De positie der kamers van koophandel CO 8 FF DE WEELDEVERTERINGSBELASTING DE DIESELMOTOR OP DE R.A.I. Protest van de Vak- vereenigingen Een schrijven aan den Minister (ÖrjeTband SALON WESTER MEiER DE BEZWAREN VAN DEN MIDDENSTAND Netto-opbrengst zal tegenvallen BELANGRIJKE VOORUITGANG Show van bedrijfswagens Moei de Regeering bij de Kamers soms advies inwinnen? Namens het Nederl. Verbond van Vakver- oenigingjn, het UK. Werkliedenverbond en het Chr. Nat Vakverbond is het vólgende schrijven aan den Minister van Economi sche Zaken en Arbeid verzonden. Excellentie, Het Nederlandse)? Verbond van Vakver- eenigingen Het H.K. Werkliedenverbond in Nederland en Het Christelijk Nationaal Vakverbond achten het noodzakelijk de aandacht van Li we Excellentie te vragen voor het onoirbaar gebruik, dat Kamers van Koophandel en Fabrieken herhaaldelijk maken van de haar toegekende publiek rechtelijke functies. Volgens de wet van 26 Maart 1920, S. 152 regelende de samenst'eiling, inrichting en bevoegdheid der Kamers van Koophandel en Fabrieken, vertegenwoordigen deze li chamen den handel en de nijverheid in het geheeld Rijk. Als uitvloeisel van deze tiaar opgedragen vertegenwoordigingsmacht kun nen de Kamers van Koophandel gevraagd of ongevraagd aan het algemeen bestuur, alsmede aan de provinciale on gemeentebe sturen adviezen of inlichtingen geven over aangelegenheden van handel en nijverheid. Bij sommige Kamers van Koophandel nu is blijkbaar de meening ontstaan, dat het op haar weg zou liggen van advies te die nen in allerlei vragen van staatkundigen aard. Om dit met enkele voorbeelden uit den laatsten tijd te illustrecrcn moge vooreerst gewezen worden op het adres, dat de Am- sterdamsche Kamer van Koophandel cn Fabrieken op 11 October 1932 zond aan de Tweede Kamer der Staten Generaal. In den aanhef van dit adres deelt deze Kamer mede, dat zij met meer dan gewone belangstelling do Rijksbegrooting voor het jaar 1933 tegemoet zag, omdat de ernst van den toestand een afdoende voorziening op het gebied der staatsfinanciën noodzakelijk maakt en zij groote beteekenis hecht aan het slui'cnd maken der bcgrooting en het nemen van maatregelen, die ook daarna de inkomsten yan den Slaat, in evenwicht zullen moètbn'brengen. j - 1 Reeds deze aanhef gec^tden indruk, dat genoemde Kamer meer dan gewone belang stelling wijdt aan zaken, waarvan de be hartiging niet op haar terrein ligt en dat zij zich zorgen maakt, Welke niet dó hare kunnen geacht worden te zijn. In het vervolg van haar adres ontwikkelt deze Kamer van Koophandel en Fabrieken zelfs een beknopt politiek program: verla ging der staatsuitgaven acht zij noodzake lijk; versterking der middelen verwerpe lijk; beperking der uitgaven, welke de werkloosheid van do gemeenschap vergt, noemt zij een der voornaamste onderwer pen van overheidszorg; het apparaat van den staat moet vereenvoudigd worden langs, den weg, die door het rapport der Com missie Welter is gebaand; van opcenten op de gemeentefonds- en op de vermogensbe lasting ducht zij belemmering der noodza kelijke kapitaalvorming en daarnaast ka- pitoalsvlucht. waarom zij de daartoe strek- konde voorstellen, zoowel uit economisch, als uit fiscaal oogpunt veroordeelt; do voor gestelde verhooging van het tarief van in voerrechten acht zij niet een maatregel van zuiver fiscalen aard, maar een verderen be langrijken stap in de richting van eon ta rief met uitgesproken beschermende wer king en op dien grond volstrekt afkeurens waardig; ook tegen de verhooging van do bieraccijns kant zij zich om tenslotte haar oordeel te resumeeren in de volgende be woordingen: dat te betreuren valt, dat voor het sluitend maken van dc Rijksbegroo ting voor het dienstjaar 1933 in onvol- doende mate bezuinigd wordt op do staatsuitgaven cn voor een zoo belang rijk deel wordt gegrepen naar verster king der middelen; K dat met leedwezen moet worden vast gesteld, dat de Regeering met name de door het