DE REDDING VAN 'T BEDRIJFSLEVEN FORTMANN HEHENKAMP DE BRAND IN HET K.M.I. Feuilleton MEENINGSVERSCHILLEN TREDEN REEDS AAN DEN DAG Sterling - contra Goudclub OPNIEUW BOMMEN GEVONDEN Nieuwe prijzen in VASTE TAPIJTEN HOOVER'S VETO OVER STEMD SNEEUWVAL EN KOUDE aACHTERBERGH f50.-BOETE GEEISCHT Met valsche papieren De voorbereidendwerkzaamheden voor de economische wereld: conferentie Genève, 17 Jan. (V.D.) Do werkzaam heden van de groote commissie van des kundigen voor de economischo wereldcon ferentie te Londen, die gescheiden worden voortgezet in een politiek-economischc en oen politiek-financieele commissie, nage- ren haar einde. Het geheele werkprogram voor de Londensche conferentie, alsmede de agenda, zijn thans in drie deelen vast gesteld. Het eerste deel geeft een totaal overzicht van de situatie der wereldeconomie en wijst op de dringende noodzakelijkheid van practische maatregelen tot saneering van het bedrijfslevon. Het tweede, belangrijkste deel, behandelt de voor deze sanesring noodzakelijke maat regelen op de vier voornaamste gebieden en wel a. de politieke en particuliere schul den; b. het afbreken van de handelsbelem meringen en tariefmuren van beschermen de rechten; c. verhooging van do prijzen op de wereldmarkt, d. terugkeer tot een stabiele valuta (goudvaluta) en herstel van Let vrije kapitaal- en credietvcikeer met opheffing van de deviezenbepalingen. In het derde gedeolte, dat op het oogen- blik nog in de beide commiss;es in behan deling is en waarbij de grootsto moeilijk heden optreden, wordt een toelichting ge geven op het tweede deel en bepaalt de commissie haar standpunt ten aanzien van de belangrijkste actueele economische en financieeie vraagstukken. Aangezien de groote mogendheden min of meer in de toekomst gebonden zijn door het standpunt, dat zij hierbij innemen, stuften do onder handelingen op groote moeilijkheden. Door talrijke amendementen trachten de regee rt' ngs vertegenwoordigers dikwijls in bedek ten vorm hun eigen standpunt in het rap port te smokkelen. Het werk in de politick-economische com missie schijnt beter op te schieten, dan dat in de financicel-politieke commissie. In hc-t middelpunt van de beraadslagingen dezer commissie stuat nog steeds de kwestie van de stabilisatie der valuta en daarmee van eïen terugkeer tot den gouden standaard. In deze zaak staan de staten, die den gou den standaard hebben losgelaten, voorna melijk Engeland en de Scandinavische mo gendheden, tegenover de statengroep, die den gouden standaard onvoorwaardelijk handhaafte. Deze beide statengroepen wor den te Genève de sterling- en de goudclub genoemd. De rapporten der heide commissies zul len worden samengevat in een groot rap port met commentaar der geheele commis sie van deskundigen. Men verwacht, dat de commissie tegen liet einde der week gereed is. Het geheele rapport zal clan ter hand worden gesteld van do kleine commissie uit den Volkcnbondsraad onder voorzitter schap van sir John Simon, die in de raads zitting, welke de volgende week begint, of ficieel tot bijwoning van de conferentie te Londen zal uitnoodigen. Genève, 1? Jan. (V.D.) Bij de politieke beraadslagingen in de deskundigen-com missie ter voorbereiding van de Londen sche economische wereldconferentie zijn naar aanleiding van de discussies over het cloor den Duitschen vertegenwoordiger dr. Posse uitgebrachte rapport over de politiek der handelsverdragen en douanetarieven verschillende tegengestelde stroomingen aan het iicht gekomen. In dit rapport doet di*. Posse verschil lende voorstellen om de tegenwoordige vraagstukken op te lossen, waarbij hij er op wees, dat do meestbcgun- stigingsclausulc ook in do toekomst de grondslag bij dc onderhandelingen voor het sluiten van handelsverdragen dient tc