AUGUST STERNBERG OVERLEDEN Avontuurlijke loopbaan OPNIEUW KLOPPARTIJEN TE HAMBURG OM HET LEVEN VAN ZEVEN JONGE NEGERS KAMPIOENSCHAP VAN EUROPA INTERNATIONAAL AUTOVERKEER WAT ETEN WIJ MORGEN? GLASTRA'S VISCHHANDEL Radioprogramma BIJKANTOOR Amersfoortsch Dagblad SOESTERWEG 107 Berlijner, Hongaarsch baron en Spaansche grande van inter: nationale reputatie lil het vorstendom Liechtenstein is in zijn familiegraf de Spaansche grande Sternberg d'Armella begraven. De B. Z. a. M. weet, naar wij in De Telegraaf lezen, over den levensloop van dezen „Spanjaard" inte ressante bizonderheden mede te deelen. Deze financier vestigde voor het eerst vijftig jaar geleden, toen hij nog slechts August Sternberg heette, de aandacht op zich, doordat hij met groot kabaal aankon digde, dat in Oelheim olie was aangeboord. Ter bijwoning van bet begin der boor» werkzaamheden had Sternberg talrijke persoonlijkheden uitgenoodigd, voor wie hij extra-treinen uit Berlijn liet loopen. Met denzelfden trein werd een aantal vaten olie vervoerd, welker inhoud vlug in de boorgaten werd gegooid, zoodat Sternberg honderd procent zekerheid had, dat er in derdaad olie zou worden gevonden. Sternberg wist jaren achtereen het eene financieele schandaal na het andere te ont ketenen, doch de justitie kon hem niet te pakken krijgen. Ten slotte werd hij echter in een koppelarij-proces gewikkeld en toen bleek, dat een aantal hooggeplaatste poli tiebeambten zich in de macht van Stern berg bevonden en oogluikend toestonden, dat hij zijn frauduleuze handelingen voort zette. Sternberg werd tot langdurige tucht huisstraf veroordeeld. Verzoekschriften om gratie van het personeel zijner fabrieken hadden geen uitwerking en Sternberg bleef in het tuchthuis. Over zijn verblijf aldaar schreef hij later: „De eenzaamheid van do gevangenis was voor mij na het opwinden de leven, dat ik had geleid, in geestelijk en lichamelijk opzicht, een herstel. Ik heb vérgaande plannen ontworpen, die mij het gewenschte succes hebben gebracht". Op 56-jarigen leeftijd verliet Sternberg de gevangenis, eenzaam en verlaten zijn vrouw bad zich van hem laten scheiden doch niet ontmoedigd. Hij trok naar Hon garije, kocht wijnbergen en landgoederen en verliet eenige jaren later het land der Magyaren met den titel van baron. Hij ver huisde naar Madrid en daar moet het hem zijn gelukt in kennis te komen met den koning. Hij wist zoo goede zaken te doen en de koning scheen daarin aandeel te heb ben gehad, dat hij tot grande werd be noemd. Doch ook die titel kon hem er niet toe brengen in zijn nieuw vaderland te blij ven en hij trok naar Parijs, waar hij dank zy zijn titel een goede ontvangst verkreeg en hertrouwde met mile Duperier, dóchter van een bekend generaal. Alles wat de man aanpakte, veranderde in goud, het geld stroomde hem toe. Hij kocht mijnen in Op- per-Silezië en Polen, buizen in Berlijn, Ma drid, Parijs, Zürich cn Milaan, in Montreux liet hij een villa voor zichzelf bouwen en daar bleef hij tijdens den oorlog, op alles lettende en zorgvuldig wist bij zijn enorm vermogen aan te kweeken. Een van de grootste liefhebberijen van Sternberg was het voeren van processen, zijn leven lang was hij in rechtszaken ge wikkeld en eenige jaren geleden werd hij zelfs opnieuw voor korten tijd gearresteerd in verband met een proces over een mijn in Opper-Silezië. En had hij geen enkel proces te behandelen, dan dacht hij met weemoed aan zijn