„DE EENHEID IN VERSCHEIDENHEID" VERGADERING VAN DE R.K. VOLKSPARTIJ Viij gro:te belangstelling KEES PRUIS' CABARET IN AMICITIA GEEN EXTRA HULP AAN WERKLOOZEN STADSNIEUWS De heer C. D. Wesseling uit Den Haag oefent critiek op het beleid van de Regeering en van de R.K. Staatspartij In de benedenzaal van „de Keizerskroon" had gisteravond een goed bezochte vergade ring plaats van de afdeeling Amersfoort der Roomsch-Katholieke Volkspartij, waarin de partij voorzitter, de heer C. D. Wesse ling, uit 's Gravenhage, sprak over het on derwerp- „Eenheid in Verscheidenheid". Voor deze vergadering was ook het af delingsbestuur der R. K Staatspartij uit- genoodigd, dat evenwel bericht gezonden had geen gevolg aan deze uitnoodiging te geven. De afdcclingsvoorzitter, 'de heer L. Wa terloo, sprak een inleidend woord, waarin hij een speciaal welkom richtte tot den spre ker. De heer Waterloo sprak de hoop uit, dat de kennismaking vruchtdragend zou zijn en tot een democratisch R. K. beleid zou voeren. Aanwezig zijn vertegenwoordigers van omliggende afdeelingen der R. K. Volks partij. Namens dc afdeeling Utrecht biedt de lieer Koek de afdeeling Amersfoort een Dartijschild aan Rede van den heer C. D. Wesseling. Het is een merkwaardig verschijnsel, dat de gcloofsgenooten der R. K. Staatspartij altijd dc menschen van de R. K. Volkspartij beschuldigt de eenheid in gevaar te bren gen. Maar juist de Staaispanij-menscnen zijn het die de splitsing brengen. Ook hier beeft men dat weer kunnen zien in het weigeren van een zaal voo* dezo vergade ring. Het is merkwaardig, aldus zegt de heer Wesseling, dat zooiets in Amersfoort nog gebeurt, want in andere plaatsen ge schiedt het niet meer. In Leiden b.v. heeft men vorige week nog rustig van gedachten kunnpn wisselen over de ernstige proble men. die zich tusschen de partijen voordoen. Er is verscheidenheid in eenheid. In Enge land is men evengoed Katholiek of men zich bij de liberalen dan wel bij de Labour- partij heeft aangesloten. In andere landen geldt dat evenzeer; nergens vindt men een stolsel, zooals dat bij ons in de R. K. Staats partij wordt aangetroffen De R. K. Volkspartij is geen verboden partij, zooals maar al te dikwijls gezegd wordt. Wel moet spreker toegeven, wat de hooeere geestelijkheid liever zou zien, dat ook de politieko beginselon in één, gezamen lijke richting gevolgd zouden worden. De lieer Wesseling wil dan beginnen met een uiteenzetting van de huidige crisis, waarvan Kamerontbinding thans het ge volg is. De oorsprong wordt in korte trek ken nagegaan en ook hier wordt de eenheid in verscheidenheid aangetoond. Alle poli tieke partijen zullen zich, in verband inet den vervroegen verkiezingsdatum (26 April), in versneld tornpo hebben op te maken om den verkiezingsstrijd voor te bereiden. Het gaat straks niet tegen het votum, dat aan leiding was voor de crisis, maar tegen het gcheele regecringsbelcid. De heer Wesseling kan wel verklaren, dat dc R. K. Volkspartij zich lijnrecht tegenover het beleid van de tegenwoordige vier R. K. ministers stelt en ook tegenover de vertegenwoordigers der Staatspartij in de Kamer. Do economische crisis heeft ons allen van hoog tot laag - aangegrepen. Wij wil len allen gaarne werken, doch zijn ge doemd om nutteloos rond te loopen. Daar van draagt de R. K. Staatspartij of de Re geering niet de schuld, maar wel van het verzuim om do goede'middelen aan te grij pen, die de crisis kunnen lenigen. Er is aan den eenon kant een teveel aan consumptie artikelen, terwijl elders in de wereld hon gersnood geleden wordt. In plaats van in ternationale verbroedering, ziet men