BOYCOT VAN DUITSCHE GOEDEREN 'T WEEFHUIS EEN VEELZEGGENDE CORRESPONDENTIE G. L. JANSEN t („PERIO") Mede-oprichter van den Bond voor Staatspensionneering DE HEER LENDERINK IN EER HERSTELD INVOERING LUCHTPOST PAKKETTEN WAAROM REEDS NU 30%? DRAIS»1A-vanVALKENBURGV e A M LEVER TR/ gramma Circulaire van den Bond van Ned. Brouwerijeiiaan hun Duitsche leveranciers In de bladen kwam een bericht voor over oen boycot van Duitsche goederen, die werd voorbereid door belanghebbenden bij den tuinbouw. Thans verneemt de N.R.Ct bij zonderheden van een boycot ook door dc Nederlandsche bierindustrie. Naar de Berlijnsche correspondent van dat blad meldt, hebben namelijk een aantal Duitsche leveranciers van de Nederlandsche brouwerijen den volgenden omzendbrief dd, x dpzer van den •Bond van Nederlandsche brouwerijen ontvangen: „Aan Heer en Leveranciers in Duitschland van de Nederland sche hrouwindustrie. „In de eerstkomende weken zullen Duit sche producenten en handelaren aan Neder landsche brouwerijen weer zeer vele aan biedingen, zoowel van gerst, mout en hop van den nieuwen oogst, als van machines, doen. In verband daarmee zouden wij er de aandacht op willen vestigen, dat onder de tegenwoordige omstandigheden de te ver wachten aanbiedingen der Duitsche leve ranciers minder succes zullen hebben dan in vroegere jaren. Zoowel door de financiee- !e cn de politieke maatregelen van oecono- mischen aard der Duitsche regeering, als vooral door haar maatregelen tegen den invoer van Nederlandsche landbouw- en veeteeltproducten en door de Duitsche de viezenpolitiek, zijn de Nederlardsche ex portbelangen zoozeer benadeeld, d&t het ge- heele oeconomische leven daarvan cata- strophale gevolgen ondervindt. „Daar de Duitsche regeering zonder meer alle goed geargumenteerde wenschen der Nederlandsche belanghebbenden en der Ne derlandsche belanghebbenden en der Ne derlandsche regeering afwijst, kemt in Ne derland steeds meer het streven op om be stellingen, die tot nu toe in Duitschland ge plaatst werden, in andere landen te doen. Vooral de Nederlandsche brouwerijen, die indirect onder de hoogst nadeelige gevolgen der bovengenoemde stagnatie in het oecono mische leven hier te lande lijden, hebben het ernstige voornemen, machines, gerst, mout en hop, welke zij tot nog toe gewoon waren in Duitschland te koopen, dit jaar riet uit Duitschland te betrekken, voor zoo ver zij dio artikelen nu in dezelfde kwali teit elders tegen concurrcerende voorwaar den kunnen verkrijgen. „Wij mcenen u de opvattingen in Neder landsche industrieele kringen niet te moe ten onthouden, opdat gij of uwe organisa ties, voorzoover gij er belang bij hebt met uwe Nederlandsche klanten goede en vriond schappelijke betrekkingen te onderhouden, de gelegenheid zult hebben, bij de bevoegde autoriteiten te bewerken, dat aan de ge rechtvaardigde Nederlandsche bezwaren te gemoet wordt gekomen cn een normaal handelsverkeer tusschcn Nederland en Duitschland weer mogelijk wordt." Tot zoover de brief van den Bond van Nederlandsche brouwerijen. Daar deze brief aan den correspondent door oen der adressanten slechts werd afge staan onder voorwaarde, dat ook het ant woord van die firma (een machinefabriek) zou worden medegedeeld, laat de N.R.C. ook dat antwoord volgen: „Aan den Bond van Nederlandsche