JAPAN BREEKT MET DEN VOLKENBOND „WAAR GAAN WIJ HEEN?" PALLAS ATHENE SCHOOL GOUDEN ZAKEN JUBILEUM WOLLEN SOKKEN DE WOLBAAL Seroi-officieel wordt medegedeeld, dat de Japansche keizer de politiek van den mi nister van buiUnlandscho zaken, Oesjida, volkomen heeft goedgekeurd. Ook de mili taire maatregelen tegen de provincio Je hol zijn door den kciz°r goedgekeurd. BBCtesjida he.eft tegenover persvertegen woordigers verklaard, dat het kabinet unaniem het besluit der regeling heeft goedgekeurd met betrekking tot Japan's politiek t.a.v. den Volkenbond. De Japansche gedelegeerde te Genève, Matsoeoka, zou gemachtigd zijn mede te deelen, dat J_apan zich met inachtneming van een termijn van twee jaar uit den Vol kenbond -zal terugtrekken Aan de ontwa peningsconferentie wil Japan» naar ver luidt, ook verder deelnemen, terwijl Japan zich ook stipt aan de verdragen van Washington en Londen zal houden. Zooals bekend, komt do vergadering van den Volkenbond hedenmiddag bijeen voor de laatste beraadslagingen over het Chineesch Japansche conflict. Paul Boncour zal daar bij tegenwoordig zijn, daar hij vanavond uit Parijs naar Genève vertrokken is. Gevechten in JehoL Tokio, 21 Febr. (V.D.) Het eerste groo- te gevecht aan het front in do provincie Jehol is volgens een Japansch bericht gis teravond te Töjaoyang begonnen De Chi- neezen zouden den aanval op het Japan sche garnizoen hebben geopend. Tsjaoyang ligt ongeveer 80 K.M. ten N.W van Tsjin- tsjau, waar de 29e Chineescho brigade se dert Zaterdag gestationncerd is. St Londen, 21 Febr (V.D.) Van betrouw bare. zijde vernoemt men uit Genève, dat blijkens in den afgeloopen nacht aldaar ontvangen berichten, Japansche en Mand- ejacrijschctroepen ter sterkte van 30.000 man de gevechten tegen de Chincesche troepen nabij Kailoe in de provincio Jehol hebben geopend. P e i p I n g, 21 Febr. (V.D.) Volgens In het militaire hoofdkwartier van dc Chinee- sche troepen te Peiping ontvangen berich ten zouden Chineesche vrijwilligers do stad Tsingtsjau hebben bezet, na een ge vecht met Japansche troepen, lie op dc vlucht sloegen en thans door do Chinee zen worden achtervolgd. Hieruit leidt men af, dat de Chineesche vrijwilligers hun ge bruikelijke guerilla-methoden vTgen en Tsjingtsjau slechts zijn binnengevallen, om rle stad na eenigen tijd weer te verlaten. Chincesche vrijwilligers zouden het garni zoen te Tsjinsji, een kleine vesting in het Hoengloe-gebergte, hebben omsingeld. Tokio, 21 Febr. (V.D.) Van officieéle zijde in Japan verzekert men nogmaals," dat de-berichten-uit Genève oveF hot uit treden Van 'X&pnh uit 'den Volkenbond en de cfa't \vap éhings-conferenTi?T niet juitft zijn Dc Japansche delegatie heeft dergelijke in structies niet ontvangen. De positie van Japan "tegenover den Volkenbond is vast gelegd door het kabinetsbesluit van 17 Fe bruari j.l. Wijzigingen hierin zijn niet aan gebracht.' 1 De Chineezen zullen rich met alle kracht tegen de Japanners verweren. P o i p i n g, 21 Febr. (V.D.) De leider der [provinciale regeering van Jehol, generaal Tajoelin, heeft een rede gehouden, waarin [bij verklaarde, dat dc Chineezen zich met alle kracht tegen het Japansch Mandsjoe- [rijsche offensief in Jehoi zullen verzetten. In geval van nood zouden niet alleen de Chineezen zich uit dc provincie .terugtrek ken, zij zouden van te voren de. geheele provincie tot een grooto woestenij maken. Tajoelin verklaarde tenslotte, dat de mili taire organisatie in de provincie Jehol so- liede genoeg was, om de