LUSTEN EN LASTEN DER RIJKUNST PA ALS INSTRUCTEUR WILLY GENSCH WIENER OPERETTE IN AMICITIA BIJKANTOOR Amersfoortsch Dagblad SOESTERWEG 107 SCHAATSENRIJDEN Ma en de drie dochters moeten leeren rijden Wanneer je zoo'n heele week regelmatig ioderen middag en avond op dc ijsbaan bent, ga je op het laatst niet meer zien naar de kwaliteit van het ijs of het gewals op de schoonrij-baan. Neon lezers, dan ga je lang zamerhand eens de verschillende personen aan een nadere beschouwing onderwerpen. Als ie dan zoo'n middagje rustig rondgezien hebt, kom je tot de conclusie, dat er drie groepen van mcnschen op het ijs worden aangetroffen. a. Degenen, die met hart en ziel op de ijzers staan en dan ook uitsluitend rijden, zonder ook maar cenige notitie van orgel of cortsumptietent te nemen. b. Degenen, die het toch ook wel interes sant vinden om op de schaats gezien te wor den, weshalve zij voor Alles belangstelling hebben, behalve voor de rijkunst zélf. c. Degenen, die wel graag een flink baantje willen rijden, maar door bijkomstige omstandigheden gedegradeerd worden tot middelmatige rijders en daardoor iederen dag opnieuw een zucht van verlichting sla ken als zij om 5 uur naar huis kunnen gaan. Tot deze laatste groep béhooren nu de eerbiedwaardige pa's, die zelf goed kunnen rijden, doch wier echtgenooten en respectie velijke kinderen nauwelijks weten wat het verschil is tusschon schaatsenrijden en ski- loopen. Over deze pa's willen wij het nu eens meer in het bijzonder hebbên, omdat zij nu niet bepaald sporadisch voorkomen. En het merkwaardige is, dat ondanks alle droeve voorbeelden, deze variëteit van do soort „mensch" nimmer uitsterft Wij gaan dus even enkele dagen terug, toen de ijsbaan pas voor kinderen was ge opend. Pa komt thuis van kantoor en wordt overvallen dóór de kleinste twee zijner drie dochters, die met alle geweld naar de ijs baan willen. Daar viel voor Pa, dié vermoe delijk zelf een heel sportieve jeugd achter zich heeft, niets anders dan „ja" op te zeg gen, in welk antwoord lag opgesloten een uitgave vóór het lidmaatschap der ijsbaan, benevens die van twee paar schaatsen. Soit, dc zaak-kwam in orde, de kinderen blij dat zij mochten gaan rijden en pa in z'n nopjes, omdat hij van het gezeur af was. Als de goeie man echter alles vooruit geweten had. was hij er nooit aan begonnen, want nu bleek hij zelf het begin gemaakt te hebben van een hoop beslommeringen. 't Begon al direct na de koffietafel. O» Pa nu óók mee ging om het „ze" te leeren, want hij kon zoo goed rijden. Nu moet u weten, dat Pa, die zeer veel aan z'n hoofd heeft, gewend is om 's middags een dutje te doen! .Het goede hart kwam evenwel boven, Pa ging zonder middagslaapje de deur uit mét kinderen en mèt schaatsen. Op de baan werden de eerste lessen gege ven. Pa overtrof zich zelf als instructeur, de kinderen leerden het gauw, zoodat zij op het eind van den middag al alleen konden krabbelen Ziezoo dacht hij, daar ben ik van af, mor gen beginnen mijn ijsgenoegens en hij zag zich al over de baan zweven, geheel vrij en zónder krabbelend dochtertje naast zich. 