een woord van dank aan den commandant luit. ter zee P. Rou wenhorst en aan de officieren, M. S. D. A. J. Krom en luils. ter zee G. Koudijs en W. J. Hootsen, voor hunne hulp en medewerking, besloot spr. zijn mededceling. Maar de groote obstructie wist Walker pas te bewerken, door zich op allerlei juri dische bijwegen te begeven en door te be ginnen met het heele Rooscvelt-onderzcek oneindig te willen verlengen door alle ge tuigen a charge en décharge opnieuw op te eischen, die reeds voor de Hofstadter com missie verschenen waren en daar onder eede hun verklaringen hadden afgelegd. Waaronder zeer bezwarende van zijn eigen omgeving. Roosevzlt verklaarde, die dui zenden bladzijden getuigenis als basis voor zijn onderzoek te willen gebruiken, en zie hier iets, dat misschien niet overeenkom stig de gangbare manier van doen is. Haast Uit Zaltbommel word d.d. 25 Sept. aan de Courant gemeld: De eerste dag der Brakelschc kermis is geëindigd met een twist, die aan A. van Heusdcn uit Zuilichem het leven heeft ge kost. De Brakelsche kermis duurt twee da gen en wel Zaterdag en Maandag. De be woners uit de omgeving bezoeken deze ker mis druk. Uit Zuilichem waren er Zaterdag avond o.a. ook heen gegaan Van Heusden, W. van Veen en G. Schrievers. Tusschen Van Heusden en G. Schrievers bestond een oude familieveete. Tegen ongeveer half twee Zondagmorgen keerden Van Veen en Schrievers op de fiets van de kermis naar Zuilichem terug. Ter hoogte van de plaats, waar Van Heusden woont, stond deze familie op den rivierdijk. Do ontmoeting gaf aanleiding de oude veete even op te halen. j 1 I Van woorden kwam het spoedig tot da- I P'o'se'ine -"te A- van Heusden m elkaar. Later bleek dat hij een diepe steekwonde in de lies had, waarbij vermoe delijk een slagader was doorgesneden. Bin nen zeer korten tijd was de ongelukkige dood. Oogenblikkelijk werd de brigade-com mandant der rijksveldwacht uit Zaltbom mel gewaarschuwd! Na het door hem inge stelde voorloopig onderzoek ontbood hij het parkc-t uit Ticl. Reeds spoedig arriveerden de off. van jus tiiic rar. Van Everdingen en de rechter- comm. mr. Ter Wind. Als verdacht den doodelijkcn steek te hebben toegebracht, is gearresteerd en naar het huis van bewaring ie Ticl overgebracht G. Schrievers. Hoewel deze blijft ontkennen do dader te zijn. meent de justitie voldoende bewijzen voor zijn schuld te hebben. Het lijk van het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Zaltbommel overgebracht. Dr. van Hulst uit Leiden zal Maandag sectie verrichten. Het slachtoffer is 19 jaar. De vermoede lijke dader i3 24 jaar oud. Beiden zijn on gehuwd en stonden gunstig bekend. verslagenheid in het dorp is groot. hier eindeloos op gehamerd hebben en met goed fatsoen een martelaarshouding kon den aannemen. Hun werd geen recht ver schaft! Roosevelt toonde hiermee duidelijk zijn vooroordeel, het deed aan Rusland, aan de Middeleeuwen denken, enzoovoort. Zelfs wanneer Roosevelt aan hun verlan gens voldaan had om er een maandenlange zitting van te maken, zou Walker de kluch ten niet hebben kunnen weerleggen, waar toe hij al eerder gelegenheid had, maar hij had zijn termijn als burgemeester kunnen uitdienen en voor een herkiezing November a.s in aanmerking kunnen komen Nu hing het hem boven zijn hoofd, dat hij vóór dien datum verwijderd zou worden, waardoor hij automatisch buiten gesloten zou wor den. Wanneer men het heele verloop van de geschiedenis van nabij heeft meogc maakt, vallen cenige bijzondorheden al dadelijk op. En wel. dat Walker voor zijn eerste verschijning in Albany