ALGEMEENE WEERSVOOR UITZICHTEN DE ONZALIGE BOSSCHEN ICunnen wij M0NTESS0RI-0NDERWIJS De mogelijkheden by het kind spelen de hoofdrol Het ergste gedeelte van den winter ligt achter ons Onze weerkundig© medewerker schrijft ons: Sedert het einde van de vorst-periode, welke nog juist even aan den winter cenige beteckenis heeft verleend en hem een plaats op de lange lijst van de eenigszins koude winters heeft kunnen geven, is het weer vrij zacht en over het algemeen stormach tig geweest. Dit gold echter hoofdzakelijk N.W. en ZAV.-Europa, maar niet het Noor delijk en Noordoostelijk gedeelte, waar de vorst nog niet geheel verdwenen is en zelfs nu en dan streng was. Wat dit laatste betreft is het wel merk waardig, dat do vorst in Skandinavie bui tengewoon sterk afwisselde. Zondag 5 dezer was de temperatuur in Zweden gestegen tot dicht bij nul graden, maar toen daar een krachtige Noordelijke wind doorkwam, daalde de temperatuur binnen een etmaal tot 25 graden onder nul. Daarna is de tem peratuur in Zui l-Zweden weer gestegen onder den invloed van een nieuwe golf van warme lucht., die uit het Zuiden opkwam, maar in Noord-Zweden en Finland bleef de vorst toch nog sterk. Van deze sterke temperatuurs-wisselin- gen hebben wij hier geen last ondervon den. De aanvoer van warme lucht uit het Zuidwesten is de laatste dogen juist bijzon der krachtig geworden en telkens krijgt het groote depressiegebied bij IJsland nieuwe versterking. Het laat zich wel aanzien, dat wij dezen algemeenen weerstoestand nog cenigen tijd zullen houden. Van vorst kan daarbij natuurlijk geen sprake zijn en wij kunnen deze dan ook niet verwachten, zoolang geen einde komt aan de krachtige toestroomipg van warme lucht, waarop dan op het oogenblik geen uitzicht bestaat. Zou daarentegen de algemeenc weerstoe stand zich zoodanig wijzigen, dat de aan voer van warme lucht stop komt te staan, dan zou men, behalve op eenige afkoeling, alleen dan op een lichte vorst kunnen re kenen, wanneer stil, helder weer ging ovcr- heerschen, waarbij sterke nachtelijke afkoe ling de temperatuur onder het vriespunnt zou kunnen doen dalen. Op die manier komt in de tweede helft van Februari en zelfs diep in Maart nog wel een periode van lichte vorst voor, maar deze soort vorst kan nooit veel te betceke- Jien krijgen, omdat de verwarming over dag de afkoeling van den nacht weer ongedaan maakt. Alleen wanneer, zooals in 1929, reeds overal in het Oosten strenge vorst heerscht, kan door luchttransport deze vorst tot ons land doordringen en zelfs heel streng zijn. Daarop is nu in het geheel geen kans. Elke dag, die voorbij gaat, maakt deze kans trouwens kleiner. Wij kunnen dus ten hoogste verwachten, dat het nog een of tweemaal tot heel lichte vorst komt voordat de winter afscheid neemt, maar alleen wanneer de algemeene weerstoestand geheel verandert. Zoo zien wij dus, dat het ergste gedeelte van den winter achter ons ligt. De datum, waarop de temperatuur, gemiddeld over een groot aantal jaren, het laagst is, ligt nu reeds bijna drie weken achter ons. De stij gende lijn, die weliswaar altijd groote schommelingen en inzinkingen vertoont, is achter weer begonnen. De volgende periode van den winter, die onder normale om standigheden te verwachten is, wordt ge kenmerkt