A. H. VAN NIEUW1CEEK N.V. 1 MASSA'S SLIJTER! OPENBAAR MINISTERIE CONTRA RAADSMAN „Een systeem Stokvis" NEDERLAND EN BELGIË Radioprogramma U ZULT TEVREDEN ZIJN WANNEER U BIJ ONS KOOPT. NIET ALLEEN DOOR DE GEWELDIGE KEUZE DOCH WIJ LEVEREN ONDER VOLLE GARANTIE Korte Beekstr. 6 Tel. 543 Beekenst.Iaan ld COMPLETE MEUBILEERING 18 MODELKAMERS HUMORHOEKJE Mr. Stokvis acht zich beleedigd en zal een klacht bij den minister indienen Amsterdam, 3 Maart. De Vierde Ka mer der rechtbank behandelde heden de strafzaak tegen de bekende colportrice Boukje T., die terecht stond wegens smaad, subs, beleediging. Haar was ten la6te gelegd, dat zij op 13 November opzettelijk de eer en goeden naam heeft aangerand van een alhier wo nende kapelaan. Toen deze op den Nieu- wendijk ter hoogte van de Beurspassage liep, had do vrouw, terwijl zij anti-katholie ke brochures te koop aanbood, beleedigin- gen aan het adres van den kapelaan geroe pen. De vrouw, uitgedost in een zwart man chester uniform met leeren riemen, hield vol dien dag, noch cenige dagen daarvoor of daarna op den Nieu wendijk tc zijn ge weest. Zij had kiespijn, „en U begrijpt Edel achtbare, dan colporteer ik niet". De kapelaan, die reeds driemaal door de vrouw wa6 nageroepen, herkende haar per tinent. De eerste tweemaal had hij het maar laten loopen, maar nu had hij aangifte ge daan. De verd.: „Ik zie vandaag den kapelaan voor het eerst." De Officier: „En hebt U hem bij den rech- tcr-commi66aris niet gezien?" Verd.: Neen, misschien zat meneer daar. maar hij had toen zijn hoed op en hield zijn hoofd gebogen." Getuige: „Dat is klinklare onwaarheid, ik zat niet met mijn hoed op en ik keek U in het gezicht." Een man, die in het gezelschap van den kapelaan was geweest, had niet precies ge hoord, wat verdachte had geroepen. Verschillende getuigen A décharge wisten te vertellen, dat verdachte op li, 15 en 16 November niet op den Nieuwendijk kon zijn geweest. Tijdens, het verhoor merkte de Officier Mr. de Blécourt op, dat z.i. bet décharge- verhoor in elkaar was gezet en zeide „het moet maar eens uit zijn met die schandaal- colportage." Verd.: Het is verregaand, dat U, meneer de Officier van schandaalcolportage durft spreken. Als we den toestand krijgen zooals in Duitschland, zullen wij U ter verant woording roepen. Het is de derde keer, aldus de Officier, dat deze vrouw in het beklaagdenbankje zit. Spr. acht het uitgesloten, dat de kapo» laan zich in de persoon van verdachte ver gist. De getuige, dio met den kapelaan wan delde, heeft voor de politie verklaard, dat hij de beleedigende woorden onmiddellijk na het gebeurde van den kapelaan had ge hoord. Dezo verklaring beeft getuige hier herhaald. Dezo verdachte heeft grovelijk misbruik van het recht tot vrijheid van drukpors gemaakt. Gezien het feit, dat deze vrouw voor de derde keer hier terecht staat dienen drastische maatregelen te worden 'genomen. Het O.M. vorderde wegens beleediging het maximum n.l. drie maanden gevangenis straf. De verdediger Mr. Dr. Benno J. Stokvis meende, dat hier een vrijspraak moet vol gen daar z.i. het ten laste gelegde niet is bewezen. Verd. heeft haar alibi onomstoo- telijk vastgesteld. PI. protesteerde er tegen, dat de Officier het voor wilde doen komen, of de décharge- verklaringen in elkaar waren gezet. Het is niet mijn gewoonte, aldus pl., in mijn tien jarige rechtspractijk, een alibi te constru eeron. Officier (valt spr. in de rede). We spreken