rapport der Commissie-Wclter aangegeven wegen ter besparing op de overheidsuitgaven voor een deel onge- bruikt hoeft gelaten, althans een be- slissing daaromtrent naar een later tijdstip heeft verschoven; dat de voorgestelde verzwaringen van lasten uit economisch oogpunt onder de voorhanden omstandigheden uiterst bedenkelijk zijn; dat bovendien ten zeerste moet wor- den betwijfeld, of deze maatregelen het i daarmee beoogde financieele gevolg zullen hebben. Een ander voorbeeld van overschrijding 'der haar wettelijk toegewezen functies le veren de Kamers van Koophandel en Fa brieken, die tegen het wetsontwerp op de instelling van bedrijfsraden hebben gere- questreerd. De Kamer van Koophandel en Fabrieken van de Geldersche Vallei valt bijvoorbeeld in haar adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal d.d. 11 October 1932 den rechtsgrond van het wetsontwerp aan onder meer wegens hare politieke overtuiging, dat het typische karakter eener Overheid bestaat in „gezagdraging" en „rechtshandhaving" en een verdergaande doelstelling het hoogo Overheidsinstituut degradeert en voor een haast ongelimileer de taakomschrijving stelt; dan acht zij het wetsontwerp niet urgent, omdat naar haar Inzicht de bedrijfsraden niet meer zullen bereiken dan thans reóds het overleg tus schen de vakorganisaties weet tot stand te brengen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken van de Benedm Maas geeft in een soort gelijk adres naast deze of dergelijke argu menten nog haar niet geringe bevreemding ten beste, dnt het Rijk in verband met de ze bedrijfsraden in dezen tijd van gebiedend voorgeschreven bezuinigingen nog beréid is financieeio verplichtingen tot bedragen, wisselend van 50Ó.— lot 2000.— facul tatief op zióh te nemen. Deze voorbeelden, welke met talrijke an dere te vermeerderen zouden zijn, bewijzen, dat de activiteit der Kamers van kóóphan del en Fabrieken oen verkeerde richting hoéft genomen. Waren deze Kamers pri vaatrechtelijke lichamen, dan zoude dit van mindere beteekenis zijn. Thans echter wonlt misbruik gemaakt van het gezag, dat aan de Kamers van Koophandel cn Fabrieken als wettelijk ingestelde lichamen t ekomt, om bijzondere politieke cn sociale meeningen te lanceeren. Is dit reeds velen personen uit de kringen van handel en in dustrie zeiven een doorn in het oog, in nét bijzonder zijn ooi. adressante.» als so ciale organisaties gegriefd door het feit. dal bepaalde politieke groepen zich bediend hebben van de Kamers van Koophande' en Fabrieken om hare opvattingen betreffende de zorg voor werkloozcn, de vaak diep in de bestaansmogelijkheden van werknemers ingrijpende voorstellen dor Commissie Wel ter cn de totstandkoming van sociale wet ten te uiten. Adressanten zijn overtuigd, dat zulks niet in overeenstemming is met de wetteitjko positie der Kamers van Koophandel. Hare werkzaamheden behooren zich te beperken tot de eigenlijke aangelegenheden van han del cn nijverheid, derhalve tot zuiver com mercieele en industrieel? zaken. Bij zooda nige zaken zoo zegt de Memorie van Toe lichting der wet op de Kamers van Koop handel behoort het regel le worden, dat de Overheid het gevoelen der Kamers van Koophandel inwint, alvorens ontwerpen van wetten of verordeningen in te dienen. Zou rnen nu willen beweren, dat bovenge- notmde adressen van een juiste opvatting van de taak der Kamers van Koophandel uitgingen, dan zou men moeten aannemen, dat de Regeering hot advies der Kamers van Koophandel behoort in te winnen be treffende do door Haar in te diénen be grotingen van de inkomsten en uitgaven van het Rijk, betreffende wetten, die be trekking hebben op de verhoudingen tus schen werkgevers en .werknemers etc. Deze onvermijdbare consequentie zal door wei nigen aanvaard worden. Ze is ook in strijd met de volstrekt eenzijdige samenstelling van de Kamers van Koophandel, waarin al- 'een de werkgevers in" handel en industrie zijn vertegenwoordigd, hetgeen