veroordeeling en pro beerde revisie te krijgen van het onteeren- dc eerste vonnis. Aan zijn eenigen zoon laat hij naar achat, ting zestig millioen gulden na, zijn bezit tingen zijn over geheel Europa verspreid en hij werkte cn zwoegde maar door, sieeds meer geld verzamelend. Eerbiedig volgde de bevolking van Vaduz het eto/felijk overschot van den man, over wien eens geheel Europa sprak. DE DUITSCHE EISCHEN INZAKE RECHTSGELIJKHEID De viermogendhedenconferentie O e n e v e1 Nov. (H.N.) In politieke krin- gen te Genève heerscht de opvatting, dat ook Frankrijk thans het tot stand komen van de viermogendhedenconferentie ter be spreking van de Duitsche pariteitseischen wenscht Frankrijk zou van oordeel zijn, dat in verband met het nieuwe ontwape- Jiings- en veiligheidsplan en den omkeer, die dientengevolge in den internationalen toe stand is ingetreden, de Duitsche aanspraken voorloopig ten minste theoretisch ingewil ligd zouden kunnen worden. Te Genève ver wacht men thans, dat de viermogendheden conferentie nog voor de bijeenkomst van de hoofdcommissie der ontwapeningsconferen tie bijeengeroepen zou kunnen worden. DE BRITSCH-INDISCHE CONFERENTIE. Negatieve houding der Engel, sche arbeiderspartij. Londen, 2 Nov. (H. N.) De parlements- fractie der arbeiderspartij beeft besloten geen vertegenwoordiging naar de volgende Britsch-Indische round table-conferentie le zenden, daar zij van opvatting is, dat de houding van de Engelsche regeering niet te vereenigen is met den geest van de po litiek der eerste conferentie. De partij behoudt zich haar standpunt nadrukkelijk voor. Hamburg, 2 Nov. (V. D.) Hedenmor gen kwam bet alhier tot botsingen tusschen communisten en nazi's, die beide manifes ten hadden verspreid. Volgens de politie werden door de com munisten schoten op de nazi's gelost, waar door 12 personen werden gewond. In het oude stadsgedeelte kwam het. tot een botsing tusschen de vluchtende com munisten en de hen achtervolgende politie agenten. Tegen half 8 was de rust hersteld en begon de politic met verschillende huis zoekingen. DE EERSTE ENGELSCHE AMBASSADEUR IN IRAK. Londen, 1 Nov. (V. D.) Sir Francis Humphrys is heden door den koning op Buckingham Palace in audiëntie ontvan gen, ter gelegenheid van zijn benoeming tot eersten Britschen ambassadeur in Irak. RECORD TIJDVLIEGEN MET PASSAGIER. Moskou, 1 Nov. (V.D.) De vlieger Golo vine is er in geslaagd om met een passagier een ononderbroken vlucht van 10 uur 56 minuten te volbrengen. Hiermede is het wereldrecord van den Duitscher Schultz van 1926 geslagen. Wa s h i n g t o n2 No v. (V. D.) Maan dag zal het oppersto gerechtshof der Ver. Staten te Washington uitspraak doen in de zaak van do zeven jonge negers van Scottsboro. De secretaris van de internationale arbei dershulp heeft een oproep gedaan om Maandag voor het gebouw van het opperste gerechtshof te demonstreeren. De politie heeft echter medegedeeld, dat demonstraties tijdens de zitting van bet hof niet toege laten kunnen worden. BILJARTEN Moons en Gabriels in ons land in verband met het drie bon? dentournooi Door onvoorziene omstandigheden is be sloten, met toestemming van bet bureau van don „U.I.F.A.B." het kampioenschap van Europa Drie-Banden, waarvan de or ganisatie is toegewezen aan de B.V. „K.R. A.S." te Arasterdam, te houden van 25 tm. 28 November 19:52 in plaats van 24 tot en met 27 November. Voor dit kampioenschap zullen worden uitgenoodigd de