op het parket niet zonder reden van „het 6ysteem Stokvis", U roept dan een stuk of tien getuigen A décharge op... Mr. Stokvis: Daar protesteer ik tegen, ik verzoek acte van de woorden van den Of ficier. Ik zal een klacht bij den minister van Justitie indienen. Pleiter zette hierop zijn pleidooi voort. Op grond van do déchargeverklaringen en do zeer wankele A charge verklaringen drong pl. aan op vrijspraak. Subs, vroeg pl. clementie in den vorm van een geldboete. Nadat verd. nog uitvoerig gelegenheid had gekregen voor het laatste woord werd de uitspraak bepaald op 17 Maart a.s. op deze vergadering het woord had ge voerd, door een inspecteur van politie ge arresteerd en in verhoor genomen. De heer Schmidt had zich schuldig ge maakt aan opruiing, door in zijn rede o. m. de arbeiders op te wekken in geval van oorlog dc wapens in plaats van tegen de mede-arbeiders van andere naties, tegen dc generaals en ministers van het eigen land op te nemen. Na overleg met den Officier van Justitie te Rotterdam is de heer Schmidt later op den avond in vrijheid gesteld. Tegen hem zal een vervolging wegens opruiing wor den ingesteld. DUITSCH VLIEGTUIG OP NEDER- LANDSCHEN BODEM GELAND? Nog niet bevestigde geruch ten. Venlo, 3 Maart. Te Vcnlo liepen heden avond allerlei geruchten over een Duitsch vliegtuig, dat op de heide nabij Venlo zou zijn neergestreken en uit een auto wapens en pamfletten zou hebben ingenomen en .vervolgens weer zijn vertrokken. Officieel is nog niet6 bekend. Wel is door enkele personen des middag6 een vliegtuig waargenomen, terwijl andere een groote auto in de onmiddellijke omgeving van de heide hebben gezien. Een nader onderzoek wordt ingesteld. P. J. SCHMIDT GEARRESTEERD. Wegens opruiende taal in een vergadering te Sliedrecht ge bezigd. Sliedrecht, 3 Maart. Na afloop van een vergadering van de Onafhankelijk So cialistische Partij, .welke hedenavond alhier werd gehouden, is de heer P. J. Schmidt, die De bouw van een groote sluis bij Terneuzen; België kan de door Nederland ge vraagde compensaties niet toestaan. De socialistische senator voor Gent do Graeve heeft aan den minister van buiten- landscho zaken de volgende vraag gesteld: In het Ncderlandsche parlement heeft de minister van buitenlandschc zaken Bee- lacrts van Blokland vërklaard, dat de Ne- derlandschc regeering, mits tegen zekere vergoedingen, bereid was een nieuwe sluis te bouwen te Terneuzen, welke zeer noo- dig is voor de uitbreiding van de Gent- sche haven. Het zou van het hoogste belang zijn te weten, waarin dezo vergoedingen zouden bestaan. Kan do minister zich niet in ver binding stellen met den heer Bcclaerts van Blokland, om nadere inlichtingen te verkrijgen, die misschien aanleiding kun nen zijn tot het regelen van deze kwestie? Minister Hymans heeft op deze vragen het volgende schnftelijko antwoord gege ven: De Belgische regccring heeft reeds rug gespraak gehouden met de Nederlandsclie regeering omtrent het bouwen van een nieuwe sluis te Terneuzen, zooals voorzien is in de Belgi3ch-Nedcrlandsche overeen komst van 20 Juni 1895. De onderhande lingen hebbon tot geen resultaat geleid, daar de Belgische regeenng de gevraagde compensaties, welke huiten het kader van de betrokken gewestelijke belangen vielen, niet kan toestaan. De onderhandelingen tus- schen de beide landon in de betrokken Kamercom missie besproken. In -de vanmorgen gehouden vergadering van de Kamercommissie voor buitenland- sche