DE STAKING BIJ VAN GEND EN LOOS ECONOMISCHE CRISISSEN IN VROEGER TIJD DE REGEN EN DE WEERS VERANDERINGEN DE GEMEENTEBEGROOTING VAN HILVERSUM Zeer zorgelijke omstandigheden HET G00ISCH NATUUR RESERVAAT DE KOMENDE STRIJD OM DENINCASSOBANKBEKER BIJKANTOOR Amersfoortsch Dagblad SOESTERWEG 107 IV Radioprogramma Mededeeling van werkgeverszijde Men deelt ons van werkgeverszijde het .volgehdc mede* De staking, onder het arbeidend perso neel bij van Gend en Loos te Den Haag brak Maandag, zonder eenige waarschu wing van werknemerszijde uit. Deze staking is uitgebroken, niettegen staande de N.V. van Gend en Loos een col lectief arbeidscontract met een drietal ar beidersbonden heeft gesloten, waarbij deze zich o.m. verbonden, dat zij zich zullen ont houden van het stellen van eenige eischen of het voeren van eenige actie, welke mer 6lóring in het bedrijf van de N.V. Expeditie Ondreneming Van Gend en Loos gepaard kan gaan of het niet-nakomen door de le den der betrokken personeel-organisatics van hun verplichtingen tengevolge heeft Voorts i6 bepaald, dat in geval van gespui de partijen met elkaar in overleg zullen treden. Noch het een, noch het ander beeft plaats gehad. De bepalingen van het collectief arbeids contract gesloten tusschen de Directie van Van Gend en Loos en de betrokken werk nemersbonden zijn dus door de 6takende leden met voeten getreden. Dinsdag is ter voldoening aan het bepaalde in artikel 1639 p, 6ub 10, van de Wet op het Arbeids contract, aan het stakend personeel aange zegd, onverwijld den neergelegden arbeid te hervatten, bij gebreke waarvan de be staande arbeidsovereenkomst wordt geacht te zijn geëindigd. Vanaf 9 dezer zal zoo ooodig nieuw personeel in dienst worden genomon. Rede van Prof. Z. W. Snellerrectors magnificus der Handels- hoogeschool Rotterdam, Ter gelegenheid van de I9e herdenking van de stichting der Neder* landsche Handclshoogcschool te Rotter dam, heeft dc rector magnificus, prof. dr. Z. W. Sneller een rede gehouden over: Eco nomische crisissen in vroeger tijd. Spr. zette uiteen, dat crisissen convulsie ve marktslagen zijn. Zij zijn een verschijn sel van de zoogenaamde kapitalistische organisatie, die gekenmerkt wordt door de algerncene markt met haar vrije prijsvor ming en door de figuur van den onderne mer, die mede naar het beloop der.markt prijzen de toekomstige behoeften schat en naar deze, onder gebruikmaking van zijn ondernemerskapitaal, zijn inkoopen of zijn productie regelt. De markt der vrije prijsvorming is opge komen met de regionale missen of jaar markten en zij verwijdt zich in de 16e eeuw tot generale stapelmarkt. In den vroeg-ka- pitalistischen tijd, ook die van het com- roercieele kapitalisme geheeten, met wel ken tijd dan bedoelt wordt de periode, die vooraf ging aan de industrieele revolutie in het eind der 18e eeuw, droegen de crisis sen een ander karakter dan in den moder nen tijd. Van een regelmatig conjunctuur- beloop is dan geen sprake, de crisissen wor den door uitwendige marktverstorende oor zaken in het leven geroepen. Dit verschijn sel vindt zijn verklaring eenerzijds in het eenvoudig karakter der toenmalige pro ductie on anderzijds in het ontbreken van het noodige financierings-apparaat. dat in staat zou wezen de uitzettingen en inkrim pingen van het economisch leven te vol gen. De crisissen in dezen tijd, toon het economisch leven nog weinig ineengestren geld was, beperken zich tot intiemen kring De economische en sociale gevolgen zijn niet veel