iïüss Stadsnieuws HET SPORTFONDSENBAD FORTMANN HEHENKAMP Man en vrouw zijn één WOLLEN SOKKEN DE WOLBAAL ELECTR. MODELSLAGERIJ „DE KEI" Radioprogramma WAT ETEN WIJ MORGEN? Teleurstelling over de houding van B. en W., uitgesproken in een protestvergadering Onder voorzitterschap van den heer Ko ren werd Zaterdagmiddag een openbare vergadering gehouden, uitgaande van de N.V. Sportfondsenbad. De heer Koren me moreerde in zijn openingswoord de actie se dert begin Mei 1932 en wees op het succes dier actie. Daaraan was wellicht ook de snelle groei te danken. Hiertoe werkte ook mee het beschikbaar stellen van een stand op de winkelbeurs in de Markthal. Toen er 300 spaarders waren ingeschreven meende het bestuur te zijn, waar het wezen wilde, doch de zaak was en is te veel verpolitiekt In deze vergadering stelt het bestuur zich voor het prae-advies van B. en W. te be- handolen. Het laat bestellon der reeds Vrij dagmiddag ter post bezorgde uitnoodlgingen is misschien een reden, dat er niet zooveel nanwzigen zijn, als men had gehoopt Ook do raadsleden zijn uitgenoodigd, terwijl reeds een adres aan den raad is gezonden. Van het gemeentebestuur is een x'erzoek in gekomen tot een conferentie op Dinsdag middag. Met de rechtscho raadsfractie zal Maandagavond een bespreking plaats heb ben. Daarna behandelde Mr. Bieren broodspot uit Amsterdam het prae-ad vies van B. en W. Spr. wijst er op, dat in acht A negen maanden reeds het vereischte aantal spaarders hier in Amersfoort aan wezig was. Er is gevraagd om een terrein aan den Bisschopsweg, dat in het centrum gelegen is. In verband met het groote enthousiasme in deze gemeente had spr. eerder succes verwacht. Er bleek echter, dat er ook van gemeentewege plannen bestonden voor het stichten van een badinrichting. Dat kan 6pr. niet anders dan toejuichen, omdat het in het belang der zwemsport is. De N.V. Sportfondsen zal zich ook nooit tegen eon dergelijke inrichting verzetten. Jammer is het, dat van gemeentewege den indruk ge vestigd wordt, als zou het eene het andere uitsluiten. En daartegen wil het comité zich verweren. Spr. behandelde daarna het prae-advies van B. en W. De berichten, wel ke B. en W. in hun advies mededeelen, noemt spr. antiek, hetgeen hij o.a. aantoont met Maastricht en Amsterdam. Dat er eerst door dc spaarders 30 000 bijeengebracht moet zijn, is een uiting van wantrouwen in dc spaarders, want als het bedrag er niet is, stelt de N.V. hot beschikbaar. Spr. deelt mede, wat in het laatste adres aan den raad is gezegd. (Zie ons blad van Zaterdag j.l. Red. A.D.). Alle acties tegen het bad Birkhoven zijn geheel buiten ons omgegaan, zegt spr Het lijkt er op, alsof B. en W. aan hot bad Birk hoven den voorrang willen geven. Spr. zet daarna uiteen, waarom men hier met een aantal spaarders van 300 kan volstaan. Dat is een peillood naar de behoefte en een waarborg voor de exploitatie zonder tekort Het grieft 6pr., dat B. en W. zonder eenig motief het vereischte aantal spaarders van 300 op 450 heeft gebracht. Debat. De heer C. Ruitonberg is blij, dat hij in deze actie geen agitatie ziet tegen het plan-Birkhoven. Hot spijt spr. dat de eisch van het gemeentebestuur is opgevoerd tot 450 spaarders. Spr. hoopt, dat