Stadsnieuws ARAKI'S REDE BAART GROOT OPZIEN AFLOSSING NED. INDISCHE PONDENLEENINGEN BEGRAFENIS VAN Ir. R. A. VAN SANDÏCK PROF. DE MEYERE GEHULDIGD LAATSTE BERICHTEN HET BAD BIRKHOVEN Pijnlijke indruk te Moskou De Japansche minister van oorlog, Araki, heeft in zijn opzienbarende rede o.a. nog verklaard dat de Japansche luchtmacht vooral de laatste jaren aanzienlijk was uit gebreid en Japan zou er naar streven een luchtvloot te bouwen, die gelijkwaardig was aan die van de sovjet-unie. Voorts werden overal militaire trainingskampen voor do Japansche jeugd ingericht. Wat China be trof, diende vroeger of later een einde aan den strijd te komen. Wanneer China troepen naar Jehol zou zenden, zou Japan beslis sende stappen moeten doen en zou de re gecring zich wellicht tot een geheel nieuwe politiek gedwongen zien. Moskou, 27 Jan. (V.D.) Te Moskou hecht men groote beteekenis aan do rede, die de Japansche minister van oorlog, Ara ki in het hoogerhuis heeft gehouden. Men gelooft niet, dat deze rede do persoonlijke opvatting van den minister van oorlog al leen weergeeft en ook niet, dat zij moet worden beschouwd als een ontsporing in het vuur van Araki's redevoering, doch dat men er een bewuste politieke daad, die ge steund wordt door het geheelo Japansche kabinet, in moet zien, die ten doel heeft de sovjet-regeering te bewegen tot wijziging Aan haar politiek in het Verre Oosten. De sovjetregeering is voornemens den of- ficieelen tekst van Araki's rede af te wach ten, waarna zij zal beslissen welke stappen zij heeft te nemen. Een bijzonder pijnlijken indruk heeft bet te Moskou gemaakt, dat Araki voor zijn aanval juist den persoon van Stalin heeft gekozen. FABRIEK IN BRAND GESTOKEN. Persoonlijke ongelukken. Madrid, 26 Jan. (H.N.). Te Scvilla heb ben twee personen de aanwezige grondstof fen in een touwfabriek met petroleum be goten en in brand gestoken Do fabriek ging in de vlammen op. Een auto van de brandweer reed op de menigte in, zoodat talrijke personen gekwetst werden. Voorts hebben er nog drie ontploffingen in een tramremise plaats gehad, waardoor zeer belangrijke schade werd aangericht. Ook te Granada zijn drie bom non ontploft, waardoor eveneens veel schade veroorzaakt werd. ALLEEN GOUDDEKKING VOOR POOLSCHE BANKBILJETTEN. Warschau, 27 Januari. (V.D.) De Pool- sclie Staatsbank, wier bankbirjettencircu- latie tot nu toe, zooals bij de statuten was a'astgesteid uit goud en „edele" valuta be stond, heeft besloten in de toekomst alleen goud als dekking voor de bankbiljettencir- culatie toe te laten. De beslissing is noodzakelijk geworden door de min of meer lievige koersschomme lingen der tot nu toe als „edele" valuta be schouwde sterling, dollar, Zwitsersche franken. BEGRAFENIS DR. H. D. BENJAMINS. 's-Gravenhage, 27 Jan. In stillen een voud is hedenochtend op Oud-Eik en Dui nen het stoffelijk overschot van dr. H. D. Benjamins, in leven oud-inspecteur van het -onderwijs in Suriname, grafwaarts ge dragen. Belangstellenden waren o.a. oud-minis ter Cohen Stuart, namens de commissie West-Indie van dc Ver. Oost en West, A. S. J. Fcrnandes, oud-griffer van de Kol. Staten van Suriname, kol. Van Oorschot, luit.-kol. Boumeester, C. P. Koene, dr. J^ens, ir. J. E. Loth, dr. M. van Blanken- stein, W. Nijhoff, dir Boekh. en Uitg. \Jar- tinus Nijhoff. iiitgevcf van de West-Indi sche Gids, W. R. Chambers, namens de Vereen. Bureau voor Handelsinlichtingen en als secretaris van de West Indische Ka mer, Ilh. B. van Lelyveld, jhr. dr. C. G. S. Sandberg, medewerker Kol. Weekblad, F. van Pester, voorzitter Haagsche afd. der Vereeniging „Oost en West", S. II. de Gra nada, oud-agcnt-gcneraal van emigratie in Suriname. Een aantal bloemstukken dekten de baar. Toespraken werden op verzoek niet gehou den; een