HET CONCERT-ORGEL EEN WANPRODUCT VUURGEVECHT AAN DE GRENS Om een pantserauto met suiker VRIJ VAN STEMPELEN? DE NATIONALE GR0E?EN EN DE 20e SEPT. Onze Postvliegers onderweg DE RIJKSOPVOEDINGSGESTICHTEN VOOR JONGENS Ruim 40 schoten gelost tusschen kommiezen en smokkelaars Zondagavond 11 uur heeft langs den nieuwen Goirlescheweg een hevige schiet partij plaats gehad tusschen een bende smokkelaars en een groep kommiezen en veldwachters. De N. Tilb. Ct, geeft daarom trent het volgende relaas Tot tweemaal toe ontstond een hevig vuurgevecht, waarbij In totaal zeker niet minder dan 40 schoten zijn gelost, doch ge lukkig geen slachtoffers zijn gevallen. Aan de grens bij Poppel was Zondag avond de beruchte met pantserplaten uit geruste smokkelauto van de bekende smok kelaars de gebrs. van H. gesignaleerd. Bij het douanekantoor op den weg van Goirle naar de grens hadden zich daarom eenige kommiezen geposteerd, die niet lang op den wagen behoefden te wachten, doch aan het bevel tot stoppen werd geen gehoor gegeven en met razende snelheid stoof de auto over den weg terwijl de kommiozen ticb achter de boomen in veiligheid moes ten stellen om niet morsdood te worden ge reden. De smokkelauto verdween in de richting Goirle aan wier gemeente politie onmiddellijk werd doorgegeven, dat de auto van H. met smokkelwaar op weg was naar Tilburg, waarheen de tocht vanaf de grens gewoonlijk gaat. Politie en kommiezen kwamen in Goirle bij elkaar en achtervolgden van daaruit over den Nieuwen Goirlescheweg de auto, die zijn wilde tocht in de richting van Til burg had voortgezet De gemeenteveldwachter v. Dam uit Goirle, de rijksveldwachter Aarts en enkele kommiezen redon do auto per rijwiel ach terop, maar intusschen waren ook reeds kommiezen geposteerd op de grens der ge meenten Tilburg en Goirle, die dwars over den weg een hindernis hadden uitgelegd. Ook op 't teeken dezer kommiezen werd niet gestopt, en de auto reed met dezelfde vaart over de hindernis, waardoor echter de beide voorhanden sprongen. Een kom mies zag nog kans zijn rijwiel onder de auto te werpen, waardoor een der pantser platen naar beneden zakte, don grond raakte en als rem werkte. De wagen gleed van don weg af en kwam op een booren erf langs den weg terecht. De smokkelaars sprongon uit den wagen on begonnen on middellijk met bet uitladon der smokkel waar. bestaande uit een groot aantal balon suiker. De uit de richting Gorile komende poli tiemannon en kommlezon voegden zich in tusschen bij hun collega's die voorloopig met succes gehandeld hadden en gezamen lijk trok men af op de smokkelaars, die een eind verder in koortsachtige haast hun waar in veiligheid trachtten te brengon. Nauwelijks hadden zij echter de gewa pende macht ontwaard, of zij openden het vuur en schoten in de richting der beamb ten. Deze aarzelden geen oogenblik en be antwoordden het vuur. Het was echter pik donker, was tot gevolg had, dat maar in het wildeweg over en weer werd raakgescho- ten. De beambten zochten dekking achter de boomen, terwijl de smokkelaars zich achter hun gepantserde auto gelegerd had den. Nadat aan beide zijden tezamen onge veer 20 schoten gelost waren, trokken de smokkelaars zich eindelijk weer terug en ruimden veld. Politie- en douanebeambton kwamen daarop naderbij on legden beslag op de auto en zijn inhoud, die bleek te be staan uit 42 balen suiker, waarvan er reeds 13 waren uitgeladen. Terwijl de beambten zich rondom de auto bevonden, weerklonk plotseling op nieuw een schot. Het bleek, dat de smok kelaars waren teruggekeerd en een laatste poging met nieuw aangevoerde ammunitie wildon wagen om hun buit alsnog te ver dedigen. Van politiezijde werd het vuur direct weer beantwoord en het ging er weer van los, golukkig zonder dat iemand werd getroffen. De smokkelaars gingen op de vlucht, en de balen