DE EEMLANDEü Licht op Vrijdag 25 November 1932 Uitgave: VALKHOFF Co. Bureau: Arnhemschepoortwal 2a 31e Jaargang No. 127 TWISTAPPEL MANDSJ0ERIJE OMVANGRIJKE SMOKKELARIJ VAN WAPENS OOSTENRIJKS LANDRU KRIJGT LEVENSLANG 4 uur 29 min. L. I. LUYCX ZOON BECHSTEIN PIANO'S Fa. R. v. d. BURG AMERSFÖORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS pei 3 maanden voor Amersfoort 2.10, per maand 0.75, per week (ener gratis verzekering tegen ongelukken) f 0.171/* Binnenland franco per post per 3 maanden f 3.-. Afzonderlijke nummers f 0.05. POSTREKENING 47910 TELEFOON INTERG 513 PRIJS DER ADVFRTFNTIEN van l-* regels f 1.05 met inbegrip van een bewiisnummer -elke regel meer f0 25 Licfdadigheids-advertentlén voorde helft van den prijs. Kleine Advertentitn „KEITJES bij vooruitbetaling 1—5 regels 50 cent. elke regel meer 10 cent, driemaal plaatsen f 1.—. Bewijsnummer extra f 0.05 Hitler's kansen voorloopig verkeken. De crisis te Ber lijn nog steeds niet opgelost. De persbureaux zenden ons zeer uitvoe rige telegrammen over de briefwisseling, die tusschen den Duitschen staatspresi dent en den leider der nationaal-socialis- ten is gevoerd in verband met de pogingen om de crisis op te lossen, die in het leven is geroepen door het aftreden der regec- ring-Von Papen. Wij zullen onzen lezers de lectuur daarvan besparen, daar zij niet bi zonder aangenaam is, aangezien de corres pondentie zich bezig houdt met aange legenheden, die in hoofdzaak reeds bekend zijn. Het voornaamste is thans wel, dat Hitler in zijn brief van Woeensdag 23 No vember de hem verstrekte opdracht de vorming eener regeering op den grondslag eener rijksdagmeerderheid van de hand heeft gewezen en daarop met het voorstel voor den dag is gekomen hem met de ka binetsformatie te belasten zonder .voorbe houd en zonder een rijksdagmeerderheid, waarbij Hitler tevens vroeg een dergelijke regeering presidentieele volmachten te verstrekken. Hindenburg is op dit voorstel niet ingegaan, daar hij het z.i. tegenover bet Duitsche volk niet kon verantwoorden, presidentieele volmachten te verstrekken aan het hoofd eener politieke groep, die telkens opnieuw haar exclusivisme heeft betuigd. Hindenburg liet zich leiden door de vrees, dat een presidentieel kabinet, waarvan Hitier de leider zou zijn, onver mijdelijk zou uitloopen op een partijdicta tuur, hetgeen de tegenstellingen in het Duitsche volk nog moer zou verscherpen. M.a.w.: de rijkspresident van Duitsch- land heeft Hitier duidelijk te kennen gege ven, dat deze niet voor den post van rijks kanselier in aanmerking kwam. Dat Hit- Ier dit échec zou lijden, was reeds onmid dellijk te voorzien. Men herinnert zich, dat Hitier reeds op 19 November in zijn gesprek met den rijks president mededeelde, dat de nationaal- socialisten bereid waren een Duitsch ka binet hun .steun te geven, wanneer hij zelf rijkskanselier werd. Bovendien nam Hit- Ier aan, dat hij een parlementaire meer derheid op zijn hand zou weten te krijgen Toen de zaken aldus stonden, was Hin denburg-wel bereid Hitier formeel een kans te geven, doch hij verbond hieraan zooda nige voorwaarden, dat reeds bij voorbaat vaststond, dat Hitier niet zou slagen. In het gunstigst geval had hij een regeering kunnen vormen, die sprekend geleek op die van Von Papen. Niet alleen echter vorm den Hindenburg's voorwaarden een ernstig beletsel, maar bovendien droeg Hugen- berg's partij, die der Duitsch-nationalen, ertoe bij, dat Hitier zijn doel niet bereikte: zij weigerde mede te werken, zoodat het Hitier onmogelijk werd gemaakt een kabi net te vormen op een stevigon parlemen tairen grondslag. De leider der nationaal- socialisten zag zelf wel .in, dat men hem een kool wilde stoven en voor een puzzle stelde, die niet was op te