kampioenen van België, Frankrijk, Nederland, Duitschland, Zwitser land, Spanje, Portugal en Egypte, hoewel laatstgenoemd land niet in Europa ligt. Een figuur als Soussa mist men echter niet gaarne in dergelijke tournooien. Dit is een kampioenschap, dat eigendom blijft van Nederland. Zoo zullen dan ook Moons en Gabriels weer eens een bezoek aan ons land ko men brengen. Op 5 en 6 November zijn ze de gast van de 's Gravenhaagscbe B.C. en ontmoeten daar v. Vliet en Tjoa. Van Moons hebben we de laatste twee jaar weinig ge hoord, en we zijn benieuwd, hoe hij het er tegen v. Vliet zal afbrengen, die momenteel uitstekend in vorm is. In een oefenpartij maakte hij onlangs een serie van in de 200. Dat de jeugdige Belg Gabriels nog steeds vooruitgaande is bewijst wel een door hem gespeelde partij tegen z'n landgenoot Ver bist. Gabriels won de 500 caramboles in II beurten, een gem. dus van 45.50 met als hoogste 6erie 209. De bekende drieband-speler Koopman 6laagde er in om in de ontmoeting K.R.A.S. B. C. v. d. Soc. Vereeniging de 40 caram boles in 46 beurten te maken, met het fraaie gem. dus van 0.809. Hij maakte o.m. een serie van 10 en evenaarde daarbij dus bet erkende wereldrecord. In deze ontmoeting maakte de ruim 70-ja rige Haarlemsche drieband-speler de Foel- jager de 40 In 60 beurten, eveneens een prestatie, die zeer zeker vermelding ver dient. Voor den eindstrijd om het kampioen schap van Nederland 3e klasse klein-biljart cadre, hetwelk van 4 t.m. 6 November te Leiden onder leiding van den Leidechen Biljartbond zal plaats hebben, zijn ge plaatst de heeren A. Speijer (gem. 9.18), H. Buitendorp (9.12), H. Theuerzeit (9.07). W. G. Dalderup (9.01), A. de Wit (8.81), B. Tee- gelaar (8.78), J. Bruinninck (8.78) en G. Hop (8.74). Reserves: W. Webeling (8.59), J. Hop pen (8.58) en H. de Goede (8.55). Tot de 2e klasse zijn gepromoveerd de heeren H. J. M. v. Rooij, H. Kersbergen. P. Bouter en J. Sterk, resp. met gesp. gem. van 8.90. 8.16, 8.09 en 8.05. Voor het kampioenschap van Nederland 3e klasse groot-biljart cadre, hetwelk geor ganiseerd zal worden van 1 t.m. 4 Decem ber a.6. te Amsterdam door de B.C. „Rem brandt" zijn 14 inschrijvingen binnengeko men. Voorwedstrijden zijn dus noodig, wel ke gehouden zullen worden bij de B.V. „Vic toria" en „Plan Zuid" te Amsterdam en in twee groepen bij de 's Gravenhakgsche B.C. De „Vereenigde Staten van Europa voor den autotoerist verwezenlijkt Welk een juichkreet zcra er opgaan, wan neer de kabouters vannacht eens alle tol muren omverhaalden, welke thans in zoo menig opzicht een belemmering vormen voor den terugkeer naar jaren van wel vaart! Voorloopig gclooven alleen de idea listen onder ons aan de „Vereenigde Sta ten van Europa" en tochwanneer men nagaat, wat er op het gebied van inter nationaal autoverkeer reeds bereikt is door internationale overeenkomsten, dan be hoeft men ook voor de overige grensdocu- menten. de hoop op vereenvoudiging niet op te geven. Velen onzer lezers zullen dezen zomer wel een kort of misschien zelfs een lang uitstapje per auto gemaakt hebben en tal rijk waren ook in dit seizoen de toeristen, die eens buiten de landgrenzen hebben ge keken; die elders gezocht hebben, wat Ne derland niet bieden kan. (Bergen, grootschc watervallen, enz.). Daarom zal het menig een, naar wij vermoeden, interesseeren om eens iets te lezen over de organisatie van het internationale autotoerisme. Reeds in 1896 werden er