provincie Jehol te kunnen verdedigen. DE MALVERSATIES TE LEIDEN. Verdichte tot 2 jaar veroordeeld. De Haagscho rechtbank heeft hedenmor gen vonnis gewezen in de zaak tegen den gewezen regent-penningmeester van het Israëlietische wees- en doorgangshuis te Leiden, E. V., tegen wie door het O. M. we gens verduistering van een bedrag van on geveer 100.000 ten nadeele van genoem de instelling 3 jaar gevangenisstraf is ge- eiscfet, Dè rechtbank verklaarde verdachte schuldig en veroordeelde hem deswege tot twee jaar gevangenisstraf. KENNISGEVING Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend dat bij vonnis van het Kantongerecht te Amersfoort d.d. 29 December 1032 is veroordeeld Elizabeth Sibbing, koopvrouw, wonende te Utrcrht, Boomstraat 36, tot 40.— boete subs 5 da gen hechtenis wegens te Amersfoort wa ren verkoopen, welke niet voldoen aan de eischen, gesteld krachtens de Warenwet met uitzondering van art. 16 dier wet. Overtreden was art» 1 van het eierenbe- sluit. (verkoop van geconserveerde oieren voor versche). ZANGAVOND ARNOLD SPOEL. Uitgesteld. In Verband met de uitvoering op 25 Fe bruari (en bate van de kinderherstellings- en vacantiekolonies, is de zangavond van Arnold Spoel, die op 24 dezer ten bate van „Zandbergen" zou worden gegeven, tot na der bericht uitgesteld, EEN KUNSTIJSBAAN? Oprlchtingsplannen. Nr.sr w~ vernemen gaan in onze gemeen te stemmen op om te komen tot de oprich ting van een ijspaleis of een kunstijsbaan. Rnkelo stadgenooten hebben reeds onder linge besprekingen gevoerd om tot verdere uitvoering van deze plannen te komen. Openbare vergaderingen van A.B.B. en S.D.A.P. gisteravond in „de Valken „de Keizerskroon De heeren Zwertbroek en Vyibrief spreken Gisteravond had in „de Valk" een vergade ring plaats, uitgeschreven door den Plaatse lijken Raad uit A. B. B. en S. D. A. P., waarin de heeren N. Vijlbricf uit 's-Gravenhage en G. .J. Zwertbroek, lid van het Partijbestuur en secretaris van de V. A. R. A., uit Laren, het onderwerp: „Waar gaan wij heen?" be handelden. Voor deze vergadering viel een dusdanige belangstelling te constateeren, dat men in allerijl ook beslag op „de Keizerskroon" moest leggen om allen een plaatjes te bie den. Bcido sprekers hebben zoowel in „de Valk" als in „de Keizerskroon" het woord gevoerd. In ,de Valk" berustte do leiding bij den heer J. W. Polder, die bij ontstentenis van den heer A. v. Wijngaarden, een kort inlei dend woord sprak. Rede van den heer Vijlbricf. Men is in zoo'n groote getale hier samen gekomen om uiting te geven aan de gevoe lens, om te protesteeren tegen het optreden der Regeering inzake het gebeurde bij „Dc Zeven Provinciën". Wat daar gebeurd is, wordt als muiterij gezien; men heeft het ook een greep naar de macht genoemd. Maai niets van dat alles is waar; had men wer kelijk oppositie willen voeren, dan zou het goed mogelijk geweest zijn om naar Japan of Engelsch-Indië te varen. Het is echter niets anders geweest dan een protest tegen do aangekondigde salariskorting dd. 21 Ja nuari j.l. De Regecring is naar sprekers oordeel het hoofd kwijt geraakt en nam de scherp ste maatregelen tegen eigen onderdanen. Ook al wordt het wel pntkend, -tóch moet uit een door spreker voorgelezen technische ver klaring als vaststaand worden aangenomen, dat het treffen geheel bewust is geschied. Dc -heer Vijlbricf geeft toe, dat rauiteri* iiiët ongestraft kan blijven, maar toch moet hier gevraagd worden, waarom geen andere methode gevolgd werd. Want zeer goed zou