zaken zijn -ook de Nederlandsch-Bel- gische betrekkingen te berde gebracht. De katholieke afgevaardigde, rnr. De Schrij ver, zou gaarne van do regeering verne men, hoe het met de onderhandelingen tus- schen beide landen nu staat. De socialist Fischer bracht deze kwestie in verband met de plannen tot het bouwen van meerdere stuwdammen in de provin cie Luxemburg, die het België mogelijk moeten maken het AlbertKanaal zonder hulp van Nederland van water lo voor zien. Ook wees hij op bet belang, dat deze kwestie kan hebben voor dc voeding van het Juliana-kanaal. Het Belgische water zal bij de voortzetting van de onderhande lingen als ruilmiddel kunnen worden ge bruikt. Minister Hymans was hij deze vergade ring niet aanwezig. (N.R.Ct.) LEEFTIJDSGRENS RECHTERLIJKE AMBTENAREN. Wet treedt op 1 Juni geheel in werking. Bij K. B. is bepaald, dat de wet tot vast stelling van een leeftijdsgrens, bij het be reiken waarvan aan sommige bij de recht spraak betrokken ambtenaren ontslag wordt verleend, voor zoover die wet niet reeds eerder in werking treedt, in werking treedt met ingang van 1 Juni a.s. Bij K. B. is bepaald, dat de wet tot wijziging van de voorschriften betreffende het openbaar ministerie in burgerlijke zaken met ingang van 1 April a.s. in wer king treedt. DE VERKIEZING VOOR DE TWEEDE KAMER. A.-R.-candidatenlijst voor Amsterdam. Als resultaat van de stemmingen is voor Amsterdam de volgende candidatenlijst samengesteld met het oog op de aanstaan de Tweede Kamerverkiezingen: 1. Colijn, 2. Smeenk, 3. Duymaer van Twist, 4. De Wilde, 5. Schouten, 6. v. d. Heuvel, 7. v. Dijk, 8. Hugo Visscher, 9. Amelink, 10. Zijlstra, 11. Van Dobben de Bruyn, 12. Terpstra, 13. v. d. Zaal, l i. Wie- lenga, 15. Rutgers, 16. v. Dijken, 17. Baas, 18. Ruppert, 19. Deutekom en 20. Roosjes. (Stand.) REGEERINGSPENNING. Ter herdenking van Willem van Oranje. De- regeering heeft besloten, dat ter gele genheid van dc herdenking van liet geboor tejaar van Prins Willem I een gedenkpen ning zal worden uitgegeven. Deze regeeringspenning, die naar het ont werp van den heer L. O. Wenckebach wordt vervaardigd, is in bewerking en wordt bin nenkort uitgegeven. Zoowel vervaardiging als uitgifte geschieden door 's Rijks munt Zeer spoedig zullen nadere bizonderheden omtrent de wijze van uitvoering en verkrijg- baarstelling worden bekend gemaakt. PRINSES JULIANA. H. K. II. Prinses Juliana is heden van het Loo in de residentie teruggekeerd. MR. DR. M. W. WESTERMAN UIT DEN VRIJHEIDSBOND. Den Haag, 3 Maart. Naar aanleiding van het bericht, dat de heer rar. dr. M. W. Westerman door fascistische groepen was aangezocht voor oen candidatuur voor do Tweede Kamer en zulks in beraad had ge houden, heeft het bestuur van de ITaagscho afdeeling van dc Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond aanstonds de noodige stap pen ondernomen om den heer Westerman er op te wijzen, dat reeds een zoodanig be raad onvereenigbaar is met zijn lidmaat schap van den Vrijheidsbond. De lieer Westerman heeft zulks erkend en medegedoeld, dat hij inmiddels reeds zijn ontslag als lid van den Vrijheidsbond had genomen. DE ZAAK SNEEVLIET. Verzoek om in vrijheidsstelling tegen cautie. Amsterdam, 3 Maart. Naar wij verne men, zal mr. dr. Benno J. Stokvis morgen namens den heer Sneevliet een request bij de rechtbank indienen, waarin tegen cautie zijn in vrijheidsstelling wordt verzocht. DOODELIJKE AANRIJDING. Dronken achter het