er. op, wijst, dat deze Kamers ook afleert zijn aangewe- zon op die onderwerpen, waarbij de beïan gen van die werkgevers voor de belangen van. allo andere groepen der bevolking, zijn betrokken. Waar bijvoorbeeld de belangen van werkgevers en werknemers gelijkelijk hetrokken zijn, is de Hooge Raad van Ar beid ook door zijn samenstelling het aan gewezen lichaam om de Regeering van ad vies te dienen, zonder dat daarnaast de be moeiingen van de Kamers van Koophan del noodig of zelfs maar nuttig kunnen zijn. Aangezien Uwe Excellentie belast is met do uitvoering der wet op de Kamers van Koophandel en Fabrieken en krachtens die w?t ook een bijzonder toezicht op die Ka mers uitoefent, verzoeken adressanten L'vve Excellentie zoodanige maatregelen te wil len nemen, als noodig zijn om de Kamers van Koophandel binnen de perken der haar opgedragen werkzaamheden en bevoegdhe den terug te brengen. Het ideaal voo» iedere vrouw. ste'jnt de b« 'mspieren. geeft steun in den rug en verschuift niet aan8ev01c* door wh. DOCTOREN teseucftmd tsoem namaak door het octrooi 17201 Verkrijgbaar bij? LANGESTRAAT TEL. 341 (2 flnen) VALSCHE MUNTER BETRAPT. Heerlen, 2 Febr. De politie alhier heeft in samenwerking met de politie van Aken zekere F. K. te Kohlschld bij Aken in zijn woning op heeterdnad betrapt, toen hij be zig was met het vervaardigen van valsche rijksdaalders en guldens. Smeltkroezen en diverse materialen werden in beslag geno men. I\., die bekende, is in do gevangenis te Aken opgenomen Den laatsten tijd werden velo valsche geldstukken in Limburg in betaling ge geven. GESLOTEN AUTOWEGEN. De K.N.A.C. deelt mede: De burgemeester der gemeente Holten (Overijscl) maakt hoeren automobilisten er op a-ttent, dat wegens de ingevallen dooi do autowegen, gelegen op den Hol torberg on der deze gemeente, gesloten zijn. ƒ400.— BUITGEMAAKT. Heerlen, 2 Febr. Tó Heerlen zijn Woensdagavond twee mannen in de coö peratieve winkel „Ons dagelijksch brood"' binnengedrongen. Zij hebben ln tegenwoor digheid der winkelbe ïfpnde een geldkistje met naar schatting 400 buit gemaakt. De roovers verdwenen in de duisternis. WERKLOOSHEID IN DEN HAAG. Op 31 Jan. 1933 stónden bij 'dn gemeente lijke arbeidsbeurs te Den Haag ingeschre ven 22.300 werkzoekenden waarvan vol gens eigen opgave werkloo- 22.114), tegen 21.180 op 31 Dcc. 1932 en 15.817 op 31 Jan. 1932.' VARKENSMARXT 113 TEL. 1019 VOOR DE WiODERNE Vergadering van den Koninklijken Nederiandschen Midden* siandsbond Dc aanstaande behandeling van het weta ontwerp tot heffing ecner Weeldevorto ring6bolasting in de Tweede Kamer heeft het bestuur van den Koninkl. Nederl. Mid denstandsbond aanleiding gegeven om de besturen van de aangesloten vereenigingen en van de betrokken vakorganisaties tot nader overleg bijeen te roepen. De vergade ring werd, onder leiding van den heer Ed. G. Lchürmann, gehouden .n de zaal van de Stichtscho Industricele Club cn mocht 'zich in een groote belangstelling verheu gen. Het Verbond van Nederlandsche Werk gevers deed zich vertegenwoordigen door zijn secretaris, den heer A. Hom Colthoff. De voorzitter herinnerde in zijn openings rede aan de ln de jaren 19251926 met suc ces gevoerde actie tegen het toenmalige wetsontwerp, dat den grondslag vormt voor het thans aanhangige. Spr. achtte het onbegrijpelijk, dat de regeering in dezen tijd dit oude beestje van 6tal heeft gehaald. Aangezien ook de middenstand door dozen maatregel ernstig gedupeerd dreigt te wor den, heeft het Bondsbcstuur gemeend alle belanghebbende vakgroepen bijeen te moe ten roepen om gezamenlijk middelen te be ramen, teneinde het dreigende gevaar te kunnen afwenden. Mededecling werd gedaan van eenige in gekomen adhaesie-betuigingen van organi saties, die verhinderd waren zich te doen vertegenwoordigen, doch eveneens ernstige bezwaren tegen het wetsontwerp hebben, n.l. van den Alg. Nederl. Drogistcnbond, de Vcreeniging van Nederlandsche Wapen handelaren, den Electrobond, den