familielid dankte voor dc belang stelling. VALSCH GELD TE WEENEN. Een Amsterdammer in het spel? Men meldde gisteraA-ond uit Weenen aan de N.R.Ct.: De politie alhier houdt zich sedert twee dagen bezig met het onderzoek naar een groote zwendelzaak met valsch geld, welke een filiaal zou zijn van een internationale valsche geldcentrale. Bij een koopman al hier zijn 1000 valsche biljetten van 50 shil lings in beslag genomen, \ran welke soort er eenige in omloop zijn gekomen. Twee handelsagenten zijn in verband met deze zaak gearresteerd, die bij hun verhoor ver klaard hebben, dat zij van een Amsterdam mer een bestelling van verdoo\'ende mid delen hadden gekregen. Het verlangde was uit Praag verzonden. Die Amsterdammer had bij een koopman te Weenen een cas sette met 1000 biljetten van 50 shillings in depot gegeven ter betaling van de te ver strekken orders. De handelsagenten hadden d^ar betaling voor hun zending willen ha len, doch dc politie was hen voor geweest Ecnigc weken geleden werd eveneens eer. 'centrale van valsch geld ontdekt. Do poli tie meent nu, dat tusschen beide zaken ver band bestaat In aansluiting op het bovenstaande meldt de correspondent te Weenen nader: De "Weensche koopman, bij wien een be drag aan valsche bankbiljetten in bewa ring was gegeven, zonder dat hij wist, dat liet geld vervalscht was, heeft aan een ver slaggever van het Extrablatt verklaard, dat tiij overtuigd was, dat de zoogenaamde Ne derlander, die het geld had gegeven, gen- Nederlander, doch een Tsjecho-Slowaak is. Ook de Weenscbe politie twijfelt aan het Nederlanderschap van den man, die slechts enkele uren te Weenen heeft vertoefd. Wetsontwerp ingediend Ingediend is een wetsontwerp wijziging van dc wet van 25 Juli 11)32, strekkende tot voorziening in dc behoefte aan geldmidde len in \erband met do aflossing van de Nederlandsch-Indische pond sterling-lcc- ningen 1921 C. en 1923 B. Bij de bekende contracten met do Ncder- landscho bank en de Javaschc bank van li en 1G Januari 1932 heeft de minister van koloniën ten behoeve van den (rente en) aflossingsdienst der beide bovengenoem de leeningen van die banken ponden ster ling overgenomen tot een bedrag van ten hoogste 10.76i.000-/- tegen een prijs, welke niet hooger zou zijn dan 9.45 en niet la ger dan 9.25 per pond sterling. Bij de wet van 25 Juli 1932 is daarop de minister van financien gemachtigd om aan den minister van koloniën een afzon derlijk crediet te openen, ten einde in 1933 of daarna de betaling van de aldus verkregen ponden sterling mogelijk te ma ken. Bovendien werd bij die wet machti ging verleend om voor de financiering van bedoeld credict schatkistpapier ten laste van het rijk uit te geven of te beleonen. De thans ingediende wctsvoordracht heeft ten doel, de wet van 25 Juli 1932 in dien zin te wijzigen, dat de minister van financien mede schatkistpapier ten laste van het rijk zal kunnen afgeven om tot onderpand te strekken van een door den minister van koloniën bij de Nederlandsche bank en de Javasche bank te sluiten belee ning in verband met de aflossing van ge noemde lecningen. Daarenboven zal deze wetswijziging liet mogelijk maken, het in het eerste lid van art. 1 der wet van 25 Juli 1932 bedoeld crediet mede te doen dienst baar zijn aan de aflossing van dc schuld van Nede.iandsch-Indiè bij de circulatie banken. De minister van koloniën is, onder voor behoud van bekrachtiging aran het wets voorstel, rnet de circulatiebanken overeen gekomen, dat dezen Ncderlandsch-Indië in staat zullen stellen, de van de banken ge kochte ponden sterling af te nemen tegen acn laagst overeengekomen koers van 9.25. ten einde daarmede reeds in 1933 het eerste jaar, waarin dit mogelijk zal zijn tot algeheelo aflossing van de Xc- derlandsch-Inrlische pondenlecningen te kunnen overgaan. De hiervoor benoodigle gelden zullen door dc banken, ieder voor haar aandeel in de vorige transactie, aan Nedcrlandsch- Indië in leen worden verstrekt op onder pand van schatkistpapier aran het rijk te gen een rente Aan 33* pet. 