's Avonds, aan tafel, vertelt hij enthou siast, dat de kinderen het al kunnen, het geen .voor „mammie", die in haar heele leven nog geen kans had gezien om schaat senrijden te leeren, aanleiding was om uit te roepen „Als het zóó gauw gaat, kun je het mij mórgenmiddag wel leeren", waaróp Pa vlug naar de krant greep om te zien of het weerbericht nog geen dooi voorspelde (Jok dit was alweer een desillusie, zoodat Pa, die opeens genoeg gegeten had, even vlug becijferde, dat het hem weer een paar rijksdaalders kostte voor een paar schaat sen en een bijkaart voor zijn niet-rijdende echtgenoote. Den volgenden middag ging Pa-tje in plaats van naar zijn kamer .wederom direct naar het ijs, eenigszins gevoelig in mg en lenden als gevolg van de lessen van den vorigen dag. Mammie, die nu niet direct in de klasse vedergewicht kon worden onder gebracht, reed meer naast dan óp de schaat sen, met het gevolg, dat zij pijn in de enkels 'nVloK modem Moaedblod voor meisjes vonM.lft joar Vrooql IK» Boete •handelaar eens een prospectus VVALKHOF F co AMERSFOORT kreeg „En tóch zal ik het leeren" zei ze, doortastend als zij was. Den volgenden middag ging ze weer naar het ijs met dc beste voornemens bezield. Maar ach, toen Pa de schaatsen onder bond, viel er een leelijk woord, zoo iets als ver Wat had Ma nu gedaan? Omdat zij eert beetje pijnlijke enkels had, had zij de hooge schoenen uitgelaten en een paar lage aan gedaan wantze stonden toch eigenlijk netter dan die hooge laarzen! Das ewige wèibliche! Pa slikte weer do noodige woorden in en startte met zijn koppolgenoote, alias zijn vrouw met pijnlijke enkels en lage schoe nen.... Het slot was, dót hij mee moest eén kop thee drinken in de consumptietent met ma, die toch zoo erg moe was gewor den. En dón moet juist op zoo'n moment op het pierement worden gespeeld „Das gibt's nur einmal, das kommt nicht wieder", 't Is om duivclsch te worden. Pa had hon derdmaal liever het aftandsche „Weinc nicht" gehoord. Dat bezoek aan dc tent kostte hem behalve 2 consumpties nog een verkoudheid óók. maar dat moet je er voor over hebben. Gelukkig heeft Mammie het den volgenden middag zóó goed geleerd, dat zij ook op eigen beenen kon staqn. Hulde aan Pappie, die sedert dien ijs- middag met Ma een trouwo afnemer van wybert-tabletten en cucalyptusbonbóns is ge worden. 't Kostte hem nu nog twee avonden om z'n oudste dochter de beginselen der rij kunst bij te brengen. Dat was er ook weer eert van hot type, dat zoo erg aanhankolijk is, zoodat pa's spit-in-dèn-rug, dat hij nu een jaar kwijt was, weer boven kwam. En toen? Ging hij toen den volgenden dag zelf eens écht schaatsenrijden? Neen, want töèn lag Pappie onder de wol met een hecte kwast voor de verkoudheid en een fleschje Kruschen salts op z'n nacht kastje voor het. spit.... Töèn begon hij erover te denken om een roman te schrijven over „Dc lusten en lasten van de rijkunst". IJSBAAN „DE MAAT". De open wedstrijden van gister middag. Als welkome afwisseling in het schaats- vermaak had de directie van Ijsbaan „de Maat'' gistei*middag open wedstrijden, zoo wel voor dames als heeren, georganiseerd. Ofschoon deze krachtmetingen eerst om 3 uur aanvingen, was reeds lang van te vo ren een bijzondere en aangenaam aandoen de stemming 'bij de talrijke bezoekers waarneembaar. Het was feest op ijsbaan „dc Maat", hetgeen op ieders gezicht afgelezen worden kon. Zij, die niet ingeschreven