openlijk v<»or de pers en wie het maar hooren wilde, ver klaard heeft, dat hij zich strikt aan de fei ten zou houden en klachten met feiten weerleggen een houding, die verwacht mag worden als de eenig logische en af doende. Wie verwachtte, deze beloften verwezen lijkt te zien, kwam bedrogen uit Walker's antwoorden op Roosevelt's directe en in het hart rakende vragen omtrent deze geldelijke transactie of dat contract, waarbij telkens overvloedige baten naar 's burgemeesters zijde waren gevloeid, waren geen door fei ten gestaafde, ontkenningen. Hij stamelde, zijn werkelijk schitterende rhetorick en brillante debatteerkunst lieten hem in den steek en hij gaf zulke schooljongens-ant- oorden van„weet-niet", dat het haast lachwekkend werd. Moet men hem op zijn getuigenis geloovcn, dan teekendc hij maar chèques zonder te weten of hij over geld op de bauken beschikte of waar het vandaan kwam. hij zag in geen jaren een afrekening, liet het aan anderen over en onderteekende bijvoorbeeld een chèque van S 3000 op een bank, waar hij geen rekening had. Dat geld werd later gestort, maar hij had geen ;dee door wicn, ofschoon Seahury beweert dat een makelaar dat deed, die belang had bij het regimenteeren der New-Yorksche taxi's. Hot is jammer, maar dergelijke verdachte dingen en de meeste der vijftien punten van beschuldiging waren van dien aard kunnen alleen maar voor zoete koek opge geten worden door geestelijk minderwaar digen of lieden van hetzelfde slag. Roose velt liet er zich niet door vangen, evenmin als hij destijds van Farley wenschte aan te nemen, dat deze ettelijke tonnen gouds ge spaard had door zijn bankbiljetten telkens van de eene blikken trommel in de andere op te bergen, bij welke verwisseling op hokus-pokus manier de totale som voort durend grootcr werd. Wat moet men den ken van zulke mannen, die de hoogste amb ten bekleeden in een stad van acht millioen zielen en die dergelijke onaannemelijke uit vluchten verzinnen, wannnecr zij ter ver antwoording worden geroepen Het dege lijke deel van liet publiek ergert zich er natuurlijk aan, rnaar een groot deel. dat ook door geldlust bezeten is, vindt het smart" en is ook van de opinie zoo'ang er niets bewezen kan worden, is het in orde, en wat denken de andere lui er tegen Ie doen Dat laatste is de classieke vraag van een corrupten Tammany-leider, toen hij in hel nauw gedreven was en bleek, dat hij mil ioenen bij elkaar had gestolen. Want Far ley werd dan wel oneervol ontslagen, „c uit getrapt" op z'n Hollandsch, maar werd hij gestraft door een wet wegens zijn once permitteerde zelfverrijking Geen sprakr van, hij is uit het openbare leven verdwe non en kan denkelijk heel ruim leven. Maar burgemeester Walker had en heeft misschien nog politieke illusies, die tijde lijk échec hebben geleden. Of hij van bet tooneel verdwenen is, zal nog moeten blij ken, maar het is volstrekt niet onmogelijk, dat hij met steun van het hem sympathieke Tammany opnieuw een der hoogsto ambten zoeken zal. En verkrijgen! Mededeelingen van Prof. Vening Meinesz ZELFMOORD VAN EEN GROOT INDUSTRIEEL. Weeneu, 23 September. (V. D.) De Woensche groot-industrieel Philipp Wolf slechts heeft zelfmoord gepleegd. Wolf was direc teur eener groote textielfirma, welke on In de vergadering van do Kon. Akademlc van Wetenschappen heeft prof. Vcning Mcinesz-mcdedeelingen gedaan over de zwaartckrachtsexpeditie van Hr. Ms. O 13. Dank zij de Rijkscommissie voor Graad- meling en dank zij de met groote erkenle lijkheid te vermelden medewerking die ook ditmaal weder de Marine heeft willen