'sjaars, terwijl deze schuld in ten hoogste 29 jaar zal wor den afgelost. In wezen kornt deze transactie derhalve neer op een conversie van de 5 pet. cn 6 pet, rente-dragende pondenschuld van het land in een guldcnslccning van een rente type van 333 pet. Teil einde het land voor een met verdere daling van den ponden- koers verband houdend risico te vrijwa ren, bevatten de overeenkomsten de bepa ling, dat nimmer meer rente zal behoeven te worden betaald, dan verschuldigd zou zijn geweest, indien dc beide Indische pon den-leeningen niet waren afgelost. Opdat de leeningen reeds op 15 Juli en 15 Augustus 1933 kunnen worden afgelost, zal do aankondiging daarvan uiterlijk vier maanden te voren moeten plaats vinden, derhalve voor het eerst in de tweede week van Maart a.s. Met het. oog op den beperk ten tijd, die voor dc totstandkoming der hiervoor noodige wetswijziging beschikbaar is, kon niet vooral' het advies van den volksraad omtrent deze wctsvoordracht worden ingenomen. Dit college wordt in- tusschen in de gelegenheid gesteld, zich over de transactie uit te spreken bij de be handeling van een aanvuilingsbegrooting, welke in de onlangs aangenomen tweede jaarlijksche zitting van bet college in be handeling zal komen. Voor de gehcele af lossing der beide leeningen toch zal aan de Engelsche bankiers 'n vergoeding moe ten worden uitgekeerd \-an 1/20 pet. over 11.000.000.-/-, derhalve 5500.-/- of onge veer 50.000, waarop in dc Indische be grooting voor het loopende dienstjaar niet is gerekend. GEËINDIGD CONFLICT IN DE KLEEDINGINDUSTRIE. Amsterdam, 27 Jan. Naar wij verne men heeft het 9 Jan. j.l. te Amsterdam uit gebroken conflict in de kleedingindustrie, hetwelk de personeelen omvatten van een vijftal Amsterdamsche fabrieken in heeren- confecties en waarbij ruim 1000 arbeiders en arbeidsters waren betrokken, een einde genomen. Aangezien tusschen de vereeni ging van confccticfabrikanten eenerzijds en den .Nederlandselien Bond van mannelijke en vrouwelijke arbeiders in de kleedingin dustrie en aanverwante vakken anderzijds, overeenstemming is bereikt. Van werkge verszijde wordt ons medegedeeld, dat reeds vandaag het personeel het werk heeft her vat Ir. Damme spreekt aan de groeve t 's-G ra ven h ago, 27 Jan. Onder groote belangstelling is hedenmiddag het stoffe lijk overschot van ir. Rudolf Adriaan van Sandick, in leven eere-adviseur en oud-al geheel secretaris van het Koninklijk Insti tuut van Ingenieurs, oud-hoofdredacteur van „De Ingenieur", enz., op Oud-Eik en Duinen ten grave geleid. Met den rouwstoet waren, behal\*e fa milieleden, meegekomen ir. N. TI. Damme, directeur-generaal der Posterijen, Telegra fie en Telefonie, president van den Raad van Bestuur van liet Koninklijk Instituut van Ingenieurs; ir. Wouter Cool, algemeen secretaris van dat instituut en hoofdredac teur van liet weekblad „De Ingenieur"; jhr. ir. C. E. Wi van Panhuys, directeur Rijksbureau voor ontwatering, lid van den Raad van Bestuur van genoemd instituut; ir. IJ. Sangster, plaatsvervangend hoofdre dacteur van genoemd weekblad en mej. Burck, secretaresse van het instituut. Er was een afzonderlijke auto voor de kransen on bloernstukken. Op den doodenakker waren o.a. aanwe zig de professoren Grutterink en Rutgers, resp. rector-magnificus en secretaris van den Academischen Senaat der Technische Iloogeschool, ir. J. V. de Vogel, president curator cn jhr. ir. Slrick van Linschoten, secretaris van het college van curatoren der T. H., oud-ministers prof. Kraus en van IJsselsteijn, de hoogleeraren Klopper, ir. C. L. v. d. Bilt, ir. Kist, ir. M. II. Caron, ir. van Mourik Broekman, prof. P. Meijer, laatstgenoemde mede namens de Verein Deutsche Ingenieure, prof, ir. A. G. Bruins- ma, voorziiter van dc afd. bouw- en water bouwkunde, prof. ir. J. C. Dyxhoorn, wet houder mr. Marchant, mr. dr. Ter Pelk- wijk, gemeente-secretaris van den Haag, dr. F. G. Waller, oud-president-curator, ir. J. A. Ringers, directeur-generaal van den Rijkswaterstaat, dr. Wortrnan, oud-dir.