AMERSFOORTSCH DAGBLAD Ingezonden Vrijdag 17 Februari 1933 31e Jaargang No. 198 DERDE BLAD HET ONGELUK TE NEUNKIRCHEN STRIJD OM JEHOL ONVERMIJDELIJK ERNSTIGE ONRUST TE 0VIED0 VERBITTERDE STRIJD OM LETICIA ENGELAND VERHOOGT DE MILITAIRE BEGROOTINGEN HET VERSTERKTE BLOK DER KLEINE ENTENTE BELGISCH KABINET BLIJFT AAN TE BOEKAREST IS HET RUSTIG Nieuwe Uitgaven a Een ontploffing in de pijpleiding van den gashouder? Nèunkircben, 15 Febr. (H.N.). Van daag zijn nog vijf slachtoffers van de ont ploffingsramp te Neunkirchen als lijken ge borgen, zoodat het totale aantal dooden thans tot 61 is gestegen. Er worden nog 10 personen vermist. E c r 1 ij n, 15 Febr. (V.D.). Aangezien geld- rernises naar het Saargebied onderworpen zijn aan de deviezenverordening, heeft de rijksminister voor economische zaken, ten einde het doen van giften voor de slacht offers van de ontploffingsramp te Neunkir chen te vergemakkelijken, bepaald, dat gel den voor dit doel, die door bemiddeling van de rijksbank of over de postchequerekenin gen „Nothilfe für Neunkirchen", Keulen 5005 of Saarbrücken 7070, worden gezonden, niet onder de deviezenverordeningen zullen vallen B e r 1 ij n, 15 Februari (V.D.). De rijksre- gcering heeft naar aanleiding van de ramp te Neunkirchen bewijzen van deelneming ontvangen van den koning van Roemeié, den Oostcnrijkschen bondskanselier, den pauselijken nuntius, den Italiaanschen am bassadeur, den ambassadeur der sovjet unie, den Noorschen gezant, de Noorsche regeering, de gezanten van Tsjecho-Slowa- kije, Brazilië en Peru, den Hongaarschcn zaakgelastigde, het gezantschap van Haïti en den president der Amerikaansche han delskamer in Duitschland. Berlijn, 15 Febr. (V.D.). Kardinaal- staatssecretaris Pacelli heeft den Duitschcn ambassadeur bij den Heiligen Stoel het volgende condoleantieschrijven doen toeko men: „Diep bewogen door het treurige bericht van de ramp te Neunkirchen verzoekt de Heilige Vader, die voor de talrijke slacht offers bidt en voor alle door het vreeslijke lot getroffenen van God troost in hun on geluk afsmeekt, Uwe Excellentie de rijks- regeering te verzekeren, dat Hij om Gods bijstand bidt voor de edele Duitsche natie. Ik veroorloof mij ook mijn persoonlijke deelneming te betuigen". De rijkskanselier heeft het volgende dank telegram aan den kardinaal-staatssecreta ris gezonden: „Uwe Eminentie heeft de rijksregecring de hartelijke deelneming en de warme sym pathie van Zijne Heiligheid betuigd met de ramp van Neunkirchen. Ik verzoek Uwe Eminentie Zijne Heiligheid den oprechten en innigen dank der rijksregeering en van het Duitsche volk te willen overbrengen en tegelijkertijd den bizonderen dank te wil len aanvaarden voor Uwe Eminence's per soonlijke sympathiebetuiging. Saarbrücken, 16 Fobr. (V.D.) De Raad van Toezicht op de Bedrijven te Saar brücken heeft thans opnieuw een verkla ring uitgegeven betreffende het ongeluk van Neunkirchen. Omtrent de oorzaak en het ontstaan van bet ongeluk zou thans tamelijk zekerheid bestaan. In de verklaring wordt, er allereerst op gewezen, dat de berichten volgens welke het als vaststaand is te beschouwen, dat de ontploffing veroorzaakt is in de beien- lende benzolfabriek volkomen onjuist is. Het onderzoek heeft veeleer uitgewezen, dat de benzolfabriek evenmin als de in de omgeving van den gashouder staande tank- installatie met het ontstaan van de ont ploffing verband houdt. Veleer kan op grond van de getuigenverhooren worden beweerd, dat de eerste kleine ontploffing, welke later de groote ontploffing in den gas houder ten gevolge had, ontstaan is in een pijpleiding van dezen gashouder. De ontploffing heeft als volgt plaats ge had: Door een