FIE CARELSEN GAAT JUBELEN Sport „AAN DE ZUSTERS" SAUL EN DAVID IN DEN RAAD VAN BARNEVELD GEEN INJECTIE BIJ ZUS BRAUN ,IN 'T ONGERIJMDE' Een „oproerige krabber die den deemoed ademt De „Oproerige Krabbelaar" van Het Volk, de heer A. B Kleerekoper, na langen tijd van ziekenhuisverpleging weer in huis te ruggekeerd, wijdt in het nummer van ge noemd blad van Zaterdagavond een woord van diepen eerbied „aan de zusters" dat ditmaal eens eiken korrel van oproerigheid mist en ook monig onzer uit het hart zal zijn gegrepen. Hij schrijft: Vandaag, bij mijn terugkeer in eigen wo ning, na drie en eon half jaar, wijk ik wel bewust en na rijpe overweging af van mijn vaste gedragslijn om in dezen hoek nooit te reppen van het „Ziekenhuis". Ik zou ver onder de maat blijven, indien ik hier van daag niet sprak over een groep van raen- schcn, wier beteekenis men eerst leert in zien als men in de onbekende wereld der zieken belandt: de verpleegsters. Ik wist niet, dat er één beroep in de we reld bestond, waarin bijna zonder uitzon dering iedereen méér dan honderd procent geeft van hetgeen er in redelijkheid ver langd kan worden. Ik ben in drie Neder- landsche ziekenhuizen geweest. Van het Duitscho heb ik slechts vage herinnerin gen; ik was toen to ver heen. Maar hier in de Bocrhaave-kliniek, in het Diaconessen- gesticht in Den Haag, in het Wilhelmina- gasthuis, heb ik deze groote les geleerd. Over den professor zwijg ik behoedzaam. Even vastbesloten als hij voor mijn behoud gevochten heeft, zou hij mij vermoorden, als ik over hem in do krant ging schrij vendaar zijn trouwens ook geen woor den voor! Maar de zusters! Wie begrijpt daar wat van. die het niet beleefd heeft? Een lange arbeidsdag.voor dit werk is ook nu de arbeidsdag nog lang; een buiten staander kan dit niet inzien. Aldoor een ge spannen verantwoordelijkheid. Een terug deinzen voor niets. Duizend groote en klei- I ne plichten tegelijk, die zonder uitzonde- ving volmaakte stiptheid eischen. En daar bij. ziedaar het moeilijkste en de hoofdzaak, een voortdurend zich verdiepen in de ge moedsgesteldheid van al deze zieken, tel kens weer andere, die zij weer omhoog moeten werken. Er gaat een herstelde weg. Het bed wordt verfrischt en staat weer klaar. Een uur later ligt er een nieuwe patiënt in. Een kinrl. Ken allerliefst klein wezen. Het is i» een gevaarlijk parket. De zusters kernen in actie. Het kind is een dot. Niets is teveel voor het kind. Weken on maanden duurt liet hardnekkige gevecht, nacht, cn dag. Al- I les is een triomf: de eerste rustige nacht De eerste gretige hap eten, het eerste vroo- lijke lachje, het eerste uurtje op, het eerste I stapje buiten. Moeder komt op het tweede plan. „De I zusters" zijn alles, kunnen alles, krijgen al Je kusjes. Dén, na weken en maanden, ko- I men de ouders, de zegevierders. Zij hebben I naast om hun kind mee naar huis te ne men. want daar zal het feest zijnHet bed wordt verfrischt en staat weer klaar. Een uur later ligt er een nieuwe patiënt in. Al deze vrouwen, die zich met heel haar I hart hadden vastgebeten in het kleine we- I zpn. kijken flink. De soldaat schreit niet Sluit de gelederen. En voorwaarts, marsch! Drie en een half jaar hebben ze alles voor I me gedaan wat je voor een mensch doen I kan. Zieken zijn moeilijk en pijn maakt on- I icvreden. Drie en een half jaar vroeg je be- I langstelling