-ge- neraal der Zuiderzeewerken, ir. de Blocq v. Kuffeler, directeur-generaal Zuiderzee werken, mr. S. Tak, proc.-géneraal van den Hoogen Raad, voorzitter van den Raad van Toezicht op dc octrooi-gemachtigden, mr. J. II. de Mol v. Otterloo, secretaris van dien Raad van Toezicht-, dr. ir. v. Heu- kc-lom, voorzitter der commissie van toe zicht op het weekblad De Ingenieur, dr. E. B. Wolff, dir. van den Rijksstudiedienst voor de luchtvaart, lid a-an den Raad van Bestuur van het Kon. Inst, van ing., ir. P. J. Ott de Vries, oud-directeur B. en W. in Indié, A. A. van Driel, lid van den raad van bestuur K I., ir. E. van Konijnenburg, oud-hoofd-ir. dir. Rijkswaterstaat, A. W. O. de Bruijn, oud-kol. der genie N.I.L., dir. afd. wegen en worsen van den A.N.W.B., R. de Kat, oucl-dir. van dc Staatsmijnen in Limburg, P. J. de Kanter, oud-lid van de Tweede Kamer, ir. J. E. Inckel, dir. Techn. bureau v.h. Dept. vin Koloniën, H. P. We- rumeus Buening, A. Oosthoek, uitgever van „De Ingenieur" Utrecht. Als eerste spreker trad naar a-oren ir. Damme, president van het Kon. Inst, van Ingenieurs. De heer Damme ving zijn rede aan met te herinneren aan dc grootsche huldiging welke a-an Sandick ten deel was gevallen Lij zijn aftreden als algemeen-secretaris van het instituut. In dit uur gedenken wij met eerc en grootcn dank alles wat van Sandick voor het instituut, voor de inge nieurswetenschappon en voor alles wat in dc maatschappij met den ingenieursstand samenhangt, heeft gedaan. Van Sandick was een man van bijzondere gaven en bij heeft daarbij bet geluk gehad een terrein Ie vindén, waarop hij die gaven tot groote ontplooiing ken brengen. De heer Damme bracht vervolgens in herinnering hoe ir. van Sandick ook in Iri dic niet vergeten w is en zeide, dat de groep Ned. Indic van het Kon. Inst, -van In genieurs hem uitdrukkelijk verzocht had op deze plaats uiting te geven aan de ge voelens van erkentelijkheid en dank voor het vele werk door den thans ontslapene ten behoeve van dc Indische ingenieurs verricht. Ir. van Sandick Avas een persoon lijkheid, die in de ingenieurswereld cenig genoemd mag worden en wiens naam in het instituut steeds met groote vereering en dankbaarheid zal worden genoemd. Namens dc Commissie Aan Toezicht op „De Ingeneiur" voerde dr. ir. van Ileu- kelom het woord, mede namens prof. Dijx- hoorn. Hij bracht hulde en dank aan dc nage dachtenis van ir. van Sandick cn herinner de speciaal aan de persoonsbeschrijving, welke hij steeds met zooveel liefde gaf. Ir. Ott de Vries sprak als vertegenwoor diger in Nederland van de Vereeniging van Indische Waterstaat-ingenieurs, Bij den waterstaat in Indié was van Sandick zijn ingenieursloopbaan begonnen cn hij heeft er steeds groote belangstelling voor gehad. Onafgebroken is bij lid van liet bestuur ge weest en wij zullen hem in herinnering houden, als een beminnelijk openhartig en hulpvaardig man. Ir. Wouter Cool, sprak vervolgens enkele persoonlijke woorden als vriend cn opvol ger van Van Sandick. Daarna werd de kist met het stoffelijk omhulsel naar de groeve gedragen, waar een zoon A*oor de belangstelling bedankte, zich daarbij speciaal richtend lot dc vrien- Jen van zijn a ader in bet instituut. GEEN BRANDSTOFFEN-TOESLAG AAN WERKLOOZEN. Amsterdam wil