brouwerijen ,Wij ontvingen Uw brief van 8 dezer over het handelsverkeer tueschen Nederland en Duitschland. Bij dit handelsverkeer is onze firma met alle vezelen geïnteresseerd. WIJ hebben er bijlang bij, dat een rij. onbelem merd handelsverkeer tusschen U en ons kan plaats vinden, vrij en ongehinderd, zoo als het tusschen goede vrienden en buren vanzelf spreekt. „Gij hebt een teveel aan groente en een teveel aan melkproducten. Wij hebben stre ken (Roergebied, Berlijn, Saksen), waarin een teveel aan menschcn is, cn daarvoor worden Uw natuurproducten gebruikt. Het gezonde verstand eischt. en het is ook in overeenstemming met onze eeuwenlang on derhouden vriendschappelijke betrekkingen van buren, dat wij onze hierboven aange duide behoefte in Uw land dekken. Gedu rende den oorlog waren wij dankbaar voor elk kilo vet, dat uit Holland werd aange voerd en deze dankbaarheid is bij het Duit sche volk nog in het geheel niet verdwenen. In dien geest heeft de ondergeteekende in oen vergadering van de commissie der Ver eeniging van Duitsche machinefabrieken reeds langen tijd geleden denkbeelden ter sprake .gebracht, en de besluiten van deze groep, die aan de regeering werden doorge geven, zijn in dien geest genomen. „De Vereeniging van Duitsche machine fabrieken is in talrijke besprekingen op zeer krachtige wijze opgekomen: a. voor een vrij, onbeperkt verkeer met Nederland; b. tegen c-lke bevoorrechting van den Duit- schen landbouw. „Als vertegenwoordigster van de arbei ders in de machineindustrie heeft deze in dustrie met veel nadruk er de aandacht op gevestigd, dat de Ncdcrlandsehe leveranties noodzakelijk zijn om de prijzen der levens middelen op de Duitsche markt op een la ger niveau te houden. De Duitsche regeering beeft desniettegenstaande niet kunnen ver mijden, dat beperkingen moesten worden ingevoerd. Deze beperkingen zullen echter in dc eerste plaats uitgelokt zijn door den invloed der Rijksbank. Het Duitsche oeco nomische leven verkeert immers in het U bekende gevaar, dat een depreciatie van het Duitsche geld optreedt, indien de Rijks bank de noodige goudwaarden tot betaling van onzen invoer niet kan leveren. „Dit gevaar en de gevolgen daarvan zijn U bekend, en wij gelooven als rechtschapen kooplieden, dat ook Gij den wensch koes tert, dat de koopkracht van het Duitsche geld moet blijven bestaan. Blijft over het antwoord op de vragen: Waarom is Duitsch land voor Nederland niet racer de klant, die het vroeger was. Waarom is Duitsch land niet meer tot dezelfde hoogte als vroe ger in staat te betalen? „Antwoord: Het geld, dat wij zouden wil len besteden en dat wij zouden moeten be steden voor den aankoop van levensraid- delen in Nederland, datzelfde geld en nog meer hebben wij in ongetelde milliarden naar Parijs gezonden tot aanschaffing van kanonnen, tot den bouw van bombardeer vliegtuigen, tot vervaardiging van oorlogs materiaal. De oorzaak van onze armoede, de oorzaak van onze zeer afgenomen koop kracht, ligt in Frankrijk! Men noemde onze betalingen „reparation" (herstel). Gij kent Frankrijk. Wij kennen het ook. Waar vroe ger een hondehok stond, heeft men nu door „reparation" een trotsch gebouw neergezet. Waar vroeger de werkplaats van een klei nen handwerksman in behoeftige omslan digheden lag, daar heeft men nu door „re- paration" een