VAN RAADHUIS TOT EXPOSITIEZAAL Verkoopingen SCHERMWEDSTRIJDEN VAN EXCELSIOR FRAAIE TENTOONSTELLING IN HILVERSUM KRIJGT UTRECHT EEN LUCHTHAVEN? DE RESERVE ELFTALLEN IN DEN K.N.V.B. FABER WINT DEN DEGEN- WEDSTRIJD Spannende partijen WAAR VINDT U VOOR CADEAUX EEN KEUZE ALS BIJ NIEUW PARIJS LANGESTRAAT 35 BIJKANTOOR Amersfoortsch Dagblad SOESTERWEG 107 Het moderne werk uit de collecties Boendermaker Hilversum. Het oude Raadhuis in Hilversum kon voor slechtere doeleinden gebruikt worden dan voor het organiseeren van tentoonstellingen. Met zijn hooge twee zijdige stoep en breede gang, zijn groote „cerezaal" en aangrenzende kabinetten leent zich dit gebouw uitnemend voor het nieuwe doel, alhoewel één groot euvel is: bet licht. De meeste zalen moeten ook over dag rnet kunstlicht worden verhelderd, en do bezoeker ondergaat een verwarrende ge waarwording als hij van de electrisch be schenen ruimten in do zalen komt waar daglicht staat; dat vereischt opeens oen heel andere instelling. De schilderijen, die hier bijeengebracht werden, afkomstig uit de bewonderens waardige collectie Boendermaker, zijn inte ressant genoeg om van heinde en ver be langstelling te wekken, en zij kunnen den bezoeker meteen overtuigen van de leven de kracht, die onze vaderlandsche schilder kunst nog altijd is. Weliswaar ontbreken de jongsten, representceren de meeste aan wezigen reeds min of meer geijkte waarden, maar dit neemt niet weg dat menigeen, die door recente uitingen in Amsterdam (de tentoonstelling b.v. in het Stedelijk Mu seum tiidens de zomermaanden) is gaan twijfelen aan het heden en misschien ook aan de toekomst van onze nationale schil derkunst, hier opnieuw gerustgesteld wordt. De coryphaeön van de exposanten zijn Leo Gestel, Piet Wiegman, Toon Kei der, A. Colnot, Otto van Rees, Charley Toorop, Hordijk, maar daarnaast treden a heel spoedig Matth. Wiegman. Jelle Troel stra, Croin, Jonas, W. Schumacher, en een tijdje later Filarski, Germ, de Jong, Klein, Harry Kuyten, N. Maks, B. Essers en C. Boendermaker. Deze derde groep levert nog alleszins respectabel werk, maar dat toch alleen de tentoonstelling in de breedte, niet in de diepte verrijkt Do schilderijen en teekeningen van Leo Gestel zijn voor het mcercndeel een jaar of tien geleden ontstaan op het eiland Mallor- ca, waar de schilder zon en licht in over vloed gevonden heeft, maar ook een land schap, dat voor zijn bouwende kunst zich eigende. Van zijn ginds geteekende land schappon is no. 20 het gaafst, van de schil derijen heeft de haven (17) met haar sub tiele kleurgedraging en flitsende composi tie mij het meest bekoord. Daarnaast ech ter houden zijn boomgaarden, in Holland cenige jaren later ontstaan, het zeker uit. Hij slaat hier eenigszins de zakelijke rich ting in. neemt weer de derde dimensie op, en weet van do bloeiende boompjes met de geestige langoordige kalverbeesten eronder een onbekommerd feest van kleuren te maken, dat even helder en zingend melo disch is als Kloos' Oceanos en Gorter's Mei. Rijk van toon zijn de teekeningen uit Den Beemster, en rechtuit geniaal is het portret van den dichter J. K. Rensburg (1919): zeld zaam raak en geestig van uiterlijke en in nerlijke typecring, dun en doorzichtig van kleur en luchtig maar beslist van opzet en bouw. Piet Wiegman schilderde met dezelfde beslistheid, in zwaarder vorm en donker der toon den pottenbakker met het gerim pelde voorhoofd en do haast lecmen han den, gaf een onnavolgbaar meedoogende karakteristiek van het sjofele schuwe dag