had den voor de wedstrijden, kortten zich den tijd wat met het trekken van baantjes. De ingeschrevenen bewogen zich daarentegen méercndeels in en om de ruime consump- tictcnt, die uit' hoofde van dc voorradige lekkernijen en dc hoogerc temperatuur ten allen tijden trekpleister is. Zij spaarden hun krachten, keken de schaatsen nog eens oven terdege na en namen al die maatrege len, welke dienen konden tot het bereiken van het hoogst mogelijke nuttig effect, van èen top-prestatio. Lang voor het aanvangssein ook liet het Hooglandsche fanfarecorps zich hooren, terwijl dit muziekensemblc ook de wed strijden later opluisterde. Het wedst'rijdprogramma bestond uit de volgende onderdeelen: 1. Schoonrijden voor paren. 2. Schoonrijden voor heeren. 3. Schoonrijden voor dames. 4. Hardrijden voor heeren. 5. Hardrijden voor dames. Het aantal deelnemers aan deze kracht metingen was bevredigend, terwijl de pu blieke belangstelling werkelijk groot ge noemd mag worden. Vooral het schoonrij den werd met groote aandacht gevolgd en de jury heeft hier voor een moeilijk te ver vullen taak gestaan. Meerdere deelneem sters en deelnemers leverden behoorlijke prestaties, wat trouwens eveneens bij het hardrijden het. geval was. Fraaie prijzen waren voor de winnaars van de verschillende programma-onderdce- lcn ter beschikking gesteld. De uitslagen der wedstrijden zijn: Schoonrijden paren: 1. Heer en mevr. D. v. d. Brink. 2. Mevr. Schmitz en de heer A. Heineman. 3. Mej. D. Westermoicr en de heer J. Bos huizen (Soest). Schoonrijden dames: 1. Mej. M. Brundel (Hoogland) 2. Mevr. J. v. d. Grift—Brundel (Hooglan derveen). 3. Mej. C. van Ree. Schoonrijden heeren: 1. C. de Vries. 2. A. Heineman. 3. A. van Beek. Hardrijden dames: 1. Mevr. A. v. d. Kooi. 2. Mej. J. Venhorst, a Mej. J. Bakker. Hardrijden heeren: 1. K. Mossel. 2. A. v. d. Kooi. 3. H. ter Heide. 4. H. Moris. De jury bestond uit de heeren baron J. v. Boetselaar, L. Smit, H. C. v. d. Broek, C. de Vries en J. de Bruin, CITY THEATER. Mariene Dietrich en Herbert Marshall ln „De Blonde Venns". In City Theater draait deze week de film „De Blonde Venus" met Mariene Dietrich en Herbert Marshall in de hoofdrollen. Deze rolprent met haar inhoud van de soort zoo als tientallen films die hebben een vrouw met een ideaal en een baby, een kwijnende man en een tweede man en tot slot het on schuldige kind, dat de verzoening brengt is er een welke echter ver boven de films niet dat soortgelijke verhaaltje staat, dank zij het werk van den regisseur Josef von Stemberg, die, wars van alle sentimentali teit het geheel toch zóó heeft weten te ma ken, dat men onwillekeurig toch wordt mee gesleept door de droefheid van die moeder, die nauwelijks haar kind kan onderhouden. Wij zien hier Mariene Dietrich als de vrouw van den zieken chemicus naar het toonecl gaan om de reis van haar man naar een specialist in Europa te kunnen financieren. Zij komt dan, na haar optreden als de blondo Venus in contact met den rijken Nick Townsend, van wien zij, door op zijn atten ties in te gaan, het bedrag voor de reis van haar man, voor wien zij dit alles doet, weet los te krijgen. Hear man komt evenwel spoe diger terug dan verwacht wordt en ontdekt, dat zijn vrouw en kind verdwenen