Sport Een kostbaar bezit Fa. M. R. N. OOSTERVEEN GEMEENTERAAD VAN BAARN Tal van amendementen voorgesteld D. VAN DER GRIFTf Radioprogramma ELECTR. MODELSLAGERIJ „DE KEI" Blinde vinken fl.lOp. pond Oesters f 110 p. pond Schnitzels f 1.10 p. pond WAT ETEN WIJ MORGEN? Langestraat 42 Tel. 77 De voorstellen van B. en W. inzake werkverschaffing in behandeling Baarn, 27 Jan. In de hedenmorgen ge houden raadsvergadering heeft de bur&o meester, jhr. dr. G. C. van Rcenén, een nieuwjaarsrede uitgesproken, waarbij hij erop wees, dat de toekomst nog in 't geheel 3een lichtpunten vertoont. Het gemeentebe stuur zal dan ook moeten streven naar een zoodanig beheer, dat, zoo mogelijk, m.'l vermijding van het opleggen van te hoogo lasten, in de cersto plaats het vcrleenm van den noodigen steun aan wcrkluozen en behoeftigen kan worden volgehouden en in de tweede plaats door objectieve onder scheiding tusschen wat nuttig en absoluut noodzakelijk is, afbraak van het absoluut noodzakelijke wordt voorkomen. Hij sprak den wensch uit, dat de Raad den ernst der tijden onder het oog zou we ten te zien en met vastberadenheid dezo moeilijkheden het hoofd zou bieden. De heer Stoker (V.-D.) heeft namens den Raad een enkel woord van dank gesproken en de beste wenschen geuit voor den bur gemeester en zijn gezin in 't aangevangen jaar. Vervolgens kwamen aan de orde de door ons reeds gepubliceerde voorstellen van B. en W. inzake werkverschaffing, waarbij allereerst in bespreking werden genomen de voorwaarden, waaronder eventueel zal worden gewerkt. De heer Houber (r.-k.) bepleitte de bo- langen der groote gezinnen en vroeg een kinderbijslag te geven van 1.50 van het vierde kind af, daar anders zulk een gezin minder inkomsten zou hebben dan indien gewoon steun werd ontvangen. Mevrouw Rekers (S.D.A.P.) kwam niet vele bezwaren. Het uurloon van 38 cent achtte zij te laag en zij bepleitte verhoo ging tot 45 cent. Voorts eeD verhoogiug van den huurtoeslag van 2.50 tot 3 maximum, een trainingstoeslag gedurende zes weken, aanstelling van niet ouderen dan 55 jaar enz. Het denkbeeld van den heer Houben werd door verschillende leden ondersteund, die het onjuist achtten, dat men, door te wer ken, minder zou verdienen dan door te stempelen. Do voorzitter wees erop, dat de minister een uurloon van ƒ0.45 heeft afgewezen, zoo dat van een dusdanig voorstel weinig heil te verwachten zou zijn. Hij zegde tou. dat er nauwkeurig op zal worden gelet, dat de te werk gestelden aan hun loon kornen. Voorts zal steeds overleg worden gepleegd met de organisaties door middel van de commissie voor 6teunverleening. Nadat tal van leden in tweede, derde en zelfs vierde instantie een licht over dezo zaak hadden doen schijnen, waarbij nog weer nieuwe amendementen werden inge diend, sprak de heer Van Calmpthout (S. D. A. P.) bet verlossende woord, toen hij voorstelde, dat de Raad eerst maar eens ru6tig naar huis moest gaan om onder b«-t middagmaal alles nog een6 te overdenken. De voorzitter schorste de vergadering om twaalf uur, zonder dat men tot eenig be sluit was gekomen tot des middags 2 uur In zijn middagvergadering is de Raad dan ten langen leste tot een beslissing gekomen ten aanzien van de voorstellen van B. en W. inzake de werkverschaffin, met de daar op ingediende amendementen. Mevr. Rekers had een voorstel ingediend strekkende om een kinderbijslag toe te ken nen tot een zoodanige hoogte, dat het loon in werkverschaffing niet lager zou zijn dan de steun die men anders zou hebben ge noten; dit voorstel werd met 9 tegen 6 stemmen aangenomen. B. en