vor men, waarop echter bepaalde uitzonderin gen moeten worden toegestaan, tot welke uitzonderingen behalve tolunies en het grensverkeer >n do eerste plaats allo col lectieve verdragen bchooren, waarin een bepaaldo statengroep zich wedcrzijdsche voordeden op het gebied der economische en handelspolitiek verzekert. Dit middel van regionale overeenkomsten acht dr. Pos se belangrijk voor de economische ontwa pening. Het economische evenwicht, dat door dergelijke regionale overeenkomsten tusschen bepaalde statengroepen ontstaat, mag echter niet door automatische uitbrei ding van do daardoor verkregen voordee len tot andere door de meestbegunstigings clausulo verbonden staten verstoord wor den. Tegen deze principieele opvatting heeft de Engelsche delegatie scherp positie ge kozen. De Engelsche economische deskun dige Lei 111 Ross heeft tegenover het rap port van dr. Posse een nog omvangrijker contra-rapport ingediend, waarin de toe passing zonder uitzondering van de meest- begunstigings-clausule wordt geèischt en waarin wordt verklaard, dat de redding van het bedrijfslevon slechts mogelijk is met behulp van do tweezijdige handelsver dragen. De Engelsche delegatie is van mee ning, dat slechts deze stelling door de eco nomischo wereldconferentie mag worden aanvaard. I-Iet Engelsche rapport cischt verder, dat de voorbereidende commissie van deskundigen zich beperkt tot het op sommen van de door de economischo we reldconferentie te behandelen vraagstuk ken. zonder zich over de vraagstukken zelf uit te spreken. In tal van kr'ngen heeft de houding van de Engelsche delegatie groote verrassing gebaard. Madrid, 17 Jan. (V. D.) De politie in de verschillende gemeenten vindt nog steeds bommen Onlangs zijn in de stad Logrono door de politie opnieuw 200 boni- men in beslag genomen. In een kerk te Bilbao is een bom ont ploft. Een biechtstoel werd vernield. Tc Murcia hebben extremisten getracht een klooster in brand te steken. De politie maakte het hun evenwol onmogelijk hun voornemen ten uitvoer te leggen. Te Ferrol zijn door de politie maatrege len genomen, teneinde te verhinderen dat steeds weer sabotage bij de spoorwegen kan voorkomen. In de buurt van Talavera hebben onbe kend gebleven personen met steenen naar een trein gegooid. Sneltrein verongelukt Madrid, 17 Jan. (V D.) De sneltrein Ma drid—Barcelona is bij het passeeren van het station Cetina tengevolge van een ver keerden wisselstand in botsing gekomen met een goederentrein. Hierbij werden drie personen gedood en tal van anderen gewond. BIJ geruchte verluidt, dat het hier weer een daad van sabotage betreft. INBRAAK IN DE WONING VAN BERT HINKLER. Londen. 17 Jan. (V.D.) Men heeft inge broken in de woning van den vlieger Bert Hinkler, die op het oogenblik al meer dan een week verdwenen is, nuadat hij uit En geland vertrok voor een vlucht naar Australië. Men heeft nog niet kunnen aststellen of er iets vermist werd. JASPÉ MOQUETTE 70 c.M. breed 2.20 p. M. EFFEN MOQUETTE 70 c.M. breed 4.25 p. M. VILTTAPIJT 135 c.M. breed 4.60 p, M. AXMINSTER TAPIJT 70 cJd. breed 5.40 p. M. EFFEN TWISTED 00 cJ0. breed 70 ct. p. M. LANGESTRAAT 03 TEL. 88 Washington, 17 Jan. (V. D.) De senaat heeft Dinsdag met 2 3 meerderheid het voorstel met betrekking tot de onafhan- kelijkvcrklaring van de Philippijnen aan genomen, waardoor het door Hoover reeds in het Huis van Afgevaardigden zon der resultaat uitgesproken veto definitief is overstemd. Madrid, 17 Jan. (V. D.) In Noord- en Midden-Spanje sneeuwt het hevig. Ook to Madrid ligt de sneeuw eenige centimeters dik. De sneeuw is overal blijven liggen. De laatste maal dat het in Spanje zoo hevig heeft gesneeuwd was tien jaren geleden. Ook thans is het zeer koud. De temperatuur te Burgos is tot tien gra den onder nul