NU DE MUITERIJ BEDWONGEN IS OP WEG NAAR KAMERONTBINDING? Tijdschriften VERANTWOORDELIJKHEID VOOR DE OPRUIERS Een oude waarschuwing EENIGE PERSSTEMMEN OVER DE CRISIS „Hopelooze dwaasheid" ERFABRlEi LVERSUl* NEERBOSCH AVOND TE SOEST PERSOVERZICHT „De onduldbare actie van de Marine bonden moet onmogelijk wor-- den gemaakt" Alle bladen wijdden gisteravond begrij pelijkerwijze veel aandacht aan de bedwin ging van de muiterij. Uit de hoofdartikelen die daarover verschonen maakten wij de volgende bloemlezing. Hoo bouwen wi] een nieuwe marine op. De Nieuwe Rotterdamscbe Cou rant wijst er op. dat wanneer er een aan tal slachtoffers is komen te vallen, dit onkel en alleen te wijten is aan het dom halsstar rige verzet van de muiters. „Dezen hebben, wellicht uit bohoefte aan vertoon tegenover do wereld, wier oogen zij op zich gericht konden weten, de kapi tale dwaasheid begaan om aan de eerste sommatie tot overgave van den eskad«' commandant niet te voldoen, zonder dat zij blijkbaar van zins zijn geweest om dan ook verder de volle consequentie van hun weigering te aanvaarden. Toen in lettorMI ken zin de bom barstte, hebbon zij zich overgegeven." Het blad herinnert cr aan. dat Do Zeven Provinciën het artillerie-instructtevaartuw en opleidingsschip is voor inhcemsch* schepelingen en wijst er naar aanleidine daarvan op: dat er een overgroot percentage vat» uiterst jonge, onervaren en ten deele allicht onberaden krachten aan boord zUn, een troep jeugdige heethoofden, door ouderen zeker allergemakkelijkst bewerkt. Indien rij die werking al noodig hadden. Thans staat vast. dat Europeesche personeel er een aan deel in had en in verband met het voor gaande mooten wij voorshands nu wei aan nemen dat dit een leidend aandeel is ge weest. Vindt dit bevestiging, dan is de schuld van de aanstichters er des te zwaar der door. Men is dan geneigd te vermoeden dat het gebaar van het verzet tegen de sommatie tevens de onwaarachtige geste was van grootsprekende raddraaiers tegen over de misleiden op het oogenblik dat het gezag hen gebiedend tot de orde riep. Verdiepen wij ons niet verder in deze dingen. Ons eskader, dat het muiterschip tegemoetvoer, heeft gehandeld zooals het in de gegeven omstandigheden handelen moest tegenover lieden die zichzelven hui ten de wet hebben gesteld. De actie van ons eskader Is met beheersch ie beslistheid geschied en met gebruikma king van den ten slotte lichtsten vorm van een onvermijdelijk gebleken geweld. Met ééh slag is bet avontuur hiermede uit geweest Het wettige gezag beeft eenvoudig zij" plicht gedaan. De schuldvraag komt hierna aan do orde. Zij is diepgaand en veelzijdig. Zli moge tn denzelfden geest van bezonnenheid wor den gesteld en afgerfaan. zonder aanzien det. persoons, met geen andero overwegingen üan om recht te doen. En als groot probleem rijst dan achter deze trieste historie de vraag: hoe bouwen wil een nieuwe marine op, waarin moge lijkheid is voor herleving van den geest, welke het aanzien aan die andere ..Zeven Provinciën" gaf. het vlaegeschip van hem wiens naam voor ons Nederlanders een embleem van nationaal zelfvertrouwen is geweest? Eens maar nooit weer. „Aan de benauwde nachtmerrie, zoo het het in Het Vaderland, van die „Zeven Provinciën", die daar als een levend beeld van het „onduldbare", zooals de heer Wi baut het zoo juist in de Eerste