W. namen over een voorstel-Houben om een kinderbijslag te geven vanaf het vierde kind. Een voorstel van mevr. Rekers om 45 cent uurloon te geven in plaats van 38 cent, werd verworpen met 11 tegen 4 stemmen; haar voorstel tot verhooging van den huur- bijslag vond evenmin genade in de oogen van den Raad. Wat den trainingstoeslag betreft, B. en W. zullen den Minister verzoeken, deze, in dien noodig, te mogen verstrekken tot een maximum van zes weken. Plet spreekt vanzelf, dat de aangenomen wijzigingen van de loonregeling nog weer onderwerpen zijn aair de goedkeuring van den Minister. Intusschen verkregen B. en W. de machtiging van den Raad de soc. democraten en de heer Stoker stemden te gen om vast met het werk te beginnen, in afwachting van de ministerieele beschik king. Daarna kwamen de afzonderlijke objecten voor werkverschaffing aan de orde. Tegen het voorstel tot ontginning van particuliere terreinen verhief de heer Van Calmthout zijn stem. die zeide, er niets voor te voelen, den landeigenaren in de kaart te spelen door hen „voor een prikje" van ontgonnen terreinen te voorzien. De eigenaren zullen n.l. 30 pet. in de kosten bijdragen. Met 11 tegen 4 stemmen werd dit voor stel aangenomen. Langer werd gesproken over het voorstel tot verbetering van wegen (Torenlaan, Ja- valaan. Kettingweg en Nic. Beetslaan). Het was weer de heer Van Calmthout die hiertegen zijn stem verhief, omdat het hier z.i. noodzakelijke werken betrof, die niet in werkverschaffing dienden te worden uitge voerd. Do Voorzitter voerde daartegenover aan, dat in normale tijden een dusdanig werk niet zou worden begonnen, en in overgroote meerderheid verecnigde de Raad zich rnet zijn standpunt. De meeste discussie ontlokte ten slotte liet derde punt: de uitbreiding van het sportpark met velden cn tribunes. Van bij na alle zijden rees hiertegen verzet. Do heer Fomhout kantte zich er te gen in de eerste plaats orn principieele redenen, daar de Zondagsrust hierdoor nog moer zou worden aangetast, maar ook om practische redenen, daar hij het de vraag achtte, of de sportvereenigingen, hun ver plichtingen wel* zouden kunnen nakomen Van andere zijde, niet alleen door de soc. democraten, maar ook van rechts, werd op gemerkt, dat het bouwen van tribunes wel allerminst als werkverschaffing kon worden aangemerkt Het stond dan ook wel van te voren vast. dat dit gedeelte van de voorstellen zou worden verworpen, en inderdaad, toen een voorstel van den heer Van Calmthout, om deze werken als normale werken te be schouwen en dus niet in werkverschaffing te doen uitvoeren, was verworpen, was ook het lot van het voorstel van B. en W. be zegeld. Slechts drio leden stemden er voor, n.l de beide wethouders en de heer Van Lidth de Jeudc. De behandeling van de overige punten der agenda vorderde weinig tijd meer, daar het s.d.-voorstel inzake Lenteleven niet aan de orde kwam, ovenmin als het voorstel inzake de subsidieering van het fröbelon derwijs. De Raad besloot tot voltooiing van het rijwielpad langs de Eem, stelde een politie verordening vast en beschikte conform het advies van B. en W. op het adres der Mid- denstandsvereenigiiigen inzake de winkel sluiting. Het voorstel tot aankoop van een lucht- baan voor cokesvervoer bij de gasfabriek werd aangehouden, omdat hierdoor de werk gelegenheid bij het gasbedrijf wordt ver minderd, hetgeen men in dezen tijd van werkloosheid minder juist achtte. In de gascommissic zal deze zaak nog eens wor den bezien. Nadat nog bij de rondvraag door Mevr. Rekers aangedrongen was op het geven van een dubbele