mooie fabriek gebouwd. Daar voor en voor Fransche kanonnen worden de sommen afgeperst, die voorheen voor pro ducten van den landbouw beschikbaar wa ren. „Wij hopen met U, dat in een niet te verre toekomst ons oeconomisch leven zich weder zoodanig zal hebben hersteld, dat het ver keer met Uw land mogelijk is in den om vang, zooals dat in onze goede dagen het geval was. Tot zoolang hebben wij echter het persoonlijke verzoek: Maak ons er geen verwijt van, dat wij door de schuld van een onrechtvaardig verdrag arm zijn geworden. In Duitschland zal men er naar blijven streven, voor Nederland de vriendschap aan den dag te leggen, die in onze langdurige betrekkingen vast voor anker ligt." Oud hoofdinspecteur der Nationale Levensver zekeringbank In den ouderdom van 73 jaren is te Rot terdam overleden de heer G. L. Jansen, oud-inspecteur van de Nationale Levens- verzekerings-bank, die onder den naam „Perio" een bekend strijder voor staats pensioen is geweest. Hij was mede oprich- tor van den Bond voor Staatspensionee- ring. De N. R. Ct. deelt nog het volgende over hem mede: De heer Jansen werd op 3 Maart 1859 te 's Gravenhage geboren. Na verschillende beroepen te hebben uitgeoefend, trad hij in militairen dienst bij het instructie-bataljon tc Kampen. Op 2S-jarigen leeftijd was hij sergeant-majoor. Wegens zijn socialisti sche propaganda in den tijd van Domela Nieuwenhuys, werd hij overgeplaatst naar Bergen op Zoom. Daar heeft hij veel aan sociaal werk gedaan. Hij w erd kort daarna gepensionneerd. Do heer Janssen was medewerker aan verschillende tijdschriften (Recht voor Al len, Mentor, Socialistische Gids). Hij schreef onder de pseudoniemen van Zondig Paterken, Maria Elisabeth, Mehn ra, Perio. Ilij was eenigen tijd redacteur van de Nieuwe Brcdaschc Courant, maar nam zijn ontslag, toen het dagblad in han den van andersdenkenden kwam. Daarna werd hij hoofdagent, vervolgens inspecteur en hoofdinspecteur van de Na tionale Levensverzekering Bank voor Bel gië. Gedurende dertig jaar zijn tal van pu blicaties op het gebied van levensverzeke ring van zijn hand verschenen. Tot het eind van 1931 was hij redacteur van Het Kom pas, het periodiek, dat wordt uitgegeven door de Nationale Levensverzekeringbank. In 1899 richtte hij met de heeren Wie- ringa en Bosman te Arnhem den Bond voor Staatspensionneering op, waaraan hij tot zijn dood toe zijn beste krachten heeft ge wijd. Hij was een gezien spreker en pro pagandist. Rapporten over de sociale ver zekering voor invaliditeit en ouderdom in Duitschland en Denemarkpn zijn door hem met medewerking van de hoeren Van Kre velen en Netscher samengesteld. Vele jaren was hij medewerker van Zie kenzorg, het orgaan van de Amsterdam- sche vereeniging van dien naam, waarin hij zijn Leekepreeken publiceerde. Met het overlijden van den lieer Jansen gaat een goede vader, een trouwe vriend oor velen en een troost voor ouden van dagen heen. DE VERMISTE TROUWRING. Na 33 Jaar door kippon te voorschijn gebracht. In 't jaar 1899 verloor Jn het Limburgsche plaatsje Horst-America mej. van Helden- Donders, enkele maanden na haar huwelijk den trouwring. Vorige maand was dit 3? jaar geleden. Sedert woonde zij nog 9 jaren in Engeland en daarna weer 22 jaar in Horst-Amcrica. Vorige week hebben de kip pen bij het oude huis de geheime verblijf plaats van dezen ring ontsluierd, door hem it den grond te voorschijn te halen. De namen der echtgenooten in den ring bevcs tigden hierbij, dat de verloren ring van 1899 was weergevonden, aldus do „N. Venl. Cou rant". Het gegeven ontslag eervolge: maakt. Een geldelijke tegemoetkoming - Do commissie uit de Tweede Kamer, in wier handen was gesteld het adres van J. J. Lendcrink, gowezen adjunct-hoofdcommissa ris van politie in Ned.