door den toenemenden invloed van doorbraken van koude luchtstroomen uit het hooge Noorden, die meteen aanlei ding geven tot de voorjaarsbuien. Wij staan echter, normaliter, nog enkele weken van deze periode af. Er zijn ook nog geen voorteekenen, dat zij spoedig zal aanbre ken. De tijd, waarop zij begint, is echter van zeer veel belang in verband met het vroeger of later beginnen van den zomer. In het algemeen n.l. beteekent een laat be gin van deze periode een vertraging in het afscheid nemen van een koude lente en een laat begin van den zomer. Het is daarom van belang acht te geven op de eerste tee kenen van die koude-invallen. (Nadruk verboden). ning van G. v. d. Locij was uitgebroken. Ook dit huis brandde geheel af Een geit en wat kippen kwamen in de vlammen om. Hier kon niets worden gered. De brand weer wist de belendende perceelen, door deze nat te houden, voor het vuur te vrij waren. H.M. DE KONINGIN KEERT TERUG. In verband met den politieken toestand ontstaan na aanneming van de motie tot schorsing van de beraadslagingen over de wetsontwerpen tot nieuwe vaststelling van het rechtsgebied en de zetels der rechtban ken en kantongerechten enz., welke motie door as regeering onaannemelijk was ver klaard, heeft II.M. de Koningin besloten haar buitenland6che reis af te breken en naar 's-Gravenhage terug te keeren. DE IJSVOGEL TE BANGKOK. De Ijsvogel ie beden te Bangkok aange komen. BRAND TE VELDHOVEN. Twee huizen in asch gelegd. Veldhoven, 10 Febr. In den afgeloo- pen nacht zijn alhier twee arbeiderswonin gen door onbekende oorzaak geheel afge brand. Te omstreeks half een brak brand uit in het huisje van den heer L. v. Keulen. Men wist hier nog eenig huisraad te redden. Het huisje brandde evenwel geheel af. Men vermoedt, dat kortsluiting oorzaak van dezen brand is. Te ongeveer half 3 werd de brandweer opnieuw gealarmeerd voor een brand, die la de ongeveer 200 M. verder gelegen wo- Waarborgen voor hun blijvend bestaan In de Februari-aflevering van het Tijd schrift der Nederlandsche Heidc-Maat- schappij vonden wij van de hand van den heer J. P. van Lonkhuijzen, directeur van die Maatschappij, tevens lid van den Bosch- raad, „Eenige aanteekeningon" aan „bij de behandeling van de Staatsbcgrooting in .ie Tweede Kamer.'' Inzonderheid vestigt hij de aandacht op een gedachtenwisseling tus- schen den afgevaardigde Ebels en den mi nister van economische zaken en arbeid in de zitting van 13 December j.l. De hee/ Ebels drong aan op het verleenen van een jaarlijksch subsidie krachtens art. 12 Jer Boschwet aan de Verecniging tot behoud van Natuurmonumenten ten behoeve vun den aankoop van het Onzalige Bosch. Hij hoopte, dat het desbetreffende advies van den Boschraad gunstig zou zijn, en beplè.i te tevens het scheppen van waarborgen voor een doelmatig boschbeheer, evena's zulk6 ten aanzien van andere verecniïin gen het geval is. Uit het antwoord van den minister bleek, dat deze in dit geval wensebte af lo wijken van de voorwaar den, gelijk die voor andere verecnigingi-r» zijn vastgesteld. De minister zeide, dat „d-* voorwaarden onaannemelijk zijn voor d< verecniging, als het toezicht op het juiste behoud van de goederen zal worden uiige oefend, bijv. door een tak van rijksdienst als het Boschbeheer, niet