liet toch anders hebben gekund! In scherpe bewoordingen en aan dc hand van verschillende cijfers wordt ge wezen* op de lage looncn, die den inlanders tendeel vallen. Ook ten aanzien van het onderwijs is de Regcering, naar het inzicht van spreker, sterk tekort gekomen. De behar tiging van de volksgezondheid wordt in on voldoende mate in het oög gehouden. Critick wordt o.a. ook uitgeoefend op do belasting heffing. In groote trekken wordt dan de groei van het politieke leven in Indic ge schetst. De Nedcrlandsche arbeidersklasse zal zich voor de bevrijding der inlanders hebben te beijveren, alleen dan kan voor hen en vopr do Nedcrlandsche arbeiders een andere en betere maatschappij gesticht worden. ■De heer Zwertbroek bespreekt do huidige kapitalistische maatschappij. De heer Zwertbroek wenscht de aandacht van de aanwezigen te vestigen op de huidige kapitalistische maatschappij en wat rr.cn van een regeering als thans, in de toekomst te venvachten heeft. Vandaar dat er gespro ken zal worden over de vraag. „Waar gaan wij heen?" Alom ontmoeten wij een tergende crisis. Het aantal wcrkloozcn in ons landje is thans gestegen tot 350.000, tenvijl dit aantal '0.000.000 over de geheele wereld bedraagt. Velen kunnen hun kinderen niet datgeno bieden, wat die kinderen noodig hebben. Nog erger is het, dat er ook zooveel jonge men- schen bij de werkloosheid betrokkxen zijn, die in hun latei; leven deze zware periode altijd zullen blijven gevoelen; ja, ook het grootste deel der waarde van hun geheele leven verloren zullen hebben. Het is dan ook dringend noodzakelijk, dat de productie aan de gemeenschap zal korncn en daarvoor is noodig dc sociaal-democratie. Vcrvplgens behandelde de heer Zwertbroek het ontstaan van het Nationaal Socialisme en den invloed, die daarvan uitgaat Aan het einde der vergadering werd een motie met algemeene stemmen aangenomen, waarin geprotesteerd wordt tegen de jong ste regeeringsdaden inzake het optreden bij „De Zeven Provinciën" en de arbeidersklasse opgewekt wordt tot steun aan dc arbeiders klasse bij de a.s. verkiezingen. Rest ons nog te vermelden, dat een der aanwezigen met den heer Zwertbroek in de bat ging en verder dat zich tijdens de pauze iemand aanmeldde, die gaarne zou zien, dat over het gebeurde op „De Zeven Provinciën" een debatvergadering werd belegd. EXAMENS. Geslaagd voor het examen costumlère de dames: A. Fremouw, N. Ribbens, M. Wij- nands, J. v. Burken, C. Oosterveld. F. v. d. Linden, H. Lafnbrechts, R. Rijnders. Geslaagd voor het examen coupeuse: de dames R. Gaastra en W. Kramer. Kees Boeke vervolgt zijn lezing over nieuwe leerwijzen en leermiddelen Gisteravond hield de heer Kees Boeke uit Bilthoven zijn tweedo voordracht voor de Schoolverecniging „Pallas Athene" in het schoolgebouw aan de Hcinsiuslaan. De heer Bolt herinnerde aan de eerste bij eenkomst, waarin Kees Boeke gesproken heeft over den achtergrond van het nicuwo onderwerp. Ook zijn verschillende nieuwo leermiddelen besproken en uit de vergade ring kwam toen het verzoek een tweede bij eenkomst te beleggen, ten einde verschillen de vragen te behandelen. Een der aanwezigen vroeg hoe de school van Kees Boeke gefinancierd wordt zonder geld. Een ander zei, dat de heer Boeke gezegd heeft, dat het onderwijs niet ten koste mag gaan van de school. Vfpger wil graag iets meer hooren omtrent dë praktische uitwer king daarvan. Een damo vraagt of het aantal 40 leerlin gen op dc school een psychologische bedoe ling heeft. Dc vierde vraag, welke