-Indié te 's Graven hage, houdende verzoïk een onderzoek tc doen instellen ter zake het aan hem gegeven ontslag, heeft thans van den minister van Koloniën een nader schrijven ontvangen, waarin de minister mededeelt, dat hij na hernieuwde overwoging met den landvoogd tot het inzicht is gekomen, dat, welke ook de fouten mogen zijn die aan het financieele beheer van den heer Lenderink gedurende diens waarneming van het hoofdcommissa riaat van politie te Batavia hebben geklejfd, de te zijnen aanzien toegepaste administra tieve maatregel niet in een juiste verhou ding staat tot de mate zijner bewezen schuld. In het licht van hetgeen indertijd bij het justitieel onderzoek is komen vast te staan, bestond, achteraf beschouwd, geen voldoende grond voor het nan hem bij gou vernementsbesluit van 22 Mei 1924 ver leend ontslag uit *s lands dienst zonder toe voeging van het pracdicaat „eervol". In deze omstandigheid heeft de gouver- neur-gjneraal thans aanleiding gevonden om dat ontslagbesluit bij beschikking van 30 Augustus j.l. te wijzigen in dien zin, dat ev^nbedoeld ontslag geacht moet worden te zijn verleend „eervol wegens ongeschikt heid". Zich geheel vereenigend met de strekking van dit wijzigingsbestoit, waarvan de ideèele gevolgen ten gunste van den betrok kene wel geen nadere aanduiding behoeven, meent de minister, dat bovendien billijk heidshalve aanleiding bestaat om den heer Lenderink ook in materieel opzicht tegemo;t te komen. Aangezien den minister daartoe in de gegeven omstandigheden de meest aanbevelenswaardige oplossing schijnt, dat de heer Lenderink, met toepassing van art. 22 lid 1 sub b. van het Indisch Burgerlijk Pensioenreglement, alsnog in het genot zal worden gesteld van pensioen ten laste der Indische geldmiddelen, is de minister voor nemens de totstandkoming van het daartoi vcreischt K. B. te bevorderen. Naar aanleiding van het bovenstaande stelt dc commissie thans aan de Kamer voor den minister dank te zeggen voor de ver strekte inlichtingen. TIJDELIJKE HEFFING VAN OPCENTEN. Wijzigingsnota. Op het wetsontwerp tot tijdelijke heffing van opcenten op alle invoerrechten en op den accijns op bier is een nota van wijzi gingen ingediend, welke de strekking hoaft tc voorkomen, dat alsnog abnormaal groote hoeveelheden goederen vóór de inwerking treding der wet zullen worden ingevoerd. Daartoe wordt in de wet alsnog een eenvou dig stelsel van navordering opgenomen. NED. INGENIEURS IN RUSSISCHEN STAATSDIENST. Het vervallen van het Ne derlanderschap. De Minister van Justitie deelt naar aan leiding van hem gestelde vragen mede, dat, verzoeken van Nederlanders om hetzij in Russischen, hetzij in anderen vreemden Staatsdienst te mogen treden, worden ge toetst aan de omstandigheden cn op gelijke wijze beoordeeld naar het algemeen Nedcr- landsch belang. Aan een Ned. ingenieur, die