omvattend. Als voorbeelden van vroeg-kapitalistische crisissen noemde spre ker die der Florentijnsche wolindustrie der late Middeleeuwen en de financieele crisis van 15571559, die door dc rivaliteit der opkomende groote nationale staten werd veroorzaakt en ook de crisis van 1627 op de Hollandsche stapelmarkt. De crisissen in den hoog- of industrieel kapitalistischen tijd dragen een geheel an der karakter. De tweede phaze verschilt van de eerste door haar geld- en credietwe- zen en door baar groot-industrie. Kenmerk van de moderne nijverheidspro- 'ductie is dat zij potentieel nagenoeg onbe grensd kan worden uitgezet, onder invloed van de machine en van de winning van grond- en hulpstoffen uit de levenlooze na tuur. Het conjunctuurbeloop is te verkla ren uit de productie in twee etappen: eerst worden de productiemiddelen gebouwd, wat uiteraard zekeren tijd vereischt; daar na worden met die productiemiddelen ge bruiksgoederen vervaardigd. Wanneer het vergroote productie-appa raat werken gaat, kan het blijken boven de be hoe ft til der consumptie te zijn uitge bouwd. De marktprijzen der gebruiksgoe deren dalen dan tot zulk een laagte, dat de productie geen loonenden afzet, meer vindt. De crisis, daarna de depressie treden in; ui. deze depressie verheft zich het econo misch leven in een nieuwe hausse. Deze af wisseling van op- en neergang in het eco nomisch leven is niet alleen noodlottig om haar verspilling van kapitaalgoederen, maar ook om haar 6ocIale gevolgen. Het moderne conjunctuurbeloop heeft niet alleen een industrieele, maar ook een monetaire zijde. De versnelde en vermeer derde goederenomloop van de opgaande conjunctuur eischt, om het evenwicht te bewaren tusschen goed en geld, een ver meerdering van het circuleercnd ruilmid del. Aanvankelijk >vordt deze vermeerde ring verkregen door het aanwezige géld in verhoogde snelheid te doen omloopen en de spaargelden mobiel te maken. Spoedig echter drijft de spanning van het zich uit zettende bedrijfsleven tot geldcreatie, tot het scheppen van geld door middel van crediet. Zoo rijzen bankpapier en giraal- geld op uit het niet en verkrijgt bet geld wezen een voldoende elasticiteit, om de spanningen der conjunctuur te kunnen vol gen. De economische geschiedenis heeft de vraag te beantwoorden, wanneer zich voor het eerst de beide genoemde factoren in de moderne verkeershuishouding hebben doen gelden. De industrieele factor kan uiter aard niet ouder zijn dan de industrieele re volutie: eer6t in het midden der 19e eeuw heeft deze het aanzijn der Westersche cul- tuurstaten veranderd; dienovereenkomstig kan men 1857 aannemen als het eerste mo derne crisisjaar. Sedert volgen de crisissen elkander op met beangstigende regelmaat. De tweede factor, die van het met den tooverstaf van het crediet gecreëerde be taalmiddel, beeft zich reods vroeger voor gedaan. Zij valt te onderkennen in de cri sis. van 17721773, die dus een semi-modern karakter droeg en woedde in Londen, Edin burgh en Amsterdam en in de handelsste den van Noord-Europa. Spr. stond stil bij deze crisis, die de val van het huis Clifford te Amsterdam met zich bracht, omdat dat zich diep in het wisselcrediet had gesto ken. Een crediet en liquidatieerisis brak los. Een centrale crcdietinstelling, die het betalingsverkeer weer op gang had kun nen brengen, bezat Holland destijds nog niet. Maar de wijsheid der Hollandsche kooplieden deed spoedig dc bevroren liqui diteit weer ontdooien. Zooals een Engelsch