steeds meer het dienen van nationale belangen, een landelijk egoïsme. Rusland en Italië kunnen geen voorbeelden zijn; daar heerscht het geweld en de mensch is slechts onder deel van de staatsmachine. Critiek wordt uitgeoefend op de dubbele houding, die meermalen door de leiders der R K. sociale organisatios wordt aangeno men. De R. K. Staatspartij kan het niet an ders doen, omdat zij een eenheid in ver scheidenheid wil betrachten, die absoluut onmogelijk is. Zij tracht kapitalisten en ar beiders, industrieele ondernemers en werk nemers in één politiek verband te houden. Men houdt zich meermalen in zijn hande lingen aan den inhoud der Encyclieken. De geheele politiek van de regecring-Ruys is cr op gebaseerd om hem, die wat heeft, het te laten houden en nog wat af to nemen van tische cn rnilitairistische politiek, waarbij het Christelijk beginsel aldus verklaart de heer Wesseling over het hoofd gezien werd. Men is gaan bezuinigen op advies van het rapport-Weiter en heeft daarvoor naar de salarissen van de rijksambtenaren gegre pen en een flinke korting toegepast. Een begeerig oog werd vervolgens geworpen op de salarissen van provincie- en gemeente dienaren. Daar kon de Regeering niet aan komen, doch bicven die salarissen op het zelfde niveau, dan zou 3 uit de gemeente fondsbelasting genomen worden. Als men de salarissen wèl verlaagde, dan gebeurde het niet. Spreker qualificcert dit als een schan delijke handelwijze van onze Regeering. Ook op de particuliere loonen is vaak zeer sterken dwang uitgeoefend. Vervolgens kwam de commissie-Lambooy, die zich uitsprak voor de uitkeeringen in natura. De voorzitter van het R. K. Werk liedenverbond beeft ook in die commissie zitting genomen. Spreker had verwacht, dat de voorzitter van dien bond de wijze van uitkeering zóó hoonend had gevonden, dat hij voor de functie bedankt hebben zou! Ook heeft de Regeering het bezuinigingsmes dur ven te zetten in tal van nuttige sociale in stellingen. De heer Wesseling vraagt zich af of hier gesproken kan worden van een Christelijke zienswijze en hij moet hierop een ontkennend antwoord geven. Ook in ander opzicht moet 6preker critiek uitoefenen op het regeeringsbeleid. Het na tionale vermogen, dat voorheen 15 milliard gulden bedroeg, is inderdaad tcruggeloopen tot ruim 10 milliard gulden. Op dc begroo ting was een tekort van ongeveer 100 mil- lioen gulden en verschillende middelen zijn de Regccring aan de hand gedaan om dat tekort ongedaan te maken. Men heeft ge sproken van een „Umsatzsteuer", een bezui niging op het leger, enz., maar men moest niets van dat alles hebben, men haalde het liever van dc lagere salarissen af! Wel wil men een derden kruiser voor Indië gaan bouwen, die 12 millioen gulden zal kosten. Daar ziet onze Regcering nu eenmaal niet tegen op! In dit verband wordt ook hot optreden van minister Deckers gehekeld bij de jongste ge beurtenissen in onzen Oost, waar het noo- dig geoordeeld werd om misleide inlanders met een bom to bewerpen. Eerlijk cn onomwonden moet worden mede gedeeld, dat het hoofdbestuur der R. K. Staatspartij het recht van de R. K. Volks partij niet betwist, ten aanzien \an de bo- oordeeling der vrije problemen. En gaarne brengt spreker het hoofdbestuur hiervoor zijn hulde Hulde ook aan de mannen, die in coalitie-verband veel hebben we*en te be reiken, o a. voor het onderwijs. Maar het moet geen eeuwig verband zijn, net is geen huwelijk voor de eeuwierheid en daarom wenscht de R. K. Volkspartij het samengaan niet meer bij do bcoordeelinK der vele rjuacsties. Daarom zal de strijd op 26 April ook groot zijn. De R. K. Volkspartij