DE HOLLANDSCHE DAMES TE KOPENHAGEN -I EEN BLINKEND KOBTSWs^ j| HET PROEFELFTAL GESLAGEN NEDERLANDSCH ELFTAL SAMENGESTELD Verrassingen in de middenlinie DE WEDSTRIJDEN OM DE NAT. KAMPIOENSCHAPPEN HET HERSTELLINGSOORD VOOR ONDERWIJZERS WAT ETEN WIJ MORGEN? GLASTRA'S VISCHHANDEL Radioprogramma ZWEMMEN Succesvolle prestaties van onze landgenooten Kopenhagen, 5 Oct. (V.D.). Dinsdag avond werden de Internationale Zwemwed strijden, aan welke onze zwemsters Jenny Kastein en Puck Ovcrsloot deelnemen, voortgezet. Evenate Zondag bestond er voor de wedstrijden groote belangstelling. Zooals verwacht werd, toonde onze land genoote Jenny Kastein op de 400 M. school slag, waarvan zij wereldrecordhoud6ter is, haar overmacht. Else Jacobsen en Kerstin Isberg, waren niet tegen haar opgewassen, al nam de Deensche zwemster revanche op den nederlaag tegen Keretin Isberg, Zon dag geleden, hoewel laatstgenoemde het Zweedscho record verbéterde. .y-.i V. Vf PUCK OVERSLOOT. Lilly Andersen streed dapper, doch ver geefs tegen Puck Oversloot, die zoowel op de vrije slag als bij rugzwemmen 100 M. de Deensche kampioene achter zich liet. Aangevangen werd met oen wedstrijd 100 M. vrije slag, waarvoor onze landgenoote Puck Oversloot, Lilly Andersen en Elly Lansen aan den start verschenen. Puck Oversloot had direct een kleinen voor sprong. Lilly Andersen zat haar weliswaar direct op de hielen, doch eindigde als twee de met bijna 1 M. achterstand. De tijd vah Puck Oversloot was 1 min. 13.5 sec.; van Lilly Andersen 1 min. 14.5 sec. Daar de Deensche recordtijd van Lilly Andersen 1 min. lf.6 sec. is, blijkt wel dat de Deensche kampioene niet in haar bes ten vorm was. De tijd van Elly Larsen als derde was 1 min. 24.6 sec. De 4C0 M. schoolslag, waarvoor Jenny Kastein, Kerstin Isberg en Else Jacobsen uitkwamen, was zeer spannend. Op de 150 M. lagen de drie zwemsters gelijk. Bij 200 M. was onze landgenoote, met op dien af stand een tijd van 3 min. 15.4 sec., iets voor. De Deensche on Zwecdsche zwemsters trachtten bij te komen, doch dit gelukte niet. Jenny wist haar voorsprong tot 5 M. te vergrooten. Op de laatste baan van 33J5 M. werd haar voorsprong echter iets klei ner door dat Else Jacobsen en Kerstin Isberg zij aan zij een snellere spurt dan onze landgenooten inzetten. Zij kondan echter niet meer dan ongeveer 2 M. inlia len. Jenny Kastein, wier wereldrecord 6 min 38.4 sec. bedraagt, zwom thans de 400 M in 6 min. 48.6 sec. Else Jacobsen, de Deen sche kampioene met een tijd van 6 min. 49.4 sec werd tweede in een tijd van 6 min. 53.2 sec,, terwijl de Zweedscbc zwemster Kerstin Isberg derde werd in 6 min. 53.8 6ec., een nieuw Zweedsch record. De spanning ouder het talrijke publiek was zoo mogelijk nog grooter bij den wed strijd over 100 M. rugslag. Puck Oversloot toonde dadelijk dat zij stukken beter was dan haar Deensche te genstandster Lilly Andersen. Als derde zwom de 14-jarige Tove Nielsen mede. Puck Oversloot won met bijna anderhal ve lengte voorsprong in 1 min. 26.7 sec de tijd van Lilly Andersen was 1 min. 29 sec. en van Tove Nielsen 1 min. 32.1 6ec. Tenslotte had een wedstrijd in reddend zwemmen plaats, waarvoor Jenny Kastein de Deensche kampioene Edle Nielsen had uitgedaagd. Gezwommen werd eer6t met zandzakken en daarna met een levende drenkeling. Hoewel het onderscheid