werden daarna in een andere auto geladen en opgeborgen, terwijl de smokkelauto naar een garage daar tor stede werd weggesleept. uitlokking tot brandstichting. Het geval te Uithoorn. Amsterdam, 27 Sept. Het gerechtsrof t* Amsterdam vernietigde heden het vonni6 der arrondissements-rechthank, waarbij een postbode-bloembollenhandeïaar te Uithoorn wegens brandstichting In een café aldaar. uitlokking tot brandstichting, werd ver oordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. Het hof opnieuw rechtdoende veroordeelde de man tot 1 jaar gevangenisstraf wegens uitlokking tot brandstichting In het cafe. doloriet uit eigen bodem. Geslaagde opgraving in Aalten. 't Was bekend door vroegere boringen, schrijft de Zutphensche Crt., dat op som mige plaatsen niet ver van onder do opper- vtokte in de gemeente Aalten steen wordt gevonden. Op de boerderij „Willink" in Jatum komt het z.g. Willink-marmer aan 06 oppervlakte. De heer G. J. Hannink te Aalten kreeg Van mr. A Th. van Houten verlof in het *gn, Adamsbosch in het Vosseveld onder Ratum een onderzoek in te stellen. Op ruim meter diepte stootte men op steen, is ter onderzoek opgezonden naar het ^sbureau voor delfstoffen en geblekeD doloriet te zijn, een steensoort, die zich bij zonder leent voor pakmateriaal bij aanleg van nieuwe wegen of straten. De heer Han nink is van plan binnen zes weken een aanvang te maken met het vervoer van deze steensoort, die men tot nog toe steeds uil Duitschland betrok. Naar verluidt, is uit vroegere boringen gebleken, dat de steenlaag zich uitbreidt over een oppervlakte van ca. 20 H.A„ met een gemiddelde dikte van 20 A 24 meter. De Minister beantwoordt de vragen van den heer Boon Op de vragen van den heer Boon in ver band met de door het gemeentebestuur van Amsterdam verleende ontheffing van de vorplichting tot stempelen aan een zekere categorie van ondersteunde werkloozen op den dag van de opening der Staten-Gene- raal. I. Heeft de Minister kennis genomen van het bericht, dat op den dag van de opening der Staten-Generaal door het Ge meentebestuur van Amsterdam ontheffing zal worden gegeven van de verplichting tot stempelen aan een zekere categorio van ondersteunde werkloozen, teneinde hen in de gelegenheid to stellon communistische demonstratievergadcringen te bezoeken, op voorwaarde, dat zij in het bezit zijn van een retourkaartje Amsterdam—'s-Gravon- hage? II. Heeft de Minister op energieke wijze aan het Gemeentebestuur van Amsterdam van zijn afkeuring doen blijken en welke consequenties heeft hij daaraan verbon den? luidt het antwoord van den heer Ruys de Beerenbrouck, Minister van Staat, Minis ter van Binnenlandsche Zaken: Ad 1 en 2. Naar aanleiding van het in vraag 1 bedoelde courantenbericht zond de ondergeteekende op 16 September aan het jemeontebestuur van Amsterdam een tele gram van den volgenden inhoud: „Volgens courantenbericht zou door U vrijstelling stempelen worden verleend op 30 dezer voor rei9 's-Gravenhage. Voor ge val bericht juist mocht zijn deel ik u mede. 1at ik vrijstelling 6tempelen ontoelaatbaar acht. Reken er op, dat geen vrijstelling zal worden verleend." In antwoord hierop ontving de onderge 'eekende van den vvaarnemond burgemces ter van Amsterdam het volgonde telegram* „Telegram heden courantenbericht on juist Stop Vrijstelling van stempelen door ons niet toegestaan Stop Ondersteunde workioozen, die 20 dezer naar den Haag Taan zullen dion dag smorgens in Amster iarri stempelen mits zij door spoorkaartje if andezrszins van reis doen blijken Stop 3iJ gemis van 6tempel zal geen ondersteu ning worden gegeven." Met betrekking tot dit antwoord wordt jpgemerkt, dat Inderdaad geen vrijstelling 's verleend van de morgenstempeling. Behalve de morgcnstempeling echter is in de gemeente Amsterdam voor de onge organiseerden 'n tweede stempeling