zelf betalen. Woensdagmorgen hebben B. en W. van Amsterdam den minister telegrafisch ver zocht om met het oog op de strenge koude een extra brandstoffenuitkeering van 1 aan alle ondersteunde werkloozen te doen. B. en W. ontvingen hierop Donderdag morgen van den minister ten antwoord, dat er in verband rnet de huidige finan- cieele toestanden en liet feit, dat de uit- keeringen aan do werkloozen reeds vol doende zijn, geen termen aanwezig waren om den brandstoffentoeslag te verdubbe len. Het gemeentebestuur heeft toen den mi nister gevraagd, op zijn besluit terug te komen en zoo niet, toe te staan, dat de Wosten hiervan door do gemeente zullen mogen wurdan gedragen. Een keer stempelen. In verband met de strenge A'orst zullen met ingang van heden alle werkloozen maar ééri keer per dag behoeven te stem pelen. Ter gelegenheid van zijn 25:jarig professoraat Amsterdam, 27 Jan. In het Zoölogisch Laboratorium heeft hedenmiddag de huldi ging plaats gehad van prof. dr. J. C. H. de Meijerc, hoogleeraar in de erfelijkheidsleer, toegepaste zoölogie en entomologie, aan de Universiteit van Amsterdam, die heden den dag herdacht waarop hij voor 25 jaar zijn ambt aanvaardde. Het woord werd allereerst gevoerd door den rector-magnificus prof. mr. I. H. Hy- raans. „Onzo Universiteit", verklaarde deze spr., „heeft vele mannen. Zij heoft huwelijken aangegaan van velerlei soort; ze is een echte vrouw, die trotsch is op den man die een belangrijke plaats in haar leven in neemt". PROF. DE MEYERE. De Rector-Magnificus zeide verder, dat de jubilaris in de ruimste kringen waardee ring geniet sinds zijn rectoraat, dat wel van bijzondere beteekenis is geweest; immers toen is zijn groote bekwaamheid in het re gelen en besturen gebleken. Prof. dr. J. E. W. Ihle, voorzitter van het huldigingscomitö begon met de gelukwen- schen over te brengen van prof. Weber, den leermeester van den jubilaris, die door fa milicomstandigheden verhinderd was zelf aanwezig te zijn. Daarna wees hij erop, dat dit eigenlijk een dubbel jubileum is, want 40 jaar geleden is prof. de Meijere gepro moveerd. Spr. schilderde dc wetenschappe lijke beteekenis van prof. de ^Meijere als docent en als onderzoeker. Hij droeg den jubilaris een geschenk over namens leer lingen, oud-leerlingen en vrienden, een por tret, geschilderd door W. Hofkcr Prof. P. van der Wielen, voorzitter van de faculteit van Wis- en Natuurkunde nam vervolgens liet woord en gal' een indruk van de verdiensten van prol. de Mcijcre. Vérder werden toespraken gehouden door dr. D. Mac Gillavry, bestuurslid van de Ned. Entomologische Vereeniging, door prof. dr. H. J. Jordan, namens de Dierkun dige Vereeniging, door den heer G. Kruse- man, namens leerlingen cn oud-leerlingen en door den heer Th. J. Jansen, namens de Pharmaceulischc Studentcnverecn. „Luctor et Emergo". Prof. dr. dc Meijere zeide, dat zijn liefde en belangstelling voor het leven der insec ten zijn loopbaan heeft bepaald. Hij dankte voor de hartelijke woorden, die tot hem waren gericht. DE MALVERSATIES AAN HET JOOD- SCHE WEESHUIS TE LEIDEN. 7 Februari voor de Haag sche rechtbank. 's-G rave n h a g e, 27 Jan. Naar wij ver nemen zal de strafzaak tegen den thans in het Huis van Bewaring ingesloten gewe zen regent-penningmeester van het Isr. Weeshuis te Leiden, E. V. Azn., die ver dacht wordt zich aan verduistering van on geveer 1Ö0.000 guldou ten nadeele van dit weeshuis te hebben schuldig gemaakt, op Dinsdag 7 Februari a.s. voor do 5o kamer der Haagsche rechtbank worden behan deld. Als verdediger van V. treedt op mr. E. Hertzberger. Het O. M. zal worden voorgenomen door mr. P. R. Blok. REGEERINGSCRISIS TE BERLIJN. B e r 1 ij n, 28 Jan. (V.D.) Rijkskanselier von Schleicher heeft hedenmorgen, tijdens zijn onderhond met von