Kamer heeft genoemd, op de wateren zwalkte, even on gewis als de slachtoffers van de opruiing, die hen tot hun dolzonnig opzet bracht, is gelukkig een eind gekomen.... Wij stellen de verantwoordelijkheid voor dit bloed op rekening van de opruiers; misschien is wel ter kennis gekomen van deze muiters, dat een Kamerlid, cn dat nog wel een oud-Hoofdingenieur 1ste klasse In Indië, zoo verduiveld veel schik had in deze muiterij, en hebben ze daarom gedacht, dat zij een steun van beteekenis achter zich hadden, die het gezag zou doen terugschrik ken voor het vervullen van zija eersten plicht. Als men ver van Nederland zit, komt men wel eens tot eone appreciatie van een Kamerlid, die wel op den titel, maar niet op de schranderheid van den betrokkene gefundeerd is. Daarom heeft het ons dan ook groot ge noegen gedaan, dat de Regeering met hare kloeke verklaring ïr gekomen Dc heer Cra mer heeft onder do vele onbenulligheden, die hij dezer dagen ten beste gaf zich er ook over beklaagd, dat het Koloniale ge zag op macht berust: maar dat doet ieder gezag, ook het Nederlandsche. en dat zon ook met het gezag in den sociaal democra tischen Staat het geval wezen, alleen zou daar het gezag zeer knellen, wat het in de burgerlijken constitutioneelen Staat niet doet. Het eerste wat nu te doen staat in de Marine te zuiveren van alle onbetrouwbare elementen. In de tweede plaats moet de onduldbare actie vnn de Marinebonden onmogelijk ee maakt worden, zoolang deze niet tevreden iljn met wat zij wezen mogen, te weten lichamen, die langs den wettigen weg van verzoekschriften, langs de voorgeschreven tiierarchischen weg, de Rogeering in ken nis stellen van bunno wenschen en hun grieven. In de derde plaats zal „last not least" de verantwoordelijkheid van ieder, die met het gebeurde annex was, moeten worden vastgesteld, on niemand die zich aan plichts verzuim schuldig maakte, hoog of laag. ont kome aan zijn gerochle straf, terwijl tevens ernstig onderzoek zal moeten gedaan wur den naar do vraag of het gezag ook fouten heeft begaan, dio voor het vervolg kunnen wordon vermeden. In één woord, er moet met allo kracht worden aangestuurd op het; Eens maar nooit weer!" Palm der hulde voor Van Karnebeek den Ouden. In de Maasbode schrijft Goulmy naar aanleiding van do sprakeloosheid en ver bazing over de muiterij: „Wij voor ons waren noch vorbaasd, noch sprakeloos, maar wij namen Jaargang 1905 —1906 van de Handelingen der Staten Ge neraal. Tweede Kamer. Daar lazen wij, dat het Ministerie *De Meester den Bond van Marine-Matrozen als een vakvereeniging erkend had, cn dut daartegen zich zeer krachtig verzet hebben de leden der Tweede Kamer mr. Baron vnn Wassenaar van Catwijck, oud marine offi cier, jhr. mr. de Savornin Lobman, allebei christelijk hlstonschen, en vooral jhr. mr Abraham Pieter Cornells van Karnebeek, oud liberaal. Deze laatste oud-mlnlster zcide om dit: Maar het wil mij voorkomen, dat, als de Marine-Matrozenbond voortgaat op den in geslagen weg. zooals hij dat in de laatst*» iaren gedaan heeft dat was derhalve onder hot Ministerie Kuypcr. kort tevoren op 15 Augustus 1905 afgetreden er nood zakelijkheid zal ontstaan, om de zaak voor don rechter to brongen, en bij den rechter aanhangig te maken de vrnag. of die bond niet ls een door de wet on Grondwet ver boden vereenigingMaar toch wil ik aan den heer