De regeering over den aigemeenen toestand Winkelsluitingswet gewijzigd? Coaponbelasting op komst? DE POLITIEK IN DEN AETHER DE TOESTAND VAN DEN AFSLUITDIJK Onze Postvliegers onderweg ft A T WEEFHV1S FRITS LAPID0TH TER AARDE BESTELD Landen tuinbouw en scheept vaart baren de meeste zorgen Aan de Memorie van Antwoord betreffon- de Hoofdstuk I (Algemcene beschouwingen) wordt het volgende ontleend: Na de voornaamste factoren te hebben genoemd, welke op ons bedrijfsleven een zoodanigen zwaren en aanhoudendon druk oefenen, dat terecht van een noodtoestand kan worden gesproken, merkt de regee ring op, dat de ernstigste symptomen zich voordoen in den land en tuinbouw, in de uitvoerindustrieen en in het scheepvaart bedrijf, alsmede in do daarmede nauw ver bonden takken van nijverheid (scheeps bouw on machlnoindustrie) en handel, welke bronnen van volkswelvaart dan ook der regeorlng grooto zorg baren. De omvang van de werkloosheid, die met name de arbeidersklasse teistert, weerspie geit do diepte der depressie en eischt uitge breide voorzieningen Wat daarentegen de loonsverlagingen betreft, kan men in het algomoen nog niet zeggen, dat do arbci dersklasse hieronder „lijdt". Integendeel zal er voor gewaakt moeten worden, dat geen mogelijke werkgelegenheid opgeofferd wordt aan een verlangen tot handhaving van een bevoorrechte positie door bepaal de groepen. De opmerkingen der leden, die den aige meenen toestand verwarder en meer ge spannon achtten dan ooit, kan de regeering slechts ten deelo onderschrijven. Die toe stand laat zeker veel te wonschon; maar het niet te loochenen feit, dat In het bijzon der ingevolge de langdurige on hevige eco- nomischo crisis, ook op politiek gebied ver warring en wrijving in bedenkelijke mate zijn toegenomen, mag niet uit het oog doen verliezen, dat daartegenover factoren zijn aan te wijzen, die de politieke conse quenties dozer spunningon minder gevaar lijk maken dan zij eertijds zouden zijn geweest De opmerking, dat de regeering op cco nomiach gebied in dezen zoo zorgvollcn tijd niet naar een welberaamd algemeen plan handelt, doch slechts van moeilijkheid tot moeilijkheid en van Incident tot inci dent maatregelen treft, kan do regeering niet als verwijt aanvaarden. Hot voleen van een vast schema zou tot verstarring hebben geleid en bij de groote verrassingen en gebeurtenissen, die de regeering niet in de hand heeft, tot verwarring aanleiding hebbon gegeven. Op handelspolitiek gebied streeft de re geering zooveel mogelijk naar een goede verslandhouding met het buitenland en zij is gaarne bereid de noodige offers te brengen. De winkelsluitingswet. Do wet van 20 Novombcr 1930 tot rege ling van de winkelsluiting is door de Sta- ten-Goneraal behandeld in «en periode toen de crisis zich reeds ten volle deed gevoe len. Niettegenstaande de chsis meende men toch in het algemeen, dat deze zoo lang reeds gevraagde regeling in werking moest treden. Dit wijst er reeds op, dat do in vloed van deze wet op het zakenleven niet groot werd geacht. Dit is ook de in druk van de vaeering. Slerhts in enkele groepen winkels doen zich moeilijkheden voor. Deze worden thans onderzocht In dien het resultaat van bet onderzoek daar toe aanleiding geeft, zal een wetswijziging of een wijziging in de praktijk der uitvoe ring worden bevorderd. De openbare orde. Wat bet handhaven van het gezag en het verzekeren der openbare orde betreft, stemt de regeering in nut do mecning, dat zij, zoo de locale autoriteiten zich niet doordrongen voelen van haar plicht dc openbare orde en veiligheid te handhaven, de noodzakelijke maatregelen dient te ne men. „Zoo noodig na wetswijziging", zegt het voorloopig verslag. Ook dit wordt be aamd. Al is het In dit geval geen wetswij- ziging de wijziging In dc steunrogeling voor j zooveel de regeling van één of meer malen stempelon door werk'oozen betreft, kan hier als voorbeeld worden aangehaald. Naar aanleiding van het denkbeeld „wetswijziging" zij echter or op gewezen, dat de preventieve werking van zoodanige voorschriften niet mag worden onderschat. De regeering toch besoft ten volle, dat de huidige algemceno toestand, waarvoor dc verantwoordelijkheid noch aan de regee ring. noch aan het Ncderlandsche volk kan •vordon toegeschreven, en die door beide slechts kan worden betreurd, dc neiging - akker roept, en, voor zoover reeds aanw°zig versterkt, om zich te uiten en in hot open baar blijk te geven van hetgeen de gemoe deren beroert. Tegen deze neiging tot uiting kan niet met voorschriften worden opgetreden, ook niet door een stelselmatige afwijzende hou ding ten opzichte van de uitingen. Slechts wanneer de uitingen zijn of dreigen te zijn een aantasting van het wettig gezag of eon verstarring van de openbare orde, is het de plicht der overheid, in te grijpen. Het „uitvechten van meningsverschillen op straat" zal, indien dit ten koste van de openbare orde zou moeten geschieden, dan •ok nimmer worden gedoogd. Evenmin de inmenging van groepen of personon, die zich goroepen achten, de politie ongevraagd bij te staan of zelfs haar taak geheel of gedeeltelijk over te nomen. Hot in to nemende mate zich voordoend verschijnsel, dat aanhangers van bepaalde staatkundige opvattingen zich in uniform steken verdient ook naar het oordeel der regecring de aandacht. Zt] overweegt of te dezen een dooltreffendo voorziening moge lijk is. Met Instemming nam de regeering kennis van de mecning der leden, die in oen onreqhtm.atig optreden van fascisten hior te lande niet minder gevaar zlon dan in dat vun socialisten en communisten. Ook de regeerlng is van meening, dat elke tegemoetkomendheid tegenover hen, die uit welk motief ook, de openbare orde wil len verstoren, misplaatst zou zijn. De bezuinigingsmaatregelen. Wat de bezuingingsmaatrcgelen betreft, welke do regeering reeds heeft getroffen of in wetsontwerpen heeft belichaomd, merkt de minister op, dat de regecring in de vervulling van haar voornaamsten plicht tekort zou schieten en allerminst zou handelen in liet belang van zoozcor ge waardeerde vermogcnsbestandeelen als on derwijs, sociale verzekering, arbeidswetge ving cn gezondheidszorg, indien zij niet voortdurend het noodzakelijk evenwicht met het geldvermogen der natie voor oogen hield. Dat door de voorgenomen salarisverla gingen een klein en over 't algemeen wei nig draagkrachtig deel van het volk een zeer groot deel van de erisislasten te dra gen zou krijgen kan niet als juist worden erkend. Zij, die vaste inkomsten genieten, ook al worden deze met een bepaald per centage verlaagd, zijn in deze crisis be voorrecht bovon vele anderen, die hun wis selende inkomsten dagelijks zien slinken. Het overheidspersoneel, dat zijn diensten Uvert, heeft inderdaad, evenals zij die goe deren leveren, recht op eon volwaardige botaling vnn zijn prestaties. Maar vergeten behoort niet te worden, dat de waarde zoo wel van die diensten als van die goederen is gedaald, niet omdat zij in qualitejt zijn verminderd, maar omdat zij niet kunnen ontkomen aan het wisselend getij der con junctuur en aan do werking van het in dex cijfer. Een couponbclastlng maakt op dit oogen- Hik een punt van ernstigo ovorweging uit. Indion een ontwerp couponbelasting mocht worden Ingediend, zal bij do behandeling daarvan kunnen worden overwogen in welke mate de goederon in de doode hand zijn te betrekken. Wat de vervanging van zilveren munten door nikkel geld betreft, wordt medege deeld, dal ccn Ingestelde commissie-Visse ring deze vraag in oen voorloopig rapport voor het oogenblik ontkennend heeft bo- antwoord De regeering hoeft voorts deze commissie diligent verklaard. De omstandigheid, dat het hotelbcdrijf zwaar onder den druk der tegenwoordige economische verhouding te lijden heeft, weerhoudt de regeering om aan de belas tingen, waaraan dit bedrijf reeds is on derworpen, een nieuwe toe te voegen. De heffing ineens