Bond van Bierhandelaren en Mlneraalwaterfa- kanten, de Oostelijke Middenstandsfedera- tic, de Nederlandsche Vereenlging van Werkgevers ln het Heerenkleedingbedrijf cn het Comité van Actie uit het bron- en mineraal waterbedrijf. Vervolgens hield de heer F. L. van der Leeuw, adjunct-directeur van het Bonds- bureau, een inleiding over het wetsont werp. Spr. wees erop, dat velen zich thans, onder 'de leuze „de Staat heeft geld noo dig", bereid toonen deze belasting te aan vaarden ondanks dc groote bezwaren daar aan verbonden. Niet te ontkennen valt, dat de regeering voor uiterst moeilijke proble men wordt gesteld, doch dit rechtvaardigt nog niet dat men alle dekkingsmiddelen maar voetstoots aanvaarden moet. Het schijnt, dat do regeering uit het oog verloren heeft, dat deze belasting do ten- dons heeft haar eigen opbrengst te vermin deren, omdat gelijk ook in Duitschland gebleken is de omzet dor belaste artike len sterk zal tcrugloopen. Het ergst worden daardoor getroffen de bedrijven, welke uiteraard toch reeds de grootste nadeelcn van de conjunctuur ondervinden. Menige zaak zal beneden de grens van de bestaans mogelijkheid komen. Daarbij komt, dai. deze heffing do ook door de regeering ge- wenschte stabilisatie op een lager levens niveau in den weg stoat Een bedenkelijke politiek in economisch opzicht! Spr. kan zich geheel vereenigen met de bezwaren Een Nederlandsche indu sirie actief Een der zeer belangrijke onderdeden i-an de R. A. I.-tentoonstelling, die thans te Am sterdam gehouden wordt, is ongetwijfeld de show der bedrijfswagens. Belangrijk, zeer belangrijk zelfs, en niet alleen voor de zakenmenschen, die een vrachtwagen noodig hebben voor het ver voer hunner goederen of voor ondernemers van buslijnen, neen de tentoongestelde be drijfsauto's verdienen wel degelijk ook een bezoek van wat men noemt „het leekenpu- bliek". De geweldige chassis zijn inderdaad voor iedereen, die. ook maar een grijntje gevoel heeft voor „la belle mechaniquc" een be schouwing ten volle waard! Prachtige con structieve kwaliteiten, robuste chassis in hun geheel maken een iraposanten indruk op de toeschouwers. Zeer belangwekkend is ongetwijfeld ook de wetenschap, dat de meeste der kloeke comfortabele carrosse rieën in ons land gefabriceerd worden! En dan is het voor het publiek toch zeker ook interessant te zien, welke mogelijkheden er thans geboden 'worden op het gebied van autobussen, het terecht zoo populaire mid del van vervoer! Ruimte, comfort, snelheid en de betrouwbaarheid als van een goed Zwitsersch uurwerk, daar moet de dage- lijksche gebruiker van de autobus op kun nen rekenen en hij zal zekerheid verkrijgen omtrent al zijn verlangens, wanneer hij in de groote bijzaal, waar de meeste bedrijfs wagens geëxposeerd zijn, eens rustig een kijkje gaat nemén. Ruime, groote wagens voor lange afstan den, kleinere, maar toch uiterst comforta bel ingerichte snelle bussen voor de regel matige diensten op drukke, kortere tra jecten, dit alles valt in velerlei vorm to zien en is voor den tegenwoordigen mensch, dio zoo gesteld en vaak geheel aangewe zen is op betrouwbare autobussen, zeker de moeite waard. Wanneer men vraagt wat ter R. A. I..-ex positie het meest markante, is bij de perso nenwagens, dan zal het antwoord ongetwij feld leiden in de richting van den lichten wagen. Zoo is er ook in dc afdeeling der bedrijfswagens een sterk toencmënd feit waar te nemen, n.l. de vlucht, clie de Diesel motor neemt. Het principe Diesel leidt als van zelf tot deze groote vlucht. Op de allereerste plaats is als brandstof niet noodig de betrekkelijk zeer dure en in ieder geval zeer explosieve benzine, doch de niet zoo licht ontvlambare ruwe olie, die het groote voordcel lieeft van zeer lagen aanschaffingsprijs. In do moto ren zelf is de vrij ingewikkelde electrischc installatie overbodig geworden, omdat de vloeistof onder hooge compressie zonder electrischc ontsteking tot explosie