omdat zij dien lak van dienst niet hoogacht of daartoe niet ir. staat acht, maar omdat zij zichzelf cr beter toe in staat acht. De regeering acht die ver ccniging cr zeker even goed toe in sta-it Daarom heeft de regeering geen reden, 'ie verplichting aan de verecniging op te leg yen, die er op zou neerkomen, dat prac tisch het Boschbeheer zou zeggen, hoe dt Voreeniging tot behoud van Natuurmonu menten terreinen onderhouden moet. Wan neer op die wijze de reden wordt weggeno men, beteekent het niet, dat geen voorwaar de zal worden gesteld. De algemeenc voor waarde wordt gesteld, dat het moet zijn t.»n genoegen van den minister. Het is een voor waarde, waarvan ik zeker weet, dat er te eeuwigen dage aan zal worden voldaan Men kan echter niet geld geven en in het geheel geen voorwaarden stellen." Hoe de minister zich voorstelt, hierop toe te zien, en van waar hij de zekerheid heeft, dat aan de voorwaarde te eeuwigen dage zal worden voldaan, laat Z.Exc. in liet mid den. De heer Van Lonkhuijzen is het niet mat den minister eens; naar zijn meening heeft de heer Ebels, vooral Vnet het oog op Ie toekomst, de zaak juist gesteld. „Daarbij komt nog" aldus de lieer Van Lonkhui) zen dat toch ook reeds in de praktijk ge bleken is, dat de voorwaarden, welke tot dusver aan andere instellingen zijn opge legd, volstrekt niet bezwarend zijn. Dit toe zicht toch gaat niet zoover, dat het leidt tot een zich inmengen in het beheer. Integen deel, aan de behecrende verecniging of ge meente wordt zooveel mogelijk de vrije hand gelaten, evenals dit ook geschiedt bij de eigenaren, wier goederen onder de Na tuurschoonwet gekomen zijn. Er is voor zoover mij bekend, geen sprake van inmen ging in het beheer, en dit zou ook niet juist ziju, zeker niet, waar het betreft het behoud en de ontwikkeling van natuurschoon, dat ieder op zijn eigen manier wil trachten te bereiken, en dat niet volgens één algemee nen stelregel behoort tc geschieden. Behal ve behoud van natuurschoon komt er bij objecten, die met bosch bezet zijn. nog een andere factor, n.l. een oordeelkundig b 06 ch beheer, cn nu is het een gelukkig verschijnsel, dat in den nieuweren tijd een doelmatig boschbeheer dikwijls nauw sa mengaat met hetgeen de natuurbeschermer ook het liefst ziet, en wat zulk een bosch beheer betreft, meen ik toch, dat ons Staatsboschbehecr over meer kennis en er varing beschikt, dan welke vereeniging tot behoud van natuurschoon ook in ons land." DE „MATROZEN VAN CATARRO" TE HAARLEM VERBODEN. Haarlem, 9 Februari. Naar wij ver nemen heeft de burgemeester van Haarlem de opvoering van de „Matrozen van Ca- tarro" voor zijn gemeente verboden. WATERSTANDEN. R ij n. Keulen 38.90. Lobith 11.96. Waal. Nijmegen 9.45. St. Andries 3.92. Nederrijn en Lek. Arnhem 9.16. Vreeswijk b.w. 1.05. IJ s s e 1. Westervoórt 9.86. Deventer 3.53. Kampen 0.09. M aas. Eysden 47.84. Maastricht 42.62. Borgharen 42.62. Grevenbicht 29.80. Venlo 12.35. Grave (stad) 8.27. St. Andries 3.08. Onze weerkundige medewerker schrijft ons: In dezen tijd van het jaar gaat onder normale omstandigheden do temperatuur gaandeweg de hoogte in, omdat het koud ste gedeelte van den winter voorbij is. Evenwel stijgt zij niet onafgebroken, maar zij daalt en rijst afwisselend, al naar ge lang