lossen. Vandaar dat hij Hindenburg aan de hand deed hem in staat te stellen een presidentieele re geering in het leven te roepen, doch dit voorstel wees de rijkspresident, gelijk wij in dun aanhef van dit overzicht reeds lie ten uitkomen, van de hand, daar hij het een ongewenschten toestand achtte, dat een partijleider aan het hoofd stond van een presidentieel kabinet. Bovendien liet Hindenburg duidelijk genoeg uitkomen, dat de leider' der nazi's niet zijn speciaal vertrouwen genoot. Er zat toen voor Hitier niets anders op dan verder voor de eer te bedanken. De jonkers, militairen en al wat verder reactionair is in Duitscbland, hebben Hit- Ier dus een beentje gelicht, hetgeen voor Goering, den nationaal-socialistisclicn rijksdagpresident, reeds aanleiding is ge weest mee te deelen, dat de X. S. D. A. P. thans elk kabinet ten felste zal bestrijden en dat Adolf Hitler rustig zal wachten op het oogenblik, dat hij aan de beurt korrn. Trouwens, reeds te voren had Hitler te kennen gegeven, dat hij evenmin bereid was zijn steun te verleenen aan een kabi- net-Von Schleicher of een kabinet-Schacht. Ondertusschen heeft Hindenburg zich gewend tot prelaat Kaas en dezen ge vraagd, of hij bereid is een kabinet te vor men, dat zeker is van voldoenden 6teun in het parlement. Dc centrumsman zal zich nu met cle leiders van andere partijen in verbinding stellen, teneinde te trachten het denkbeeld eener nationale concentratie te verwerkelijken. Wanneer niet alle tceke- nen bedriegen, zal Kaas ook contact zoe ken met de nationaal-socialisten, doch het is zeer de vraag, of dezen na hun échec thans nog hun medewerking zullen willen verleenen. Reeds nu staat vast, dat Kaas, mocht hij slagen, volkomen zal breken met den koers, dien het kabinet-Ven Papen volgde, daar laatetbecicclde regeer-:rg niet hei ver trouwen van het mecreiideel der Duitschers genoot en zoodoende nóch met gezag in 't binnenland nóch met gezag in 't buiten land kon optreden. Ook de Beiersche volks partij, die in politiek opzicht veel overeen komst vertoont met het centrum, heeft zich uitgesproken tegen een dictatuur, zooals het kabinet-Von Papen die uitoefende. Af gewacht rnoet dus thans worden, of de centrumsleider in staat zal zijn de vele moeilijkheden te overwinnen, die aan de oplossing der Duitsche kabinetscrisis in den weg staan. Slaagt hij hierin niet, dan is te verwachten, dat het aanzijn zal wor den gegeven aan een nieuw presidentieel bewind, daar Duitschland niet voor onbe- paalden tijd zonder regeering kan blijven. - Natuurlijk zou, wanneer een nieuwe dicta- tuurregeering de plaats der regeering-Von Papen mocht innemen, de binnenlandsch- politieke toestand aanmerkelijk worden verscherpt, nadat de nazi's thans den oor log hebben verklaard aan elk ministerie, waarin zij niet den boventoon voeren. Inmiddels moet men rekening houden met allerlei verrassingen, vooral nu er ein delijk, nadat Hitler door Hindenburg opzij is geschoven, tusschen den leider der nazi's en dien der Duit6ch-nationalen, Hu- genberg, een contact tot stand is gekomen, waarvan men zich natuurlijk niet alles moet voorstellen, doch dat niettemin kan leiden tot overeenstemming in het z.g. „na tionale kamp". Hitier blijft in elk geval voorloopig te Berlijn en dit 6chijnt erop te wijzen, dat hij zelf van oordeel is, dat hij opnieuw zal worden betrokken bij de op lossing dor Duitsche regeeringscrisis. Japan en China beschuldigen elkaar opnieuw Genève, 23 Nov. (V.D.) In de openbare raadszitting hebben de vertegenwoordigers van Japan en China opnieuw urenlange verklaringen afgelegd, welke in de eerste plaats betrekking hebben gehad op kwesties uit het verleden. Matsoeoka ging bizonder scherp in tegen de Chineescho vertoogen, dat Japan