gedaald. Tengevolge van de sneeuw zijn twee goederentreinen ont- ;poord. Drie voet sneeuw in Yorkshire. Londen, 17 Jan. (V. D.) Vandaag heeft het zeer hevig gesneeuwd in York shire, Derbyshire en Wales. In Yorkshire ligt de sneeuw drie voet hoog. DE STAKING IN HET TSJECHISCHE VERKEEESEEDRIJF. Praag, 17 Jan. (V. D.) De staking in het automobielbedrijf van Tsjecho-Slowa- kije, welke veroorzaakt is door de verhoo ging der belastingen en dergelijke lasten, neemt scherper \ormcn aan. Te Praag zijn bijna 10.000 auto's trit het geheele land aan gekomen, zelfs uit Karpathcn-Rusland. Op een eiland in de Moldau heeft een luid ruchtige protestvergadering plaats gehad. De auto's stonden in lange files op straat. De politie werd door do bestuurders ge hoond. Alle pogingen dc staking te doen mislukken, worden verhinderd. Eenige pos ters zijn gearresteerd. Op do Wcnzelplatz is het tot botsingen gekomen tusschen poli tie en autobestuurders. Een aantal perso nen is gewond. GEEFT GESCHENKEN VA» BLIJVENDE WAARDE PERZISCHE KLEEDJES PERZISCHE KUSSENS DELFTSCH AARDEWERK KLEIN -MEUBELEN MEUBILEERINGEN WESTSINGEL ARR. RECHTBANK Als verdacht van brand door schuld i het gebouw van bet Kon. Meteorologisch In stituut to De Bilt, stond gisteren voor de Utrechtsche rechtbank terecht een 25-jarig monteur, woonachtig tc Zeist. Na het voorlezen van de dagvaarding vraagt de president, Mr. Havelaar, of ver dachte toegeeft, schuldig te zijn aan den brand. Verdachte: „Neen, niet alleen." Het blijkt, dat de monteur met een snij apparaat een gat gesneden heeft in een buis, zonder onder de buis, die op den grond lag, een vuurvaste plaat te leggen. Verdachte: Daartoe heb ik ook geen opdracht gehad. De chef stond er bij. President, „Hebt u geen voorzorgs maatregelen genomen'?; geen ijzeren plaat gebruikt?" Verdachte: „Dan had ik de heelc zol- ler wel met platen kunnen leggen." President: „Dat is onzin. U moe§t toch passen op vallend gloeiend ijzer." Verdachte: „Dat was niet noodig." President: „Hoe is dan do brand ont staan?" Verdachte: „Ja, dat weet ik niet Edel achtbare." President: „Hebt u geen vonken zien spatten V crdachte: „Ja, van dio sterretjes, maar die zijn al uit, voordat ze op den grond komen." President: „Is het juist, dat altijd bui tenshuis moet gclascht worden?" Verdacht e: „Niet altijd, wij lasschen ook binnenshuis." Rechter: Mr. Kaars Sypesteyn: „Lr was toch een verbod voor autogenisch las schen in het gebouw?" Verdachte: „Daar wist ik niets van." Het getuigenverhoor. Daarna worden de getuigen gehoord. De le observator van het Instituut heeft den brand ontdekt. De brandkraan op den zolder stond niet onder druk, toen het vuur op dien zolder ontstond. Getuige heeft nooit in een gebouw zien lasschen. Rechter Mr. Kaars Sypestoyn: „Wist u dat er op de zolder gelascht werd?" Getuige: „Neen, want dan had ik dat als commandant van de brandweer verbo den. Aan dc hand van een plattegrond van het 'ebouw, ontspint zich een lang vraagge sprek tusschen dezen getuige en den ver- lediger van verdachte, mr. de Rooy, ('s- Gravenhagc). Mr. de Rooy: „Wist u dat de brand- ''Mnrr njCt onder druk stond?" Getuig c: „Neen, dat wist ik niet." Vervolgens wordt gehoord een ingenieur, die als deskundige een onderzoek naar de oorzaak van den brand had ingesteld. Naar sprekers meening levert het neerdruppelen van vloeibaar ijzer op bout brandgevaar op. nijden is gevaarlijker dan lasschen. Naar 1c meening van getuige moet snijden nooit 'binnenshuis plaats vinden. Tiet is boven - ien een groote onvoorzichtigheid, om als men toch buizen snijdt, niet dc bekende oorzorgsmaatregelcn te nemen. Voor alle -ekerheid dient men groote gedeelten van de houten vloer, waarop men snijdt, met platen te bedekken. Rechter Mr. Kaars Sypesteyn: ..Wan