brandstofbon, waarom trent het College nog geen toezegging kon doen, sloot de Voorzitter tc half zes de vergadering. DE SPAANSCHE SCHATGRAVER. Baarn. De bekende Spaansche schat graver heeft thans Baarn als operaticterrein uitgezocht. Meerdere ingezetenen ontvingen van hem een brief met het alom bekende verhaal. Onnoodig tc zeggen, dat het hem alleen te doen is om in het. bezit van geld te geraken. CRISIS COLLECTE TE BAARN. Baarn. De alhier gehouden collecte ton bate van het Crisis-comité heeft opgebracht de som van 1343. MEVR. DU QUESNE VAN GOGH. Baar n. De bekende plaatsgenoote, mevr. du Quesne van Gogh, zal 1 Februari a.s. de gemeente Baarn gaan verlaten en zich ves tigen tc Amersfoort. KINDJE VERONGELUKT. Baarn. Het driejarige meisje van de familie B. alhier had het ongeluk spelen derwijs m aanraking te komen met een teil kokend water, waardoor deze omviel en de inhoud over de kleine heenstorttc. Met ernstige brandwonden overdekt werd het meisje naar het Ziekenhuis alhier ver voerd, waar het aan de wonden is overl» den. DE VERJAARDAG VAN DEN EX-KEIZER. Doorn, 27 Jan. Ter gelegenheid van den verjaardag van den Duitschcn ex-keizer zijn heden op huizö „Doorn" weer zeer veel gelukwenschen in allerlei vormen ont vangen. Daar onder zijn er uit alle deelcn van Duitschland, vele uit Amerika en alle deelen van den wereld, waar Duitschers gevestigd zijn. Bij de gelukwenschen zijn een schat van bloemen en velo roerende kleine geschenken gevoegd, die getuigen van aanhankelijkheid en sympathie. Felicitaties kwamen als gewoonlijk bin nen van de vroegere bondsvorstcn, de ge- neraal-veldmaarschalken, van de Duitsch- nationale volkspartij en ook speciaal uit de kringen van wetenschap en zeevaart, waarvoor de keizer zich altijd bijzonder interesseerde. Men heeft den indruk, dat het aantal gelukwenschen dat van vorige jaren verre overtreft. Om het familiekarakter van dezo ver jaardagsviering te bewaren ontvangt men geen deputaties of anderszins. Van iets bij zonders is in het dorp zelf dan ook hoege naamd niets te merken. DOOR UITLAATGASSEN GESTIKT. Doodelijk geval te Hilversum. Hilversum, 27 Jan. Hedenmorgen is de heer Siovors in de garage van den heer Brundel aan de Emrnastraat alhier door gasverstikking om het leven gekomen. Hij werd levenloos aangetroffen, liggende over een der spatborden van een auto. Do oor zaak is het zich ontwikkelen van gassen door een auto, die de garage verliet, toen de heer S. daar werkzaam was, waarna de deuren gesloten werden. De eigenaar van deze auto trof een uur later, bij terug komst, het slachtoffer levenloos aan. On middellijk ingeroepen geneeskundige hulp mocht niet meer baten. De heer S. was gehuwd en vader van een kind. Bekend landbouwer te Baarn; vooral bekend om zijn mooie hengsten Baarn. Donderdagmorgen overleed in den ouderdom van 77 jaar onze, plaats genoot, de heer D. van der Grift, de oude, stoere bewoner van de boerderij „De Eult", nabij De Naald. Er zullen maar weinig Baarnaars zijn die den heer D. v. d. Grift niet kenden. Bijna een halve eeuw woonde hij daar in de Eult, en eerst in de latere jaren kon hij er toe besluiten zijn bedrijf, gepacht van bet Kroondomein, over te laten aan zijn opvolger, en in een huis naast zijn boerderij van een welverdiende rust te ge nieten. Met hem is heengegaan een van die oude Baarnaars, die ons dorp in zijn glorietijd gekend hebben, en bij feesten e.d. een werkzaam aandeel had in commissies etc. Hij ruste in vrede. Dc overledene was bij zijn leven be stuurslid (heemraad) van het waterschap De Pijnenburger Grift en bestuurslid