kleine ontploffing in de pijp leiding werd de met deze leiding direct ver bonden afvoerbuis van den gashouder niet vèr van de plaats, waar deze pijp uitmondt in den gashouder, vernield. Uit do hierdoor ontstane opening van den gashouder stroomde het gas. Dit gas is bij het uitstroo- men of door de vlam van de eerste ontplof fing óf door de bij do vernieling van do pijpleiding ontstane vonkenregen tot ont ploffing gekomen. Daar zeer veel gas uit stroomde, de opening was 65 c.M. groot, ont stond een zeer groote vlam, welke uitsloeg. De hoogte van deze vlam wordt door oog getuigen van 30 tot 50 M. hoog geschat. De breedte op ongeveer 5 M. EEN DEMENTI VAN MUSSOLINI. Rome, 15 Febr. (V.D.) Bij den aanvang van de heden te Rome gehouden kabinets zitting gaf Mussolini een overzicht van .1e jongste gebeurtenissen op het gebied der buitenlandsche politiek. Hierbij verklaarde hij, dat de in de commissie voor buiten landsche zaken der Fransche Kamer opge doken berichten omtrent het bestaan van een geheim verdrag van bondgehbóot6chap tusschen Italië, Duitschland en Hongarije geheel uit de lucht zijn gegrepen. Wanneer de mededeelingen niet op een zoo in het oog loopende plaats waren gedaan, zou het zelfs niet de moeite hebben geloond ze te dèmenteeren. CENTRUM-AFGE VAARDIGDE UIT EUPEN-MALMEDY GEWEERD. B e r l ij n15 Febr. (V. D.) De Gerraa- nia meldt uit Keulen, dat de Belgische re geering de centrumafgevaardigde mevr. TeuSch een visum voor een reis naar Eupen-Malmedy geweigerd beeft. Mevr. Teusch was door den Heimatbund uiige- noodigd op Vrijdag 17 Februari in Eupen een lezing te houden over „Het Christelijk huisgezin". Het motief tot het weigeren van het visum is, dat de Heimatbund niet het vertrouwen van de regeering heeft. China zal een Japansch ultimatum niet aanvaarden Sjanghai, 16 Februari (V.D.) De Ctai- neescbe plaatsvervangende premier Soen heeft verklaard, dat de Chineesene officieele Instanties tot nu toe goen Japansch ulti matum hebben ontvangen Indien soo'n ultimatum zou komen, zou de Chlneesche regeering het niet aanvaar den. De strijd om Jehol is niet meer te ver mijden. De Chineesche regeering is zich bewust van haar verantwoordelijkheid. De strijd om Jehol zal een „heidenstrijd" van het Chlneesche leger worden. Bommen en bloedige gevechten Madrid, 16 Febr. (V.D.). Tc Oviedo kwam het tot bloedige gevechten tusschen communisten eenerzijds en de guardia ci vile en politie anderzijds. Stakende mijn werkers wierpen in den afgeloopen nacht in de zakenwijk van Oviedo vijf bommen, welke groote schade aanrichtten. Bovendien werd de hoofdkabel van de electrische licht leiding doorgesneden, zoodat de blad ge heel in het duister was gehuld. Bij de po gingen van de politie, om de stakers te ver spreiden, kwam het tot hevige straatge vechten, waarbij tal van dooden en ge wonden vielen. DE BANKEN TE DETROIT WEER OPEN. Detroit, 16 Februari (V.D.) De banken in Detroit zijn weer open. Er wordt voor- loopig evenwel slechts 3% betaald van ieder saldo. REDDINGSWERKZAAMHEDEN TE HINDENBURG. Hindenburg, 15 Febr. (V.D.) Het red» dingswerk in den ingestorte» pijler van de Koningin Luise-mijn te Hindenburg vordert hedenmorgen zeer langzaam, aan gezien steeds nieuw gesteente naór bene den komt. Er zijn niet meer dan de drio reeds gemelde mijnwerkers gé^ed, doch door kloptcckéns blijft men met een deel der overige arbeiders in verbinding. Do ingestorte pijler was 25 Meter breed on maakte deel uit van de 340 Motor-verdie ping. De 10 er in tewerkgestelde arbeiders waren allen uit Zaborzco afkomstig. Hindenburg, 15 Febr. (H.N.) Van de bedolvenen in den Luise-mijn zijn er tot nu 5 gered. Van de overige 5 bedolven