neer geen andere oorzaak van den brand '.al gevonden worden, zoudt u dan conclu- 'leeron. dat dit onvoorzichtig snijden dc oorzaak is geweest?" Getuige: „Ja". Verdachte bestriidt, dat er bij het snijden loeibaar ijzer in den grond kan vallen. Dat alt direct cloor het gesneden gat in de buis. Getuige zegt, dat er tijd moet zijn, om door de buis met het snijapparaat te komon. In dien tijd kan er ijzer vloeien. Dc chef-monteur, als getuige gehoord, ver klaart dat het snijden altijd binnenshuis I ebcurd. Dat levert geen gevaar voor brand op. Als men een snijbrander gebruikt, die niet direct in de buis snijdt, kan er vloei baar ijzer vallen, maar er werd een zeer sterke snijder gebruikt, die onmiddellijk het Ijzer in dc buis deed loopen. Wanneer cr ijzeren platen waren gebruikt, dan was dat nog veel gevaarlijker geweest. Want een vurig spatje op bet hout gevallen, brandt een gaatje en dooft uit. Maar als een drup pel ijzer op een plaat valt, spatten de drup peltjes overal been en doen nog voel meer brandgevaar ontstaan. Rechter Mr. Kaars Sypesteyn: „U hebt aan do politie verklaard, dat dc brand ontstaan is door uw werkzaamheden. U ver klaarde: „Tot onze groote verwondering za gen we, dat een vonk viel tusschen twee naden op een balk, er onstond toen een groote vlam, die wo spoedig blusschten. Ik geloof, dat de brand, door onze werkzaam heden ontstaan is." U hebt ook toegegeven, dat het voorzich tiger was geweest om metalen plaaten te ge bruiken, en nu vertelt u, dat metalen pla ten nog meer gevaar opleveren!" Getuige: „Ik was toen wat confuus". Tijdens de ondervraging van getuige door den verdediger, mr. de Rooy. zegt ge tuige, dat een opzichter hem gezegd had, dat hij niet mocht lasschen in het gebouw. Maar toen hij geantwoord had, hoe kan ik dan werken, had de opzichter niets moer gezegd. Mr. de Rooy: „U hebt in het snijappa raat met grooter atmosfeer doen werken, dan gewoonlijk?" Getuige: „Ja, om geen vonken tc krij gen. De hoofdopzichter van den Rijksge bouwendienst verklaart, dat toen hij in het gebouw was, dc monteur buiten aan het lasschen was. Mr. de Rooy: „Acht u het toelaatbaar, dat dc brandleiding niet in orde was?" G e u t i g e „Dat is verkeerd". Getuige verklaart, dat een druppel ijzer op een 3 c.M. dikke plank geen brand kan veroorzaken. Maar iets anders is het, als het ijzer door de naden valt. Doch of er na den in den grond zaten, is getuige niet bekend. Een lecraar aan een Haagsche vakschool, door den verdediger gedagvaard, verklaart, dat hij voor het snijden van een buis, geen ijzeren platen als voorzorgsmaatregel noo dig acht. Volgens getuige zal het gesmol ten ijzer terstond door het gat in de buis vallen. Een adviseerend ingenieur, ook door de verdediging gedagvaard, verklaart, dat er geen brandgevaar ontstaat, wanneer men een gat boven in een buis snijdt. Er komt geen vloeibaar ijzer op den grond, omdat dit door bet gat in de buis valt. De secretaris van liet Instituut zegt, dat er onmiddellijk na den brand water was. De leiding was afgesloten, orndat er eens een lek in de bibliotheek was geweest. Men vreesde nog altijd een lek, waarom men de brandleiding had afgesloten. De Officier van Justitie, zijn requisitoir houdend, merkt op, dat er een verbod was om in dit Rijksgebouw met autogenische lasch- en snijapparatcn te werken. Men heeft dit toch gedaan, met het bekende ge volg. Dat er gewerkt moest worden met alle voorzorgsmaatregelen was duidelijk, ver dachte heeft dat niet gedaan. Do kwestie van do brandleiding kan gevoeglijk buiten beschouwing blijven. Spreker eischt schuldig verklaring van verdachte en veroordeeling tot een geldboe te van 50 subs. 30 dagen hechtenis. Dc verdediger, mr. de Rooy, concludeert na een uitvoerig pleidooi tot vrijspraak van verdachte. Spr acht de kwestie van dc brandleiding wel van belang. Den mon teur wordt onvoorzichtigheid ten laste ge legd, maar zij konden zelfs niet eens reke nen op de aanwezigheid van water. Mocht de brand ontstaan zijn door onvoorzichtig heid, clan kan het gevolg niet geweest zijn, dat het gebouw geheel of gedeeltelijk af brandde. Uitspraak 31 Januari. (Herplaatsing wegens misstelling) van HERMAN ANTONSEN. 