publicist van die dagen getuigde: „with their usual commercial wisdom", gedroe gen de kooplieden van Holland zich. Mogen, aldus besloot spreker, met hun „usual commercial wisdom", ook de koop lieden en bedrijfsleiders van Nederland cn zijn regeering, handelen in onzen door cri sis en depressie zoo zwaar bezochten tijd. Onze weerkundige medewerker schrijft ons Toen aan het einde der vorige maand de lange periode van buitengewoon veel regen val vrij plotseling werd onderbroken, scheen het alsof het natte weer voorloopig van de baan zou zijn. Daaraan heb ik toen dadelijk getwijfeld, orndat het mocielijk was aan te nemen, dat de invloeden, die zulk een lang durige periode van buitengewoon veel regen veroorzaakt hadden, even plotseling zouden opgehouden hebben te werken. Het is daar na enkele dagen droog gebleven, maar de regen van gisteren beeft er weer een einde aan gemaakt. Waarschijnlijk is daarmede algemeen de indruk gewekt, dat wij weer een nieuwe regenperiode krijgen. Inderdaad zou men op dezelfde gronden van don twij fel aan een definitief einde van don regen tijd moeten aannemen, dat wij voorloopig nog regenweer zullen hebben en het ziel daar wel naar uit, maar daar staat toch tegenover, dat er konteekenen zijn, dat in den algemeenen weerstoestand een kente ring bgint te komen, die tot oen minder regenrijken tijd zal voeren. Voorloopig is natuurlijk nog wel wat regenweer te ver wachten, zoolang nog de vlakke depressie, die zich in de laatste dagen over ons land en de Noordzee ontwikkelde, haar invloed hir doet gelden. Maar dat is niet de oorzaak. Voor doorgaanden regen moeten wij aanvoer van warme lucht uit het Zuiden hebben, die door een koude luclitmassa tot opstijging naar hoogêre regionen gedwongen wordt. Deze toevoer van warme lucht is in den laatsten tijd wel belangrijk verminderd. Op het oogenblik is de algemeene toestand in West- Europa nog zoo, dat «warm-vochtige lucht uit het Zuiden wordt aangevoerd en wij kunnen nog niet verwachten, dat deze aan voer in de eerstvolgende dagen geheel tot staan zal komen. Het is zelfs niet eens zeker, dat de aanvoer niet. opnieuw versterkt zal worden, maar in het Oosten van Europa komt hot gebied van hoogen luchtdruk toch gaandeweg, zij het dan ook met horten en stooten, tot ontwikkeling waarvan in het algemeen een uitbreiding van droger en kouder weer naar het Westen kan worden verwacht. In elk geval is het nu van belang de ontwikkeling van don weerstoestand in het Oosten geregeld gade te slaan cn niet meer uitsluitend naar de meteorologische gebeurtenissen in het Westen te kijken, die weliswaar nooit hun beteekenis voor het weer bij ons verliezen, maar niet de eenigen zijn, die het karakter van het weer bij ons bepalen. (Nadruk verboden). GOED AFGELOOPEN. Vergeten het automatisch pistool al te zetten. De heer W., in goud- en kerkwerken te Eindhoven, had van de politie verlof beko men om des nachts in zijn tuin een auto matisch pistool op te stellen tegen dieven die over den tuinmuur zouden willen klim men. Zaterdagmorgen had men vergeten het pistool af te stellen, zoodat, toen des middags jongens uit de buurt al spelendo op het muurtje klauterde, het pistool af ging en twee van hen door hagelkorrels werden getroffen. Gelukkig bleken dc ver wondingen niet van ernstigen aard te zijn. HET GESCHIL IN DE NED. PAD- VINDERSVEREENIGING. Leeuwarden, 8 Nov. De Friesche Pad vinders hebben in een vergadering, welke gisteravond, naar aanleiding van een brief van