zal too '•«an geen Christenen te wenschen, die het alleen met den mond zijn, doch ook in hun daden! Alleen dan toch wordt or geleefd naar Christus' leert Na een korte pauze was gelegenheid tot debat en vragen stellen, waarvan enkele aanwezigen gebruik maakten. Een hunner, die het overigens eens was met het betoog van den heer Wesseling, kon de ziénswij zo inzake het optreden bij „De Zeven Provinciën" niet deelen. De debater wijst er op, dat de muiters eerst behoorlijk gewaarschuwd zijn en men toen tenslotte is overgegaan tot een maatregel, die grooter wantoestanden heeft beteugeld De hoer Wesseling antwoordde hierop, dat het geenszins zijn bedoeling was de actie der muiters goed te keuren, maar wel om te wijzen op de oorzaak der ontevredenheid: dc salariskorting en op het hoogst onvol doende beleid van den commandant en van de officieren. En bovendien waren er andere middelen dan een bom om de muitors tot inkeer to brengen. Dat kan niet anders ge zien worden dan een onmenschelijke handel wijze. Met een woord van opwekking tot het pu blick en van dank aan den spreker werd de vergadering, die in een onvoldoend ver walmde zaal plaats vond, gesloten. DE KOPPELPOORT. Het bezoek sinds 1 Mol 1932. Zooals bekend, hebben B. en W. sedert 1 Mei j.l. de Koppelpoort voor bezoek open gesteld. In Van Haselcn's Woninggids trof fen we nu onder de mededeelingen van de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer een overzicht aan van het bezoek aan dit his torische bouwwerk. Hieruit blijkt, dat de Koppelpoort 6edert de openstelling voor het publiek door 1299 betalende bezoekers is be zichtigd. Hierbij waren 29 buitenlanders. GEMEENTERAAD. Aanvallingsagenda. In de raadsvergadering van Dinsdag avond as. zullen alsnog dc volgende pun ten aan de orde worden gesteld: 16. Benoeming van een lid van de Com missie van toezicht op het Lager Onderwijs. 17. Benoeming van technische ambtena ren le kl. bij de Gemeentebedrijven. 18. Voorstel van B. en W. tot wijziging van do Verordening op de heffing van rechten voor het gebruik van openbare rond enz. 10. Voorstel van B. cn W. tot het aan vragen en aanvaarden van een Rijksvoor schot voor het aanbrengen van verschillen de verbeteringen aan de woningen van de stichting St. Ansfridus. 20. Voorstel van B. en W. in verband met het besluit van Gedeputeerde Staten tot onthouding der goedkeuring aan de be- grootingswijziging waarin de kosten van liet aanleggen van een zweminrichting in Birkhoven zijn geraamd; alsmede advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van het Comité tot stichting van een overdekte bad- en zweminrichting. 21. Voorstel van B. en W. om voor het jaar 1933 crcdieten toe te staan voor de uit voering van verschillende werken als werkverschaffing. 22. Voorstel van B. en W. tot overne ming in eigendom van een strook grond langs de R. K. school aan de Breestraat 23. Afwijzend advies van Burg. en Weth. inzake een door J. Boshuizen ingezonden adres betreffende grond aan do Ant. Mau vestraat. 24. Voorstel van B. en W. tot verkoop van drie perceelen bouwterrein aan de Vermeerstraat in totaal groot 2645 M2 aan T. van Wijland voor f 19.200, 25. Kohier 6traat- en rioolbelasting dienst 1933. 