sinds eeuwen een veroveringspolitiek volgens een vastgesteld plan nastreeft. Japan beeft nim mer gedacht aan een verovering van China. Het z.g. memorandum van den vroegeren Japanschen minister-president Tanaka inza ke vergaande Japansche veroveringsplannen, is een bewuste vervalsching De boycotbe weging van China tegen Japansche waren is een vermomde voortzetting van den oor log. Zij richt zich geenszins alleen tegen Ja pan, maar legen alle buitehlandsche mo gendheden en heeft ten doel van de mo gendheden concessies te verkrijgen. De te gen het buitenland gerichte beweging in China is in gelijke mate tegen alle mogend heden gericht De Volkenbond moet zich thans met deze buitengewoon moeilijke kwestie bezighouden. Te eeniger tijd zal de Chineesche beweging een wereldgcvaar kun nen worden. Matsoeoka legde er verder den nadruk op, dat de Japansche regeering reeds vaker ge dwongen is geweest dc Chineesche regeering op onwaarheden te betrappen. Wellington Koo antwoordd0 in een lange rede, waarin hij Japan de ernstigste verwij ten voor de voeten wierp. De bewering, dat de Japansche politiek slechts gericht is op herstel van vrede en eenheid in China, is volkomen onhoudbaar, wanneer men acht slaat op de beschieting van Sjanghai. liet memorandum van Tanaka is wellicht een vervalsching, maar dan toch in ieder geval een Japansche falsificatie. De door Japan opgeworpen kwestie van de vijandige ge zindheid van het Chineesche volk tegenover het buitenland kan pas door den Volken bond worden onderzocht, wanneer alle Ja pansche troepen Mandsjoerije hebben ver laten. De Japansche voorstelling betreffende de Chineesche boycotbeweging komt in geen geval met de feiten overeen. Aan het slot van de zitting kwam het tot een opgewonden debat over de orde. De voorzitter, De Valera, stelde voor, dat de Lyttoncommissie opnieuw zou worden bij eengeroepen, om het Lyttonrapport op grond van de Japansche en Chineesche verklarin gen te onderzoeken en aan te vullen. Mat soeoka wees dit voorstel af. Lytton ver klaarde echter, dat hij de commissie zelf zou bijeenroepen. De commissie heeft te on derzoeken, of een aanvulling van het rap port noodig is. Daarna werd de zitting ver daagd. In toonaangevende Volkenbondskringen bestaat het plan, reeds in de naaste toe komst de buitengewone plenaire zitting van den Volkenbond bijeen te roepen en haar de definitieve regeling van de Mandsjoerijsche vraagstukken op te dragen. Moskou, 23 Nov. (V.D.) Naar uit Sjan ghai gemeld wordt, publiceeren de dagbla den aldaar berichten over groote activiteit der Japansche troepen op de grenzen der provincies Moekden en Jehol. De commandanten van de detachementen vrijwilligers, die tegen de republiek Mand- sjoekwo strijden, hebben een telegram ge zonden aan den Volkenbond, waarin zij mededeelcn, dat zij hun strijd tegen Japan zullen voortzetten onder alle omstandighe den. Het telegram eindigt met de woorden: „Of onze krachten zullen uitgeput raken, óf dc Japanners zullen moeten vertrekken." Charbin, 24 Nov. (V. D.) Het Japan sche offensief in Noord-Mandsjoerije leidt tot hevige gevechten tegen de Chineesche troepen, welke gevechten zich concentree- ren rondom de stad Paisjoean, 230 K.M. ten N. van Charbin. Naar aanleiding van het Er is in de politieke constellatie der we reld nog weinig verandering gekomen. Er heerscht overal nog onzekerheid en om siechts bij onze naaste buren te blijven, er is nog geen gat in te zien. Hoover heeft, waarschijnlijk voor de laatste maal, nog eens zijn tanden aan het oude Europa laten zien en eischt het volle pond, d.w.z. beta ling .van de ooriogsschulden. Daar zaten we xn Europa nog net op te wachten en of schoon hij er heel vriendelijk bij verklaart, dat de betaling mag geschieden