het hoofdbestuur, waarin gevraagd wordt, welke de houding van de padvin ders in deze zou zijn, gehouden werd, be sloten, zich achter het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Padvinders Vereeniging te scharen en zelfs dit bestuur te verzoeken, er voor te willen zorgen, dat de gewraakte formule behouden blijft. Belangrijke stijging der ondersteuning aan behoeftigen en werkloozen Hilversum, 8 November. De ge- raeontebegrooting van Hilversum sluit in inkomsten en uitgaven op een bedrag van 8.975.922 ('t vorig jaar was dit 7.9S6.082). De belangrijkste stijging vertoont wel het hoofdstuk betreffende de ondersteuning aan behoeftigen en werkloozen. Het nadeelig saldo hiervan is 1.034.205, ongeveer het dubbele van dat van verleden jaar. Dit nadeelig saldo wordt voor een be langrijk gedeelte a.h.vv. opgevangen door het hoofdstuk belastingen dat met een batig slot van 2.390.000 een hoogero raming heeft van 700.000. B. en W. wijzen er op dat deze begroo ting onder zeer zorgelijke omstandigheden is opgemaakt. Mede omdat het overschot van vorige diensten 350.000 minder was dan bij het vaststellen der vorige begroo ting cn tevens door de stijgende uitgaven inzake de werkloozenzorg. Voor rente en aflossing van geldleeningen moest 147.000 meer worden uitgetrokken. In het geheel moest voor een bedrag van 544.710 nieuwe middelen tot dekking ge vonden worden. Speciaal omdat dit jaar eenige bezuinigingen werden getroffen was het buitengewoon moeilijk tot een sluiten de begrooting te geraken. Op alle posten is nu opnieuw zooveel mogelijk bezuinigd tot een totaal bedrag van 140.000. Voor het restant kwam ver der in aanmerking verhooging van de op centen op de personeele belasting, waarvan het maximum aldus het voorstel van B. on W. tot 150 zal worden verhoogd. Hier uit wordt een hoogere opbrengst verwacht van rond 152.000. Tenslotte is een ver hooging van de opcenten overwogen. B. en W. vinden een hefting van 80 opcenten toe laatbaar. Een verdere verhooging wordt ont raden, daar zij van meening zijn dat er be zwarende voorwaarden zouden zijn orn deze verhooging goedgekeurd te krijgen doch tevens omdat Hilversum zich hierdoor a.h. w. in een noodtoestand zou plaatsen. En dit laatste zou ongetwijfeld schade doen aan de goede reputatie dor gemeente als woon oord. Uit deze opccnten-heffing wordt 104.000 meer verkregen. Hierna blijft nog 149.000 te dekken. Een bedrag van 80.000 is hiervan gedekt door hoogere winstraming der Iichtbedrijven. Het restant zal moeten worden gevonden in verlaging der subsidies en verder door vermindering van salarissen en loonon vun het gemeentepersoneel. T.o.v. dc subsidies wordt een korting toe gepast van 20 pet. Hiervan worden uitge zonderd die instellingen, welke zich ten doel stellen het lijden der monschheid te ver zachten. Van de subsidies van deze instel lingen wordt n.l. slechts 10 pet. gekort De tijdelijke korting van 3 pet. op de sa larissen en loonon zal naar de meening van B. on W. verhoogd moeten worden. Hier omtrent zijn de besprekingen met het ge organiseord overleg nog gaande. Er is ge rekend op een verhooging der korting voor de gehuwden tot 5 pet., voor de ongebuw< den tot 71/: pet. liet bedrag van den reeds gekorten vacantietocslag zal wederom in mindering worden gebracht Bezuinigd'wordt verder vooral op de kos- sten van onderhoud van straten en wegen, wandelplaatsen en plantsoenen. Verder bij de Reiniging. Het onderhoud zal tot het allernoodzake lijkste beperkt