26. Aanvullingskohier schoolgeld gym nasium dienst 1931/1932. BAZAR BARTIMÉUS. <9 Naar men ons mededeelt heeft de onlangs te dezer stede gehouden bazar ten bate van Bartiméus netto 2200 opgebracht Een succesvolle avond van ernst en luim Kees Pruis, de bekende chansonnier, die zoovele malen via de luidspreker in onze kameis is binnengetreden, heeft gisteravond een vrij talrijk publiek in Amicitia voor een een paar uur dc zorgen van het dagelijk- sche leven doen vergeten. Hij heeft zelfs me nige pessimistische rimpel van het voor hoofd om weten te zetten in een gullen lach en een triest gebaar veranderd in een davend handgeklap. Ja. hij is do man, die wc in dezen tijd zoo noodig hebben, de man met een geestige cn gepaste witz, de man met den gullen lach cn oolijke oogop slag, de man met de fluisterende stem en het gebit met het fluitwonder erin. Een cabaretavond werd het genoemd. Zooals men wil, maar er is verschil tus schen cabaret en cabaret. Pruis is geen Louis Davids met lipt confectiepakkie en do declamoerendc. voordracht. Ilij is eenig in zijn genre, het genre, dat het groote publiek in een oogwenk inpalmt en niet meer zich zelf doet zijn. Heeft u wel eens gezien, dat wij, Amersfoort in een paar tellen meegin gen in een feestzaal, waar stadgenooten zit ten? Het is me een opdracht! maar Kees Pruis levert het binnen een minuut. Dat is het, wat den heelen avond goed maakt, de flair om zaal en tooneei één te doen zijn. Een geestigheid, getapt ten koste van deze of gene groep uii het maatschappelijk lo ven, zij wordt geslikt als Amersfoortsche janhagel of Utrechtsche botersprits; waar om, omdat Pruis de kunst verstaat haar zóó te serveeren, dat men geen tijd heeft er verder over na te denken, omdat hij ieder op slag imponeert. Zoo is het den hee len avond gisteren geweest, in een zeer vlot tempo. Ernst en luim wisselden elkaar af, evenals de leden van het gezelschap, dat gevormd werd dooivStella Seemer (zang), Piet Hesse (tooneei) cn Willem Ciere (pia no). Een troepje artistcn, dat aan elkaar gewaagd is en in Staat is "de uren voorbij te laten vliegen. - v Er is dan ook braaf gekvclion cn luid ge applaudisseerd. Het programma bood enkele nieuwe lied jes, die er goed ingingen, een paar van het oude repertoire, die blijkbaar nimmer uit den smaak gaan, benevens een een-actertje „Zijn we ezels? Ja!", dat een uitbundig suc ces leverde. Na een zeer vlotte conférence- van Kees Pruis kwam Stella Seemer voor het voet licht om eenige liedjes te zingen. „Verloofd en Getrouwd" was aardig van tekst en goed van uitbeelding, „Ouderlief en leed", van een teederc soort, die zeer in den smaak viel, mede door de goede voor dracht. Het beste vonden wij wel „Op cle mannenjacht", waarin Stella verschillende knappe imitaties gaf o.a. van het Vlaamscb dialect, van het Spaansch, Russisch en Ita- iiaansche temperament, enz. Een aardige potpourri, waarin verschillende bekende liederen voorkomen. Kees Pruis ging vóórt op liet succes van zijn voorgangster cn incasseerde met zijn „Moderne Vrouwen" en „De geest is gewil lig" nog eenige applausjes. Even aardig als welgeplaatst was zijn liedje „Spreek je Mama s taal", terwijl het feit, dat zijn zeer oude ,,'n Ploertje" weer uit het archief moest wordep opgediept, voldoende bewijs was voor de populariteit van dit ernstige liedje, dat zijn derde lustrum reeds tege moet gaat. Ook het fluitconcert, waarin we verschillende opera's verwerkt krijgen, had zeer veel bijval. Pruis, Stella Seemer en Piet Hesse hebben heel wat lachtranen op hun geweten door dc opvoering van het even luchtige als gees tige ccn-actertje „Zijn we ezels, ja!" Hier viel vooral de mimiek en do stille rol van .de beide he eren te bewonderen, ter wijl Steila Seemer blijk gaf even goed voor een Kenau als voor een bedeesd vrouwtje te kunnen doorgaan. Do avond werd besloten met een liedje van Kees Pruis „Schoon is het leven". Menig rustig Amersfoorter zal, in plaats van denkend aan de zorgen van den vol genden dag, gisteravond op zijn