door vooruitstre vende toeristen pogingen gedaan, om de tljdroovende en kostbare grenspassages' voor automobielen te vereenvoudigen. Wan neer men daarbij bedenkt, dat een auto te gen het einde van de vorige eeuw een ge compliceerd voertuig was, dat chronisch aan dc pechziekte leed. realiseert men zich terdege, dat er inderdaad een vóortuitzien- de blik noodig was, om in die jaren het in ternationale verkeer te gaan bevorderen voor vervoermiddelen, die eigenlijk niét eens in staat waren, om zonder reparatie van Amsterdam naar Rotterdam te rijden! In verschillende landen bestonden toen reeds toeristenvereenigingen, zoo in Neder land de A. N. W. B., die in 1933 zijn vijftig jarig bestaan hoopt te herdenken. De ver schillende vereenigingen hebben toen de handen ineen geslagen en zoo werd, om streeks 1900, in ons land het eerste triptiek afgegeven, waarmede een autotoerist onbe lemmerd naar België kon rijden. Wat zijn triptieken? Zooals op het o ogenblik wel algemeen be kend geacht mag worden, heffen alle Euro- peesche landen invoerrechten op auto's. Wanneer men den invoer voor toeristische doeleinden zonder meer vrij zou geven, dan zou de schatkist daar slecht bij varen want plotseling zouden natuurlijk vrijwel alle auto's door „toeristen" worden ingevoerd! Daartegen moet dus gewaakt worden; aan dc grens eischt men óf betaling van de invoerrechten of het storten van een cautie (waarborgsom). Wanneer een Nederlandschc auto tijdelijk b.v. in België moet worden ingevoerd, eischt dc Belgische douane aan de grens van den automobilist, dat deze een waarborgsom deponeert. Verzuimt men den weder-invoer, dan komt België niet tc kort, want alleen wanneer de auto het land ver laat wordt de gedeponeerde som (do cautie) teruggegeven. Reizen per auto zou op die manier (welke vóór de invoering der trip tieken toch de ecnig mogelijk was) heel duur en tijdroovend zijn. Darom heeft men dit internationaal aldus geregeld: In tal van landen zijn onderling samenwerkende clubs gevormd, wier garantie tegen misbruiken door de regeeringen .erkend is. Zoo is o.a. in België gevestigd de Touring Club de Bel- giue (T.C.B.), welke bij bet Belgische Minis terie van Financiën een groot bedrag als „centrale" waarborgsom gedeponeerd heeft en daardoor het recht verkreeg, om trip tieken (bewijzen van vrijen grensovergang) af te geven. Buitenlandscbe clubs, die met de T. C. B. samenwerken, (in Nederland de A. N. W. B.) ontvangen van de Belgische vereeniging een aantal blanco triptieken en verstrekken deze, nauwkeurig ingevuld, aan hun leden. Toch zou b.v. een mala-fide clublid misbruik kunnen maken door een auto rnet een triptiek, dus zonder betaling van invoerrechten en zonder bet stellen van een cautie aan de Belgische grens, in België in tc vocrep en aldaar te verkoopen, terwijl het triptiek immers uitsluitend bestemd is voor toeristisch gebruik, clus voor tijdelijkcn invoer Zoodra echter aan de Belgische douane uit haar registers blijkt, dat een bepaalde auto wél ingevoerd, doch niet weder geëx porteerd is, moet de T.C.B. bet gedrag der invoerrechten boete!) betalen. Indien zij dit weigëren zou, wordt natuurlijk het bovengenoemde depot aangesproken. Van zelfsprekend eischt dc T.C.B. bet bedrag op van de buitenlandsche club. die het triptiek heeft afgegeven en deze verhaalt de kosten weer op het lid, dat het docu ment gebruikt heeft. Dit „verhaal" is na tuurlijk niet steeds mogelijk, zoodat