moet de regecring on der de tegenwoordige tijdsomstandigheden met nadruk blijven afwijzen. Met de mecning der leden, die verdere inpoldering van Zulderzeegronden thans het niot meest aanbevelenswaardig werk vinden tot lening worden ingestemd, aan de in totaal openbare werken dragen door de worden onttrokken, andere werken tot heid kan worden van werkloosheid, kan omdat iiet gedeelte dat voor de uitvoering van beschikbaar zijnde be- inpolderingswerken zou met meer oordeel aan lonigmg van werkloos aangewend. De steunregeling voor werkloozen. Naar aanleiding van do opmerkingen van de door de commissio-Welter voorgenomen verlaging van de tarieven van ateupverlee ning, wordt medegedeeld, dat het niet in de bedoeling dor regeoring ligt een alge meene verlaging in te voeren; zij hoopt, dat de omstandigheden haar daartoe ook piet zullen dwingen. De regeoring heeft zich voorgesteld, nu de toestand van de finan ciën van het Rijk en van vele gemeenten tot groote bezuiniging noopt, het percen tage van het subsidie ten behoeve van de wcrkloozenkassen, welke met crisiswerk loosheid te kampen hebben, zoo noodig ook in 1933 op meer dan 100 te benalen, doch in het algemeen op een lager maximum dan in 1932 nog mogelijk was. De overweging van een ontwerp tot het bevorderen van een wettelijke regeling voor do bevrachtingen van binnenschepen is bij den Raad van State aanhangig ge maakt. Een wetsontwerp tot het verleenen van crcdieten aan de haringreederij is in voor bereiding. Ook de regeering is van het nut van een regeoringspersdienst ton volle overtuigd en zij is van oordeel, dat binnen korten tijd tot instelling van zoodanigen dienst, over eenkomstig de richtlijnen in het rapport der betreffende commissie aangewezen moet worden overgegaan. Voor zooveel der regecring bekend, opt houdt dn gewezen Duitscbe keizer zich overeenkomstig destijds afgelegde beloften vnn politieke handelingen. Geruchten van andero strekking, wolke vooral in buiten landsche bladen plegen te wordon verspreid bloken bij nader onderzoek onjuist te zijn Een rede van Löbe voor de Vara--microfoon? Hot s.d. Volksblad mcidt, dat de Duitscbe sociaal-democraat Löbe, die geen verlof had gekregen om op 9 November (den herdon kingfldag van de Duitscbe omwenteling van 1918) voor den Duitscben microfoon te 6prc ken, door do Y'.A.R.A. in staat is gesteld om zijn rode uit Nederland te laten uitzenden. Do N.R.Ct. teokent hierbij aan: Wat zegt de Radlo-otnrocp controle-com missie hiervan? Is daarvoor zendtijd gegeven, dat wij hier in Nederland politieke redevoeringen die elders geweord zijn, zouden moeten toelaten? Het belang van de Nedcrlandache luistoraars heeft met zoo'n redevooring In een vrcomdc taal in elk geval niets uit te staan. LIJK AANGESPOELD. Maasbommel, 3 November. Heden morgen om 5 uur werd uit de Wetering na bij zijn woning onder Altforst het lijk opge- haald van den 12-jarlgen timmerman H. v. d. Weerden. Deze man is door onbekende oor zaak, zeor waarschijnlijk reeds gjstoravond met zijn fiets te water geraakt on heeft zich daaruit niet moer kunnen redden. Hij laat een vrouw en tweo kinderen achter. Onderzoek naar de stortebedden der uitwateringssluizen Ontgronding beteugeld Bij een bezoek aan het Kornwerderzanü heeft een redacteur van de Leeuwarder Courant geïnformeerd naar de waarheid van nieuwe geruchten, dat het betonnen stortebed voor de uitwateringssluizen on- derapoeld zou zijn en dat dit de sluizen aan het ernstige gevaar zou blootstellen underloopsch te worden. De ingenieur der Zuiderzeewerken F. J. 0. G. Geers heeft de noodige inlichtingen verschaft, die eens ieel6 de waarheid van die geruchten bevea tigden, er anderdoele hot ernstige karakter tan ontnamen. Onder het stortebed staat op enkele pun ten ecnigc meters water, maar de zeer hech te en afdoende fundeering der sluizcncom- plexen beschermt die tegen onderloopseh worden. Het betonnen stortebed, dat zich voor ieder complex