niet groot was, heeft de Deengche kampioene beide nummers van onze' landgenoote go wonnen. Daarna werden de wedstrijden voor beo- ren gehouden. BEB VAN KLAVEREN NAAR AMERIKA. Hei conflict met Theo Huizenaar bijgelegd. Rotterdam, 5 Oct Het bestuur van de Nederlandschc Organisatie van Beroeps boksers deelt mede, dat in een gisteravond te Rotterdam gehouden vergadering, waar bij mede aanwezig waren de manager Theo Huizenaar, de bokser Beb van Klaveron en diens vader, volledige overeenstemming is bereikt inzake het tusschen partijen ge rezen geschil. Het bestuur constateerde met voldoening, dat bij geen der partijen eenig voornemen beeft bestaan contractuoele verplichtingen niet na te komen. Bestaande meeningsver- Op Uw remmen, banden, stuurinrichting, verlichting, ent komt het aanl Laat die door eea vakman eontroleeren K.NAC.-Velligheidsweek v»n 3 (et 8 October schillen en uitecnloopende opvattingen over afspraken enz. werden na uitvoerige be sprekingen opgehelderd. Van Klaveren kreeg vervolgens officieel toestemming om a.s. Maandag alleen naar Amerika te vertrekken, waar hij zich stelt onder leiding van een Amerikaansch ma nager. Huizenaar blijft tot wederopzegging toe Europee6ch manager voor Van Klave ren, 'en ontvangt van diens gage tijdens zijn verblijf in de Vereenigde Staten een nu reeds officieel vastgelegd percentage. Bristol Rovers speelt een vlot ten wedstrijd en wint met 74 Rotterdam, 5 October. Ten aanschou- \ve van ca. 15.000 toeschouwers heeft he denmiddag op het Sparta-tcrrein het Ne- derlandsch elftal een oefenwedstrijd ge speeld tegen de Engelscbe derde klas prof club „Bristol Rovers". Over het algemeen hebben de bezoekers van een goeden, vlotten wedstrijd kunnen genieten, waarin natuurlijk vooral het flj no voetbal der Engelschen opviel. De opstelling der beide elftallen was als volgt: Holland: van Male, doel; Webec en van Run, achter: J. Paauwe, B. Paauwe en van Heel, midden; Nagels, Bonsema, v. d. Broek, Mol en van Nellen, voor. Bristol Rovers: Windsor, doel: Pickerinn en Donald achter; Irving, Stoddart en Le wis, midden; Mac Nestry, Routledge, Riley, Eyres en Jackson, voor. De leiding berustte bij scheidsrechter Is raëls. Reeds dadelijk is het te zion, dat de gasten niet van plan zijn met zich te laten sollen, want reeds in do eerste mi nuut spelens valt een Engelsch doelpunt. Nauwelijks is afgetrapt of de voorhoede trekt er met het leder .tusschen uit on be legert in een oogwenk het Hollandsche doe) In een minimum van lijd is de bal voor do doelmond gelegd en even vlug kogelt de links-binnon Eyrcs bet leder in bet net (0—1). Het Hollandsch team begint zich nu ook wat meer los tc werken en er volgen onkele tegenaanvallen, die echter voor het meerendeel zonder voel moeite door de Engelsche backs bezworen worden. Onder- tusschen blijven de Engelschen een fijn technisch partijtje voetbal vertonnen, dat alleszins de moeite waard is gezien te wor den. Van Nellen lost een slechten schuiver waarmede Windsor weinig moeite hoeft Aan den anderen kant kogelt Jackson naast. De gasten vertoonen tusschen de bedrijven door goed veldspel met fraai kopwerk. Er volgt dan een periode, waar in de Engelschen het spel geheel beheer schen en het Hollandsche doel met huD folie, goed opgezette aanvallen in het nauw brengen. Een doelpunt