14 Nee, niet zoo maar op slag. Maar ik ben hier toch al een tijdje geweest? Ja zeker! Maar de markt is op het oogenblik alles behalve gunstig. Om de op rnij rustende verplichting volkomen te kun nen vervullen, moet ik wachten tot de koers wat beter is Dus deze papieren vertegenwoordigen het bedrag, dat u aan mij schuldig bent Juist zoo Mag ik ze eens zien Ik heb zoo wei nig verstand van geldzaken cn ik zou wel eens graag weten, hoe papieren, die zulk een waarde vertegenwoordigen, er uit zien. Maar Derwent grinnikte slechts tot ant woord en legde de papieren weer in de lade terug. Dat is geen manier van zaken doen, zei hij luchtigjes. Anders wel een gekke uitdrukking tus schen oom en neef, vindt u niet Als iemand bij me komt om zaken te doen, dan houd ik me ook altijd op zaken- standpunt, zei Derwent kortaf. O, als dat de eenige moeilijkheid is, moende Thornton gewoontjes, toen hij den ander zag aarzelen, wel, dan ..zetten we jon^ ze verwantschap even op zij en gaan sa men zaken doen. Dan mag ik ook vragen stellen, niet waar? Om dan te beginnen... die papieren zijn dus volgens u in waarde gedaald? Ja, tijdelijk altijd. Vertrouwt u er op, dat zc weer zullen stijgen? Natuurlijk. En als dat eens niet het geval was? Daar heb jij niet mee te maken. Ik ben or verantwoordelijk voor. Het geld, dat me toevertrouwd werd, zal ik tot den laat6ten shilling uitbetalen. Goed, laat ik dan een voorstel doen. U hebt in elk geval toegegeven, dat u me veertigduizend pond moet uitbetalen. En u bent er zeker van, dat, over een tijdje, die papieren in waarde weer zullen zijn geste gen. Maar ik kan niet wachten. Geeft u mij dus een chèque van veertigduizend pond, dan geef ik u die papieren en zijn we klaar. Een oogenblik stond Derwent perplex; maar hij herstelde zich spoedig. Goed, breng de schuldbekentenissen cn zoo meer dan mee en laten we elkaar ont moeten op het kantoor van Fosdyke, mijn procureur, in Bishopsgate street, morgen ochtend om twaalf uur. Iedereon weet hei te vinden, als je in de stad naar den weg vraagt. En, denk er vooral om je papieren mee te brengen. Jc hebt ze immers bij de hand? O zeker! zei Thornton, ze uit zijn bin nenzak halend. Hier zijn ze, ik ben als Amerikaan te goed zakenman, om ze niet bij me te houden. Hij hield ze zoo, dat Derwent ze goed zien kon, en deze verschopt zichtbaar -yan -klrur en zijn hand op do schrijftafel begon zoo te beven, dat hij cr hoorbaar mee op de tafel begon te trommelen. Thornton schrok, toen hij zag, hoc do aderen op zijn voor hoofd opzwollen en hij vreesde, dat dc man een beroerte zou krijgen. Hij stak dc pa pieren weer in zijn zak en was op liet punt naar Derwent toe tc gaan, om hem zoo noo dig tc ondersteunen, toen dezo op vreem den, afwezigen toon zei: Dat i6 in orde. Houd ze maar goed btj je! Je bent een handigQ jongen... Ik ge loof niet, dat Londen je veel nieuws zal kunnen loeren. Wel to rusten! HOOFDSTUK IX. Op het kantoor van Fosdyko. Na zijn gesprek met Derwent was Thorn ton dien nacht in een hotel gaan logeeren. Hij schreef een briefje aan la Foneusc, waarin hij vertelde, hoe het met de papie ren stond en vroeg haar den volgenden dag met hem te willen lunchen. Voor zoover hij wist was er niemand, die iets van die ver huizing afwist; maar den volgenden mor gen, toen hij juist zou gaan ontbijten, kwam een piccolo hem aan de telefoon