de wind koude of warme lucht aan voert, waarbij echter toch geleidelijk een hooger niveau bereikt wordt. Wij naderen echter ook het gedeelte van den nawintcr, waarin hoe langer hoe meer doorbraken van koude luchtstroomen uit het Noordpool-gebicd een belangrijke rol in de weersgesteldheid en het verloop der temperatuur gaan spelen. Dat wil dus zeg gen, dat hoe langer hoe scherper strijd ge voerd wordt tusschcn den warmen Zuid westelijken luchtstroom cn den kouden luchtstroom, die naar het Zuiden tracht door te breken. Bij weervoorspellingen op langeren ter mijn dan een etmaal moet deze omstandig heid in acht worden genomen, waarbij het feit, dat zoo'n doorbraak van koudo lucht altijd een paar dagen noodig heeft om ons land tc bereiken, in het voordeel van de trefkans der voorspelling is. Tot nog toe behield de warme Zuidwes telijke luchtstrooming do overhand, hoe wel ver in het Noorden en Noordwesten reeds eenige malen een zeer koude Noor delijke luchtstroom doorbrak en o.a. in N.-Zweden strenge vorst bracht. Het ziet er echter nog niet naar uit, dat dezo koude luchtstroom spoedig tot hier zal doordrin gen cn langdurig koud weer zal veroorza ken. Wel kunnen wij vóór Zondag een kort durende afkoeling verwachten, maar over het geheel zal het weer spoedig (waar schijnlijk omstreeks den week-overgangl opnieuw zacht cn regenachtig worden en blijft do kans op storm nog zeer groot. In algemeene trekken zal het verloop der ver sclnjnsolen gedurende de laatste dagen der week en bij den overgang op de nieuwe week dezelfde zijn als een week geleden. (Nadruk verboden). S. POSTEUMA Tc Lccav/ardpn in den ouderdom vaa 63 jaar overladen. Te Leeuwarden Is op 65-jarigen leeftijd overleden de heer S. Posthuma, comman dant van het 8ste district der Rijksveld- wacht, voorheen inspecteur van politie al hier. Naar wij vernemen is de overledene slechts cenige dagen ziek geweest, maar de ziekte was niet van dien aard, dat men iets ernstigs vreesde. In dien nacht is hij echter blijkbaar door een hartverlamming getroffen Men vond hem althans des morgens dood in zijn bed. Wijlen de heer Posthuma is geruimen tijd te Amersfoort in politiedienst geweest cn menigeen zal nog met sympathie aan hom terugdenken. Hij had zich hier een grooten vriendenkring verworven door zijn joviaal optreden. Zoowel in als buiten dienst. Als politic-Ambtenaar kon .hij streng zijn maar straffen stond bij hem nimmer op den voor rond. De opvoedende taak der politie stel de hij hoog en bij kleine overtredingen wist hij meestal met een ernstige waarschuwing wel zooveel uit tc richten, dat herhaling niet zoo licht zou voorkomen. Geen wonder, dat bij zijn vertrek uit Amersfoort een commis sie werd gexormd om hem te huldigen en hem een blijk van waardeering aan te bie den. Maar ook geen wonder, dat hij er zelf het minst van wilde weten, want zijn be scheidenheid' weerhield hem van dergelijk feestbetoon. Maar ,Pos" kon er toch niet aan ontkomen en moest de huldiging onder gaan, waardoor liet afscheid van Amers- ioort liem vermoedelijk nog zwaarder viel, want toen bleek \yql hoe algemeen geacht hij hier werd. In Leeuwarden herdacht hii het feit zijner 40-jarige ambtsvervulling in politiedienst. Ofschoon het zijn plan was dien dag onopge merkt voorbij