IN MASSA'S SLIJTERIJ SURINAMER STAAT WEER TERECHT Anderhalf jaar geëischt WONINGVOORZIENING EN CRISIS Een achttal wenschen TWEE DOMINEES EN EEN LUITENANT GOEDERENRUIL TEGEN DE OPCENTEN OP DEN BIERACCIJNS Onze Postvliegers onderweg UITVAART PASTOOR DONDERS Hij hield onder meer spreek uur" in de koffiekamer van het gerechtsgebouw Amsterdam, 25 Oct Voor de der tiende maal het getal voorspelde niet veel goeds stond de beruchte Surinamer J. J. J. Vyent terecht Ditmaal was hij in hooger beroep gekomen van het vonnis van de rechtbank, waarbij hij wegens dief stal en flesschentrekkerij was veroordeeld tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar. De politie heeft reeds herhaaldelijk ge waarschuwd tegen dezen man, die zich uitgeeft voor dokter, ingenieur, officieT enz Hij heeft naar zijn zeggen familierela ties in de hoogste kringen en meestal r.oemt hij zich dr. ir. Vyent heer van Laerwyck. In weerwil van de waarschuwingen zijn er nog steeds winkeliers, die het slachtof fer van dit toch overigens zeer opvallende type, worden. Eonigen tijd geleden bestond hij het zelfs ra de koffiekamer van het Gerechtsgebouw „spreekuur" te houden. Hij ontving daar zijn a.s. slachtoffers, ter wijl hij eenige wetboeken voor zich had uitgestald. Dit maakte dan een vertrouwen- wekkenden indruk. Ditmaal had de man, die zeer welbe spraakt is, zich te verantwoorden wegens diefstal van een paar handschoenen uit een wachtkamer en van een fiets. Voorts had hij bij verschillende winkeliers klee- ren gekocht, zonder te betalen of in staat te zijn om te betalen. Op deze wijze had hij ook gepoogd een fiets machtig te worden. Bij het stellen van de gebruikelijke vre gen, kwam ook het beroep van verd. ter sprake. Hij hield vol Ingenieur te zijn. PresAlleen maar ingenieur, niet eens professor of iets dergelijks? Verd.: Ik heb ra'n diploma in Delft ge haald. Pres.* De rector magnificus daar denkt er anders over. De Surinamer hield vol, dat hij de dief stallen niet had gepleegd, handschoenen en fiets had hij gekocht Pres.: De winkelier, waar u de hand schoenen hebt gekocht, heeft nooit ge zitm en.u bent nogal eon opvallend type. De fiets had hij gekocht op het Water- loopleln van een onbekenden man voor 35. De prijs kwam den president nogal hoog vGor daaï* koopt u op het Wqterlooplein ■óon auto voor!" VerdMaar ik ben gewend op een mooie fiets te rijden. Do flesschentrekkerij berustte naar verd.'3 meening op een misverstand: „ik wilde wel betalen, maar ik moest eerst Engelsch gold inwisselen". De procureur-generaal, mr. baron Van Harinxma thbe Slooten, betreurde het, dat ook de officier van justitie niet in hooger beroep was gegaan, in dat geval zou hij een hoogere straf hebben geëischt. Spr., die zoowel de diefstallen als de flesschentrek kerij bewezen achtte, requireerde bevesti ging van het vonnis van de rechtbank (één jaar en zes maanden gevangenisstraf). De verdediger, mr. baron Van Haersolte. noemde verd. verminderd toerekeningsvat baar. Het is zoowel in het belang van verd. als in dat van het publiek, dat de man wordt opgenomen in het psychopa- thonasyl PI. vroeg het Hof een onderzoek naar verd.'s geestesvermogons te gelasten. De procureur-generaal verzette zich hier tegen en verdachte zeide eventueel slechts door Surinaamsche doktoyen onderzocht te willen worden. Arrest 8 November. DC PENSIOENWET EEN SOLIDAIRE LAST. Kostwinners niet gelijkgesteld met gehuwde ambtenaren. Op vragen van mej. Westerman betref fende gelijkstelling van ongehuwde amb tenaren, die kostwinner zijn, met gehuwde ambtenaren bij de toepassing, van do kor ting op de salarissen en de verhooging der pensioenpremie, heeft minister De Geer ge antwoord: Dat de ongehuwde ambtenaren onrede lijk getroffen worden door den