uitwateringssluizen bevindt, is geconstrueerd als resultaat van 1e proeven in de jaren 1929 en 1930 met modellen in het waterbouwkundige labora 'orium te Delft genomen. Over deze proeven kan men het noodige vinden in deel vier der rapporten en mede- loellngen betreffende de Zuiderzeewerken uitgave Landsdrukkerij. De proeven loidden tot de conclusie, dat de gevaarlijke ont 'ronding aan de zijde van de Waddenzee voorkomen kon worden door een horizon taal stortebed bulten do sluizen, lang 18 meter, voorzien van vooruitstekende hoe ken en begrensd door een rechthoeklgen trempei Deze drempel zou het uitstron mende water moeten beletten dadelijk nee te woelen cn vlak voor het stortebed ern stigo ontgronding te veroorzaken. In hei model te Delft voldeed deze constructie aan Ie gestelde eischen, zoodat men er letterliik gesproken mee „in zee" ging. Doch spoedie nadat men met spuien was begonnen, bleek de praclijk in zee anders te zijn clan in het rapport. Er trad een ernstige onlgrondlne op reeds dadelijk aan den voei van het stortebed. Nu had men, om zich tegen deze even- ♦ual.teit te wapenen, aan den rand van dat bed een hechten ijzeren damwand in den grond gedreven, welke diende to voor komen, dat de grond onder dat bed werd weggespoeld, maar ook' die damwand heeft gefaald. Toen de verdieping voor hel bed was geconstateerd, heeft men, ten einde 'ekerheid te krijgen, aan dc beide uitstoken |p hoeken van het stortebed van het weste- 'ijke slulzencomplex gaten laten boren door dc 60 c.M. gewapend betonlaag van dat bed hoen. Dezer dagen |s één gat gereed geko men en gisteren was men op den anderen Doek door het bod heen. Beide boringen eindden tot uitkomst, dat onder den hoek vnn het stortebed eenige meters water 6tant. Vermoedelijk heeft zich bij het uitstroomon aan deze hoeken een meer gevormd, dat de bodding onder den damwand door heeft weggezogen1. Bij de prooven te Delft had men juist dit gevaar In het bijzonder bestudeerd en er een oplossing voor gevonden, die in het model aldaar uitstekend voldeed. In de oiactijk kwam de zaak echter .anders uit. Do redactie had Dinsdag een telefoonge sprek met Ir. do Blocq van Kuffclcr reed- lerloops naar het evantueele gevaar vnn leze ondorwoeling van het stortébed ge informeerd en ten antwoord gekregen, dat Ijsvogel Snip Pelikaan 3—11 27 10 Amsterdam 3—11 27 10 Bu.iapcsi Woenen 28-10 Athene Mersumatruh 29-10 Oiïro 3—11 Gaza Rut ha wel h 2-11 3010 Bagdad Bopshir 1-11 3|—10 Dtask Kaïarhi 31-10 1-11 J oi i poer J bonst O 1 O tn 2—11 Calcutta 3—11 Rangoon 29- 10 BanjjKnk Koh-Lak 28- 10 Mcilaii Batavia 28 10 Bandoeng Vertrek van het eemtvolgende post vliegtuig van Amsterdam 10 November. dit gevaar niet meer bestond, nu men voor liet, stortebed zinkstukken heeft gelegd, die verdere ontgronding moeten verhinderen. Op een gisteren aan Ir. Geerc gestelde vraag, of de geconstateerde onderwoeling ten 6lotte de sluizen toch niet in gevaar had gehracht en onderlocpshcid ervan mot zich kon brengen, kwam met de grootste stelligheid een ontkennend antwoord. De sluizencomplexen staan op een beton nen plaat van IV* meter dikte, welko plaat op zijn beurt rust op diep in den grond geheide palen. Bovendien zijn onder die platen nog een aantal ijzeren damwanden aangebracht, zoodat er werkelijk wel iets catastrophaals zou moeten gebeuren, wilde het water zijn weg onder de sluizencom plexen door nemen. -Dit rampspoedige kan niet meer geschieden, nu men met het leg gen van de zinkstukken, die nauwkeurig aansluitend bij het stortebed worden ge maakt hetgeen o.a. door de duikers wordt gedaan de ontgronding heeft beteugeld. De holte onder het stortebed zal worden aangevuld. Men onderzoekt nog de wijze, waarop dit zal moeten geschieden. Daar aan de IJsselmeerzijde van de slui zen eveneens ontgronding i6 geconstateerd, heeft men ook hier zinkstukken gelegd, welke dit proces moeten tegengaan. Steven v. d. Ilagen!tuin 16. Tel330 Een door V zeil vervaardigd cadeau word! ze/ter gewaardeerd. 