tc laten gaan hadden zijn vele vrienden daar ook anders besloten en bleek wel overtuigend hoe hoog hij ook in de func tie van commandant bij de P.ijksveldvvaelit stond aangeschreven. De Regeering erkende zijn erdienste door hem te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Zijn plotseling sterven zal bij zijn vele vrienden in Amersfoort zeker met weemoed worden vernomen en wij houden ons er van verzekerd, dat zijn nagedachtenis hier nog lang in eere zal worden gehouden. AANBESTEDINGSNIEUWS. Door de Genie werd aanbesteed bestek 54: Het doen van voorzieningen aan rnil. gebou wen en werken te Amersfoort. De uitslag was als volgt: Raming 31.550. Mulder s Handelsmij Soesterberg 27.440; J. F. Bart, 's-Gïavendeel - 27.600 Th. H. de Goede, Soesterberg, - 27.78S H. Stouters, Oosterland (Zeeland) - 27.800 van Zeug en de Bruin, Den Haag 27.889 Aann. bedr. P. A. v. Wijnon, .Dordr. - 29.450 Aann. mij. P. van Nes, den Haag - 30.260 C. v. d. Wal, Hilversum - 30.418 M. Heun, alhier - 30.483 P. B. Huberts, Nijmegen - 30.700 D. v. d. Galis, Devener 1 - 30.700 J. v. d. Ham, Nijkerk 30.800 J. A. van Keulen, j - 30.880 W. P. Labrie, Viancn - 30.888 J. Dalstra, Drachter Compagnie - 30.885 E. Kwant, alhier - 30.900 A. J. de Beus, Uithoorn - 30.919 Gebr. de Bruijn, Utrecht - 30.910 G. de Korte Pzn., Viancn - 30.9G3 H. Burken, alhier - 30.940 A. J. H.Ludder, Lonneker - 30.950 W. Wassink, alhier - 31.180 G. J. van Oortmcssen, Den Haag - 31.200 G. C. Blanken, Bussum - 31.200 J. de Vos, alhier - 31.227 Bouw- en Aann. bedr. Jac. v. Gent alhier - 31.230 W. Bunnik, alhier - 31.400 Hollander en van Dijk alhier - 31.400 v. d. Brink en v .d. Broek, Bameveld - 31.400 E. de Bruin, Hoogland - 31.400 J. Akkerstof J. Hzn., Deventer - 31.450 H. Groen, alhier - 31.465 F. C. Achterbosch, ter Apel - 31.500 F. de Bruin, Amsterdam - 31.640 Aann. bedr. van Hoogevest .alhier - 31.800 W. van Vreeswijk, Kamenk - 31.884 v. d. Water cn Janssen, Nijmegen - 31.890 Meijer en van Alphen, Hilversum - 31.900 J. M. StrijLand, Uithoorn - 31.900 G. J. II. Roelofsen, Nijmegen - 32.080 H. A. Vleugel, Hilsersum - 32.4CD J. A. Niemcr, Zwolle - 32.500 Aann. bedr. Bollen, Hilversum - 32.800 G. Westenbroek, Zwolle - 32.901 Blokland, Klingenberg en Jansen, Almelo - 35.383 J. de Vink, Haren - 35.500 Mensink en Grootelaar, Almelo - 35.700 G. van 't Hach, Almelo - 36.000 Voordracht van mej. A. Oslerkamp over: „De Montessori-methode in de middelbare school" Door de plaatselijke afdeeling der Neder landsche Montessori-Vcreeniging was gis teravond een bijeenkomst belegd in hotel „Monopolc", waarbij mej. A. Osterkamp uit Amsterdam, leerares aan het Montcssori Lyceum aldaar, een voordracht hield over: „De Montessori-methodo in de middelbare school." De voorzitter i r. B. A. Ver he Ij opende met het gebruikelijke welkomstwoord, waarna het woord verleend werd aan mej. Osterkamp. Vcordraclit van mej. Osterkamp. De Monfessori-idee geeft moed cn ver- -tfouwen om voorwaarts te stovènen, aldus vangt spreekster haar voordracht aan. Toch schiet het Amsterdamsche Lyceum nog in menig opzicht tekort, wat natuurlijk zeer begrijpelijk is. Een feit is het evenwel, dat do buitenwereld nu reeds'na twee jaren arbeid het onderwijs dezer school als een ideaal ziet. Wil men