pensioen- aftrek voor weduwen- en weezenpen6ioen. is minder juist Het premieverhaal immers is, naar de gedachte van de Pensioenwet, een solidaire last welke gedragen wordt onafhankelijk van de individueele bate, welke genoten kan worden. Dat ongehuwde ambtenaren als kostwin ners zware verplichtingen kunnen hebben Jen aanzien van familieleden, is den onder geteekende bekend. Wat in het verleden weerhouden heeft, in het Bezoldigingsbesluit kostwinners met gehuwden gelijk te stellen, was vooral de uoeilijkheic- een doeltreffende begren zing te geven van het in zich zelf zeer elastische begrip kostwinnerschap, een moeilijkheid, die zich waarschijnlijk ook in de toekomst zal doen gelden. NEDERLANDSCHE VARKENS. CENTRALE. De Nederlandsche Varkenscentrale brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat Ingevolge de beschikking van den mi nister van oeconomi6che zaken en arbeid van 24 October af het in voorraad houden afleveren, vervoeren of doen vervoeren van Varkens zwaarder dan 10 K.G. verboden ie, wanneer de ^varken* ntet voorzien zijn van zijn nog steeds verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT diverse merken „OUDE KLARE" en het bekende S. H. M. „Schilletje" HAVIK <1. Tel. 292. de oormerken van de Nederlandsche Var kenscentrale. Aan degenen, die hun varkens tot heden niet hebben laten merken, wordt dus in hun eigen belang aangeraden, hiervoor zoo spoedig mogelijk zorg te dragen, aangezien zij zich andere aan gerechtelijke vervolging blootstellen. De merking moet geschieden door de merkers der gewestelijke varkens centrales. Het op andore wijze aanbrengen of laten aanbrengen van de merken is ver boden en strafbaar. Adres van den Nationalen Woningraad aan den Minister De Nationale Woningraad heeft een adres aan den Minister van Binnenlandsche Za ken gezonden, waarin wordt aangedrongen op het treffen van een aantal maatregelen in verband met den Invloed van de huidige crisis op de woningvoorziening en woning exploitatie door voreeniglngen en gemeen ten. Teneinde de moeilijkheden, welke de cri sis bij de woningexploitatie veroorzaakt, en de gevaren, dio de crisis voor het peil van de volkshuisvesting doet ontstaan, zoo goed mogelijk het hoofd te bieden, verzoekt de Nationale Woningraad den Minister te wil len bevorderen, dat. Ie. de lastenverdeeling tusschen Rijk en gemeenten met betrekking tot de tijdens de oorlogscrisis gebouwde Woningwetwo ningen wordt herzien in dier voege, dat het Rijk van nu af aan ook zal deelen in de z.g. extra-tekorten op de exploitatie van deze woningen, voor zoover die tekorten niet het ge wig zijn van verkeerde hande lingen, verkeerd beleid ol nalatigheid van do zijde der betrokken gemeente of corpo ratie; 2e de rente der tegen 6 door het Rijk ingevolge de Woningwe* verleende voor schotten wordt verlaagd: 3e In gevallen, waarin, hetzij ten gevolge van de daling van den ioonstandaard, hei zij door andere oorzaken de huurwaarde in den zin van het rapport-Vliegen van met rijkesteun ingevolge de Woningwet ge bouwde vereeniginge of geme mtewonin gen lager is geworden dan de huidige huur prijs, deze huurprijs wordt ver'aagd en in de kosten dezer verlaging naar evenredig heid door het Rijk wordt bijgedragen. 