slaapka mer hebben geneuried: „Schoon is het le ven". Und das alles haben Koe9 Pruis... und Musik getan SAMENWERKENDE KUNSTVEREENIGINGEN. Een „bonte avond" in Amicitia. De samenwerkende kunstvereenigingen uit de moderne arbeidersbeweging, met name „De Stem des Volks" (zang), „H. J. Hegeraat" (muziek) cn „Kunst na Arbeid" (tooneei' geven op Zaterdag 25 Maart a.s. een z.g „bonto avond" in de groote zaal van Ami citia. Het doel dezer vereeniglngen is aan dezen avond mede een propagandistisch karakter te ccven CONFERENTIE NIET-KATHOLIEKEN. Wij herinneren onze lezers nog even aan de zesde en laatste conferentie voor niet-Katholieken, die morgenavond door Pater Winkel O P. in dé Katholieke kerk •(Paulus Borstraat) gehouden wordt. Het onderwerp is getiteld :„Uw ingezonden be z waren". Afwijzend advies van B. en W. op de verzoeken van den A.B.B. en de O.S.P. Voor de raadsvergadering van 31 Januari j.l. waren bij den raeud o.m. ingekomen een verzoek van den Amersfoortschen Be stuurders Bond om bij strenge koude een dubbele hoeveelheid brandstof per week aan de werkloozen te verstrekken, terwijl de O.S.P. een verzoek had gezonden om aan alle werkloozen een extra-uitkeering te verstrekken. Deze beide verzoeken zijn in de raads vergadering van 31 Januari teruggezonden naar B. en W. om advies. Het college heeft thans de adviezen uitgebracht; hieraan ontleenen wij het volgende: Met betrekking tot het verzoek van den A.B.B. wordt opgemerkt, dat een dergelijk verzoek reed eerder aan het college was ge daan, doch dat dit toen is afgewezen op de volgende motieven: De brandstoffentoeslag van 1.per week wenscht de Minister niet te verhoogen, behalve voor gemeenten met uitkeeringen aan gehuwden van min der dan 7.per week. Voor deze gulden toeslag kunnen de werkloozen in onze ge meente 2 II.L. cokes koopen, waarbij zij dan nog 0.20 over houden voor het koo pen van andere brandstof. Volgens de aan B. en WA verstrekte inlichtingen is hot niet wel mogelijk om méér dan 2 H.L. cokes per week in één kachel te verstoken. Meer cokes te verstrekken achten zij daarom overbodig, behalve in uitzonderingsgeval len. Waar dus niet meer dan 2 H.L. cokes per weck verbruikt kan .worden, moet naar het oordeel van het college een ruimere beschikbaarstelling leiden tot het vormen van voorraad of tot verkoop ran de niet gebruikte hoeveelheden, reden waarom B. en W. adviseeren liet verzoek niet in te willigen. Naar aanleiding van het verzoek van de O.S.P., om in verband met de felle vorst periode een extra uitkeering voor de werk loozen en steuntrekkenden van het Bur gerlijk Armbestuur te verstrekken, deelen B. en W. aan den Raad mede, dat, of schoon het argument voor het verzoek n.l. de felle vorstperiode vervallen is, toch het volgende opgemerkt moet worden. Het verzoek diene, voor zoover het be trekking heeft op het Burgerlijk Armbe stuur. bij dit lichaam gedaan te worden, daar dit een zelfstandig instituut is, dat op eigen motieven eventueele giften ver strekt cn waarop het gemeentebestuur géén invloed kan uitoefenen. Het verzoek "m aan werkloozen een extra-uitkeering te verstrek ken van 13.50 voor man an vrouw, ver meerderd met 1.50 per .inwonend kind, en voor alleenstaande personen een bedrag van 8, is niet Voor inwilliging vatbaar, omdat, zooals den Raad beleend is, geenor- lei maatregelen inzake werkloozenzorg door de gemeente genomen mogen worden zonder dat do Minister van Binnenland sche Zaken, vooraf deze maatregelen heeft goedgekeurd. Gezien het standpunt van den Minister, dat do werkloozensteun in vor- band met den toestand der financiën, niet verhoogd rnag worden, kan het geen resul taat hebben om een verzoek ais door de O.S.P. bedoeld, aan den Minister te rich ten. NED. WERKLIEDENVERBOND ..PATRIMONIUM." Dr. Joh. Schcursr spreekt ovei „Eet Fascisme." Dr. Joh. H. Seheurer zal op Dinsdag 21 Februari a.s. in „Eben Haëzer" een spreek beurt vervullen voor de plaatselijke afdee ling van liet Nederlandse!