voor al wat je betrof, hartelijk- beid, mééleven. Je werd een huisgenoot, een Ifamilielid, een vast meubel van den inven- j aris. Toen kwam het toovcrwoord: „naar I huisMet één ruk wendde jc je om. naar 1 '!e vrijheid, naar het leven, wèg! En na- j'uurlijk moesten ze ook dit met je deelen. I^fet je móé gelukkig zijn, omdat je heen Ikon, uit het pijnhuis, maar waar zij blijven Iwaar haar oogen den heclcn dag licht Imoeten ontsteken in de duisternis. Ik ben wèg. Het bed wordt verfrischt. |0ver een uur ligt er een nieuwe patiënt in. Als jullie wisten, zustertjes, hoo groot ■mijn eerbied is |het eerste postpakket uit indie. Op Schiphol aangekomen. Zaterdag j.l. is op Schiphol met de lucht- Imail het eerste postpakket uit Indië ont- vangen, dat door de lucht naar Nederland lis vervoerd. In verband met den Zondag Ikon eerst Maandagochtend inklaring door |<le douane plaats hebben. Vanochtend is Jbet pakket per expresse bij den geadres seerde in Den Haag bezorgd. Het was 5 [October uit Indië verzonden. hoog water. H c d e 1 (Gelderland), 17 Oct. Morgen, Dinsdag '18 October wordt dc schipbrug [°vcr do Maas te Hedel verlegd. De over tocht geschiedt dan (niet kosteloos) per f eerpont en roeiboot. lier I hetl en I maj hal-1 ,axi-1 he'<| ntc-1 dat I I •uis-f eeul af- r ver<| wereldbibliotheek-expositie te hilversum. H i 1 v o r s u m, 16 October. In kunstzaal kok aan de van Lenneplaan hield de r'ereld-Bibliotheek Zaterdag en gisteren •en expositie van al haar uitgaven. Deze [^toonstelling, welke uitging van do Hil- orsumsche Volksuniversiteit, omvatte o.m. [cn mooie ex-libris-collectie. crisiscollecte t9 baarn. Daarn. De opbrengst van de alhier jshouden collecte ten bate van het Plaat ste Crisis-comité bedraagt ruim 1197. crisis-comité te hilversum. Algemeene collectedag. Hilversum, 16 October. Het Hilver- sumsch Crisis-comité had Zaterdag zijn al- gemeenen collecte-dag. Dc onderzalen van het voormalige raad huis aan den Kerkbrink waren ingericht als Indisch restaurant, in de muziektent speelden do vroolijke Arkendammers en naast do tent draaido een groot rad van avontuur. Verder werd nog door een aantal dames er. hoeren in verschillende deelen cler ge meente ijverig gecollecteerd, waarbij de in zamelaars geholpen werden door muziek- aulo's, een „ondersteuning" die zeker niet overbodig was, want het was vooral in de morgenuren buitengewoon slecht weer en het was voor de collectanten zaak er den moed maar in te houden. liet resultaat was een opbrengst van rond 2900. Geen directeursboekhouder der gasfabriek, doch een adviseur B a r n e v e 1 d, 15 Oct. Heden werd de gisteravond geschorste raadsvergadering voortgezet Burgemcestor en Wethoudors deelden me de, dat, inplaats van den heer Sneep, tot adviseur der gasfabriek alhier is benoemd de heer J. van Dam, directeur der gasfa briek te Nijkerk, die reeds gebleken is een kundig vakman tc zijn. Dit heeft de meer derheid van het college, de beide wethou ders doen besluiten, den raad voor to stellen voorloopig niet over te gaan tot be noeming van een directeur-boekhouder, doch genoemden adviseur tc bestendigen. Dit was bij lange na niet naar den zin van de heeren Geurt, Cozijnsen en Fikse, die breedvoerig de voordeden van een directeur bepleitten. Laatstgenoemde wond zich hier bij zoo op, dat hij den heer Middelman, on langs tot wethouder