zijn. Zij komt op den aanvankelijk bepaalden tijd terug, doch haar man wil niets meer van haar weten. Nu komt haar zwervende leven, waarbij zij voortdurend door de politic ach- MARLENE DIETRICH IN „DE BLONDE VENUS." tervolgd wordt omdat zij het kind heeft mee genomen. Nick heeft haar inmiddels ook verlaten. Tenslotte gaat zij toch weer op de planken, waar haar succes nog onvermin derd is. Nick ontmoet haar weer in Parijs en neemt haar mee terug naar New York. Ondanks alle rijkdom is Mariene niet ge lukkig, haar moederhart roep haar naar het kind. Wanneer zij dan haar man op zijn kleine kamer in de'flat opzoekt bezwijkt zij bij het zien van het kind. Het happy end is er weer, dank zij het huilende kind en het speeldoosje, waarmee zij vroeger haar Johnny reeds mee had in slaap gesust. Zooals gezegd, heeft Sternberg van dit cliché-geval iets grootsch gemeakt. Ilij wist de uitbeelding dor personen zóó te maken, dat men in hen de vertegenwoordigers van hun hcelo groep ziot: dc verliefde en goed- geloovige echtgenoot, de vrouw met het goede hart, dat bezwijkt voor de financiën ter wille van haar man, dien zij au fond toch liefheeft, enz. Herbert Marshall geeft een pracht vertol king van den lijdenden chemicus en later van den telcurgestelden echtgenoot, terwijl Mariene Dietrich in deze film zich iti vele creaties een uitstekend actrice toont. Ontroerend is in deze film ook het kin derstemmetje. van Dickie Moore als hij bij het einde zijn moeder plotseling weer ziet en haar toeroept „Gee Mother" Een film, welke men niet om haar inhoud maar wel om regie en spel moet gaan zien. In het bijprogramma zien we o.m. enkele knappe staaltjes van kunstvliegen van Gerhard Fieselcr, het maken van eén stuw dam in de Colorado-rivier, voorts cenige fraaie opnamen van parelvisschers cn jacht op zeeduivels, terwijl Rodi Roeters ons een goochelarij geeft. Een geestige twee-acter: „De firma wil trouwen" completeert het programma. SOIREE EXCELSIOR. Naar men ons? mededeelt, zal de soiree van de A.G.V. Excelsior, welke op 11 Febr. a.s. in De Valk zal worden gehouden een bijzonder karakter dragen. Voor dezen avond heeft men een non-stop cabaret georgani seerd, genaamd Tutti Frutti, waarvoor de spocialc tekst is geschreven door den heer B. Polak alhier. HULDIGING G. J. DE NOOIJ. Men verzoekt ons opname van het? vol gende: Op veler verzoek deelt het afdelingsbe stuur van Ons Belang mede, dat dc huldi ging van den heer G. J. de Nooij, die dezer dagen zijn zilveren jubileum als bestuurslid viert, zal plaats hebben Dinsdagavond 31 Januari a.s. in hotel Monopole. STADSAUTOBUSDIENST. Route-wijziging lijn 3. Belanghebbenden maken wij er even óp attent, dat lijn 3 van den stadsautobusdienst (Leusderkwartier)) voor een proefmaand per 1 Februari a.s. van het station om het halfuur zal vertrekken en de gewone route zal blijven volgen tot den Leusderweg. Daarna is de route als volgt: Edisonstraat, Lorentzstraat, Arnhemscheweg (spoorweg overgang) via Julianaplein weer de oude route naar het station. Opvoering van „Grafin Mariza" De eerste voorstelling in Amicitia gaf gis teren het operette gezelschap van Willy Gensch Het theater was goed bezet cn be wees zijn practischc bruikbaarheid. De accoustiek bleek uitnemend, op