4e. in gemeenten, waar nog goen huur toeslagen aan werkloozen gegeven worden, deze alsnog worden ingevoerd en dat de bestaande Rijksregeling wordt gewijzigd in dien zin, dat de huurtoeslag wordt gegeven los van het aan den werkloozensteun ge stelde maximum; 5e rijksvoorschotten ingevolge de Wo ningwet worden verstrekt op zoodanige schaal, dat de vereenigings- en gemeente- bouw ten minste wordt gehouden op het peil van 1931; 6e de verhooging dsr rente voor nieuwe voorschotten van 4% tot 5 ongedaan ge maakt wordt; 7e door de rijksfondsen weer kapitaal voor vereenigings- en gemeentebouw wordt beschikbaar gesteld, onder voorwaarden omtrent rente en aflossing, die niet be zwaarlijker zijn dan die der rijksvoorschot- ten; 8c aan de verleening van voorschotten door het Rijk of door de rljksfondsen geen voorwaarden worden verbonden, .waardoor het type der te bouwen woningen wordt gedrukt Tenslotte wordt den Minister gevraagd, of hij thans niet het tijdstip gek >men acht dat van overheldswego bijzondere maatre gelen worden getroffen, om het heffen van onredelijke huurprijzen voor particuliere woningen tegen te gaan. BRAND TE LONNEKER. Lonneker, 26 Oct. Hedenmorgon vroeg zijn te Lonneker twee perceelen aan de Toekomststraat, waarin de heer Stoel een winkel cn een schilderswerkplaats had, to tnal uitgebrand. Er kon niets worden ge red. Alles is verzekerd. DR. J. GUNNINK. f Rector van het Chr. Lyceum te Zutphen. Warnaveld, 26 Oct Gisteravond is te Warnsveld in den ouderdom van 60 Jaar overleden Dr. J. Gunnink, rector van het Christelijk Lyceum te Zutfen. De overledene was gedurende 10 jaar werkzaam aan het gereformeerde gymna slum te Kampen, werd in 1911 benoemd t«>t leeraar aan de H B.S. te Schiedam. Op 1 Sopt. 1919 trad Dr. Gunnink als rector van het Chr. Lyceum te Zutphen op. A.s. Zater dag vindt de begrafenis op de algeineene begraafplaats te Zutphen plaats. Wil ds. Lingbeek weer terug naar het parlementóf De „Avondpost" schrijft: Wat is er eigenlijk met den heer ds. Lingbeek aan de hand?" Wil hij het gezellige eiland Urk weer verlaten? Men weet: Verleden jaar heeft hij bedankt als Ka merlid (is opgevolgd door den jeugdigen luitenant Peereboom) om domineo te wor den op Urk. Van meer dan één kant is hem toen lof toegezwaaid, vanwege zijn liefde voor „het wondere ambt", die hem or niet tegen op deed zien, het Binnenhof te ver ruilen voor do pastorie op Urk. Reedö aan stonds werd er toen gemompeld, dat het eigenlijk een pensioenkwestie gold. Wi> welen het niet. Maar een feit is, dat ds. Lingbeek nu weer bovenaan op dc lijst van de Hervormd-Gereformeerde Staatspartij is gesteld. Nummer twee werd ds. Ekering; nummer drie luitenant Pccreboom. Wat beteekent dit? Wil d6. Lingbeek weer terug naar het parlement? Of: hebben we hier te doen met twee trek paarden, dien den luitenant weer binnen de Kamer moeten sleepon? Dit staat vast: ds. Lingbeek's naam bo ven aan de lijst beteekent duizenden stem men méér. Nu kan de lijst eon stootje ve len. Van de ongeveer 36.000 6temmon, die zij in 1929 kreeg, kunnen er eenige duizen den af. zonder den zetel in gevaar to bren gen. Maar toch is het zaakjo, als de luite nant aan het hoofd komt, niet heelemaal safe. Voorloopig moeten we dus bij dit geval een vraagteeken plaatsen. WH ds. Lingbeek nu weer van Urk naar den Haag? Is het ds. Ekering ook ernst Zoo ja, dan kan de luitenant het leger weer .raan opfleuren. Of staat het anders en moet dc uniform door twee togas naar binnen worden ge loodst? EEN VERBODEN LETTERWEDSTRIJD. Bij een wlnkolweek te Groningen. De vereenlging Heerestraatbewoners te Groningen heeft tor viering van haar 30- jarig bestaan een winkelweek gehouden, waarbij als reclamcrniddel een letterwed- strijd was uitgeschreven, waarin fraaie prij zen waren uitgeloofd Iedere kooper ontving voor iedere 50 ct, een gesloten enveloppe mot een letter van het woord „Heerestraat'. Zoodra men het geheelo woord bij elkaar had, had men kans op een prijs. Do kana was ochter niet zoo groot als zij oogen- schijnlijk leek, omdat Slechts zoovele enve lopjes aanwezig waren mot de letter S aIe er prijzen waren uitgeloofd. Het aantal an dere letters was ongelimiteerd De officier van justitie heeft don wedstrijd verboden, omdat hij dezen in strijd achtte met do loterij wet. De dee'nemlng