gebrui Telijk, welke niet volgens de Rijksregeling als eisch wordt gesteld. Hiervan heeft het gemeentebestuur vrijstelling gegeven. Den ondergeteekende ontbraken de mid leien om ook met betrekking tot de vrij stelling van de tweede stempeling In te grijpen. VARKENS MARKT 15-15 TEL.ffAS VERKEERSONGEVALLEN BIJ ARNHEM. Arnhem, 27 September. Op den Am- sterdamschcn Straatweg bij Arnhem zijn hedenavond een tweetal verkeersongevallen gebeurd Omstreeks zes uur reed de landbouwer Gerritson uit Arnhem op zijn met een hit bespannen, boerenwagen het land af en den straatweg op. Juist passeerde een auto. bestuurd door den heer H. uit Schcvenin- gen, die de boerenkar blijkbaar niet meer ontwijken kon en er tegenop reed. Gerrit sen viel van den wagen on werd mot een lichte hersenschudding opgenomen. De man werd naar het gemeente-ziekenhuis te Arn hem overgebracht en daar ter verpleging opgenomen. Het paard, dat eveneens werd aangereden, was op slag dood. De boeren wagen werd ernstig beschadigd De auto "an den heer H. geraakte door de aanrlj ding aan de andere zijde van den weg in "en greppel en moest weggesleept worden. Do lieer H. zelf bekwam geen letsel. Omstreeks zeven uur reed op denzelfdcn straatweg, ter hoogte van de uitspanning „Planken Wambuis", de muziekdirecteur H. Franzen uit Arnhem op zijn motorfiets in de richting Ede. Op een gegeven oogen blik verloor de man zijn hoofddeksel. Toen hij dit wilde grijpen, raakte hij het beheer over zijn stuur kwijt, mot het gevolg, dat het motorrijwiel legen een boom opbotste Met eon beenfractuur is de heer F. naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht, EEN SCHIETPARTIJ MET NOOD- LOTHGSN AFLOOP. A r n h e m, 27 Sept. Voor do rechtbank te Arnhem is heden behandeld de zaak betref fende de bekende schietpartij in de Vijver wijk te Arnhem, waar in don avond van Zaterdag 25 Juni j.l. een dronken arbeider vanuit de deur van zijn woning een aantal hagelschotcn op, voor zijn woning verza melde monschen had gelost, waarbij zekere A. J. Slangow-.l werd gedood, terwijl een andere persoon licht aan het been werd gewond. De betrokken arbeider J. R., 30 jaar, grondwerker, thans gedetineerd, stond beden voor dit feit terecht. Hij verklaarde, zich niets meer vin de schietpartij te her inneren, daar hij dronken was geweest. Na een uitvoerig getuigenverhoor eischte het O.M. wegens het opzettelijk iemand vnn het leven beroovcn een gevangenisstraf voor den tijd van vijf jaar. Mr W. de Vries uit Lunfercn drong aan op uiterste clemen tie. Uitspraak over veertien dagen. Vragen van den heer Albarda aan den minister Door den Voorzitter der Tweede Kamer ijn aan de Regeering medegedeeld de vol .jende vragen van den heor Albarda aan Jen Minister van Binnenlandsche Zaken v oorzitter van den Raad van Ministers: t. Is hot der Regeering bekond dat vóór ui op 20 September 11. de leden van onkele ereonigingen, zooals de Nationale Unie en et Nationaal Jongeren Verbond, zijn op croepen om zich op dion dag gereed te ouden ten einde, indien van communisti- clio zijde eenige demonstratie mocht wor Jen beproefd, daartegen op verschillende wijze en ook met geweld in te gaan? 2. Weet de Regeering, dat in de bijeen komst op Dinsdagmorgen 20 September on Jer de leiding van den heer van Pallandi gehouden in den Dierentuin te 'a-Graven liage, waar het optreden in de straten werd voorbereid, onder anderen de raad is ge geven zich voor dat optreden aan een aan gewezen adres van stalen ploertcndoodere ie voorzien? 3. Heeft de Regeering ook vornomen. Jat de heer Groeninx van Zooien, in zijn qualitoit van algemoen secretaris der Na lionale Unie, een geheime circulairo heeft rondgezonden, waarin opgeroepen werd tor anti-communistisch optreden op 20 Sep lember, en waarin werd medegedeeld dat men „de zekerheid had verkregon, hierme Ie de desbetreffende organen der overheid van dienst te zijn"? 