ook het col lege van B. en W. van dien eisch een be langrijk aantal zal laten vallen. Mevr. Onvlee wil een motie van afkeu ring over het advies van B. en W. Daartoe werd besloten en do motie luidt als volgt: De openbare vergadering van de afdceling Amersfoort der N.V. Sportfondsen, gehou den in De Valk op Za.e»». -»aag 18 Fe bruari 1933, kennis genomen hebbende van het stand punt van Burg. en Weth. van Amersfoort, gehoord de uiteenzetting van den inleider, mr. Bierenbroodspot, algemeen leider der N.V. Sportfondsen, spreekt haar teleurstelling uit over het uitgebrachte prae-advies \*an B. en W. op het door do Sportfondsen ingezonden adres, is van meening, dat de stichting van een overdekte annex open zweminrichting ook in Amersfoort wenschelijk is, en het zeker mogelijk is op de voorwaar den door N.V. Sportfondsen aangeboden tot stichting over te gaan. doet een beroep op B. en W. en op den raad om zoodanige voorwaarden te stellen dat zoo spoedig mogelijk tot stichting van een overdekte annex open zweminrichting kan worden overgegaan. De motie werd met algemeene stemmen aangenomen. Daarna wees de heer Bierenbroodspot nog op het groote sociaal hygiënische nut eener overdekte zweminrichting: het kunnen zwemmen gedurende het geheele jaar; be vordering van het leeren zwemmen door schoolzwemmen; het nut van de combinatie overdekt-open. Bij de rondvraag gaf do heer Kortland nog het advies om een terrein in de ge meente Hoogland dicht bij onze gemeente te zoeken; indien de raad halsstarrig mocht blijven. Dat zal overwogen worden. Hot standpunt der Reddingsbrigade. In de Vrijdag gehouden vergadering der Amersfoortsche Reddingsbrigade is even eens een motie aangenomen, waarin de sym pathie voor de plannen der N.V. Sportfond sen wordt uitgedrukt en waarin de wensch wordt uitgesproken, dat de gemeente dit op hechten grondslag rustende particulier Ini tiatief zal steunen. De Staatkundig Goref. Partij, afd. Amers- heeft een adres aan den raad gezon den, waarin op principieel© gronden wordt aangedrongen om ook het nieuwe plan voor het bad-Birkhoven niet goed te keuren. BEKENDMAKING Burgemeesteh en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat bij vonnis van het Kantongerecht te Amersfoort van 5 Januari 1933 is veroordeeld Willem Barfuss melkverkooper, wonènde Fr. Halsstraat, tot 3.boete subs, één dag hechtenis wegens te Amersfoort waren verkoopend welke niet voldoen aan dc eischen gosteld krach tens de Warenwet, n.l. het op den open baren weg voor den verkoop aan verbrui kers op andere wijze ontnemen van melk aan het vaatwerk, dan door middel van kranen. Amersfoort, 13 Februari 1933. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers boven de 18 Jaar. 2 dagmeisjes, 3 dienstboden. 1 huishoud ster. 1 keukenmeisje, 1 machinale houtbe werker halfwas, 1 naaister, Beneden de 18 Jaar. 2 leerl. beh. stoffoerders, 1 leerl. schilder. 1 magazijnjongen, 1 aank. kantoorbediende 3 dagmeisjes, Aanbiedingen van werkzoekenden. Boven do 18 jaar: 9 Autogeenlasschers, 6 automonteurs, 3 banket cn broodbakkers, 2 banketbakkers, 17 bankwerkers. 5 behangers-stoffeerders. 