kan niet uitblijven. Op een gegeven moment breken de gasten door de Hollandsche achterhoede en Riley, die zirh goed heeft opgesteld vergroot met den fraai keihard 6chot de voorsprong (9—2). De Hollanders geven zich evenwel niet gewonnen en kort voor de rust scoort Mol met een hard schot het eerste tegenpunt Nadat v. d. Broek in het zijnet geschoten heeft is het ru6ten. Na de thoe zorgt he' Hollandsche team na enkele momenten voor een verrassing. Nagels zet het lede»- goed naar binnen, van welken kans v. d Broek profiteert door met een schuiver Id den hoek de partijen op gelijken voet te brengen (22). De gasten beginnen nu echter goed lo.- te komen en ondernemen aanval op aaD val. Uit een vrijen schop bezorgt Stoddari Bristol weer de leiding, terwijl vlak daar op Mac Nestry den stand op 42 breügt Dezelfde speler, die den geheelen wedstrijd uiterst gevaarlijk was, scoort even daar na no. 5. Na eenigon tijd begaat een van de Engelschen een overtreding binnen hei beruchte gebied. De toegekende penalty wordt door van Nellen in een doelpunt om gezet (35). Doch er is nog niet goed en wel afgetrapt als Eyres uit een voorzet van rechts den stand op 6—3 brengt. Jackson zorgt tenslotte voor no. 7. Kort voor het einde verkleint v d. Broek den achterstand met een fraai schot (47). Voor den extra-wedstrijd tegen de Belgen op fó October a.s. Rotterdam, 5 October. De keuze-com missie van den Koninklijken Nederland schen Voetbalbond lieeft na afloop van den wedstrijd van het Nederlandsch proefelfta) tegen Bristol Rovers hedenavond het vol gende elftal samengesteld voor den extra wedstrijd België—Holland, welke op 16 Oc tober a.s. tc Brussel zal worden gespeeld: Doel: van der Meulcn (H.F.C.), aanvoer der. Achterhoede: Van Run (P.S.V.), Wcber (A.D.O.). Middenlinie: Pelikaan (Longa), Van den Broek (Xerxes), van Heel (Fcijenoord). Voorhoede: Nagels (Enschede), Adam (H- V.V.), van den Broek (P.S.V.), Mol (K.F.C.) van Nellen (D.H.C.). Reserves: Van Male (Feijenoord), van Stokken (D.W.S.), B. J. Paauwe (Feijenoord) en Bonsema (Velocitas). 'Nr SCHERMEN i Het programma De wedstrijden om de nationale kam pioenwedstrijden van den K.N.A.S.B. zul len als volgt worden .gehouden: A. Floret dames. Deze wedstrijd zal een open wedstrijd zijn, welke op Zondag 27'November a.s. zal worden gehouden itf de schermzaal v. d. Voodt te Rotterdam. Hierbij zal om vijf, treffers geschermd worden. B. Floret en sabel hoeren: Elk van deze wedstrijden zal geschermd worden in twee gedeelten namelijk voor rondes en een eindronde. Hierbij is even eens het aantal inschrijvingen onbeperkt. Zoowel in de voorrondes als in de finale zal om vijf treffers getrokken worden. De voorwedstrijden zullen als volgt ge houden worden: Op floret: 6 November te Amsterdam in de scherm zaal Aerts. 20 November in de zaal van het club huis te Werve te Den Haag. Op sabel: 16 October in de zaal van de afdceling Breda van den K.O.O.S. te Breda. 16 October in de schermzaal Giandome- nici te Amsterdam. 23 October in de schermzaal Bouillet le Den Haag. 30 October in do schermzaal van de Rij school te Amersfoort. De finales hebben plaats: 11 December op de flöret in de scherm zaal Gysberti Hodenpijl te Leiden. 