hitje een picturaal pendant van Antink's SprotjeI waarvan de schrandere, pittige nogen u aankijken tot in 't eind dor zaal en toonde zijn bewogen visie op onze rivie ren in een wonderlijk atmosferisch en toch transparant landschap. Toon Kelder's naakten, versluierd en monochroom, uiterst gevoelig van toon en lijn, vertoonen niettemin een sculpturale conceptie, die des beeldhouwers is; zijn vrouwenportret heeft de innerlijke voor naamheid, die anderen tevergeefs zoeken, en zijn paarden met de vage groote gestalte van den circusrijder hebben in hun smel tend blanken toon een prachtig getemde vaart. De schilderijen van A. Colnot. zwaar be laden met verf, hebben ondanks hun pathe tisch accent toch ook een waarlijk vi- sionnairon gloed. Misschien is dit in zijn groote stukken niet eens zoo duidelijk als m het kleinere werk. zooals in het land wegje (8a) en in het Stilleven (4). Maar ook in zijn forschere doeken treft soms een orkestrale rijkdom van toon, zooals in do Lelies (3) met het bruingouden tafelvlak. Licht van toets en coloriet, op gansch an dere, eenvoudiger waarden gericht is de ..propere" kunst van Otto van Rees, die in Meisjeskop en Stilleven uitnemend is ver tegenwoordigd, en den stillen toover geeft van een mijmerende aanschouwing. Van Charley Toorop is er een indringende ka rakteristiek van twee zwakzinnige vrou wen, fel van kleur en sterk van vorm Hordijk lijkt zeer verwant aan Charles Eyck in diens gezichten op do Parijsche banlieue. Hordijk occupeert zich graag met de Parijsche kermis, en treft daarvan won derlijk knap den zleligen, lichtelijk mis- troostigen sfeer, zonder tragisch of donker te worden. Het coloriet is voor hem het be langrijkst; in een caroussel treft hij prach tig de beweging, maar ook zijn figuren zijn interessant. Matthieu Wiegman is zeer uiteenloopend vertegenwoordigd. Zijn meisje in rieten stoel is vooral fraai om de savante tonalis- tische schildering van de blouse, zijn zonne bloem is veel mter coloristisch opgezet, maar onklaar van compositie; Job is te gepreoccupeerd van bedoeling, om werke lijk religieus te zijn; liever dan dezen mis vormde zie ik Wiegman's blijde Franscho stads- en landgezichtjes, en zijn Adam en Eva verjaagd uit het Paradijs. De laatste teekening is een dramatisch gebaar van doorleefde expressie, vooral in de smarte lijke, aardsch gebonden gestalte van Adam. De figuur van Eva is minder gelukt, en de engel bleef te veel schablone. Jelle Troelstra is in deze collectie aan wezig met een puur portret van zijn moe der, Croin is bekoorlijk en méér clan dat in twee levendig doorwerkte, suggestieve go- zichten op Volendam, Jonas heeft in dit Naakt nog niet zijn eigenlijke kracht gevon den, en W. Schumacher is morbiede en koel in de vaal geschilderde Russin, terwijl in het portret van zijn moeder en van den pianist een precieuse voordracht hindert. Van de anderen vermeld ik nog de tame lijk luidruchtige bloemstlllcvens van Fi larski, en het probleemloozc portret der negerin van Harry Kuyten. Wanneer Hilversum dit poil van ten toonstellingen kon handhaven...! C. A. S. Amersfoort. Vrijdag 4 November. Terrein Wagenwerkplaats, verkoop van eiken-, grenen- en vurenafbraak. 10 uur v.m. Donderdag 17 November. Hotel „de Zwaan", verkoop der huizen, gelegen Auru bestraat 5, Berkenweg 4 en Joannes Tollius- straat la en lb. 8 uur. Baarn. Woensdag 2 November. Hotel „Central", verkoop van een burgerwoonhuis, Zandvoortlaan 17. 8 uur. Woensdag 2 November. Hotel „Central verkoop van winkel- en woonhuis, Noorder dwarsstraat 6 en 8. 