een functie in Russischen Staatsdienst wenschte te aan vaarden en in verband daarmede tot be houd van zijn Nederlanderschap het in art. 7 onder 4o., van de Wet op het Nederlan derschap en liet ingezetenschap bedoelde verlof niet verleend. Voor dc bijzondere om standigheden, welke in dit geval bijzondere overweging vroegen, verwijst do Minister naar het slot van de rede, welke hij ter ge legenheid van de door den afgevaardigden L. de Visser op 8 Juni 1932 gehouden inter pellatie heeft gehouden. Minister Donner heeft bij die gelegenheid o.m. betoogd, dat als verlof verleend wordt tot het treden in Russischen Staatsdienst, men eenige verantwoordelijkheid op zich neemt cn het is zeer moeilijk evpntueel be scherming to verleenen, daar sovjet-Rus land door Nederland niet is erkend. AGENT MISHANDELD. Haarlem, 29 Sept. In den nacht van 12 op 13 Juni j.l. stond in de Previnaircstraat te Haarlem een auto, waarvan de lichten niet brandden en de nummerborden ver schillend waren. Een agent van politie die den chauffeur, den 22-jarigen A. S. wilde bekeuren, kreeg daarbij van dezen een aan tal slagen met een bandenlichfer op het hoofd, waardoor de agent levensgevaarlijk verwond werd. De Haarlemschc rechtbank heeft heden den chauffeur wegens poging tot doodslag veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De eisch was vier jaar gevangenisstraf. BEZWAREN TEGEN DE VARKENSWET. Vragen van het Kamerlid Kersten. Het lid der Tweede Kamer, de heer Ker sten, heeft aan den minister van Economi sche Zaken en Arbeid de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat landbou wers o.a. te Veonendaal verplicht werden bij aflevering van hun varkens aan de var kenscentrale 1 verzekeringspremie te be talen, zoodat zij, die tegen verzekering ern stig bezwaar hebben, hun varkens niet kon den verkoopen? Heeft de minister vernomen, dat over het algemeen tegen de Varkenswet ernstige be zwaron bestaan en op vele plaatsen zich een groeiend verzet openbaart? Is de minister bereid maatregelen te tref fen, die leidon tot intrekking van de wet of althans tot opheffing van do bezwaren o.m. door: a. algeheene opheffing van ver zekeringsdwang; b. vrijstelling van het be talen van een heffing bij huisslachting; c. prijsbepaling voordat de koop gesloten wordt en niet zooals thans geschiedt o.a. te Gouda, aflevering, zonder dat te voren de klasse is vastgesteld; d. niot langer een heffing van zware varkens te eischcn ten bate van de baconmosters; e. tot het lid maatschap der vereeniging niet te vcrplich ten? Is de minister niet van oordeel, dat de bij de Varkenswet gebodon Regeeringshulp blijkt niet op te wegen tegen de vrijheid, welke zij aan de burgers ontneemt? Verlaging van het luchtrecht voor drukwerken, monsters en akten De dienst Amsterdam-Bandoeng Te beginnen met het vliegtuig dat 6 Oc tober uit Nederland en 7 October uit Ned.