Minister verzoeken, zich tijdig in deze zaak in te donken, zich te herinneren de bekendo spreuk van „Cavennt Consiiles •m zich van het vervullen van dit doel vnn zijn Regeeringstnak en van zijn Regeerings plicht niet te laten afbrengen door oonige vervaardheid voor marktgeschreeuw." Wij zijn thans In 1933 nog even ver als In de dagen van 1905, alleen hebben de anti monarchale bonden in het huis der mo n arch ie hun afbrekingstaktiek kunnen voortzetten, want zulk werk verbieden strijdt met do zóó hoog geprezen vrijheid, welke alom gehuldigd wordt, behalve juist «aar. waar men doze het meest zou ver wachten. De voorspelling van den ouden Van Kar nebeek is nu acht en twintig inar later ver vuld. zal nu ooi; zijn vermaning tot den zwakken minister van Marine, Cohen Stu art. werkelijkheid worden? Wij vreczen om wille van de vrijheid met groote vreeze. maar loggen on Van Karne hceks graf op Oud Eik en Duinen to 's Hage in den geest den palm der hulde." Het Volk bevat een aantal beschou wingen onder opschriften, dio hetzelfde snorkende karakter dragen als de beelo berichtgeving van de laatste dagen. „Het schandstuk is volbracht zoo luiden ze do bourgeoisie kan juichkreten aanheffen." Het blad betoogt, dat „do sociaal demo cratie de taak zal hobben, om, dwars togen de verblinding dor hartstochten in. met nuchtere scherpte de verantwoordelijkhe den na te gaan en vast te stellen." De schrijver spreekt voorts als zijn meening uit, dat, wanneer Nederland niet in rouw gedompeld ls, dat te danken is aan de zelf beheersching der opstandige schepelingen en niet aan de „besticn". dio men te hun ner bedwinging had uitgezonden. Het blad beschuldigt verder het Pers bureau Aneta van dolzinnige berichtgeving en Minister Deckers van „halve voorlich ting, die misleiding dicht nadert." KAAS-OVEHZICHT. Het kan thans met recht de komkommer tijd op de kaasmarkten genoemd word -n overal kleine aanvoeren, en daarbij een tra ge handel. Er werd af en toe nog tot 30 ct. per pond betaald, maar het was een k'ein percentage dat deze prijs kon bedingen; d»; mee6tc boeren zullen wel in de omgeving van 25 et. p. p. verkocht hebben. De vrach ten zijn in dezen tijd gewoonlijk niet zw'jar, zoodat de kaasboer mot een betrekkelijk klein beetje centen thuis gekomen zal zijn. terwijl hij juist nu zoo goed wat geld zou kunnen gebruiken. Mogelijk is zijn pacht geregeld met Kerstmis, op de oen of andere manier, maar nu die nieuwjaarsr^kenin gen, 0ie druppelsgewijze zijn binnen geko men, Ja, tot heden nóg bezorgd worden ze moeten óók betaald worden Het is een lastig geval. In dc grootc bladen lazen wij van wat do nieuwe Duitscho regeering alzoo denkt aan te pakken, o.a. ook heeft do landbouw in «lat land zéér de aandacht van dc regeering daar. Vrij algemeen verwacht men, dat Hitier dc landbouw krachtig steunen zal, hetgeen vrij zeker oen nadeel zal blijken te zijn voor do Holl. zuivelindustrie, en ook voor den kaashandel, want indien wellicht a.s. Woensdag do invoerrechten op kaas naar Duitschland met 3 ct. p. p. verhoogd zullen worden, dan treft dat ook de oude voorraden kaas in de pakhuizen, en natuur lijk gaat dc handel dan voorloopig nog trager dan thans, omdat wij die 3 ct. p p. trachten te verhalen op den prijs in Duitsch land, terwijl onze naburen te weinig koop kracht meer hebben, om zoo dadelijk 10 Mark per 