een eerlijk en objec tief oordeel vormen omtrent den arbeid, dan moet eerst opgelet worden wat men na streeft. Mej. Osterkamp wil dan de positieve kan ten van het werk nagaan en de uitgangs punten van het onderwijs aan een nadere beschouwing onderwerpen. De tegenwoor dige middelbare school houdt met haar programma geen rekening met de psychi sche mogelijkheden van het kind; het leer- program staat op de eerste plaats, de rno; lijkheden van het kind nemen de tweede plaats in. De Montessori-methode kent de omgekeerde volgorde: eerst de mogelijkhe den, dan het programma. Men laat zelfs tijdelijk liggen, wat de leerling niet aan kan. Dit beteekent echter niet, dat men alle moeilijkheden uit den weg gaat, doch men vangt aan met datgene, wat bij het kind mogelijk is om geleerd te worden. In dit verband wordt een uitspraak aangehacld uit dr. Montessori's boek: „Zelfopvoeding". Men heeft de persoonlijkheid van het kind vast te stellen en dc behoeften te loeren kennen. Er dringt zich hier de vraag op, hoe de vrije werkkeuze zich op de middel bare school uit. Alvorens die kwestie nader onder oogen te zien, heeft men te weten, dat de middel bare school haar deuren niet voor alle kin deren opent, doch wel degelijk een selectie eischt om de intcllectueelo factor van kracht te doen zijn. Bij de leerlingen van middelbare scholen is ook sprake van een gevoelige periode. Jongens geven b.v. voorkeur aan exacte vakken, daarentegen zijn de meisjes in de eerste jaren veel minder op iets speciaals gericht. Een ander onderscheid is de be hoefte aan hanteerbaar materiaal, dio de eenc wel en dc andere niet gevoelt. Zooals gezegd, houdt de Montessorischool in de eerste plaats rekening met de behoef ten van het kind. Verschillende voorbeelden uit meerdere vakken worden hiervan gebo den. Van essentieel belang is het doorgaan met de vakkon, die de leerlingen pakken, een rustpunt voor hen vormen. Intensief wordt veelal een werktijd van drie uren aan één bepaald vak besteed. Dr. Montes- sori verklaart dan ook, dat het telkens en telkens herhalen van een bepaalde oefening soms nieuw licht aan den geest verschaft. Vóór alles wordt de gelegenheid tot activi teit gegeven; niet de zwakheid, doch de kracht moit gediend worden. St_eds is daarbij het streven om de vrijheid zoo ruim mogelijke kansen te geven. Een afzonderlijke beschouwing wordt ge wijd aan do indeeling van den werktijd. Aan de hand van een schets in kleuren wordt het werkplan voor de verschillende groepen uiteengezet en breedvoerig bespro ken. De motieven, die tot de invoering der indeeling geleid hebben, zijn: 1. Het is een beginnende school, die het nog niet bekostigen kan de leerkrachten Amersfoort. Dinsdag 14 Februari. Hotel „de Zwaan." Verkoop van de helft eener dubbele villa, Steven v. d. Hagenlaan 10. 7 uur n.m. Vrijdag 17 Februari. Kazerne Bereden Wapens. Verkoop van vijf op reform ge stelde Rijkspaarden. W/2 uur. Baarn. Dinsdag en Woensdag 21 en 22 Februari. Eemnesscrweg 40. Verkoop van een inboedel. 100 uur v.m. Donderdag 23 Februari. Heemstralaaq 9. Verkoop van een inboedel. 10 uur v.m, Woensdag 8 Maart, Hotel „Central." Verkoop van winkel- en woonhuis Laan- straat 77. 8 uur n.m. Eemnes-Buitendijk. Donderdag 16 Februari. Koffiehuis „de Lindebaarn", verkoop van de helft van een dubbel woon- j huis, Laardcrweg 50. 