roepen. Hij volgde den jongen gewillig, maar vol angst voor wat er komen zoil Aan de telefoon hoorde hij een vrouwenstem, die erg ver schrikt klonk. Hoe bent u er achter gekomen, dat ik hier was? Wie hoeft u daar iets van ver teld? vroeg hij cn drong op een antwoord aan, voordat hij verder wilde spreken. De vrouw legde het hem uit. Ze was de kamenier van lady Calcroft en sprak van uit de woning in Ormeston Gardens. De post had juist zijn briefje gebracht en in haar JUlsst .Jjad ze het .geopend. Ze was al .jaren. bij lady Calcroft in betrekking cn met al haar doen cn laten op do hoogte en zoo doende had ze ook over hem hooren spre ken. Anders zou ze het nooit gewaagd heb ben hem op te bellen. Zo was zoo in do war, dat ze niet wist, wat ze anders doen kon. Wat is cr dan toch aan dc hand? vroeg Thornton doodelljk verschrokken. Gisteravond is rnylady naar gewoonte uitgegaan om te zingen, mijnheer, en ze zei, dat ze op z'n laatst om half elf thuis zou 2ijn. Ik moest, een cn ander voor haar klaar zetton. Mylady is altijd erg vertrou welijk tegenover me, ziet u, en als ze niet van plan was geweest thuis te komen, dan zou ze me dat zeker gezegd hebben. Maar ik heb den heelen nacht zitten wachten En niets gedaan? vroeg Thornton. Er kan haar toch best wat overkomen zijn? Heb je de politie a! gewaarschuwd? Heb je al iets gedaan, om haar terug to vinden? Mylady heeft me altijd gezegd, dat ik in een dergelijk geval minstens vier cn twin tig uur moest wachten met naar de politie te gaan. Eerst dan mocht ik naar Scotland Yard gaan en daar alles vertellen, wat ik wist, maar ik mocht in geen geval eerder gaan. Thornton trachtte zoo goed mogelijk te bedenken, wat hem te doen stond. Weet de chauffeur niets? vroeg hij na een poosje. Had hij geen orders haar ergens te komon halen? Dat moet toch bijna welt Williams stond met den wagen op haar to wachten, toen ze hem een bood schap liet brengen, dat hij maar naar huis moest gaan. Zc zou wel alleen thuis komen. Daaruit ziet u, dat ze van plan was naar huis te komen, mijnheer. Opeens schoot hem het gebeurde van don-' vorigén avond te binnen. Hij herinnerde zich welk een slechten naam de hertog van Reuse had Hij vermoedde, dat hij wel eens met Devcreux en door diens bemiddel ng met Derwent kon samenspannen. Ilij meen de een oplossing gevonden te hebben. Goed, zei hij kortaf. Ik weet misschien wel, waar mylady te vinden is en als ik het goed raad, dan zal ze eerder terug zijn, dan sommigen het verwachten; mocht ik me vergissen, dan zal ik het je dadelijk laten weten cn kan je naar de politic gaan Mocht je soms vóór dien tijd iets hooren, laat het me dan dadelijk wetenik blijf hier do eerste dagen logeeren. Zoodra hij met zijn ontbijt klaar was, zocht hij den suppoost van dc concertzaal op, die hem het kaartje had getoond. Van hem vernam hij, dat la Foneuse dien avond met den hertog van Rouse in diens auto was weggereden. Dat stelde hem in zoover gerust, dat ze dus niet in levens gevaar was en binnen korten tijd haar vrij heid wel zou weten te herkrijgen. Maar hij had niet veel tijd, om zich er verder mee bezig te houden, want hij wilde zijn af spraak met Derwent op het kantoor van Fosdyke niet missen. Daar aangekomen zag hij. dat hij nog tien minuten over had en, omdat hij zich liever niet langer in dat huis waagdo, dan strikt noodig was, bleef hij doelloos nog wat ronddrentelen. Hij had een poosjo voor een juwelierswinkel staan' kijken, toen hij Derwent en Devercux uit hot kantoor zag komen. Hij liep terstond den anderen kant uit en wachtte op een af- stand, tot hij de beide mannen in een taxi had zien stappen en wegrijden. Daarna keerde hij naar het kantoor terug. (Vervolg in het Tweede Blad^.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2