18 December in de schermzaal Brassine te Haarlem. Alle ingeschrevenen moeten in het bezit zijn van het licence d'amateur, terwijl zij moeten opgeven waar hij aan den voor- wedstrijd wenscht deel te nemen. Scher mers woonachtig in een plaats waar de voorwedstrijd gehouden zal worden moe ten echter in hunne woonplaats mecscher- men. Ieder ingeschrevene zal verplicht zijn voor elk wapen waarop bij mededingt een inleggeld te betalen van 2.50. Dit inleg- geld wordt teruggegeven aanreiken scher mer, die werkelijk aan den voörwedstrijd of eindstrijd deelneemt. Bij niet opkomen vervalt het inleggeld aan den K.N.A.S.B Deze maatregel werd genomen, om te beletten, dat ingeschreven schermers hunne inschrijving niet gestand doen, waardoor het te voren regelen van een wedstrijd onmogelijk is. Bij iederen voorwedstrijd is een lid van de tochnischc commissie van -den K.N.A. S.B. aanwozig, terwijl bij den dames wed strijd en do eindwedstrijden der Jieercn de geheele technische regeling in handen ligt van de technische commissie van dien bond. Van eiken voorwedstrijd zal een derde of tenminste drie deelnemers voor den cindwedstrijd worden geclasseerd. Eerste steenlegging van het nieuwe gebouw te Lunteren E d e, 5 October. Onder veel belangstel ling had Woensdagmiddag te Lunteren de eerste steoDlegging plaats vari het nieuw op te bouwen herstellingsoord van den Bond van Ned. Onderwijzers. Nadat do voorzitter van den Boud, dc heer J. P. W. van der Sluijs uit Rotterdam, de aanwezigen had welkom geheoten, her innerde hij aan de cultureele taak van den Bond, «.I. het werk voor de jeugd, maar ook heeft hij zich tot taak gesteld te wer ken in het belang van hen, die bij bet on derwijs betrokken zijn. Spr. gaf verschil lende staaltjes van den zenuw slooponden arbeid van de onderwijzers. Zij, die daarbij dreigden onder te gaan, moesten geholpen worden. Zoo kwam men in 1898 in samenwerking met het Ned. Ond. Genootschap tot sticb ting van een herstellingsoord. Dat wil zeg gen, het gebouw is van den Bond, terwijl de exploitatie is opgedragen aan een com missie van beheer, waarin beide organisa ties vertegenwoordigd zijn. Spreker herinnerde vervolgens aan de oprichters, de becren Crameris, Ketelaar en De Vos. Ruim 30 jaar hoeft het oude gebouw zijn patiënten geherbergd, 4272 vonden er rust en vele genezing. Toen kwam op 29 Februari van dit jaar de catastrophe. Het gebouw werd een prooi der vlammen. Het hoofdestuur besloot ondanks de tijdsomstandigheden aan de commissie van beheer weder een nieuw gebouw te schen ken. Onder leiding van den architect, den heer J. Grijpma en den opzichter, den heer Rutgers, hoopt spreker, dat dit nieu we gebouw, mooier cn beter dan het oude. goed ingericht tot stand zal komen. Hierna ging hij over tot het verrichten van do plechtigheid. Eerst werd een oor konde ingemetseld, waarna de eerste steen gelegd werd. Vervolgens werd het woord gevoerd door don burgemeester van Ede, rrjr. dr. C .0. Ph. baron Creutz, die huldo bracht aan het hoofdbestuur voor het initiatief on dank voor zijn besluit om het nieuwe ge bouw weder in Lunteren op tc bouwen. De heer notaris Dinger te Lunteren sprak als een vriend van deze instelling, terwijl de boeren M. Mieras en Westhoff resp. na mens de commissie van beheer en het N.O.G. dank brachten voor het nieuwe ge bouw. Ten slotte dankte de voorzitter voor de vriendelijke woorden en de betoonde be