overgaat. In den loop der jaren hadden de construc teurs met groote moeilijkheden te kampen in verband met den juisten vofm der ver brandingskamer, maar deze moeilijkheden, die geruimen tijd een rem waren op den Diesel-motor zijn de constructeurs ruim schoots to boven en toen men in den loop der laatste jaren erin kon slagen het ge wicht der Dieselmotoren per P. K. aanzien lijk te verminderen, toen was liet pleit voor den Diesel-motor feitelijk geheel beslecht. En in gunstigen zin! Had zich in de scheepvaart reeds eerder de Diesel een enorm groote plaats veroverd, in dc luchtvaart worden eveneens reeds ern stige pogingen gedaan om van de voordoo ien, welke de Diesel biedt gebruik tc ma ken. Dio pogingen hoezeer men ervan overtuigd kan zijn, dat zij in dc toekomst op een zeker succes kunnen rekenen zijn echter nog van min of meer schuchtcren aard. Geheel anders is het bij de toepassing van den Diesel-motor voor het gebruik van vrachtwagens. Hier is het succes niet min der dan onmiskenbaar. Do voordcelen van groote zuinigheid in brandstofgebruik, van minder brandgevaar, om van andero voordcelen nog niet te spreken zijn zóó belangrijk, dat de constructeurs zich met de grootste energie zijn gaan bezighouden met de uestudecring van dit vraagstuk an met succes. De vooruitgang is wel zeer dui delijk merkbaar ails men de moeite neemt een vergelijking te trekken tusschen de Diesel's dio op de vorige R. A. I.-tentoon stelling te zien waren cn die, welke op de show van dit jaar geëxposeerd ziin. In 1931 waren 5 merken Diesel-motoren aanwezig, n.l. Krupp, M.A.N., Mercedes, Saurer en Benz, thans is dit aantal meer dan verdubbeld en zijn niet minder dan 11 merken op de R.A.I. tentoongesteld, nl. Volvo, Peugeot, Büssing-N.A.G., Krupp- Junkers, Minerva, Saurer, Renault, Krom- liout-Gardner, Mercedes-Benz, Magirus en M.A.N, die in totaal niet minder dan 25 stuks inzonden. Een buitengewone vooruitgang inderdaad en des te meer verblijdend, waar onze Ne derlandsche Kromhout-fabriek met 5 exem plaren zoo glansrijk voor den dag komt! Werkelijk, de bedrijfswagenhal is ten volle de belangstelling waard van het „lee- ken-publiek", dat een klein beetje oog heeft voor de technische zijde van den automo biel! Bovendien, een groot profeet behoeft men niet te wezen om te kunnen voorspellen, dat binnen afzienbaren tijd de Diesel-motor een belangrijke plaats zal hebben in het chassis van den personenwagen. der Delftsche Kamer van Koophandel, die betoogde, dat doze belasting den vooruit gang belemmert. De weinige takken van industrie en han del, waarin nog eenige bedrijvigheid heerscht (radio-artikelen, clectriecho klok ken) worden in bet 6trevcn naar handha ving en uitbreiding van afzetgobied tegon- gewerkt In plaat6 van werkverruiming be vordert men werkloosheid. Het gegoode pu bliek zal in de prljsverhooging dor artike- 'en, een aanleiding meer vinden om in bet buitenland te gaan koopen. De risico's en de bedrijfeonkosten zullen stijgen, het verlies op onverkoopbare of in waarde verminderdo artikelen worit 10 A 12 hooger. Do middortstandsbcdrljvon, die toch reeds groote moeilijkheden onder-i vinden met hot verkrijgen c.q. liquide hou den van voldoend? bedrijfskapitaal, zullen genoodzaakt worden nog meer gold vast te leggen. Men bcgrijpc toch, dat juist in dezen slechten tijd dc kans op terugkomen gorin- ger is dan ooit. Over de opbrengst der belasting zeidc spr., dat deze door deskundigen veel lager geraamd wordt dan de regeering deed. Do perceptiekosten zullen onevenredig hoog zijn, omdat het aantal controleplaatsen en -verrichtingen ondanks do z.g. heffing bij de bron, niet zal mcevallon. Is het dan wel verantwoord het bedrijfsleven zoo zeer in moeilijkheden to brongen? Spr. concludeer de dan ook, dat dir wetsontwerp dermato aanvechtbaar en sciic.aelijk is, dat zal moe ten worden aangedrongen op verwerping door de Tweede Kamer. (Applaus). Uit de vergadorirtg bespraken vorschil- londc