mijn; werkers zijn geen tcekenen van leven meer ontvangen. II i n d en b u r g, 16 Febr. (V. D.) Heden morgen vroeg werden op de Koningin Luiscmijn weer twee dooden geborgen. NIEUWE LUCHTLIJN LONDEN—PARIJS. P a r ij s, 15 Febr. (V. D.) De voorberei dingen voor de opening op 15 April van eon nieuwe luchtlijn tusschen Parijs en Londen zijn ter hand genomen. Hedenmorgen is Edward Hillman, die één van de leiders is dezer onderneming, van Le Bourget naar Croydon vertrokken in één der vliegtuigen, die op deze lijn zullen worden gebruikt. Het toestel biedt accomodate voor zes pas sagiers. Naar verluidt, zullen de tarieven van deze onderneming aanmerkelijk lager zijn dan die der bestaande luchtverbindin* gen. WEER RUST IN URUGUAY. Montevideo, 15 Febr. (V. D.) De on rust in Uruguay is verminderd, nadat pre sident Terra een onderhoud gehad heeft met Luis Alberto de Herrera, waarbij, naar verluidt, alle punten van geschil tót een op lossing zijn gebracht. ENGELSCHE BEZOEK AAN BERLIJN. Londen, 15 Febr. (V.D.) Sir Philip Sas- aoon, de onderstaatssecretaris voor lucht vaart, is naar Genève vertrokken om de ontwapeningsconferentie bij te wonen als vertegenwoordiger van het ministerie voor luchtvaart. Naar de diplomatieke medewerker van de Evening Standard verneemt, heeft sir Philip Berlijn een zuiver particulier bezoek gebracht. Het bezoek aan rijkspresident Goering is slechts een bewijs van hoffelijk beid geweest. Oorlog tusschen Peru en Columbia Londen, 15 Febr. (V.D.) De opperbevel hebber van de Columbiaansche strijdkrach ten, generaal Cobo. hoeft heden, naar in Bogota officieel wordt medegedeeld, oen ul timatum gesteld aan de Pcruaansche troe pen in Tarapaca. Met een Columbiaansch troepentransport- schip zijn onder dekking van artillerievuur 800 man in de nabijheid van Tarapaca aan land gezet, waar zij in cén verbitterd ge- Vecht gewikkeld raakten met Peruviaansche strijdkrachten, waarbij aan béide zijden ern stige verliezen werden gelsden. Rio de Janeiro, 15 Febr. (V.D,) In verband met het ontbranden van den strijd om Lêticia houdt de eer6te divisie van de Brazillaansche vloot zich gereed bij de grenzen. Genève, 15 Febr. (H.N.) De vertegen woordiger van Columbia heeft aan bet se cretariaat van den Volkenbond een nota óvérhandigd, waarin meegedeeld wordt, dat de ónderhandelingen tusschen Columbia en Peru afgebroken zijn. Columbia beschuldigt Peru, dat het geen rekening heeft gehou den met de adviezen en de waarschuwingen van den raad van den Volkenbond. Lima, 16 Febj*. (V.Di). De Peruviaan sche regeering publiceert over de gevechten bij Tarapaca een communiqué, waaruit wordt verklaard, dat de Columbiaansche opperbevelhebber den bewoners van Tara paca een ultimatum zond en daarna uit de Brazillaansche wateren het vuur op de stad opende. De Columbiaansche schepen hadden zich toen teruggetrokken. De Pe ruviaansche minister van oorlog heeft zich naar Iquitos begeven, waar twee nieuwe marinevliegtuigen ter versterking van de Peruviaansche luchtstrijdkrachten zijn aan gekomen. Rio de Janeiro, 16 Febr. (V.D.). Te Para is gisteren de eerste Braziliaansche marinedivisie 'gereed gemaakt om onmid dellijk naar de grens te kunnen vertrekken, ten einde de neutraliteit van Brazilië bij verdere vijandelijkheden tusschen Peru en Columbia te kunnen beschermen. De Bra ziliaansche regeering is vast besloten met alle middelen te voorkomen, dat op Bra- ziliaansch gebied of in de Braziliaansche wateren gevechten zouden worden gele vérd. Tarapaca door Columbiaan* schc troepen bezet. New York, 16 Febr. (V.D.). Uit Bogota wordt gemeld, dat de stad Tarapaca na een hevig gevecht dóór Columbiaansche troepen is bezet, nadat