van de Boerenleenbank. Hij was wijd en zijd be kend om zijn mooie hengsten, waarmede hij op landbouwtentoonstellingen steeds eerste prijzen behaalde. Hij was voorts fokker van stamboekvee. Zijn boerderij werd destijds dikwijls vereerd met het bezoek van leden der Kon. familie. DAMMEN. O. K. K. II—A. D. V. II 6—8. Een vlotte wedstrijd. Donderdagmiddag waren de reserves dei „Amersfoortsche Damvereeniging" in hotel „Kasteel van Antwerpen" de gast van 0. K. K II te Baarn. Beide ploegen telden twee invallers. Het is een bijzonder vlot ge speelde wedstrijd geweest, die in twee uur tijds beslecht was. Dit mag wel als een unicum bij het competitie-damspel worden aangemerkt. Onze stadgenootcn hebben een fraaie overwinning (8—6) weten te behalen, welke bij meer serieus spel zelfs nog grooter ge weest kon zijn. Intusschen mag echter dit resultaat reeds veel voldoening schen ken. A. D. V. II is thans ernstig van plan de laatste plaats aan een andere verecniging over tc laten. Wij zouden ons al heel erg moeten vergissen als dat plan niet slagen zou. Men heeft nu toch al die punten we ten tc verzamelen. De gedetailleerde uitslagen luiden: O. K. K. II. A. D. V. II. 1. A. J. M. NoltenTh. van Bamcvcld 20 2. J. KlompH. v. Hüüksloot 02 3. A. A. BcnningF. Kramer l0 4. F. StraatmanG. v. Surkstim 0—2 5. H. N. KipD. Bruggeman 02 6. G. B. H. BijlJ. Brondijk 20 7. W. Scheppers—A. Baars 0—2 6S Schaatsenrijden. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN FRIESLAND. Leeuwarden, 27 Jan. De uitslagen van de heden alhier gehouden provinciale kampioenschapswedstrijden op do schaats luidden als volgt: 50o Meter: 1. K. Schenk 47.2 sec.; 2. L. Dijkstra 492 6ec.; 3. W. Keetman 49.5 sec. 1500 Meter: 1. L. Dijkstra 2 min. 36 sec.; 2. J. Langendijk 2 min. 38.5 sec.; 3. KI. Schenk 2 min. 38.8 sec. 5000 Meter: 1. J. Langendijk 9 min. 23.4 sec.; 2. L. Dijkstra 9 min. 23.6 sec.; 3. KI. Schenk 10 min. 1.7 sec. Totaal-klassement: 1. L. Dijkstra (Den Haag) 157.56 pnt,; 2. J. Langendijk (Oud- Karspel) 158.77 pnt.; 3. K. Schenk (Anna- paulowna) 160.30 pnt. Korfbal DE G. E. K. B. WEDSTRIJDEN UITGESTELD Men bericht ons, dat alle wedstrijden, welke do G. E. K. B. voor Zaterdag en Zondag a.s. had vastgesteld, zijn afgelast. VOETBAL DE R.K.V.B. WEDSTRIJDEN UITGESTELD. Voor Zondag 29 Jan. zijn alle wedstrijden, uitgeschreven door den R.K.V.B van het aartsbisdom Utrecht, wegens de gesteldheid van dc terreinen uitgesteld. ALLE HOCKEYWEDSTRIJDEN AFGELAST. Alle wedstrijden van den Nederlandschen Hockey- cn Bandybond voor Zondag zijn afgelast. Zendag 29 Januari Hilversum V.A.R.A. 8.30 Tuinbouw halfuurtje. S. S. Lantinga spreekt over: „Vroege groenten". 9.00 Tijdsein. 9.01 Doe het veilig. F. Hooghiemstra, con troleur bij do Arbeidsinspectie te Amster dam, spreekt over: „Goede en veilige stei gers". 9.15 Voetbalmededcelingen. 9.18 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A.R.A.-Standaart-orgel. TeL 715. Utrcchtschestraat 9.40 Socialistische en dramatische poëzie uit het buitenland. Martien Beversluis draagt voor. 10.00 Orgelspel door Joh. Jong. 10.10 Van het witte doek. Filmkwartiertje door M. Sluyser. V.P.R O. 10.30 Kerkdienst uit het gebouw „Leeu- wenbergh" te Utrecht Spreker: Ds. W. J. Wegerif. Utrecht Organist: B. Verhoeven. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein. 12.01 Concert door do Koniuklijke Mili taire Kapel o.l.v. Kapt. C. L. Walther Boer. Mr. E. C. Goudsmit spreekt over 't jong ste internationale bridgo-concours to Ber lijn. 2.00 Boekenhalfuur. Spreker: Dr. P. H. Hitter Jr. Onderwerp: „Moeder, waarom le ven wij?" van Lode Zielens. 