benoemd, die van groot voorstander van een directeur, thans een te genstander is geworden, vroeg of deze front verandering wellicht de Judaspenning was voor do verkregen wethouderszetel. De voorzitter achtte deze uitdrukking be- leedigend en vroeg den heer Fikse tot drie maal toe, haar in te trekken, wat genoemd raadslid weigerde, waarna de voorzitter hem het zwijgen oplegde. De heer Effrink wees er op, dat, volgens het bijbelverhaal, destijds het volk riep om Saul tot koning te hebben, die echter later bleek geen beste te zijn. De heer Cozijnsen gal' de voorkeur dan ook aan David, van wien men leest, dat hij zijn tienduizenden versloeg, in tegenstelling met Saul, die slechts een tiende gedeelte voor zijn rekening nam. De heer Blaauwendraad vermoedde, dat men ook veel gemakkelijker over David dan over Saul zou kunnen beschikken. Immers David een bekende Amsterdamsche pluimveehandelaar bezoekt wekelijks on ze markt. Daarna werd overeenkomstig het voorstel van do wethouders besloten. Verder werd besloten tot het aangaan van een geldlcening, groot 170.000. Op voorstel van B. en \V. werden de gemeenterekening en de rekening der gasfabriek, beide over 1931, voorloopig vastgesteld. Goedgevonden werd do gemeentebegroo- ting van 1932 eenigszins te wijzigen, waarna besloten werd, dc pest voor uitbreiding en verbetering der gasfabriek met 2000 te ver- hoogen en op 5000 te brengen. Vervolgens werd de gemeentcbegrooting voor 1933 den raad aangeboden. Na geruimen tijd verschillende zaken in geheime zitting te hebben behandeld, deelde tie voorzitter, namens den raad, mede, dat voortaan ook de bouwvakarbeiders crisis- stoun zullen ontvangen. Als laatste punt kwam aan de orde het voorstel van B. en W. om zich voor 75% garant te stellen ten opzichte van een dan uit het provinciale fonds aan te vragen som van 9000, waaruit kleine landbouwers, die dit aanvragen, geholpen kunnen worden. De ze gemeente heeft echter ongeveer 1000 der gelijke landbouwers, zoodat slechts enkelen gelden van de gemeente zouden ontvangen. Gedachtig aan het spreekwoord: beter ccn luis in den pot, dan heelemaal geen vet, ver klaarde dc heer Romeijn zich voor dit voor stel, waarop de voorzitter genoemd raads lid vroeg, of hem het vetgehalte van een luis bekend was. Zeer ad rem antwoordde de heer Romeijn, dat dit geheel afhing van de(n) persoon, van wic(nï het beestje afkomstig was. (Vermelding verdient, dat ze geestigheid wercl gedebiteerd, nadat de raad in twee da gen tijds, ruini 13 uur vergaderd had. Wei een bewijs dus, dat lange vergaderingen niet geestdoodend behoeven Ie zijn. Corr.) Daarna werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Ten slotte hield een cler raadsleden nog ccn rede van een half uur, waarin hij zijn collega's krachtig op het hart drukte, torh vooral kort te zijn, wijl anders dc raadsver gaderingen wel eens langdurig konden wor den, waarna de voorzitter den hamer, ten teeken van sluiting, krachtig op de tafel deed neerkomen. de weg nijkerk-bunschoten. Bunschoten. Op een door 'den A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan het betrokken Waterschap gericht verzoek om een ver betering van den weg Nijkerk-Bunschoten, voor zooveel bij dat Waterschap in onder houd, te willen bevorderen, ontvingen ge noemde Verccnigingen bericht, dat in de noodzakelijke herstelling zal worden voor