naar voren wordt gebracht is: Zal het kind, dat op zoo'n ideale school is, in do maatschappij komende niet een koude douche ontvangen? Weer een ander wijst er op, dat do lieer Boeke de ouders voor een keuzo heeft ge steld. Wat wil je met je kind, den weg naai den hemel of don weg naar de hel. Verlangt de ouder een andere richting dan van de tegenwoordige maatschappij. Maar die vraag mag niet gesteld worden, er is een mfddon- weg. Wanneer spr. moet kiezen tusschen een openbare school en de school van den heer Bolt, dan kiest hij de school van den heer Bolt. Maar bij keuze tusschen de 9chool van den heer Boeke en dc openbaro school, kiest hij de openbare. Want een kind dat van zoo'n ideale school komt, komt op de mid delb. school tusschen de kinderen der open bare scholen, die hard en wreed kunnen zijn. De Sturm- und Drangperiode wordt dan verlegd naar den 12-jarigcn leeftijd en spr vreest dat het kind daarbij zal ten onder gaan. Een volgende vraag is, tot welken leeftijd gaat de school van den heer Boeke. Daarop aansluitende vraagt een ander hoo ver de leerlingen dan zijn en op welken leef tijd. Is het de bedoeling dat de kinderen later studeeren of dat ze het er maar bij laten? Als- men hot kind niet den weg opent voor een universitaire studieraat men het toch "óók veel missen. Een ander vraagt of het niet de bedoeling is wat minder bedoelingen met de kinderen te hebben? Moet ook niet in heb-,gewone onderwijs getracht worden het te verbeteren, het te verzachten voor het kind? De menschen, die den heer Boeke op school helpen, zijn die het absoluut met hem eens in alles! Of zijn er weer verschillendo ideeën? In hoeverre stroeft U er naar in Üw on derwijs de ideeën omtrent het leven naai voren te brengen. U is b.v. een erkend dienst weigeraar en het lijkt wel gevaarlijk derge lijke dingen naar voren te brengen, waarvan ze de draagwijdte niet kunnen omvatten. De heer Boeke denkt goed te doen eerst iets historisch te zeggen. Het werk in Biit hoven is heel niet begonnen als een streven naar een bepaalde richting, het is uit de om standigheden geboren. Het werk van de werkplaats zelf is werkelijk uit de omstan digheden geboren. Ik was begonnen mijn oudste vier kinderen les te geven. Toen zijn er een paar anderen bijgekomen. Ik had heel geen ideeën over school. Werkelijk door drang der omstandigheden begon men bui ten de school les te geven. Van 't begin af aan is gezegd salaris heb ben we niet. Daarom zijn we afhankelijk van menschen, die af en toe kunnen komen hel pen. Vooral in den eersten tijd daardoor ver bazend gehandicapt. We zijn afhankelijk van de toewijding, het enthousiasme van menschen, die willen meewerken. Wij allen hebben heel verschillende denk beelden over staat en maatschappij, 't Is dan ook niet zoo, dat alle medewerkers denken als ik. Dat is ook heel niet noodig. We moe ten er aan wennen, dat andere menschen an ders denken dan wij. Dat is de volledige ver draagzaamheid. Propaganda maken onder kinderen is heelemaal fout. Toch gelooft spr. heel sterk, dat er invloed van ons uitgaat, juist door hetgeen je niet zegt Is het nu praktisch mogelijk het onderwijs te geven niet ten koste van de ziel. In abso- luten zin is er niemand^die de moeilijkhe den kan vermijden. Dat accepteer ik ook, maar op die wijze, ik ga zoo ver, ik trek mijn lijn hier, m. a. w. ik zie de richting wel als iets absoluuts, maar het punt tot waar ik ga als relatief. We moeten weten waar wc staan en dan de richting kiezen. Subjec