4. Is het der Regeering bekend, dat aan :>et optreden der politio op 20 September j.a. aan haar charge tegen een In de Korte Poten beknelde menigte, is deelgenomci. Joor personen, die niet tot de politie be looren, o.a. door een cadet, die daarbij van ijn sabel gebruik maakte, on door jonge lieden, die daarbij met stokken waren ge wapend? 5. Heeft het ook de aandacht van de Re jeering getrokken, dat op 20 September aog meer dan reeds op eerdere dagen, in jniforra gekleede fascisten door eon uitda ;cnd optreden op de straat herhaaldelijk Je orde in gevaar brachten, en dat deze "ascisten, op 20 September op nog meer op vallende wijze dan bij vorige gelegenheden loor de politio zijn beschermd, in plant*- van door deze in het houden van, zij het >ok kleine* optochten zonder vergunning te vorden belet? 6. Indien de Regeering de hierboven ge stelde vragen geheel of ten deele bevosti •end boantwoordt, wil zij dan mededcelen ot welke maatregelen zij denkt over te aan, ten einde te voorkomen, dat voortaan 'articulieren eigenmachtig een gedeelte an de taak der politie op zich nomen en loor dreigend en tartend optreden geva en voor de openbare orde te voorschijn roepen on ten einde to voorkomen, dat de litdagende vertooningen van fascisten loor de politie worden begunstigd; en is ij bereid mede te deeien, welke „organen Ier overheid" den secretaris der Nationale Unie hebbon verzekerd, dat het optreden van die verccniging op prijs zou worden -jesteld? Kritiek van Henri Polak in het Wolk op het V.A.R.A.' concert'orgel. Wie het streven van Albert Schweitzer gevolgd heeft, zal zich herinneren, dat hij in zijn land en daarbuiten een hardnekki- gen strijd heeft aangebonden» tegen het moderniseeren van oude orgels, of tiet onnoodig vervangen van oude instrumenten door modern fabrikaat. Wat zou Schweit zer wel zeggen van het product dat de moderne industrie ter wereld gebracht heeft en den schoonen naam „conccrt-orcrel" draagt. Henri Polak reageert daartegen in Het Volk, De vechter vóór windmolens maakt zich hier tot toik van velen als hij in het krijt treedt tegen de kunstvervalschlng d»e Joor het concertorgel in de hand gewerkt wordt. Hij beeft het onderwerp bij den kop genomen in verband met het Vara- irgel (door den heer Zwertbroek intusschen al verdedigd), maar zijn kritiek richt zich natuurlijk ook tot de vele andere instanties, waar dit fabrikaat wordt gebruikt. Wij veroorloven ons uit zijn kroniek het volgende, dat onze volledige instemming heeft, over te nemen „Inderdaad ik ben een domoor. In mijn onwetendheid meende ik, dat het instru ment, in de V.A.R.A.-programma's orgel genoemd, inderdaad een orgel is en daaruit concludeerde ik, dat het slechts gebruikt behoorde te worden voor het uitvoeren van voor hot instrument geschreven muziek Zwertbroek, die terecht verklaart van rnlj geen les noodig te hebben, was zoo gr.ed mij er een te geven in de kennis van „een nieuwen tijd", die de merkwaardige eleen- *chap bezit schepper te zijn, niet alleen van economische en sociologische verschijnselen, doch ook van „nieuwe muzlek-instrumen ten", o.a. van orgels die geen orgels zijn, of eigenlijk toch wel orgels, maar dan „concert orgels", waarop men echter geen orgelmu ziek kan spelen, doch wel „bijzonder attrac tieve arrangementen" van „voor orkest ge schreven" werken. Hetgeen Zwertbroek mij aldus mededfdt, maakt de zaak nog heel wat bedenkelijker dan ik haar aanvankelijk achtte te zijn. Het orgel is misschien het edelste van alle muziek-mstrumenten. Indion do V.A.R A. er een zou bezitten en er door pen echten organist echte orgelmuziek op zou laten uitvoeren, dan zou zij op niet genoee te loven wijze de arbeiders nader brengen tot de verhevenste gestalte der muziek. Maar de V.A.R.A. heeft een „conc rt- orgel", een instrument, dat een inzender in „Het Volk" van 20 September 1932, die zich ...Musicus" noemt, omschrijft als oon ,/.n smakelijke gcluidsmachine". een „akchg scentimenteel bibberinstrument", een „mo dern folterwerktuig", een „bederver ven goeden smaak voer muziek", een instrument dat een geluid voortbrengt „of iemand 'smorgens zijn keel gorgelt, afwissel*nd voor en achter in de keel Zóó is dus het „nieuwe muziekinstru ment", de schepping „van een nieuwen tijd En deze ..geluidsmachine" moet dan dienen om voor orkest geschreven werken na te bootsen. Een wanproduct dus. strekken Je tot het voortbrengen van wanproducten Voor mij is de muziek de schoonste en verhevenste van alle kunsten. De arbeiders tot haar te voeren, hen op te voeden tot hel begrepen en genieten van haar hoogste uitingen, acht ik te behooren tot het beste, dat men voor hen zou kunnen doen. Als de V A R A. nu een werkelijk orgel had een instrument als Bruckner kuste, telkens sis hij het had bespeeld en het gebruikte om de arbeiders te doen luisteren naar de nobele scheppingen, die de meesters van het orgel ons hebbon geschonken, opdat zij, de arbeiders, leeren bet hoogste muzikaal ge not te waardeeren, dan zou z(J een artistieke en cultureelo daad verrichten, wolker bo teekenis niet genoeg zou geprezen kunnen worden. Maar zij heeft een „concertorgel een mechanische gruwel, of eon gruwelijk mechanisme, hetwelk dient om „Wenn die Veilchcn bliihen" en dergelijke prullaria te „vertolken" en nabootsingen van orkestrale muziek uit te blèren. Het is precies het omgekeerde van het geen behoorde to geschieden. Het is mu ziek-vcrvalsching, het oefent een noodMti gen invloed op den muzikalen smaak der luisteraars, het is hot tegendeol van rrmzi kale opvoeding, het brengt vergroving in plaats van verfijning, wanbegrip in plaats van intelligent tn devoot begrijpen. Een welmoenende Uvcraar heeft mij een brief goschreven, waarin hij mij verwijt een aanval op de V.A.R.A." te hebben ged .an Dat is een van de overdreven malllgheicn, waartoe de aanbidders van heilige huisjes vorvallen wanneer iemand het huisje wel goed en degelijk, doch niet hoillg vindt. Dr radio knn mij behalve voor wotonschap pelijke toepassingen, ten dienste van scheep vaart, meteorologie, overbrenging van be richten, telefonie over grooto afstanden -nz gestolen .vorden. Maar zij wordt ml.t helaas niet gestolen. ZIJ is er en blijf* er Dus is het zaak er het beste van te maken dat er van te maken valt. Do V.A R.A. doei dit in vele opzichten en In hot algemeen «e sproken heb ik voor hetgeen zij loet. niets dan waardeering. Als zij echter op een oaar mijn inzien zeer gewichtig punt faalt, dan zeg ik dit met geen andere bcdoellrgcn dan deze: een instelling, die veel goed werk verricht, van een dwaling to genezen, en voor de arbeiders te verkrijgen waarop zij recht hebben: het beste en het echte. De briefschrijver moet maar eens hot versje van den ouden Van Alpnon leren, welks eerste regel (van het vorsje. niet van Van Alphon) luidt „Een vriend, die mij mijn feilen toont" En misschien wil Zwert broek wel Willem van Cappellen ultno.dl gen het eens voor den microfoon te dei la meeren. Het zal allicht zoo goed klinken als het getokkelde gedeelte van een c^m positie van Délibes op het „concertorgel" en vele luisteraars kunnen dozo wijsheid uit den pruikentijd best gebruiken." 