100 Kilo kaas meer te betalen Wellicht met het oog op 15 Febr., is uil de pakhuizen in den laatsten tijd nog a» flink wat naar het buitenland (Duitschland) verzonden. TRUIT- EN GROENTENVEILING. Velling van 10 Februari Lof 9 ct., Goudrcinct 16—21 ct., Winter- ian 11—13 ct., Uien 2022 ct., Knolselderij 2628 ct., Prei 412 ct., Gele kool 24 ct., Roodc kool 4 ct, Bloemkool 713 ct., Ra barber 6 ct. EIERVEILING. Veiling van 10 Februari 1933. Aanvoer pl.m. 35.000 stuks. Wit; 5254 f 3.75—f 3.78; 54—56 f 3.83- f 3.90: 56—5S f 3.90—1.00; 58-60 f 4.—; 62— 64 f 4.17—f 4.21; ai66 f 4.20—f 4.27; 70—72 f 4.50. Bruin: 56—58 f 4.20—f 4.S0; 58—60 f 480— f 4.35; 6166 f 4.40-4.50; 66-68 f 4.58—4.60; ?2—74 f 4.77. Het Februori-nununer van Schoever's Talonrevue. Dc jongste aflevering van Schoevers' Ta lenrevue is wederom mot el zorg samenge steld. Op do eerste pagina van het maand schrift treffen wij een zeer geslaagd en fijn gevoeld dichtwerk van Ernst Groenevclt Er staan wederom tal van lezenswaardige schetsen in de moderne talen in, dio naast het nut ook als ontspanningslectuur zeker geslaagd zijn. Meerdere raadsels, problemen enz. hebben een plaats in deze aflevering gevonden, zoodat men in do gelegenheid is gesteld om ook hier de krachten aan te ge ven. Ten slotte zij opgemerkt, dat vele foto's het geheel nog ten zeerste verluchten. MARKTfcJRICHT. Appelen f 7—f 12; peren f 6—f 9 per HX. Hoendcreieron f 3.90f 4.60; eendeneieren f 3—f 3.50 per 100 stuks; hooibotcr f 1.80 per K.G. Kippon f 0.60—f 1.—; Hanen f 0.80—f 1.20; tamme konijnen f i 86—f 2.75; oude tamme eenden f 0.60 per stuk. Tamme duiven f 0.15f 0.40 per paar. Magere varkens f10f 14; Zeugen, drach tige f 30f -40; biggen f 6f 10 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer 10 H.L. appe len; 6 H.L. peren; 410.000 stuks hoender eieren; 900 stuks eendeneiren; 6 magere var kens; 1 zeug, drachtigo; 225 biggen; 2 geiten. ORATORIUM-UITVOERING. Soesterberg, 8 Fcbruari. Overvol, zoodat menig belangstellende niet meer kon worden toegelaten, was do concertzaal op Dinsdagavond in „Huis ten Halve", toen cldaar Haydn's „Rchöpfüng" door Soestcr- bergs gemengd koor, onder leiding van Theo de Vries, met groot succes werd op gevoerd. Voor velen, dio van een andere plaats waren gekomen, was het een verras sing om zooiets op Soesterberg te kunnen genieten. Deze uitvoering van het bekende mees terwerk was te verge'ijken met een goed geslaagdon avond van toonkunst. Hierbij is gebleken, dat do dirigent over uitnemende Icidersgavon beschikt. Hij is uiterst actief en daarbij suggestief. Het koor was dan ook schitterend; het toondo een degelijke voorbereiding. De solisten, de hecren Jac. Ph. Caro en Willem Snoekc hebben een gevestigde reputatie, die zij ook bij deze uitvoering weer op brillante wijze hand haafden. Voor do soliste, mevrouw J. de Koff—Lorentz, was het- een debuut, dat veel belofte inhoudt. De begeleiding door do Nieuwe Amsterdamsche Orkestvereeni ging was subliem. Alleen do uitspraak bij 't koor liet sorns iets te wenschen over. Er was een stemming van groote waardeering in dc zaal cn het applaus ging soms over in een geestdriftige ovatie. Do dames do Koff en de Vries ontvingen bloemen, de laatste voor haar gewaardoer- do begeleiding bij do vole repetities van het koor, terwijl de dirigent, de heer de Vries, onder groot applaus, met