worden. Dit is mogelijk door dat in de laatste jaron een en ander op zeer „onbekrompen" wijze heeft plaats ge vonden Ook de uitgaven voor het openbaar onder wijs zijn door het minder worden van het aantal boventallige loerkrachton sterk ver minderd. Het uitgebreid lager onderwijs vormt een uitzondering vanwege de kósten van de tweede school. De op het onderwijs toegepaste bezuinigingen zullen eerst in volgende jaren van uitwerking op het bij zonder onderwijs zijn. De post van onvoorziene uitgaven werd vorig jaar geraamd op 306.000. Bij deze begrooting op 115.000. Een pracht-melho- de van bezuinigen! Het dagelijksch bestuur wijst ook nog op de lichtzijde: alle crisislasten konden tot nu toe geheel uit de gewone middelen ge dekt worden. Zoo spoedig eenige opleving in 't economisch leven te bespeuren zal zijn en de werkloosheid minder wordt zal zich dit ongetwijfeld in de financiën afspiegelen. Dan zal het ook mogelijk zijn tot geheel of gedeeltelijk intrekken der thans geno men maatregelen over te gaan, maatregelen welke, naar B. en W. vertrouwen, dus «lechts van tijdelijken aard zullen zijn. Voorstellen van B. en W. van Hilversum inzake de formeele en financieele regeling Hilversum. B. on W. van Hilversum declen mede, dat het aanvankelijk in de bedoeling lag de akte tot stichting van het Gooisch natuurreservaat te verlijden tege lijk met de akte tot overdracht van de voor dat reservaat bestemde terreinen. Laatstge noemde akte kan echter eerst worden ge passeerd na de opmeting en grensuitzetting der gronden. I-Iet verdient echter bij nadere overweging de voorkeur de akte tot stichting van het reservaat zoo spoedig mogelijk te verlijden (met het oog op het voeren van onderhan delingen betreffende een door de stichting te sluiten leening, het verkrijgen van vrij dom van rechten en anderszins), opdat het reservaat rechtspersoonlijkheid krijge. Met het. treffen van de hiervoor noodige voorbe reidende maatregelen is reeds een aanvang gemaakt. In verband biermede was o.a. wijziging der stichtingsakte in dier voege noodzakelijk dat de provincie Noord-IIol- land en dc gemeente Amsterdam evenals de Gooische gemeenten bij het verlijden der stichtingsakte elk 100 voor hot in het leven roepen der stichting uit haar middelen zullen afzonderen. Do door de provincie en dc gemeente Amsterdam overigens gevoteerde kapita len zullen eerst verschuldigd zijn bij het pnssecren der akte van aankoop der gron den. Getracht zal worden het daarheen te lei den, dai de overdracht der gronden voor l Februari 1933 plaats vindt. In het voorstel om tot de vorming van het Gooisch natuurreservaat mede te wer ken werd uitgegaan van de gedachte, dat do leenipg, welke de stichting zou moeten sluiten (ten bodrage van 1.000.000), zou moeten worden aangegaan voor een tijd vak van 75 jaar, tegen een rente van VA in verband met den tegenwoordigen rentevoet rnoet echter op een rente van 5 gerekend worden. De annuïteit van con leening van dit rentotype en oen looptijd van 75 jaar be draagt 51.321.61. Tusschen de belanghebbende gemeenten werd overeengekomen "voor de verdeeling van de financieele lasten, voortvloeiende uit de vorming van het natuurreservaat, tot grondslag te nemen voor Vi deel het zielental, voor deel het totaal zuiver belastbaar inkomen van de ingezetenen der gemeenten. Een ander naar de gegevens der rijksinkomsten, waarbij dan bepaald wordt, dat oen naar deze grondslagen op gezette berekening om de 3 jaren zal wor den herzien. Voor