zien. Gestoken door een gevaarlijke spin, de black widow" Het verhaal van een injectie die me vrouw Z. Philipsen-Braun tijdens de Olym pische Spelen toegediend zou zijn, heeft in den lande nogal indruk gemaakt en eenigs zins wrevelig gestemd jegens den Araeri- kaanschen sportgeest. Dc heer v. d. Putte, de leider cn trainer van onze Olympische ploeg, heeft in een propagandavcrgaderiiig te Apeldoorn van den Apeldoornschen Athletiekkring gchou den, op een desbetreffende vraag daarom trent niet onbclangrijko medecleelingen ge daan. Hij en Chris Borger behoorden onder het belangstellend publiek toen Zus in de demi finale uitkwam. Zij vondon dat Zus niet goed zwom. De heer v. d. Putte begaf zich daarop naar zijn hotel en kwam toevallig in een autobus, waarin mevrouw Braun en haar dochter en nog twee dames zaten. Mevrouw Braun en Zus huilden; Zus had namelijk ineens zoo'n pijn in haar been ge kregen. De heer v. d. Putte ie met de da mes naar haar hotel gegaan, heeft het been onderzocht en het gemasseerd. Volgens hem was een spier gezwollen; plotselinge kramp in de spieren komt bij zwemmers veel voor. De opgezette spier was ook goed voelbaar. Hij raadde Zus aan een warm bad te nemen, waaraan zij direct gevolg gaf. De heer v. d. Putte wilde de verant woordelijkheid niet dragen-alleen in deze zaak iets te zeggen en zoide dus dat er een dokter bij gehaald moest worden. Een dok ter kwam. Hij schreef heete omslagen voor. Maar het hielp niet. Eon andere dokter werd ontboden; die zeido dat het been kou de omslagen noodig had. Echter: de pijn nam toe. Zus is vervolgens naar het hospi taal overgebracht. Mevrouw Braun had hier eerst nogal bezwaar tegen, maar de hoofdleiding wist haar van de noodzake lijkheid te overtuigen. Een zevental dokto ren zoo vertelde do heer v. d. Putte constateerde daar dat Zus door een black widow een gevaarlijke 6pin, die heel zeld zaam voorkomt, \va6 gestoken. Dat zeld zame heeft blijkbaar geïnspireerd tot het verhaal dat haar een injectie zou zijn toe gediend. De heer v. d. Putte bekende, bij het hoo- ren hiervan stilletjes gelachen tc hebben. Zoo iets leek hem werkelijk erg gezocht, want ccn injectie dien je zoo maar niet on gemerkt toe. Als je een prik voelt, 6chrik je toch en je roept: Au! Zulks is bij Zus niet voorgekomen. Bijdien bestond er heel geen aanleiding om Zus al6 gevaarlijk voor het kampioen schap te beschouwen, wat het algemeen in zicht was. Deze uiteenzetting stelt de injectic-zaak ongotwijfeld in een ander licht. schaken. Donderdagavond a.s. speelt de Schaakver- ceniging Amersfoort een wedstrijd tegen „De Pion" uit Hilversum. 'De wedstrijd wordt gehouden in dc boven zaal van Princess Room. Anton van Duinkerken als rijmwoordsvinder De jonge dichter Paul Vlemminx publi ceerde in „Het Venster" een vers, waarin deze regels voorkwamen: 'k Vertel u alles wat ik mij herinder ...bij 't Wcstelbeers kapelleke ginder. Anton van Duinkerken hoeft daar in „De Tijd op Zondag" als volgt op gerea geerd: Men spreekt over de schoonheid van hot Vondelpark, Ik weet daar meer van, want ik heb het omgehark, Er bloeien schoone bloemen rond een vijver, Schoolkind'ren komen met hun onder- wij ver. En Ieeren dan de namen van de planten, Ze dragen vlaggetjes in hunne hanten. En hun gezichtjes ötralen van de vreukd, Ofschoon dc zon in hunne halsjes jeukt. Ook speelt er 's Zondags