2.30 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouworkest o.l.v. Eduard van Beinum. Soliste: Cecilia Hansen, viool. 4.00 A.V.R.O.-Radio-Töoneel. Tweede cy clus „Het Engelsche tooneel". I. Oscar Wil de. „Een ideaal echtgenoot". Spreker en in leider- Dr. G. A. Dudok. Opvoering van fragmenten onder leiding van Kommer Kleijn. 4.45 Sportuitslagen Vaz Dias. Gramofoon- muziek. 5.00 Sluiting. V.A.R.A. 5.00 Tijdsein. 5.01 Kinderuurtje. XVII. „Op het booze eiland". V.P.R.O. 6.00 Halvo uren met boeken. Spreker: Dirk Cosier, Bennebroek. V.A.R.A. G.30 V.A.R.A.-Kléin-Orkest o. L v. Paul Duchant. 7.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins, met zang van Alb. de Booy. 7.30 V.A.R.A.-Klein-Orkest o. 1. v. Paul Duchant. A.V.R O. S.0Ö Tijdsein. 8.01 Nieuwsberichten en sportuitslagen Vaz Dias. 8.15 Het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep m.m.v. Willi Doragraf Fass- baender, bariton. 10.00 Kovacs Lajos cn zijn orkest, m.m.v. Willi Domgraf Fassbaender, bariton. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.40 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. 11.10 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein en sluiting. Huizen. N.C.R.V. 8.30 Morgenwijding, ,le leiden door den heer C van Nes, Theol. Cand. Zang door het N.C.R.V. Dameskoor, o.l.v. Luise Laucn- roth. K.R.O. 9.30 Morgenconcert. 10.00 Hoogmis uit do St. Bernarduskerk to Groenendijk. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 „Het R.K. Bakerbureau", door Me vrouw M. Verkooy-Leyendekkers. 12.15 Lunchconcert, door het K.R.O.-Sex- tct, o.l.v. Piet Lustenhouwer. 1.00 Boeken en Schrijvers. Anton van Duinkerken bespreekt: G. Papini's „Jeugd storm" (vertaald door Ellen Russe). 1.20 Vervolg van het Lunchconcert door het K.R O.-Sextet. 2.00 Godsdienstonderricht v. ouderen door D. Bont, leeraar a.h Seminarie Hageveld. 2.30 Middagconcert door het K.R.O.-Or- kest, o.l.v. Johan Gerritsen en het Dubbel Mannenkwartet „Zanglust", Rotterdam' o.h v. J. P. A Kriek. 4.30 Ziekenhalfuurtje door Mevrouw Dina 't Sas. N.C.R.V. 5.00 Kerkdienst uit de Kerk der Vrije Evang. Genu te Bussum. Voorganger: Ds. C. J. Hoekendijk. Zang door het Gem. koor „De Lofstem", van de Vrije Evang. Gem. Directeur: Rudólf Karsemeyer. Na beëindiging van den dienst tot 7.45 Gewijde Gramofoonmuziek. K.R.O. 7.45 „Volkeren en Problemen en West- Afrika", door Drs. Paul Julien. S.10 Voetbaluitslagen van de R.K.F. S.15 Tramkoor „Kunst en Broederschap" Amsterdam, o.l.v. L. C. Keereweer. 8.35 Solistenconcert, door het K.R.O.-Or- kest, o.l.v. Joh. Gerritsen, m.m.v. Irena Du- biska, viool. 9.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 9.15 Viool-soli door Ircna Dubiska. Aan den vleugel: Fred. Boshart. 9.30 Het Tramkoor „Kunst .en Broeder schap". o.l.v. L. C. Keereweer. 9.45 Het K.R.O.-Orkest, o.l.v. Johan Ger ritsen. 10.00 Het Tramkoor „Kunst en Broeder schap", o.l.v. L. C. Keereweer. 10.15 liet K.R.O.-Orkest, o.l.v. Johan Ger ritsen. 10.40 Epiloog door het Klein Koor o.l.v. Jos. H Pickkers. Maandag 30 Januari H i 1 v e r 6 u m. 1875 M. A. V. R. O. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. 