in de va luta's der betreffende landen, gelooven we niet, dat de betaling nu zoo maar een twee drie een aanvang zal nemen. We kunnen het begrijpen, dat Hoover nog eens voor het laaist wil toonen, dat hij de sterke man is, maar hij had op geen ongelegener tijdstip kunnen komen met de eisch om te betalen. Roosevelt, die zoo keurig met hem aan het samenwerken was, heeft de sa menwerking verbroken en vindt dat de president de laatste maanden nu zelf maar de peultjes moet doppen. Het was te begrijpen, dat Amerika, dat zelf zwaar door financieele zorgen geteis terd wordt, niet zoo maar een streep door de rekening zou halen, als is daar vroeger wel eens sprake van geweest. Amerika vecht op het oogenblik voor zijn bestaan en het vindt een taaier Europa tegenover zich, dan het zich voorstelde. Het econo mische leven „Over there" is minstens even erg, zoo niet erger in de war, dan op hel oude continent. Het aantal werkloozcn is er in verhouding waarschijnlijk nog grooter dan in Europa. Het is 'over de geheele wereld nog treu rig gesteld. Nog steeds is cr nergens een noeracnswaaït^J^ opleving te bespeuren en speelt men het waanzinnige spel van nieu we heffingen, nieuwe rechten en nieuwe contingenteeringen kalm verder. Het is daarom te begrijpend dat de beurs uit de den algemeencn toestand niet dc minste stftnulans kan putten en dat van eenige opgewektheid geen sprake is.' De beurs heeft vrijwel niets te bcteekenen, of schoon de tendenz ook weer niet direct slecht te noemen is. Nog steeds blijft ons Damrak het voetspoor \an Wallstrcet vol gen. Gaat daar niets om, dan gaat er bij ons evenmin iets om. Er is een volslagen gebrek aan orders van particuliere zijde en ook de beroepshandel laat niets van zich hooren. Het wordt werkelijk meer dan tijd, dat er weer eens iets op de beurs ge beurt, thans hebben er vrijwel geen reac ties van eenige beteekenis plaats. Het is te begrijpen, dat wij deze week daarom ook geen nieuws kunnen vermelden. Het wach ten is op een algeheele wereldstabilisatic Maar dit zou nog wel eens lang, zeer lang kunnen duren! Japansche bericht, dat Paisjoean door de Japansche troepen is veroverd, wordt van Chineesche zijde tnedegedeeld, dat dc Chi neesche troepen Paisjoean tegen de Japan sche aanvallen hebben weten te behouden. O s n a b r c k, 2 4 Nov. (V. D.) Douane beambten te Nordhorn hebben wederom een groote wapensnpokkelaffaire ontdekt. Het Osnabrücker Tagcblatt weet hieromtrent mede te deelen, dat uit het onderzoek is ge bleken, dat voor het smokkelen der wapens turfschepen werden gebruikt, die Drentsche' turf langs het Vecht-Eemskanaal naar Duitschland brachten. Du te Nordhorn ontdekte wapenzending bestond uit een groot aantal karabijnen van ,de Belgische wapenfirma Orban Fer- rère. De wapens waren verborgen in eenige turfschepen; zij waren bedekt met zeildoek, vvaaroverheen een vrij dunne laag turf was gestapeld; volgens het Duitsche blad zou den zij afkomstig zijn van graaf Mcttcrnich, die zich korten tijd geleden in Nederland heeft laten naturaliseeren cn bestemd zijn voor Duitsche rechtsche organisaties. Men vermoedt, dat als „turf" reeds verscheidene schepen met wapens ujt Nederland naar Duitschland zijn gesmokkeld. Te Nordhorn doen allerlei geruchten do ronde cn het Osnabrücker Tageblatt verwacht, dat de autoriteiten zoo uitvoerig mogelijke ophel dering over deze zaak zullen geven. Bedoeld is in dit bericht graaf H. Wolff Metternich, die eenige jaren geleden als Nederlander werd genaturaliseerd, hoewel hiertegen in de Tweede Kamer wel eenige bezwaren werden geopperd Graaf Metternich, die in de sportwereld een bekende figuur is. woont op het kasteel Hillehaard te Swalmen in Limburg, dicht bij de Duitsche grens en is lid van den ge