de Peruviaansche troepen óp de vlucht waren geslagen. Hét op de Puluïüagó liggende Columbiaansche stoóm schip Narina is door drie Peruviaansche vliegtuigen gebortibardeérd. Nadat gisteren de diplomatieke betrekkingen tusschen Co lumbia en Pöru zijn afgebroken, verwacht men in welingeljchte diplomatieke kringel), dat heden offiéieel de oorlog zal worden verklaard. Een bericht uit Guayaquil, dat de oor log dóór Columbia reeds zou zijn ver- klaard, wordt niet bevestigd. Londen, 16 Febr. (V.D.) De politieke medewerker van de Daily Telegraph weet mede te deelon, dat in het komende begroo- tingsjaar de begrootingen voor het Engel- sche leger, de marine en de luchtstrijd krachten aanzienlijk hooger zullen zijn dan in het loopende Jaar, toon zij door de alge- racene bezuinigingsmaatregelen sterk ver minderd waren. De ontwerpbegrooting zou eenige millioenen ponden hooger zijn dan de loopende begrooting. De regeering heeft ingezien, dat een verhooging van de uitga ven ondanks de ook in de toekomst noodza kelijke bezuinigingen niet te vermijden ie. De grootste verhooging zal de marine-bo- grootlng ondergaan, aangezien de sterkte der Engelsche vloot, gezien de voortgezette uitbreiding der vloten in Amerika, Frank rijk en Italië, een gevaarlijken achterstand zal krijgen, indien Engeland niet op uitge breide schaal nieuwe schepen bijbouwt. De legerbegrooting zal 'een milliocn pond hooger worden, nadat zij in de afgeloopen jaren met 31/» milliocn pond was vermin derd. Het bedrag van een mllllóen pond is noodig voor het hóuden van de territoriale oefeningen, die verleden jaar niet zijn ge houden. Ook de luchtvaartbegrooting zal verhoogd worden, aangezieh tien luchteskaders noo- dig zijn ter cómpleteering van de binnen- landsche verdedigingsplannen. DE STAND VAN 'T ONTWAPENINGS- VRAAGSTUK. Da debatten in de Fransche Ka mer-commissie voor buitenland sche zaken. Parijs, 16 Febr. (V.D.) Do Kamer-cora- misaie voor buitenlandsche zaken kwam gisteron bijeen in een zitting, waarin de vice-president de Bergery een overzicht sa 1 van den stand van het ontwapeningsvraag stuk. De Bergery was van meoning, dat de to Genève bijeenzijnde mogendheden in drio groepep verdeeld kunnen worden: aan de eene zijde Frankrijk, Tsjecho-Slowakije, Griekenland en zelfs 60vjet-Rusland, aan de andere zijde Engeland, Polen en België, die voor een overgangsformule waren, en tenslotte Duitschland en Italië, die zich hadden aaneengesloten om do herziening der verdragen te eischen. Oud-minister-presidont Harriot verklaar de, dat de Hirtenbergcr wapenaffaire het normale verloop heeft en dat het onderzoek wordt voortgezet Ten aanzien van de vlieg tuigleveringen van Italië aan Hongarije stelde Herriot voor, den minister van bui tenlandsche zaken over deze zaak te hoo- ren. De commissie 6loot zich hierbij aan. De Shod af abrieken zullen het groote wapenarsenaal der drie landen worden Londen, 16 Febr (H.N.) De berichten omtrent het nieuwe verdrag tusschen Tsje cho-Slowakije. Roemenie en Zuid-Slavië trekken in hooge mate de belangstelling van de Engelsche pers. De correspondent van de Daily Herald to Genève ziet in hel nieuwe verdrag een der belangrijkste wijzi gingen in de politieke organisatie van Euro pa sedert het sluiten van den vrede, een eersten stap tot verwezenlijking van een Donaubond, welke een groot deel van de vroegere Oostenrijk-Hongaarsche monarchie zal omvatten, uitgebreid met nog andere gebiodsdeelen. Pertinax is van oordeel, dat het nieuwe verdrag, waardoor liet 6edert elf jaar bestaande bondgenootschap tus schen Tsjecho-Slowakije, Roemenië en Zuid Slaviö nog verder ontwikkeld is, als een consolidatie van den togenwoofdigen