was zoo groot en de winkeliers in de Heerestraat hadden het. zóó druk, dat de winkeliers in de andere straten er nadeel van ondervon den en ook soortgelijke winkelweken aan kondigden. Mede met het oog op de groote besmettelijkheid van deze winkelweekziekte heeft dc officier van justitie gemeend er een eind aan te moeten maken. Het bestuur der vpreenigiüg üeorestraat heeft met een rechtskundig adviseur ver gaderd om te overleggen wat te doen. UITVOERING VAN DE CRISIS- ZUIVELWET. Gecondonseerde melk en blok- molk. De Crisis-Zuivel-Centrale brengt het vol gende ter kennis van belanghebbenden. In tegenstelling met het bepaald? ten aan zien van melkpoeder, werd tot heden geen belasting gelegd op de in het binnenland afgeleverde gecondenseerde melk .en blolc- melk Besloten is om alle melkproducten in dezen op gelijke wijze te behandelen. Tc dien einde is bepaald, dat het melk vet, voorkomende in de voor het binnen land' afgeleverde gecondonseerde melk en melkpoeder met uitzondering van het ma gere of afgeroomde product, per K.G. wordt belast met een bedrag, ovoreenkomende met 100/84 maal do op het tijdstip van de aflevering geldende heffing per K.G. boter. Hierbij wordt uitgegaan van het werkelijke vetgehalte van het product, zooals dit in de te voeren administratie is aangegeven Ook bij invoer zijn de genoemde produc ten aan deze heffing onderworpen. Het vet gehalte wordt daarbij bepaald door bemon stering en onderzoek van iedere partij af zonderlijk. BIJ invoer dienen de zendingen vergezeld te zijn van eon door de Crisis- Zuivel-Centrale afgegeven vervoervergun- ning. Aanvraagformulieren daarvoor zijn kosteloos bij de Crisis-Zuivel-Centrale ver krijgbaar. EEN HAAI. Men meldt aan de N* R. CL: Aan het strand bij het zgn. Eiland teVlls- slngen is een haai van ongeveer twee me ter aangespoeld. Het dier, dat toen het aan spoelde nog leefde, is spoedig dOQfl gegaan. Het cadaver is verwijderd. M. SCHUYLENBURG. v Oud-directeur der belastingen. 's Gravenhage, 25 Oct De heer M. Schuylenburg, oud-directeur der belastin gen, invoerrechten en accijnzen, is in den ouderdom van negentig Jaar overleden. Na bij voormeld dienstvak in velerlei functies te hebben gediend, werd hij wegens het bereiken van den zeventigjarigen leef tijd op 1 Januari 1913 gepensioneerd met den titel van directeur. Het volgende jaar echter brak da oorlog uit en toen werd hem do waarneming van verschillende groote kantoren opgedragen. Tot zijn dood toe is de heer S. president- commissaris van do afdoeling slachterij, aardappelen en brandstoffen van de coöpe ratieve winkelvereeniging „Eigen Hulp" en commissaris van dozo winkelvereeniging geweest. De regecring erkende zijn ver diensten door hem te benoemen tot officior in de orde van Oranje-Nassau. In Juli heeft hij onder vele blijken van belangstel llng zijn negentigsten verjaardag gevierd- Goed werk der Kamers van Koophandel De Telegraaf schrijft: Kamers van Koophandel plegen slechts in bescheiden mate beslag te leggen op de publieke aandacht Het mcerendeel van haar werk wordt in bureaux via correspon denties verzet, slechts dringende noodzake lijkheid geeft haar besturen tot openbare daden aanleiding. Vandaar dat dc waardee ring voor den arbeid der Kamers beneden de maat harer verdienstelijkheid pleegt te blijven. In deze voor den handel zoo zware tijden bewijzen de Kamers van Koophandel haar nut dagelijks. Dezer dagen was het do Leid- sche die onze aandacht vroeg voor de suc cessen en mogelijkheden van den door haar in het handelsverkeor met Duitschland ge- organiseerden Waren tausch": door uit Duitschland naar Nederland uit te voeren goederen als het ware te ruilen tegen uit Nederland naar Duitschland te exporteeren artikelen waarbij natuurlijk telkens ver