meenteraad van Swalmen. Linz, 23 Nov. (V. D.) Leitgoeb werd Woensdagavond tot levenslange kerker straf veroordeeld. Dit is de hoogste straf, welke volgens de in Oostenrijk geldende wetgeving kan worden opgelegd. Toen aan het einde van het proces tegen den vrouwenmoordenaar Leitgoeb het von nis werd uitgesproken, heerschle ademlooze stilte. Leitgoeb had zich juist naar zijn ver dediger begeven, toen men plotseling een luid gekraak hoorde. De tot levenslang ver oordeelde was door het raam van de op de eerste verdieping gelegen zaal gesprongen. Vrouwen gilden. Alles speelde zich in en kele oogenblikkcn af. De advocaat sprong toe en het gelukte hem nog Leitgoeb te pak ken. Hij moest hem echter onmiddellijk weer los- laten, teneinde niet zelf meege sleurd te worden. Juist onder het venster bevond zich een ontzaggelijke menigte nieuwsgierigen, die het einde van het proces afwachtten. De menschen staken de handen omhoog om den vallende op te vangen. Hij viel juist op een agent van het cordon, dat de menigte in bedwang moest houden. Deze agent werd aan het hoofd gewond. Leitgoeb zelf be kwam slechts een geringe verwonding aan het voorhoofd en werd onmiddellijk naar de gevangenis overgebracht. j ONTPLOFBARE STOFFEN GEVONDEN OP EEN SPOORLIJN. Essen, 23 Nov. (V. D.) Op de spoorlijn MunsterHiltrup is een K.G. springstof ge vonden. Het schijnt, dat het gevaarlijke goedje door een reiziger uit één der treinen is geworpen, ten einde zich op deze wijze van zijn bezit te ontdoen. Het onderzoek is niettemin in vollen gang. DRIE DOODEN EN EEN GEWONDE BIJ MISLUKTEN BANKOVERVAL. N e w-Y o r k, 24 N o v. (V.D.) Vier roovers deden gisteren een poging om de Farmers and Merchants Bank te Boley in Oklahoma ie berooven. Zij werden echter zoo warm ontvangen, dat drie hunner werden gedood, terwijl de vierde ernstig gewond werd. STRIJD TEGEN DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. Londen, 23 Nov. (V.D.) Naar aanlei ding van de verklaringen van Macdonald in het Lagerhuis wijden de Engelsche bla den van hedenmorgen; uitvoerige beschou wingen aan liet werki'oózonvraagstuk en in het bijzonder aan de plannen tot bestrij ding der werkloosheid der regeering. Het kabinet heeft in den laatsten tijd een spe ciale subcommissie ingesteld, die tezamen met deskundigen een aantal voorstellen uitwerkt. Eén dezer voorstellen, dat Mac donald reeds herhaaldelijk heeft genoemd, is de tewerkstelling van wcrkloozen door uitbreiding van het systeem van winning van synthetische benzine en olie uit steen kool, waardoor tegelijkertijd steun wordt verleend aan de Engelsche kolenindustrie. De plannen in deze richting schijnen reeds zeer ver te zijn uitgewerkt Volgens de Morning Post heeft ccn Engelsche on derneming zich bereid verklaard de noo- dige middelen beschikbaar te stellen voor een dergelijke procedure. Zij heeft daarbij als voorwaarde gesteld, dat de invoer van benzine en ol:e permanent aan een bepaald invoerrecht onderworpen zal zijn. Volgens de Daily Herald is de regeering voornemens een commissio te benoemen, die zich zal bezighouden met de tewerkstel ling van jeugdige werkloozcn. De kosten hiervoor zullen worden bijeengebracht door vrijwillige bijdragen van het publiek met een bepaalde rogeeringsgarantie. Het doel der commissie is de jeugdige werkloo- zen in staat te stellen een goede lichame lijke opvoeding te genieten, geestelijke ont wikkelingsmogelijkheden te bieden en de vestiging in kolonies en het verkrijgen van werkgelegenheid mogelijk te maken. In de groote industriecentra zullen te dien einde plaatselijke commissies gevormd worden. ZIJN EIGEN ARM GEAMPUTEERD. New York, 24 Nov. (V.D.) Te Mendota in den staat Illinois kwam de landbouwer Archie Smith tijdens het werk op het land