terri torlalen toestand in Europa beschouwd moet worden. Door het verdrag is een orga nisch cn stabiel politiek gestel van geheel nieuwen aard ontstaan, dat in de eerste plaats een bevestiging van do bestaande grenzen en in de tweede plaats een afweer van Italië's inmenging in aangelegenheden van Zuid-Oost en Centraal Europa ten doel heeft. Voor de Fransche politiek wordt het thans onmogelijk een politieUen druk op Roemenië te oefenen om een non agressie pact met sovjet-Rusland te sluiten. Geen der drie onderteekenaars onderhoudt offl* cieele betrekkingen met de sovjetregeering en'is in de toekomst in 6taat dergelijke be trekkingen té onderhouden zonder toestem ming van de óverige onderteekenaars. Hot is te verwachten, dat de Skodafabrieken het groote wapenarsenaal voor de drie ge noemde landen zullen worden. De clausule, dat ook andere landen tot het verdrag kun nen toetreden, is vooral voor Polen be stemd. De correspondent van de Daily Herald te Rome meldt nog, dat Frankrijk en Zuid-Slavië aan do Italiaansche regee ring te kennen hebben gegeven, dat zij be- réid zijn met Italié onderhandelingen te beginnen voor het sluiten van eèn Fr&nsch- Italiaansch-Zuid-Slavisch verdrag van vriendschap én non-agressie. 9 BrusseJ, 16 Febr. (V. D.) Hedenochtend om 11 uur werd een kabinetsraad gehou den, onder voorzitterschap van De Broque- ville, waarin de door de rcgeeringscrisi6 ontstane toestand werd besproken. Het kabinet besloot, overeenkomstig den wensch van den koning, niet af te treden. B o c k a r s t, 1 6 Febr. (V. D.) Te Boe karest is het volkomen rustig. De orde in de werkplaatsen der spoorwegen, welke voor- loopig tot 19 Februari zijn gesloten, is ge heel hersteld. Ook in de andere vijf spoor wegdistricten van het land is het rustig. Tot nu toe zijn nog geen incidenten uit het binnenland gemeld. Hét aantal arrestaties bedraagt 670. De verdachten zullen terecht staan voor den krijgsraad. Te .Constanza is een Sovjet- Russische koerier gearresteerd, die met be richten op weg was naar Rusland. DE FRANSCH-ITALIAANSCHE BETREKKINGEN. De Jouvenel te Rome on- heusch behandeld? Parijs, 15 Febr. (V.D.) In verhand met de berichten in de Fransche Maden over de onheusche wijze, waarop de nieuwe Fransche ambassadeur Henri de Jouvenel te Rome zou zijn ontvangen, meldt een of ficieus bericht uit Rome, dat De Jouvenel de na zijn aankomst te Rome met de Ita liaansche regeering begonnen onderhan delingen sedertdien regelmatig heeft voortgezet. Tot nog toe heeft deze gcdach- tenwisseling zich beperkt tot een veelzij dige, doch uitsluitend politieke oriëntatie, die van beide zijden geschiedde in een gqest van volledge loyaliteit Fhaenomonologie van het Chris telijk bewustzijn door Prof. Dr. A. II. de Hartog. Uitgevers Mij Holland te Amsterdam. In de zoogenaamde Copcrnlcaanschc om keering van het Theoccntrische tot het anthropocentrlsche van liet objectieve tot het subjectieve, ziet Prof. de II. een verduis tering om lot de wezenlijke beschouwing der Christelijke werkelijkheid te komen. Wij moeten om tot het wezonlljke te ko men. niet slechts en in de lo plaats daar toe komen door het redelijke verstand. Want er is méér. Onze bewustzijnsgesteld- beid veronderstelt zijnsgegevenheid; d.w.z. het Christelijk bewustzijn projecteert zijne- data. of zijns-facto. De monsch .kent of ge looft slechts hetgeen zich in onze bewust- zijnskring aandient. Doch dit botcekent nog niet, dat re geen andere weg zou zijn om tol het „Zijn of zoo-zijn" bewust le worden. Het bewustzijns-transcendento gaat boven of achter het objectief waarneembare uit. Men moet dan deductief van het „zijn" uit gaan, om tot het bewustzijn voort te