tief erkent spreker het absolute van de rich ting maar objectief meent hij hierover niet 'te kunnen spreken. De heele kwestie is, hoe moeten we in deze maatschappij met onze kinderen vooruit Daar wringt de schoen. ARe menschen heb ben in hun hart idealisme, maar ouder ge worden leggen ze zich bij den toestand neer. Als we ons daar niet tegen verzetten blijven we in dien stagnanten toestend. Als maar eenmaal den weg gevonden wordt om daar uit te komen. Het getal veertig heeft een bepaalde bedoe ling. De ervaring van menschen, die dit werk gedaan hebben is, dat er iets bepaalds is in dit getal. Met een minder aantal gaat het niet zoo goed en bij een grooter aantal krijgt het meer iets van een instituut In het bui tenland staan dergelijke instellingen om en bij de veertig. Als zoo'n kiiyl in de maatschappij komt zal hij dan geen koude douche krijgen? maar een kind dat-veel zon en vrijheid heeft genoten, zal beter tegen die koude douche kunnen. Moeten we het dan al als baby aan de hardheid wennen? Een kind, dat grooter zelfstandigheid heeft gehad heeft juist grooter aanpassingsver mogen en zal zeker niet zoo gauw in de maatschappij onder gaan. Als het mogelijk blijkt en als wo kinderen krijgen, die er genoeg aanleg voor hebben, hoopt spr. dat ze universitair onderwijs zul len verlangen. Ten slotte dankte de heer Bolt den heer Boeke voor de moeite welke hij zich ook dezen avond gegeven heeft Daarna werden nog verschillende leermid delen van Kees Boeke bezichtigd. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN, Volksavond op 24 Februari lit de Markthal. In December 1932 organiseerde het Nut een volksavond met muziek cn voordrach ten, die de belangstelling van ongeveer 650 bezoekers had en op dezen weg voortcaan- de hoopt het Nutsbestuur voor den avond die nu volgen zal, op zeker evenveel be zoek. Thans zal op Vrijdag 21 Februari a.s. in de Markthal een soortgelijke avond gege ven worden, toegankelijk in de eerste plauts voor werkloozen en hunne vrouwen of aan staanden en verder voor belangstellenden. Dc muziek staat weder onder leiding van den heer Glotzbach en is den bezoekers van dc vorige maal al goed bekend. Als voor drachtskunstenaar treedt op de heer Ru Mulder, die zich in onze stad reeds meer malen liet hooren. Om half acht precies gaat do toegangs deur van de hal open; tot kwart voor acht toegang voor genoemdo werkloozen cn hun vrouwen en aanstaanden) kaarten aan do Arbeidsbeurs te halen); van kwart voor acht tot acht uur toegang voor de verdere belangstellenden, wederom togen een zeer matig entree. Van verschillende zijden werd wederom belangeloos hulp toegezegd voor wat er al- zoo in de zaal noodig is, ten einde mede te helpen om de kosten niet to veel doen oploopen, wat natuurlijk door het Nut zeer gewaardeerd wordt. A.R. KIESVEREENIGING. Candidaatstelling voor de Twee de Kamer. Gisteravond vergaderde do A.R. Kiesvor- oeniging „Nederland en Oranje" alhier on der praosidium van den heer J. H. van Lonkhuyzcn, voornamelijk in verband met de candidaatstelling voor de Tweede Ka mer. Na ampelen bespreking van het ad vies der partijleiding, gaf do vergadering bij stemming nis haar wensch voor rang schikking op de hoofdlijst voor do eerste 16 namen het volgende weer: (12 kansbie- dende plaatsen en 4 eerste reserves): 1. Dr. H. Col Ij n (aftr.); 2, J. Schouten (aftr.); 3. L. F. Duymaer van Twist (aftr.): 4. Dr. J. A.' de Wildo (aftr.); 5. J. J. C. van Dijk (aftr.); 6. C. Smeenk (aftr.); 7. Prof. Dr. H. Visscher (aftr.); 8. Chr. v. d. Heuvel (afir.)9. H. Araelinck (aftr.); 10. Mr. C. S. van Dobben de Bruyn, Bodegraven; 11. P. Wielenga, oud-insp. L.O.; 12. Dr. J. Terp stra, Min. v. O. K. W.; 13. Dr. A. A. L. Rutgers, Gocv. Suriname; li. Ds. C. v. d. Zaal. Deventer; 15. A. Zijlstra (aftr.); 16. Mr. T. A. van Dijken, Ref. Raad v. State. Voor de nos. 17—20 op de lijst kieskring- Utrecht zullen worden voorgesteld: 17. Dr. Joh. H. Scheurer; 18. Dr. G. A. Diepen horst; 19. Ds. G. Hofstede; 20. J. Ruppert. Naar de Deputatenvergadering van 9 Maart werden afgevaardigd de heeren v. Lonkhuyzen, Scheurer, de Gans en Stuur- op. KORFBALVEREENIGING „AMERSFOORT." Een geslaagde feestavond. Zaterdagavond j.l. hield de korfbalver- ccniging „Amersfoort" haar jaarlijkschen feestavond in „de Valk". Er heerschte weer die gezellige feestelijke stemming, waar door de korfbal-feestavonden zich kenmer ken. Geen wonder dan ook dat de zaal goed bezet was. Nadat de voorzitter om ruim 8 uur met een toepasselijk woord alle aan wezigen welkom heette, werd, zooals dat bij deze vereeniging zoo langzamerhand ge woonte is, een blijspel in drie bedrijven op gevoerd, getiteld: „De Nalatenschap." Dit stukje, ingestudeerd door de leden, oogstte veel bijval, wat wel bleek uit de spontane lachsalvo's, die telkenmale weerklonken en uit het welgemeende applaus na afloop. On der het bal waren voorts nog verschillende attracties ingelascht, die zeer in den smaak vielen, o. a. een revue-nummer, samenge steld door één der leden en door een acht tal dames- en heerenleden in aardige blauw-witte pakjes gedoscht opgevoerd. Geen wonder dat door dit al do tijd om vloog en het uur van scheiden menigeen te vroeg viel. Het muzikale gedeelte was in de vertrouwde handen van den heer van Loo C.8. In verband met dezen feestavond stonden er Zondag geen korfbalwcdstrijden op het programma. BAZAR IN „AMICmA". Tea bate van het Dlaconlawerk fler Vrijzinnig Hervormdeu. Hedenmiddag is in „Amicitia" een bazar geopend ten bate van het Diaconiewerk der Vrijzinnig Hervormden. Bij deze bazar, die tot en met morgen ge houden wordt, treft men zoowel luxe als verbruiksartikelen aam Men, ziet er vele fraaie handwerken, een stand van het on breekbare artikel „Philite", een boeken stand, bloemen en planten en nog tal van andere zaken, die aandacht en kooplust vragen. Tal van attracties» zooals rad van avontuur, sjoelbak, de „wandelende para- Pluie", enz. maken naast theeschenkerij en muziek een bezoek aan deze bazar zeer aantrekkelijk. In ons blad van morgen hopen wij op een en ander nog terug te komem Zeer velen hebben gisteren de firma van Achlerbergh gecomplimcm tcerd met haar 50--jarig bestaan Ruim 70 bloemstukken Gisteren is het vijftigjarig bestaan van do meubilcerinrichting der firma J. W. van Ach- terborgh aan den Westsingel herdacht, ter wijl do verbouwde zaak de gevel is geheel overeenkomstig die van.het bestaande groo te pand geworden en hot interieur belangrijk gemodernislerd op dezen jubileumdag voor het publiek werd opengesteld. Deze dag is voor de drje firmanten een zeer bijzondere geworden. Het aantal bloem stukken, dat werd aangedragen, was over weldigend, het aantal schriftelijke en tele grafische gelukwcnschcn verrassend groot, terwijl het aantal van degenen, die op dezen gouden feestdag van hun sympathie jegens deze zaak en haar firmanten kwamen getui gen verre dc verwachtingen overtroffen heeft. Reeds vroeg in den morgen, te 8 uur, werd den firmanten op ondubbelzinnige wijze blijk