het eerste 3-jarig tijdperk bedraagt het aandeel voor ieder der gemeenten de volgende bedragen: Hilversum 27.064.63, Bussum 13.724.45, Laren 3.607.83, Hui zon 2.730.10, Naarden 2.541.94, Blaricum 1.652.66, te zamen 51.321.61. Tenslotte wordt door B. en W. voorge steld de bcnoodigde gelden jaarlijks "op den gewonen dienst der gemeonte-begroo- ting uit te trokken. Waar het niet uitgeslo ten is, dat voorloopig de provincie Noord- Holland aan het natuurreservaat de som van 1.000.000 leent, stellen B. en W. van Hilversum tevens voor te bepalon, dat de gemeente zich ook voor haar aandeel hier in garant verklaart. Een voorbeschouwing lil de scheimzalen van de sportvoreeni- ging der lncassobank te Amsterdam wordt Zondag 13 November voor de eerste maal gestreden orn het bezit van den tweeden Incassobankbeker. Deze beker werd bet vo rige jaar ter beschikking gesteld tot het behoud van dezen belangrijken jaarlijk- sclien équipe degen wedstrijd, waarvoor tel- kenjaro toenemende belangstelling betoond werd. Die groeiende belangstelling is dan ook oorzaak, dat niet alle équipes tegen over elkaar gesteld kunnen worden. Er wordt in elk der vier groepen één verte genwoordiger van alle deelnemendo équi pes geplaatst, zoodat ieder schermer, hoe zwak zijn équipe ook lijkt, voor een per soonlijk goed resultaat kan zorg dragen. Zoodoende wordt het voor ieder degen- schermer eene go^de wedstrijdoel'ening, waarbij verrassingen niet uitgesloten zijn, te meer, omdat de partijen door één ont vangen treffer beslecht worden. Dat scher men orn één treffer kan voor een sterk schermer minder aangenaam zijn, omdat het mogelijk is, dat hij door een minder geoefende schermkracht geraakt wordt; ze ker is het, dat door dit systeem het karak teristieke van dit vechtwapcn behouden blijft. De eerste beker werd in 1925 door den heer K. G. Goedewaagen jr. geschonken cn werd voor de eerste maal gewonnen door de Amsterdamsche schermvereeniging. Het jaar daarop werd door eenzelfde aantal équipes (15) aan den tweeden strijd deelge nomen te Rotterdam met als resultaat *ene overwinning voor de schermvereeniging Utrecht. In 1927 cn 1928 was het aantal deelnemende équipes gestegen tot 18. Deze wedstrijden leverden respectievelijk eene overwinning op voor de A rast. scherm club en de schermvereeniging Utrecht. Het jaar daarop te Amsterdam ging de strijd om het definitief bezit van de trophee tusschen de A.S.C. en de scherm vereen. Utrecht en te vens om hit' bestendigen van dien beker strijd. Geeft daar uw Keitje of Advertentie op Zonder p rij s ver hooging ABONNEMENTSPRIJS 17'/. CENT PER WEEK EEN1GST DAGBLAD Meest actueel blad ter plaatse Dc sterke équipe van zaal Giandomenicl wist toen te winnen, terwijl in 1931 de équipe van den K.O.O.S.B., die op de vo- ge\*£ rige wedstrijden sterk partij wist te geven veel wederom voor verwisseling van eigenaar is o wist zorg te dragen. is d In 1932 werd het pleit omtrent het defi- stor nilief bezit van den beker beslecht. De'mac Amst. schermclub won ten derde male en vrij kreeg den beker in baar bezit zin* Gezien de wisseling in don strijd om denjtoei eersten beker is de mogelijkheid niet tiitge-fclk sloten, dat een der andere verenigingen spri dc tweede beker voor de eerste maal zal'der bemachtigen. "*e\ Aan dezen wedstrijd wordt door del100* schermvereeniging Utrecht deelgenomen met drie équipes. Dc samenstelling der équipes is als volgt; ecn I. Mr. C. B. Labouchere, Mr. J. Greve, Dr. W. P. Hubert van Blijenburgh en Ir. A. Bos. we( II. H. C. Schoch, Mr. E. C. Winter, Lrej* Barrau en J. K. F. van Hulssen. 