aan de afgifte van triptieken risico's verbonden zijn. In vroeger jaren werd dan ook van iedereen, die een triptiek aanvroeg een ze kerheidsstelling in contanten of effecten geëischt, terwijl een derde manier was het stellen van een bankgarantie. Toen echter na den oorlog dc auto een populair ver voermiddel werd, stuitte deze regeling op bezwaren, want niet ieder automobilist be zit effecten en niet iedereen kan groote be dragen aan geld gemakkelijk vrij maken. Daarom is toen in vrijwel alle landen een nieuwe regeling ingevoerd, waarbij voor ieder triptiek een kleine premie betaald wordt, welk bedrag door de club gebruikt wordt om het risico bij een borgmaatscbap- pij te dekken. De kosten van de grensdo- cumenten zijn bij verschillende vereenigin gen in de diverse landen in een hoogere contributie verdisconteerd. Bij andere even wel is de contributie juist zoo laag moge lijk gesteld en moet voor dergelijke extra's een kleinigheid betaald worden, welke ech ter op het reisbudget geen post van eenige beteekenis uitmaakt. Groot financieel risico. Aangezien de afgifte van grensdocumen- ten belangrijke risico's met zich brengt en de Regeeringen overigens natuurlijk alleen willen werken met te goeder naam en faam bekend staande, kapitaalkrachtige ver eenigingen, is het duidelijk, dat de afgifte van deze stukken niet aan „jan en alle man" in handen gegeven kan worden. De waarde van de „in omloop zijnde" waar borgsommen loopt alleen voor Nederland- sche auto's in tientallen millioenen gul dens. Het risico, dat de clubs loopen, ont staat niet alleen door frauduleus gebruik, ouk wanneer de auto in het buitenland door diverse oorzaken achterblijven moei (brand, diefstal, enz.) moeten do invoer rechten veelal betaald worden. Het Carnet de passages en douanes is te beschouwen als een bundel triptieken, op handige wijze in een boekje veroenigd. Met zoo'n carnet kan men practiscb geheel Europa door trekken, zoodat in dit opzicht de Vereenig de Staten van de oude wereld voor den automobilist verwezenlijkt zijn. Internationale rijbewijzen zijn stukken, waardoor do Nederlandsche rijbewijzen ook buiten de grenzen geldig worden. Terwijl de triptieken of carnets dus a.h.w. zekerheidsmaatregelen van den fiscus zijn, waardoor ontduiking van dc invoerrechten buitengesloten wordt, ver vult het internationale rijbewijs een „po- litioneele rol". Vroeger was dit bewijs uit sluitend geldig voor één bepaalde auto, te genwoordig worden voor den wagen en voor den bestuurder afzonderlijko docu menten verstrekt, welke feitelijk een meer voudige vertaling zijn van dc inheemscbe rij- en nummerbewijzen. In internationale verdragen heeft onze Regeering zich ver plicht, ervoor te zorgen, dat deze Interna tionale documenten alleen in handen van bevoegde bestuurders komen, opdat bet verkeer in bet buitenland niet door vreem den in gevaar gebracht zal worden. Daar om moeten alle gegevens over de afgegeven rijbewijzen, welke door do provinciale grif fies verstrekt worden aan de clubs, die ten onzent deze documenten afgeven, telken male voor de afgifte van internationale be wijzen geraadpleegd worden. Voorts moet rekening gehouden worden met do vonnis sen, waarbij rijbewijzen ingetrokken wor den en moet dus in bet algemeen de ga rantie bestaan, dat alle wettelijke bepalin gen (ook in verband met dronkenschap) geëerbiedigd worden. Het behoeft wel geen betoog, dat de afgifte van internationale