8 uur n.m. Donderdag 3 November Sophialaan 39. Verkoop van een inboedel. 10 uur v.m Woensdag 9 November. H^tel „Contra» verkoop van 10 heerenhuizen. Torenlaan 32 tlm 50 (even nummers). 8 uur. Hoogland. Donderdag 3 November, verkoop boerderij-inventaris. 2 uuv n.m. Soesterberg. Dinsdag 8 November. Koffiehuis „Het Centrum", verkoop van woonhuis, Banningstraat 52. 2 uur n.m. Soest. Dinsdag 15 November. Koffie huis „De Gouden Ploeg", verkoop van woon huis, Parklaan 12a. 11 uur v.m. L e u s d e n. Woensdag 16 Novombcr De Mof, verkoop van de boerenhofslede „Het Vicariéncrf", Leusbrockerweg. 11 uurv m. Een comité ter voorbereiding opgericht Naar men ons mcdodcclt, is th~ns de wor ding van een comité tot bevordering van de totstandkoming van een luchthaven te Utrecht een feit geworden. Er was daartoe gisteravond in Hotel Terminus te Utrecht een vergadering belegd, waar aanwezig waren de wethouders van Openbare Werken en Bedrijven, der ge meente Utrecht, de heeren Smulders en Bottérwcg, verder de heer van dor Pauw, chef der afdeeling Handel cn Vervoer der K.L.M., dc heer Hubert van Bleycnburgh (bestuurslid V.V V U. en P.Ü.B.V.), de hee ren de, Jager on jhr. Wi|tert. van Hoogland (bestuursleden A.N.W.B.), de heer Milius (secretaris der K. v. K. (Jtreqht), verder dc heer Delia Mouton, b-allpncommandant van de Kop. Ned. Ver. voor Luchtvaart, van Stigt, Larrewijn, Stempels en Koopman. Geen dezer heeren was. in functie aanwe zig. De vergadering stond onder leiding van den heer A. M. J. P. Delia Mouton. Na gehouden besprekingen bleek ten dui delijkste, dat algemeen het belang van het totstandkomen eener Utrechtsche Luchtha ven werd erkend. Men besloot tot het vor men van een voorloopig werkcomité, be staande uit de heeren Delia Mouton, voor zitter; rar. N. A. Stempels, Th. N. van Sligt en G. V. J. Koopman, secretaris. Dit voorloopig comité zal ten spoodlgste over gaan tot het constitueoren van oen mter uitgebreid comité, waarin alle belangheb bende groepen en organisaties vertegen woordigd zullen zijn. Het was de afgeloopen Zondag wel buiten gewoon slecht voctbalweer, vele afkeurin gen en overigens slecht bespeelbare velden. In de twecdo klasse van afdocling I ver loor H.V.C. II op Birkhoven met niet min der dan 62 van Velox II; 't Gooi II ver- specldo een kostbaar punt doort egen Blauw Wit III met 3—3 gelijk te spelen, waardoor Spartaan II alweer vculiger staat, Dc stand luidt: Do Spartaan II 5 5 10 30-11 't Gooi II 6 3 2 1 8 18-14 Velox II 6 4 2 8 26-11 Vriendenschaar II 5 3 1 1 7 1916 Blauw Wit III G 2 3 1 7 14—15 U.V.V. II 5 2 2 1 6 15-11 H.V.C II 6 1 3 2 5 14—24 Hilversum III 5 1 4 2 18—25 Rapiditas II 5 1 4 1 9—23 D.EC. IJ 5 5 9—22 In de derde klasse-afdcellng won B.F.C. II met 3—2 van dc Baarn-rescrves, het geen een goede prestatie is. Utrecht II leed tegen 't Gooi III een eervolle nederlaag, liet werd slechts 21 voor do Hilversum mers, Hercules II deed goed werk, oen 62 overwlnn'ng word behaald op Donar II, zoodat do blauwwitten weer een goede kans op de eercploat-s krijgen. Zo'st II ont nam het leidende Vriendenschaar III een zeer kostbaar punt, do uitslag word bier 1—1. De volgorde is nu* Vriendenschaar III 6 4 1 1 9 16—11 't Gooi III 6 4 O 8 22—12 B.F.C. II C 3 O 1 8 16—10 Hercules II 5 3 1 1 7 28—8 Zeist II 5 1 3 1 5 9-17 Baarn II 6 o 1 3 5 15-37 Utrecht II 6 O 4 4 13-18 D.O.S. II 5 1 1 3 3 8—10 Voorwaarts II 4 1 1 2 3 6-11 Donar 11 5 2 3 2 7-16 In do derde klasse van afdeoling II wer den liefst