een lau werkrans vereerd werd. Het was eon stijl volle uitvoering, een onvergetelijko avond voor Soesterberg. De Regeering kan nu niet meer terug Verschillende bladen spreken in hun hoofdartikelen- hun verwondering uit over de geste van de Regeering bij de behande ling van het wetsontwerp tot inkrimping van het aantal rechtbanken. Wij geven hier enkele citaten: De regeering kan uiet meer terug. Het Vaderland (Lib.) De Regeering staat schuldig aan het feit, dat ze, het kostte wat 't wilde, de bezuini ging op de rechterlijke macht getracht heeft er door te halen, terwijl de groote meerder heid van de Kamer en van de deskundigen in den lande overtuigd waren van het noo dige van die bezuiniging, maar op andere wijze toegepast, opdat ons rechtelijk insti tuut niet onherstelbare schade zou lijden Daarvoor heeft zij niet opgezien tegen het drama, dat zich gistermiddag om 5 uur in de Tweede Kamer heeft afgespeeld, dat echter door de mededeeling van het Cor respondentiebureau in denzelfden avond in eene operette veranderde. Wij ontzeggen onze Regeering. en dat vooral in deze moei lljke tijden, iedere aanspraak op het em plooi van bas-buffo, zij streve veel eerder naar het père noble-schap. Daarenboven mag er wel eens op gewe zen worden, dat nog nooit in onze polifieke geschiedenis het stellen van de Kabinets kwestie loos alarm geweest is; wel i9 het tegendeel geschied, n.L dat de Kamer niet wist wat de gevolgen van hare houding zou kunnen zijn, zoo b.v. bij de stemming over het amendement-de Meijer bij Tak's Kies wet. En het is gewoonweg verbijsterend te vernemen, dat de Regeering, die 's middags orn vijf uur met de mededeeling kwam, dat zij bij aanneming van de motie-Boon collec tief heen zou gaan, vijf uur later komt ver tellen, dat dit juist het eenige is waaraan zij niet heeft gedacht. Wij kunnen helaas niet anders zeggen, dan dat zij thans niet meer terug kan, cn reeds daarom niet, om dat haar prestige te veel geschaad zou wor den door de bekentenis, dat het dreigement niet ernstig gemeend was. Wat nu? Het H an d e 1 sb 1 a d (Lib.): Do vraag rijst: wat nu. De regecring laat via het Ned. Corr. Bureau weten dat zij niet demissionair is. Dat kan o.i. niet veel an ders beteekenen dan dat minister Ruys de Koningin zal adviseeren tot Kamerontbin ding. In welk geval, indien Hare Majesteit aan dit advies gevolg zou geven, wij dus voor vervroegde verkiezingen zouden ko men te staan, binnen 40 dagen na'de ont binding, dus tegen het oindo van Maart inplaats van Juni, zooals het onder nor male omstandigheden zou zijn gegaan. Wij willen hieromtrent zekerheid af wachten, alvorens te onderzoeken wat de regeering ertoe kan hebben bewogen om Juist op dit moeilijke oogenblik tot een der gelijk besluit te komen. Gedane zaken nemen geen keer. En wij zullen rekening moeten houden met de groote waarschijnlijkheid dat Kamerontbin ding zal volgen. Hoe zal de regecring dit motiveeren? Met welke verklaring der lei ten zal zij zich tot het land, het kiezers corps wenden? Dat zal voor den inzet der nieuwe verkiezingen van belang zijn. Maar ook los daarvan zal bij de nieuwe verkie zingen een machtige factor zich doen gel den, en storker nog, nu de gebeurtenissen in Indië het nationaal sanmhoorfghefdsbe- sef bij de overgroot© meerderheid van ons volk onnieuw 7.00 ruw maar ook zoo krach tig hebben