7% uur n.m. Hoevelaken. Woensdag 15 Febru ari. Woning B 24 (nabij Nijkerkerstraatweg), verkoop van landbouwgereedschappen, huis- raad, enz. 1 uur n.m. Leusden. Dinsdag 14 Februari. Vie-; weg C 24. Verkoop van inboedel en tuin- bouwgereedschappen. 11 uur v.m. Woudenberg. Donderdag 16 Febru ari. „Dc Harmonie", verkoop van woonhuis Stationsstraat 354 b, winkel- en woonhuis S Stationsstraat 354 a en van een perceel grond naast Stationsstraat 354 a. 11 uur v.m. een gelieelc week te verbinden. Ook het ge bouw is er nog niet op ingericht om alle leerlingen tc herbergen voor hetzelfde on- 1 derricht. 2. De groote hoeveelheid vakken maakt den overgang van liet eene op het andere vak soms te gemakkelijk. De indeeling is echter niet bindend voor allen, zonder meer. Den kinderen kunnen ontheffingen worden verleend. Steeds moet daarvoor overleg gepleegd worden en daar uit vloeit voort, dat het overzicht bij de docenten blijft bestaan. Stilgestaan wordt vervolgens bij het be grip „kernvakken", waarbij een speciale studie van een zeker vak gemaakt wordt (b.v. een taal), terwijl andere vakken dan tijdelijk rusten. Van veel belang is de aan stelling van een centrale klasscnleidster, die permanent contact met de scholieren houdt. Na nog enkele opmerkingen ge- I maakt te hebben over de verplichte werk tijden en het zeer bijzondere karakter vau de gemeenschappelijke lessen, leest mej. Osterkamp eenige opmerkingen van kin deren voor over hun werk cn over de be staande indscling. Uit deze opmerkingen spreekt een prettig stemmende tevreden heid. Tijdens de ppuzc wordt namens het hoofdbestuur door een der dames nog een opwekkend woord gesproken tot financiec- len cn raoreelen steun; daarna bespreekt mej. Osterkamp nog de toegepaste leermid delen, om tenslotte enkele vragen van aan wezigen te beantwoorden. Met een woord van dank sluit de voor zitter daarna de bijeenkomst. 7 AMERSF. KUNSTKRING. Ommegang op de tentoonstelling. Morgenmiddag om drie uur zal onder lei ding van dr J. Nicwcg wederom ommegang gehouden worden langs de tentoonstelling van schilderijen van Charley Toorop en Edgard Femhout, welke expositie in „Do Poth" plaats vindt. R. K. GEM. ZANGVEREENIGING „ST. CAECILIA". Uitvoering op Zondag 12 Febr. a.s. De R. K. Gemengde Zangvereeniging „St. Caecilia" zal Zondagavond. 12 Februari a.s. een concert geven in do patronaatszaal van de St. Anfridus-parochie (Bergkwartier). 461e STAATSLOTERIJ (Niet officieel* (5e Klasse, 17e U|st) Trekking van Vrlldac 10 Februari 1933 KOOGE PRIJZEN J 200.— no. 13521 met premie van 3000. 400.— no. 17037 2C nos. 1931 en 10045 Prilzen van /70. 588 667 1869 3756 5726 7151 7828 6438 9354 11081 12551 12607 13154 13530 14623 10951 10371 20441 20855 NIETEN 319 395 427 433 701 875 1111 1728 1879 2611 2653 3249 3431 3658 42J6 4660 4797 4978 4997 5565 5731 6405 ^07 6867 C981 7043 7964 8223 8870 8989 9.W «128 0230 9972 10251 10390 10633 11049 l-jjj* 11836 12970 12091 13163 13204 13312 13359 136.» 13650 13708 1-1269 14431 14966 15G06 15824 J5950 16224 17047 17199 172G7 17316 17-413 17803 ljgji 17929 18191 18524 18774 10839 10901 19287 1Ö.631J 19646 20331 20601 20671 20804

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2