de harmonie Van het politiecorps het vaderland6che lie. Om vijf uur '6 avonds wemelt het van vogels Dan minnekoozen er Lyceum-vlogele. Een moestuin ligt erbij. Vroeg in den- zomer Levert de koude grond daar al kom- komer. Dan staat er nog, als ik mij goed herinder Het standbeeld van een bect'ren rijm- vvoordvindcr. l'OONEEL Mevrouw Fie Carelsen is vijf-en-twintig jaar aan hot tooneel. Mevrouw Fle Carel een gaat jubileeren. Mevrouw Fie Carelsen zal gehuldigd worden door een comité, dat bezig is zioh te vormen. Tot zoover is alles zooals het behoort te zijn. Alleen mevrouw Fie Carselsen tracht zich tc onttrekken aan wat toch bij een jubileum behoort, wil het een 100 pet, jubileum zijn: mevrouw Fio Carelsen ver zet zich met hand en tand tegen inter views. Er zijn nog andere wegen Woont, of liever resideert, niet ergens in een gastvrij buis „tante Cécile", die nie mand anders is dan mevrouw Cécile Spoor —Carelsen, do moeder van do actrice, die jubileeren gaat? Zou zij, die dan behalve moeder ook actrice ie, niet bereid zijn te vertellen van vroeger? Hangt haar huis niet vol portretten van haar dochter, heeft ze het niet altijd over Fletje, Fiotje, Fietje? Op een vriendelijken Octobermiddag is een medewerker van „Het Vaderland" bij „tante Cécile" do geurige Chineesche thee gaan drinken, waarom haar theetafel be roemd geworden is. Buiten stond een vrion delijke OctoberzoD. Binnen gloeide zacht de kachel. Het water zong. En tanto Cécile vertelde De zon ging onder. De avond kwam. De krant viel door de bus. Menschen spoedden zich langs hot tuinhekje naar huis. Om kort te gaan: wo hebben stof voor een ro man, waarbij de Klop op de Deur een bro chure 16. Hier volgen 6lcchts enkele grepen. Toen Fietje zeven jaar, leerde zij haar eerste rol. Mevrouw Fle Carelsen kan nog vlug rollen loeren. Zij kon dat al als kind. 'tWas in den Haag. Mama 6peeldo toen met Marie Westerhoven, Hesling, MyinSr. en Jan Musch bij Rademaker in het Ca sino, zooals toen Scala nog heette, een stuk genaamd: „De blinde en zijn geneesheer". De tijden waren anders Auto's waren luxe. Malson de Paris telde nog geen actrices tot haar bekoorlijke clientèle. Die maakten alles zelf. Zoo ook mama. Overdag was ze druk in dc weer met Fietje, met de repetities en met do ga-derobe, 's avonds moest comedic worden gespeeld en 's nachts, ach 's nachts was het zoo heer lijk rustig en dus zoo heerlijk rollon leeren, de eene klaus na de andere, altijd maar door. 't Begon stil, dan gaat men allicht fluisteren, om te eindigen met hardop te „memoreeren". Naastaan lag Fietje en sliep. Zoo dacht mama. Maar daar, op een goeden morgen, staat hot kind op en be gint Mama's nieuwe rol te reciteercn. Nog zijn de woorden bekend: „Waar zal ik van leven? Waar zal ik mijn kind van voe den?" zei met groote oogen in een heel smal, bleek gezicht, de actrice, die zelf nog kind was. Scherp onderzoek. Fietje voor de in quisitie. Mama streng, (o ja, het is haar nog aa.n te zien, dat ze heel streng kon zijn): Hoe kom Jij En Fietje biechtte, dat ze 's avonds wak ker bleef, als ze wakker was geworden, om Mama rollen te hooren leeren En Mama dacht: Zou dat kind aan het tooneel willen? Zou ze ook moeten door maken wat ik doormaak? Maar Fietje stelde haar gerust. Nooit Ze wilde niet aan het tooneel en zou er nooit aan willen. Ze zag aan Mama hoe hard het werken