2 betonwerkers, 2 bierbottelaais, 2 bloemisten 4 boekbinders, 7 boekdrukkers, 3 boekhou ders, 3 bouwk. opzichters, 5 broodbakkers, 1 buffetjuffrouw, 31 chauffeurs, 2 chocola- dewerkers, 1 colporteur, 2 dagmeisjes-depot houders, 5 dienstboden, 11 electriciens, 2 electr. lasschers, 1 emballeur, 2 expeditie knechten 42 fabrieksarbeiders, 4 fabrieks meisjes, 1 framebouwer, 2 framevfjIers, 1 graniet-schuurder, 77 grondwerkers, 2 hoef smeden, 1 huotdraaier, 4 huishoudsters, 1 huisknecht, 4 hulp in de huishoding, 3 in casseerders, 5 inpakkers, 1 instrument maker, 25 kantoorbedienden (mann.), 7 kantoorbedienden (vrouw.), 11 kantoor werksters, 2 kappersbedienden, 9 kellners. 5 betonvlechters, 2 glazenw., 4 olieslagers, 2 fabriekstimmerlieden, 1 autobekleeder, 1 electr. techniker, 1 ketelmaker, 1 kottoraar, 1 kistenmaker, 9 kleermakers, 2 klinkers, 4 koks, 1 koperslager, 1 kookster, 3 kruide niersbedienden, 12 letterzetters, 2 lompen- sorteerders, 9 loodgieters, 5 loopknechts, 1S3 losse arbeiders, 11 machinale houtbewerkers 13 machino-bankwerkers, 1 machinist, 7 magazijnknechts, 2 magazijnmeesters, 7 rtio- taaldraaiers, 2 metaalfraisers, 4 metaalslij pers, 1 metaalstamper, 31 metselaars, 5 rneu- belbeitsers, 16 meubelmakers, 3 meubelstof feerders, 1 motorschipper, 8 naaisters, 47 op- perlide^i 3 pakhuisknechten, 1 papierbewor leer, 1 pianostemmer, 6 plaatwerkers, 1 pijp- legger, 3 radio-monteurs, 6 reizigers, 5 rij wielherstellers, 3 rijwiellakkers, 2 rijwiel- monteurs, 5 scheerders (textiel) 1 medaille maker, 1 zilverslijper, 1 bedrijfsleider, 1 ban- deroleerder, 1 chef sigarenfabriek, 1 acqui siteur, 1 filiaalhouder. 95 schilders (huis), 3 schilsters, 5 schoenmakers. 25 sigarenma kers, 1 sigarensorteerder. 8 smeden, 1 sla ger, 2 soldeerders, 1 spoeler, 2 steenhouwers, steno-typisten, 1 stoker. 19 straatmakers. 9 straatmakers-handlangers, 25 stucadoors, 3 suiker-werkers, S tabaksbewerkers. 1 tex tielarbeider, SI timmerlieden, 11 tuinlieden, 6 veldarbeiders, 1 venster, 2 verfspuiters, J verver, 6 verwarming-monteurs, 1 verwar- mings-techn., 1 viltbewerker, voegers, 12 voerlieden, 1 vuurworker, 3 wafelbakkers. 4 wagenmakers, 1 warmoezier, 2 waxchkn., 13 werkvrouwen, 38 wevers, 5 winkclbcdien den, 7 winkeljuffrouwen, 2 zadelmokers, 2 zilversm., 1 verkooper, 1 schipper, 1 stuur man, 26 havenarbeiders, 1 expeditiechef, 1 bouwk. teekenaar, 1 meubelteekenaar, 1 tee kenaar Centr. Verw., 1 verkoopster, 2 ver pleegsters. Boneden de 18 jaar: 1 Banketbakker, 1 behanger-stoffeerder, 1 dagmeisje, 2 electriciens, 7 fabrieksarbei ders. 6 fabrieksmeisjes, 1 gas- en waterfitter- 2 kappersbedienden. 2 verw. monteurs, 1 bloenikwccker. 1 kok, 1 loopmeisje, 5 losse arbeiders, 1 metselaar, 4 meubelmakers, 1 meubelstoffeerder. 3 monteurs auto. 4 rij wiclherstellers. 7 schilders (huis). 1 schoen maker, 2 straatmakers. 