'tANDH EKKEN groote collcc- t voor Iden. Ie kwaliteit materiaal, .d ATI GE PIIIJZEN. LEEUWARDEN In de Haagsche kunstwereld nam hij een onvergetelijke plaats in Vele sprekers aan z*yn groeve 's-Gravcnhagc, 3 November. Onder groo t'j belangstelling is heden ter aarde besteld hol stoffelijk overschot van Frits Lapidoth, letterkundige en journalist. Onder de zeer velen, die op de algcmcone begraafplaats waren samengekomen om den onslapene dc laatste eer te bewijzen, worden opgemerkt de heeren D. Hans, voorzitter van den Nedcrlandschen Journa listenkring, P. A. Ha ixman, eere-lid van don N.J.K.. E. dc Lang, directeur van het Vaderland en de Nieuwe Courant, Wolfson, oud-directeur van De Nieuwe Courant en zeer vele leden van de redactie van het Vaderland en de Nieuwe Courant. Onder de verdero belangstellenden wa ren nog dc heeren Dijkhoff cn Baucher na mens het bestuur van de 's-Gravenhaagsche Boekhandplarenvcreeniging, jhr. Jan Keith, het oud Twoedo Kamerlid Drion, /hoofdre dacteur van de Ga/ette de Hollande, mr. Zubli, vertegenwoordigende het. hoofdbe stuur cn dc Haagsche afdeeling van het Nrderlandsch Tooneelverbond, mr. Snijder van Wissenkerke, eere-voorzitter cn Albert Vogel, voorzitter van den Uaagschon Kunst kring. Het Haagsche Gemeentebestuur deed zich bij de begrafenis vertegenwoordigen door dr H- E. van Gelder, directeur van den Gemeentelijken Dionst van Kunsten en Wetenschappon. de heer H. Robin was aan wezig namens de commissie'voor de unnst- subsidie .en de heer Henri van Wermes- kerken als voorzitter van den Bond van Tooneelschrijvcrs, Pulchri Studio was ver tegenwoordigd door den hcoren Willy Slui ter, voorzitter en van Lelyveld, socretaris. Tenslotte worden nog opgemerkt het lid van do Tweede Kamer Schaepman, het ge meenteraadslid mr. Varenkamp, de uitge ver Strengholt, Funke, oud-directeur van het Nieuws van den Dag, de tooneelspelora Louis de Vries cn Giraberg, laatstgenoem de namens de directie van het Hofstad- Tooncel. Een uitgebreide kring van collega's was aanwezig om Frits Lapidoth de laatste eer te bewijzen. Met den rouwstoet kwamen nog mede de oud-wethouder dr. v. d. Meulen, mr. J. J. van Bolhuis en mejuffrouw Emmy J. Bo- linfante, voorzitter cn secretaresse van de Haagsche Journalistenvereniging, de heer Schilt, hoofdredacteur van Het Vaderland er. de Nieuwe Courant, mr. Plemp van D'jivcland, oud hoofdredacteur van de Nieuwe Courant en dr. Meihulzen en mr. Hljmans namens de redactie van Het Too neel. Achter den rouwwagen volgde een bloe- menrijtuig, gcheol bedekt met kransen en bloemstukken. Als eerste spreker trad naar voren mr. Plemp van Duiveland, die in enkele woor den do glansrijke loopbaan van Frits La pidoth schetste en er aan herinnerde hoe hij voor 32 jaar, de oprichting van de Nieu we Courant voorbereidend, aan Frits La pidoth verzucht d.e kunstcritiek en de ver enging der kunstrubrieken op zich te ne men. De heer Plemp wees er op, hoe Lapidoth eon man is geweest van buitengewone be lezenheid en daarbij ook ccn man van ap preciatie en perceptie. Naast een uitstekend criticus was hij ook een trouw kameraad, die zich in de Haagsche kunstwereld een onvergetelijke pl.iats heeft verworven, vanwaar hij uit blonk bovep zeer velen. Dankbare herinne ringen zal hij achterlaten, niet alleen bij weker. maar hij is overtuigd, ook bij de hoofdredactie*, die hem in den loop der ja- -en opvolgden. Niet alleen journalistlseh stond hij tn boog aanzien, ook in de tooneelwereld be kleedde hij een voorname plaats en ieder een was het er over eens, dot Lapidoth's kritieken tot de beste behoorden, welke ge schreven werden* Vervolgens werd hot woord door mr. J. J. van Bolhuis, die den ontslapene schetste als een der oudsten en ook een der beste loden, nioi alleen van de Haagsche Journa- lislejjvereenigtng, maar ook van don Ne derlandschcn Journalistenkring namens welke organisatie spr. tevens