22—9 22—9 23—9 24—S 25—9 26—9 27—9 Amsterdam Budapest Weenen Athene Morsw.iairuh Cairo Gaza Ruthawells Bagdad Bi»esltir Diask Karachi Jodpoer Jhansi Calcutta Akvab Rangoon Bangkok Medan Batavia Bandoeng 27—9 26—9 25—9 24—9 23—9 23—9 Vertrek van 't eerstvolgende postvlleg tuig van Amsterdam 29 September. De opheffing van het instituut der opvoedende ambs tenaren Op de vragen van den heor Van Braam beek in verband met do voorgenomen op heffing van hot instituut der opvoedende ambtenaren aan de RijksopvoedIngageatlch- ton voor jongens, met ingang van 1 Januari 1933, heeft minister Donncr geantwoord, niet van oordeel te zijn, dat de opheffing van het instituut der opvoedende ambtenaren aan do Rijksopvoedingsgestichten voor Jongons het peil dor verpleging moet doen dalen, en wel eensdeels omdat, blijkens do ervaring, de met do Invoering van het instituut be oogde verheffing vnn dit peil in do practijk niot is verkregen, anderdeels uit hoofde van de resultaten, welke worden bereikt aan de Rljksgostichten, waar het instituut tot dus verre niet is ingevoerd. Dat strijd wordt gezien met de bedoeling van art. 96 van het Rijksambtenarenregle ment, vlooit voort uit een niet geheil juisto opvatting van den reorganihatleniaatregel. De hier genoomdo beambten in nlgomconen dienst worden niet ontslagen, omdat hun plaatsen moeten worden ingenomen door hen, die thans den rang van opvoedende ambtenaren en leeraren beklooden, maar de geheole organisatie van den gostlchtsdienst wordt vorandeni, in dion zin, dat do gjwone leiding der verpleegden »n vollen omvang, evenals bij de tuchtscholen, wordt opgedra gen aan onderwijzers, werkmeesters en be ambten in algemeenon dienst (welko laat- sten in verband met hun afwljkendo taak ook hooger gesalarieerd zijn dan de tegen woordige beambten In algemeenon dienst bij de Rijksopvoedingsgestichten). De huidlgo functie van beambte in alge meenon dienst bij do Rijksopvoedingsge stichten komt dientengevolge to vervallen; wat van hun werk overblijft, behoort tot de taak van beambte voor huishoudelijko dien sten. Vandaar, dat zij In dien rang naar be- hoefto weder aangesteld kunnen worden. Do reorganisatiemaatregel zelf is niet van zoodanigen aard, dat de minister aanleiding hooft gevonden daarop het udvlos van de Bijzondere Commlsslo en do Centraio Cora- tnissio voor Georganiseerd Overlog in te winnen. Wel zal hij met laatstgenoomdo commissie In overleg tredon omtrent do iu verband hiermedo nondzakelljko wijziging van het Bezoldigingsbesluit. Do Bijzonder* Commlsslo zal deze zaak over onkclo dagoil bespreken. Intusschen kan do minister geon opschor ting van zijn plannon tojzeggen, omdat dit noodwendig zou lolden tot vertraging in de maatregelen, verelscht voor do buitendienst stelling van het Rijksopvoedingsgesticht te .\veroc9t, on deze maatregelen onverwijld verder moeten wordon voorbereid on ten uitvoer gelegd. Derhalve is het den minister niet mogelijk den termijn, binnen welken belanghebben den moeten kenbaar maken of zij ér do voor keur aan geven niet in den lageron rang herplaatst to worden, nader to verlengen. KIND AANGEREDEN. Te TJamsweer. gemeente Appingcdam, la eon -4-jarig zoontje van den heer v. d. Laan lat op den weg speelde en niet lette op de Ignalen van een naderenden vrachtauto, door dien auto, welke beladen was met <rint en toeb ^hoorendo aan de Gebr. Hom mes, te 't Zandt, overeden. Het kind had verschillende kneuzingen en een groots vleeschwonde bekomen en is naar liet Aca- lemisch Ziekenhuis te Groningen ver voerd. GOEDE BUURSCHAP. De gemeente Nijmegen ontvangt twee zwanen. De Landrat van den Kreis Cleve, dr. Elch, en de nieuwe burgemeester van Clove, dr. Stepkens, brachten een bezoek aan het ge meentebestuur van Nijmegen. De beide Duitsche autoriteiten werdon officieel ten stadhuize ontvangen en toegesproken door den Burgemeester, den heer Joe. Stelnweg. Als bewijs van de goede verstandhouding tusschen beide grensgemoonten bood de burgemeester van Kleef, namens zijn ge meente aan Nijmegen een tweetal prachtige zwanen aan voor het Krononburgerpark. Het geschenk is een herinnering aan de bekende sage van don Zwanenridder, welke sago zoowel in Nijmegen als in Kleef speelt

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7