te vallen, waardoor zijn linkerarm door den tractor, waar hij mee werkte, werd ver brijzeld. Met een mes sneed hij den arm af, liep toen naar de dichtsbij gelegen te lefoon, die ongeveer een kwartier verwij derd was en telefoneerde om hulp. Bij aan komst in het ziekenhuis werd de amputatie voltooid en verklaarden de doctoren, dat Smith door zijn energieke daad zijn leven had gered. DE KWESTIE DER RECHTSGELIJKHEID. Een compromisvoorstel. Londen, 24 Nov. (V.DPertinax schrijft in de Daily Telegraph, dat Frankrijk niet bevredigd kan worden door dc voorstellen, •-olgcns weike Duitschland door Engeland en Amerika bewogen zal worden om de be lofte af te leggen, zijn bewapening niet uit te breiden. Officieus is reeds een compro mis-voorstel gedaan, om een verdrag te sluiten, waarbij Duitschlands gelijkgerech tigdheid wordt erkend, doch welks ratifi catie afhankelijk zal worden gesteld van de oplossing der veilighcidskwestie. Men zou dus in dit geval eon soortgelijke procedure volgen als bij de totstandkoming van het verdrag van Lausanne. BUITENLAND. Hitier krijgt geen opdracht. (Eerste Blad, pag. 2). Mandsjoerije als twistappel. (Eerste blad, pag. 1). BINNENLAND. De opsporing van de daders van de in braak bij dr. Philips. (Tweede Blad, pag. 1). UIT DEN OMTREK. Overleden de adjudant-vlieger J. Bakke* nes (Derde Blad, pag. 1). SPORT. Van Kempen—Pijnenburg winnen de Zes- daagsche. (Derde Blad, pag. 1 en 2). STADSNIEUWS. Lezing van Miss Janet Barrou voor dé English Association. (Eerste Blad, pag. S). Filmavond van den Bestuurdersbond Amersfoort. (Eerste Blad, pag. 3.) Mechanisch geluid in de open lucht. (Kantongerecht). (Eerste Blad, pag. 3). Medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt. Hoogste barometerstand: 773.9 te Madrid. Laagste barometerstand: 739.3 te Rost. Verwachting: Zwakke tot matige W. tot Z. wind, half tot zwaar bewolkt, later toe nemende bewolking, aanvankelijk weinig of geen regen, later toenemende kans oo regen, iets zachter. StormwaaxschuwingsdiensL. Geseind van de Bilt heden aan alle pos* ten: Attentiescin neer. Allerwegen zijn de barometers gestegen, de depressie voor de Noorsche kust is be zig. De hooge druk in het zuiden trok naar Spanje en nam af bij de Azoren. In liet W. ligt een diepe depressie met tot bene den de 50ste breedtegraad zware lucht drukdaling, terwijl de koude luchtmassa, die bier gisteren het buiige weer veroor zaakte, naar het Oosten trokken en tempe ratuurdaling gaven in Oost-Pruisen en Polen wordt de invloed der nieuwe depres sie op den Oceaan reeds merkbaar aan warme winden uit het Westen over Ierland en Engeland. Ook in IJsland is de wind nog steeds in het N met polaire houding. Nagenoeg overal viel neerslag, meest in Z.-Duitschland en in Sleeswijk. De aangekondigde depressie begint aan vankelijk met de buien te doen ophouden en den wind te doen verzwakken. Her nieuwde toename der bewolking en kans op regen zij'n eerst in den loop van het volgende etmaal te verwachten. LANGESTRAAT 49-51 TELEFOON 190 HANDSCHOENEN: Nappa gevoerd f 2,75 met bont- rand f 3,25 en hooger. Nieuwe modellen In suède en chevreau. Het ideaal van den waren muziek liefhebher. De vertegenwoordiger ARNH.STRAMT OTTO STRANSKY OVERLEDEN. Bekend componiste B e r 1 ij n, 2 3 No v. (V. D.) De bekende componist Otto Stransky is heden door een verkeersongeval om het leven gekomen. Op den hoek van de Bismarck- en de Kaiser Friedrichslrasse te Charlottenburg wilde hij oversteken naar zijn aan den overkant par- keerende auto. Daarbij werd hij door een wagen van lijn 58 overreden. Met zware in wendige kneuzingen werd hij naai- het Hildegard ziekenhuis vervoerd, waar hij 114 korten tijd overleed.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 1