wakker geschud. Hopelooze dwaasheid. Het Volk (S.D.): Want dit is niots dan buitensporige war hoofderij. Kamerontbinding kan uitsluitend strekken om een regeering. die in do Ka mer in de minderheid geraakt is, aan een meerderheid te helpen. Maar dit is immers hier totaal uitgesloten. Met 51 tegen 38 6tem men vlol het votum, dat de regeering tot haar wanhoopsdaad bracht. Die meerder heid van 13 stemmen valt immers door ver kiezingen bij evenredige vertegenwoordiging niet om to zetten. De katholieken en anti- revolutionnaircn, met hun samen 44 stem men, kunnen immers door verkiezingen nooit 51 stemmen behalen. De regeering krijgt dus een Kamer terug, die haar recht banken wet evenzeer afwijst Wat is dat dan voor hopelooze dwaasheid die Kamerontbinding? Het is uitsluitend een zelfmoord van het kabinet Het is een zichzelf verteren van de regeering in een laatste apotheoso van uiterste bespottelijk heid. „Te stemmen naar eigen overtuiging". De Nederlander (C.H.): Wat het Kabinet voornemens is te doen. is tot op dit oogenblik onbekend. Wordt het politiek conflict doorgezet, dan kan het Kabinet aan H.M de Koningin ontslag ver zoeken of wel een voorstel tot Kameront binding aan H. M. voorleggen. Bij aanvaar ding van 'net laatste voorstel zou de Ka merverkiezing een maand worden ver vroegd. Wij hebben rustig den loop van zaken af te wachten; maar één ding staat vast: ge lijk het conflict door het Kabinet werd op gezet, gaat het over meer dan een paar honderd duizend gulden bezuiniging; het gaat over de roeping en den plicht van de volksvertegenwoordiging. Moet do vrijheid van den volksvertegen woordiger om „te stemmen naar eigen over tuiging" zóó aan banden worden gelegd, dan kunnen de verkiezingskosten van Mei of Juni a.s voor het land worden bespaard Do dag van 9 Februari 1933 was voor de Christelijk-Historische Kamerleden, die het Kabinet, in tallooze moeilllkhcden, steeds krachtig steunden, een nijnlljke dag. Maar voor ons constitutioneel staatsbe stel. welks sterke hefboom Is ,de overtui "ing", en welks groote bedreiging is „de dwang", was do dag nog oneindig pijnlij ker. Ds. Kluin vertelt iets van Neerbosch Soest, In de oude Hen'. Kerk word Doa- ilerdag een Necrbosch' avond gegeven. Hoe wel niet alle zitplaatsen waren bezet was d? >pkomst der gemeente redelijk te noemen. Ds. Groeneveld, predikant alhier, opende met gebed en liet zingen Ps. 138. Daarna hield hij een korte toespraak, wijzende op het tournee dat het zangkoor door deze om bracht. geving maakt Neerbosch is ons allen zeker wol bekend, de oude weezeninrichtlng, sticht door Joh. van 't Lindcnhout Spreker heet het koor in de eerste plaats hartelijk welkom in ons midden, alsmede hen die hen begeleiden, waaronder predikant-directeur Ds. Kluin, een oud studiegenoot van D& Groeneveld, die hij gaarne in den a.s. nacht logeert, om vooraf nog eens met hem over het verleden te spreken. En dan staat het koor, dat voor cn ora den preekstoel is gezeten op en zingt ondei leiding van zijn dirigent, den heer De Vriea een drietal liederen: Bede, Nader mijn Goj, bij U en Avondrust Vooral dit laatste klo£ mooi. Hoe stil is 't allerwege Alom hcerscht zoete rust Nauw trilt het lisplcnd blaadje Door zefirs zacht gekust Nu daalt op aarde neder De sluier van den nacht; Beziel Gij Heer den moede Met nieuwe levenskracht Daarna beklimt de