gegeven van dc sympathie van het per soneel, dat. bijeengeschaard rond dc drie be stuurders der jubilcerende zaak, bij mondo van den heer G. Mcjeur getuigde van zijn gevoelens op dezen feestdag. Dc heer Mejeur wees er in zijn hartelijke toespraak op, dat deze dag vooral in dezen tijd van malaiso cn crisis er een van dubbele vreugde is. Hot feit, dat het geheele personeel, waarvan er enkelen zijn, die bijna sedert dc oprichting in dienst der firma zijn, is op zichzelf al een reclame en een groot compliment. De hoer Mejeur sprak den wonsch uit, dat do zaak, met de drie firmanten aan het hoofd, moge bloeien en groeien tot in lengto van jaren. Als blijk van waardccring bood spreker ieder der firmanten een fraai wandbord van Delftsch blauw aan, waarop do initialen stonden van den firmant voor wien het bord bestemd was, benevens do jaartallen 1883 cn 1933 en do naam van do firma. Gedurende den geheelen dag is het een gaan cn komen geweest van vertegenwoordi gers, cliënten cn anderen, die hun gcluk- wenschen kwamen aanbieden. Onder hen waren o.m. onzo burgemeester en dc secrc- teris van de Kamer van Koophandel. Het feit ,dat velo cliënten kwamen complimen teeren cn in waardeerende bewoordingen do werkwijze der firma stipuleerden, bewees wol hoezeer de juhilarcssc haar zaken behartigt. Zooals gezegd, was het aantal bloemstukken zeer groot. Ruim zeventig fraai opgemaakte stukken prijkten in de met zorg ingerichte modelkamers. Onder dezo waren er vele van cliënten, alsmede een van de vereeniging Handel en Nijverheid alhier. Een der cliën ten, overtuigd als hij was van de vele bloe men welke op dezen dag de jubilaresse zou den bereiken, zond eon waardcercnd schrij ven, dat vergezeld was van oen gift, welke bestemd was voor het personeel, dat hom bijna een halve eeuw op zoo correcte wijze had bediend. Een blijk van sympathie, dat niet alleen voor het bedienend personeel maar ook voor de geheele firma een compli ment is. Bij dc bezichtiging van de velo toonka- mers werden vole oud-Amcrsfoortcrs getrof fen door een daad van piëteit, welke de fir manten op dezen dag hadden gedaan: in een der nieuwe zalen hing namelijk het portret van wijlen {ten heer J. W. van Achterbergh, getooid met het lint van het bloemstuk, dat deze van zijn personeel heeft ontvangen bij het veertigjarig jubileum van deze zaak, welke hij heeft gesticht. Zooals to begrijpen hebben ook gisteravond nog velen een felici tatie-bezoek gebracht in deze mooie zaak, welke, zooals gisteren gebleken is, veter sym» pathie geniet BURGERLIJKE STAND. 20 Februari 1933. Geboren: Abraham, z. van Pietcr Johannes Ruijer en Catharina Bottenheft. Hendrik Jan, z. van Evert Wisgerhof cn Frederika Johanna Bouwmeester. Overleden: Antje Cornelisae, oud 72 jaar, echtgenoo- te van Bernardus van Bekkum. Mathilde Josephine Reinhardt, oud 81 jaar, weduwe van Johannes Heijligers. Adrians Paulina Johanna Lorijn, oud 47 Jaar, echtgenoote van Wouter Jozeph van Barneveld. Hendrik Rudolph Prent, oud 69 jaar, weduwe van Anna Maria Brünn. Zwart, Effen kleuren en Fantasie Prima kwaliteiten 49 Cent ARNH.STRAAT 26a Amersfoort, OMREKENINGSKOE «SEN. Off. Not Niet Ofr. I 20 Febr. 21 Febr. 12 uur Londen O 8 «.54 8.53 Berlijn 0 e 0 59.23 59.23 Parijs e-"»/. «77 Brussel e e O 34 76 34.74 4815 '825 Kopenhagen O 9 38 30 38 30 Oslo 9 e O O 43 90 44 Stockholm 0 9 45 35 45.35 New-York 2.48 2.48 Milaan 12.75 12.68 Medegedeeld door de Rotterd. Baokv.i*»

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 3