rijbewijzen dientengevolge een staf van ge schoold personeel vordert en een minutieu ze, uitvoerigs registratie van allo noodza kelijke gegevens! In Nederland bestaat gelukkig een ge centraliseerde afgifte (onze Regeering heeft deze in handen geslcld van den A.N.W.B. en de K.NA.C.) dank zij welke regeling hier te lande de kosten tot een minimum teruggebracht konden worden. Ter verge lijking diene, dat in Duitschland dc inter nationale bewijzen door de politie afgege ven worden, die daardoor 16 Mark per stel rekent! In Nederland kosten deze bewijzen slechts een fractie van den Duitschen prijs, terwijl de zoo juist genoemde clubs voor hare leden de koston geheel of bijna geheel voor haar rekening nemen, aange zien practiscb gesproken iedere automobi list, die naar het buitenland gaat of om eigen voordeel óf om moreelo redenen lid is van een dezsr clubs komt de Nederland schc regeling erop" neer, dat de noodzake lijke stukken gratis of althans ver bene den kostprijs in hand van dc gebruikers komen. In dit verband mag er nog wel eens op gewezen worden, dat een dergelijke centra lisatie indertijd ook voor de afgifte van de Nederlandsche rijvaardigheidsdiploma's in gevoerd is, met het gevolg, dat de kosten hiervoor, welke door de Regeering op 10 gulden waren gefixeerd, met meer dan de helft verminderd konden worden. De sa menwerkende verkeersbonden hebben zoo doende in vijf jaar tijd voor „benzinend Nederland" een bedrag van meer dan een millioen gulden bespaard. Naar een nóg vrijer grens- verkeer. Dat is de leuze, waarvoor ook de A.N. W.B. onafgebroken strijdt. In den loop der jaren is er door zijn initiatief of zijne medewerking op internationaal gebied reeds zeer veel vereenvoudigd. Iedereen, die wel eens de grens gepas seerd is, weet trouwens uit ondervinding, hoe simpel het reizen met de auto 'gewor den is. Op een kort geleden in Boedapest gehouden internationaal congres heeft de A.N.W.B. een verdere vereenvoudiging voor het rijwielverkeer voorgesteld, en metter tijd zal het ongetwijfeld mogelijk blijken om ook voor het autoverkeer de nog be staande formaliteiten (welke toch reeds zeer eenvoudig zijn) geheel uit den weg te ruimen. Dat bet internationaal toerisme, waarvan ook in ideëel opzicht nog heel veel te verwachten is, daardoor in hooge mate bevorderd zal worden, is een geluk kig gevolg van een actie, welke nu al tien tallen jaren, ook door den A.N.W.B., met stijgend succes gevoerd is. BONSEMA GEWOND. In de eerste helft van den Zondag j.l. ge speelden wedstrijd VelocitasBe Quick heeft de linksbinnen van het Nederlandsch elftal, Bonsema, een verwonding opgeloopen in verband waarmede dr. Nathans, leider der E.H.B.O. te Groningen, hem in de fust aanraadde, de ontmoeting niet uit te spelen Desniettegenstaande heeft Bonsema de tweede helft toch gespeeld. Hij moest zich den volgenden dag onder medische behan deling stellen, waarbij bleek, dat eenige rib ben zijn gekneusd en verwrongen hartspie ren zijn ontslaan. Hij zal dientengevolge rust moeten houden en den komenden Zondag zeker niet voor Velocitas tegen Achilles kunnen uitkomen. De rechtsbuiten der Velocitanen Meulema met wien Bonsema een vleugel vormt, werd eveneens geblesseerd, en zal waarschijnlijk Zondag a.s. evenmin kunnen spelen. - (N.R.Ct.) -j Voor de Koffietafel. Zalmoesters. Bereiding: (500 gram) 1 moot zalm, 300 gr. gekookte witte boonen. 