allo ran gen was het gesproken woord goed ver- si aanbaar. Kólman's operette Grafin Mariza brengt weinig nieuws. De muziek is niet kwaad, gemakkelijk geschreven en goed in het ge hoor liggend, de inhoud echter conventioneel naar de regelen der Operette-Schablone. Voorzoover een operette-inhoud na te ver tellen valt, volgt hier de handeling. Graaf Tassilo Endrody-Wittemburg ver neemt bij den dood zijns vaders dat hij al zijn bezittingen: zijn kasteel en zijn rijstal- Ion moet verkoopen. Hij verbergt dezen troosteloozcn toestand voor zijn zuster Lisa. geeft'zijn rcgimentskamcraad opdracht het erfdeel voor hem van de hand te doen en solliciteert onder het pseudoniem „Bcla Fe- rók" naar de betrekking van rentmeester op de bezittingen van Gravin Mariza. Deze, af- caando op het energieke handschrift van den sollicitant, neemt hom direct aan. zon der zelfs vooraf persoonlijk kennis met hem gemaakt to hebben. Mariza verblijft in de hoofdstad, maar wordt zoo door haar aan bidders achtervolgd, dat zii, om eindelijk rust te hebben, haar verloving mot een psoudo-baron Koloman Zsupan uit Varasdin bekond maakt on tevens laat weten dat zij haar vorlovirtg op haar landgoed gaat vie ren. Ze verzoekt een van hen; Prins Moritz Dragomir Populescu, vooruit te willen rei zen en aan haar intendant op te dragen voor een diner van 30 personen te zorgen. Lisa, dc zuster van Tassilo, bevindt zich ook onder de gasten die op hot verlovings feest komen en viort met haar broeder ccn verrassend weerzien. Tassilo bekent haar. dat hij Mariza niet kent cn slechts' als rent meester op haar landgoed werkzaam is. Lisa gelooft hem. Mariza behandelt bij haar aankomst haar rentmeester od zulk èen manier, dat hij al leen torwille van een zorgelooze toekonis* voor zijn zuster die pijnlijke situatie ver dragen kan. Intuaschen voorspelt Manja.de zigeunerin, Mariza dat zij in den loop der maand haar hart zal schenken aan een edelman. Mariza besluit op haar landgoed to blijven, omdat zij meent, daar geen last van vereerders te hebben. Doch daar laat .zich een echte Baron Zsupan bij haar aan dienen. Hij toont haar dc verzonden verlo- vingsaankondiging en wil derhalve zijn rechten als verloofde laten gelden. Mariza bekent hem nu, dat zij teneinde raad deze vorloving slechts heeft gepubliceerd om zich van haar aanbidders te ontdoen. Tenslotte ervaart men, dat Tassilo \er- ïiefd raakt op Mariza en Zsupan on Lisa We behoeven we] niet te vermelden, dat het gelukkige einde deze paren tot elkaar bracht. Door autopech ving de voorstelling om kwart voor negen aan, zoodat. het midder nachtelijk uur reeds geslagen had, voor wij op straat stonden. Dc troep van Willy Gensch telt verdienstelijke krachten. Stel len wij voorop, dat wc de rol van Grafin Mariza minder gelukkig bezet vonden door Margit Lorm, die wel over een goede stem beschikt, maar niet het pótillante spel en dc meeslepende activiteit heeft, waarmede een operette di\a vaart en vlotheid aan de opvoering moet geven, dan rest voor het spel der anderen slechts lof. Willy Gorg speelle graaf Tassilo zeer verdienstelijk, hij heeft een rraaie stem en hij beweegt zich gemakkelijk op het tooneel. De gangmaker van do voorstelling was Ferdinand Mahir als baron Zsupan, in zijn