stuur bij 'n vaartje van 100 K.M.I Groningen, 3 Maart. Hedenavond te omstroeks zeven uur is tc Altcrvcen een wielrijder door een auto, die ui* Nieuwe Pekcla kwam en die met oen snelheid van meer dan 100 K.M. reed, aangereden en op slag gedood. De auto werd bestuurd door den heer K. uit Vecndara, terwijl als passa gier medereed de heer H. K., eveneens uit Vecndam. Beide personen verkeerden onder den invloed van sterken drank. De bestuur der bekwam tengevolge der aanrijding geen letsel, doch II. K. bekwam conige verwon dingen, waarvoor hij in het R.K. Ziekenhuis to Winschoten word opgenomen. De politie hééft de zaak in onderzoek. DE STAKING IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF DUURT VOORT. IJmuiden, 3 Maart. Do onderhande lingen, die sedert eenigen tijd door de bij het conflict in het visschcrijbedrijf tc IJmui den betrokken partijen onder leiding van burgemeester Rambonnet als bijzonder be middelaar werden gevoerd, zijn heden be ëindigd zonder eenig resultaat te hebben opgeleverd. Do staking duurt derhalve onveranderd voort. FRAUDE VOOR 30.000. Amsterdam, 3 Maart. Op een effec tenkantoor op de Keizersgracht is door ccn dor employés door valsche boekingen ver duistering gepleegd. Reeds gedurende vijf jaar heeft hij door het vervalschen van chèques en kwitanties geld aan de zaak weten tc onttrekken. Deze bedragen zijn tenslotte opgelpopcn tot 30.000. De politie heeft den bediende, die al vele jaren bij de firma werkzaam was, gohoord. Hij heeft bekend het geld ten eigen bate te hebben aangewend. DE KOSTEN DER PASPOORTEN. Het hoofdbestuur der N.R.V. heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer der Staten-Gcneraal, waarvan de strekking is, om de voorgenomen belangrijke verhooging der paspoortkosten, welko vooral onevenre dig zwaar drukt op korte, zeer goedkoope uitstapjes, niet aan te nemen. Een memorie van toelichting is aan dit adres toegevoegd. Ds. J. VONK t Maassluis, 3 Maart. In den ouderdom van 81 jaar is heden te Maassluis overle den ds. J. Vonk, voorzitter van het blin- dengc6ticht „Bartimeüs" te Voorburg en voorzitter van de doofstommenstichting Effetha te Dordrecht. De overledene was ridder in dë orde van Oranje-Nassau. Ds. Vonk is in 1884 uit Hoorn te Maassluis gekomen. Zondag 5 Maart Huizen. N. C. R. V. 9.30—9.50 Orgelbespeling door den heer P. Leenders Mzn. te Utrecht. 9.50 Kerkdienst uit de Ncd. Herv. Kerk (Oranjekerk) te Utrecht. Voorganger: ds. B. C. Koolhaas, Ncd. Herv. Pred. te Utrecht. Organist de heer P. Leenders Mzn. Na beëindiging van den dienst tot 12.15 gewijde muziek te verzorgen door het Evan gelisatiekoor der Oranjekerk, o.l.v. Mej. Sophie Volkers, en den organist, den heer P. Leenclers Mzn. 5.006.25 Kerkdienst uit de Geref. Kerk tc Voorschoten. Voorganger Ds. J. C. Houtzagers, Geref. predikant tc Voorschoten. Organist de heer J. van Amerom. 6.256.45 Gewijde muziek. Het Jo Vin cent-kwartet zingt voor U: Psalm 68 10. 6.45—7.45 Zondagmiddag-Evangelisatie. (Korte Evangelisatiedienst). Spreker de heer L. Manintveld te Naald wijk. Zang door het N.C.R.V. Dameskoor o.l.v. Luise Lauenroth. 7.15 Tijdsein. K. R. O. 8.30—9.30 Morgenwijding door Pater P. C. Biesta O.P. 12.15—2.05 Lunchconcert door het Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. 2.05 -2.30 „De taak der Katholieken in Nederland in en door de politiek". Wat hebben wij in het verleden gedaan? door Dr. J Witlox. 