Hindenburg, den rijkspresident, zijn ontslagaanvrage over handigd. Het ontslag is door den rijkspresident aanvaard en deze heeft generaal von Schlei cher verzocht, de loopende zaken to willen afwikkelen. In aansluiting op het onderhoud met ge« neraal von Schleicher ontving de rijkspre sident den oud-rijkskanselier von Papen, die de opdracht kreeg met de verschillende partijen in onderhandeling te treden om vast te stellen of een regeeringsvorming op parlementairen grondslag mogelijk is. SIBERISCHE KOUDE. Moskou, 27 Januari (V.D. In Rusland wordt een nieuwe koudegolf verwacht. To Irkoetsk is dc temperatuur tot 40 graden onder nul gedaald. De autoriteiten hebben op straat vuren laten aanleggen om de menschen voor bevriezing te besparen. Tot nu too werden vijf stcrfge\'allen ten ge volge van do koude gemeld. AUTO DOOR HET IJS GEZAKT. Twee personen verdronken» S tra Is u nd, 27 Januari (VD). De Stre- lasund, de ongeveer drie K.M. breede Oost- zee-arm tusschen Rügen en het vasteland, is zoodanig bevroren, dat bet verkeer over het ijs wordt gaande gehouden. Vrijdag avond reed een uit Rambin (Rügen) ko mende auto buiten de aangegeven baan over het ijs. Halverwege zakte de wagen door liet ijs. Van de drie inzittenden kon zich slechts één persoon redden. ENGELSCH-PERZISCH GESCHIL VOOR DEN RAAD. De Volkenbondsraad heeft zich Donder dag urenlang bezig gehouden met liet Eu- gelech-Perzischc geschil. Sir John Simon heeft in een redevoering van anderhalf uur getracht te bewijzen, dat de Perzische re geering volgens de bestaande verdragen geen enkel recht heeft Engeland de conces sie op te zeggen. Hij legde er den nadruk op, dat do procedure van art. 15 van het Volkenbondsverdrag in de eerste plaats een verzoeningsprocedure is. Hij hoopt, dat het zal mogen gelukken een oplossing te vinden, welke voor beide partijen bevre digend zal zijn. Dc pleiter voor Pcrziè, Davar, stelde voor de kwestie in behandeling te geven aan het Permanente Hof voor Internatïo-. nalc Justitie te Den Haag. Bonesj, de rapporteur in deze kwestie, 6telde voor de zaak te verdagen om do verklaringen van Simon en Davar nader te bestudeeren. ONGELUK OP EEN BEWAAKTEN OVERWEG Op de lijn Lage iZwaluwDen Bosch', nabij wachtpost 12, onder de gemeente Geertruidcnbcrg, is oen vrachtauto, gela den met melkbussen, toebehoorende aai) dc firma J. a-. Houten te Hiilligersberg. door de afsl uithoornen gereden, juist toen een trein passeerde. Het a-oorstuk van den grooten vracht- auto is geheel vernield. De chauffeur liep slechts eenige lichte verwondingen op. In het spoorwegverkeer ontstond geen vertra ging. Afgewezen door God. Staten. Gedeputeerde Staten hebben het raadsbe sluit tot stichting van een natuurbad bij Birkhoven op financieele gronden afge wezen HINDERWET. Burgemeester cn Wethouders van Amers foort brengen ter kennis van het publiek, dat een door de N.V. Bataafschc Import Maatschappij ingediend verzoek met bij lagen, om vergunning tot het oprichten van een benzine-installatie met een onder- grondsch reservoir en een bovengrondsche aftapinrichting bij het perceel, alhier gele gen aan de I rieschestraat 1—3, op de Secre tarie der gemeente ter visie ligt en dat op Vrijdag, 10 Februari aanstaande, des voor middags te 10 ure gelegenheid ton Raad- huize wordt gegeven, om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. PLAATSELIJK CRISIS-COMITÉ. Voor het Plaatselijk Crisis-Comité zijn nog de volgende giften binnengekomen: Familie B. van O. A. 7o. Bridgeclub K.L.D.V. 5.66 VECHTPARTIJTJE. Een rechtzetting. In het bericht omtrent een vechtpartijtje in een café te dezer stede, opgenomen in ons blad van Donderdag, is abusievelijk vermeld Nieuweweg in plaats van Nieuw.» straat

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2