langstelling. SPOEDEISCHENDC RAADSVERGADE RING TE BARNEVELD. Barnevel d, 4 Oct. De he»ron L. Cozijn sen, A. Fikse cn H. Geurts, allen li<5* van den Raad alhier, hebben den burgemeester de zer gemeente verzocht eon spoedeischende raadsvergadering uit te 6chrijven, in ver band met de benoeming van een directeur- boekhouder dor gemeentegasfabriek, waar voor een oproeping is geplaatst. Het geval heeft zich namelijk voorgedaan, dat ook de heer W. Stuart, te Dordrecht, tot de sollici tanten behoort, terwijl hij tevons als no. 1 is geplaatst op dc voordracht van een der gelijke benoeming te Franeker. Mocht de heer Stuart die hier, gelijk bekend, reeds tweemaal is benoemd, doch door den plaat selijken geneesheer is afgekeurd, waarna hot raadsbesluit, houdende zijn benoeming, door de Kroon is vernietigd opnieuw worden benojmd, dan is hij bereid deze be noeming aan te nemen, niettegenstaande het salaris te Franeker aanmerkelijk hooger is dan hier. Vandaar hot verzoek der bedoelde raads leden om een spoedeischende raadsvergade ring, welk verzoek echter vervalt, wanneer de burgemeéster bereid is vóór 15 October a.s. een gewone raadsvergadering te hou den. Zooals te begrijpen is houdt de benoeming van een directeur-boekhouder der gasfa briek de gemoederen der ingezetenen hier steeds bezig. SCHEIDENDE ONDERWIJZER. Barneveld, 4 Oct. De heer C. G. J. Bloy6 van Treslong, onderwijzer aan de Hcrv. school te Voorthuizen, heeft het on derwijs, na 43 dienstjaren, met pensioen verlaten. Ten bewijze hoe hoog dez? opvoe der der jeugd stond aangeschreven, bood het schoolbestuur den heer Bloys een schilder stuk aan, voorstellende de 6cliool, waar hij heeft gewerkt, en vervaardigd door den be kenden kunstschilder, den heer A. H. Ko ning, aldaar. Verder offreerden zijn colle ga's en de leerlingen den scheidenden mees ter een schemerlamp, terwijl de oud-leerlin gen hem een divan aanboden. VAETEEKENSCHOOL TE BARNEVELD. Barneveld, 4 Oct. De voorzitter van het bestuur, de heer J. Weetrik, heeft hier gisteravond de vakteekenschool geopend. Spreker heette den heer C. J. Schimmel, die wegen het bedanken van den heer G. D. Bos tot bestuurslid der school is benoemd, wel kom. en hoopte dat de benoemde lang in het bestuur zal mogen zitting hebben. Verder Voor de Koffietafel Olympiade-eieren. Bereiding: 6 hardgekookte eieren (10 min.), 100 gr. champions een portie tomaten saus, 3 lepels geraspte kaas, 2 beschuiten, 1 lepel boter, 1 lepel tomatenpurée, 2 lepels melk, peper, zout, gehakte peterselie, wat fijngeraspte ui. Snij de eieren in de lengte in tweeën. Haal de dooions er uit. Wasch de cham pions, 6nIJ ze in stukjes on smoor ze in de boter. Voeg er een lepel geraspte beschuit, de tomatenpurée, 1 lepel geraspte kaas, de gehakte peterselie, peper en zout naar smaak en ten slotte oen mespunt geraspte ui bij- Meng dit alles met de gezeefde eier dooiers goed dooreen. Roer er daarna de melk door. Vul hiermee de eieren goed hoog, dek zq toe met de andere helften, log ze vervolgens stervormig met de punten naar elkaar toe, in een vuurvasten schotel. Meng door de tomatensaus den rest van de ge raspte kaa6 en leg dit rondom de eieren. Zet het gerecht dan 5 minuten in een ma tig warme oven en dien den schotel op, bestrooid met de gehakte peterselie. Voor de Middagtafel. Gestoofde