3 timmerlieden, 1 wagenmaker, 1 winkelbediende, 1 winkel juffrouw. Voor aanvragen om werkkrachten door patroons, woonachtig buiten de Gemeente, raadplege men de opgave op de stads-aan- plakplaatsen. AANRIJDING. Op den Weverssingel is een wielrijder, doordat hij met de pedaal van zijn fiets tegen een trottoirband kwam, gevallen. F.en zeswielige vrachtauto, welke van tegen overgestelde richting kwam, kon door krachtig remmen een ernstig ongeval ver mijden, evenwel niet zonder het rijwiel- zwaar te beschadigen. De wielrijder kreeg een wonde aan de hiel. Na door een me dicus voorloopig te zijn behandeld is de man per auto naar zijn woning overge bracht. Een mand met vleesch, welke op de fiets was bevestigd, ging gedeeltelijk verloren. VEREENIGING HOOST EN WEST". Lezing met lichtbeelden. De plaatselijke afdeeling der vereeniging „Oost en West" houdt op Dinsdag 28 Fe bruari a-s. in den foyer van „Amicitia" een bijeenkomat., waarin dr. P. K. Dros- saart Lulofs een lezing met lichtbeelden zal geven over: „Een en ander uit de ge schiedenis der Kina". Jaarvergadering en lezing op Woensdag 22 Februari. De jaarvergadering der bovengenoemde vereeniging zal e s. Woensdag 22 Februari in restaurant „Prlnoess" plaats vinden. Na afloop zal de heer J. Hogewind, oud-luite- nant-kolonel bij het Xed.-Ind. leger, een causerie houden over het onderwerp: „Pa trouille-ervaringen in Nederlandsch-Indië". wolvlok somnus opmaken, repareeren,bUvullen door vakmenschen In een dag. Vraagt prijsopgave. LANGESTRAAT 63 HL 88 R.K. VERKENNERSWERK. Zoo wordt het Padvinden genoemd bij dit onderdeel der Roomsche jeugdorganisa tie. Het is eon werk, dat onder goede lei ding bijzonder is geschikt voor karakter vorming. Het verkennerswerk is parochiaal cn zoo bezitten reeds drie der parochies een vor- kennersgroep met welpen als adspiranten. Men kent de technlsclio woorden cn bena mingen bij de Padvinderij en zoo lazen wc heden Zondag de opschriften wolvon, kievi ten enz. bij het doorloopen van den onder bouw der St Ansfriduskerk op den Berg, gebouwd op hellend terrein, zoodat aan do achterzijde een soustorrain ontstond. Voor heen was dit als pastorie in gebruik; thans is het beschikbaar voor dit jeugdwork. Fijne localüoit voor Verkenners; het in stconen platen afdalend voetpad brengt al in do stemming. Een fijn werk tevens in deze parochie, waar men bosch cn bei niet heeft op te zoeken maar naast do deur bezit. Zondag hadden de Welpen een tentoon stelling van hun winterwerk op de Maan dagavonden in Nov., Dec., Jan. en Febr. Dezo welpenhorde staat onder leiding der dames M. en H. Letschert. Klinkt het woord welpenhorde reeds echt woudachtig, nog meer doen het dc titels deze jongo dames, do Akeela en dc Baghee ra, hetwelk wil zeggen do wijzo wolf en de tijger. Het werk der winteravonden voor deze jongens was het figuurzagen. Men kon hier bezien, bewonderen en koopen, briefbewaar- ders, lijstjes, krantenhangers, schemer lampjes enz. Het karakter van het hou den van het work in eigen kring kwam uit in een twoctal Kerststalletjes. Voor een gezin waarvoor het zoontjo er zoo een ge maakt heeft, staat het boven al het fraaie, dat hiervan in winkels te koopen valt. Het zelfde fijne als voorzit bij de Volkstuintjes; het zelf gemaakte, het zelf gekweekte vormt het slottablcau van een lange film van genieten. HERSTELLINGSOORDVER. „VILLANDRY". Een propaganda-Ieestavond. De afdeeling Amersfoort van bovenge noemde herstellingsoordveroeniging van Spoorwegpersoneel belegt op Zaterdag 11 Maart a.s. een propaganda-foestavond in de zaal van „d'Oranjeboom" aan den Leusder- weg. Medewerking verleent het duo Maupie en Joanita de Vries en een orchest onder leiding van den heer Frits Glotsbach. Een H.B.