het woord voerde. Do belangstelling en sympathie van La- pJdoth ging niet alleen uit naar de groote schrijvors, ook de Jongsten hadden zijn wurme gonegenheid. Het was hem in zijn kritieken nooit tc doon om executies maar wel om een prikkeling te geven tot meer deren, tot beteren arbeid Eenzelfde gene genheid als voor tooneel had hij voor de schilderkunst en beeldbouwkunst. Zelf ar tist, heeft hij zijn eigen werk altijd in de schaduw gehouden en nooit de openbaar heid gezocht. Verliezen de journalistiek en de letter kunde veel in Lapidoth, veel meer ver liest zijn gezin in hem, waar hij zich als oen trouw huisvader alles liefde had ver worven. Zijn persoonlijkheid zal bij de ve ten, die met hera in aanraking kwamen, neg lang In dc meest aangename herinne ring blijven voortleven. Namens de directie van het Hofstad-Too- neel sprak Louis Gimbcrg, die do milde en rechtvaardige wljzo van beoordeelcn van do beoefenaars der tooneelkunst prees, waardoor Lapidoth allerwege achting cn sympathie had verworven. Hij laat in de tooneelwereld een leegte achter wolke niet spoedig gevuld zal kunnen worden. Namens Cor van dor Lugt Melselt leg de spr. een Vrans bij h*t graf. Mr. Zubli, vervolgens bet woord voeren de namens net hoofdbestuur van het Nc derlandsch Tooneelverbond, wilde aan het graf van Lapidoth woorden van dank spre ken voor zijn belangstelling steods In het tooneel betoond. Utj behoorde tot de wei nigen in ons land, dje het groote cultu- reelo belang van het tooneel inzien. Van tonneelzaken was hij volmaakt op de hoog te; hij heheerschte niet alleen de oude maar ook de nieuwe letterkunde. Ook de Haagsche afdeeling van het Verbond v»r- liest in hem een trouw lid en warm vriend. Do voorzitter van den Bond van Too- neclschrijvers, Henri van Wermeskerken. zeide, dat Lapidoth steeds gestreefd beeft door zijn mild on nobel optredon, het too neel omhoog to heffen en daarmee ook de tooneejschrijvers. Altijd trachtte hij dc j« n- geren voort te helpen en omhoog te voeren en ook was hij bereid ouderen, dio wel eens wankelden, een hart onder don riem te steken. Louis do Vries, de volgondo spreker, her innerde met grooten weemoed er aan, hoe hij Lapidoth ruim 32 jaar gekend had. Steeds heb ik aldus spreker in u iemand gezien, die een groote liefde en treating voor den kunstonaar had. Uif. alles bleek dat ook, maar vooral uit de hulp, die u steun aan den kunstenaar be wees. Het was echter boven alles een recht- vnirdige en een eerlijke hulp. Als Lapi doth iets goed vond, dan durfde hij het to Z"ggen, maar hij zei hot op een voornamo wij/e. Wanneer hij zijn goedkeuring niet kon geven, dan had men toch ateeda iets van Lapidoth geleerd, want altijd toonde hij aan op welke wijze men het beter zou Kunnen doen, Ilij behoorde tot die weinige mannen, die spreker nog onlangs gereleveerd heeft in den Tooneolspiogel, toen hij een artikel aan de crjtlek wijdde, en waarin hij een ied-T, die aan eon krant verbonden is. hefc recht gaf tot critick, maar den wensch da.«rblj uitte, dat deze critiek op een be schaafde wijze tot uitdrukking zou worden gehrucht. Als een voorbeeld van het laat ste had spreker toen ook Lapidoth's naam genoemd Steeds had hij vreugde in iemands aut oes en niets was neni liever t?an oen tc^- nei'lspeler daarbij te helpen. Hij behoord* zoo besloot Louis do Vries tot de er»1 tici. die een voorooeid genoemd kunnuji wordon voor allen, din geroepen zijn over tooneclzakcn hun oordeel te geven. Een zwager van den overledene, de heer v d. Ven, getuigde in enkele gevoelvolle woorden van de hechte banden, welke steeds tuaschen de familie leden bestaan hadden en gaf de verzekering dat zijn nf.» -redachtnnis In onvergankelijke herinne ring zou blijven voortleven. Nadat de kist In de groeve was neerge laten en allo aanwezigen bloemen in het graf hadden gestrooid, dankte een der zoone voor de belangstelling.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 4