* Werkliedenver bond „Patrimonium." Tot onderwerp is gekozen „Het Fascisme AMERSFOORTSCHE KLEINVEE- FOKKERSVEREENIGING. Feestavond tor gelegenheid van het tien-jarig beslaan. Op Zaterdag 4 Maart a.s. zal het 10-jarig be «taan van de Amersfoortsche Kleinvee-fok- kers-Vereeniging worden herdacht met een feestavond, welke zal plaats hebben in de zaal van D' Oranjeboom aan den Leuseer wee. Door do feestcommissie is een humo ristisch programma samengesteld, terwijl een bal de. feestelijkheden zal besluiten. FILMMIDDAG WERKLOOZEN. Gisteren In het Rembrandt theater. Gisteren heeft in het Rembrandt-theater een zeer geslaagden filrnmiddag voor werk loozen plaats gehad. De zal was geheel met belangstellenden gevuld, die met groote aandacht het gebodeno gadesloegen. Het programma bestond uit een natuur film, een Mickey Mouse en dc bekende Zuid-Pool-expeditiefilm van dr. Fr. Nan sen. De directie van het genoemdo theater was zoo welwillend voor een muzikale il lustratio der films te zorgen, hetgeen het goede geheel nog verhoogde. Dr. Miedema deelde mede, dat volgende week Woensdag een voordracht met licht beelden gehouden zal worden in het Alg. Militair Tehuis. De heer Bol ten zal dan spreken over: „Een reisje naar do West". Op Woensdag 1 Maart wordt oen excur sie naar de gasfabriek gemaakt, terwijl op Woensdag 8 Maart in het Algemeen Mili tair Tehuis een simultaan-wedstrijd in schaken en dammen voor werkloozen zal plaats vinden. SCHOORSTEENBRAND. De politie heeft gisteren met de minimax een schoorsteenbrand gebluscht in uerceel Tulpstraat 3' CHR. NAT. M.U.L.OMSCHOOL. Geslaagde Ouderavond, Men schrijft ons Dinsdagavond werd in het schoolgebouw aan den Leusderweg een ouderavond ge houden voor de ouders der leerlingen van de M.U.L.O.-school, uitgaande van dc Ver- eeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs. Het hoofd der school, de heer H. Jansen, opende dc vergadering op de gebruikelijke wijze cn heette de talrijke aanwezigen, die het ruime gymnastieklokaal geheel vulden, hartelijk wolkom; inzonderheid den rijks inspecteur voor het L. O., den heer Van Loon en mr. L. Stadig, vertegenwoordiger van het schoolbestuur. In zijn openingswoord zette de heer Jan- sen doel en nut van avonden als deze uit een en stond eenige oogenblikken stil bij verschillende moeilijkheden, die zich in de practijk van het schoolleven voordoen. De groote waarde van een krachtige opvoeding en een goed doordachte toepassing van orde en tuchtmaatregelen werd in het kort aan. getoond. Hierna werd een lange pauze gehouden, waarin de oudere gelegenheid hadden om met de verschillende leden van het perso- neel over dc belangen van hun kinderen to spreken. Hiervan werd door alle aanwezi gen een dankbaar gebruik gemaakt. Na do pauze sprak de heer Van Loon nog een enkel woord, de ouders cr op wij. zend welke groote waarde er voor hon ge legen is in het feit, dat zij hun kinderen kunnen zenden naar een M.U.L.O.