-lid zal als spreker optreden, terwijl een bal dezen avond zal besluiten. ROTTERDAMSCHE LLOYD RAPIDE. Do agent van den Rotterdamschen Lloyd alhier deelt mede dat het ms. „Baloeran" Dinsdag 21 Februari des morgens 7 uur te Marseille wordt verwacht. De aansluitende Lloyd Rapide zal dan, onvoorziene omstan digheden voorbehouden. Woensdag 22 Fe bruari a.s. te 7.16 te Roosendaal, te 8.51 te Rotterdam D.P. en te 9.28 to Den Haag H.S.M. aankomen. KAMER VAN KOOPHANDEL. Vorgadering op Vrijdag 24 Februari a.s. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Geldersche Vallei zal a.s. Vrijdag- raiddag 24 Februari in vergadering bijeen komen. PLAKKATEN VERNIETIGD. Door onbekenden zijn op verschillende plaatsen in onze stad plakkaten aange plakt waarop de bevolking tot revolution- naire daden wordt aangespoord ingeval de muiters van De Zever» Provinciën worden veroordeeld. Deze opruiende biljetten zijn door de gemeentereiniging vernietigd. De aanspoorders tot deze daden zijn zoo flink geweest niet op het biljet te vermelden van welke bepaalde groep of partij deze ano nieme opruicrij uitgaat. Strijden met open vizier schijnt ook al tot het verleden te behooren! Zwart, Effen kleuren en Fantasie Prima kwaliteiten 49 Cent ARNH.STRAAT 26a Amersfoort BURGERLIJKE STAND IS F.trraart Geboren Eveline Hendriks, d. v. Jen Schuin en Evertje van de Beek; Martin Albert, z. v. Adolf Kiene en Heintje Jansen; Arend, z. v. Jacob van Eijken en Hen drik Gijsbcrta IJzerman. RUNDERsoepcomplet a 50 cent KALFSsoepcomplet a 75 cent malsche biefstuk 70 ct p. pd. TeL 715. Utrachtschestraat Dagel ij ks City Theater, Westeingel 7. Vertoonin® van .Joh will nicht wissen wer du bist," Rembrandt Theater, Langestraau Verioo oing van „City-lights" en „Het geheim van dc Rue Morgue." Museum Fléhite. Westsingel. (Ultgezon dord des Zondags). Theosofische Bibliotheek, Gebouw Thees. Vereeniging, Regentesselaan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Vredesbibliotheek, Arnhemscheweg 50 Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23 20 Febr. Pallas Athcnescbool. Voortzet ting lezing van den heer Kees Boeke. 8 uur. 20 Febr. Dc Valk. Openbaro vorgadering S.D.A.P. en A.B.B. Sprekers G. J. Zwert- brock en N Vijlbrief ovor „Waar gaan wij heen 8 uur. 21 Febr. Reraonstr. Kerk. Wagner-herden king; Evert Miederua (tenor) en G. v. d Burg (organist). 8 uur. 21 Febr. Eben Haözer. Ned. Worklioien verbond „Patrimonium." Lezing dr. Joh. II. Scheurcr ovor„Het Fascisme." 8 uur. 21 en 22 Febr. Amicitia. Bazar Vrtjzin nig Hervormden. 22 Febr. Do Valk. Feestavond Pljperscorps C. J. V. V. 7% uur. 22 Febr. Restaurant Princess. Jaarverga dering Vereeniging „Oost en West" (na af loop: Causerie van den heer J. Hogewind over: „Patrouille-ervaringen In Nedorl.-In- dié"). 8 uur. 23 Febr. De Valk. Vortooning film Olym pische Spelen door luitenant Pahud de Mor tanges voor do voetbalvereeniging ,.H V C.' 23 en 24 Febr. Amicitia. 't Nut, School bioscoop. 24 Febr. Restaurant „Princess." Jaarver gadering A. B. v. L. O. 8 uur. 2t Febr. Amicitia. Zangavond Arnold Spoel ten bate van „Zandbergen." 