was. Mama gerust Men trok naar Rotterdam, naar den Tivoliechouw- burg. Fietje ging naar de school van Van der pussen en leerde braaf. Imiteerde al leen, tot groote wanhoop van Mama, ieder die te imiteeren was, sprak afwisselend plat Haagsch en plat Rotterdamsch, waarbij nog plat Amsterdamsch kwam toen men naar Amsterdam toog, omdat niemand min der dan Louis Bouwmeester voor Mama een eerste plaats had ingeruimd. Maar aan het tooneel wilde Fietje niet Tot ze Louis Bouwmeester spelen zag. In de eene groote rol na de andere. Van het eene succes naar het andere. Tooneel. Too neel. Gebeurt niet, zoi Mama. Fietje trok een lipje. Word wat je wilt, behalve actrice! Fietje kreeg een huilbui. Kijk naar je moeder! Fietje protesteerde. Je bent te lang en le mager! Fiotje rebelleerde. Mama zon op list. Louis Bouwmeester ging naar Indië. Mama zou mee. Al dien tijd Fietje met haar hoop en haer plan nen laten loopen, wie weet tot welke dwaas heden laten overgaan? Zij naar de Tooneel- school, naar Wilson: „Meneer Wilson, u moet me helpen. M'n doohtcr wil en ik wil niet en nu dacht ik zoo: Als u haar nu eens afkeurde. Als u nu eens zei, dat ze geen talent heeft, dat ze geen kans heeft, dat ze mislukken moet... Wilson stemde toe. Fiotje naar Wilson. Met zulke groote oogen in haar smal en bleek gezicht. Declameerde Hélène Swarth: „Het lied van de zee". Slecht. Heel slecht. Stop maar, zei Wilson al gauw, oprecht gemeend. Dat is niks. Geen ziertje talent. En toen is het begonnen Toen is het pas echt begonnen. Toen creëerde ze een scène, viel op haar knieën, smeekte, jammerde. Wil6on keek. Liet haar begaan. Knipperde met zijn oogen en zei ten slotte: Sta op, kind. Ik zal aan jo Moeder schrijven. En schreef: Geachte mevrouw, ik zou een mis- Een debuut in Batavia. Haar moeder vertelt, 's Nachts bleef Fietje wakkerom mama rollen te hooren leeren daad begaan, als ik U niet aanried uw dochter aan het tooneel te laten gaan. Ze kan prachtig comedie spelen. Mama naar Indië. Fietje bij eon oom in huis en naar de Tooneelschool. Hoe Fietje daar gestudeerd heeft, weet mevr. Spoor— Carelson niet. Maar hoe ze buiten de school comedie speelde, die verhalen kreeg ze wel. Van haar broer en van Wilson. Het was een edel drietal dat zich daar in Amsterdam gevonden had. Marie Meu nier, Mien Duymaer van Twist en Fietje Carelsen. Dit is oen stukje dat werd op gevoerd in do tram. Marie Meunier speelde het zotte meisje, Fietje de snibbige, venij nige, hartvochtige zus, Mien Duymaer, do toevallige ooggetuige met het goede hart, die schande sprak van zoo'n mishandeling, die de heelo tram opstookte, die fel tegen Fietje te keer ging, maar die tenslotte ook bij do halte Koningstraat uitstapte en mee een statige révérence maakte met de twee anderen, om het geachte publiek in de tram te danken voor de vriendelijke belangstel ling. En hier is een ander stukje. Als de drie vriendinnen naar do Tooneelschool gingen wandelen, kwamen ze langs drie of vier jongensscholen. Wie de hoofdrol had uit gedacht, wist Mama niet meer, maar wel wist ze nog, dat Fietje, natuurlijk Fietje, zo gespeeld heeft; ze speelde dat ze (nog was Mama gechoqueerd!) dat ze.... dron ken was en dc vriendinnen haar mee wil den nemen, maar zij zich verzetteden lieven langen weg langs do drie of vier jongensscholen. In Amsterdam! Dat kon niet anders dan een optocht worden. Tot voor de Tooneelschool. Waar Wilson, de oude Wilson dan getuige was van de ontbinding van de stoet. Drie zijner leerlingen maakten een statige révérence. 