aderen bruischt liet ware operette bloed. Mij is een prachtig rythmisch danser in. het komische genre, terwijl Maria Karin hem kranig ter zijde stond. Zij werden zeer toe gejuicht en moesten nogal eens bjsseeren. Richarcl Muller gaf een verdienstelijke ko mische creatie van vorst Populescu, terwijl het dei de bedrijf nog een verrassing bracht door het optreden van directeur Willy Gensch als kamerdienaar Penizek. Gensch is een meester in dc groteske, hij maakte de kleme rol tot een perfecte korte clownerie die aller aandacht vroeg en verlangen deed hom langer op de planken te zien. Joe Liitt- gen viel nog op in het fijn gespeelde rolle tje van een oude bediende. Al ontbrak cr wel wat aan het tempo en als was de humor meestal even conventio neel als liet gegeven van deze operette, toch hebben de aanwezigen zich blijkens het her haalde applaus wel geamuseerd. Het slag vaardige orkest bracht dc muziek van Kal man goed tot zijn recht. Geeft daar uw Keitje of Advertentie op Zonder pryeverbooglng ABONNEMENTSPRIJS 17% CENT PER WEEK EENIGST DAGBLAD Meest actueel blad ter plaatse GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvrogcn van werkgovers. Boven dc IS jaar: 4 Dagmeisjes. 3 dienstboden, 1 fraiser, i cassiere, 1 bcciienjuffrouw 1 keukenmeisje, 1 kruideniersbedienden (hulfwas), 1 naai ster, 1 werkmeisje. Beneden dc IS jaar: 1 Leerl. behanger-stoffeerder, 1 aank. bch. stoffeerder, 1 dagmeisje. Aanbiedingen van werkzoekenden. Boven de IS jaar: 5 Autogcenlasschers, 6 automonteurs, 2 banketbakkers, 18 bankwerkers. 4 behangers- stoffeerders, 2 betonwerkers, 3 bierbottelaars :1 bloemisten, 4 boekbinders, 9 boekdruk kere, 5 boekhouders, 4 bouwk. opzichters, 4 broodbakkers, 28 chauffours, 2 chocolade werkers, 1 colporteur, 2 dagmeisjes-depót houders, 5 dienstboden, 13 electriciëns, 2 electr. lasschcre, 1 emballeur, 4 expeditie- knechten, 43 fabrieksarbeiders, 2 fabrieks meisjes, 1 forceur, 1 framebouwer, 2 frame- vijlcrs, 2 graniet-werkers, 1 granict-schuur- der, 07 grondwerkers, 1 hoefsmid, 1 hout- draaier, 3 -huishoudsters, 1 huisknecht, 2 hulp in de huishouudlng, 3 incasseerders, 5 inpakkers, 2 instrumentmakers, 22 kan toorbedienden (mann.), 4 kantoorbedienden (vrouw.), 12 kantoorwerkstors, 1 kappers bediende, 10 kellners, 1 betoutimmerman, 4 bctonvlcchtere, 1 glazenwasscher, 2 wasch- kncchten, 3 electr. monteurs. 1 electr. tech- niker, 1 ketelmnker, 1 kinderjuffrouw, 1 kistcnplukker, 12 kleermakers, 1 klinker, 8 koks, 1 koperslager, 2 kooksters, 4 kruide niersbedienden, 1 lederbewerker, 9 letterzet ters, 2 lompensorteerders, 11 loodgieters, 6 loopknechts, 213 losse arbeiders, 11 machi nale houtbewerkers, 115 machine-bankwer kers, 1 machinist, 6 magazijnknechts, 2 ma- gazijnmeesters, 7 mctaaldraaiers, 2 mctaal- fraisers, 6 metaalslijpers, 1 metaalstampor, 4S metselaars, 7 meubelbeitsers, 1G meubol- makers, 2 meubelstoffeerders, 2 monteurs, 1 motorschipper, 4 naaisters, 59 opperlieden, 2 pakhuisknechten, 1 papierbewerker, 1 pianostemmer, 6 plaatwerkers, 1 pijplegger, 1 radio-monteur, 4 reizigers, 6 rijwielher stellers, 3 rijwlollakkore, 5 rijwielmonteure, 5 scheerders (textiel), 1 kotteraar, 1 con structs eworker, 1 medaillemaker, 1 motor- monteur, 1 bedrijfsleider, 1 banderolleerder, 1 chef-sigarenfabriek, 103 schilders (huis), 5 schoenmakers, 27 sigarenmakers, 3 siga- rensortccrders, 6 smeden, 2 slagers. 