predikant-directeur Ds. H. Kluin den kansel en noemt het een aangoname taak iets van Neerbosch te mo gen vertellen. Zeker velen, misschien allen bobben van Neerbosch gehoord, maar hoe gaat 't er daar nu eigenlijk toe? Welnu, daar zijn een 450 weezen, jongeni cn meisjes. De kleinere gaan naar school - do kleinste naar de bewaarschool en m den gewonen leertijd moeten zoowel de jos- gen6 als de meisjes worden klaargeniaatl voor de levenstaak, die wacht Do jonge* mogen een vak kiezen. Wel is de beslissiaj eindelijk bij den directeur, maar in den regel wordt rekening gehouden met den wensen van den betrokkene. Vroeger, in den tijd van Joh. v. 't Lindcnhout werden de jongens hij een particulieren baas in de leer gedaaa Soms met goede, soms met minder goeds resultaten. Het gebeurde immers ook wel, dat zoo'n jongen door den patroon vord geëxploiteerd, werd gebruikt voor allerlei l/oodschapjes enz., daarbij uit het oog ver liezende, dat de jongen er geplaatst was ooi een vak te leeren. Nu is dat anders. Er zijn 13 verschillende werkplaatsen, gelegenheden waarin de jongens onder leiding van eigen personeel, van eigen leiders een vak kunnen leeren. En meestal gaat dat naar wensch. Naast vaktheorie wordt practisch werk ge leverd totdat de leeftijd van 18, 19 of 20 jaa? aanbreekt en de tijd van scheiding daar Dan gaan do jongelui de wereld in, met ver schillende resultaten. Het gebeurt, dat zij, va», wien men groote verwachtingen heeft, mislukken en ook valt het boor, dat men longens met een zwaar hoofd Iaat gaan, die bet best maken. De meisjes worden opge voed voor allerlei huiselijke bezigheden, ko men in particuliere gezinnen op de inrich ting en gewennen zoo aan de maatschappe lijke toestanden. Ook het spel wordt op Neerbosch niet - vergeten. De jeugd wil dat, heeft daar be- lioefto aan. Er moet ontspanning zijn. Zang, tanfare, lichaamsoefeningen, zwemmen on wat niet al. Daarbij is natuurlijk leiding noo dig. Spreker vertelt nog hoe ook feesten wor den gevierd. Het Kerstfeest in de kerk met preek en zang, met een kerstboom, zelfs met een oratoriumuitvoering verleden jaar. De Koninginnefeestcn. Op 31 Aug. gaan de jongens altijd uit Met autobussen een eind or om in de vrije natuur den dag heerlijk door te brengen. En ten slotte zegt Ds. Kluin dat Neerbosch is een Christelijke inrichting, waar alles wordt verricht in de Gods kracht In moei- lijko tijden die ook in Neerbosch voorkomen is het oog gericht op Hem die gezegd heeft: Ik ben met u. In de kracht van 't geloof wordt daar gewerkt In een korte pauze worden ansichten ver- t«vcht. waarna het zangkoor weer eenige lie deren zingt Tenslotte dankte Ds. Kluin allen die heb ben medegewerkt om dezen Necrbosch' avond hier te geven. Ook hen, die de weezen belangeloos logccren. Met dankgebeden gemeenschapDeliik ge- rang van: 'k Wil II o God mijn dank beta len werd deze mooie avond gesloten. Vrijdag zal men het paleis Socstdijk 111- en ïitwendicr bezichtigen. RIJWIELEN GESTOLEN. Blijkbaar om de lantaarns ea de plaatjes. Barneveld, 9 Febr. Tijdens de markt- drukte zijn hier heden niet minder dan vier tijdelijk onbeheerd staande rijwielen gesto len, doch twee der karretjes werden later teruggevonden, ontdaan van lantaarn en belastingplaatje. De belde andere rijwiels® zijn echter nog zoek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 10