'tWas maar goed, dat Mama uit Indië terugkeerde. Maar kort daarop beraamden Kimmel cn Chrispijn weer plannen om naar Indië te gaan en mevrouw Cécile Carelsen hield van Indië, omdat Indie van haar hield. Je moet mee, Cécile, zei Kimmel. Ik zit met Fietje, zei Mama. Want Fietje wilde ook mee. En Fietje las dan weer in de krant, dat een contract gesloten was met die, clan weer met die, maar zo las nog steeds niet, dat Kimmel en Chrispijn geëngageerd hadden mevrouw Cécile en Fietje Carelsen. Moeder! Kimmel, geef Fietje ook een contractje! Wat moet ik met haar doen? Ze is to lang en te mager. Neem haar dan voor spek en boonen mee. Noe. Ik wil haar reis betalen, dat is al. Maar daar was Fietje niet tevreden mee. En Mama, vindingrijk, zon op een list. Ze deed 150 gld. van haar gage af ten bate van Fietje. Die zou met de Tooneelschool een voorstelling in Utrecht geven. Kimmel zou haar daar kwa-si zien en dan engagee- ren. Zoo gebeurde. Fietje merkte niets. Fietje in de wolken. Kocht alle balonnen van een baasje langs de straat en liet ze los, zette thuis het huis op stelten, want, Mama, ik heb een engagement! Met do Kleist van den Nord-Deutschon Lloyd naar Indië. Lang en mager, met groote oogen onder een grooten hoed, staat Fietje op een foto van het gezelschap, aan boord genomen. Ze was aan bet tooneel, dacht zij. En Mama dacht: maar spelen zal ze niet. Toch heeft ze gespeeld. Natuurlijk heeft ze gespeeld. Haar debuut wa6 in Batavia, najaar 1907. In „De Veroveraar" van mevr. SimonsMees. Chrispijn Sr. was de ver overaar. Fietje behoorde tot de meisjes, die bij hem op de thé kwamen. 'tViel den hee ren directeuren blijkbaar mee. Want toen Do Meid op het repertoire kwam, kwam voor Fietje de eerste groote rol, het arme vrouwtjo in dat stuk. En hiermede eindigt hot eerste deel van de tooneelcarrière van mevrouw Fio Carol- sen, die nu wellicht ze'f maar liever de stof levert van de overige deelen. Want als moeders vertellen gaan..*« I SIR CHRISTOPHER WREN. 20 Oct. 1632—25 Febr. 1723. Den 20en October wordt in de St. Paul's Kathedraal in Londen een herdenkings dienst gehouden ter eere van haar grooten bouwmeester Sir Christopher Wren, die driehonderd jaar geleden het levenslicht zag. Deze zal worden bijgewoond door dc vertegenwoordigers van verschillende instel lingen cn genootschappen met inbegrip van het Koninklijk Instituut van Britsche archi tecten, het Londensch Genootschap en het Genootschap Wren. Het Londensch Genoot schap kondigt een lezing over hom aan op *1 October door Professor Beresford Pitc van Cambridge. Wren werd geboren te East Knoyle in Wiltshire. De groote brand van Londen in 1666, welke de St .Paul en bijna alle Ker ken in de City verwoestte, opende hem de gelegenheid om zijn talenten te ontplooien. De eerste steen van de nieuwe St. Paulus- kerk, welke Wren ontwierp, werd gelegd den 21en Juni 1675. Het koor word in De cember 1697 in gebruik gesteld en in 1710 werd de laatste hand eraan gelegd. Boven dien maakte Wren de ontwórpen voor meer dan 50 van de kerken in de City. Hij stierf den 25en Februari 1723 en werd begvaveo onder het koor van zijn schepping.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7