gaan en aldus het „zijn" te concludeeren (blz 6). Het spreken aangaande hot onbewust en van hot onder- en bovenbewuste, bewijst dat er een tendens is van het individueel béwust zijn om boven zichzelf uit te gaan. Er moet dus een instinctievcn drang zijn van ons béwustzijn om boven zichzelf uit te reiken. Dit uitreiken boven zichzelf kan slechts gebeuren als het individueel phae- nomenoal bewustzijn als zoodanig, niet al leen gegeven, maar tevens gewekt blijkt. Dit gewekt zijn is méér dan het ge- gegeven zijn, want nu is do tendens moge lijk om buiten zichzelf uit, achter zichzelf om ze te peilen. Deze genesis des bewust- zijns, die niet op ervaring berust, is eigen lijk een openbaring. Actualiteit on idealiteit moeten echter samengaan. Wie het leven beleeft kan üc leer bekennen." ITet in dividueel bewustzijn met zijn innerlijke roerselen en ook met zijn uiterlijke gewaar wordingen, waarnemingen, voorstellen, enz. blijkt op te komen uit he verborgene. Het geheelc bock is er op gericht om to bewijzen, dat alzijdig inzicht en diepga&ndo overwegingen aangaande het mcnschclijk bewuste geestesleven alweer aantooncn hoe het Christelijk bewustzijn zijn onaan tastbare waarde voor het gezonde zoowel als zieke zielclovon bewijst. E.S. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie). CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTELLINGS- EN -VACANTIE-KOLONIES. Gcaèhte Redactie, De afdeeling Amersfoort van het Centraal Genootschap voor Kindcrherstellings- en -vacantiekolonies herdacht dezer dagen den dag van haar vijf-en-twintigjarig bestaan. Met groote voldoening kan de afdeeling op deze afgeloopen vijf-entwintig jaren te rug zjen, met groote dankbaarheid mag de bevolking van Amersfoort het werk geden- kón, dat de afdeeling gedurende die jaren heeft verricht. Met alle tóewijding heeft het bestuur en in het bijzonder de heer A. B. van der Klein, tijd, werk en zorg gegeven aan de uitzen ding van liet zwakke en bedreigde kind. 'Slechte hij, die het werk van nabij heeft kunnen gadeslaan, weet hoeveel moeite hit gekost licety om een maximum aantal kin deren te laten profitcercn van het waarlijk- niet groote bedrag, dat voor uitzending he schikbaar was. Slechts hij ook weet, hoeveel zorg het aan het. bestuur thans kost, het aantal kinderen dat uitgezonden wordt, niet te behoeven in te krimpen in een tijd, dat uitzending meer dan ooit reden van bestaan heeft. Ik herhaal het, het bestuur heeft de dank van ons allen verdiend, het heeft ook recht op een uiting van sympathie voor zijn werk Ik hoop en ik verwacht dan ook, dat d<* feestavond, die de afdeeling op Zaterdag.25 Februari in Amicitia organiseert, door zeer talrijken zal worden bezocht, die door hun tegenwoordigheid van hunne instemming zullen doen blijken met de schoone taak, die het Centraal Genootschap zich heeft ge steld cn inet de wijze, waarop het bestuur der afdeeling Amersfoort nu vijf-en-twin tig jaar heeft meegewerkt aan de vervui ling van die taak, die van zoo groote bc- leekenis is voor dc verhooging van het peil der lichamelijke weerstand cn den gezond heid van onze jeugd. Komt 25 Februari in grooten getale naar Amicitia cn toont aldus uwe waardeering. uw dank, uwe sympathie. Dr. M. VAN DER HOEVE, (Dir. v. d. Geneesk. dienst, schoolarts). OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not. Niet Off. 16 Febr. 17 Febr. 12 uur Londen S.543i 8.54 y. Berlijn 59.24 59 05 Parijs 9.75^ 9.7715 Brussel 34.73 34.80 Zurich 48 06 4812 Kopenhagen 38 40 38 30 43 85 43 85 Stockholm 45 70 45.60 New-York 2.49« 2.48 Milaan a 12.77 12.79 Medegedeeld door de Rotterd. Bankvereem*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 9