ver leenen, kon spr. dezen zomer talrijke zwaai tekrachtsmetingen doen in den Atlauli schen Oceaan; voor anderhalve maand heeft minister Decker Hr. Ms. O 13 daar voor beschikbaar gesteld. In hoofdzaak ging het hierbij orn het doel de seismisch actieve strooken in dien Oceaan te onderzoeken, waar de talrijke aardbevingen wijzen op groote processen, die zich in de korst der aarde afspelen. Dit waarncmingsprogramma vergde veel van alle opvarenden, in het bijzonder van den commandat luit. ter zee P. Rouwen horst, daar het voor het onderzook noodig was geregeld driemaal por etmaal onder water te gaan, terwijl de trajecten tusschen de havens lang waren; het middelste tra ject bijv. tusschen Ponta Delgada Funchal was twaalf dagen en in dien tijd werd niet minder dan 21 maal gedoken. Met waardeering vermeldt spr. de groote medewerking die hij ondervonden heeft en de goede stemming die aan boord heersch- te. De resultaten zijn nog slechts voorloopig berekend, doch reeds thans kunnen enkele belangrijke feiten meegedeeld worden. Ten eerste dat de korstvorming, die tot do aard bevingen aanleidingen geeft, een ander ka rakter blijkt te hebben als de in O.-Indié op tredende korst verschijnselen, welke in 1929 en 1930 met Hr. Ms. K XIII graviinetrisch onderzocht werden. Een inknikking der aardkost, zooals daar waarschijnlijk ge schiedt, heeft in den Atlantischcn Oceaan niet plaats; de definitieve berekeningen zul len moeten worden afgewacht alvorens iets anders te zeggen is over wat dan wel hier bezig is te gebeuren. Een tweede resultaat van betcekenis is de definitieve bevestiging van wat reeds na de uitreis van Hr. Ms. K XIII vermoed kon worden, n.l.van het bestaan van een uit gebreid veld van teveel aan zwaartekracht in den Atlantischen Oceaan, waarmede ge paard moet gaan een uitbuiling van den aardvorm over dat gebied. Dit schijnt on verklaarbaar van het gezichtspunt uit van Wegener's continent verschuivingstheorie. Als men niet de verklaring zoeken wil in een evemvichtsafwijking in den opbouw dei aarde, die over zulke groote uitgestrektheid zelfs als tijdelijk verschijnsel onwaarschijn lijk is, heeft men naar spr.'s meening, één verklaringsmogelijkheid: het aannemen van velden van tangentieelen druk in de aardkost. Een verklaring van derneming natuurlijk ook van de malaise dergelijke velden zou gevonden kunnen te lijden had. Financieele moeilijkheden I w'orden in verschillen van elastische samen- schijnen ^d£-^mleiding_,te zün voor .deze I drukbaarheid of van thcrmischen uitzat daad tingscoëfficient in verschillend* deelen dier Tijdens do Jaarbeursdagen ontvingen wij van do N.V. Philips Radio een tweetal nicu wc toestellen ter beoordecling, namelijk het type 630 A en het type 830 A. Toen het vo rige jaar het toestel met sunerinducticvc ontvangst verscheen, waren de deskundi gen algemeen van oordeel, dat dit wel het laatste woord was op het gebied van selec tiviteit en van geluidsterkte, gegeven do middelen waarover de ontvanger beschikte, Maar het dient gezegd te worden, dat na dit laatste woord nog een laatster is ge komen, en wel de ontvanger, dien wij thans gaan bespreken, de 630 A. Het is een zoo genaamde vierkrings-superinduclie ontvan ger, die naast een geweldige gevoeligheid een prachtige selectiviteit bezit, die haast niet geévenaard kan worden, al zijn wij, zien de geschiedenis van de opvoering der selectiviteit, eenigszius huiverig geworden om te veronderstellen, dat het niet beter meer kan. Een groote bijzonderheid van dit toestel is, dat het is voorzien van een