10.01 Morgenwijding. is een doos of tube „Zij"-Cröme. Zij be schermt Uw gelaat even afdoende tegen guur herfstweer of felle winterkou als een warme bontmantel of behagelijkc pels het Uw lichaam doet. ZONDAG. Voor de kofiletaleL Paté de foie gras met geroosterd brood. Voor de middagtafel •Groentesoep. Kalfsoesters. Aardappelen. Brusselsch lof met kaassaus. Bitterkoekjespudding. Bereiding: een half pond bitterkoekjes, ons gestampte amandelen, 1 ons geraspt brood, wat krenten en rozijnen, 3 eieren, Va ons suiker, SA L. melk, wat boter. Maak alle ingrediënten fijn on menR ze flink door elkaar. Voeg er het laatst de los geklopte eieren en de melk bij. Smeer een warme-pudding vorm in met wat boter en laat het beslag hier c.a. 2 uur in koken. Dien de pudding op met Marasquin-saus. MAANDAG. Voor de koffietafel. Roereleren met plakjes worst. Voor de middagtafeL Doorregen speklapjes. Aardappelen. Zuurkool. Grutjes met stroop VOOR DE LUNCH Versche Saucijsjes In tomaten sa 1)4 45 cent per blikje. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Georgette Royaards—Hagedoorai draagt voor. 11.00 Orgelconcert door George Robert. Solist: Joh. Neli66en, bariton. 12.00 Tijdsein. 12.01 Lunchconcert door het A. V. R. O.* Klein-Orkest onder leiding van Nico Treep. Als intermezzo: Draaiorgelmuziek. 2.15 Rustpoos zender. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Concert door het A.V.R.O.-Kamer- orkest o. 1. v. Nico Gerharz. 4.30 Piano-recital door Hugo Vermeer. 5.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Ref reinzang: Bob Scholte. 6.30 Boekenhalfuur. 7.00 Voortzetting concert Kovacs Lajos. 7.30 Causerie door H. G. Cannegieter over „Het Internationaal Pooliaar". 8.00 Tijdsein. 8.01 Nieuwsberichten Vaz Dias. 8.05 Aansluiting van de Zuiderkevk ta Rotterdam. Uitzending van het concert door het Residentie-Orkest m.m.v. de Kon. Chr. Oratorium-vereeniging „Excelsior", bet geheel o. 1. v. Albert van Raalte. 8.45 Concert door het Omroeporkest on der leiding van Nico Treep. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Concert door het Omroep-orkest o, 1. v. Nico Treep, m. m. v. Stephan Berg- raann, piano. 11.00 Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.05 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein en sluiting. Huizen, golflengte 296 M. N. C. R. V. 8.00 Tijdsein. 8.01 Schriftlezing cn meditatie. 8.15 Morgenconcert. (Gramofoonplaten). 10.30 Morgendienst, te leiden door dfii N. P. E. G. van Uchelen. 11.00 Lezen van chr. lectuur. Annie M. Ringnalda: „De Woensdagavondklantjes"* 11.30 Gramofoonplaten-halfuurtje. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart in do Herst. Evang. Luth. kerk, Kloveniersburg wal te Amsterdam. 2.00 Uitzending voor scholen. De heer F. C. v. Dorp draagt voor. 2.35 Gramofoonmuziek. (Zang van Joh. dt Heer). 2.45 Wenken voor de keuken door mevr. M. AdrianMerckens. „Aardappelgerech ten." 3.15 Cursus knippen en naaien. 3.30 Cursus stofversieren en modevak* opleiding. 3.45 Verzorging van den zender. 4.00 Bijbellezing door dr. N. Norel. Zang: J. H. Smit Duyzentkunst, bariton. Orgel bespeling: H. Smit Duyzentkunst. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.10 Concert door een kwintet o. I. v. Piet van den Hurk. 6.30 Vragenuurtje. 7.30 Politieberichten. 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Uitzending eener samenkomst van het Leger des Heils te Amsterdam, onder leiding van kommandant Bouwe Vlas, bij gestaan door kolonel M. Visser, financieel- secretaris, en brigadier A. C. Beekhuis. Me dewerking verleenen: Het kadettenzang- koor en de vereenigde zangbrigades van Amsterdam, zoomede een kinderkoor o. I v. adjudant Q. Claeijs. Instrumentale begelei ding: Muziekkorpsen Amsterdam I en Con greszaal. 9.30 Liederen-recital te geven door raej. Annie Woud, altzangeres. Gramofoonplaten-intermezzo. 10.00 Persberichten Vaz Dias. 10.30 GramofoonplatenconcerL

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 10