woordvoerders daarop het voor en tegen, waarbij het door den inleider gespro kene vrijwel werd ondersteund. Een der aanwezigen, lid van den Midden- stand9raad, deelde mede, dat dc Commis sie van Voorbereiding uit den Midden* standsraad in haar uitvoerig rapport over het wetsontwerp, zich unaniem ertegen heeft verklaard. Tenslotte werd namens het bestuur van den Koninkl. Nederl. Middenstandsbond voorgesteld de volgende Resolutie, „Dc vergadering van organisaties uit hot Nederlandsche bedrijfsleven, betrokken bij het aanhangige wetsontwerp tot beffing eener Woeldeverteringsbelastlng, op 31 Ja nuari 1933 te Utrecht onder leiding van den Koninklijken Nederiandschen Midden standsbond bijeen, met verontwaardiging kennis genomen hebbend van het wetsontwerp, gehoord de inleiding cn de discussies, overwegende, dat de voorgestelde Weet-' devcrteringsbelasting uit economisch oog punt niet te aanvaarden is, omdat zij ln een tijdvak, waarin ln het algemeen belang naar verlaging van bedrijfsonkosten moet worden gestreefd, teneinde dc ook door de rcgecring gewenschte yerlaging van het? prijspeil te bevorderen, die kosten opvoert; dat deze maatregel neerkomt op een hef fing op den vooruitgang en alzoo ook het herstel van de welvaart in den weg staat; dat verschillende takken van nationale industrie en handel, welke den laatsten tijd door het aan de markt brengen van nieuwe aan de belasting onderhevige artikelen po gen zich te handhaven, in ernstigo mate in hun bedrijfsuitoefening belemmerd zullen worden en daardoor dc werkloosheid wordt vergroot; dat door deze belasting de omzetten van tal van bedrijven nog sterker zullen wor den gedrukt, tengevolge waarvan ook bij dezen ongunstigen economi6chcn toestand, de risico's worden vergroot en inzonder heid de detailhandel genoodzaakt zal wor den belangrijk meer bedrijfskapitaal zoo dit al verkijgbaar is in voorraden en voorgeschoten belasting vast te leggen, van welke voorraden de afzetmogelijkheid juist heden ten dage allerminst vaststaat; dat gevreesd moet worden, dat de nei ging van het publiek om luxe-artikelen in het buitenland te gaan koopen door do prijsvorhooging der aan de belasting on derworpen goederen zal toenemen, ten na- deele van ons bedrijfsleven; dat het begrip „weelde" niet objectief vast te stellen is, hetgeen ten duidelijksto blijkt uit de willekeurige, 6telsellooze wijze, waarop de tabel van de aan de be lasting onderworpen goederen is samenge steld; dat te verwachten is, dat dc perceptie kosten onevenredig hoog zullen zijn, waar door de netto-opbrengst zeer zal tegenval len, zooals ook ten aanzien van dc Speel kaartenbelasting is gebleken; dat de bedrijven, die de belasting zullen hebben op te brengen door vermeerdo- ring van administratieve werkzaamheden zonder eenige compensatie hun bedrijfs onkosten zullen zien stijgen; dat do bestaansmogelijkheid van vele be drijven door deze wet in gevaar wordt ge bracht; stelt derhalve vast, dat aan do voorge stelde Weeldeverteringsbelaetirtg voor het bedrijfsleven onov?rkomelijko bezwaren t zijn verbonden en aat zij bovendien de werkgelegenheid gezien de ervaring in het buitenland zal verminderen, zoodat het algemeen belang daardoor ten zeerste zal worden geschaad; draagt het bestuur van den Koninkl. Ne« derl. Middenstandsbond op om bij de Twee- de Kamer der Staton-Generaal met kracht j en klem op verwerping van dit onaan- j vaardbare wot9ontwerp aan te dringen, op- 1 dat do reeds verbitterde stemming onder den middenstand niet nog meer zal worden i geprikkeld; en gaat over tot de orde van den dag". Deze resolutie werd met algemeene stem men aangenomen. De voorzitter verklaar de, dat het bondsbestuur alle beschikbare middelen zal aanwenden om de ontvangen opdracht uit te voeren. Hij bracht dank aan den inleider en aan de aanwezigen, voor hun tegenwoordigheid cn sloot daaroa de geanimeerde vergadering.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 7