rni- crometcrschaal, die het niet meer noodig maakt, dat men een station, dat men heb ben wil, opzoekt; men kan eenvoudig kie zen zonder meer. Deze schaal bestaat uit twee deelen, waarvan de binnenste schaal verdeeling tien maal zoo vlug loopt als de buitenste. Daardoor is het mogelijk, dank zij een nauwkeurige aflezing, eiken zender eheel vrij van de naastbij gelegen uit te stemmen. Op een bijgeleverde afstemlijst kan men precies de afstemming van den zender, dien men hebben wil, vinden, en men behoeft alleen de schaal maar to zet ten op de aangegeven letters en nummers, en de zender komt door. In de meeste ge vallen heeft men nog een afstand tusschen twee zenders van tien verdcelingcn op de kleine schaal, wat ruim voldoende is. om te zorgen, dat de twee stations elkaar niet storen. Hieruit volgt dus, dat het toestel zeer eenvoudig is te bedienen, wat des te meer klemt, als men weet, dat men met de knop voor do volumcregeling tevens het toestel in- en uitschakelt, en dat dc afstem knop weer door in- cn uittrekken den ont vanger doet overgaan van het eene golfge- bied naar het andere. Tot de verdere bijzonderheden van dezen ontvanger benooren voorts; algeheele af scherming en stofvrije opstelling van alle onderdeden, ccn toonfilter voor het onder drukken van dc hooge tonen cn van ongc- wcnschi geruiscb, een aansluiting voor een tweeden luidspreker en voor gramofoon- weergave, tèfwijl hij bovendien een zeer fraai meubel is. Wanneer ij zeggen, dat de 630 A dagelijks een keuze geeft uit on geveer 80 Europcesche stations, dan over drijven wij zeker niet. En, zooals reeds op gemerkt, dc weergave is verbluffend gaaf en fraai van toon, terwijl een zender, die men eenmaal heeft afgestemd ook niet door andere wordt gestoord; daarvoor halen do kringen de zenders te ver uit elkaar. En eventueel nog oplredende interferentie-to nen kan men onderdrukken door middel an den toonzeef, die met een enkel scha kelaartje achter in het toestel bediend wordt. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat wij dit toestel met zeer veel genoegen ccn tijdlang geprobeerd bobben; wij hebben het verschillende zware opgaven gesteld, maar het volbracht zijn taak zeer naar be- hooren. Om een enkel voorbeeld te noemen kan rnen gerust afstemmen op den Engel- schen zender North National zonder eenige storing te ondervinden van den Ililversum- schcn zender, dien hoort men eenvoudig niet De andere ontvanger, die om een bespre king vraagt, is de reeds genoemde 830 A. Dit is een meer populair toestel, uitgerust met een tweekrings superinductic schema, WAT ETEN WIJ MORGEN VOOR DE KOFFIETAFEL Croquetjcs van vlecschrcsten: 30 gr. boter, 25 gr. bloem, VA d.L. bouil lon (of melk), 2 bladen geweekte gelatine, 150 gr. koud vleesch. wat zout, peper cn peterselie. Maak van de boter en de bloem op de bekende wijze een papje cn giet hierbij langzaam de bouillon of dc melk. Laat het mengsel 5 minuten koken. Voeg er de ge weekte gelatine, het fijn gehakte vleesch, de kruiden cn de los geklopte eierdooier bij. Laat het mengsel flink bekoelen en vornu er daarna croquetten van. Haal dc croquct- ten eerst door paneermeel, daarna door liet eiwit, dat met een paar druppels slaolie is vermengd en ten slotte nog een keer door paneermeel. Bak ze vlug in dampende slaolie of D.elf- rite cn dien zo warm op. VOOR DE MIDDAGTAFEL. - Kalfscarbonaden. Andijvie; Aardappelen. Caramelvla. A liter room (of melk), A stokje vanille, 150 gr. suiker, een stukje boter, A eieren. Breng de room of de melk tezamen met I dc vanille aan de kook. Brand in een