1 III. P. C. Hooghoudt, E. Beunke, Jhr. van Sasse van Ysselt cn R. Plantenga. ~er De équipe van den K.O.O.S.B is als volgt 38 samengesteld: J. J. Desta (Utrecht); A. F.i-| -9 ber en S. van Dijk (Amersfoort) en L Bur.|Jn gel (Den Haag). Donderdag 10 November. IJ i 1 v e r s u rn: S.01—9.00 Gramofoonmuzick. (8.15 Precisie»! tijdsein). 9.00—10.00 Ochtendconcert door hetl A.V.R.O.-kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt, jl 10.01—10.15 Morgenwijding. 10.1510.30 Gramofoonmuzick. 10.30—11.00 Solistenconceri Jules van Zan ten, piano. Douwe Berendsen, cello. (A. cL vleugel: Egbert Veen). 11.00—11.30 Kook- en Rakpraatje door Mevr. R. Lotgering—Hillebiand. „Voorbc-I reidingen voor Sint-Nicola&s". 11.30—12.00 Voortzetting Solistenconcert. 1 12.00 Tijdsein A.V.R.O.-Klok. 12.01—2.00 Lunchconcert door het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep. 2.00—2.30 Halfuur voor de Vrouw. (Na mens de Ned. Ver. va nHuIsvrouvven). Mevr. W. Bosch-Jesse, ingeleid door de voorzitster der Ned. Ver. van Huisvrouwen, Mevr. C, Eerdraans-de Holl, spreeki over „Prettige, opvoedkundige boeken voor moeders". 2.302.45 Rustpoos voor de N. S. F. voor het verzorgen van den zender. 2.45—3.00 Gramofoonmuzick. 3.003.45 Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuw van Rees. 2de les. (3.15 Precisie-tijd- sein). 3.454.00 Gramofoonmuzick. 4.005.00 Ziekenuur door Mevr. Antoinette van Dijk. 5.006.00 Causerie door Max Tak (geïllu streerd met grarnofoonmuziek). „Nationale muziek en haar karakter". 6.00—6.30 Het A.V.R.O.-Klein-Orkest o.l.v. Nico Troep. 6.307.00 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00—7.25 A.V.R.O.-Klein-orkest (7.15 Preci- sle-tijdsein) 7.25—7.30 Overschakeling van den zender. 7.30—8.00 Engelschc les voor gevorderden door Fred Fry. 3de les. 8.018.05 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.058.15 Grarnofoonmuziek. 8.15—9.15 Aansluiting met gebouw „Tivo-1 li" te Utrecht, Concert door „The Band of H.M. Royal Horse Guards" (The Blues"), door Lt, W. J. Dunn. 9.159.30 Grarnofoonmuziek. 9.30—10.15 Aansluiting met het Concert gebouw te Amsterdam. Het Concertgebouw orkest o.l.v. Dr. Willem Mengelberg. Solist: Wilhelm Backhaus, piano. Pianoconcert nr. 5, in Es gr. t„ Beethoven. 10.1510.30 Grarnofoonmuziek. 10.30—11.00 Kovacs T.ajos en zijn Orkest (Refrein-zang: Bob Scholte). 11.0011.05 Nieuwsberichten van Vaz D'as. 11.0511.15 Grarnofoonmuziek 11.15 Preci- sie-tijdsein). 11.1512.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest, 12.00 Tijdsein A.V.R.O.-Klok. Sluiting. Huizen: 8.00—9.15 K.R.O. Gramofoonplaton. 10.00 N.C.R.V. Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 K R.O. Godsd. Halfuurtje. 12.15 Orkest con eert. 2.00 N.R.C.V. Handwerkcursus. 3.00—3.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus Handenarbeid v. d. j'ougd. 5.30 Drs. L. P. v. d. Does: Het Standbeeld van Erasmus. 6.00 Zang door B. Schut, alt, m. m. v. IL Vermeer, piano. 6.45 Knipcursus. 7.00 Weekoverzicht door C. A. Crayé. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Ouderuurtje. 9.30 Gramofoonplaten. 9.40 Protestantsche Kerkmuziek. Inleiding} G. v. Ravenzwaay. M. m. v. G. v. cL Burg, or» gel. Chr. Radio-koor en solisten. 10.40 Vaz Dias,. 10.50—11.30 Gramofoonplaten. afg de „O vai ,.e? ho< clv T dn stc wc I wi do na di vl eii

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6