drio wedstrijden afgelast. Hier vond alleen de plaatselijke strijd door gang tusschcn U.V.V. 3 en Velox 3, aan spanning heeft het niet ontbroken, doch de gebloklen bicven tenslotte met 64 de baas cn staan nu wel zeer stevig aan de kop, de geelzwarten hebben hiermede hun eerste nederlaag te pakken. De stand is hier: U.V.V. III 5 4 1- 9 23—9 O.N.A. II 4 2 2 6 13—S Alphen II 3 2 1 5 9—6 G.S.V. II 5 12 2 4 21—18 Velox III 3 2—1 4 29-11 Alphia II 3 1—2 2 7-9 Kampong II 2 2 4—7 Bodegraven II 3 3 4—17 Hercules III 22 3-19 Tenslotte de vierde klasse met de groote verrassingen. Quick sloeg het bezoekende Woerden en do derby te dezer stede eindig de in een 10 zege voor A.P.W.C. op Amors- foortsche boys. P.V.C. bleef over Soest de baas. De stand is: E.A.C. 4 48 15—10 Araersfoortschc boys 5 4 1 8 228 Woerden 5 4 1 8 2111 Quick 6 3 3 6 20—18 P.V.C. 6 3 3 6 19—17 A.P.W.C. 6 3 3 6 14—21 Soest 6 2 1 3 5 12—15 Voorwaarts 5 1 1 3 3 612 Kampong 4 1 3 2 16IS Victoria 55 S23 Utrecht legt beslag op den wissel* beker voor sabeléquipes In de cantine van dc kazerne der lucht doel-artillerie te Utrecht is de groote 6chemwedstrijd gehouden, georganiseerd door de bekende schermvereeniging Excel sior. Zoowel de deelneming als de publie ke belangstelling was buitengewoon, ter wijl ook van de zijde der militaire autori teiten de vereeniging belangstelling niet werd onthouden. Een gedeelte van den strijd werd o.a. bijgewoond door den over ste de Iongh, commandant van het korps luchtdoel-artillerie en door den majoor Heffener, hoofdinstructeur van dat korps. Als hoofd-jecondanton fungeerden de schermleeraren: Tukker, van Mierlo Ka- terberg, van Dieren, Bours en de Wit, zoo dat het technische gedeelte der der diverse wedstrijden in goede handen was. Begonnen we-d met den sabelweds'rijd voor afdeel ing II, waaraan werd deelgeno men door 24 schcrmkrachten. Deze werden ln de voorronde in vier poules onderge bracht. Alhoewel de wedstrijd zeer goed ge regeld was, werd door de wedstrijdleiding bepaald, dat slechts twee schermers uit iedere poule naar do finale overgingen. Ook dit percentage werd gehandhaafd bij den daarop volgenden degenwedstrijd voor Afdeeling I, waarin om één treffer getrok ken werd. In den sabelwedstrijd Afdeeling II viel al dadelijk op, dat het schermen van deze tweede klasse-krachten goed vooruit ge daan was. Vooral de heeren Soepardjo en Soemitro gaven vlug en technisch sabel- schermen ten beste. In dc voorronde wist Hooghoudt don heer van Uffen te kloppen, wat voor hem een succes was, in aanmer king genomen, dat deze laatste als no. 1 uit den wedstrijd te voorschijn kwam. Naar de finale gingen over: Uit poule I: Soemitro met 5- en 2 de Lange met 3 winstpartijen- Uit poule II: Hooghoudt en van Uffen ieder met 4 overwinningen. Uit poule III: Asma met 4- en Velzcl met 3 winstpartijen. Uit poule IV: Tollenaar en Soepardjo ieder met 4 overwinningen. De finale had een spannend verloop. Wel begon Soepardjo met 4 winstpartijen de lei ding te nemen, doch hij werd daarna door van Uffen met 42 geklopt. Beiden kwa men daardoor in winstkansen gelijk te slaan. De kleine Soepardjo verloor nog oen partij waardoor de uitslag als volgt werd 1. Van Uffen met 6 gewonnen part., 14 ontv. en 27 gegeven treffers. 2. Soepardjo met 5 gewonnen part., 19 ontv. en 24 gegeven treffers. 3. Tollenaar met 4 gewonnen part., 20 ontv. en 22 gegeven treffers. 4. Soemitro met 3 gewonn n part, 22 ontv. en 22 gegeven treffers. 5. de Lange met 3 gewonnen part., 22 ontv. en 21 gegeven treffers. 