zalm. Aardappelen. Worteltjes. Wentelteefjes. Bereiding zalm: 2 mootcn zalm elk van 500 gram, 10 gr. zout, 2 d.L. Rijnwijn, 100 gr. botor, 1 eier dooier, 1 ui, 10 witte peperkorrels, 1 bo6je peterselie, sago, peper, citroensap. Wrijf de mooten zalm in met het zout. Leg zc in de stoofpan met de helft van de boter, de gesnipperde ui, peper, een paar takjes peterselie, don Rijnwijn en vervolgens zooveel water, dat de'visch juist onder ligt. Breng het vocht aan de kook, zet den scho tel daarna in den oven of op oen zeer ge temperd vuur en laat de viscb gaar stoven 20 min.). Ontdoe de visch verder van het vel en de graten, maar zorg dat ze niet koud wordt. Zeef dan de vischbouillon en bind ze met wat sago. Vermeng de saus vervolgens met den eierdooier, den rest van de boter, de citroensap, zoo noodig nog wat kruiden, en giet de 6aus over de visch. DE BENOODIGDE VISCH even bestellen bij UTRECHTSCHESTRAAT 40. Tel el 92. richtte spieker het woord tot den nieuwen directeur, den heer G. Lijssen, die den he2r II. ten Ham is opgevolgd. Spreker is over tuigd, dat deze keuze -een gelukkige zal blij ken to zijn. Ten slotte sprak de voorzitter waardeë- rende woorden tot den nieuwen leeraar, den heer W.-ten Ham, die ongetwijfeld, de voetstappen van zijn vader, den heer H. ten Ham, aan wicn de school zooveel te danken heïft, zal drukken. Daarna werd het woord gevoerd door den heer Lijesen, die dankte voor zijn benoe ming. Spreker hoopte het in hem gestolde vertrouwen niet to zullen beschamen. Vervolgens bracht hij hulde aan zijn voor ganger, meergenoeraden heer H. ten Ham, die de vakteekenschool heeft gemaakt tot wat zij thans is. Vrijdag 7 October. Hilversum: 8.00 V.A.R.A. Gramofoönplaten. 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Gramofoonplaten. 11.15 P. J. Kers: Onze Keuken. 11.45 Voordracht door Hetty Beck. 12.01—2.00 Concert door het A.V.R.Ö.* Klein-Orkcst o.l.v. Nico Troep. 2.00—2.30 Gramofoonmuzick. 2.304.00 Concert door het A.V.R.O.-Ka< mer-orkest o.l.v. Louis Schmidt, 4.00 V.A.R.A. Gramofoonplaten. 4.40 Voor re Kinderen. 5.20 V.A.R.A.-Klein-orkest o.l.v. Paul Du« chant. 6.15 Orgelspel door J. Brookhouse Mac- Carthy. 6.40 W. v. d. Sluis: Verspilling van pro ductieve krachten (II). 7.00 Vervolg orgelspel. 7.15 V.A.R.A.-Klein-orkest, vervolg en Gra mofoonplaten. .00 V.P.R.O. Mej. Dr. N. A. Bruining: De komst der moderne richting (II). 8.30 Concert. C. Voute, viool. Mevr. E. Geyer-Donath, viool en B. Tjomsma, piano. O.a. Trio Es gr. t., IC. V. 498, Mozart. 9.00 Dr. A. Groeneveld: De zin van den menschehjken arbeid. 9.30 Vervolg concert. O.a. Sonate nr. 2 G, gr. t. Telcmann. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 B. Blinxma: Nieuwe Zakelijkheid. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00—12.00 V.A.R.A. Gramofoonplaten. Huizen: 8.00—9.15 en 10.00 K.R.O. Gramofoonpla ten. 11.30—12.00 Voor zieken en ouden van dagen. 12.151.45 Sextetconcert. 2.003.00 Solistenconcert, zang en piano. 3.00 Kamermuziek. 4.30 Orkestconcert, 5.30 Vorkeerslezing. 5.50 Gramofoonplaten. 6.15 Causerie. 6.45 Gramofoonplaten. 7.10 Lezing. 7.45 P T.T. Kwartiertje. 8.00 Orkestconcert m.m.v. Pianosolist 9.15 Vaz Dias. 9.30 Populair concert door orkest en Gra« mofoonplaten. 11.00—12.00 Gramofoonplaten,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6