- Indie vertrekt, wordt de gelegenheid open gesteld om luchtpostpakketten te verzen den. Het hiervoor verschuldigde luchtrecht bedraagt: 1.50 voor elke 100 gram, met een mini mum van 15.per pakket. Bovendien is aan gewoon port verschut digd een bedrag van 1.35 voor pakketten t.m. 1 K.G., 1.75 voor pakketten van 1 t.m, 5 K.G., 2.55 voor pakketten van 5 tm. 10 K.G. Voorts wordt voorloopig voor het tijdvak October 1932 tot en met Maart 1933, bij wijze van proef,'voor drukwerken, monsters en akten een afzonderlijk luchtrecht ingevoerd, n.l. 50 cent voor elke 50 gram Dit recht is belangrijk lager dan het tot nu toe voor deze stukken vun kracht zijnde algemeene luchtrecht. Vanzelfsprekend bedraagt voor drukwer ken tot 5 gram het luchtrecht, evenals voor de brieven ook 30 cent en zijn boven het nieuwe luchtrecht alsnog de gewone porten en rechten verschuldigd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het verlaagde luchtrecht niet van toepas sing is op pakjes. De hoogere invoerrechten worden nagevorderd van 29 September af 's-Gravenhage, 29 Sept. Het Verbond van Nederlandsche Werkgevers deelt mede, dat van verschillende zijde de vraag wordt gesteld op grond waarvan reeds thans Ne derlandsche importeurs 30 opcenten op het tarief van invoerrechten te betalen hebben Zulks is, naar dit Verbond mededeelt, een indirect gevolg van het voornemen van mi nister de Geer om de voorgestelde 30 op centen op de invoerrechten na te vorderen van 29 September 1.1. af. Met het oog hierop immers '.uilen dege nen, die in eerste instantie de invoerrech ten hebben te voldoen, dat zijn in de meeste gevallen exporteurs, convooiloopers e.d. ter vermijding van risico cn moeite reeds ter stond van hun opdrachtgevers naast de be staande invoerrechten storting van 30 op centen vragen. Zij zijn dan zeker, dat zij aan hun toekomstige verplichtingen tegen over de douane-autoriteiten kunnen vol doen. Zoodoende heeft in dit geval dc aankon diging van het voorstel tot navordering ten gevolge, dat gehandeld wordt als ware het betrokken wetsvoorstel reeds aanvaard. SCHIETENDE DUITSCHER VEROORDEELD. Haarlem, 29 Sept. Eenigen tijd geleden heeft in de Duvenvoordestraat te Haarlem een schietpartij plaats gehad waarbij twee Duitschers waren betrokken, die in een per ceel in deze straat hadden ingebroken en toen zij betrapt werden eenige schoten op de politie hebben gelost. Een hunner, zekere D., kon worden gearresteerd, doch dc andere wist te ontvluchten en is later te Essen (Duitschland) aangehouden. De Haarlemsche rechtbank heeft heden D. veroordeeld tot éón jaar gevangenisstraf. De eisch was één jaar en drie maanden. NATIONAAL CRISIS COMITé. Radiorede over a'n werk zaamheden. Het Nationaal Crisiscomité deelt on6 mode, dat zjjn voorzitter, Jhr. S. v. Citters, Zaterdagavond, 1 October om kwart over 8 uur een radiorede zal houden voor beide zenders, bij welke gelegenheid mededee- lingen zullen gedaan worden over de werk zaamheden van 'hot Nationaal Crisis Co mité van 23 November 1931 af tr) heden. UIT HET RAAM GEVALLEN. Haarlem, 29 Sept. Hedenmorgen om streeks acht uur is de heer W. van een hoogte van 13 M. uit het raam van zijn kan toorgebouw in de Groote Houtstraat geval len. Ernstig gewond is hij naar het St. Elisa- beth-ziekenhuis overgebracht, waar hij eeni gen tijd later is overleden. HEISTELLING OMGEVALLEN Een zwaar gewonde Amsterdam, 29 Sept. Hedenmiddag Is bij het Centraal Station een zeer ernstig ongeval geschied. Tusschen de Kamperbrug en het wachthuisje van de Noordholland- sche tram ligt een schuit gemeerd, waarop een stelling is geplaatst voor het verrich ten van heiwerkzaamheden ter plaatse. Voorzoover ooggetuigen dit hebben kun nen constateeren, is te tien minuten voor