rekening tusschen den Duitschen im- en ex porteur on tusschen den Nederlandschen in- on uitvoerder moet geschieden vermijdt men alle deviezenproblemen en bevordert men den Nederlandschen export. Het systeem neemt op. „De posteri loopen in de tonnen"; hcoft de secretaris der Leid- sche K. v. K. meegedeeld, en ook andere Kamers gaan zich op den goederenruil toe leggen. Men kan in deze ontwikkeling van activiteit slochts het bewijs zien, dat de Ne derlandsche handelsgeest gelukkig nog elastisch genoeg i9 om zich aan nieuwe ver houdingen snel aan te passen on middelen te vinden die de handelswegen open hou den. Do snelheid waarmede de economische verhoudingen thans wisselen, de onbereken baarheid van enkele machtige factoren op oconomisch terrein (Rusland, Japan, China) zullen aan het aanpassingsvermogen van onzen handel in do toekomst de hoogste elschen blijven stellen. Hot is bemoedigend te kunnen constatee- ren, dat ook in de kringen der Kamers van Koophandel dit inzicht leidt tot verdubbe ling van inspanning en', tot het zoeken naai*, nieuwe handelskaden. Adres van den Bond van Ned. Bierbrouwerijen Amsterdam, 26 Oct. De Bond van Ned. Bierbrouwerijen heeft een adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarin ver zocht wordt het voorstel tot heffing van 30 opcenten, op den bieraccijns niet te aan vaarden. Adressant is van meening, dal met aan zekerheid grenzende waarschijn lijkheid kan worden aangenomen, dat niel alleen het door de Regeering geraamde voordeel der thans voorgestelde opcenten- heffing niet zal worden bereikt, maar dal de opbrengst der aldus verhoogde belasting in 1933 zal blijven beneden die van het loo- pende begrootingsjaar, terwijl daartegen over de voorgestelde maatregel aan de brouwindustrie en alle daarmede verband houdende bedrijven onberekenbare schade zal toebrengen, hetgeen niet zonder gevol gen kan blijven voor de opbrengst van tal van andere Rijksmiddelen en tot zeer sterke vermeerdering van werkloosheid en de daaraan verbonden kosten voor de publieke kassen moet leiden. In het adres wordt er o. a. op gewezen dat de Nederlandsche brouwindustrie zwaar te lijden heeft gehad onder de heerschende crisis, die in de laatste twee jaren hier te lande een vermindering van het bierver brnik van meer dan 25 pet. ten gevolge had. welke vermindering nog steeds in versneld tempo voortgaa.t gelijk ten duidelijkste blijkt uit de Rijksmiddclen-staten, volgens welke in de eerste 9 maanden van het jaar 193*2 de bieraccijns 27,6 pet minder op brengst gaf dan over de overeenkomstige periode van het jaar 1930 en 17,6 pet minder dan over dezelfde periode van het Jaar 1931. een en ander niettegenstaande den abnor maal drogen en warmen zomer van het jaar 1932, die in tegenstelling met de zomers van de beide voorgaande jaren het bterverbruik stimuleerde. (Telegraaf). EEN ONGEWOON VEETRANSPORTI Katwijk aan Zee. Een niet alle daagsch veetransport had plaats langs het strand. Een oude schaapherder kwam mei een kudde van 270 schapen en zijn onmis bare hond van Den Haag over Schevenin gen loopen en trok verder door de duinen tot bij den eersten paal ten Zuiden van ons aorp. Bij de Oude Kerk werd een paar uur op het strand gerust Des middags oio kwart over 2 werd de tocht langs het strand over de Buitensluizen naar Noordwijk aan Zee voortgezet Hier zou de schaapherder langs de binnenwegen over Lisse naar Schiphol bij Amsterdam gaan. In de daarge- legen weilanden staan de schaapskooien, die hei einddoel van den langen tocht zijn. Havik Kwartel 20—10 Amsterdam 20—10 BuJapest Yv oenen 21—10 Athene Mersumatruh '22—10 Gtïro Gaza 8 1 ►-» O Rüthawells Bagdad 26—10 24—10 BónsYitr Djask '25—10 25-10 Karachi Jodpoer *24-10 26—10 Jliansi Calcutta Rangoon Bangkok 28—lt 22—10 