1 ei, Ys eetlepel gehakte peterselie, zout, peper, paneermeel, boter, citroensap ,tomatcnpurée, sla Wrijf de uitgelekte gekookte boonen door een zeef en vermeng de purée mot de eier dooier, de peterselie, een theelepel tomaten-" purée en wat zout en peper. Snijd de moot zalm in 8 a. 10 lapjes en wrijf zc in met wat zout Bedek elk aldus verkregen oestertje met een laagje geurige boonenpurée. Haal zc door paneermeel, daarna door eiwit en vervolgens nog eens door paneermeel. Smelt de boter in een braadslee, leg de oestertjes er in en begiet ze met do boter. Laat ze ten slotte in den oven bruin ei) gaar braden (15 min.). Men kan ze bij bet op doen (op een ver warmde schotel) besprenkelen met wat ci troensap en den sobotel garneeren met wat peterselie cn wat hartbladen van kropsla. Voor de middogtafcL Gestoofde tarbot Aardappelen. Worteltjes. Chocoladevla met slagroom. Bereiding: 4 eieren, Y> liter water, 4tS gram cacao, 125 gram suiker, 1 stokje va-» nille, 1 Ya d.L. slagroom. Kook het water en laat het vanillestokje er een half uur in trekken. Neem het stokje er vervolgens uit JStrooi dc vermengde ca-» cao en suiker onder voortdurend roeren in het water en laat dit c.a. 5 min. koken. Roer daarna de eierdooiers zoo lang, tot» dat een dikke, witachtige massa verkregen wordt Giet do cliocoladepap hier langzaam bij en verwarm bet mengsel onder voort-» durend roeren, tot het gebonden is. Verder roert men bet stijfgeklopte eiwit door dit mengsel en verwarmt het totdat het eiwit is gestold. Giet de vla in een gla« zen schaal, laat haar bekoelen en dien de chocoladevla op niet stijfgeslagen room. DE BEN00D1GDE VISCH even bestellen bij UTRECHTSCHESTRAAT 10. TeleL 92. Hilversum? Vrijdag 4 November, 8:00 V.A.R.A. Gramofoonplaten. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 V.AèR.A. Voordracht Hett.y Beek. 10.30 V.A.R.A. kleinorkest q.I.v. P. Du» chant 11.15 Keukenpraatjo P. J. Kers. 11.45 Voordracht. Declamatio Hetty Beck* 12.00 Tijdsein A.V.R.O.-Klok. 12.012.00 Lunchconcert door het A.V.R.O.» klein-orkest o.l.v. Nico Trecp. 2.002.30 Causerie door Piet van 't Veer* „Cairo, de smeltkroes van het Oosten." 2.30—4.00 Het AV.R.O.-Kamerorkest o.l.v* Louis Schmidt. (3.15 Precisie-tijdsein). 4.00 V.A.R.A. Gramofoonplaten. 4.50 Voor de jeugd. 530 V.A.R.A.-kleinorkest o.l.v. P. Duchant. 6.00 V.A.R.A.-Mandoline-ensemble o.l.v J, B. Kok. 615 Orgelspel J Brookhouse McCarthy 6.40 Lezing. 7.00 Vervolg orgelspel. 7.15 Vervolg Mandolineconcert. 7.30 V.A.R.A.-kleinorkest o.l.v. P. Duchant* 8.00 V.P.R.O. Voordracht Mej. Dr. N. A* Bruining. 8.30 Concert. Frieda Belinfante, cello. J* Feitkamp, piano en fluit i 9.00 Lezing door Ds. J. J. Thomson. 9.30 Vervolg concert 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau, 10.05 Vaz Dias. 10.45 Causerie. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00—12.00 Gramofoonplaten. Huizen? 8.00—9.15 Gramofoonplaten. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Voor zieken en ouden van 'dagen. 12.15 Sextetconcert I.45 Gramofoonplaten. 2.003.00 Solistenconcert. 3.15 Gramofoonplaten. 4.30 Lezing. 5.00 Orkestconcert 6.15 Leziug. 6.45 Vervolg concert. 7.10 Lezing. 7.45 Gramofoonplaten. 8.00—11.00 Orkestconcert uit Maastricht 9.15 ca. Vaz Dias. II.00—12.00 Gramofoonplaten- Geeft daar uw Keitje of Advertentie op Zonder prijsverhooging ABONNEMENTSPRIJS 17 CENT PER WEEK EENIGSTDAGBLAD Meest actueel blad ter plaats*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6