vieren een motorboot van de Noordholland. sche tram door nog niet bekende oorzaak tegen do heistelling gevaren, met het nood lottig gevolg dat het gevaarte met een vreeselijken slag neerstortte. Een der bij het werk betrokken arbeiders, die boven in de heistelling zat, maakten den val mede en werd daarbij zeer ernstig gewond. Een an dere arbeider, die op een schuit stond, liep een wonde aan het hoofd op. Spoedig was de G.G. en G.D. gewaarschuwd, die den ernstig gekwetste per auto naar een der ziekenhuizen heeft vervoerd. De omgeval len stelling trekt buitengewoon groote be- langstelling van het publiek. De politie heeft de zaak in onderzoek. Steven v. d. Hagenlaan 16, Tel. Mooie collectie ENGELSCHE BRED en andere ivoi Demonstratie met WEV1TE I en II kosteloos Zaterdag 1 October. Hilversum: Golflengte vanaf 1 October 296 M; 8.00 V.A.R.A: Gramofoonplaten. 10.00 V.P.R.O. iMorgenwijding. 10-15 V.A.R.A. Voor Arb. in de Continube drijven: Trio L. Cöhen, V.A.R.A.-tooneel o I. v. W. v. Cappellen en J. Brookhouse Mac Canhy (orgel). 12.00 Trio W. Drukker. 12.45 Voordracht door Hetty Beck. Hierna tot 1.45 Vervolg Trloconcert 2.00 Gramofoonplaten. 2.40 J. v. Do veren: Een praatje uit de cir- cuswercld. 3.00 Voor de kinderen. 4.00 Balalaika-orkest o.l.v. Iwan Powarjef. 4 20 Dr. H. Petersen: „Gas-oorlog". •iftO Vervolg Balalaika-concert 5.00 Gramofoonplaten. 6.15 Uitz. v. d. Vereen, van Geheel-Onthou ders onder Ned. Sjioor- en Tramwegperso neel. Joh. Jong (orgel), Ad. Bouwmeester (voordracht), Mevr. J. Hekkert-van Eyaden (zang), Fr. Uyttenboogaard (piano) en Ir. Wouters (toespraak). 7.45 Jhr. S. van Citters: Het Nationaal Cri sis Comité in de naaste toekomst 8.00 „De Dorpsbarbier". 8.15 V.A.R A.-orkest o.l.v. H. de Groot 9.00 Zang door Edwin Doorenbos (trouba- 9.15 Uitz. v. d. Alg. Ned. Bond van Arb. in het Bakkers-, Choc, en Suikerbewerkings- bedrijf. 10.15 V.A.R.A.-orkest o.l.v. H. de Groot. 10.30 Toespraak d. A. de Vries en V.A.R.A. Varia. v 10.45 Vervolg V.A.R.A.-orkest 11.00 Vaz Dias. 0 11.10 V.A.R.A. (vervolg). 11.4512.00 Gramofoonpl. Hulzen: Golflengte vanaf 1 October 1875 M. 8.009.15 en 10.00 K.R.O. Gramofoonpl, 11.30—12 00 Godsd. halfuurtje. 12.151.45 Sextetconcert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Kinderuur. 4.00 H.I.R.O. Uitzending voor de Ned. Ver een. van Spiritisten „Harmonia". 1. Os- sian's lied „Pourquoi me revcillcr?" uit „Werther" van Massenet, gezongen door Jo seph Hlslop (tenor). 2. Lezing van ds. M. Beversluis over „God en mensch volgens bet Spiritisme". 3. Strijdmarsch van de Pries ters uit „Athalia" van Mendelssohn door het Philharmonisch Symphonie Orkest to New York o.l.v. dr. Willem Mengelberg. 4.30 H.I.R O. Uitzonding voor de Theosofi sche Vereeniging. 1. Lezing van mej. C. W. Dijkgraaf over „Licht in de duisternis". 2- Stimmt an die Saiten uft „Die Schopfung" van Haydn door het Basilica koor o.l.v. Pius Kalt. 5.00 K.R.O. Orkestconcert 5.45 Sportpraatje. 6.00 Vervolg orkest. 6.25 Causerie. 6.45 Esperanto-praatje. 7.00 Gramofoonplaten. 7.1n Lezing. 7.45 Lezing. 8.00 Orkestconcert 9.00 Voordracht. 9.15 Vaz Dias. 9.30 Dansmuziek. 10.00 Optreden Kunstflultist. 10.15 Orkestconcert. 11.00 Optreden Kunstfluitist. 11.15 Dansmuziek. II.30 Gramofoonplaten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6