8 uur. 25 Febr. Amicitia. Liefdadigheidsuitvoe ring Kindervacantiekolonio. Opvoering vaD „Met Plezier." 8 uur. 25 Febr. De Valk. Bal Masqué. 0 uur. 28 Febr. t/m. 2 Maart. Dc Valk. Optreden van dr. Caligari. 28 Febr. Foyer Amicitia. Ver. „Oost en West". Lezing met lichtbeelden door dr. P. K. Drossaart Lulofs over: „Een en ander uit de geschiedenis der Kina". 8 uur. 1 Maart. Amicitia. Nederl. Tooneel voor Kinderen. Opvoering van „Bruintje Beer.' 2 uur n.m. I Maart. Toonzaal Sierkunst. Vrije Peil gieuse Gemeenschap. Lezing A. R. de J« n? (doelmenschen en wegmenschen). 8J4 uur 3 Maart. Markthal. Openbaro vergadering Nat. Boeren-, Tuinders- en Middenstands- partij, spreker do heer A. Braat. 7ys uur 3 Maart. Amicitia. Jubileumuitvoeung A.G.V. „Victoria". 8 uur n.m. 4 Maart. Amicitia. Soirée L. E. A. 419 Maart de Potb. Amcrsf. Kunstkring Tentoonstelling van schilderijen van Jan Sluytcrs. 6 Maart. De Valk. Filmvoorstelling der Vereeniging „Het Hoogeland." 7 t'm. 9 Maart. Markthal. Lichtenberg bazar. 8 Maart Amicitia. Uitvoering Chr. Gym nastiekveneniging „Jahn." 8 uur. 8 Maart. Volksgebouw. Cursusvergadering J.G.O.B. Inleider Jaap v. Praag over: „Ge weid of geweldloosheid". 8 uur. 9 Maart. De Valk. Kindervoorstelling A. G. V. „Excelsior." 9 Maart Amicitia. N.V. Het Schouwtoo- neel. opvoering van „De eerlijke vinder." 8 uur. 10 Maart Amicitia. Amersf. Kunstkring Concert Utrechtsch Stedelijk Orkest 8 uur. II Maart De Valk. Feestavond Friesche Club. 8 uur. Dinsdag 21 Februari. Hilversum. A. V. R. O. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Orgelconcert door Frans Hasselaar. Willy Kater, viool. R. V. U. 11.00 De verzorging van onze Zuigelin gen. Lezing van Zuster F. Meyboom, A. V. R. O. 11.30 Voortzetting orgelconcert 12.00 Tijdsein. 12 01 Lunchconcert door het ensemble Rentmeester. 2.15 Rustpoos zender. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Knipcursus door mevr. Ida do Leeuw van Rees 4.00 Pianorecital door Rle Boute. 4.30 Radio-kinderkoorzang onder leiding van Jacob Hamel. 5.00 Voor klsinere kinderen, door mevr. Antoinette van Dijk. V P. R. O. 5.S0 Jeugdhalfuur. Menschen in den Bij bal. 17e voordracht: Daniël. Spreker: Ds. B. J. Aris, Amsterdam. A. V. R. O. 6.00 Gramofoonmuziek. R. V. U, Voor do koffietafel. Gebakken kalfslever. Voor do middagtafel. Bloemkoolsoep. Koude ossenhaas (rest). Bloemkool mot kerriesaus. Warme kabinetspudding. Bereiding. 101 gr. zachte biscuits, 175 gr. bitterkoekjes, 30 gr. suiker. 50 gr. krenten, 50 gr. rozijnen, 25 gr. snippors, wat ge raspte citroenschil, 3 eieren, 45 gr. suiker, 3 d.L. melk. Smeer oen warmen puddingvorm In met boter. Snijd 100 gr. zuctate biscuits gelijk en plaats ze tegon den wand van den vorm Bedek ook den bodem met lango biscuits9tukjes. Maak vervolgens een mongsol van de verkruimelde bitterkoekjes, de 30 gr. sui ker, do gewasschen krenton, rozfjnon en sntppors en dc geraspte citroenschil. Vul den vorm met dit mongsol. Klop de eieren, vermeng zo mot de 45 gr. suiker en de melk on giet dit uit over het puddlngrncngsel. Sluit den vorm on kook hem l'/s uur au bain Mnrie. Laat de pud ding even geopend opdrogon bij den open oven en geeft er warmo saus bij. in hun lof ovor „Zij"-crêmc. Zij is inderdaad even onmisbaar voor do verzorging van huid en teint der vrouw, als voor den man dio op pijnloos, spiegelglad en onborispclijk scheren gesteld is. In prijzen van 20-73 ct. 6.30 Kinderpsychologie. Cursus to geven door Dr. Tb. van Scholvcn. A. V. R. O. 7.00 Cello-rccital door Raphael Lanes. Aan den vleugel Egbert Veen. 7.30 Engelscho les voor beginnenden door Fred Fry. 8.00 Tijdsein. 