-school, waar onderwijs wordt gegeven volgens de beginselen, die zijzelf wenschen te beloven en waar, blijkens de resultaten, het onder wijs op zulk een goed peil staat. Nadat nog eenige ouders het woord had den gevoerd en enkelo wenschen hadden kenbaar gemaakt, werd de uitstekend ge slaagde samenkomst op gebruikelijke xviize gesloten. EEN VERKEERSOPTOCHT. Plannen van de Vereeni. ging voor Veilig Verkeer. Naar wij vernemen hoopt de plaatselijke afdeeling van do Vereeniging voor Veilv; Verkeer op Zaterdag 20 Mei a,s. een ver- keersoptocht te houden. Het ligt in de be doeling dezen optocht te doen bestaan uit alle takken, welke op het vervoer betrek king hebben en zooveel mogelijk vanaf de eerste vervoermiddelen tot de meest mo derne. Ongetwijfeld zal voor dit plan voel be langstelling bestaan. Men zal kunnen zien hoe onze voorouders hun vehikels gebruik ten. terwijl daarnaast kruier en kruiwa gen. sleepwagen, pakezel, tractor met aan hangwagen, verhuistapissière c.a. een beeld zullen geven van de verkeersmiddelen door alle tijden. Bij voldoende steun en deel name wordt hier een unieke -gelegenheid geboden om jong on oud de vorderingen en verbeteringen op vervoergebied te toonon, hetgeen kennisverrijking op dit gebied in de hand werken zal. Reeds hebben velen hun medewerking voor dezen..verkeersöptocht'"toegezegd. WAARSCHUWING. De Inspecteur der Directe Belastingen verzoekt ons om opname van het. volgende: De aandacht van houders van automo bielen, vaartuigen én andere vervoermid delen wordt cr op gevestigd, dat het in den laatston tijd veelvuldig voorkomt, dat geleende, gehuurde, of in huurkoop ge kochte vervoermiddelen dienstig worden gemaakt aan het plegen van frauduleuze» in-, uit- of vervoer van goederen. In een zoodanig geval zal het vervoer middel, overeenkomstig de desbetreffende wettelijke bepalingen, ongeacht of de frau deur zelf, dan wel oen ander de eigenaar is, in beslag worden genomen en zal in daartoe leidende gevallen de verbeurdver klaring daarvan bevorderd worden. Zij, die vervoermiddelen verhuren, of op welken voet ook aan anderen in cebruik afstaan, dienen zich derhalve in hun eigen belang zekerheid te verschaffen, dat het vervoermiddel niet vcor smokkeldoelein den zal worden gebezfad HET BROKKENHUIS. Mod verzoekt ons te berichten: Woensdag 22 Februari zal het Brokken- huis (Appelmarkt) voor leden en belang stellenden te bezichtigen zijn van lOM—12 cn van VA4 uur. Van deze gelegenheid maakt het Bestuur gebruik, orn mede te deelen dat er groot* behoefte is aan kleeding, nachtligging en huishoudelijke voorwerpen. De schoonmaak is op banden. Zouden de huisvrouwen aan het Brokkenhuis willen denken? Een brief- ie of telefoontje aan Mevrouw Schreuder, Zuidsingel 16, Tel. 99 en alles wordt zoo spoedig mogelijk afgehaald. Het is echter noodig gebleken, dat van dengene die de goederen komt afhalen, bet schriftelijk bewijs wordt gevraagd, dat hij inderdaad gerechtigd is tot het in ont vangst nemen van deze goederen. WIE IS DE EIGENAAR? Door de politie is in beslag genomen een dynamo van een rijwiellantaarn, welke ver moedelijk op 4 dezer van een rijwiel op den Hof is ontvreemd. Aan hot politiebureau is gisteren een ge wonde hond aangebracht, die inmiddels reeds verpleegd wordt door een dierenarts. Het signalement van het dier is: geel van kleur, gladharig, reu, draagt bruine hals band. De commissaris van politie alhier ver zoekt den eigenaar van dynamo of hond zich aan het politiebureau aan te meiden. EEN ARRESTATIE. In Soest zijn een zestal jongelui xinge- houden, die zich daar aan verschillende diefstallen hadden schuldig gemaakt- ïn onze stad hebben zij een rijwiel ontvreemd, een hunner een lantaarn met dynamo, een ander weer een dynamo. Samen hadden zij ingebroken in de Phoe nix brouwerij, waar 17 halve flesschen bier waren gedronken en de flesschen werden stuk gegooid.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2