ander pannetje 100 gram suiker» met een stukje boter flink roerende bruin, totdat het our de geheele oppervlakte schuimt. Voeg ver volgens de kokende melk voorzichtig roe-1 rende bij de gebrande suiker. Klop dc 51 eierdooiers los en vermeng ze met de 50 gr. I overgebleven suiker. Voeg dan het heete vocht heel langzaam I bij dc eierdooiers en laat het geheel au Bain-1 marie gebonden worden. Men kan de bekoelde vla versieren mei geslagen eiwit, waar wat suiker door mengd is. tide en een ontvanglamp minder dan het vorige. Het heeft ook niet den micrometerschaa! doch een „gewone" verlichte afstemsclml waarop dc golflengte is aangegeven. Wel heeft het de gecombineerde knoppen voor inschakelen cn volumeregeling, cn voor af stemmen cn golflengte regelen. Terugkop pelen enz. behoeft men dus niet. Ook deze ontvanger verschaft den bezitter een groo te keus uit de in den aether aanwezige zenders, een keus evenwel, die uit den aard^da der zaak iets beperkter is dan bij het hier boven besproken toestel. Maar de selectivi teit is ruim voldoende. De in dezen ontvan ger ingebouwden luidspreker is van een bijzondere samenstelling, die een betrekke lijk groot geluid kan verwerken, niettegen staande hij van het magnetische type is. De beide toestellen zijn ook zonder inge-j bouwden luidspreker leverbaar, en dragen dan resp. do typenummers 620 A cn 820 A Wij dienen nog te vermelden, dat bcidoj ontvangers zijn uitgerust met de nieuwe, serie lampen, dez.g. gouden serie, die ookj liet hare bijdraagt tot de zuivero weergaie, en, wat de hoogfrequentlampen botreft, eveneens tot do groote selectiviteit. Deze serie is werkelijk een groote verbetering voor zoover wij thans hebben kunnen na gaan. De gebruikte lampen zijn de E i£| (h.f.), E 428 (det. en l.f.) en C 4o3 (eindlampl Deze toestellen zullen ongetwijfeld 1iud| weg wel vinden. I-W INBRAAK IN EEN POSTKANTOOR. Vrijdagnacht heeft men door het opeD-| breken van een raam zich toegang verschafil tot het postkantoor te Reuver. Een postbode, die Zaterdagmorgen dienst kwam, ontdekte de inbraak. O'l schoon kasten en laden waren overhoop haald, vermist men slechts ccn klein I drag aan geld. Voorts zijn enkele voorwfH pen. eigendom van den postdirecteur, P'j tolen. H. CARPENTIER ALTING. t Te Den Haag is overleden de heer f Carpentier Al ting, oud-directeur van b-l Binnenlandsch Bestuur in Ned.-Indië, rij der in de Orde van den Nederlandscbij Leeuw en in dc Orde van Oranje Xas;aj I bet d pstri bi fcer l'.d; J dei in w T e j hui floer I Baa phe c (an t 1F.C is t Prtaa Pet N E. GERZON 70 JAAR Donderdag 29 September a.s. hoopt de lieer Eduard Gerzon, directeur van de N.V. Gerzon's Modemagazijnen, te Amsterdam, zijn 70sten verjaardag vieren. Er is dien dag van 2.30 uur tot 5 uur receptie te zij nen huize, Koningslaan 60. De heer Gerzon is lid van de K. van K. Voorts heeft hij zitting in tal van commissies en besturen cn bekleedt hij verschillende commissaria ten, waarvan wij noemen het Ned. Insti tuut voor Efficiency, Centraal Beheer, Le vensverzekering-Mij. De Nederlanden, Rij wiel fabriek Simplex, enz. Maar in de eer ste plaats kennen do zakenwereld en het groote publiek hem als den energieken lei der van de modemagazijnen van Gebrs. Gerzon, in 1889 door hem en wijlen zijn bloer Lion Gerzon te Amsterdam gesticht en sindsdien uitgegroeid tot een der groot ste winkelbedrijven van ons land. Politieagent (na dc aanrijding): »*v de regels van den weg, juffrouw?" Het meisje: „Zeker wel, wat tvou I ten?." '-(Happi }li

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2