8.01 Nieuwsberichten Vaz Dias. 8.05 A.V.R.O. Opera-uitzendingen. Operas concert door lcdon van de N.V. Italiaan- sche Opera onder leiding van Vincenzo Marini. Solisten: Sara Scuderi, sopraan; Rhca Toniolo, mezzo-sopraan; Piotro Ma* riotto, tenor; Antnnore Fcali, bariton; Da- rio Caselli, bas. Het omroeporkest. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.15 Voortzetting opera-concert» 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Kovace Lajos cn zijn orkest. Re* freinzang: Bob Scholte 1100 Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.10 Kovacs Lajos. 12.00 Tijdsein cn sluiting. Huizen. K. R. O. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonmuziek. 1130 Godsdionstig halfuurtje dopr Pas< toor L. H. Perquin. 12.00 Tijdsein. 12.01 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-ecxlet o.l.v. Piet Lustenhouwor. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.15 Voortzetting Lunchooncert. I.45 Verzorging van den zender. 2.00 Middenstandscursus. „Do moderne zakenman", door J. G. van Neerven. 2.35 Causerie voor de vrouwen. Honden verzorging, door mevr. L. X. C. Nobbc— Lavialle. 3.00 Modecursus. Knippen en naaien voor beginnenden. 3.30 Opleiding coupeuse voor gevorder den en hoodenmaken, H. I. R. O. 4.00 Uitzending van do Nedcrlandscbo Vereeniging tot bescherming van dieren. Lezing door Ritmeester G A. do Stoj>- pelaar. Onderwerp Over de Dierenbescher* ming in Indiö cn Nederland 4.35 Uitzending voor de Nederl. Vereen, van Spiritisten Harmonia. Lezing door jhr. Felix Ortt. Onderwerp: liet Spiritisme. K. R. O. 5.10 Do ontwikkeling der moderne viooN sonate (II) door Louise van Wijngaarden, viool; Jan Ligtelijn, piano. Muzikale toe lichting Willy d'Ablaing. 6.30 Esperanto-cursus. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.10 Opvoeding en geestelijke gezond heid (I.) door Dr. L. H. M Berger. 7.30 Politieberichten. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Het K.R.O.-orkest o.l.v. J-oban Ger-< ritsen. 8.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.35 Plano-Recital door Willem Andries* 6en Brahmsprogramrna. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.15 Solistenconcort door het K.R.O.-Or- kest o.l.v. Joban Gerritsen m.m.v. Willem Andriessen 10 00 Gramofoonmuziek. 10.15 Populair programma door het K.R.O. orkest o.l.v. Johan Gerritsen. II.0" Gramofoonmuziek. 11.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. OMREKENINGSKOERSEN. .J Off Not Niet Off. 18 Febr. 20 Febr. 12 uur Londen o o 8.54% 8.54 Berlijn o 59.24 59.23 Parijs 9.78 977% Brussel 34 77 34.76 Zurich o 4811 <>815 Kopenhagen 3830 3830 Oslo e o o o o 43 90 43 90 Stockholm o o e a e 45 50 4535 New York «0000 2.49 2.48 Milaan 12.71 12.75 Medegedeeld door de Rotterd. Bankvtr**£

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 3