Koh-Lak •21-10 Medan Batavia 21—10 Bandoeng T Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 27 October. St. Raphael brengt een laatste hulde aan Jn bondsadviseur Men schrijft ons: Dinsdag werd de bondsadviseur, tevens hoofdredacteur van St Raphael, ter aarde besteld op het nieuw aangelegde kerkhof van het Mgr. Mutsaersoord te Venlo, van welk herstellingsoord, eigendom van St Raphaël, de overledene, als inwonende, dc geestelijke verzorging waarnam. Hoe be mind de overledene was in zijn kring, bleek reeds, toen in de St Martinus-kerk te Venlo de Requiemmis werd gezongen. Duizenden spoorrnannen, uit het geheclc land opgekomen, vulden de kerk geheel en al. Tijdens de plechtigheid mocht geen lijk rede worden uitgesproken. Daarna vertrok de stoet naar de laatste rustplaats, eigenlijk nog in aanleg, op het eigen terrein van het herstellingsoord. Wel'tragisch, dat juist hij. de groote, stillö werker,' daar' het cersr moest worden ten grave gebracht Daar stonden rondom de groeve die groote menigte van' stoere mannen, ernstig en stil, velen een traan in het oog. Onder de tonen van treurmuziek en van het klokgebeier uit de kapel werd het stoffelijk overschot bijge zet, terwijl een honderd lal rouwomfloerstc Vaandels- 'en Vlaggen een laatsten aangrij penden groet cn stille hulde brachten aan den groo(en doode. De heer HellemorTs, bonds voorzi tl e»\ schetste in gevoelvolle woorden wat de overledene was voor St. Raphaël en voor vele leden persoonlijk; een groote aandoening maakte zich van spreker en toehoorders meester. ERNSTIGE AANRIJDING. Doesburg, 26 October. Hedpnpoiddag vond op de Kraakschelaan een ernstige aanrijding plaats. De 36-jarige vrouw Delaak werd toen zij een suikerbiet van den weg wilde oprapen, door de auto van den lieer Bruns uit Arnhem aangereden, mei. het gevolg dat de vrouw ernstige verwon dingen aan hoofd en armen opliep. Door dat de auto nog sterk geremd had, maakte de wagen een slag om en kwam tegen een lantaarnpaal aan den kant van den weg terecht De auto werd'zwaar gehavend. De toestand van de vrouw is ernstig. STOPZETTING CULTIVEERINGSWERK WIERINGERMEER. Hippolytushoef, 26 Oct. Met ingang van 2 November a.s. wordt het cultivee- ringswerk io de Wieringermeer stopgezet TOEPASSING DER TABAKSWET. Zes vordachten vrijgesproken. Amsterdam, 26 Öct Zes sigarenma kers, elk in het bezit van een bedrljfóver- gunning, oefenen het bedrijf gemeenschap pelijk uit in een pand in de Valkeniers straat Eén van de sigarenmakers zou zes ongebanderolleerde sigaren hebben „uitge slagen". Volgens de belastingaJrainistratie vormden de zes sigarenmakers een firma en alle zes „firmanten" werden voor dc rechtbank gedaagd. De cliënt, die de zes ongebanderolleerde sigaren zou hebben ge kocht, verklaarde, dat hij oorspronkelijk een kistje sigaren had gekocht van een ban derol voorzien. De sigaren bevielen hem niet en hij ging naar de fabriek om ze te ruilen. Het merk, dat hij wenschte, was o* dat moment niet voorradig en om toch te rooken te hebben, nam de cliënt eergc sigaren uit zijn eigen kistje Buiten gno men was hij door belastingambtenaren401"'* gehouden. De andere vijf sigarenmakers abtten zich daar zij geen firmanten w^n niet aansprakelijk voor de hande«inen vai* den zesden verd. De Rljksadvoca* en de officier van justitie vroegen vrijsfaa^ï de rechtbank wees heden conform cn sprak het zestal vrij. A. M. HENS. f Oud-lid van Raad van Ned.-Indië. 's Gravenhage, 26 O- het R. K. Ziekenhuis te Den Haaajf® hedenochtend overleden de heer A. M.'eQS> oud-lid van den Raad van Ned.-IndijF oud-gouverneur van Atjeh en onderh'^Sbeden. De be grafenis zal Zaterda a s- te balf 12 ge schieden op de R. K.'eSraa*P*aaa*u £4 Varkhoflaan,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 9