6. Velzel met 3 gewonnen part., 25 ontv. en 20 gegeven treffers. 7. Asma met 2 gewonnen part., 24 ontv. en 20 gegeven treffers. 8. P. C. Hooghoudt met 2 gewonnen part., 26 ontv. en 16 gegeven treffers. Aan don daarop volgenden degenwed strijd voor Afdeeling I namen niet minder dan 31 schermers deel, die in dc voorron de over vijf poules werden verdeeld. Hot degenspel van vrijwel alle schermers was zeer goed, terwijl er spanning bij de meeste partijen aanwezig was. Naar de finale gingen over: Uit poule I: van Dijk met 5- en Vermeu len met 4 overwinningen. Uit poule II de Vos met 5 en Meertens met 3 overwinningen. In deze poule viel Jhr. van Sesse van Ysselt na barrage met Meertcns juist uit. Uit poule III: Schriever en Barrau ieder met 5 overwinningen. Uit poule IV: Faber met 5- en 'Schmidt met 3 overwinningen. Uit poule V: Desta en Gerritsen leder met 4 overwinningen. In de finale namen Faber, Desta en Ger ritsen de leiding, terwijl de Amersfoortsche schermer van Dijk nederlagen incasseerde tegen Desta en Schriever. Na het uitscher- inen van de finale bleken nog eenige bar rage partijen noodig voor het eindresultaat opgemaakt kon worden. De barrage om de eerste plaats tusschen Gerritsen en Faber viel ten gunste vod laatstgenoemden schermer uit, terwijl Desta zijne meerderheid in de barrage pou le tusschen hem en van Dijk en Schriever bewees. De einduitslag was als volgt: 1. A. Faber (Amersf.) met 7 gewonnen oartijen. 2. M. J. Gerritsen (Zeist) met 7 idem. 3. J. J. Desta (Utr.) met 6 idem. 4. S. van Dijk (Amersf.) met 6 idem. 5. H. Schriever (Utr.) ?net 6 idem. 6 Vos (Zeist) met 5 idem. 7. L. Barrau (Utr.) met 3 idem. 8. Schmidt (Amersf.) met 3 idem. 9 Vermeulen (Utr.) met 1 idem. 10. H Meertens (Utr.) met 0 idem. De daaropvolgende sabelequipe-wedstrijd waaraan door vrijwel allo sterke scherm- krachten werd deelgenomen, vormde de clou van dezen schermdag. Deelgenomen werd door do schormver- eenigjngn Utrecht, door Zeist, door de Ge nie, door de Bereden Wapens (Amersfoort), door Excelsior met 3, en door het Amers foortsche Emma met twee équipes. Tusschen deze twee wedstrijden werd onder leiding van den heer Spronk, dooi den achttal de mesleden zijn vereeniging op de muziek het groot Fransch Saluut uitge voerd. In het eerste gedeelte van den strijd be gon de sterke équipo van de schermver eeniging Utrecht de leiding te nemen, op den voet gevolgd door Excelsior I. Bij bot opnemen van den eersten stand had de schermvereen. Utrecht 10, Excelsior 9 winstpartijen. Bijzonder verrassend waren de nederlagen van Van Dijk en Reedo, resp. tegen de heeren Brandwijk en v. d. Plaats. Bijzonder spannend en technisch hoogstaand werden de partijen tusschen Mr Greve en Kolen en Desta en Faber door eerstgenoemde schermers met 32 gewonnen. Na den tweeden stand had Utrecht 16, Frxelsior 14 en Emma 13 winstpartijen. De laatste partijen konden den doorslag geven, zoodat de schermers der équipes zich geheel gaven. Reede boekte een neder laag tegen Lambermont, doch ook Greve moest een veer laten tegen Schriever. Het eindresultaat werd als volgt: 1. Schermvereeniging Utrecht met 28 ge wonnen partijen (Mr. J. Greve, J. J. Desta, Dr. G. J. v. d. Plaats en A. Nieuwenhuyzen ieder met 7 overwinningen en 1 verlies- pertij. 2. Excelsior I met 23 winstpc.rtijen (Schriever Berlemon en Reede ieder 6. en Brandwijk 4 winstpartijen). 3 Emma I met 21 winstpariijen. 