2.304.00 Middagconcert door de Staf- muziek van het le Regiment te Assen, d.l.v, Kapelmeester S. P. yan Leeuwen. 4.00—5.00 Zipkenlof uit Bioemcndaal. 7.45S.10 „Ierland" door Prof. Dr. A. Pompen O.F.M. 8.108.15 Voetbaluitslagen van do R.K.F. 8.159.00 Solistenconcert door het orkest o.l.v. Johan Gerritsen, m.m.v. Alexander Moszkowsky, viool. 9.009.05 Nieuwsberichten van het Pers bureau Vaz Dias. 9.059.30 Viool-Soli door Alexander Mosz kowsky. Aan den vleugel Fred. Boshart. 9.30—10.00 Landbouwcrisis en crisissteun Do moreclo uitwerking van de crisis en oventueele steunwetten". Vraaggesprek met Rector J. P. J. Kok door Th. Arts. 10.00—10.15 Het orkest o.l.v. Johan Ger ritsen. 10.1510.20 Nieuwsberichten van het Persbureau Vaz Dias. 10.20—10.40 Het Orkest o.l.v. Johan Ger ritsen. 10.40—11.00 Epiloog door het Klein Koor o.l.v. Jos. H. Pickkers. Hilversum: V. A. R. A. (8.15 Morse-tijdsein). 8.30 Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lantinga spreekt over „Tuinzaden". 900 Tijdsein. 9.01 Doe het veilig. Ir. R. A. Gorter, directeur van het Veiligheidsmuseum te Amsterdam, beantwoordt binnengekomen vragen. 9.10 Veilig Verkeer. Joh. Walker, se cretaris van den Nederl. Bond van Parti culiere Chauffeurs, öprcekt ove~: „Heeft hot geneeskundig onderzoek voor de ver- krijging.van een rijbewijs waarde?" 9.15 Voctbalmededeelingen. 9.17 Gramofoonmuziek. 9.40 Orgelspel door Joh. Jong op het Stan daart-orgel. 10.00 Zondagmorgentoespraak daor G. J. Zwertbroek. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Concert orgel: Joh. Jong. Viool Nap de Klijn 11.15 Uitzending van het congres der S.D.A.P. tc Nijmegen. 11.4T» Orgelspel door Joh. Jong. A. V. R. O. 12.00 Tijdsein. 12.011.45 Concert door het Omroepor kest o.l.v. Nico Treep, m.m.v. het Luister- vinkenkoor te Amsterdam, o.l.v. Jacob Ha mel. Solisten Di Moorlag sopraan. Johan Nelissen, bariton. I.452.15 Boekenhalfuur Dr. P. H. Ritter Jr. bespreekt „Carrière" van J. Korméndi. uit het Hongaarsch vertaald door M. Széke- ly—Lulofs. 2.15—4.00 Aansluiting van het Olympisch Stadion te Amsterdam. Ooggetuigeverslag van den internationalen voetbalwedstrijd NederlandHongarije, door H. Hollander. 3.15 Precisic-tijdsein. 4 00—4,45 Gramofoonmuziek. 4.45—5.00 Gramofoonmuziek. Sportuitslagen van Vaz Dias. 5.00 Sluiting. V. A. R. A. 5.00 Tijdsein. 5.01 Kinderuurtjo XXII, „Op het booze eiland". De vliegmachine van Professor Langstelt. V. P R. O. 6.00 Halve uren met boeken. 6.30 Het Amsterdamsch Vocaal Kwartet zingt liederen uit onze beweging. 6.15 Wijdingsdienst uit dc studio. Spre ker Ds. L. R. van den Broek, Drachten. Muzikale medewerking door het Amster damsch Vocaal kwartet. 7.45 Het Amsterdamsch Vocaal Kwartet zingt liedferen uit onze beweging. A.V. R. O. 8.00 Tijdsein. 8.01—8.15 Nieuws- en Sportberichten van Vaz Dias. 8.159.00 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. Solist: Herman Leijdensdorf, viool, 9.00—9.20 Clinge Doorenbos. 9.20—10.00 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 10.00—10.20 Alex de Haas. 10-2011.00 Kovacs Lajos en zijn orkest (Rcfreinzang Bob Scholte). II.09—11.15 Gramofoonmuziek. 11.15 Precisie-tijdsein. 11.15—12.00 Kovacs Lajos. 12.00 Tijdsein. Sluiting. zijn nog steeds verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT diverse merken „OUDE KLARE" en het bekende S. H. KL „Schilletje" HAVIK 4L TeL 2> werp: „Philips Willem, oudste zoon J Willem van Oranje". 