1 sol deerder, 1 spoeler, 3 steenhouwers, 7 steno typisten, 1 stoker, 23 straatmakcre, 18 straatmakers-handlangers, 30 stukadoors, .3 suikèrworkors, 3 tabaksbewerkers, 1 teeke- naar (Werktk.), 1 Textielarbeider, 100 tim merlieden, 13 tuinlioden, 4 veldarbeiders, 2 venters, 1 vervor, 15 verwarmings-monteurs 1 verwarmings-techii., 1 viltbewerker, 12 voegers, 12 voerlieden, 1 vuurwerker, 3 wa fel bakkers, 4 wagenmakers, 16 werkvrou wen, 41 wevers, 4 winkelbedienden, 5 win keljuffrouwen, 2 zadelmakers, 2 zilversme den, 1 acquisiteur, 2 filiaalhouders, 1 stuur man, 1 bouwk. teekenaar, 1 meubelteeke- naar, 1 tcekenaar centr. vcrw., 2 verpleeg sters, 1 onderwijzeres. Benoden dc 18 jaar: 1 banket- en broodbakkei-, 1 behanger- stoffeerder, 1 elcctriciën, 8 fabrieksarbeiders 6 fabrieksmeisjes, 1 gas- en waterfitter, 1 kantoorbediende (mann.), 1 kantoorbedien de (vrouw.), 1 kappersbediende, 2 verwar mingsmonteurs, 2 spoolers, 1 bloemkweeker 1 kindermeisje, 8 losse arbeiders, 1 metse laar, 2 meubel makers, 1 meubelstoffeer der, 2 monteurs (auto), 2 rij wiel makers, 6 schilders (huis), 1 slager, 2 straatmnkers, 2 timmerlieden, 1 wagenmaker, 2 winkel juffrouwen. Voor aanvragen om werkkrachten door patroons, woonachtig builen de Gemeente, raadplege men de opgave op dc studs-aan- plakplaatsen. HANDELSREGISTER. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Geldersche vallei alhier zijn do volgende mededeelingen gedaan betreffende nieuw ingeschreven handelszaken, wijziging van inschrijvingen en opheffing van han delszaken. Nieuw ingoschreven zaken. II. Schuring, slagerij, v.h. Slagerij „dó Tijdgeest". Amersfoort, Puntcnburgerlaan 51. E.: H. Schuring (de nieuwe situatie gaat 1 Febr. in.) Bednjfspluimveeteell „de Kooi" Soest, Kooiweg 4. Eig.: M. W. Wamsteker Manus. „Veela" Imp. v. pliarm. prod., Bameveld S. 98. venn.: C. Dijkstra en A. G. Kroller. Fa. J. v. Dolder en Co., Timmerlieden enz., Bennckom Groencsteeg 16. venn.: J. v, Dolder, M. v. Beek, A. Righolt en H. Rig- holt. Wijzigingen en opheffingen. Coóp. Aankoopvcreen. Hooglandsche Boe» renbond, Hoogland, opgeheven. N.V. Bouw- cn Expl. Mij. Het Goede Woonhuis, Doorn, Driebergschestraatwcg 33. t'oétr. comm.: II. Oudendorp. Fabr. v. Bakkerij Grondstoffen „de Stan* daard", Schimmelp. kade 4, overleden eig, J. de Groot, toetr. eig.: J. de Groot Jr. Fa. G. H. v. Leeuwen, handel in ijzerwa» ren, Veenendaal Hoogstraat 7 uitr. cig.t G. II. v. Leeuwen, toetr. eig.: J. F. v. Leeu wen. Wed. A. Schaftenaar, Timmerwerkplaats, Errnelo, Kerklaan Ab. 64, uittr. eig.: Wed, A. Schaftcnaars Pijpers, toetr. ei.: G. Pijpers SCHAATSWEDSTRIJD. ■1 Voor warkloozen,, Het Comité voor Ontwikkeling en Ont spanning voor Werkloozen organiseert schaatswedstrijden op Dinsdagmorgen 10 u, op de IJsbaan „De Maat" welke hiervoor gratis beschikbaar is gesteld. Verschillende winkeliers hebben reeds prijzen toegezegd. Prijzen kunnen nog ingezonden worden bij Ds. Miedema, Regentesselaan 5 en bij D. C, v. Kempen, St. Radboudstraat 20. Opgave gratis aan dc Arbeidsbeurs of op de baan.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 3