4. Zeist met 18 idem. 5. Emma II met 15 idem. 6. Excelsior II met li idem. 7. Bereden Wapens met 12 idem. 8. Genie met 11 idem. 9. Elcelsior III met 5 idern* Woensdag 2 November. Hilversum. V. A. R. A. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuzlek. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in do Continu-bedrijven. „Hot kapitalisme en wat er aan voorafging" (III), door G. J. Zwort- broek. De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 12.00 V.A.R.A.-klcin-orchcst o.l.v. Paul Duchant I.45 Onderbreking voor verzorging van den zonder. 2.00 Vrouwenuurtje in saraonwerking met don Bond van Soc.-Dem. Vrouwenclubs in Nederland. Dr. L. Hcijerraans spreekt over: Levensstrijd van het kind. Gramofoonmuzlek. Rolien Numan draagt voor: „Landloo- pers" K. WaggerL 3.00 Voor de kinderen. Rolien Numan zegt cenigo leuke versjes. Tante Jo zingt liedjes over bloemen en dieren. V.A.R.A -tooneol o.l.v. Willem van Cap- pellcn „De avonturen van Peter Kookolberg en zijn vriendjes" (V). 4.30 Vraaguurtje van Oom Henk. 5.30 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 6.30 De Flierefluiters. 7.00 S.D.A.P.-kwartiertje. Overzicht van de afgeloopen week door Jan Oudogeest, voorzitter der S.D.A.P. 7.20 De Flierefluiters. 7.55 Herhaling van S.O.S.-berichten. 8.00 „Verspilling van productieve krach ten" (IX) „Door Protectie". Spreker: Dr. J. Tinbergen. 8.20 „Stem des Volks" Rotterdam. Met me dewerking van: Elize do Haas sopraan Jeanne van do Rosièrc-Van Emmeriek alt Corn, van Munster tenor Alb. Funke Küpper bus Jan Lemaire Sr. spreker Het Utrechtsch Stedelijk Orkest Het geheel o.l.v. Hendrik Altink. 10.30 Uitzending voor den Centralen Bond van Transportarbeiders. „Havcnuurtjo". Met medewerking van het V.A.R.A.-tooneol o.l.v, Willem van Cappcllen. Spreker: A. Kievit, 2e voorzitter Contr. Bond van Transportarbeiders. II.00 Gramofoonmuzlek. Huizen. N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Morgenconcert. (Gramofoonplaten). 9.20 Zang door het N.C.R.V -dameskoor. 9.50 Kerkdienst uit de Ned. ITerv. Kerk te Vriezeveen. Voorganger ds. O. Groene- woud te Vriezeveen. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Politieberichten. 12.15 Middagconcert: Mevr. C. van Raven- zwaaij-Möllc-nkamp, zang, II. Hermann, viool. II. v. d. Horst Jr., cello. Mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode, piano. 2.00 Verzorging van den zender. 2.30 Concert tc geven door hot „Delftsche Trio". 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Kinderuurtje. Te leiden door mej. G. Ingwersen, zang. Mevr. A. van Eyk-Muller. Piano: Mej. C. Muller. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Spreker de heer A. Stapelkamp, se cretaris van het Christ. Nat. Vakverbond in Nederland. 6.30 Cursus Engelsch voor beginners. Onderwijsfonds voor do Scheepvaart. 7.00 Uitzending. Do hoeren A. Banning, directeur van de Binnenvaartschool te Amsterdam cn L. K. A. van Duuren, voor zitter van dc Examen-Commissie voor Ma-» chinist bij de Rijn- en Binnenvaart. N. C. R. V. 7.30 Politieberichten. 7.45 Persberichten van het Ned. CbrisL Persbureau. 8.00 Kerkdienst uit de Chr. Geref. Kerk, te Leeuwarden. Voorganger: Ds. W. Kremer, Chr. Geref. predikant, aldaar. Organist: A. Ozinga. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Persberichten Vaz Dias. 9.50 Gramofoonmuziek. Uitvoering van het Oratorium „Elias" van F. Mendelssohn Bartholdy. Geeft daar uw Keltje of Advertentie op Zonder prijsverhooging ABONNRMENTSPRUS l7'/t CENT PER WEEK EENIGSTDAGBLAD Meest actuee] blad ter plaatse

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7