2.35—3.15 „Beantwoording van vragr 'i over kamerplanten" door den heer A. i A Herwig, te Bussum. 3.15 Tijdsein. 3.15—3.30 Cursus knippen en naaien, i(; I geven door het Instituut E.N.S.A.I.D., Tc,. I steegsingcl 54, te Utrecht. 3.303.45 Cursus stofvorsieren en uodj -■ vakopleiding, te geven door het Institu. I E.N.S.A.I.D., Tolsteegsingel 5-4, te UtrecU I 3.454.00 Verzorging vap den zender. 4.00 N.C.R.V.-klok. 4.00—5.00 Bijbellezing door ds. W. E. vv' Duin, Geref. predikant (H.V.) te Amsterl I dam (W.). Zang: J. H. Smit Duyzentkun.j I bariton. Orgelbegeleiding: H. Smit Du&l zcntkpnst. 5.005.30 Concert No. 1 in bes, roinccH P. Tachaikowsky. 5.30—6.30 Concert: Chr. Dekker, acwrj'l dcon; Th. Vcrwoij, accordeon; Jan SmJ drum-xylophon. 6.30—7.30 Vragenuurtje. 7.15 Tijdsein. 7.30—7.45 Politieberichten. 7.45S.00 Persberichten van het Ncij Chr. Persbureau. 8.00 N.C.R.V.-klok. 8.00—9.00 Concert door het N.C.R.V.-diH meskoor, o.l.v. Marc. E. Bouwmeester. Piano cn orgel: Marc. E. BouwmeestcJ - 9.00 N.C.R.V.-klok. 9.00—9.30 Spreker: ds. J. C. KoningsbaJ gcr, Ned. Herv. predikant te Amsterdam® Onderwerp: „Onzekerheid en de jeugd". I 9.30—10.00 Populaire bespeling van hA N.C.R.V.-orgel. 10.00—10.10 Persberichten van het Pen' bureau Vaz Dias te Amsterdam. 10.10—11.10 Utrechfsch strijkkwartet', Evert Brantenaar, le viool; Anton Eng<A 2e viool; Albert v. d. Pijl, altviool; Frau Benschop, collo. .11.10—11.30 Gramofoonplatcnconccrt. 11.15 Tijdsein. Hilversum: V.A.R.A. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. (8.15 Morsctiji-B sein.) V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A R A. 10.15 Jan Lemaire draagt voor: Dc Hc-til den, Josef Cohen. 10.30 Do Notenkrakers o.l.v. Daaf \Vini| 12.00 Tijdsein. 12.01 Klein Orkest o.l.v. Paul Duchau'. 2.00 Onderbreking voor verzorging vai| den zender. 2.30 Piano-recital door Theja Schwaril 2.45 Gramofoonmuziek. 2.50 Piano-recital door Theja Scbwar! 3.00 Frans Nienhuys draagt voor: Fra:| ment uit „Aan het overzetveer", Schmili (3.15 Morse-tijdsein.) 3.30 Gramofoonmuziek. 4.40 Na Schooltijd. Janny van Oogcn vtf telt van: De zeekrab, Jan Boer. 5.10 Do Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 7.00 Brahms-concert. Aangeboden doo: Philharmonisch Gezelschap Boedapesto.l Ernest Dohnanyi met medewerking vel| mevr. Maria Basilides, zang. Uitzcndir; vanuit Boedapest. 9.00 Muzikale Babbeltjes o.l.v. Piet Tijjj gers. Beantwoording van vragen: „Wat 'J eigenlijk een symphonie?" 10.00 Persbureau Vaz Dias. 10.10 Do Flierefluiters o.l.v. Hugo j Groot met zang van Esther Philipse. 11.10 Gramofoonmuziek. (11.15 Morse-tijdsein.) 12.00 Tijdsein cn sluiting. Maandag 6 Maart. Huizen: N.C.R.V. 8.00—8.15 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Tijdsein. 8.15—9.30 Morgenconcert. 10.3011.00 Morgendienst, te leiden door ds. N. P. E. G. van Uchelen, Ned. Ilcrv. predikant to Hilversum. 11.0011.30 Lezen van Chr. lectuur. Voor gelezen wordt uit: „Brieven uit de. ber gen" van H. S. S. Kuyper. 11.3012.00 Groote koorwerken. 12.00—12.15 Politieberichten. 12.1512.30 Gramofoonmuziek. 12.3J2.00 Orgelconcert vanuit de Herst. Evang. Luth. Kerk, Kloveniersburgwal, te Amsterdam, tc geven door den orgelist dier kerk, den heer Jan Zwart. 2.00—2.35 Uitzending voor scholen. Spre ker: de heer J. H. Franken, directeur der Hervormde Kweekschool te Zwolle. Onder- „Zóóveel aanbidders vroegen om een hatf* lok yan d'xvn per Lustige SacM'

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6